Algemeen Advertentie- ZONDAG 21 MAART. Zakboekjes Verlofgangers. &l Landbouwblad. l\lEl' W S- Ao 1886 De Groote Speculatie. J. WINKEL, 3 Oste Jaargans. M 1969. Gemeente Schagen Bekendmakingen. lichtingen uit, hunne zakboek jes, daartoe ter gemeente secretarie In te leveren, vóór 22 Maart e. k. 7.) TE SCHAGEN, PATENTEN, Herziening der belast bare opbrengst van de ongebouwde eigendommen. Binnenlandsch Nieuws SCHAGER Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertentiën in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger. De Burgemeester van Scliag'CIl, aan schrijving ontvangen hebbende, dat de zak boekjes der Verlofgangers van de Nationale Militie der lichtingen 1882, 1883 en 1884. moeten worden opgezonden aan hunne korpskomraandanten, noodigt de in deze gemeente wonende verlofgangers van die Schagen, 16 Maart 1886. De Burgemeester voornoemd, G. LAN GEN BERG. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen, brengen bij deze tor konuisse tan de Ingezetenen dezer Gemeente, en van alle daarbij Itelaiighebbenden, dat de Lijsten, bevattende de aango- sUgenen in de Rijks Directe Belastingen, zoo in opcenten als in hoofdsom, tot een bedrag van f 16. en f3J.~ en hooger, en die alzoo en overigens do bevoegdhoid bezitten tot het kiezen van LEDEN voor den Gemeenteraad, de Provinciale Staten, de Tweede Kamer der Staten Generaal, zijn opgemaakt, ingevolge art. 6 der Wet van den -tdon Juli 1850, (Staatsblad No. 37), op beden den 13on Maart 1886, naar aanleiding van art 10 dier Wet zijn vastgesteld, en te rekenen vanaf dien datum, gedureudo veertien dagen, van des voormid dags negen, tot des namiddags ten vier ure, op de Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter inzage zullen worden nedergelegd, en daarenboven van elk «en evemplaar derzelven aan het Gemeentehuis is aangeplakt, teneinde de desbevoegden in de gelegenheid te stellen, hunne bezwaren tegen dio Lijsten in te brengen, onder uitnoodiging tevens, om die bezwaren vóór of op den 27en Maart 1886, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, door do noodigo bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeen, teraad in to dienen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de aan den voet dezer gestelde namen, ingevolge art. 35 der meer. Novelle van KARL BECK. IV. Mevrouw Reimann bleef, toen haar echtgenoot was vertrokken, in nadenken verzonken. Ook haar gelaat stond ernstig. Zij wilde dit asyl verlaten, dat haren kommer, maar ook menig gelukkig oogenblik had aanschouwd; zij wilde zich nu weder prijsgeven aan eone dage- lijkscbe samenleving met een man, dien zij niet lief had, ternauwernood achtto, en wiens karakter zoo zeer van het hare verschilde, dat er nimmer eenige ■overeenkomst mogelijk scheen. Ja, nog meor, zij stond op het punt, jegens een meisje, dat zich tegen over haar steeds eene oprechte vrieudin had betoond, in zekere mate verraad te plegen, terwijl zij haar toekomst van eene geldzaak afhankelijk maakte. Bij <3ezo gedachte huiverde het hart der arme vrouw, want zij bad tot nu het geld slechts beschouwd als eeu middel, om hare ijdelheid te bevredigen, en niet als een doel. Zij had met verachting op de geldmen- Bchen nodergezienmaar het geld, dozo tiran der wereld, had zich gewroken, had haar met zijn wraak vervolgd: eerst ontnam hij haar den geliefde, dan legde hij haar het juk op van een echtgenoot COURANT. UITGEVER Laan, Wijk D, No. 5. Prijs per jaar ƒ3.Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers 0.05. Adi -rtentiën van één tot vijf regels ƒ0.75 iedere regel meer 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. gemelde Wet, zijn geschrapt van de in het gepas seerde jaar gesloten Kiezerslijsten. En opdat niemand hiervan onwofenbeid voor wende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. SCHAGEN, den 13den Maart 1886, Do Burgemeester. G. LANGE.NBERG. De Secretaris, DENIJS. NAMEN der, van de in liet gepasseerde jaar gesloten Kiezerslijsten, geschrapte Kiezers van Leden voor den Gemeenteraad Cs. Bleek, Cs. Brak, Wm. Claij, M. Eikenboom, Cs. Franken, Wra. Jemmink, S. Keet Cz., E. Meijer, K. E. Numan, KI. Plevier, P Raap, P. Rieu, Cs. Rotgans, Cs. Schenk, Cs. Schoen, Ph- Struik, G. Vader, Anth. Wit, D. Zeeman. van Leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, en de Provinciale Staten a. Bakker Jnz-, Cs. Bleek, Cs. Brak, P. Caarls, Wm. Claij, KI, Denijs, A. Erix Fz, Wm. Jemmink, Wm. Kerkmoor, K. E. Numan, P. van der Oord, D. Ranke, C. Rotgans, D. Zeeman. Het Hoofd van het Plaatselijk Boslunr der Gemeente Schagen, brengt bij deze ter konuisse van de inge zetenen dier gemeente, dat hot kohior van het Patentrecht over het derde Kwartaal van het dienst, jaar 18S5|86, op den 13en dezer door den Hoer Provincialen Inspecteur in de Provincie Noordholland is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der directe belastingen binnen deze ge meente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, welke daarbij belang heeft wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnon aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke vervolgingen welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan. Schagen, den 18en Maart 2886. Bet Hoofd van hot Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. LANGENBERG. Do Burgemeester van Schagen brengt ter algemeene kennis, dat de patenten, aangevraagd in de maanden November, December en Januari 1.1., 3de Kwartaal, dienstjaar 1885[86, ter gemeente-secretarie door belanghebbenden kunnen worden afgehaald van af Zaterdag den 20en tot en met Vrijdag den 26on Maart a. s., des voormiddags van 9 tot 12 ure, dan invallenden Zondag uitgozonderd. Schagen, den 19on Maart 1886. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. dien zij al Z9er weinig achtte, en nu eindelijk lag zij zoo vast in de banden, die de verleidelijke betoove- ring op de ziel van den mensch uitoefent, dat zij bare vriendin wilde verkoopenl „Maar zij kan immors ook gelukkig worden zij blijft immers haar vrije keuze behouden. De jonge baron moet immers beminnenswaardig zijn misschien is hij ook braaf en verdient bij een schoone toekomst; zeker zal hij baar gelukkig maken. Waarom niet Hij is van voorname geboorte, schoon en onschuldig Ottilie heeft haar lot zelve in handen 1 Eeu verstan dige vrouw vermag dikwijls veel over haar man, wanneer zij de kunst Yerstaat, zijne luimen te be dwingen." Dit laatste riep in Hedwig eene rij van gedachten opzij had op haren echtgenoot geen invloed uitge oefend, omdat zij bet niet der moeite waard had geaebt. Maar daarom was zij ook zoo ongelukkig gewordon. Zou zij zich nu, trots de gemaakte ervaringen, weder hetzefde lot bereiden „Ik moot uit dezen toestand verlost worden, want zij doodt mij; doch het is noodwendig, dat ik in het nieuwe leven niet de oude fouten laat binnensluipen. Dat zou voor de tweede maal alles bederven- Goed, ik zal bet beproeven, of eeno vrouw van veertig jaron zich nog veranderen kan. En nu aan 't werk." Spoedig was het theegoed weggeborgen- Hedwig zette zich neder, en schroef met vaste hand „Mijne lieve vriondin! Wanneer gij mij morgen, zooals gij gewoon zijt, bezoeken wilt, dan moet gij reeds weder naar de Mariastraat gaan; in mijn oud Polder en Banne Schagen, Polder Burghorn, Slikvenpolder, 't Heemraadschap van de Strijk molens der Schagerkogge, Waterschappen 't Ambacht van de Schager- en Niedorperkoggen, en de in de gemeente gelegen onderbemalingen. Do Burgemeester van de Gemeente Schagen Golet op het laatste lid van art. 33 en op do Iweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad no. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dnt do opgaven van de totale bodragen, waarmede de belast bare opbrengst der ongebouwdo eigendommen in bovengemelde polders en waterschappon wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterlozendo werken bohooren te wordenverminderd, op do secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor eeu ieder ter inzage zijn nedergelegd. Te Schagen den 20en Maart 1886. De Burgemeester voornoemd. G. LANGENBERG. Schagen, 20 Maart 1886. Op de lijsten voor de verloting, te houden door de leerlingen der handwerkschool, onder leiding van Mejuffr. Verneij, alhier, is voor ongeveer f 60 geteekend, welk bedrag hedenavond door haar zal worden verdeeld onder eenige behoeftige ouders, wier kinderen deze inrichting bezoeken. Naar aanleiding van ons artikeltje f/ Boet wel, en ziet niet om," vernemen wij, met genoegen, dat ook door onze Katholieke plaatsgenooten het noodige voor hunne Armen wordt gedaan. Het Parochiaal Armbestuur blijft voortgaan met de ruime wekelijkscho bedeeling, reeds heel den langen winter aan zoovelen verstrekt. Daarenboven wordt juist nu allerweldadigst gewerkt door de H. Vin- centius-Vereeniging, waarvan de Leden zich ten taak stellen, persoonlijk de arme huis gezinnen te bezoeken, om dan, ziende door eigen oog, zooveel mogelijk hulp te ver- dakkamertjo zult gij mij niet meer vinden „Ik zie reeds de grootste verbazing op uw lief gelaat, wanneer gij deze regelen leest. Ja, ja, er zijn wonderlijke zaken geschied, en ik hoop, dat gij mijn besluit zult goedkeuren. „Ik heb mij met mijn man verzoend, en zal morgen mijne betrekking als vrouw des huizes weder aan vaarden. Hij heeft den eersten stap gedaan, door naar mij toe te komen en mij te smeeken, tot bem terug to keeren. „Dierbare Ottilie, moet ik het u bekennen, reeds lang kwelde mij de gedachte, dat voor het grootste gedeelte door mijn schuld de band van ons huwelijk verbroken werd. Wanneer ik nu tot mijn echtgenoot terugkeer, dan doe ik eenvoudig, wat overtuiging en geweten mij als plicht opleggen. Ik reken op uwe goedkeuring van deze sebrede kom spoedig, zeer spoedig tot mij, want ik verlang er naar, mijn hart aan uw boezem uit te storten „Leef wel, mijn lieve vrieudin, u kust uw gelukkige Hedwig". Met teu droef, bitter lachje herlas de bleeke vrouw deze regelen, die zij schielijk in een couvert sloot en toen zelve naar de post bracht. Toen zij, door bet trapponklimmen een weinig vermoeid van hare late wandeling terug kwam en zich gereed maakte, de voorwerpen, die haar lief en dierbaar waren zorg vuldig in tc pakker., mompelde zij voor zich heen: „Voortaan zal ik niet meer mija eigen dienstbode zijn." Wordt Vervolgd.

Schager Courant | 1886 | | pagina 1