Algemeen Advertentie- DONDERDAG 23 MAART. Ao LSS6 30ste Jaargang. .M 1970. N I E L W S- L ANDBOUWBLA D. PATENTEN. De Groote Speculatie. J. WINKEL, Jacht en Visscherij. Gemeente Schagen. Bekendmakingen. Herijk. Zeemilitie. S.) TE SCHAGEN, Herziening der belast bare opbrengst van de ongebouwde eigendommen. Binnenlandsch JMetiws. SOHAUR COURANT. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertentie'n in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stuk/een één dag vroeger. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 6 Januari 188G, No 8, (Provinciaal Blad No 2) Gezien het Koninklijk besluit van 3 December 1885, (Staatsblad No 197), waarbij is bepaald, dat in het jaar 1885 aan den herijk zijn onder worpen, de 'maten en gewichten Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat die herijk, binnen deze gemeente, zal plaats hebben voor de gewichten voor fijnere wegingen, op Zaterdag 27 Maart a. s., des namiddags van 2 tot 4 urevoor de overige maten en gewichten, op Maandag 29 en Dinsdag 30 Maart, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure, alles in het locaal „de Beurs," van W. Roggeveen Cz., Wijk F, No 36, ingang aan de Noordzijde. Schagen, den 12en Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen) brengen, naar aanleiding van art150 der Militie- wet, ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, dat zij, welke genegen zijn, om bij de Zeemilitie te dienen, zich daartoe moeten aanmolden ter Gemeente-secretarie alhier, vóór den Ion April Sb s Schagen, 12 Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. Do Burgemeester van Schagen brengt ter algemeene Novelle van KARL BECK. ITet was tegen negen uur in den voormiddag; mevrouw Helmcnthal, de weduwe van den handels- raad, had reeds do ontbijttafel geregeld; alles was gereed, alleen Ottilie ontbrak nog. Onrustig zag de moeder naar do dour, door welke do verwachtto moest binneutroden, en zij was juist van plan, zolf te gaan zien, wat toch de reden was van baar lang wegblijven, toen Ottilie eensklaps met een vriendelijk goeden morgen" voor haar stond. In den beginne ontging het de weduwe, dat hare dochter zich blijkbaar in eene bijzondero stem ming bevond; toen zijevenwel, als werktuigelijk, naar Ottilie's kopjo greep, om het op ni*uw te vullen, bemerkte zij mot verbazing, dat het nog onaange roerd stond- Vragend keek zij hare dochter aan; daar zat zij, do oogen wijd geopend, roet hijgenden boezem, terwijl een gelukkig lachje om hare lippen zweefde- ,Wat is er, Ottilie? Waarom drinkt gij niet? Is u iets bijzonders overkomen „Mij niet; moeder, mij nietmaar Hedwig Reimann heeft mij heden morgen vroeg geschreven, dat „Zoo vroeg reeds Ei, dan zal het wel iets belang wekkends zijn, dat do trotsche dame naar de schrijf tafel heeft gevoerd, wanneer zij namenlijk nog zulk een meubelstuk bezit." „Schimp niet, mama, Hedwig is goed, is edel, heelt een voornaam karakter!" „Zü is eene hoogmoedige zottin, die niet tevreden UITGEVER Laan, Wijk D, No. 5. kennis, dat de patenten, aangovraagd in de maanden November, December on Januari 1.1., 3de Kwartaal, dienstjaar 1885[8(ï, ter gemeente-secretarie door belanghebbenden kunnen worden afgehaald van af Zaterdag den 20en tot en met Vrijdag den 26en Maart a. s., des voormiddags van 9 tot 12 uro, den invallenden Zondag uitgezonderd. Schagen, den 19en Maart 1886. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. Polder en Ilanne Schagen, Polder Burghorn, Slikvenpolder, 't Heemraadschap van de Strijk molens der Schagerkogge, Waterschappon 't Ambacht van de Schager- en Niedorperkoggen, en de in de gemeente gelegen onderbemalingen. De Burgemeester van de Gemeente Schagen Gelet op hot laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad no. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat do opgaven van de totale bedragen, waarmedo do belast bare opbrengst der ongobouwdo eigendommen in bovengemelde polders en waterschappen wegens kosten van onderhoud der waterkeorende en waterlozende werken bohooron te wordenverminderd, op do seciotarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage zijn ncdorgelegd. Te Schagon don 20on Maart 1886. De Burgemeester voornoemd. G. LANGENBERG. De Burgemeester van Schapen, brengt ter konnis van de ingezetenen, dat de Heer Landmetor van het Kadaster zich, tot het opnemen van kadastrale ver anderingen, in deze gemeente zal vervoegon in het laast dezer of het begin der volgende mannd. Schagen, 23 Maart 1886. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. was in het huis van een eenvoudig koopman, die den echtgenoot vorliot, nadat zij hem door haro verspilzucht tot een arm man had gemaakt. Gij weet, dat ik die vrouw niet mag lijden, die zich al heel wat verbeeldt te zijn, omdat haar vader geheimraad is geweest. Yan al die hecrljjkheid is haar niets overge bleven, dan een nietig portret in gouden lijst; nn, dat zal haar niet vet maken 1" „Schimp nietGij moogt gelijk hebben haar om d« scheiding to berispen, maar zij heeft het immors nu weder goodgeraaaktzij schrijft mij juist, dat zij zich met haren man beeft verzoend." „Weder verzoend f Werkelijk Ach, de armo man 1" Onwillig stond Ottilie op en trad naar het venster; het deod haar leed, hare vriendin zoo liefdeloos be oordeeld to zien. „Nu, nu, lief kind, het was niot zoo erg gemeend, kom hier, bij uw moeder, kom," riep de oude vrouw, dio bijzonder aan hare eenige dochter gehecht was „vertel mij, hoe de verzoening heeft plaats gehad." „Dat woet ik zelve nog niet on ik geloof ook niot, dat het u bijzonder veel belang zou inboozomon, daar ik zoor goed uwe antipathie jegens Hedwig kon." „Zeker heb ik er nimmar een geheim van gemaakt dat mevrouw Roimann in vele opzichten geen bewon dering schijnt te verdienen. Ik houd nu eenmaal niot van die menschen, die zoo geheel zonder eeDigo rede met minachting op andere nederzion. Doch laat ons hierover zwijgen in den grond verheug ik mij er ook in, dat man en vrouw weder tezamen willen zijn. Ach, Ottilie, wanneor gij ook maar eens wildet besluiten een kous te doen Laat ods daarom eens ernstig spreken, gij zijt niet meer zoo jong, dat gij 'nog langen tijd kunt kipzeD. Zie, daar is mijnheer Ferdinand Walmann, van de firma Kerger, Walmann en Co-, dio reeds langen tijd op uw jawoord wacht, een flink koopman en voor u een zeer geschikt echt genoot „Ik wil hem niet hebben, want hij neemt mij alleen Prijs per jaar ƒ3.Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentien van één tot vijf regels ƒ0.75 iedere regel meer 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter kennis van do ingezetenen, dat do aanvragen ter bekoming van jacht- en vischacten en van kosteloozo vergunningen tot uitoefening der visscherij, voor het saizoeu 1886[87, tor Secretarie voor de belanghebben den ter invulling verkrijgbaar zijn, dageljjks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, dos voormiddags vaa 9 tot 12 ure. Schagen. den 23en Maart 1886. De Burgemeester vo./rnoemd, G. LANGENBERG. Burgemeester en Wethouders van Schagen gelet op art. 265 der Gemeentewet, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het door Heeren Gedeputeerde Staten op den 17en Maart 1886 goedgekeurde kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente en dat voor de belasting op do honden, dienst 1886, godurondo vijf maanden tor Secretarie dor gomeente voor een ieder tor lozing is nodergelogd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen, binnen 3 maanden na den dag dor uitreiking van liet aanslag biljet, bij don Raad, op ongozegeld papier, worden ingebracht. Schagen, den 24en Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Schagen 24 Februari '86. De zeer talrijke gelegenheden tot ont spanning, welke in dit wintergelijde alhier voor het publiek hebben bestaan, werd Zon dag 1.1. nog weer vermeerderd, met eene, dio evenwel tot op zekere hoogte een besloten partij kan worden genoemd. Door eenige heeren, leden der Landbouw- Societeit ,/Ceres" alhier, met eenige dames heb ben namenlijk aan de leden der Sociëteit eene i/Soirée Amusante" aangeboden, opgeluisterd door onze Harmoniekapel afdeeling strijkorchest om mijn geld." „Kind kind, daarmede is dan toch niet gezegd, dat hjj u ook niet lief heeft. Dit gaat zeer good to zamen. Ook uw overleden vader zag, toen hij mijn zijn hand aanbood, er op dat ik gold had, en toch hebben wij met elkander een zeer gelukkig huwelijk beleefd „Gelukkig moedor, gelukkig Zijt gij werkolijk gelukkig geweest?4 „Ik was zeer gelukkig," antwoordde haar moedor, „in ons drie-en-twiotig jarig huwelijk 1 God govo. dat u zulk een lot ten deel valt, als het mij geschiedde, en ik zou den bruidskrans gaarne in uwe lokkon zien „Gij weet, dat ik het huwelijk voor eene to beiliga zaak beschouw, zoodat ik eorst dau mij zal verbinden, wanneer mijn hart mij toeroept: ja, kies dion, hij is door de voorzienigheid voor u bestomd 1 Alleen den man, dien ik lief hob, oprecht on waarachtig, dion zal ik kiezon, wanneer hij mij om mij zelvo, en niot alleen ora mijn geld kiest 1" „Kind, wat is dat voor oono overdrijving! Do mannon, allon, zooals zij zijn, hebben eerst het geld lief on dan het meisje „Niet allen! O, er zijn ook edele on reine naturen, die de ware liefde koestoron 1" „Dan vrees ik, dat gij zult wachten en kiezen en uitstellen en nog eens kiezen tot het te laat is Wees dus vorslandig! Noem mij oens oen huweljjk uit liefde, hetwelk eeu good eindo hoeft genomen Overal kwam het hinkende paard achteraan De roos week en onverschilligheid, ja zolfs afkeer, trad er voor in de plaats!" „Laat ons afbrekeD, moeder, want hier loopon onze beschouwingen te vor uit olkander 1" „Neen, Ottilie; het is mijn plicht u opmerkzaam te maken op het gevaar dat u bedreigt 1" „Een gevaar?" Wordt Vervolgd*

Schager Courant | 1886 | | pagina 1