A' IEI W s- Landbouwblad. 29 JLLI. NATIONALE MILITIE. DWALINGENDESHARTE- M 2006. Algemeen Advertentie- DOADERDAG Ao. 1886. 30ste Jaargang. Gemeente Schagen. Bekendmakingen. Vasthouden van Eenden. D-. Burgemeester van Schagen, daartoe de noodige aanschrijving ontvangen hebbende, brengt ter alge meene kennis, dat tot den werkelijkeu dienst worden VII J HINKEL, TE SCHAG E INT, Laan, Wijk D, No. 5. Slinnenlandsch Nieuws. simi:i: i vi kam. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- cn Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertenhën in het eerstuilkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger. Burgemeester en Wethouders van Schagen Gezien art103 van het politiereglement dezer gemeente; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat van af heden tot en met 15 October a. s., de eenden binnen deze gemeente, opgesloten of ge hokt moeten werden. Nalatigheid is bij het politiereglement strafbaar gesteld met eene boete van drie gulden. Schagen, 21 Juli 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; /G. LANG EN BERG. de Secretaris, DENIJS. Roman van BRIEDRICll FR IE DR1CII. 15.) Eenige uren later verliet ook Plösznitz te paard het landgoed. Langzaam reed bij over de heide voort, want bij dacht na, over betgeen Buschbeck hem dieu morgen had medegedeeld Hij begreep maar niet, hoe Buschbeck er toe gekomen was, Niemitz te betalen. Wel kon bij zich voorstellen, dat de apotheker hem in liet nauw bad gebracht, en zich zei ven als een behoeftig man bad voorgesteld, want dat kon bij uitstekend; maar bet was hem toch ook onverklaarbaar, dat Buschbeck den geheelen dag bij hem gebleven was. Hij begreep nu den baron in het geheel niet meer. Deze was vriendelijker tegen hem, dan vroeger, en toch vertelde hij hem niets. Welke reden kon hij er toch voor hebben, hem te verzwijgen, wien zijn tegenwoordige bezoeken golden Hij nam zich voor, daaraan nier meer te deuken, daar dit hein toch tot geen uitkomst bracht, doch telkens keerden zijne gedachten op dit punt terug. Hij reed naar de stad, om Niemitz te bezoeken; hem wilde hij overhalen, den wissel te koopen, en tevens hoopte hij van hem iets naders omtrent Buschbeck te vernemen, hoe het gekomen was, dat deze zoo bereidwillig zijn schuld had betaald. In de stad aangekomen, steeg hij af en begaf zich toen naar de apotheek. Niemitz ontving hem met blijkbare verlegenheid in de voorkamer. //Ik heb het heden zeer druk/' zeide hij nadat hij verklaard had blijde te zijn, den majoor te zien. z/Ik wil u ook slechts eenige minuten lastig val len," merkte Plösznitz op. //Het is een geldzaak, die mij tot u voert." //Beste vriend, kunt gij niet morgen of de rol dagen weder bij mij komen ging Niemitz voort. //Ik heb heden met den besten wil slechts eenige oogenblikken tijd liever wil ik u nu niet aan- hooren, want ik wil mij niet berooven van het ge noegen, een paar uren gemoedelijk met u te kun nen praten. Nietwaar lieve vriend, gij duidt mij dit niet ten kwade Wij kennen elkander reeds gedurende een reeks van jaren en gij weet, hoe gaarne ik u bij mij zie niet waar, gij zijt niet boos op mij Hij had deze woorden schielijk achter elkander gesproken, alsof hij Plösznitz niet eens aan het woord wilde laten komen. UITGEVER: Prijs per jaar ƒ3.Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers 0.05. Advertenüën van één tot vijf regels ƒ0.75 iedere regel meer 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. verlofgangers der Cornelis Vlaskatnp Dirk Schuit Dirk Veer Pieter Dekker opgeroepen, de onderstaande lichtingen 1883 en 1884, te weten Jacob Waagbeboorende tot het 4e Regi ment Vestingartillerie (garni zoen Helder), tegen 9 Au gustus a. s. Jan Kuiperbahoorende tot het 7e Regi ment Infanterie (garnizoeu Amsterdam), tegen 11 Au gustus a. s. nis voren (garnizoeu Hoorn), ais voren (garnizoen Hoorn), als voren (garnizoeu Naarden). behoorenoe tot het korps Ge nietroep n (garnizoen Utrecht), tigen 17 Augustus a. s. behoorende tot het 4e Regi ment Vestingartillerie (garni zoen Helder), tegen 13 Sep tember a. s. genoemde datums Pieter Jacob Wit il ten Cornelis Kuys Welke verlolgangeis op genoemde datums hij hun korps present zullen moeten zijn voor des namiddags 4 ure. Schagen, 23 Juli 1886. Dc Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. De majoor wist inderdaad niet, hoe hij dit alles moest uitleggen, hij wilde juist een bits antwoord geven, toen hij uit de aangrenzende kamer het luide lachen van den baron vernam. Onwillekeurig huiverde hij. //Is Buschbeck dan hier?" vroeg hij verbaasd. ffJa, zeker zaken," antwoordde de apotheker, niet in staat zijne verlegenheid te verbergen //Zaken?" herhaalde de majoor. Zou Buschbeck zich opnieuw tot den apotheker gewend hebben, om geld van hein te leenen. In dit oogenblik opende de baron de deur en riep op vrooiiiken toon: «Maar Niemitz, waar blijft gij toch Ik Hij scheen er nog iets bij te willen voegen, doch het woord bestierf hem op de lippen, toen hij Plösznitz gewaar werd. z/Ah ah! Plösznitz van waar komt gij?" riep hij verbaasd en toch ook toornig. De majoor wierp vlug door de geopende deur een blik in het zijvertrek; hij zag een jong meisje Niemitz' dochter op tafel stonden wijnglazen, daar naast een prachtige bouquet, en nu wist de majoor, wie de veelvuldige bezoeken van den baron gegolden hadden. //Mijnheer de majoor wilde een zaak met mij bespreken," zeide Niemitz, toen Plösznitz niet ter stond antwoordde. Buschbeck scheen dit antwoord niet eens te hooren, hij had den blik van den majoor gezien en gaf het nu dadelijk op, langer een geheim te bewaren, hetwelk deze nu toch gemakkelijk kon radeu. z/Kotn nader," zeide hij alsof hij reeds heer in huis was, en hij stelde Plösznitz Niemitz' dochter Dora voor. De majoor was, hetgeen hem hoogst zelden in zijn leven overkomen was, verleger., want eensklaps stond hij nu voor de dochter van den apotheker en hij kou zich niet bezinnen, ooit een schooner gelaat gezien te hebben. Dora was groot en slank van gestalte. Hare don kere oogen keken ernstig en toch bezaten zij een hartstochtelijken gloedde fijn besneden lippen getuigden van een vast karakter, zoowel over de gelieele houding van haar lichaam als in de trekken van haar gelaat lag een zekere trots en toch was haar gelaat overtogen met het bekoorlijke waas der jeugd. Plösznitz had haar vroeger, toen zij nog zeer jong was, gezienmaar hij zou haar niet herkend hebben, wanneer zij onverwachts ge;ijk een vreemde naar hem toegekomen was. Onwillekeurig kwam Heden 25 Juli, maakte de Eerw. heer Ds. H. van der Hoeven aan zijne gemeenten Sint-Maarten en Valkoog, hekend, dat hij het beroep naar Hoogwoud heeft aangenomen. Evenals uit vele streken van ons vader land mag ook uit de gemeente Sint-Maarten dit jaar van een gunstigen hooibouw gewag gemaakt worden. Overal is men niet alleen te vredenover de kwantiteit en kwaliteit van het hooi, maar ook de gunstige weersgesteldheid bij de inzameling heeft de oogst van dit ge was geheel naar wensch doen gelukken. Bo vendien prijken de afgemaaide velden met een frisch groen, dat aan het vee voldoende voe der schenkt, zoodat de melkgift bij andere jaren omtrent dezen tijd, rijk kan genoemd worden. Ook de bouwlanden beloven een rijken oogst. Bij de aardappelen, vroegen zoowel als laten, is nog geen spoor van ziekte te ontdekken de karrewei heeft flink gestoeld en wacht weldra dc hand des dorschers. Granen en bij hem de gedachte op, hoe de apotheker aan zulk eene dochter kwam, want haar uiterlijk verried niet de geringste gelijkenis met hem. Niemitz had nu den tijd gehad zich te her stellen. //Beste vriend, herkent gij mijne dochter niet?" vroeg hij met onverholen vaderlijken trots. z/Jawe!," verzekerde de m.ijoor gevat. </Mejuf- vrouw, gij zult u mijner natuurlijk niet meer her- rinneren, maar ik zie u nog duidelijk voor den geest, voor gij uw vader verliet sedert zijn er vele jaren vetloopen en voor u hebben die oneindig veel nieuwe indrukken op geleverd." z/Dora heeft een wonderbaarlijk geheugen zeide Niemitz, die alles aan zijn dochter wonderbaarlijk vond. Een lachje gleed over het kalme gelaat van het meisje. „Ue herinneringen der jéugd blijven het langst," antwoordde zij, den lof van haren vader aldus op bescheiden wijze afwijzende. „Ha ha! Gij staat nog midden in den jeugd!" ging de apotheker voort. //Piösznitz, vindt gij het niet allervermakelijkst, dat zij van de herinnerin gen der jeugd spreekt. Haar hoofd is wel is waar haar leeftijd ver vooruitmajoor, gij zijt een verstandig man, maar mijne dochter neemt het tegen u op." Dora wierp haar vader een vermanenden blik toe. »Het is zoo het is zoo!" verzekerde Niemitz nog eens ten overvloede. //Mejuffrouw, uw vader bedenkt niet, dat daarin voor mij een grootere lof ligt opgesloten, dan voor u," merkte de majoor galant op. //Als oud soldaat heb ik vele levenservaringen opgedaan, maar nooit heb ik er aanspraak opgemaakt., mij te kunnen meten met de kennis en den kunstzin eener jonge dame." De baron hoorde dit onderhoud met blijkbaar ongeduld aanhij ging naar de tafel en ledigde zijn wijnglas. Het scheen wel, alsof lrj een nijdigen, jaloerschtn blik op Plösznitz wierp, want hij was nitt zoo gelukkig tegenover dames zooveel stof tot onderhoud te hebben. //Plösznitz, gaat zitten," zeide hij. „Ja, beste vriend, drink een glas wijn met ons," zeide Niemitz op zijn beurt. Dora wilde de kamer verlaten, om een glas te halen, maar haar vader hield haar tegen. /,Laat mij dat doen, kind," sjirak hij, en liep schielijk heen. 0Mijn vader behandelt mij nog altijd, alsof ik

Schager Courant | 1886 | | pagina 1