BRANDKASTEN. H. H. Kaasmakers en Landbouwers. GYMNASTIEK. De Kleine Kapitalist, Prijs f 1.25. Eiuilenlandsch A ieuws. Gemengd Nieuws Ii V li V, L IJ 1: s 7/V Cieiiieeiite Zijpe. Marktberichten. Advertentiën. T" ROEP, Pomp- en Leuven veerstoten, H" SMIT, RSliniieiitiiars Poetier strem sel, in bussen van f 12.f 6.10, f 3.10, 1 si 111 e si t is a 's Vloeibaar Stremsel, per flesch, met inbegrip der Iloogzijdc 20. Johs. Honing. Hoogzijde20. Concurrentie Schilderwerk Heeren Kaasmakers!!! El et R estanten boek uillotings-kalcndcr voor 1886, Men schrijft uit Manchester. Thans is de graving van het kanaal van Manchester naar zee definitief toegewezen aan de firnni Lucas en Aird voor 5.750.000 of 560.000 beneden de raming. Onder het werk is be grepen het bouwen van dokken te Manchester en te Warrington en van de sluizen te Barton het moet in 4 jaren gereed zijn, terwijl er cir- i cr 25000 menschen aan zullen werken. De socialisten hebben Zondag in Spanje [ook weder van zich doen spreken. De pre fect van Barcelona telegrafeerde Zondagmor- Igen naar Madrid, dat onder de socialisten leene beweging was waar te nemen, maar dat alle maatregelen genomen werden om elke ongeregeldheid bij gelegenheid der meeting tegen de Engelsch-Spaansche conventie te voorkomen. De meeting, die om 9 uur begon, duurde tot twee uur. Tal van redevoeringen zijn uit gesproken tegen de overeenkomst. Heftige aanvallen zijn tot de regeering gericht, welke voorgesteld werd als tegenstandster van de belangen van Cataloniö. De vergadering nam ten slotte een motie aan, waarin het ontslag werd geëischt van de Catalonische afgevaar digden en senatoren. De autoriteiten hadden, bij het uiteengaan der meeting, elke manife statie op de openbare straat verboden. Te Londen heeft men bericht ontvangen, dat met kracht gewerkt wordt aan het in staat van verdediging brengen van Sebastopol en de andere Russische havens in de Zwarte Zee. Door de zorgen van Amerikaansche ingenieurs zijn metalen draden gelegd op zekeren afstand van de kusten zij dienen om, met be hulp van electrische pijlen, vijandelijke torpedos te vernielen. De wijze van inrichting is geheim gehouden en de haven van Sebastopol is gesloten gebleven gedurende de 12 dagen dat de werkzaamheden heben geduurd. Hevige bosch'branden over eene uitge strektheid van 2700 hectaren heerschen inden omtrek van Saida (Algerië). Het district Mascaro woult er ook door bedreigd. Inboorlingen en troepen zijn voortdurend aan 't werk om door het omhakken der bosschen en 't maken van loopgraven den brand te stuiten. nrirTi. Kers*"!* f Een bende Zigeuners, meer dan honderd koppen lellende, beeft zich te Londen sedert eenige dagen vertoond. In het centrum der stad, op liet Isle of Dogs, hebben de uitheemsche gas ten hunne tenten opgeslagen, als waren zij in de zonnige streken van Thessalië en Albanië, ïn dit legerkamp van zestien tenten wemelt bet van bruine gestalten, in lompen gekleede man nen en vrouwen, en naakte kinderen. Zij zijn afkomstig uit Klein-Azië, Thessalië en van de Grieksche grens. Van daar heeft een of ander schip ben naar Malta gebracht, van Malta bracht het stoomschip Ardmellie" ben naar Londen. Hoe moeten zij nu het einddoel hunner reis: Amerika, bereiken? Dat is de groote vraag. Daar kapiteins van zeil-en stoomschepen een sterk vermoeden hebben, dat de Amerikaansche re- 'eering zulk een en-gros-lading van bedelaars liet gaarne op haargrondgebied ziet ontschepen, veigeren zij den Zigeuners overtocht te geven. Vergeefs loopt de Grieksche consul zich de leenen uit het lijf, te vergeefs seint hij naar ille landen der wereld, niemand wil die on- velkome landslieden, die de «Ardmellie" een- oudig in de Londensche dokken afzette, overne- nen En Londen zelf? Een dringender Grieksche [uaestie heeft de stad nog nooit beziggehouden Iet stadsbestuur, politie en gezondheidspolitie lies is in oproer over de Zigeuners. En de elinquenten Zij ondergaan alles met stoïcijn- che kalmte. Om bun toekomstig lot bekomme- en zij zich weinig en zij maken het zich zoo emakkelijk mogelijk. In de tenten wordt wei- lig gewerkt en veel gekookt. Intusschen trekken ieZigeunerkinderen opavontuur Londens straten n. Zij verstaan wel geen Engelscb, maar bedelen es te beter. «Penny" en «bread !"deze twee evvichtige woorden, hebben de schooiers reeds eleerd, en dat zij kleeren noodig hebben, hunne laaktheid schreeuwt er om. Hunne oogst is vervloedig, en toch zijn zij nooit tevreden, .en bruin kereltje loopt een bakkerswinkel 'innen en verzoekt den eigenaar zijn opgezameld eld meer dan f a4 goud en zilver li te wisselen. En toen de hulpzame man het pdaan heeft, durft de jongen hem nog een stuk rood afbedelen! Duizenden nieuwsgierigen iigeven het legerkamp der Zigeuners den ge selen dag. De politie heefteen kling beschreven li het kamp; over het touw hangen de bruin gestalten en bedelen. De politieagenten ver bieden hel hun, omdat het bij de Eugelsche wet verboden is. En wat doen de slimmerts? Zij bedelen den politieagenten zelfs geld al! Ge weld is niet te gebruiken, verordeningen tellen j niet; alles stuit af op de onbegrijpelijke kalmte en buigzaamheid der landloopers. Alles waartoe de openbare macht zich moet beperken is, dat zij de meDScben en hunne woningen rei nigen laat, hen goed drinkwater geeft en roor het overige het oog gesloten houdt, totdat de zwerin verdwenen is. Men hoopt, dat de Griek sche regeering een oorlogsschip zal zenden om hare kinderen te halen. Het was wel de een voudigste oplossing dezer Grieksche qnaestie De twee rijkste lieden in het land van den Czaar zijn tegenwoordig de gebroeders Nobel. Zij zijn van Zwitsersche afkomst. Terwijl zij in het hartje van Rusland reisden, ontdekten zij den rijkdom aan petroleum in dal land. Zij kochten dadelijk geheele districten van deze schijnbaar waardelooze vlakten, boorden petro- leumbionnen en leverden meer petroleum dan iedere andere firina ter wereld. Hun rijkdom is feitelijk niet te berekenen, boevvel de cor respondent der Times vierhonderd millioen dol lars (f 1,000,000,000) geen overschatting be schouwt. Het volgende vermakelijke verhaal wordt uit een kleine badplaats aan de Tagl. Rundschau gemeld Mr. Owell, rentenier uit Londen, met vrouw, twee dochters en een zoon De rijke Engelsclien Het brandpunt der aandacht van de kleine badplaats. De beide dochters met de waterblauwe öogen en de stroogele haren genieten eene algemeen hulde. Men bewondert hun chic, hare bijzondere toiletten en ook hare groote voeten, die zij met meer zekerheid dan gratie bewegen. De lompheden van den zoon worden door de school jeugd nageaapt. De familie zit aan het boveneinde der tafel. Mr. Owell spreekt zeer luid; als hij spreekt, zwijgt iedereen en hij spreekt steeds. Hij critiseert de spijzen, de be diening, de geheele plaats en is nooit tevreden. Hij h eeft zeer voorname gewoonten. De keiItier siddert voor hem. Aan het souper legt hij zijne heenen op eenen tweeden stoel. Wanneer hij ze op den schoot zijner buurdame of op de tafel wilde leggen, zou zulks hem niet kwalijk genomen worden; «quite English« zou men zeggen. Waar schijnlijk iemand van de hooge aristocratie in cognito. Onmetelijk rijk! Eens maakte mr. Owell een verschrikkelijk lawaai aan de table d'höte. Men heeft zijne plaats veranderd voor een nieu wen gast: «Lord Anytody* staat in hel vreem- delingenhoek. Mr. Owell weet dat niet; hij raast en tiert over zijne terugzetting. De kellner siddert als een espeblad' Mr. Owell heeft beloofd hem de soup-terrine naar 't hoofd te werpen. Een eenvoudig gekleed heer, de nieuwe gast, treedt binnen. De kellner voert hem nanr zijt.e plaats naast den heer Owell. Deze wordt bleek. De nieuw aangekomene kijkt verwonderd- «Kellner!* roept hij. beveelt?« «Geef mij een ande re plaats! Ik ben niet gewend tieast mijn schoen maker te zitten!" - Tableau! De kellner sid dert niet meer voor den heer Owell. Naar aanleiding van het duel tusschen Bon- langer en Lareinty, herinnerden Fransche bladen verschillende duels, die hebben plaats gehad. Wij vermelden er hier éen, dat uitblinkt door zijne buitengewone wreedheid. Onder de regeering van Lodewijk XVIII bad een moorddadig twee gevecht plaats tusschen den bekenden kolonel Barbier-Dufaï, een Napoleouist, en een jongen edelman, officier der Koninklijke wacht, wiens witte kokarde de kolonel vertrapt had. Van daar de ontmoeting. Men sloot de beide tegen standers aaneengebonden, in een rijtuig op. Alleen hun rechterarm was vrij, en hiermee konden zij, met een ponjaard, naar hartelust elkander vermoorden. Men zou de portieren sluiten, en na tweemaal de «Place du Garroussel» overgereden te hebben, deze openen. Men vond getuigen voor zulke slachtpartij want twee hun ner namen den post van koetsier waar. Toen men het rijtuig opende, vond men den jongen officier in stukken gehakt, dood. Kolonel Dufaï was niet herkenbaar, met vier diejie wonden in de borst, en het gezicht afschuwelijk gebeten. Hij kwam er echter goed van af, want een half jaar later doodde hij. in tweegevecht, een ander officier der koninklijke lijfwacht, kolonel de Saint-Morys, en kwetste gevaarlijk den genereal de Montélegier. De volgende interessante geschiedenis be vatten de Fransche bladen. In 1884 kwam de rijke chocoladefabrikant Claude met zijn eenige 2ojarige dochter voor een badkuur te Nice, waar het meisje kennis maakte met, en smoorlijk verliefd werd op een uit Algerië teruggekeerd bransch officier. De vader wilde niets van een onbemiddelden schoonzoon weten, doch hel meisje zette de zaak door en het huwelijk zou te Parijs gesloten worden. Drie dagen voor do afreis zat de officier met een heer een spil écarté te sjielen en het meisje leunde over de leuning van zijn stoel, terwijl een vreemde heer, die pas te Nice aangekomen was, er bij stond te kijken. Plotseling riep deze laatste tot den officier; „Ge zijt een schelm, ge speelt valsch, ik zie hoe gij daar een heer uit uw manchet haalt.* De officier stond doodsbleek op, en juffrouw Claude werd bewusteloos weggedragen. Toen zij weder bijkwam verzocht zij haarvader nog den zelfden avond te mogen vertrekken. De officier verklaarde plechtig dat de beschul- fi'R'nS 8rove laster bevatte en dat hij den man, die voorgaf hem ontmaskerd te hebben, wel vinden zou. Doch dit laatste was onmogelijk, want de man was spoorloos verdwenen. Eerst 3o Juni jl. zag hij hem toevallig terug aan het bureau van het Station du Nord te Parijs. Hij pakte hem in zijn kraag en gaf hem in arrest. Het bleek werkelijk een schelm te zijn en hij be kende, dat de heer Claude hem indertijd 10,000 francs gegeven bad voor den hem te Nice be wezen dienst. De eer van den officier is dus gered. Of er van liet huwelijk met Claude wel iets komen zal, wordt niet gemeld. Ingeschreven van 16 23 Juli 1886. GeborenJacob, zoon van Jan Breed en Antje Dalenberg N eelt je dochter van Klaas de Jong en Stijntje BrouwerAlida Maria, dochter van Johannes Bruin en Cornelia Stuijt. HOORN, 22 Juli. Aangevoerd Kleine Graska is hoogste prijs f 29.Idem Ilooi- fComm. Hooi- f 25.— Middelbare id. f Aangevoerd 399 stapels, wegende 122,430 KG. HOORN, 24 Juli. Aangevoerd: H. L. Rogge f a 1 Tarwe f 7.— a 8.— 4 Gerst f 4.75 a 5.50 3 Haver f 4.— a 4.50 Witte Erwten f a 1 Groene Grauwe Vale I Bruine Boonen n Goeie Witte Paarden Mosterdzaad Karwei zaad Koolzaad 5 Paarden Koeien 8 Kalveren 30 Schapen Springrammen 36 Lammeren 28 Varkens 1 Zeug 87 Biggen 2 Bokken Geiten 35 Kippen Eenden 1089 Koppen Boter, 5.2. lood 450 II. L. N. Aardappelen 12000 KG. Roode Aalbeziëu 16000 Zwarte K.G. Kruisbeziën (R). 1t V 1^1' 12300 Kipeieren Eeniieieren manden Peren Appelen f .- a f a I 9.— a 12.- fa f a f 16.50 a f 14.50 a f a f 70.— a 160.— f - a f 12.- a 20.— f 18 - a 22.— f a f 8.— a 14 f 10.— a 16.— f 30.— a f 5.— a 8.— f 1.a 5. f a f -.80 a 1.50 f a f —.55 a —.60 t 1.50 a 2.60 f —.12 a f —.14 a fa f a f 2.50 a 3.— f a f a f a KG. Hazelnoten p 100 KG. f a Kieviesteieren tot cents het stuk. De handel was stug. ALKMAAR, 26 Juli. Aangevoerd. 1 Koe f 80.a 327 vette Kalveren f 35.a 125. 12 Nuchtere Kalveren f 12.a 20— 233 Schapen f 20. a 28 217 vette Varkens per P. I .36 a 44 22 Magere dito f 12,a 16.— Bok f a PURMEREND, 27 Juli. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 453 stapels Kleine en stapels Middelbaie. Prijs Kleine f 29.50 a Middelbare f a per 50 KG. Boter f 1.10 a f 1.20 per KG. Vette Runderen f .70 a .80 per KG. Handel vlug. Vette Kalveren hoog in prijs; f .58 a 70 per KG. Handel vlug. Nuchtere Kalveren f 14.a f 20.Handel vlug Vette Varkens t --.36 a .42 per KG. Handel beter. Schapen, van f 10 tot f 27 per stuk. Kipeieren f 3.a 3.50 Ganzen f a Zwanen f 3.50 a Tot onze diepe smart werd ons heden, na eene korte doch hevige ziekte, ontnomen, onze oudste lieveling, PIETER, in den ouderdom van bijna acht jaren. J. WESTERMAN HOLSTIJN, M. C. E. WESTERMAN HOLSTIJN— van der Goot. Barsingerhorn, 27 Juli 1886. Volstrekt eenige Kennisgeving Ouders, die aan hunne kinderen (jongens en meisjes) beneden den 12 jarigen leeftijd onderwijs in de Gymnasliek wenschen te laten geven, woiden beleefd verzocht daarvan kennis te geven aan Gymnastiek-onderwijzer. Onze kasten zijn met ronde hoeken, dus uit één stuk vervaardigd, zijn voorzien van hebben hunne deugdzaamheid bewezen en zijn tegen billijken prijs mede verkrijgbaar bij den agent, Heerenstraat, Scha gen. Attesten en prijscouranten worden op aanvragen toegezonden. Zaadmarkt N° 78. Gebr. v. Vuure. Steeds voorhanden t f 1.20. flesch, f 0.80. Zuiver en eenvoudig middel ter voorkoming van rijs en bederf in de kaas, in vaatjes van 50 K G., zeer billijke prijzen, ook per enkel Kilogram verkrijgbaar. i\.S5. Aan hen die tijdig hun Landbouwzout wenschen te ontvangen, zij bericht, dat de biljetten ter invulling en teekening voorhanden zijn, en ook op franco aanvrage worden toegezonden. Door daling der prijzen, en voordeelig inkoopen, Standhoudende verfwaren, naar den aard van het werk klaar gemaakt. Spoedig droog. Laag in prijs. LAKKEN, VERNISSEN, OLIqN, eaz, eas. N. Laagzijde B, 98. Antls. Slakker, Huis- en Rijtuigschilder, Glazenmaker en Kamerbehanger. Veel verbeterd SCIIAGER KAASKLEURSEL, krachtig en natuurlijk van kleur, voordee lig in het gebruik en eoedkoop. Kaasfabrieken, die bij eenige Liters kunnen inslaan, extra voordeelig. Wordt desverkie- zende op probering afgegeven. Eén kruikje 35 CltS. Drie kruikjes f 3 01). Per Liter f 2.03). Laagzijde, B, 98. Anth. Slakker, Scha ge 11. Pr ijs: van bevat de tot 31 December 1885 uitgelota seriën van 46 preitlieleeilillK'eil, be nevens een in 12 maanden verdeelden van alle bestaande premieleeningen. Di boek in 8°. formaat, gedrukt op zwaar papier is ©ASIlSSIA Alt voor eiken fondsen houder of effectenhandelaar. Alom verkrijgbaar bij den boekhandel alsook bij de Uitgevers, Amsterdam. BÜR Co.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3