111 ILCli ÜiPlïlLISÏ. Gemengd Nieuws Marktberichten. Advertentiën. Concurrentie Schilderwerk Heeren Kaasmakers II E S T A V T X li O E li Proefnummers kosteloos. De heer van Beusekom vraagt nog of er niet een beste pomp bij het schoolgebouw staat. Tot goed begrip wordt nu de brief van den heer Wind het hoofd der bedoelde school gelezen, waaruit blijkt dat het drinkwater van zijne woning gedurende een groot gedeelte van het jaar bedorven wordt door de vogels welke het dak en de goten dier mate verontreinigen, dat in het voorjaar en den zomer het water van die bak ondrinkbaar is en hij bij regen, het van het dak stroomende water moet laten wegloopen, waardoor hij voor zijne huishou ding geregeld watergebrek heeft. Verder berichtte schr. dat de schoolkinderen bij eene vrouw, naast de school wonende, creregeld drinken konden bekomen. De heer W. vraagt nu reiniging der daken, en meent, dat indien er op het dak spreeuwen- latten worden gelegd, zulks al veel verbete ring zal geven, terwijl hij het aanschaffen van een filtreer hoogst noodzakelijk acht. Voor het oogenblik zegt Schr. nog goed drinkwater in voorraad te hebben. Hij de bespreking hieromtrent wordt de heer Schuijt, die omdat hij zelf in zijne huishouding geen fdtreer gebruikt zich verbeelde dat ongefiltreerd wpanwater" niet schadelijk is voor de gezondheid van degenen, die het geluk mogen hebben van het te moeten drinken, bestreden door den heer Paarlberg, die verklaart, dat niettegenstaande hij op zijn huis nog wel gladde pannen heeft, zijn drink water in de bak toch onzuiver is, welke om standigheid hem de overtuiging geeft, dat het aanschaffen van een filtreer wel noodig is. De heer Biersteker stelt voor, met het oog op het plan om bedoelde school te verbouwen en dan misschien te verplaatsen, met het aan brengen van een bak nog te wachten, doch daarentegen aan die menschen, welke de school kinderen drinkwater verstrekken, eene zekere tegemoetkoming te geven voor de hun veroor zaakte moeite en last. De Voorzitter van oordeel zijnde, dat dit voorstel onuitvoerbaar en ongewenscht is, meent dat de Raad alleen verantwoord is door een bak te laten maken, of op zijn minst door een filtreer aan te schaffen. De heeren Francis en Nobel ondersteunen dit beginsel en na eenige bespreking stelt de Voorzitter dan ook voor een filtreer aan te schaffen, en voor de kosten daarvan een maximum van f 20 vast te stellen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierop bieden B. en W. den Raad de rekening over 1885, aan en verzoekt Voorz. dat door den Raad eene Commissie van 3 leden worde benoemd, tot onderzoek dier rekening. Tot leden dier Commissie worden gekozen, de heerenFrancis, Zeeman en Zijp. Daar einde December de heeren C. Paarlberg en D. de Graaf, aftreden moeten als leden van het zetterscollegie, verzoekt Voorz. hiervoor een dubbel tal te willen kiezen om op de voor dracht te worden geplaatst, welke aan den Heer Commissaris des Konings moet worden toegezonden. Bij eerste stemming werden gekozen, de heeren Paarlberg en de Graaf, terwijl eene «weede stemming de heeren C, de Goede en A. Schermer op de voordracht plaatste. Door B. en W. werd nu het suppletoir Kohier van de Hondenbelasting, in hoofdsom geraamd op f 29,ter vaststelling aangeboden, hetgeen dan ook geschiedde. Daar bij de nu volgende rondvraag niemand iets had ter bespreking te brengen, werd de vergadering gesloten. De beer E. Bascli, eigenaar van bet aloni- bekende Cagliostro-Theater, biedt in hetDuitsche blad, «der Artist« van 25 Juli 1.1. de geheele Schouvvburgtent te koop aan, met al de daarbij bthoorende decoratiën, tapijten, vvonderfontijnen en duizenden andere toover-en goocbelapparateh legen i Januari 1887. Aanbiedingen worden van tot 20 Augustus ingewacht aan het adres •Basch Rotterdam, terwijl van 28 Augustus tot 1 October, alles te Gladbach, waar dan voor stellingen op de Königsplatz gegeven worden, te bezichtigen is. Is de bewering van den heer fasch, juist dan kan de kooper met een beetje geluk, de geheel ezaak in één jaar verdiend hebben. Zekere Miiller te Ulchteritz in Duitsch- land, die met de dochter van een ambachtsman verkeerde, meende dezer dagen dat hij een mede minnaar had en zon op wraak. Vrijdag-avond tocht hij dien man op en loste vier revolverscho ten op hem, maar ongelukkig had hij, door de duisternis misleid, den verkeerden persoon ge. 'foffen en wel zijn aanstaanden schoonvader Miiller vuurde daarna, maar gelukkig zonder te treften, door een openstaand raam op zijn meisje en keerde toen het wapen tegen zicbzelveu. Daar bij niet doodelijk gekwetst was, sprong hij, om den dood te zoeken, in de nabij zijnde rivier, maar het water was hem te koud en te nat en hij kroop er uit en begaf zich met een kogel in de borst, kalm naar huis, waar hij eenige oogenblikken later werd gearresteerd. De statistiek der misdaden in Boven-Silezië, is veriijkt met een paar moorden, gepleegd door kinderen. De eerste moord is gepleegd door een jongen van elf jaar. Hij liep met een 5-jarig jongentje en een elf-jarig meisje uit school naar huis. Plotseling nam hij een mes en poogde daar mede den hals van het kleine jongetje af te snijden. Terwijl het meisje naar hare moeder liep om hulp in te roepen, sleepte de jonge moordenaar het kind naar een sloot, sloeg het eerst met steenen op het hoofd en wierp het toen in bet water. Gelukkig kwam er echter spoedig hulp en haalde men het ongelukkige knaapje op den wal; het stierf echter spoedig. De elfjarige mis dadiger wist geen drijfveer voor zijn daad te noemen. In het tweede geval was een veertienjarig meisje de moordenares. Zij had de opdracht ge kregen om op een kind van vijf maanden te passen. Het kleine kind huilde voortdurend en om het tot zwijgen te brengen, legde het veer tienjarige meisje het kind op den grond en kneep het de keel dicht. Toen het kleine kind blijk baar dood was, nam de moordenares het mede om het in een korenveld te verbergen. Het ongelukkige slachtoffer gaf echter nog teekenen van leven en ook deze laatste levensspranken doofde de moordenares uit. Zij nam het kind bij de voeten en sloeg het hoofd tegen een rots wand te pletter; toen verborg zij het lijk in een korenveld. De misdaad kwam eehter nog den zelfden dag aan het licht. Zoo'n vrouwtje komt niet dikwijls voor. Eenige maanden geleden kocht eene dame te Weenen, op het kantoor van den bankier Robert Reitler, een lot in een loterij, met hooge prijzen en premiën, en dezer dagen kwam zij eens hooren of zij misschien wat getrokken had. Men keek dit voor haar na en ondertusschen voegde de bankier de dame toe, dat zij niet bijzonder nieuwsgierig scheen te zijn, daar de trekking reeds een maand te voren had plaats gevonden. «Och wat maakt dat eigenlijk ook uit," was het eenige wat zij ten antwoord gaf. »U schijnt niet veel vertrouwen op uw geluk in het spel te hebben," zeide de bankier lachend, maar eensklaps trok hij een heel verbaasd ge zicht en riep «Wel mevrouw, ik wensch u van ganscher harte geluk, ik zie daar dat u den hoogsten prijs, ten bedrage van een half millioen gulden, hebt getrokken. Ieder ander mensch zou hebben staan kijken alsof hij het te Keulen hoorde donderen, en menigeen zou wellicht een toeval, ja een beroerte van pleizer hebben gekregen, maar onze dame keek zoo onverschillig alsof de zaak haar niets aanging, en de bankier behoefde volstrekt niet naar het Iaadje met eau de cologne, spiritus en geest van hertshoorn te loopen, dal op zijn kantoor, voor dergelijke gevallen, aanwezig is. De gevallen prijs werd eerst na een paar maanden uitbetaald en daarom vroeg de bankier of de gelukkige winster het geld van hem, onder een gebruikelijke korting in ontvangst wilde nemen. «Och wat zal ik op het oogenblik met dat geld doen," zei de dame heel onverschillig, «ik zal liever nog maar tol den vervaldag wachten goede morgen mijnheer." Daarop kuierde zij doodkalm en zonder de minste aandoening te verraden, heen, en over trof zelfs den grootsten wijsgeer want wijsgeeren zijn lieden, die steeds onwijsgeerig veel geld kunnen gebruiken. Een kaartlegster is dezer dagen te Frank fort overleden, die met haar echtvriend, die 15 jaren jonger was dan zij en door haar zeer kort gehouden werd, in zeer behoeitige omstandighe den leefde. De man mocht nooit in de kast kij ken, maar nu het hek van den dam was en de kast vrij doorzocht mocht worden, vond hij een pakket met 6000 fl. Oostenrijksch geld en een iijst van effecten, die echter niet te vinden waren, voorts vond hij in 't bewuste pakket een briefje, waarhij een en ander omtrent de bestemming van het geld bepaald, maar hij zelf uitggesloten was. Dinsdag liet hij de stroozak van het bed, waarop de vrouw geslapen had, leegmaken en vond toen voor een waarde van 86,000 M. aan papier, waarvan de nummers met die van de lijst in de kast overeenstemden. Voorst vond men nog de aanwijzing van andere nummers,'t geen er toe leidde dat men na een grondig onderzoek onder eenige oude preeken nog 5coo M., achter een spiegel nog 3ooo M. en verder nog 20C0 M. ontdekte. Een leelijke vergissing.De politie te Napels had dezer dagen het signalement en bevel van aanhouding van een paar Russische reizigers, jeugdige gelieven, die inet gestolen geld op reis waren gegaan. Op de boot van "Venetië naar Napels bevond zich zulk een paartje, dat dan ook werd aangehouden en men vond bij den heer 81,000 fr. waarde. Hij en zijn reisgenoote werden gevangen gezel, maar beweerde doods- onschuldig te zijn en legden papieren over, die men, om 't gehalte, zeker voor valsch hield. Er werd naar Rusland getelegrafeerd en 't antwoord kwam: Laat hen spoedig vrij en maak vele ex- I cuses. De reizigers behooren totde Russische Keizerlijke familie! De sneeuwstorm, die in Labrabor zulk een vreeselijken toestand veroorzaakte, heeft alle verkeerswegeu afgesneden. Ongeveer tien- of vijftienduizend personen zijn daardoor van alle verkeer afgesloten, en gaan bijna zeker een vreeselijken dood tegemoet. Groots benden Es kimo's worden door de vreeselijke koude, die in de poolstreken heerscht, naar het zuiden gedreven en Verwoesten daar het land. De India nen eten hunne makkers op, die den hongerdood stierven, terwijl ook de Eskimo's op lijken azen' De strenge koude wordt veroorzaakt door ijs massa's, die langs de kust samengepakt zijn. Men gelooft niet dat zij tegen den winter, over twee maanden, ontdooid kunnen zijn. Slechts tot 200 mijlen landwaarts in, heerscht die koude. '^mjRGFnTiTiTE stam). Gemeente Scliagen. Ingeschreven van 31 Juli 3 Augustus 188G Geboren en Ondertrouwd,: Geene. Getrouwd: Wilhelmus Jacobus Ogterop en Cornelia Rotgans. Overleden: Guurtje Renooij, oud 71 jaar 3 maanden. Gemeente Zïjpe. Ingeschreven va.i 23 30 Juli 188G. Geboren Jantje Clasina, dochter van Hen drik Godfried Theodoor Mann en Adriana Barendia Houtsmuller. Guurtje, dochter van Albert de Visser en Trijntje de Blaauw. Maria Cornelia, dochter van Gerrit de Wit Pz. en Bregje Bos. Overleden: Jan Valkering, 80jaar, weduw naar van Ida Meijring. Gcmeejite Ilarlngcarspel. Ingeschreven van 1 31 Juli 1880. Geboren2 Juli. Trijntje, dochter van Cornelis Bakker en Vrouwtje Witsrneer. 5 dito Grietje, dochter van Teunis Beers en Grietje Galis. 9 dito Cornelia, dochter van Pieter Hoogeboom en Antje Kruijer. 17 dito Elizabeth, dochter van Jan Ipenburg en Trijntje de G iede. Ondertrouwd 20 Juli Jan Hendrik Lam- ping jm. oud 39 jr. te Delfzijl en Neeltje Kooij, jd. oud 23 jr. te Haringcarspel, Gehuwd: 2 Juli. Simon Kruijer, weduw naar van Maartje Klaver oud 41 jr. te Heer Plugowaard eu Antje Doodeman, weduwe van Jan Ooijevaar oud 4-7 jr., te Haringcar spel. 4 dito Willem hieraan jm. oud 27 jr. te Nieuwe Niedorp en Cornelia Swager, jd. oud 22 jr te Haringscarspel. Overleden3 Juli, Trijntje Bakker, oud 1 dag. Gemeente Sint Maarten. Ingeschreven van 1 tot 31 Juli 1886. Geboren: 3 Juli, Jan, zoon van Jan van Schoorl en van Maartje Groenveld. 8 dito, Gerritje, dochter van Joost de Pee en van Maria Koedijker. 22 dito, Maria, dochter van Jacob van Zoonen en van Marijtje Metzclaar. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene Overleden: 23 Juli, Gerritje de Pee, oud 14 dagen, dochter van Joost de Pee en van Maria Koedijker. 24 dito, Grietje Kuiper, oud 31 jaren, echlgenoote van Jacob Groenveld. Gemeciite Nieuwe .lileslorï». Ingeschreven van 1 31 Juli 1886. Geboren Pieter, zoon van Cornelis Kam pen en Neeltje Terbeek. Hendrikus, zoon van Jacob de Vries en Neeltje Strijbis. Cornelis, zoon van Simon de Boer en Simontje Meiten. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Appollonia Baij, weduwe van Pieter Molenaar, 80 jaren. Geerlje Ursem, dochter van Jan Ursem en Breglje Veldman, 3 maanden. HOORN, 29 Juli. Aangevoerd Kleine Graskaas hoogste prijs f 29.idem Hooi- fComra. Hooi- f 24.Middelbare id. f Aangevoerd 466 stapels, wegende 147,228 KG. HOORN, 31 Juli. Aangevoerd: H. L. Rogge f •- a 1 Tarwe 9 Gerst 3 Haver Witte Erwten I Groene Grauwe Vale f a f 5.a 5 50 f 4.a 4.75 f a f a f a Bruine Boonen Geele v Witte Paarden Mosterdzaad Karweizaad Koolzaad Paarden Koeien Kalveren Sch ïpcn Springrammen Lammeren Varkens Zeug Biggen Bokken Geiten Kippen Eenden 1709 Koppen Boter, 5.2. lood. 500 II. L. N. Aardappelen 11500 KG. Roode Aalbeziën 4500 Zwarte n K.G. Kruisbeziën (R). (Z). 5 60 100 34 107 2 2 30 f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f a a a 10.- a 15.- a a 8.a 12.— a a 5.a 1.a 2.- a -.80 a a .50 a 2.a —.11 a .14 a a a 2.65 a a a 18— 22. 14. 17 8— 5. 6— 1.50 —.57' 2.50 12 3.25 9250 Kipeieren Eendeieren manden Peren Appelen KG. Hazelnoten p 100 KG. t a Kieviesteieren tot cents het stuk, De handel was stug. ALKMAAR, 2 Aug. Aangevoerd. Koe 239 vette Kalveren 14 Nuchtere Kalveren 405 Schapen 127 39 vette Varkens Magere dito Bok per P. f f f f f f f 25— a 130— 12— a 25.— 20— a 28— .38 a 45 12— a 17— PURMEREND, 3 Aug. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 412 stapels Kleine en stapels Middelbai 0. Prijs Kleine f 28— a Middelbare f a per 50 KG. Boter f 1.05 a f 1.15 per KG. Vette Runderen f .70 a —.80 por KG. Handel stug. Vette Kalveren hoog in prijs; f .60 a 70 per KG. Handel vlug. Nuchtero Kalveren f 12.a f 18..Handel vlug Vette Varkens t - -.36 a —.44 por KG. Handel vlug. Schapen, van f 12 tot f 25 per stuk. Kipeieren f 3.a 3.75 Ganzen f a Zwanen f 3.50 a Door daling der prijzen, en voordeelig inkoopen, Standhoudende verfwaren, naar deu aard. van het werk klaar gemaakt. Spoedig droog. Laag in prijs. LAKKEN, VEENISSilN, OLIM, eis, eiu. N. Lnagzijde B, 98. Antlt. ggakSier, Huis- en Rijtuigschilder, Glazenmaker en Kamerbehanger. Veel verbeterd SCHAGER KAASKLEURSFL, krachtig en natuurlijk van kleur, voordee lig in het gebruik en goedkoop. Kaasfabrieken, die bij eenige JU,, Liters kunnen inslaan, extra voordeel i<ï. Wordt desverkie- zonde op probering afgegeven. Eén kruikje 35 CtS. Drie kruikjes 8' A.OO. Per Liter I' Laagzijde, B, 98. AfltJf. IJakkCT, S c h a g e n. r ij s ZEVENDE JAARGANG 1886. verschijnt eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag s het goedkoopste en meest gelezen financiëele blad van Nederland, en de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen. Abonnementsprijs (3 Nrs. per week) f 6.— per jaar. met Bijblad (Wekel. Restanten lijst) f 8.— Bijblad-alleen f 4.- AU ÖI5ATTIS-PS&EMSE ontvangt elke abonnent een exemplaar van het hetwelk bevat de tot 31 December 1S85 uitgelote seriën van 4 6 p r e m i e 1 e e ni 11- g e n, benevens een in 12 maanden verdeelden Uitlotings-kalender voor 1886 an a 1 1 e bestaande premieleeningen. Bureel: Gedempte Voorburgwal 101.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3