MEM VOORfEIIIliGELD! itant UESTFR1ESGIIK BM Mb Waar. Billijke Prijzen. Johs. DENIJS, KUIPVLEESCH. J. Roggeveen Wz, SCHAGEN. LOET. 1 BURGERLIJKE STAND. Gemeente Scliagen. Gemeente Zijpe. Adver ten tien. Wollen en, gebreide Goederen, Tafelkleedjes, Vloerzeilen, Karpetten, Matten, Loopers, enz., enz. bij W. VAN STAM, MARKTPLAATS te SC HA GEIT, EFFECTEN, PR EMIEL O TENenz. enz. a 1 belang ernstig aangeraden, het Co., Bar Co., Amsterdam. Timmerman, Blaauboer te Schagen, Kapitaal f h00,000. We Directie. 40 Cenl de 5 Ons, 20 35—177, Cent. Johs, Honing. puike blanke SPECULAAS TAAITAAI Hoogzijde 20. Hoogzijde, E 9, Scliagen. alsSchilderijen, Braceletten, Broches, Bellen, Kettin gen, Bouqett.ea, enz. enz. echte JEngelsehe Pekel, Hoogzijde 20. Johs. Honing'. Hoogzijde 20. als hoofdkussen, dat do cholera te volger.de van allo Gespouwen bankbiljetten. Onlangs meldde zich bij do direc teuren der Engelsche bank een eenvoudig man aan, die hun mededeelde, dat bij een middel wist om van één bankbiljet door spouwing er tweo te maken. Hoewel hij aanvankelijk riet geloofd werd en alle deskundigen beweerden, dat het onmogelijk was dit dunDe papier in twee stukken te snijden, besloten de directeuren der bank toch den man op hunne kosten de proef te laten nemen, gn werkelijk: de proot gelukte. De man nam daartoe een banknoot' besmeerde die aan beide zijden met goede lijm en legde toen dé banknoot tussohen twee lappen calicot. Het geheel werd daarop tusschen zware boeken gelegd. Toen de lijm goed gedroogd «as ,,am de spouwer de beide lappen calicot en scbeurdo die met een' flinken ruk van elkander. Het bleek dat zijn proel gelukt was aan elk der beide stukken kleefde een geheide banknootDe cohesie van het papier zelf was niet zoo sterk geweest als de yerbioding tusscben het papier en het daarop geplakte calicot. Ieder kan voor zich dergelijke proef met een stuk gewoon stevig papier nemen. De beide stukken calicot werden daarop in lauw water geweekt en na korten tijd lagen de twee helften der banknoot voor de oogen der verwonderde toeschouwers. Men had nu wel twee banknoten, doch ieder leek kon onmiddellijk zien, dat zij niet goe-'l konden zijn. De eene zijde der beide papieren was iuw lerwjjl op de eene helft der banknoot de druk niet duidelijk ge noeg wasi en daar dit gebrek bijna niet te verhelpen is, behoeven de directeuren der Engelsehe bank niet te vreezen, dat op deze wijze hunne banknoten verdubbeld zullen worden. Toch besloten de directeuren van de ontvangen les te profiteeren en voortaan hij het drukken daarop te doen letten, door namelijk te zorgen Jat de inkt alleen op de opporvlakte van het papier komt, zonder er door te dringen. Den man, een eenvoudig boekbindersknecht, werd een groote belooning voor zijn uitvinding gegeven. Een reusachtig elektiisch orgel is door den New-Yorkscben fabrikant Wackar gemaakt, voor de kerk in Garden-City. Het voornaamste gedeelte van dat orgel is boven den hoofdingang, maar het beeft verscheidene andere gedeelten zoogenaamde echoörgels in de zijmuren, onder den grond, zelfs boven in den toren van de kerk, welke allen door den organist, van zijne gewone plaats, bespeeld kunnen worden. Daardoor wordt een zeer schoon effekt verkregen. Het orgel beeft 115 registers en 7000 pijpen. Ieder buis heeft zijn kruis, Ieder staat heeft zijn kwaad. Ieder monsch heeft zijn wensch, Ieder gek zijn gebrek. Dit van tijd tot tijd eens te bedenken, Is goed voor iedereen, en kan ons vreugde schonken. Een dure schapenbout. Een zeer elegant gekleede dame verscheen onlangs in een winkel te Parijs en liet zich vijf kilo grammen wol afwogen a 6 francs het kilo. Op een zak naast de weegschaal lag een heerlijko schapenbout, die even te voren door de keukenmeid van den koopman gehaald was. De koopster vond dat stuk vleosch zoo verleidelijk, dat zij het, terwijl de bediende eenige andere klanten hielp, heel handig onder de gekochte wol schoof en in een geborduurde zak borg. De koopman bad echter door een spiegel de geheele kunstgreep gezien. Toen de dame nu aan het kantoortje kwam om te betalen, zeide de koopman tot den bediende „Ben je er wel zeker van, dat je je uiet vergist hebt? Ik geloof dat mevrouw meer dan 5 kilo wol in baar zak heeft." Dat is gemakkelijk na te gaan," antwoordde de bediende, „ik zal alles nog eens te samen op de weegschaal leggen." Zoo gezegd, zoo gedaan het pakje woog acht en een half kilo. „Znoals u ziet, mevrouw, er beeft eene vergissing plaats gehad," zeide de koopman spottend. „Wil u bijbetalen of het meerdere teruggeven?" „Ik zal alles maar houden," zeide de dame meteen vuurrood© kleur betaalde de schapenbout als de wol tegen 6 francs het kilo, zoodat de schapenbout haar op 21 franes kwam te staan. Naar men zegt, heeft de koopman het overschot aan de armen gegeven. In menig huisgezin vraagt men zich wel eens af, wat toch de reden kan zijD, dat een vogeltje in c-ene kooi, hetzij kaDarie, of welk ander ook, niet vroolijk is, zijne veertj *s wanneer het niet in den tijd van het ruien is verliest, geheel kaal woidt, ja zelfs komt to sterven. Menigeen kan zich daarvan geen reken schap geven, en toch is de oorzaak eenvoudig genoeg. Natuurlijk niet altijd, maar in de meeste gevallen vindt deze haren grond in de omstandigheid, dat men het diertje geen gelegenheid geeft zich te reinigen, waaraan het bepaald behoefte heelt. Men geve het in zijne kooi een niet te diep bakjo met water natuurlijk niet te koud en weldra zal men zion dat het diertje er zicli naar hartelust iu zal wasschen. Het is een goede raad, men neme slechts de proef! Een spinnenkwetkurij. In hot astronomisch observatorium te Melbourne wordt een zekere spinsoort met do grootste zorg vuldigheid gehouden. Tot het doen van sterrekundige waarnemingen, waarbij de grootste nauwkeurigheid vereiseht wordt, worden de glazeu van den kijker niet fijne lijnen overspannen. Voor deze hjcou is geen draad, door menschenhatiden vervaardigd, fijn genoeg. De draden, die de spin heeft, worden daarvoor gebruikt, maar ook de spindraden worden weer in fijne draden verdeeld, voordat 2e gebruikt kinnen worden. Nu bestaat de draad van de gewone spinnen uit acht draden, en bet is alles behalve gemakkelijk om ioze los te maken. Thans heeft men echter te Melbourno eene spinsoort ontdekt, waarvan de draden slechts uit drie fijnere bestaan, en deze spinnen worden in het observatorium verpleegd en opgevoed. Een zeer zonderlinge slaapstede was, naar de politie te Pest onlangs ontdekte, aldaar gekozen door eeu dertigtal havelooze maunen en vrouwen. Dezen lagen nl* ontkleed te slapen in een stroom water, dat uit een fabriek werd afgevoerd.^ Hot water was lauw, en do armo zwervers waren er in gaan liggen, om wat beschermd to zijD tegen de koude. Velen hadden een week lang aldus den nacht doorgebracht roet een steeu behoeft men het nog te vragen, hoe het komt, Pest zoolang woedde en zoovele slachtoffers maakte In een te New-York verschijnend blad komt de advertentie van een droukaard voor, dio graag van zijn lust tot, drinken zou geuezen „Mededeoling en verzoek. Daar ik het ongeluk bob meer sterken drank te houden dan goed voor mij is, verzoek ik herbergiers, mij niet te schenken; mocht ik er op aandringen dan moeten zij mij desnoods met geweld de deur uitwerpen, want ben wel een groote droukaard, maar den hemel zij dank, nog "iet onverbeterlijk." T Daarop volgt do ouuerteekening en de bijyoegm,.: „Ieder miJ> niettegenstaande deze mtdedeeliug, rum, jenever o er e i, - 'aken verkoopt, zal ik met naam en toenaam publiek bekend 01 aken, opdat iedereen te weten komt, wie mij er toe verleid beeft te zoudigen," Ingeschreven van 6 tot en met 9 November 1886. Geboren Tiemen, zoon van Wilhelmus Jacobus Ogterop en Cornelia Rotgans. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Paulus Matthijs Denijs, oud 2 jr. 8 md. Ingeschreven van 29 October 5 November 1886. Geboren: Pieter, zoon van Klaas Smit en Neeltje Dekker. zoon van Dirk Kapitein en Trijntje Cbristianus Jacobus Schuijt. Overleden: Godefridus Leonardus Kroonenburg, 6 weken, zoon van Godefridus Leonardus- en Margaretha Catharina Schermer. Getrouwd: Dirk Jan Karei Frederik Schallenberk, jonk man, koopman, 29 jaar, wonende te Amsterdam, en Trijn tje Kreijger, jonge dochter, zonder beroep, 25 jaar, wonende te Zijpe. Jacob Buisman, weduwnaar vanMaartjeRos sen, landman, 71 jaar, wonende te Zijpe en Hilletje Wit, weduwe van Meijert Meurs, zonder beroep. 57 jaar, wonen de te Alkmaar. Marktberichten. HOORN, H. L. Aangevoerd 17 24 18' 37 26 28 171 5 3 U5 75 1134 380 3150 100 150 S Nov. Rogge Tarwe Gerst Haver Witte Erwten Groene Grauwe Vale Bruine Boonen Geele Witte Paarden Karwei zaad Mosterdzaad Koolzaad Paarden Koeien Hokkelin gen Kalveren Springrammen Schapen Lammeren Varkens Zeugen Biggen Bokken Geiten Kippen Eenden Koppen Boter, 5.2. lood II. L. N. Aardappelen KG. Roode Aalbeziën Zwarte KG Kruisbeziën (R.) i l^.) Kipeieren Eendeieren manden Peren Appelen KG. Hazelnoten p 100 1 G. De handel was f f f f f f f f f f f f f f f f f f -. f 14. In alle soorten van MANUFACTUREN, Alles testen coneurreerende prijzen en van deugdelijke qualiteit. Verkrijgbaar: SPECULAAS, a 40 Cents, ALLERHANDE, 45 ZANDKOEKJES, „50 WEESPERMOPPEN, 60 TAAI—TAAI 18 POEDER CHOCOLAAD, 22 per ons. Ieder die Effecten of Premieloten bezit, wordt in zijn kO - 7 50 4.— 3.— 10.- 12.— 16.— 12.— 10 11 6— 8.50 5.— 4. - 12.— 14 18.- 14.— 13.— 12.— 7.— 25.— a 230. f f f' f f f f f f f f 1 f f f f f f f f 20.- 10.— 4.— 1.50 2 50 -.70 —.60 —.65 2.50 5.- 1.50 1.50 25.— 26.— 16- 6 6,50 2 50 —.70 .725 3.— 5.50 2 2.50 matig. ALKMAAP., 5 Nov. Aangevoerd: Kleine Kaas, gras f 34.— Commissie, gras f 34-50 Middelbare gras f 35,50; aangevoeld 432 stapels, wegende 115542 P. Ter graanmarkt aangevoerd 3670 Hectoliters. Tarwe f 7.75 a 8.37s V\iite boonen f a Rogge f 6.25 a 6.50 Kanariezaad f 9.25 a Gerst f 4.25 a 4-50 rood Mosterdz. f 11.50 a 15- dito chev. f 4.50 a 5 50 Geel dito f 12.— a Haver f 3.10 a 4.10 Karweizaad f 17.59 a 19'— Paardenboonen f 6.— a 6.25 Erwten: Groene f 9— a 16-50 Bruine dito f 9.— a 11.50 1 Grauwe f 15— a 18— Citroen dito f 12.— a Vale f 9.— a 15" - Duiven dito f a V Witte f a ALKMAAR, 6 Nov. Aangevoerd. 1 11 19 70 174 8 62 5 676 115 21 1 180 13'— 15'— 13'- 4'— 4.— 4.75 .725 Paard Koe nucht. Kalveren Schapen magere Varkens Biggen Bokkeu en Geiten Kipeieren per 100 Boter per kop ('s middags 12 uur) ALKMAAR, 8 Nov. Aangevoerd. Koeien vette Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen vette Yarkeus per P Magere dito Bok PURMEREND, 9 Nov. Aangevoerd Kaas.. Aangevoerd 304 stapels Middelbat e. Prijs Kleine f 33. a per 50 KG. Boter f 1.25 a 1.30 per KG. Vette Runderen f - .60 a —.70 per KG. Handel vlug. Vette Kalveren laag in prijs; f .55 a .68 per Handel stug. Nuchtere Kalveren f 9. a f 14.Handel vlug. Vette Varkens 1 --.38 a —.42 por KG. Handel vlug. Schapen handel stug. van f 14 tot f 32. KipeiereD f 6.50 a 7 186 Zwanen f 7.50 a 8. 577 Eendou f 2.40 a 3.15 25 14 22 12 8 a a a a 38 a a a 26— 20.- 16— 7— 6 5-50 -.82s 125. 23. 31. —.47 14.— Kleine en 2 stapels Middelbare f 33. KG aan 46 te schaffen, hetwelk bevat de uitgelote Seriën van Premieleeningen, enz. Men voorkomt daardoor noodelooze schade. Het werk is bij eiken Boekhandelaar voor f 1.25 ver krijgbaar en wordt het ook op ontvangst van postwissel, franco toegezonden door de Uitgevsrs onder de firma P. TIMMERMAN Dz. J. M. KOELMAM. P. KRAMER Hz. K. E. NUMAN. Aansprakelijk voor het geheel. De Vennootsehap WESTFRIES'CHE BANK" onderde firma TIMMERMAN, BLAAUBOER Co., te Schagkn, neemt geld in depot tegen eene rente bij het deponeeren, vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz., be last zich met den in— en verkoop van effecten en in het alge meen met die werkzaamheden, welken tot haren werkkring kunnen gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden aan de markt te Scha gen, en u geopend iederen werkdag van 9 12 uren. Door voordeclige inkoopen is de ondergeteekende in staat te leveren Aanbevelend die voor 50 Cent of daarboven koopt, ontvangt ;og een gratis lot op 2 levensgroote TAAIEN Slijters en Winkeliers KB. Ieder bovendien POPPEN. Maakt op bestelling CT.I alle soorten van Zendt teekeningen op franco aanvrage. De Ondergeteekende maakt hen, die vleesch voor den winter IN KUIP EN, attent op de daarvoot bij hem verkrijgbaar. Het vleesch behoudt de natuurlijke kleur en de kosten zijn 3 Cent voor ieder kilogram vleesch.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3