Uitsluitend MOUT en HOP. VOLLENHOVENS BEIERSCH PILSENER LAGER SINT JYI COL UitsteMe kwaliteit. Zeer lap prijzen, Buitenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. Gefabriceerd uit de beste grondstoffen, zonder eenige bijmenging. AMSTERDAM—DORDRECHT. beperken tot kaas en tevens voor te schrijven, dat indien de ^meenten van die bevoegdheid gebruik maken, zij geen andere psritgelden van de kaas mogen heffen. Zondag morgen, omstreeks kwart voor tien uur, ontstond eene ware paniek in de hervormde kerk te Uithuizen. De I^tedikant preekte bij lamplicht. Eensklaps kwam de oliehouder er lamp van binnen in brand. Door den kerkbediende werd lamp «aar beneden geworpen en binnen eenige oogenblikken (a5 de preekstoel in eene vuurmassa veranderd. Gelukkig was «en door spoedige hulp het gevaar weldra meester. Persoonlijke gelukken zjjn ujet, t0 betreuren. In het dorpje Schildwolde had een vrouw een beddelaken kermist. Ze kon maar niet begrijpen waar £et gebleven was; ïant hoe en waar ze ook zocht, het kwam niet weer te voor rijn. Ze maakte haren man er mede bekend en deze stapte 2ondagm°rcen noar Sappenneer, ten einde een daar wonende waarzegster te raadplegen. Bedoelde vrouw moet hem hebben «eantwoord, dat niemand anaers dan eene ^/lenige" buurvrouw ie diefegge was. Van dot oogenblik at werd dan ook een buur vrouw voor de iladeres gehouden en haar meermalen verweten, dat zij het laken gestolen had. Deze deed aangifte van deze beschuldiging bij de politie. Vervalsching van spoorwegkaartjes. Iemand had een retour- billet van de Holl. IJzeren Sp. Mij, geldig voor 27 en 28 Juni. 27, dag van uitgifte (27 Juni) was op de bekende wijze, in liet biljet gestempeld. Teneinde den duur van het kaartje met ééa dag te kunnen verlengen, (de geldigheid duurde twee dagen), veranderde hij het cijfer 27 in 28. De vervalsching werd door een conducteur ontdekt en ter kennisse van de justitie gebracht. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde den man wegens ralschheid in geschriften van koophandel (een spoorwegkaartje js een geschrift van koophandel) tot eene maand gevangenisstraf. Naar de betrekking van directeur van de tram Breskens- Maldeghem, op een jaarwedde van f 1500, dingen meer dan 200 sollicitanten. Onder hen telt men gepensioneerde assistent-residenien, hoofd-officieren van 't Indische leger, kapiteins, officieren te land en ter zee in werkelijker) dienst, sergeants, korporaals, brood-, beschuit— en koekbakkers, koopvaardij—kapiteins en stuurlieden, directeurs en ondergeschikte beambten aan trams enz. enz. Reuters Office verneemt, dat laatstelijk onderhan delingen aijn gevoerd tusschen de gezanten der mogendheden om te bepalen of het thans de geschikte gelegenheid zou zijn tot het houden eener conferentie, ter regeling van het Bul- gaarsche vraagstuk. De onderhandelingen hebben evenwel nog geen bepaalden vorm aangenomen, omdat geen enkele mogend heid nog het initiatief genomen heeft tot het doen van een voorste] in dien geest. In diplomatieke krirgen doet men uitkomendat de nota der Porte bij de aftreding van vorst Alexander, (van welks nota de mogendheden slechts vormelijk de ontvangst berichtten) den weg zou kunnen banen tot eene conferentie, ingeval de Bulgaarsche quaestie meer op den voor grond mocht treden. Generaal Kaulbars heeft eene nota overhandigd, waarin hij zegt dat de czaar van zijne oprechte gevoelens jegens het Bulgaarsche volk blijk wilde geven, doch dat geen der raadge vingen van Rusland gevolgd is. Buitendien werden onbeschofte aanvallen gepleegd op Russische onderdanen, zonder dat de Bulgaarsche regeering daarop eenigennate acht sloeg. Ook werd de Sobranje bijeengeroepen zonder voorafgaande verstandhouding eu ondanks het protest van Rusland. Deze feiten bewijzen, dat het regentschap besloten is, buiten Rusland te handelen. De generaal verklaart dus, dat de tegenwoordige Bulgaarsche regee ring het vertrouwen van Rusland heeft verloren, en de voort zetting der betrekkingen onmogelijk is, zoolang het Bulgaarsche gouvernement uit de tegenwoordige personen zal bestaan. Hij tmeldt ten slotte, dat hij aanstaanden Zaterdagmorgen zal vertrekken en het personeel der Russischse consulaten hem zal volgen. Afgerichte vogels. Een oude Franschman bezat, gelijk Smel- lers verhaalt, een kanarievogel, dien hij door honger tot het vol gende kunststuk had afgelicht. Voor deu vogel plaatste hij een kast, waarin zich verschillende gekleurde voorwerpen bevonden. Kwam er nu een bezoeker bij dekast, dan nart) de vogel, op een wenk van zijn lieer, zulk voor werp er uit, dat in kleur overeenstemde met de kleediDg van deu bezoeker. In Berlijn bezat een man een aantal sijsjes die een spiegelgevecht voorstelden. Zoodra hun meester met een kleine trompet oen teeken gaf, schaarden zich dc diertjes in twee af- deelingen, die tegenover elkander stonden. Hierop strekken de vogels, elk ggn hunner pooten recht vooruit en huppelden dan elkander too, gelijk iomand oen uitval doet met een degen, kukelen vielen dan op den grond en werden door eenigen hunner kameraden in veiligheid gebracht. Wanneer nu eindelijk hun raee- ®,'er wederom op do trompet blies, dan floten de overwinnaars een «ed, dat veel op een triumfmarsch geleek, en huppelden dan in geformeerde gelederen in een kooi, waarin zij dan eonige lek- tot bolooning kregen. Fijne champagne. Do meeste champagne, die in Engeland gedronken wordt, komt uit Amerika, waar zij gefabriceerd wordt 'an cider en gegist rbabarbersap De flessehen, de etiketten en 0 kurken zijn alle van Frauscbeii oorsprong. kie handel is zeer winstgevend, want de champagne wordt ysrkocht tegen f 7.50 de flcsch en vertegenwoordigt slechts eene Waarde van 30 cents. In sommige streken van Duitschland bestaat onder dc andbouwers eene voreeniging, die teu doel heeft om aan ïari le<Joo de beste artikelen van verbruik bij den landbouw, zooals (aaizaad, veevoeder mest, enz. langs directen weg en egen e bl'lijkste prijzen te 'verschaffen. De vereeniging heeft dan over verschillende plaatsen in den omtrek hare afdeelingtn. Hot reglement der Vereeniging bepaalt natuurlijk de voorwaar- reu, waaraan iemand moet voldoen om als lid te worden aange nomen, de rechten en verplichtingen, die ieder lid heeft, enz. enz. In het Bestuur der Vereeniging nemen vooral twee personen een zeer werkzaam aandeel, n. 1. de directeur en de handelaar. De eerste leidt do geheele zaak, terwijl de laatste met de uitvoe ring der commissies belast is. He leden der vereeniging of de afdeelingen moeten op den bestemden tijd hunne benoodigdheden aan het Bestuur opgeven, dat weder tydig aan den bandelaar last geeft om de inkoopen te doen. Evenzoo moeten de aangekochte artikelen op den be paalden tijd in ontvangst genomen worden, bij weigering waarvan het Bestuur het recht heeft om tot openbaren verkoop van die arlikelen over te gaan- De besteller staat in voor de schade, die de Vereeniging daardoor mocht lijden. Bij den componist Verdi was onlangs een geanimeerde soiree. Eerst te middernacht ging de groote meester te bed. Een uur later wekte bij zijn echtgenoote en zeide„Wees niet boos lieve, maar ik heb je oordeel noodig ik heb een heerlijk thema voor een duet govoi)den," Mevrouw Verdi, reeds lang gewoon aan dergelijke eigenaardige muziekuefeningen, stak de lamp aan Verdi nam een kamerjapon en zette zich voor den vleugel. Nadat hij gereed was, zeide de vrouw„Het duet is mooi, maar ik zou het in uwe plaats niet uitgeven." „Waarom niet?" vroeg de meester. Aarzelend hernam ztjn vrouw: „Wel, omdat het vol maakt zoo in jo „Rigolette" voorkomt-" „"Soo zei Verdi, „het is mogelijk, men kan ook niet alles onthouden. Willen wij dat maar weder gaan slapen Do fluweelen en pluche hoeden zijn te Parijs thaus vreem der en grilliger dan ooitmen vindt alle nationaliteiten verte genwoordigd Hongaarsche toques, Spaansche bolero's, Russische mutsen van fluweel en pluche. Een bepaalde vorm, die den toon aangeeft, is er niet. Iedere schoone vrouw zet den hoed op, dien zij vindt dat haar het best staat; zij volgt daarin gehoel haar oigen smaak on luim. Er worden veel toques gedragen, die met kralen, gouden en zilveren lovertjes, enz geborduurd zijn zulk een model heet „Prinee charmant" De „Saint-Megrin" is eeu hoed van grijs fluweel, opgemaakt met wuivende grijze veerenom den bol loopt een glad moiré lint met gesp van dezelfde kleur, dat overal sialen knoopjes heeft. De „belle Gabriella" is van groen of violet fluweel met hermelijn geboord of voorzien van een witte „aigrette." De „Rigueur" is van wit vilt men beeft ze in drie kleuren zwart kastanjebruin en grijs met een gol- venden rooden veder. De weelde der borduursels heeft nu haar toppunt bereikt. Koraal, amber en turkoois worden gebruikt om daarmede de gladde rokken en de „quilles" zeer druk te bordu ren- Verder zijn de voorbaan der japon, het vestje de „col Magyar" en de opslagen der mouwen met kralen borduursels bedekt. Men gebruikt soms gouden on amber lovertjes dooreen, wat een oogverblindend eff et hoeftandere borduur-els zijn weder van saffier en lovertjes van blauwachtig staal. Het borduursel „Ne m'oubliez pasl' bestaat uit turkooizen en fijne pareltjes. Onze hedendaagsche republiek wint het nog in tentoonspreiding van weelde van liet tijdperk Louis XIV. Moet men er zich over beklagen? De groote weelde bevordert maar eenzijdig handel en nijverheid en geeft een stuk brood aan do arbeidende klasse, die ware meesterstukken levert op het gebied dor nijver heid en kunst. (Nouvelle R e v e u.) Land productief maken door er water van te maken. Reeds vroe ger is er opgewozen, hoe men iD Duitschland, waardeloos, onvrucht baar land productief maakt, dour het voor du visehkweokerij in te richten. Onder auderen is dat het geval op de groote Lunebur- ger heide. Thans verneemt men uit Arnswolde.dat in dat district door den fiscus op waardeloos teriein 3 karpervijvers waren aangelegd, die zóó goode winsten opleveren, dat nu een vierde van twee en een half heet. gemaakt werd. Mon had iti den jongsten zomer 3900 karpers in de vijvers gebracht en 2 Nov.jl, er 2200 weer uitgobaald van een half pond zwaarte, en bracht die in eon anderen vijver. De karpers waren in dien korten tijd van twee en een half tot drie en een half pond gegroeid. Zulk een uitkomst was boven verwachting. Een pleistertje op de wonde, De eenige vroolijke en levens lustige persoon in het koninklijk paleis to Madrid, is do min van den jongen koning en haar prettige volksliedjes weergalmen vaak, tot groot vermaak van baar zoogkitid, door de gangen en kamers van het gebouw. Dezer dagen viel het de koningin dan ook zeer op, toen zij de min treurig en met rood bekreten oogen, op een stoeltje vond ritten Zeer ontsteld vraagde zij wat er gebeurd wus en de min vertelde dat koning Alfonso haar, terwijl zij hem voedde, in de borst had gebeten. De lijlarts, die dadelijk gehaald word, constateerde dat eon dor ©snijtanden van den jongen vorst was doorgebroken, en do min kreeg, omdat zij dit het eerst had ontdekt, een beurs vol blinkende goudstukken van de verheugde koningin. Een comisch voorval bid eenigen tijd geleden plaats op eene kermis in Duitschland. Een goed gekleed liter slenterde mot een wandelstok mot gouden knop in do hand over de kermis, toen hij staande werd gehouden door eon armoedig gekleed man, die zich op krukken voortsleepte en om een aalmo s vroeg. De heer, tot medelijden bewogen, gaf den armen man een zilverstuk. „Hoe kunt gij zoo dwaas zijn riep een man, die dicht daarbij stond „Die kerel is een bedrieger en evenmin lam als wij. Leen mij uw stok voor een oogenblik, en ik zri u, door hem een dracht stokslagen to geven, overtuigen van de waarheid mijner woord-n." 11e lieer gaf den man zijn stok en de bedelair. zijne krukken noergooiende, liep weg zoo hard hij kon. Be ander liep hem onder liet gelach en gosehroeuw der omstanders na, steeds met deu stok dreigende, en zoo liepen zij een eind weg, tot zij eene zijstraat insloegen en niet meer gezien werdsn. Do heer wachtte eenigen tijd, hopende den man met zijn stok te zien terugkeeren, doch vergeefs. Het was duidelijk, dat alles een afgesproken grap was tusschen twee slimme schurken. De heer kon niets doen dan huiswaarts gaan, boos op zich zelf, dat hij zich zoo had laten beetnemen. li LU G TUL IJ E STAND. WciiH'eiite Scliagen. Ingeschreven van 17 tot en met 19 November 1886. GeborenDirk, zoon van Jan Veter en Jannetje Bras. Hillegonda, dochter van Pieter Molenaar en Annctje Gorter. Adrianus, zoon van Leendert Zondervan en Margje Schouten. Ondertrouwd GetrouwdGeene. Overleden 8CHAGEN, 18 Nov. Aangevoerd: 10 Stuks Paarden Veulens Ossen Stieren Gelde Koeien (magere) Idem (vette) Kalf koeien Vaarzen Graskalveren Nuchtere Kalveren Rammen Schapen (magere) Idem (vette) O verhouders Lammeren Bokken en Geiten Varkens (magere) Idem (vette) Biggen Konijnen Kippen Eenden Duiven Ganzen Zwanen 380 Kilogr. Boter 60 Kaas 1500 Stuks Kip Eieren Eend-Eieren 2 88 8 18 26 9 270 200 8 29 22 20 20 30 a a a f 50. f f f 90 f 80.— f 140. f f 45. f 28. f 12. r f f r f f f f f f f f f f f f t r f 1.: a ft a ft a a a a a a a a a a .20 a 20 a ,60 a a a a 20 a 30 a a a 150.— 110.— 140.— 170.— 75.— 48.— 22.— 21.— 29.— 8— 12.— 5.- —.75 1.25 - .80 1.33 —.35 6.59 MEDEMBL1K, 17 Nov. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 28.aangevoerd 14 stapels. Botar f 1.35 per P„ Kipeieren f 5.80 Eeoden dito f 6.per 100. HOORN, 11 Nov. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 31.50 Commissio f 35Middel bare f aangevoerd stapels, wegende P. ünime voorraad. Bizonder maak ik ieder opmerkzaam op de Chocolade-artikelen, welk door mij zeiven zuiver en onvervalscht worden vervaardigd. Schagen, Hoogzijde, C, 113. li. :p. oaarls. DE GEKROONDE VALK. H.OLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Gezwellen, Kanker, Slechte Borst. Indien men op de eene ongesteldheid vroeger behoort acht te geven dan op de andere, om noodlottige sevolgcn te voorkomi 11, zoo beboeren zeker de eerste tot genoemde kwalen. Zoodra de kwaal zich voor het eerst vertoont, moet Holloway's Zalf duchtig daarop gewreven worden, totdat een groot gedeelte er van ingetrokken is. Met de Pillen moet men ook vroeg beginmn, om het bloed te regelen. Indien men goed met deze middelen voortgaat, zal hunne uitwerking binnen kort wonderdadig zijnterwijl de Zalf de locale kwaal geneest, verdrijven de Pillen de stoornis van het gestel. De genezing is nog oppervlakkig nog tijdelijk, maar bestendig en volkomen, en de kwaal komt zelden terug, zoo volmaakt is de zuivering geweest, die deze doortastende maar toch onschadelijke preparaten bewerkt hebben. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.89, t 1,85, f 3.f 6.75, f 13.50, en f 20.50, zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Hollowav'» etablissement Londen, 523, Oxford-Street.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3