I)i: Klim KAPITALIST Jn. DEN ADEL, CORNELIA ROGGEVEEN, Adrertenliën. Timmerman, Blaauboer Co., te Schagen, Kapitaal f ^00,000. van der Stok, Kaan, en Co. Het RESTANTENBOEK gea verkeerd overgeseind telegram." De schrijver van de volgende gescbeidenis kreeg den prijswij laten haar vertaald volgen Wel, Charles, ik moet afscheid van je nemen, overmorgen verirek ik weder naar Indië en moet er weder hard werken." 't Spijt mij, Jack, dat je weer weggaat. Ik had gehoopt, dat je getrouwd zoudt zijn en verder thuis gebleven.* ,Onder ons, Charles, spijt het mjj. dat ik van twee meisjes afscheid moet nemen, en wel van Mary Graham en van mijn nicht Oüvia Sinclair, maar Olivia vooral. Wij hebben zoo vriend schappelijk met elkaar omgegaan, dat het haar zeker niet zou verwonderen, als ik haar ten huwelijk vroegmaar ik moet voor- loopig wachten en eerst eens zien hoe het mij in Indie verder zal gaan.* „Wat ik zeggen wil," zeide Charles plotseling, .heeft de firma Brothers je nog overgehaald om haar agent te zijn voor don verkoop van hare wijnen in Indie Dat eene merk scheen je te bevallen.* .Neen wij hebben nog niets bepaald, ofschoon het merk Solex mjj uitnemend beviel; ik denk, dat ik er best eon 300 vaatjes in Indie zou kunnen verkoopen.* Jack kwam te Calcutta terug en ging weer aan het werk. Na eenigen tijd kon hij den wijn met winst verkoopen; hij seinde daarom aan zijn vriend Charles Rea, die steeds in Europa zijne zaken behartigde: „Rea. Stock Exchange Glasgow. Make offer for wine as arrangedjyou know my favourite. If successful arrange to send by carly steamer. Scott. Mysore House, Calcutta.i (Rea, Stock Exchange Glasgow. Vraag wijn, zooals afgesproken, go kent mijne liefste. Als 't gaat, stuur dan met de eerste boot. 't Gaat mij hier goed. Scott, Mysore House, Calcutta.) Rea was ver baasd, toen hij het telegram ontving; daarin toch stond: „Make offer for wife as arrangad,* etc. (Vraag vrouw, zooals afgespro ken enz.) „Waarom," dacht Charles, heeft Jack niet direct aan zijne nicht Olivia geseind in plaats mij te vragen baar te zenden, als ware zij eene baal goederen. Hij zegt, dat hot hem wel gaat; daarom wil hij zeker, dat ik Olivia vraag. Nu, dat zal geen moeite kosten, want zij houd veel van hem." Het gblukte hem dan ook spoedig Oiivia over te halen, en spoedig daarop vertrok zij met den 8toomer Peliean naar Calcutta. Hij zond toen het volgend telegram af: „Scott, Mysore House, Calcutta. Vour favcurite sail- lied to day in the s s. Peliean* (Uw liefste vertrok vandaag met het stocmschip Peliean). Toen Scot dit telegram kreeg, vond hij gek dat er in gesproken werd van „sailed (vertrok) van 300 vaten wijn, maar nog ver baasder was hij zes weken later uit Madras een telegram te ont vangen :„Vertrek heden naar Calcutta. Reis lot heden voorspoedig. Olivia, s s. Pelicon." Toen hij dit las, werd hem de zaak plotseling duidelijk. Wat moest hij doen? Hij kon toch bet arme meisje niet vertellen, dat zij naar Indie gekomen was door eene vergissing. Hij seinde da delijk aan Rea hem zijn telegram terug te zenden, en toen hij het ontving was geen twijfel mogelijk. Hij vertelde toen zijn neef, kolonel Cameron, de geschiedenis, en deze besloot Olivivia voor- loopig te huisvesten en het geheim te bewaren. Olivia werd ont vangen alsof zij verwacht was, en maatregelen voor het huwelijk w rden genomen. Jaren lang wist Olivia de ware geschiedenis niet. Jack Scott vertelt nu dikwijls, dat hij door eene telegrafische fout eene betere speculatie heeft gedaan, dan als het telegram goed overgeseind was geworden. Yerslag der vergadering van den raad der'gemeente Zijpe, gehouden op Dinsdag 4 Januari 1887, des morgens ten 10 ure. Afwezig was alleen de heer Paarlberg. Na opening der vergadering heette de voorzitter, met het oog op het nieuw ingetreden jaar, de leden welkom en sprak de hoop uit, dat het allen dit jaar gegeven mocht zijn bijeen te blijven om weder de belangen der gemeente te kunnen be hartigen, terwijl spr. nog een enkel woord wijdde aan de nage dachtenis van liet in het afgeloopen jaar ontslapen raadslid Brommer. Hierop werden de notulen gelezen en goedgekeurd, nadat door den heer Nobel aangaande de redactie der notulen nog was opgemerkt, dat de in een vorige vergadering de zijns inziens beleedigende woorden, hem door een raadslid toege voegd, niet in de nol uien w aren opgenomen, hetgeen hij w el kan goedkeuren, doch ten opzichte van welk feit hij den voorzitter verzocht in het vervolg hij voorkomen zulk een lid tot de orde te willen roepen. De voorzitter verklaarde de bedoelde woorden niet te hebben beschouwd als gesproken met het doel om te beleedigcn en meende dus daartoe geen aanleiding gehad te hebben. Hiermede werd deze kwestie als afgedaan beschouwd. Door B. en W. werd nu medegedeeld dat was ingekomen de ministerieele beschikking bij welke het planten van iepen- boomen langs den weg aan 't Zand was geregeld. Werd voor kennisgeving aangenomen. Verder werd den raad medegedeeld dat de nieuwe politie verordening van Gedeputeerde Staten terug was gekomen met eenige opmerkingen, welke daarop in behandeling werden ge nomen en waarbij deze verordening in dien geest werd gewijzigd, behoudens enkele uitzonderingen, in welke de raad meende bij de eenmaal vastgestelde beginselen te moeten volharden. Wijders werd door den vcorz. nog medegedeeld dat de nieuw jaarscollectie zooveel had opgebracht, dat aan 306 huisgezinnen het bedrag van f 1,15 kon worden uitgekeerd. Niets meer te behandeling voorkomende werd de vergadering gesloten. tilm, i n l s i «tteiiieeiiie Seliagen. Ingeschreven van 31 December 1886 4 Januari 1887. Geboren Geene. OndertrouwdArie Kamp, jm. oud 23 jaar, wonende te Schagen, en Maria Helena van der Linden, jd. oud 20 jaar, wonende te Zijpe. GetrouwdGeene. Overleden Jan deD Adel, oud 50 jaar, 1 maand. Gorne- lia Boschman, oud 3 jaar, 2 maanden. Gemeente Zijpe. Ingeschreven van 24 31 December 1886. Geboren Gerritje, dochter van Jan Schenk en Jannetje Keu- res, Geertruida Alida, dochter van Simon Groot en Grietje de N\ it. heudenkus, zoon van Simon Bregman en Antje Zwa?n, Pieter, zoon van Pieter Gootjes en Antje Hagenaar. AA ilhelmus, zoon van Cornelis Zomerdijk en Elisabeth Filmer. Gemeente Nieuwe Niedorp. Ingeschreven van 1 31 December 1886. Ondertrouwd en Getrouwd Klaas Blokker, weduwnaar van Maartje Rol, en Sijtje Wit weduwe van Cornelis Goed. GeborenMargaretha, dochter van Cornelis Hart en van Wilhelmina Chrislina Jimmink. Simon Jacob, zoon van Caarl AVilhelm Visser en van Margaretha Anna Rotgans. Cornelis, zoon van Theodorus Bruin en van Aatje Dekker. Petronella Maria, dochter van Cornelis Smit en van Trijntje Ens. Corne lis, zoon van Klaas Koomen Jnz. en van Pietertje Rood. Overleden Neeltje Stins, echtgenoote van Thimotheus de Graaf, 51 jaar. Maartje Meurs, weduwe van Jan Langedijk, 87 jaar. Cornelis Groot, Weduwnaar van Maartje Slikker, 81 jaar. In de registers van den burgerlijken stand zijn in 1886 ingeschreven: 48 geboorten, waarvan 31 jongens en 17 meisjes. 31 overledenen, waarvan 1 levenlooze, voorts 10 gehuwden, 7 weduwnaars en weduwen en 13 ongehuwden. Voltrokken werden 9 huwelijken, waarvan 2 tusschen We duwnaars en AA'eduwen en 7 tusschen jonkmans en jonge- dochters. Gemeente Hariogcarspel. Ingeschreven van 1 31 tleceniber 1886. Geboren5 Dec. Aatje, dochter van Cornelis Klaver en Maria Stijgers, 9 dito, Jaunetje, dochter van Jan Groot en Maartje Volkers. 16 dito, Emma Cornelia, dochter van Pieter Raap en Elisabeth Rotgans. 24 dito, Jan, zoon van Corneüs Zijdewind en Trijntje Gouwen. 29 dito, Cornelis, zoon van Cornelis Kleijer en Maartje Boerdijk. Ondertrouwd. 30 Dec. Cornelis Bommer, weduwnaar van Dina van der Stoop, oud 34 jaar, te Noordscharwoude en Maartje Stoop, jd., oud 33 jaar, te Haringcarspel. Gehuwd: Geene. Overleden: 4 Dec. Dirk Klos, oud 6 weken. 19 dito, Eli- zabeth Ipenburg, oud 5 md. 28 dito, AVillem Schouten oud 4 maanden. Marktberichten. HOORN, 30 Dec. 1886. Aangevoerd. Kleine Kaas, hoogste prijs f 32.Commissio f 33.Middel bare f 33.aangevoerd 911 stapels, wegende 89920 P. HOORN, 31 Dec. 1886. Aangevoerd. H. L. Rogge f a 8 Tarwe f 6.a 7. 15 Gerst f 4.50 a 5. 43 Haver f 3.a 4. Witte Erwten f 11.a 12. 1 Groene f 12.a 14. 16 Grauwe Vale Bruine Boonen Geele Witte Paarden Karweizaad Mosterdzaad Koolzaad 7 Paarden Koeien Hokkelingen 13 Kalveren Springrammen 150 Schapen 56 Lammeren 5 Varkens Zeugen 142 Biggen 4 Bokken 3 Geiten 55 Kippen 340 Eenden 1379 Koppen Boter, 5.2. lood. H. L. N. Aardappelen KG. Roode Aalbeziën Zwarte KG Kruisbeziën (R.) (2.) 1380 Kipeieren Eendeieren manden Peren f 15.— a 18.- f 12.— a 16 f 10— a 11. - fa f 10a 13.— f 6.- a 7.— f a f a f a f 40.— a 130.— f a f a f 13.- a 24.— f a f 23.— a 28— f 14.— a 20— f 13.— a 18— f a f 4.a 8. f 1.50 a 5.50 f 2 a 6,— f -.80 a 2.— f —.80 a 1— f —.50 a —.55 t a f a f a f a f a f 6.- a 7— f a f a f a f a Heden overleed onze geliefde Vader in den ouderdom van ruim 50 jaren. Namens Broeders en Zusters C. DEN ADEL. Schagen, 31 Dec. 1886, Heden overleed onze brave Vrouw en Moeder in den leeftijd van 43 jaren en 10 maanden. Zij was ons een engel der liefde. Helder, 5 Jan. 1887. K. H. A. HEEROMA, en Kindereu. GEBOREN: J oeloflce Anna, dochter van G. BOUMA. AV. BOUMA - VELLINGA. Alkmaar, 3 Jan. 1887. Eenige kennisgeving. onder de firma P. TIMMERMAN Dz. J. M. KOELMAM. P. KRAMER Hz. K. E. NUMAN. Aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap W'KS ITR1ESCHK BANK" onder de firma TIMMERMAN, BL'vAUBOER Co., te Schagen, neemt geld in depot tegen eene rente bij het deponeeren, vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband fi 4- °/0 enz., belast zich met den in— en verkoop van effecten en in het algemeen met die werkzaamheden, welken tot liaren werkkring kunnen gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden aan de markt te Schagen, en i geopend iederen teerkdag van 9 12 uren. We Directie. Appelen KG. Hazelnoten p. 100 KG. De haudel was matig. ALKMAAR, 31 Dec. 1886, Aangevoerd. 4 Paarden f 30a 60. 1 Koeien en Ossen f 150a 23 nucht. Kalveren f 7.a 20* 185 Schapen f 13a 25 40 magere Varkens f 1'a 12" 110 Biggen f 3"a 6' 3 Bokken en Geiten f 4.a 9. Kipeieren per 100 f a Boter per kop ('s middags 12 uur) f .65 a ,80 ALKMAAR, 3 Jan. 1887. Aangevoerd. Koeien en Ossen f a 106 vette Kalveren f 40.a 125. 10 Nuchtere Kalveren f 6.a 14. 415 Schapen f 18.a 26. 158 vette Varkens per P 1 .36 a .42 Magere dito f a Bok f a PURMEREND, 4 Jan. 1887. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 116 stapels Kleine en 1 stapel Middelbare. Prijs Kleine f 31.50 a Middelbare f a per 50 KG. Boter f 1.10 a 1.20 per KG. Vette Runderen f —.62 a .72 per KG. Handel matig. Vette Kalveren hoog in prijs; f .70 a 80 per KG. Handel matig. Nuchtere Kalveren f 12.a 20.Handel matig. Vette Varkens van f --.34 a .40 per KG. Handel matig. Schapen handel vlug van f 23 tot f 25. Kipeieren f 5.50 a 6.50, 37 Zwanen f 6,50 a 9,50. 336 Eenden f 2.— a 3. onder de firma gevestigd te NIEUWE RIEDCRP. I iTitrCTPfiupv H. J. K. v. d. STEEN.J. BREEBAART Kz. A. J. KAAN. J. ZIJP Kz. J. VAN DER STOK. De vennootschap „Noord—Hollandsche bank» neemt gel. den in Depot tegen eene rente bij overeenkomst vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz., be last zicli met In— en Verkoop van EFFECTEN, COUPONS enz. en met alles wat tot den werkkring van de Vennootschap kan gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden ten huize van den Heer J, VAN DER STOK te Nieuwe Niedorp, iederen Dinsdag van IC 12 uur, bij W. ROGGEVEEN Cz. te Schagen, iederei Donderdag van 10 12 uur en bij Jb. ZEILEMAKER ii de „Witte Engel" te Hoorn, iederen Zaterdag van 10 12J uur. ACHTSTE JAARGANG 1887. verschijnt Dinsdag-, Donderdag en Zaterdag-namid dag, is het goedkoopste en meest gelezen finan ciëeel blad van Nederland, en de volledigste gids voc houders van uitlootbare fondsen, daar, behalve alle uitlotinger de uitgelote en nog niet ter betaling aangeboden nummers ii eene Wekelijksche Restantenljst vermeld worden. Abonnementsprijs (met inbegrip der ekelijksche Restan tenlijst) f8.per jaar, franco per post. Als G ratis-Premie ontvangt elk abonnent een exen plaar van het RESTANTENBOEK. Proefnummers en Prospectussen kosteloos. (DERDE JAARGANG 1887. bevat de tot 31 December 1886 uitgelote seriën vt 48 Premieleeningen, de Specificatie der Fondsen onderworpe aan het Zegelrecht op Effecten, benevens eenen in 12 maande verdeelde Uitlotings—Kalender voor 1887 van alle bestaant premieleeningen. Van af medio Januari 1887 alom verkrigbaar in den Bot. handel tot den prijs van 11.50 inge n. en f2.ge b* linnen stempelband me vergulden titel. titgavea Tan BaR Go., Gedempte Voorburgwal 101, AMSTERDAM.

Schager Courant | 1887 | | pagina 3