Uitsluitend I0UT en HOP. VOLLENHOVEN S BEIERSCÏÏ PILSENEE llAP LAGER m01 KOEK BANKET. ff. m STAM, Marktplaats Schagen. Wed. F. J. Micklinghoff. H. KOSTER A. DEKKER, Uitstekende kwaliteit. Zeer lap prijzen. Gemengd Nieuws. BURGERLIJKE STJiXD. Gemeente Schaden. Marktberichte n. Advertentiën Mr. P. Coninck Westenberg A. Boonacker. Br. A. HOLTElttlAI Mej. G. KUIPER. Lage Pr ij zen. Op aanvraag Franc» eene prachtige sorteering STALEN, van de nieuwste JAPONSTOFFEN. Gefabriceerd uit de beste grondstoffen, zonder eenige bijmenging. A MSTER DAM—DOR DR ECU T. STOOMFABRIEK van Zuivelbereidingsstoffen. EClLAlïrSCH SÏ?.21£33L?03D3?., Vloeibaar Stremsel, Boter- en Kaaskleursel. Beste kwaliteit. Concurreerende prijzen. WederverkOOpers ge vraagd. Verkrijgbaar hij Th. E. J. Odendaal. JOH. MERZ. houd met den minister-presinent Goblet. Deze had daarna een lanse conferentie met Flourens. t)e dagbladen onthouden zich van een oordeel. Zij willen niet aelooven, dat Schnaebel in een hinderlaag is gelokt en wach ten officieele inlichtingen af. In Moskou wordt een petitie geteekend om de keizerlijke familie te verzoeken, weder hare residentie te verplaatsen naar Jloskou, de oude stad der czaren, waar hun veiliger schuilplaats tegen der nihilisten aanslagen te verschaffen is, dan te Peters- burg met de gemengde bevolking, van vreemden en Duitsche Kussen. Een merkwaardige geschiedenis doet in de Engelsche bladen de rondo. Voor korten tijd kwam in een dorp nabij Colcheston een grijsaard die in gebogen houding op een kruiwagen een kist vervoerde, welke het lijk bevatte van een 24-jarig meisje, Anna Dansey genaamd, die vroeger bij haar grootouders in dat dorp gewoond had. Na hun dood was het meisje naar Londen gegaan om een dienst te zoeken. In Londen had zij een bloedverwant, Josef Ball, den tweeden man van baar moeder. Na korten tijd werd zij ziek Zij kreeg de longteering en stierf in het ziekenhuis, nadat zij vooraf baren stiefvader had doen beloven haar in het dorp, waar zij haar jeugd had doorgebracht, te laten begraven. Hij was besloten den wensch der stervende te vervullen, maar de kosten van vervoer waren voor hem onoverkomelijk en toch, zijn belof te was bem heilig. Hij nam een kloek besluit, huurde een krui wagen, legde de kist met het lijk er op en ging op weg. De 70-jarige grijsaard legde zonder te rusten den weg van 80 kilo meter in twee dagen en twee nachten af en had onderweg met straatjongens en ook met de politie, die aan een misdaad dacht, veel te kampen, Zijn belofie was echter vervuld. De grijze Ball is te voet naar Londen teruggekeerd, wat meer verouderd en afgemat van vermoeienis, maar toch gelukkig, den laatsten wensch van een stervende te hebben vervuld. Verschillende drankwetten. Doctor Monio, een Franseh ge neesheer, heeft in eene verhandeling over den alcohol een kort overzicht gegeven van de wetten tegen de dronkenschap in ver schillende eeuwen en landen. In Athene veroordeelde Solon een dronkeu Archont ter dood. In Sparta liet Lycurgus de wijnstokken uitroeien. Hij verbood ook jonggehuwden iets anders dan water op huu trouwdag te drinken. Te Mytilene verdubbelde Pittacus de straf van degenen, die eene misdaad begaan hadden onder den invloed van sterken drank. Toen Rome een gemtenebest was, mochten mannen noch vrou wen wijn drinken, voerdat zij den leeftijd van dertig jaar bereikt hadden. De Kapittelvergadering van Karei den Groote verbood het drinken. Mohammed vergunde den geloovigen het gebruik van wijn niet. In 1586 vaardigde Frans I een wet uit waarbij ieder, die dron ken werd bevonden, voor eene eerste overtreding op water en brood gevangen gezet, voor eene tweede met een roede geslagen, voor een derde gogeeseld, en als hij onverbeterlijk bleek te zijn, gestraft zou worden met afzetting van een teen, brandmerken en verbannen. In Rusland wordt ieder, die dronken op den openbaren weg wordt gevonden, gevangen genomen en als hij zijn roes heeft uitgeslapen, moet hij de straat vegen. Zoo ziet men soms in St. Petersburg straatvegers van voornamen huize. In Zweden wordt de dronkaard afgezonderd en alles wat hij eet of drinkt wordt met Swenka-Branntwein toebereid, totdat hij van de lucht en den smaak van den alcohol zoo walgt, dat hij weigert te eten. Een tooreeloffect dat zeker eenig is te noemen, is in den Chineeschen Schouwburg te San Francisko met veel succes ten uitvoer gebracht. Het drama behandelt de Frans-Chineesche on lusten. Te midden der algemeene verwarring, wordt een Fransche zouaaf door twee Chineezen op het tooneel gesleept en met bet gezicht naar het publiek gekeerd, op den grond gelegd. De bei de personen, die hem neergelegd hebben, grijpen dikke bamboes- stokken, ontdoen bem op een gegeven oogenblik van een deel zjjner kleeding en op de maat vallen eenige dozijnen slagen op den armen schreeuwenden en tierenden man neer, waardoor zijn rug veel van het kleurige en letterrijke Chineesche alphabeth wegkrijgt. De ongelukkige kunstenaar die driemaal per week deze amusante rol moet vervullen, krijgt als extra honorarium twee dollars per avond en heefd den avond na iedere voorstelling vrij, ten einde een weinig te bekomen en zich op de volgende voor stelling voor te bereiden. De zaal is iederen avond propvol, zoo dat het misschien voor onze tooneeldirectiën een niet onaardig zaakje zou zijn, eens een zelfde voorstelling te organiseeren, maar waar de opofferende kunstenaar vandaan te halen, die zich voor de onzachte strafoefening zal leenen Voorloopig zullen wij van zulk een kunstgenot Wel verstoken blijven. In den Salon van den beroemden pianist Bubinstein te Moskou was onlangs een groot gezelschap vereenigd en eenige dames doorbladerden een album. Op een der eerste zijde bevond zich het geel geworden portret van een ouden Poolschen jood en zij vroegen den huisheer, wat dit vreemde portret in zijn albnm beduidde. Lachend antwoordde hij: „Dat is voor mij een inte ressante peisoonlijkbeid. Ik was nog zeer jong en had in een Pool- sche stad mijn eerste concert laten aankondigen. Ik zat reeds den halven dag aan het loquet, maar niemand had nog een plaats genomen de voornaamste personen kregen gratis toegangkaarten en de overige lieden bekommerden zich niet om het concert. Daar kwam plotseling een oude Poolsche jood, die een voordeeli- gen koop had gesloten hij legde een roebel neer en zeide geef mij zes plaatsen. Deze mijn eerste betalende toehoorder maakte my zóó gelukkig, dat ik hem later liet photografeeren om als een gedachtenis zijn portret te kunnen bewaren." Ontdekking van eilanden in de Stillen Oceaan. Yoor eenigen tijd heeft men in den Stillen Oceaan twee groote eilanden ont dekt en nu onlangs weder heeft men een derde ontdekt.dat om streeks 30 mylen van den noordkust van Nieuw Guinea is ver wijderd. Men heeft het eiland den naam van Allison gegeven. Het is bijna anderhalf mijl lang en verheft zich 30 a 50 meter boven de oppervlakte der zee. De bewoners van een groot aan tal der eilanden in den Stillen Oceaan hebben nimmer een blanke geziende ondekkingsreizigers zijn daar schaarsch. Zoo heeft toen onlangs bij een tocht naar het eiland Woodlaok eeu etablis sement van kooplieden ontdekt, op een punt waar men in 't minst met gedacht had kolonisten te vinden, hoewel zij toch een zeer ciendigen handol dreven met belangrijke Australische eilanden. Ingeschreven van 20 tot en met 22 April 1887. Geboren Christina, dochter van Christiaan Broekhuizen Pz., en Ariaantje Blom. Ondertrouwd: Mr. Pieter Coninck Westenberg, jm., oud 30 jaar, wonende te Amsterdam en Alida Boonacker, jdoud 33 jaar, wonende te Schagen. Cornelis Tuinman, jm., oud 24 jaar, en Johanna Hillegonda Breed, jd., oud 22 jaar, beiden wonende te Schagen. Getrouwd Klaas Giling en Maartje Meiten. Gerardus Lampe en Neeltje Koorn. Overleden Geene. SCHAGEN, 21 April 1887. Aangevoerdj: 5 Stuks Paarden 9 Veulens f a 9 Ossen f a 9 Stieren f a 95 V Gelde Koeien (magere) f 60.— a 170 30 n Idem (vette) f 160.- a 220 90 9 Kalfkoeien f 100.— a 200 50 9 Vaarzen f 50.— a 80 9 Graskalveren f a 60 9 Nuchtere Kalveren f 3.— a 11 9 Rammen f a V Schapen (magere) f a i» Idem (vette) f a 544 9 Ovcrhouderg f 14 a 26 9 Lammeren f a 7 9 Bokken en Geiten f 1.50 a 8 25 V Varkens (magere) f 12.— a 16 9 Idem (vette) f a 40 V Biggen f 5. a 9 V Konijnen f a Kippen f a 9 Eenden f a 9 Duiven f a 9 Ganzon f a Zwanen f a 420 Kilogr. Boter f —.80 a 260 V Kaas f —.25 a 8000 Stuks Kip Eieren f 2.25 a 4000 1» Eend-Eieren f 3.— a 50 a 100 50 86 40 75 HOORN, 21 April. 1887. Aangevoerd. K'eine Kaas, hoogste prijs f 32.50 Commissio f 26.— Middel bare f aangevoerd 224 stapels, wegende 63076 P. MEDEMBLIK, 10 April. 1887. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 26 aangevoerd 3 stapels. Boter .90 per P„ Kipeieren f 3.— Eenden dito f 4.per 100. Ondertrouwd: e n Amsterdam, 21 A 1887> Schagen, r Geen Receptie. Getrouwd: e n Sint Maarten, 14 April 1887. Den 1 MEI e. k., herdenken en hunne 40-jarige Jüclrtveveenigiiig-. Schagen, (Lagedijk) 23 April 1887. O O co N CD Glas, Kristal, Porcelein, Graniet, Ordinair-, Berlin- en Pleetzilver, Schildpad, Paarlmoer, Palissander- en Notenboom-hout. Lailipeil in alle soorten, Nieuwe Branders. Messen, Lepels, Vorken. Eau de Cologne in Flacons en per Maat. Paraplui's, En-tout-cas, en Parasols. Spoormanden, vanaf 50 Cents. Tasschen en Koffers. Galanteriën, enz., enz. Verder wordt opgeruimd: eene partij Behangsel en Randen, alsmede een partij Borstelwerk. 13E GEKROONDE VALK. het zuiverste en sterkste prseparaat. Het is het goedkoopste en lede Stremsel, aangezien het 't duurzaamst is en steeds dezelfde krachtige werking behoudt. Onze wederverkooper voor Alkmaar, de heer Jb. Fortuin, is eiken Donderdag ter spreken van des morgens 9 tot l1/* uur, bij den Heer C. Broersma, of C. Zeeman te Schagen. ALLERHANDE 45 Cents. ZANDKOEKJES 50 FAN IEL JE KRANSJES 55 WEESPERMOPPFN 60 per 5 ons. K ATTETON G EN 80 BITTERKOEKJES, WELLINGTONS, en FAN IEL J EN OOT JES 70 Oï aS o CO IIOI.LOWAY'S ZALF en PILLEN. Rhenmatiek-Zenuwpijnen. Geene kwalen komen meer voor, zijn pijnlijker of moeielijker te genezen dan deze. Voor den aanval daarvan blijft geen weefsel van het menschelijke lichaam vrijgeen ouderdom, geen geslacht, hoe veilig men zich ook wane. Het is echter een zegen, te weten dat al deze kwalen geheel en spoedig kunnen verdreven worden door Hol- loway's middelen. De Pillen zijn zeer behulpzaam, om aanleg tot rheumatiek en dergelijke pijnlijke kwalen te verbannen j terwijl de Zalf de lokale kwalen geneest, verdrijven de Pillen alle stoornis in bet stelsel, en regelen zij de onregelmatige werking van elk orgaan in het menschelijke lichaam. De gene zing is noch oppervlakkig, noch tijdelijk, maar bestendig en vol komen, en de kwaal komt zelden terug, zoo volmaakt is de zuivering geweest, door deze doordringende artsenij bewerkstel ligd. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, f 3.f 6 75, f 13.50 en f 20.50, zijn op franco aanvrage a constant te bekomen hij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's etablissement Londen, 523,"Oxford-Street.

Schager Courant | 1887 | | pagina 3