wkM WaschmiM voor ffolvee, P. 6. K E E T, KRAEPELIEïT HOLM's QUINA LAROCHE, V Door het gevorderd seizoen zullen de Dames-Mantels en Kinderpakjes, tegen spotpijzen worden opgeruimd. S. KEET Dz. ASTHMA CIGARETTEN. SALMIAK PASTILLES. BV li G E HL IJ HE STAM). Gemeente Scliagen. Gemeente Sint Maarten. Gemeente Haringkarspel. Gemeente Sieuwe Kiedorp. Gemeente Wieringrerwaard. Gemeente Winkel. Marktberic h t e n. ft Adver tenten. W. VAX OS, C. G. VAX WAVE RE X. STIER, TE HOOF*: Een 2-jarige Stier, mak, en goed dekken, bij Jb. Ha alt er. Water graafsmeer. Opruiming tegen ongekend lage prijzen. met en zonder staal. Kraepelien en Ilolm, LKMHES TUÏS'8 Chemisch bereide Verf, b aiie kleuren, Puike Geidersche Hammen, bij J. GltOOT Tz„ Zadelmaker en Behanger, Hoogzijde, E, 12, Schagen, Tapistry, Schotsche en Wollen Tapijten, Vloerzeilen, Loopers en karpetten, ook Vloerzeilen uit één stuk, ltolmatten in alle prijzen en Maten, Tafelzeil in Lijindoek, Jalousie-band en karpet-franje, alle soorten van Peur-, Gang- en Itijtuigmatten, Fantasie-, Tapistry- en Velvet-kleedjes, Gordijn-, Jalouzie-, Alexandre-, Spiegel- en Schilderij-koord. Wollen Loopers vanaf 22 Lts. de 69 c.m., Tafelzeil vanaf 6P Cts. X.B. De door mij geleverde Zeilen en kieeden worden kosteloos genaaid en gelegd. Groote sorteering Zadelmakers-Artikelen en Breukbanden. Rostin werd in het tuchthnis te Sonnenberg opgesloten en stierf daar in 1886 tot op bet laatst van zijn leven hield bij vol on schuldig te zijn. Hij deed gedurende zijn gevangenschap dienst a'.s schrijver en zijn gedrag was steeds uitmuntend. In den loop der jaren had vrouw Gründline zich opg-*baged, haar man werd, door een kogel getroffen, dood voor zijne woi ing gevonden en slechts een zoon van dit echtpaar, molenaar van beroep, is nog in leven. De zoon, die thans 62 jaar oud en aan waterzucht lijdende is, heeft op zijn ziekbed aan een geestelijke bekend dat hij 46 jaar geleden, het jonge meisje heeft vermoord. 1 lij was op haar verliefd, maar zij wilde niets van hem weten en verwoed door den tegenstand van 't buitengewoon schoone meis je bad hij de misdaad gepleegd. De waardige geestelijke, ontzet over zooveel verstoktheid en boosheid in een mcnsch, bracht de bekentenis op papier en deed die aan den bevoegden rechter toekomen. In de vorige week heeft de moordenaar een verhoor ondergaan. Na ongeveer een halve eeuw is de waarheid dus aan het licht gekomen. Den ongelukkigen Rostin, wiens hiren, naar men zegt, in de gevangenis sneeuwwit waren geworden, was het helaas niet vergund zijn onschuld aan het vreeselijk misdrijf bewezen te zien. Hamburger en Bremer sigarenhandelaars zijn, over het alge meen, een onbeschaamd menschenras en worden dikwerf beraald coverdraaglijk, wanneer men niets van hen koopt. Zoo kreeg onlangs een tandheelkundige te Barmen een brief van den volgenden inhoud „P. P. U hebt nog steeds geen gebruik gemaakt van mijne zoo dikwijls herhaalde offerten. Opdat ge u van de voortreffelijke eigenschappen mijner sigaren in alle prijzen zoudt kunnen over tuigen, veroorloof ik mjj u een proefje van iedere soort franco te zenden tot een gezamenlijk bedrag van 38.70 Mark, waarover u mij wel zult willen toestaan te disponceren. Inliggende briefkaart is dienende, om mij per omgaande te berichten, van welke kleur 11 de monsters verkiest. X.X." „P-S. Ontvang ik voor Zondag geen bericht, dan zend ik de sigaren aan u af." Het antwoord van den dentist luidde: „Met genoegen zie ik de zending sigaren tegemoet. Intusschen zal ik mij veroorloven, ter vereffening van onze rekening, u tot een gelijk bedrag 38 mark 70 pf. tandpoeder te zenden. Hoogachtend Z.Z." Tot dusver heeft de tandmeester geen sigaren ontvangtn. Verleden weck, kort voor het uitbarsten van een buitenge woon hevige onweersbui, gingen twee vrouwen een bad nemen in de daarvoor bestemde inrichting te Mainz. Eerst Woensdag bemerkte de opzichter, dat de kamer nog steeds gesloten was. Bij bet openen bleek dat de baadsters vordwenen waren, ofschoon haar kleederen aan den wand hingen. De bodem was echter uit de kamer gevallen en beiden hadden haar dood in de rivier ge vonden. Men veronderstelt, dat haar hulpgeroep door het zware weder niet gehoord is kunnen worden. Woensdagavond vond men een der lijken, het was een dienst meisje, uit Wurtemberg. Haar vrijer, een jong schoenmaker, be roofde zich dienselfden avond door ophanging van bet leven. Hij werd nog afgesneden, doch niet dan nadat de dood reeds ingetreden was. De directeur der badinrichting is door de stedelijke autoriteit van zijn post ontzet. Een uiterlijk deftige dame, een veertig jaren oud, en met zeer fatsoenlijk voorkomen, meldde zich dezer dagen bij een ju welier aan in de rue Marbel te Parijs en verzocht eenige dia manten te mogen zien voor het aanstaande huwelijk van hare dochter. De juwelier baalde verschillende parures voor den dag. De bezoekster beschouwde ze nauwkeurig en vestigde eindelijk hare keuze op een paar oorbellen met niet zeer groote, maar prachtige zuivere steenen. De juwelier geeft als den prijs 1800 francs op. De dame vindt dat verschrikkelijk duur en begint eens klaps hare gansche levensgeschiedenis te vertellen. Haar man, de maikies de Gilfosse, een der hoogste ambtenaren van het keizerrijk, had zijn geheel fortuin opgemaakt en nu moest zij leven van een staatspensioentje. Maar hare dochter moest bij haar bruiloft volgens haar stand voorden dag komen. Kortom mevrouw de markiesin wilde dan de parure van 1800 francs koopen, mits op crediet. De goedgeloovige winkelier stemt er in toe om tegen afgifte van een schuldbekentenis, door de dame geteekend, de oorbellen af te staan. Den volgenden ochtend verneemt hij, dat bij bosto- jen is. Hij gaat naar de politie en hoort dat zijne „markiezin" een bekende oplichtster en den vorigen avond wegens een ande re aanklacht gevat is Ingeschreven van 4 6 Juli 1888. Geboren: Catharina, dochter van Jan Barendsen en Guurtje Mulder. Aart, zoon van Aarnoud Klos en Elisabeth Buisman. Getrouwd: Jan Kistemaker en Cornelia Koning. Ingeschreven van 1 30 Juni 1888. Geboren 21 Juni, Dieuwertje, dochter van Jan Jongejan en Anna Bteed. Gehuwd1 Juni, Barend de Jong, jonkman, oud 25 jaren, wonende te Rijssen en Rachel Kieft, jongedochter, oud 25 jaren, wonende te Sint Maarten. 16 dito, Willem Stammes, jonkman, oud 30 jaren en Guurtje Brak, jongedochter, oud 24 jaren, beiden wonende te Sint Maarten. Overleden: 17 Juni, Maartje Groet, oud 30 jaren, echtgenoote van Jacob Adriaan Blaauboer. Ingeschreven van 1 30 Juni 1888. Geboren 3 Juni, Immetje Pietertje, dochter van Nicolaas de Waard en Trijntje Bossen. 3 dito, Lourens, zoon van Klaas de Bakker en Trijntje Heertjes. 17 dito, Cornelis, zoon van Maarten van Twuijver en Neeltje Kuiper. 20 dito, Cornelia, dochter van Dirk Stoop en Antje Smit. Overleden 2 Juni, Elizabeth Rjjs, oud 27 jaar, echtgenoote van Hendrik Bentenaar. 5 dito, Pieter Hoedjes, oud 2 weken. 12 dito, Thomas Leijen, oud 15 maanden. 21 dito, Dirk Leijen, oud 15 maanden. Ingeschreven van 1 30 Jnni 1888. GeborenGrietje, dochter van Klaas Koomen Jzn. en van Pietertje Rood. Johannes, zoon vun Pieter Sneekes en van Naatje Dekker. Ondertrouwd en GetrouwdPieter Ursem alhier, en Aaltje Klaver, wonende te Obdam. Jan Compas en Maartje Wit, weduwe van Jacob Yel, beiden alhier. Overleden Cornelis Wit, echtgenoot van Trijntje Rooker, 67 jaar. Ingeschreven van 1 30 Juni 1888. Geboren Jan, zoon van Cornelis Jb. Blaauboer en Grietje Nobel. Aaltje, dochter van Dirk Schouten cn Aaltje Wijngaard. Trijntje, dochter van Cornelis Mosk en Trijntje Heiblok. Ondertrouwd Geene. Gehuwd Cornelis Hoogvorst, van Amsterdam, en Trijntje Veeter. OverledenAaltje Schouten, dochter van Dirk Schouten en Aaltje Wijngaard. Lourens Ploeger, zoon van Arie Ploeger en Neeltje Raven, 7 maanden. Aagje Wittebol, echtgenoote van Klaas Hakof, 56 jaren. Lambertus Nieuwenburg, zoon van Gerrit Nieuwenburg en Neeltje Bakker, 17 jaren. Ingeschreven van 1 30 Juni 1888. Geboren Trijntje, dochter van Jacob Lindeboom en Maartje Bakker. Aafje, dochter van Jacob Korver en Elisabeth Wurkum. Klaas, zoon van Arien Groot en Trijntje Leeuw. Lecndert Pieter, zoon van Wilhelm Van der Waal en Maartje Wezel. Lena, dochter van Hendrik Timmerman en Dieuwertje Smit. Jan, zoon van Jan Tesselaar en Leentje Pancras. Simetje, dochter van Jan Kaaij cn Stijntje Kamp. Cornelis, zoon van Adrianus Donker en Griotje Zeilemaker. Wilhelmina, dochter van Jacob Dekker en Alida Cornelia Bruinvis. Johanna, dochter van Louwers Woud en Willomijntje Korver. OndertrouwdPieter Jes, jm., 22 jr., en Trijntje Kuiper, jd„ 21 jr. Gehuwd Martinus Klerk, jm., 27 jr. en Grietje Wit, jd., 22 jr. OverledenSiebe Beers, zoon van Cornelis Beers en Aagje Koster, 19 maanden. Jacob Vink, weduwnaar van Neeltjo Nieu- weboer, 62 jaren, overleden te Scbagen. SCHAGEN, 5 Juli 1888. Aangevoerd 10 Stuks Paarden f 30— 180— 2 9 Stieren f 70— 163.— 10 9 Gelde Koeien (magere) f 85— a 130- 15 9 (vette) f 140— a 240— 10 9 Kalfkoeien t 160— a 210— 5 9 Vaarzen f 70— a 100— 12 9 Nuchtere Kalveren f 6— a 17.- 110 9 Schapen (magere) f 8— a 17— 200 9 Idem (vette) f 17— a 26— 200 9 Lammeren f 4— a 9— 3 9 Bokken en Geiten f —.25 a 2.50 8 9 Varkens (magere) f 11— a 13— 37 9 Biggen 1 4— a 7— 25 9 Kippen f —.60 a —.75 18 Ganzen f 1.30 a 1.40 340 Kilogr. Boter f 1. - a 1.13 186 Kaas f —.20 a —.30 3500 Stuks Kip-Eieren f 2.75 a 3— 2500 9 Eend-Eieren f 2.85 a 2.90 HOORN, 5 Juli 1888. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 33.Commissie f 30Middel bare f 29.aangevoerd 472 stapels, wegende 150058 P HOORN, 6 Juli 1888. Aangevoerd 481 Schapen f 20.a 28, Varkens f a EDAM, 5 Juli 1888. Aangevoerd: 302 koppen boter, per kilo gras .60 a .64, hooi kip-eieren f 3.50 a 4.per 100 stuks. ZAANDAM, 5 Juli 1888. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f27.aangevoerd 29 stapels ALKMAAR, 6 Juli 1888. Aangevoerd: Kleine Kaas hoogste prijs f 32.—, Commissie f 30.Middel bare f 30.aangevoerd stapels. Ter graanmarkt aangevoerd 100 Hectoliters, f 7.10 a 7.62' f a f a f 5.50 a f 3.90 a Paardenboonen f a Bruine dito f 9.50 a 10.50 Duiven dito f a Witte dito f a Tarwe Rogge Gerst dito chev. Haver Blauwmaanzaad f a Karweizaad f 13.a geel Mosterdz. f a Korianderzaad f a - Kanariezaad f 7.50 a Erwten: Groene f a Grauwe f 11.a Vale f a Witte f a ENKHUIZEN, 4 Juli 1888. Aangevoerd: Heden werden alhier aangevoerd 29 stapel kaas 130.50 a per 50 kilo, karweizaad f 13.a 13.25, mosterdzaad t 15 a 16.50, blauwmaanzaad f a vale erwten f 9.a 10.50, groene dito f a grauwe dito f a Wijker vale dito f abruine boonen f 10.a 11.50 paarcenboonen f a gerst 3.75 a 4.50, haver f 3. a 3.25 Boter f a MEDEMBLIK, 4 Juli 1888. Aaugevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 30.aangevoerd 52 stapels. Boter f 1.20 per P„ Kipeieren f 2.60 Eenden dito f 3 50. per 100. Getrouwd: en Wormer, Juli 1888_ Hillegom, Opwekkend, Versterkend, Koortsverdrijvend, in flesschen a f 1.90 en f 1. De inademing van den rook dezer Cigaretten geeft den LIJDER aan ASTHMA terstond verlichting, in Etni's a 80 en 50 centen. Een algemeen, als goed erkend middel bij HOEST en VERKOUDHEID. Oplossend en Verzachtend; in Q fleschjes k 20 cent. Apothekers te ZEIST, te SCHAGEN, bij den Heer W. A. Hazeu, Apoth. Alkmaar, A. C o n ij n A z., Apoth. Helder, Jelgersma G z., Apoth. en verdere bekende depóts. Roode loop Piarrhé en Darmkwalen. In alle gevallen van rooden loop en diarrhé, waarbij Holleway's Zalf twee of driemaal per dag goed op den ouderbuik gewreven is geworden, heeft men steeds bepaald verlichting bespeurd en het voortgaat met dezelfde veilige behandelicg, geholpen door het gebruik van warme zeroelpappen, heeft steeds genezing be werkt. Tot melkkost en meelspijzen moet men ook gedurende den aanval zijne toevlucht nemen. Vaste zelfstandigheden, vruchten en groenten moeten zorgvuldig vermeden worden, totdat de meest verontrustende teekenen verdwenen zijn, door vlijtig met deze genezende en verkoelende Zalf in te wrijven. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, f 3.f 6.75 f13.50 en f 20.50, zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's teabblissemeut Londen, 523, Oxford-Street. Het meest gezochte waschmiddel voor Schapen en Lammeren. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs, slechts 6 ets. per schaap. klaar voor gebruik. Molenstraat, 7, te SCHAGEN. heeft wederom ontvangen MAAKT en REPAREERT alle soorten van Matras sen en Jalousieën, BEKLEEDER van Stoelen en Canapé's, karpetten vanaf f 2.5Ö,

Schager Courant | 1888 | | pagina 3