GEVRAAGD wn 335ste STAATSLOTERIJ. Getrokken P r ij z e n. Burgerlijke Stand. Gemeente NcBiageii. Gcm. Haringcarspel. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping Een belangrijke partij HOUT, af komstig van onlangs gerooide aan de gemeente Schagen belioorende boomen, bestaande uit boomstam men van verschillende soorten, waaronder die zeer geschikt ziju voor de draaibank, verder: brand hout, takkenbossen, rijzen, enz.; een C. II. BEEJL8, De heer Stammes vindt den termijn 30 jaar te lang. De lieer Plomp wil inlichtingen vragen bij bevoegde personen. De heer v. d. Maaten acht 30 jaar niet te langen termijn, doch wil bepalen een termijn, binnen welken de exploitatie moet zijn aange vangen, daar anders voor andere concessiona rissen de mogelijkheid zou zijn uitgesloten. De heer W. Roggeveen Cz wil ook vast stellen, de som waarvoor aan particulieren recht tot aansluiting zal moeten worden verleend. Wordt besloten nader onderzoek in te stel len en de verdere behandeling van dit punt te verdagen tot een volgende zitting. Thans kwam aan de orde het derde adres C. Kos Pz. c.s. in zake de oprichting van een rijkstelegraafkantoor(de inhoud daarvan is reeds door ons in een vorig nummer medege deeld.) Voorzitter zegt na lezing van dit.adres, dat het behoudens eenige abstracte uitingen, niet veel om het lijf heeft, terwijl het aantal onder teekenaren nu geringer is dan bij het vorig adres. Naar aanleiding van dit adres hebben B. en W. nogmaals een onderzoek ingesteld en hebben zij o. m. omtrent liet aantal telegrammen eene opgave gekregen, waaruit blijkt dat in 1887 waren verzonden 1211, in '88 1606 en in '89 1469 telegrammen, gemiddeld per jaar dus 1428 h 30 ets., vertegenwoordigt in rond getal f 430. Had dit in die drie jaren voor rekening der gemeente plaats gehad, dan zou de gemeente dus elk jaar f 370.hebben moeten bijpassen. Nu zegt men in het adres dat de postdirecteur Hevligers wilde medewerken. Naar aanleiding van die bewering hebben B. eu W. den heer Heyligers geraadpleegd, en bleek dat die genegen is ten behoeve van een telegraafkantoor bij te bouwen, tegen een ver goeding van 7 pCt. De onkosten beloopen f1000.Voor de gemeente zou dus, de jaren 87, 88 en 89 tot basis uemende, het rijkstele- graafllusjekantoor 70 -f- 370 f440.kosten. In geval van een telefoonkantoor evenwel zouden de kosten billijker zijn. Aanleg f 250.telefonist f 150.bezorg- loon f 100.- f500.— De onkosten zouden nog door de aansluiting van Schagerbrug en St. Maarten met f 100. verminderd kunnen worden. De heer v. d. Maaten verklaart even sterk tegen een telefoonkantoor te zijn, als hij vóór een telegraafkantoor is. Een telefoonkantoor helpt niets, dan blijft Schagen afhankelijk van Barsingerhorn en heeft men een beperkten dag dienst en vooral in de middaguren zal dan ook geen gelegenheid tot telefoneeren bestaan, en voor die uren doet zich juist de behoefte gevoelen. Bij een telefoonkantoor blijft het steeds bijpassen en bij een telegraafkantoor meent spr. te kunnen rekenen op vermeerdering van het aantal telegrammen. Nog een bezwaar heeft spr. tegen de telefoon. Het geheim is niet verzekerd. Zoo'n telefonist roept het te telefoneerene en elk die bij het loket staat kan het hooren. Spr. heeft dit zelf ondervonden aan het tefoonkantoor te Wieringer- waard. Voorzitter meent dat een toename van het aantal telegrammen wel een fictie zal blijven; want men heeft dan twee telegraafbureaux en zij die geen groote haast hebben en dichter bij het station zijn, zullen ook wel daar hunne telegrammen blijven afgeven. Het bezwaar van niet voldoenden waarborg van geheimhouding, meent voorz. gemakkelijk uit den weg te ruimen. De heer Plomp vraagt welke uren van dienst er moeten zijn, en merkt op dat zelfs bij een rijkstelegraafkantoor een beperkte dagdienst zal zijn en dan heeft Spr. veel liever een telefooukantoor, want als dan door den loop van tijd bleek, dat de behoefte aan een betere telegrafische verbinding niet bestond in die mate, als nu in het adres wordt geschetst, dan zal men gemakkelijker tot opheffing kunnen overgaan, dan wanneer men eenmaal een tele graafkantoor heeft. De heer v. d. Maaten zegt zeer goed te weten dat bij rijkstelegraphie ook beperkte dagdienst plaats heeft, doch de dienst kan in overleg met den directeur geregeld worden, zoo dat er gedurende de meest geschikte uren daartoe gelegenheid zal bestaan. Dat kan bij een telefonische verbinging niet, want daarin is men geheel afhankelijk van het hoofdkantoor Winkel. Wat betreft de kosten van een telegraafkantoor, vindt Spr. die voor een gemeente als Schagen niet zoo hoog, daar de gemeente toch genoeg van de markt profi teert. Voorz. verklaart dat bij onderzoek omtrent het zoo genoemde drukke telegrafeeren onder markttijd, is gebleken, dat geregeld Donderdag's 2 h 3 telegrammen verzonden worden, ja, in 1889 zelfs één. De heer v. d. Maaten meent hieruit juist te kunnen bewijzen, dat verbetering zeer ge- wenscht is, want dat hier weinig getelegrafeerd wordt, komt omdat thans de gelegenheid zoo gebrekkig en hoogst primatief is. De heer Asjes vraagt, of, als de telefonische verbiuding met Winkel plaats heeft, dan ook niet een geschikte regeling in de diensturen zou zijn te verkrijgen. De heer Stammes, zich beroepende op zijne eigene drukke handelszaken, verklaart dat er niet zoo veel behoefte gevoeld wordt aan ver andering. De heer Govers zegt geïnformeerd te hebben naar den tijd van gelegenheid tot telegrafeeren aan het station, en die is aldus van s' morgens 81 uur en s'middags van 39 uur. De heer W. Roggeveen vindt dat de telefoon dit tegen heeft, dat het bericht door een telegraafkantoor toch moet worden overgenomen. Dat geeft vertraging, die op zijn minst 2 min. duurt, maar ook langer kan zijn. Spr. wenschte dat voor Schagen een afzonderlijke telegraaflijn kon worden verkregen, anders geeft het toch niets. Ook wil Spr. dat de voorwaarden van verbouwing zoo billijk mogelijk gesteld moeten worden. Voorzitter zegt dat die door den heer Heijligers op omstreeks f 1000.geraamd zijn, terwijl het contract zou gelden voor den tijd van 10 jarenbovendien is door den heer Heijligers de wensch uitgedrukt, dat ingeval hij mettertijd van hier gaat of als de gemeente het telegraafkantoor in een ander gebouw mocht willen gaan vestigen, hij dan eenigermate ver goed zou worden voor de gemaakte kosten van bouw en herbouw. Voorz. stelt nu voor, eerst uit te maken of verandering of verbetering van den bestaanden toestand ter zake telegrafische verbinding voor Schagen noodig is. Bevestigend stemden de heeren v. d. Maaten, Hazeu, Hopman, Asjes, Plomp en Roggeveen terwijl de heeren: Voorman, Kooi, Govers en Stammes het niet noodig achtten. Nu restte de behandeling der vraag telefoon of telegraaf De heer v. d. Maaten vraagt of de verbin tenissen voor een telegrafische verbinding, in te richten in het tegenwoordig postkantoor, ook voor 10 jaar moeten worden aangegaan. In dat geval zou er van proefnemen niet veel sprake kunnen ziju. De heer Roggeveen wijst nogmaals op de wenschelijkheid een eigen draad te hebben. De heer Hazeu meent dat eigen draad naar Amst. uog al wat zou kosten en dus onbe reikbaar is. De heer Plomp wil ook de kantooruren zien aangegeven. De heer Roggeveen vraagt of de voorwaarden, door den heer Heijligers gesteld omtrent bouw en huur, officieel zijn. Voorz. bevestigt zulks en deelt nog mede dat voor de inrichting van een telefoonkantoor door den heer Heijligers geenerlei finantieele voorwaarden zijn gesteld. Wordt besloten ten deze nogmaals een nader onderzoek in te stellen, in verband met de geopperde bezwaren en verlangens. Wordt nu medegedeeld dat van het R. C. Armbestuur was ingekomen een missieve, waarbij verklaard werd, de geneeskundige hulp niet meer aan hunne bedeelden te kunnen ver strekken. Dit adres staat in verband met gelijksoortig adres, door de Hervormde Gemeente reeds ingediend. Te dier zake hebben B. W. zich in onder handeling gesteld met de beide geneesheeren. In geval Br. P. de Roer zich er mede moest belasten verlangde deze zijn jaarwedde als gemeentegeneesheer met f 200 te zien verhoogd, terwijl de apothekersrekening aan den heer v. d. Wal per jaar geraamd werd op f 700. Werd de armenpraktijk daarentegen opgedra gen aan den heer Br. S. de Boer, die er vroeger ook voor rek. der Armbesturen mede belast is geweest, dan verklaarde deze zich bereid tot het verstrekken van geneeskundige hulp en van geneesmiddelen, tegen eene vergoeding van f 500 per jaar. Op voorstel vaD B. en W. wordt met algemeene stemmen (de heer v. d. Maaten hield zich buiten stemming) besloten, deze praktijk op te dragen aan den heer Br. S. de Boer. Komen aau de orde de jaarlijksche verpach tingen, waaromtrent besloten wordt zulks te doen als vorig jaar, en die te doen plaats hebben op Woensdag 24 December e. k. Op voorstel van den heer Hopman, werd ter beteugeling van de misbruiken, welke door de marktknechten gepleegd worden met het doen bezetten der schapenhokken, besloten, even als zulks met goed gevolg te Purmerend geschiedt, de plaatsen den vorigen dag onder hen, die de markt willen bezoeken, te verloten. Handelaars van buiten kunnen zich voor die lotingen gemakkelijk dooi een der ingezetenen doen vertegenwoordigen. Herbenoemd werden nu tot leden der plaatse lijke school :ommissie, de heeren Plomp en v. d. Maaten. Idem tot lid van de Rietbosch-Commissie, de heer W. Rooi. Ten opzichte der verpachtingen van het Rietbosch, werd besloten die niet publiek te doen plaats hebben, terwijl met betrekking tot de andere verpachtingen aan B. en W. machti ging werd verstrekt, de gunning niet te doen plaats hebben, indien naar hunne meening de vei pachting onvoldoende opbrengt. Hierop wordt door voorz. medegedeeld, dat de pogingen tot het verkrijgen van een vrijwillig, bezoldigde brandweer in zooverre geslaagd mogen heeten, dat waartoe kan wor den overgaan. In de eerste plaats is dit te danken aan de Vereeniging Lycurgus die de bediening van 1 spuit op zich heeft genomen. In verband hiermede werd door B. en W. ten behoeve van benoodigdheden voor de brand weer, waaronder 33 petten voor Lycurgus een crediet van f 100.gevraagd. Met algemeene stemmen toegestaan. Verder werden B. en W. gemachtigd de op 25 Dec. en 1 Jan. vallende marktdagen te verstellen op 24 en 31 December e. k. Nog werd aan B. en W. machtiging verleend tot het houden van een houtveiling op 18 Dec. e. k., op de wijze als in het vorig jaar. Het Suppletoir Kohier van de Hondenbe ting, voorgedragen op f 15.werd aldus vast gesteld. Bij de nu volgende rondvraag wordt op ver zoek van den heer Kooi toezegging gedaan, de schapenhokken vast te doen zetten, zoo dat ze niet verplaatst kunnen worden. Insgelijks wordt toezegging gedaan, tot pogin gen om te voldoen aan het verzoek van den beer Asjes, betreffende de plaatsing van een brievenbus op de Nes. Als redenen hiervoor gat de heer Asjes aan le, dat er vroeger aldaar een bus bestond2e dat alle dagen de post bode naar Barsingerhorn er voorbij gaat en die bus dus geschikt kan ledigen. Hierna ging de raad in comité ter behande ling van het Suppletoir Kohier van den Hoof- delijken Omslag. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente Z IJ P E, gehouden op Binsdag, 2 jDecember 1890, 's morgens 10 ure. Tegenwoordig waven alle leden. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd gelezen een brief der schoolcommissie naar aanleiding van een ingezonden stuk in de Zijper Courant van de Yereeniging „Volksonderwijs", ter zake van het schoolverzuim in de Zijpe. De Commiss'e wijst op de nood zakelijkheid dat door den raad in het belang van het onderwijs maatregelen genomen worden, om het verzuim te doen verminderen, en meent de Commissie dat dienaangaande de Zij per raad zijn voordeel kan doen met de ervaring in andere gemeenten opgedaan, als bijv. te Zuidhorn. Uit de bij het gemeentebestuur te dier plaatse genomen informatiën, bleek dat sedert 1878 aldaar het kaartstetsel met geldelijke belooning in werking is en zeer goede vruchten draagt. Wanneer een schoolkind aldaar in een maand geen enkel verzuim heeft dan krijgt het een kaart en een bepaald aantal dergelijke kaarten in een jaar ver worven, geeft aanspraak op eene geldelijke belooning, als die 5 kaarten indient 3 cents per kaart, 6 kaarten a 4 ets, 7 kaarten a 5, 8 a 6 cents enz. Een dergelijke belooning bleek een zeer krachtige prik kel te zijn tot het verminderen van schoolverzuim, terwijl deze maatregel tevens het sparen leerde beoefenen. In de gemeente Zuidhorn gaan 375 kinderen school en bedroeg de jaarl. kosten gemiddeld f 100.-, terwijl uit de verzuim- staten bleek, dat er in den tijd van 7 maanden geen enkel verzuim had plaats gehad. De schoolcommissie meent den raad te moeten adviseeren tot het nemen van een dergelijke proef. Maar niet alleen zag de Commissie deze proef gaarne genomen op de Openbare School, doch achtte het ook wenschelijk van gemeentewege een bedrag beschikbaar te stellen tot gelijk doeleinde op de Bijzondere School. Bij het einde van elk jaar konden de kaarten door de leerlingen bij het Hoofd der School ingeleverd worden. Die 25 staatkaarten kan inleveren heeft recht op geldelijke belooning, terwijl elk leerling, die 5 kaartjes inlevert daarvoor 1 staatkaart ontvangt. De geldelijke belooning zou ongeveer aldus verstrekt kunnen worden 5 k. a 3 ets., 6 k. a 31/* 7 k. k 4, 8 k. a 4>/3, 9 k. 5, 10 k. k 5'/j, 11 k. k 6, 12 k. k 6Va- De afdeeling Zijpe van „Volksonderwijs" meent dat een dergelijke regeling geen geldelijk bezwaar voor de gemeente kan opleveren. Voorz., waardeerende hetgeen de schoolcommissie deed, brengt nu den leden ter kennis, dat ook B. en W. ten deze een voorstel hebben en wel het volgende Aan alle kinderen wordt een kaart uitgereikt waarop aan de eene zijde door den onderwijzer wordt aanteekening gehouden van den staat van vorderingen, en aan de andere zijde een maandalijksche staat van schoolverzuim. Derge lijke kaarten worden ook gebruikt op de O. L. School te Schagen. Verder wenschen B. en W daaraan de bepaling Jte ver binden, dat aan ieder kind, dat de school verlaat en gere geld alle klassen heeft doorloopen, een diploma zal worden verstrekt, waarop zal worden vermeld dat hij goed de school bezocht en ook goed geleerd heeft. De heer Kaan juicht het idéé van B. en W. toe, doch meent dat het voorstel der schoolcommissie toch ook geen bezwaar heeft. Voor de Zijpe zou het misschen f 200.— kosten, doch het geld blijft toch in de gemeente. De heer Nobel heeft den tijd, verstreken tusschen deze en de vorige vergadering gebruikt om de zaak te onder zoeken en heeft een vergadering, belegd met de hoofden der scholen en daarbij uitgenoodigdden secretaris der schoolcommissie, den Burgemeester en den Secretaris der gemeente; alleen deze laatste was afwezig gebleven. Die vergadering had hem evenwel niet gegeven hetgeen hij wenschte, want het kwam tot geen conclusie. Toch had die vergadering hem geleerd 1. de bevestiging zijner meening dat alleen leerplicht het eenige goede middel is tot bestrijding van het school verzuim 2. dat het wezen van schoolverzuim uiterst moeielijk is in praktijk te brengen. Het plan van Volksonderwijs verdient alle hulde, doch de uitvoering ontmoet tal van bezwaren; vooral heelt spr. daar op tegen dat atd. Volksonderwijs zich vooral grondde op de bestrijding van algeheel schoolverzuim, ook dat, wat onschuldig van aard is en veroorzaakt wordt door: ziekte, godsdienstplicht, weer en wegen. En voor dergelijk on schuldig verzuim mag toch het kind niet gestralt worden of onbeloond blijven. Dientengevolge acht de heer Nobel het plan van V. o.w. onuitvoerbaar. Op verzoek van den voorz. wordt nu gelezen het adres van „Volksonderwijs," waarbij gewezen wordt op de wen schelijkheid het schoolverzuim, hetwelk in de Zijpe groot is, op eenige wijze te bestrijden. Zulks is de dure plicht der gemeente. Daarom stelt V. voor het bezoek te bekronen, bijv: elk kind, dat in 1 maand niet verzuimt, krijgt een kaart en voor elke 5 kaarten die het kan inleveren een geldelijk belooning bijv. van 15 cents, 6 k. is '21 en 24 k, 28 cents enz. Is hij 18 jaar of verlaat hij de gebeente, dan wordt het behaalde bedrag hem uitgekeerd. Voorz wil het adres der schoolcommissie splitsen in 2 deelen. Omtrent het 1ste deelbestrijding van het schoolverzuim en het nemen van maatregelen daartoe hiertegen zal bij de raadsleden wel geenerlei bedenking zijn. Alle leden beamen dit. Het tweede gedeelte evenwel meent voorz. geeft bezwaar. De heer Nobel verklaart nog vergeten hebben te zeggen, dat z. i. de kosten van het plan der schoolc. voor de ge meente niet zoo hoog zouden worden. Daarom zal hij dus niet tegenstemmen. Maar Spr. zal daartegen stemmen, om dat in dat plan alle verzuim wordt berekend en dat is hoogst onbiilijk. De heer Schuit meent dat de onkosten toch nog al wat beteekenen zullen en vindt ook dat door die staatkaarten nog meer werk zal worden opgedragen aan het hoofd der school, die toch al geen tijd meer beschikbaar heeft. De heer Kaan bestrijdt deze meening en verklaart dat het met de absentielijsten gemakkelijk is bij te houden. De heer Zeeman verheft ook zijn stem tegen het opnemen van alle verzuim en meent dat dan onwillekeurig nog een voorrecht gegeven wordt aan de kinderen, die dicht bij de school wonen. Met negen tegen twee stemmen wordt het voorstel der commissie verworpen. Voor stemden de heerenKaan en Zeeman. Daarop werd met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. Hierna werden herbenoemd, tot Eegent van het Armbe stuur, de heer M. Bossentot regentes van het Weeshuis, mej. de Wit-Harp. Op voorstel van B. en W. werd besloten ten opzichte van de nieuwsjaarscollecte te handelen als vorige jaren. Het Supletoir Kohier van de Hondenbelasting, werd voorgedragen en vastgesteld op f 13.50 in hoofdsom. Bij de nu volgende rondvraag, stelt de heer v. Beuse- kom voor een adres van rouwbeklag te zenden aan H. M. de Koningin. Tegen stemden de heerenFrancis, Bier steker, de Wit en Schenk, die van oordeel waren, zoo iets wel past aan de raden der groote steden. De heer Nobel wijst er nog op, dat z. i. de gemeente ter beteugeling van het schoolverzuim met vrucht gebruik zou kunnen maken van de onderwijswet van '78, waarbij de gemeente het recht heeft een verordening te maken op het verrichten van veldarbeid door kinderen. Nadat door den secretaris nog was medegedeeld dat goedgekeurd van Ged. Staten terug was gekomen, het besluit tot heffing van de 20 opcenten, werd de vergadering gesloten. 2de Klasse. Trekking van 1 Dec. Prijs van f 5000: No. 14768 "2000: 17440 1000: 167 1011 14458 400156 891 13089 18829 200: 1565 11460 16934 100: 728 3207 3876 5986 9191 10464 19119 2de Klasse. Trekking van 2 Deo. Prijs van f 20000: No. 3694 1500: 9075 17452 1000: 1797 8907 400: 5065 200: 1217 8212 100: 2101 -4244 11682 11727 15158 19105 Ingeschreven van 29 2 December 1890. Geboren Johannes, z. v. Jan de Moei en van Trijntje Kossen. Guurlje Gerarda, d. v. Gerardus Lampe eu van Neeltje Koorn. Ondertr., Getrouwd en OverledenGeene. Cweineente Zijpe. Ingeschreven van 21 28 November 1890. Geboren: Nicolaas Jacob, z. v. Jan Pool en Geertrui van Mechelen. Cornelis, z. v. Romke de Vries en Geertje van der Ham. Johannes, z. v. Klaas Koopman en Trijntje Bergen. OndertrouwdGeene. GetrouwdPieter Boekei, jm. arbeider, 28 jr, en Johanna Hommert, j. d. zonder beroep, 27 jr. beiden te Zijpe. Overleden: Neeltje, 15 jr. d. v. Bruin Soers en Sophia Geel. Arie Slikker, 44 jr, Ec'ntgen. van Antje Kuiper, eerder weduwnaar van Marijtje Schrieken. Gcm. ISarsingeriiorn. Ingeschreven van 1 30 November 1890. GeborenArie. z v. G. Krap en M. Eriks, Grietje, d. v. A. Engelen en C. Louw. Neeltje, d. v. H. Sijbrands en P. Bood. Johanna Cornelia, d. v. W. Kooijman en M. Francis. Ondertrouwd en GehuwdP. Roggeveen en E. van der Hoek. OverledenJan Ott, 32 j. ongehuwd Maar ten Slikker, 81 jr. wedn. van Antje Komen; Cornelia do Leeuw, 74 jr. wed. van Albert Kraak. Ingeschreven van 1 30 November 1890. Geboren: 2 Nov. Johanues, z. v. Dirk Stoop en Antje Smit. 1 dito. Fokje, d. v. Pieter Noord- strand en Trijntje Groen. 6 dito. Trijntje, d. v. Cornelis Stain en Antje van Diepen. 16 dito. Jacob, z. v. Jan Pater en Ariaantje Bleeker. 18 dito. Catharina, d. v. Jan Middelbeek en Trijntje Gelder. 22 dito. Jan, z. v. Hendrik Rijg en Griotje Schuijt. Ondertrouwd en Gehuwd7 Nov. Pieter Boer- dijk, wedn. van Antje Kaptein, oud 48 jr. en Elizabeth Hessing, wed. van Jacob Waij, oud 65 jr. beiden te Haringcarspel. 13 dito. Jan Mors, jm. oud 23 jr. en Trijntje Komen jd. oud 23 jr. beiden te Haringcarspel. 21 dito. Arien Groet, wedn. van Trijntje Barten, oud 51 jr. te Oud- karspol en Grietje Kroon, wed. van Willem Groot, oud 39 jr, te Harinécarspel. Overleden: 10 Nov. Jan Weel, oud 81 jr. echtg. van Aafje de Moei, eerder wedn. van Engoltjo Komen, vroeger van Grietje Zwarekant. Hoorn, 29 November 1890. Aangevoerd H. L. Rogge f a 6 Tarwe f 7.50 a 9.— 12 Garst f 4.25 a 6.— 19 Haver t 3.50 a 4.25 Witte Erwten f 9 50 a 12.— f 10.50 a 13.— i 14.50 a 16.- f 13.- a 16.— f 10.50 a 13.— f a f 12.50 a 14.— f 5.75 a 6.50 f 9.— a 9.25 f 14.50 a 16.— f 50.- a 150. - t 10.- a 18.— f 17.- a 19.— f 8.— a 16.— f 4.— a 8— f .40 a 1.30 f 6.— a 6.25 8 12 Groene Grauwe Vale Bruine Boonen Geele Witte Paarden Karweizaad Mosterdzaad 9 Paarden 2 Kalveren 80 Lammeren 23 magere Varkens 88 Biggen 120 Kippen 1200 Kipeieren 850 Koppen Boter, 5.2, lood f .75 a .80 Al l Ie m a u r 29 November 1890. Aangevoerd 4 Paarden f 50.a 150. 6 Koeien f 110.— a 250. 10 nucht. Kalveren f 10.a 20. 73 Schapen f 16. a 24. 35 magere Varkens f 11.a 17. 309 Biggen f 4.— a 7. 3 Bokken en Geiten f 4.a 10. Boter per kop f .85 a .95 Kip-Eieron per 100 f 6.a 7.50 Ai l Ie ma ar1 December 1890. Aangevoerd 8 Koeien f 200.a 250. 63 vette Kalveren f 40.a 108. (per kilo f 0.80 a .90) 15 Nuchtere Kalveren f 12.a 22. 1170 Schapen t 20.— a 30. 242 vette Varkens per P. f .40 a .49 18 Magere dito f 12.a 16. 1 Bok f 4.a Purmerend, 2 December 1890. Aangevoerd Aangevoerd 287 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f 33. 6 stapels middelbare f 29. 1099 K. G. Boter f 1.25 a 1.30, per K.G. 288 Runderen, prijshoudend, handel matig. 27 Paarden. 7 Stieren. 74 Vette Kalveren per Kilo f .80 a 1. handel stug. Nuchtere Kalveren per stuk f 10.a 24.handel stug. Vette Varkens per Kilo f 0.36 a 0.50, handel vlug. Magere idem per stuk f 10.a 16.— handel stug. Biggen per stuk f4.a 8.— handel stug. Schapen, Overhouders lager in prijs han del stug. Ganzen per stuk f 2.30 a 3.50. Zwanen, per stuk f 6.50 a 9. Kipeieren, per 100 stuks f 6.a 7. JE d a m 29 November 1890. Aangevoerd: Kleine kaas hoogste prijs f 31.aangevoerd 58 stapels, wegende 14413 P. 136 175 62 304 3721 925 195 tegen 1 Januari te SCHAGEN, 1891, een aldaar. Jaarwedde 1 200. Nadere inliet* tingen ter Gemeente-Secretarie te bekomen. Sollicitatieën (op zegel) vóór den 20 Decem ber e. k. te zenden aan den Burgemeester, Burgemeester en Wethouders van Schagen» C. H, BE ELS, de Secretaris, DENIJS. te SCHAÖE1W, op Donderdag, den 18 December 1890, des voormiddags ten XI1/, ure, op het SLOTPLEIN, aldaar, van en ander te zijner tijd te bezichtigen op het Slotplein evengenoemd, en de daar achter gelegen, gesloten Burgerlijke Be graafplaats. De Burgemeester van Schagen,

Schager Courant | 1890 | | pagina 3