Leyensyerzekeriog Maatscbappij. 11IIT0IS Gemengd Nieuws. Burgerlijke Btand. Oemecnte Kcliagen. Gemeente Zijpe. Gem. Wierinarerwaard, Gem. Anna Paulowna. Gemeente Haringcarspel. Gem. Noord-Schar woude. Gemeente Oudkarspel. Gem. Nieuvve-Niedorp. i Advertentiën. TER LINDEN. Kantoor: Plompetoren- g r a c li t, II. 055. .1. AA'. Scluibart, inr. II. AAallcr Mr. I). .1. II. van Eeden, Mr. J. .1, Hetelerkainp. te Utrecbt, .llir. J. E. van lleemskerck van Beest, te 's-Gravenhage. Directie: K. A. Manssen, S. P. ten Holt. ~De Maatschappij sluit verzekeringen van kapitalen, uit te betalen bij over lijden, bij leven, tijdelijke verzeke ringen, verzekeringen op twee levens, enz. enz. f 100.— a f 170.- a f 4.— a f 16.- a Macbiiiekamiiien en Molen werken, PALMHOUT, POKHOUT, Bl.M- ROTTI.AG, enz. hoe bij in het bezit van dat muntstuk kwam, doch toen bij visitatie bleek, dat hij nog veel valsch geld, als guldens en andere muntstukken van verschillende waarde bezat, bekende hij, dat hij de vervaardiger was. De politie begaf zich d arop naar zijne wo ning aan de Vredenoordkade en stelde eene huis zoeking in. Verschillende werktuigen zoo.ils stempels, lepels, afdrukken, tot vervaardigen van Nederlandsche muntspecie, werden gevon den, alsmede eenige stukken nagemaakt zilver geld. Een en ander werd in beslag genomen. Bij onderzoek is gebleken, dat bedoelde per soon de vervaardiger zou zijn van het valsche geld, dat in den laatsten tijd in omloop was. Hij is reeds naar de gevangenis overgebracht. Een luitenant en een student hebben te Utrecht geduelleerd met de pistool op 25 pas afstand. Geen der partijen is getroffen. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Aanleiding tot dit duel moet het volgende geweest zijn Op Palmzondagivond, na afloop van een café cliantant, kwam de student in de medicijnen H. in de kleine zaal van Tivoli te Utrecht, toen de luitenant T. B., om een of andere redeu, misschien zonder reden, voor H. verstaanbaar zeide„Wat voor een kerel is dat!" Hierop ontstond een schermutseling, eu zooals schermutselingen raak de voorboden zijn van een oorlog, zoo ook hier. H. sloeg T. B. in het aangezicht, zóo hevig, dat het in de grootste zaal wel gehoord en dat zelfs het rek met billard-quenën, t welk iu de nabijheid stond, er het nadeel van moet hebben oudervonden. Of nu de luitenant er niet aan gedacht heeft terstond de schande van dien slag uit te wisschen door teekenen van persoonlijken moed, meldt de geschiedenis niet. Zooveel is echter zeker, dat genoemde heer het niet liet uit vredelie vendheid. Den volgenden dag] ten misnte zond de luitenant zijn getuigen aan den student, die de zijnen koos. Als geneesheer ging mee een militaire arts. Het duel had plaatsin de vorige week, Don derdagmorgen om vijf uur achter Lunette 2 onder Houten. Elke partij ging in open rijtuig zonder koetsier naar het terrein. De nacht was buitengewoon stormachtig. De voorwaarden luiden: Het tweegevecht zal plaats hebben met het pistool, een schot op 25 pas afstand. Er werden gebruikt lange oud- erwetsche gladloopspistolen. Zooal* wij reeds vooraf zeiden, de schoten werden gelost, maar niemand werd geraakt. Daarop reden de heeren weer van het terrein eu aan de eer was voldaan. Zaterdagavond werd de verzoening gevierd met een feestje. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe gehouden op Dinsdagden 7 April 1891. Tegenwoordig 7 leden, afwezig met kennis geving de hr.Zijp, Van Beusekom, de Wit en Kaan, de laatste met mededeeling dat hij met 1 Mei a. s., zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad, wegens vertrek naar Wieringerwaard. Na opening der vergadering worden de No tulen der vorige gelezen en goedgekeurd, waar na de voorzitter mededeeling doet, dat de heer Jb. de Moor, de betrekking als lid der plaatselijke schoolcommissie aanneemt. Daarna stelt de voorzitter voor, om het verslag der gein. alsmede het verslag der Plaat selijke schoolcommissie over het jaar 1890, bij de leden te laten circuleeren tot kennisneming, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Alsnu is aan de orde, het in de vorige vergadering aangehouden adres van den heer P. Stadt, tot aanbouw van een kamer aan zijn woning De voorzitter deelt mede, dat hij door de gemeente—opzichter een tweeledig ontwerp van kosten had laten maken, eerstens met plat dak, waarvan de kosten geraamd zijn op 711 Gld., en tweedens met verlenging van den bestaande kap waarvan de kosten zonden be dragen 783 Gld. Hij voegt hieraan toe, dat hij het betreurt dat de kosten zoo hoog worden, want hoewel de aanbouw noodig is, meent hij dat de kosten voor de gemeente te hoog worden, vooral ook omdat de begrooting zoodanige uitgaat niet toelaat, en zon hij wenschen daar boven een kamertje te laten maken, en met minder kosten in het noodzakelijkste te voorzien. De heer Paarlberg bestrijdt sterk de strekking van het adres, hij meent, dat zoo later andere Hoofden van scholen verandering vragen, deze niet kunnen worden geweigerd, dat het huis van den heer Stadt zijns inziens ruim voldoende was, en inet den heer Biersteker beweerde hij dat het algemeen belang zoodanigen uitgaaf niet toelaat; de H. O. is evenwel al mueielijk te maken. De Voorzitter is het niet met den heer Paarl berg eens en evenmin de heer Nobel, omtrent zijn vrees dat aan andere aanvrage moet worden voldaan; elke vraag toch wordt op zich zelf beoordeeld. Voor den heer Nobel is de hoofdvraag, is het noodig, en aangezien de voorzitter dat toestemt, en het hem door persoonlijk bezoek is gebleken, zou hij in de kosten geen bezwaar zien; toch zal hij geen poging doen, om op het adres gunstig te beschikken maar zich te vreden stellen met de belofte van den voorzitter, dat er in liet noodigste wordt voorzien; voorts geeft hij de heeren Paarlberg en Biersteker de ver zekering dat ook hij wel degelijk rekening houdt met het algemeen belang. Nadat ook de heeren Schuijt en Francis zich verklaard hadden tegen inwilliging van het adres, wordt er met algemeene stemmen afwijzend op beschikt. Daarna wordt opgemaakt een voordracht van zetters voor de Directe belastingen en worden daar op met algemeene stemmen geplaatst, de heeren J. Otto en G, Smit. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van een lid voor den gemeenteraad, ter vervanging van den heer Kaan, worden benoemd, de heeren: Biersteker en Zeeman, en als plaats vervanger de heer Nobel, welke verkiezing is vastgesteld op 27 April a. s. Bij de rondvraag niemand het woord verlangende, sluit de voor zitter deze vergadering. Een ongetrouwd heer, onlangs te Ham burg ovenleden, vermaakte een legaat van 12.000 Mark aan een weduwe met het volgende briefje: Dertig jaar geleden vroeg ik uw hand, m inr u wees mij af. Tengevolge daarvan leefde ik nog lang in vrede en geluk. Wil daarom dit legaat aanvaarden als een blijk van dankbaar heid voor uwe goedheid. Een verhaal van armoede en lijden. In Whitechapel, de groote armenbuurt van Londen, werd verleden week in een Gasthuis een lijk gebracht om volgens de wet te worden geschouwd. Het was eene 55— jarige vrouw, die zonder geneeskundige hulp overleed. Haar echtgenoot was een arme, afge leefde, oude man, die aan den lijkschouwer vertelde, dat hij een arbeider was, maar nu al sedert Kerstmis geen werk had. Zijne vrouw bad hen beiden onderhouden door in uitdragers winkels oude broeken op te koopen, die zij dan verstelde en verkocht. Zij verdiende daarmede ongeveer 1 of 5 peuce (stuivers) per dag. Zij hadden eert halve kroon (f 1,70) huishuur elke week te betalen, maar dit in de laatste acht weken niet kunnen doen. Zijne vrouw had een leven van ellende gehad, daar zij sedert vele jaren de klem in den mond had. Opdat zij zou kuuuen ademen en eten, moesten indertijd al hare tanden aan de eene zijde worden uit gestoken. lil de laatste jaren was hare ellende zeer vergroot door de bezoeking van een ergen asthmatischen hoest. Een paar dagen geleden klaagde zij, dat haar een brok in de keel kwam en stierf in zijne armen. Dr. Oxleij verklaarde, dat de overledene al dood was, toen hij haar zag. Zij stierf van shock (eene soort van beroerte), tengevolge van het barsten var: eeu gezwel op een van hare keelklieren. Op eene vraag van den coroner verklaarde hij, dat er huisraad noch voedsel in huis was. De uitspraak van de jury was «natuurlijke dood.' Ingeschreven van 4 7 April 1891. GeborenMartinus Johannes, z. v. Itemicus Gielens en Maartje Bleeker. Albertina, d. v. Johannes Egbergen en van Sophia van Veenen- daal. Elizabeth, d. v. Klaas Raven en Neeltje Hoogland. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenTrijntje Brouwer, weduwe van Gerbrand Groenveld, oud68jr. en 2 md. wonende te Sint-Maarten. Ingeschreven »an 20 27 Maart 1891. Geboren Jacobus, z. v. Klaas vau Duin en Huibertje Keijzer. Johanna ilbelroina, d. v. Frans van Dijk 8n Trijntje Goudsblom. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenTrijntje Groen, 40 jr. Echtg. van Jan Dekker. Volkert Lindeman, 59 jr. Echtg. van Cornelia Jonker. Ingeschreven van 27 Maart 3 April 1891. GeborenPieter, z. v. Micbiel Veuger en IJtje Vos. Jocoba Jeannette, d. v. Arie Zijp en Niesje Breraer. Agatba Greta Anna Cornolia, d. v. Simon Buik en Aaltje Buij. Ondertrouwd Klaas Tolman, j. m. Timmerman 26 jr te Buiksloot en Catbarraa Blom, j. d. zonder beroep 21 jr. te Zijpe. Getrouwd Dirk Vethman, j. m. Landman 40 jr. te Winkel en Antje Bas, j. d. zonder beroep. 42 jr. te Zijpe. Overleden Geertruida, d. v. Coroolia van der Linden ea Verouica Stroomer. Ingeschreven van 1 31 Maart 1891. GeborenAlida, d. v. Pieter van der Werf en Antje de Graaf. Klaas. z. v. Jan de Boer en Gerritje Kooi. Ondertrouwd Jan Kalkboff oud 26 j. wonende te Amersfoort en Maartje Schenk oud 24 j. wn. te W.-waard. Cornelis Winkel, oud 22 j. wn. te Batsingerhorn en Cornelia Konkel, oud 24 j. wn. W - waard. Pieter Harder, oud 60 j. wn. te W. waard, en Willomtje de Boer, oud 59 j. wn. te Zijpe. Getrouwd: Jan Kalkhoff on Maartje Schenk. Overladen: Klaas Ploeger, oud 76 jaren. Klaas Hakof, oud 64 jaren. GeborenGeertje, d. v. E. Hoenson en E. Kuiper. Gnurtje. d. v. S. Grin en M. Nieuwen- burg. Jozina Alida, d. v. J. J. v. d. Goes en D. Kuiper. Trijntje, d. v. P. Blankman en H. J. Heiligenberg. Guurtje, d. v. P. Borst en N. Iiezetman. (leiltje Lena, d. v. A. v. Zandwijken A. Rooscb Jacob, z. v. A. Raven en C. Vilten. Nicolaas, z. v. J. Kos en G. Keppel. Cornelis, z. v. C. Commandeur en A. Klaver. Maria, d. v. T. Dekker en M. Noot. Albert, d. v. J. Komen en M. Strooper. Arie, z. v. K. Hagenaar en G. Drost. Aaogegeven 1 levenloos Kind. Ondertrouwd Geene Gehuwd R. Koppel en E. Leijen. Overleden C. Michielson 3 maanden. P. Bak- ker, 21 jaar. Olehleh, Oost-Indië. Ingeschreven van 1 31 Maart 1891. Geboren 2 Maart. Klaas, z. v. Pieter Gootjes en Aaltje Bijpost. 6 dito. Aafje, d. v. Jacobus Komen en Antje Kant. 18 dito. Jan, z. v. Jan Bruin en Geertje Volkers. Ondertrouwd27 Maart. Arie Strooper, jm. oud 28 jr. te Haringcarspel en Catbarina Com mandeur, jd. oud 22 jr. te Anna Paulowna. Gehuwd1 Maart. Pieter Boon, jm. oud 30 jr. en Maartje Meilis, jd. oud 25 jr. beiden te Haringcarspel. Overleden: 11 Maart. Simon Blom. oud 88 jr. wedn. vau Aaltje Boetel. 23 dito. Cornelia de Jong, oud 2 md. Ingeschreven van 1 31 Maart 1811. Geboren5 Maart. Jantje, d. v. S. Keeman en van M. van den Abeele. 7 dito. Cornelis, z. v. P. Kooi en van Antjo de Heer. Ondertrouwd: 27 Maart. Jacob Spaans, jm. oud 22 j. en Aaltje Mol, jd. oud 23 jr. GetrouwdGeene. Overleden: 5 Maart. Antje Bos, laatst wed. van Maarten Boom, 85 jr. 8 dito. Levenloos kind vrouwelijk geslacht van Simon Bommer en Guurtje Danouberg. 23 dito. Lerenloos kind mannelijk geslacht van Jacob Moeijes en Trijntje Schoenmaker. Ingeschreven van 1 31 Maart 1891. GeborenAaltje, d. v. Dirk van Leijen en Vrouwtje Waterdrinker. Petrus Nicolaas, z. v. Jan Brommer en Catharina Zut. Jacob, z. v. Willem Snijders en Maartje Hes. Ondertrouwd Geene. Gehuwd: Klaas Bood, jm. oud23jr. en Trijntje van Leijen, jd. oud 22 jaren. OverledenJannetje Kater, oud 15 jaren. Ingeschreven van l 31 Maart 1891. GeborenAntje, d. v. Tbeodorus Bruin en van Aofje Dekker. Pieter, z. v. Klaas Zwier en Grietje Bree. Floris, z. v. Arien Smit en Trijntje Schenk. Pieter, z. v. Arien Kwantes en Neeltje Nieuwland. Jan, Abraham, z. v. Klaas Mijts en Cornelia Spaans. Nicolaas, z. v. Cor nelis op 't Veld en Trijntje Huiberts. Pieter, z. v. Dirk de Graaf en Maartje Wier». Jantje, d. v. Maarten Reek en Pietertje Wit. Ondertrouwd Pieter Bakker en Trijntje Krap. Gehuwd Jan Stammes en Jantje Francis. Overleden Catbarina Sneekes, d. v. Pieter Sneekes en Naatje Dekker, 10 jaar Marktberichten. Hoorn, 4 April 1891. Aangevoerd 123 235 4 4 17.- 7— 10.— -.40 —.60 3.75 H. L. Rogge i 5.75 s 6.50 3 V Tarwe f 8.50 a 10.50 7 V Garst f 5.25 a 6 14 9 Haver f 4.25 a 5.— 9 Witte Erwten f a f Groene f 13.— a 15— 9 Grauwe f 14— a 19— 1 9 Vale f 15. a 19— 1 9 Bruine Booueu f 13.50 a 15.50 9 Geele f a 9 Witte f 15.— a 17.— 9 Paarden f a 9 Karweizaad f 9— a 9.50 n Mosterdzaad f 14.50 a 15— 3 Paarden f 90— a 150— 186 Kalveren f 7— a 19.— 360 Lammeren f 15— a 24— 30 magere Varkens f 12.— a 25— 7 Zeugen f 20— a 35. 80 Biggen t 3— a 7.— Kipp sn f -.60 a 1.80 Kip-Eieron per 100 f 3— a 3.25 2300 Koppen Boter, 5.2, lood f —.47' a —.50 magere Varkens f 10.— a Biggen f 4.a Bokken en Geiten f 4.a Kleine Bokjes f .30 a Boter per kop f .50 a Kipeieren f 3.a Eendaieren f 3.25 a Alkmaar, 6 April 1891. Aangevoerd 1 Koe f 270.— a 131 vette Kalveren f 35a 106. (per kilo f 0.85 a .96) 71 Nuchtere Kalveren f 5.a 12. 2 Schapen f 20. a 25. 133 vette Varkens per P f .38 a .45 33 Magere dito f 11.a 16. t*ur merend, 7 April 1891. Aangevoerd Aangevoerd 118 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f 32. 1405 K. G. Boter f .95 a 1.05, par K.G. 185 Runderen, handel matig prijshoudend. 8 Stieren. 18 Paarden. 126 Vette Kalveren per Kilo f .75 a .95, handel vlug. 436 Nuchtere Kalveren per stuk f 4.a 18.handel matig. 153 Vette Varkens per Kilo f 0.32 a 0.42 handel stug. J 160 Magere idem per stuk f 10.a 22.—, handel matig. 213 Biggen per stuk f 4.a 7.— handel matig. 941 Schapen, Vette schapen prijshoudend han del vlug, in Overhouders matig. Kipeieren per 100 stuks, f 2.75 a 3.25. Eendeneieren p. 100 st. f 3.25 a Kievietseieren 25 h 30 cent. E d a m 4 April 1891 Aangevoerd Kleine kaas hoogste prijs- f 27.aangevoerd 14 stapels, wegende 2659 P. De ondergeteekenden betuigen hunn.ïhartelij ken dan Lc, aan Buren, Vrien den en Bekenden, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun 50-jarig huwelijks feest ondervonden. J. KRANS. A. KRANS-van der Oord. Schagen, 11 April 1891. Heden overleed na een geduldig lijden vau ruim drie maanden, in den ouderdom van ruim 51 jaren, onze geachte Broeder, 1». O Kt E li in leven Burgemeester van St. Pancras en Broek op Langedijk, Heemraad van Geestmer— Ambacht, enz. A. NOBEL en Familie. St. Pancras, 7 April 1891. ZA19GSCH002L Nieuwe Leerlingen van 8 16 jaar, worden aangenomen Donderdag middag a. s. halfdrie. Nadere inlichtingen geelt de onderwijzer UTHE€HTI€HE Goedgekeurd door Z. M. DEN KONING. Commissarissen de Heeren PROSPECTUSSEN en INLICHTINGEN, GRATIS verkrijgbaar bij den Heer FV J Grielen, Correspondent te SCHAGEN, ol bij den Agent, -T. Castricum Alkmaar 4 April 1891. Aangevoerd 4 Paarden 9 Koeien 277 nucht. Kalveren 141 Schapen 200.— 230 12.— 24— vau 8 tot 30 centimeter diameter, voor Adres: Wed. Gt. GRAS &ZOON, Houthandel, Zaandam, Oostzijde, D, 401.

Schager Courant | 1891 | | pagina 3