en storen, daarop over werkverschaffing en deed dit reeds he den middag. Besloten werd lieden aan te stellen om keien te kloppen; een stuk land der gemeente toebehoorende, op te hoogen, een schoeiïng te maken langs de L-idsche vaart en reeds nn nan te vangen met het graven van gaten voor de te planten boomen. Intusschen zijn de twee ontvangenen, zon der zich aan 's burgemeesters weigering tot het houden eener collecte te toch den Hont rondgegaan ingerekend. legen half negen veegde de politie, zon der de sabel te trekken, de Houtstraat schoon. In het gedeelte stad van de markt naar het spoor was het zeer rustig, doch het deel naar den Hout en vooral de Ane- gang, was rumoerig. De burgemeester was op het raadhuis. Het zij mij vergund even te vermelden, dat van 6 a 700 werkloozen geen sprake kan wezen, met een 150 houdt het op,en deze kunuen Maandag, als de kou uit de grond is, allen aan het werk. Het zal nu eens te bezien staan, wie zich morgen om werk komen aanmeldea. Tegen Sl/3 uur kwam van twee zijden een troep de Schagchelstraat binnen, waar het lokaal is gelegen van het Leger des Heils. Ü8 politie, daar aanwezig, trok de sabel, chargeerde, deelde eenige klappen uit en hiermede was voorgoed die straat schoongeveegd. Het parool weid nu: „door- loopen", geen clubjes werden in de geheele stad meer geduld en de Groote Houtstraat kreeg nu het aanzien van de Kalverstraat tusschen 8 en 10 nur. Het krachtige optreden gisterenavond bij den burgemeester en niet minder het tijdig optreden heden avond van den inspecteur Wybenga en den adjunct Kempees, hebben doel getroffen. Ook nu weder was het garnizoen gecon signeerd. Van de huzaren rukten, op verzoek van den burgemeester van Bloemen, twee wacht meesters met twaalf huzaren uit, omdat in die gemeente voor ongeregeldheden werd gevreesd. Indien niet alle voorteekeneu bedriegen, kan de woeling hier ter stede als geëindigd beschouwd worden. Nu, te half 11 loopen er nog wel vele monschen op de straat, doch vau zingen en optochten houden geen sprake meer. heden, is het de plicht van eiken wel- en Stevens heeft vastgezet in de Maas, zijn slechts dienen om de werkeloosheid denkende het openbaar gezag in zijne zware al de [woningen en stallen te Eiland, een naar den zomer te verplaatsen; en voor taak te steunec. gehucht van Stevensweert, onder water ge- zoover het werk door particulieren ver- Deze plicht rust niet het minst op n, loopen. De bewoners hebben de vlncbt ge- schaft wordt, komt het slechts ten voor die niet slechts als ambtenaren, maar eerder nomen met medeneming van hua vee. deele voor de landeigenaren, die nu hun- nog als opvoiders der jeugd met uw voor-1 Hedea is ain het Lexkesveer onder ne landen voor weinig geld in orde krijgen beeld behoort voor te gaan. De overgroote Randwijk het rijtnigverke«-r ge3taait en en nog bovendien zich den roem van is Nader wordt omtrent den moordaanslag te Rotterdam gemeld In de tapperij van ouds „de Graankor rel" in de Pottebakkerssteeg No. 20 te Rotterdam, welke gedreven wordt door A. Nolden, had Dinsdag, zooals reeds meermalen gebeurde, eene toevlucht ge zocht de vrouw van den 32-jarigen schil der W. van den B., omdat zij van haren man, met wien zij in onmin leefde, niets meer wilde weten. Deze vrouw, een 25- jsrige die vroeger meermalen kellnerin was, werd voor een paar dagen door haren man aangetroffen in een café in de Nes te Am sterdam, van daar naar Rotterdam mede genomen, waarna de verzoening plaats had. Deze was echter slechts van korten duur. Nadat Van den B. gisteren reeds een paar malen in de tapperij in de pottebakkers steeg naar zijne vrouw was komen vragen, trof hij haar daar «indelijk Dindagavend omstreeks 9 uur aan. Weer trachtte hij zich met haar te verzoenen, en toen dit niet gelukte, beproefde hij haar te bewe gen, een half uurtje met hem mede te gaan. De vrouw weigerde ook dit, uit vrees van mishandeling, die zij reeds meer malen van hem ondervond. Al pratende waren beiden toen in de keuken achter de gelachkamer gaan zitten, toen Van den B. eensklaps een tafelmes nam en daarmede zijne vrouw eene korte doch diepe suede in de linkerzijde van den hals toebracht. Hierop verwondde hij zich- zelven ernstig aan de keel. De politie werd geroepen, en beiden werden onmiddellijk naar het Ziekenhuis vervoerd, alwaar bleek dat 's mans wonde niet zonder gevaar, doch die van de vrouw, Helena de V., niet le vensgevaarlijk is. Het mes, in de tapperij in beslag genomen, is bij de politie gedepo neerd. Van den B. had zich, alsvorens de daad te plegen, uitgelaten het voornemen te hebben zijue vrouw te vermoorden en daar na zelfmoord te plegen, omdat zij van hem weggeloopen was en te kennen had gege ven, niet meer met hem te willen leveD. De kweldersomden Dol- lard zijn onder water geloopen, tengevolge waarvan zeer vele schapen zijn verdronken. Onder de gemeente FINSTERM OLD lig gen een honderdtal doode dieren aan den dijk, teiwijl vele zijn weggedreven. De iedertafel „Souvenir des Montagnards* te TILBURG zal in April eene reeks concerten geven in ver schillende gemeenten van ons land. Door den districts schoolopziener en de vier arrondisements- schoolopzieners in het district LEEUM - ARDEN is aan de hoofden en onderwijzers in dat district de volgende circulaire ge zonden Kunnen wij, Nederlanders, fier zijn op de vrijheden, ons bij de grondwet gewaar borgd deze veronderstellen eene vredelie vende natie, die van hare rechten het gepaste gebruik weet te maken. Nu is het een helaas! niet te ontken nen feit, dat bij een deel der bevolking, opgeruid door volksleiders of volksmislei- ders, vooral in het Noorden des lands, zich een geest van verzet tegen de overheid heeft geopenbaard, welke op enkele plaatsen reeds tot betreurenswaardige tconeelen aan- ",,K^d.ïn lndtr de burgerlijke overheid moeiehjke omstandig- meerderheid uwer handelt overeenkomstig dit beginsel. Toch valt het nist te loochenen, dat enkelen den goeden naam van den onder wijzersstand in opspraak hebben gebracht door hun optreden in vergaderiogen op eene wijze waardoor de eerbied voor de wet niet wordt bevorderd, en zelfs propa ganda hebben gemaakt voor den sociaal- deuaocratischen bond. Nu echter op het te Zwolle den 25 en 26 Dec. jl. gehouden Congres van dien bond gebleken is, dat deze vereeniging beoogt de omverwerping der bestaande orde met alle hsar ten dienste staande geoor loofde (vredelievende of gewelddadige mid delen, maken ambtenaren, die haar onmid dellijk of middellijk steunen, zich schuldig aan eigenlijke plichtverzaking en stellen zij zich herhaald bloot aan het gevaar van uit hunne betrekking te worden ontslagen. Zoodra daartoe termen zijn, zal eene voordr.icht van onze zijde ingevolge art. 29, litt. b en c, en art. 31 der wet op het lager onderwijs niet uitblijven. In Winschoten zijn de b a 1- dadighedeu weer begonnen. Bij nacht heeft men eene spiegelruit met een baksteen in geworpen in de Heerensocieteit. Ook werd eene ruit verbrijzeld in de woning van den heer E. Ruibing. Dadelijk is de politie begonnen naar den dader te zoekenge vonden is deze nog niet. TeOsch is een geval van cholera asiatica voorgekomen bij een fa brieksarbeider. De man is overleden. Uit Den Haag meldt men ons Aan het departement van financiën is men reeds dadelijk aan het werk gegaan met het in gereedheid brengen van het antwoord op het Kamerverslag over de be roeps- en bedrijfsbelasting. De werkzaamheden geven grond te ver moeden dat het oorspronkelijke voorstel zal worden omgewerkt tot een geheel nieuw ontwerp. Gebr. Cohen te Nijmegen en Arnhem kondigen aan, dat binnen eenige weken bij hen een fraaie en goedkoope geillustreerde editie van Walter Scott's Werken, met oor spronkelijke Engelsche gravures, opnieuw vertaald en bewerkt door G. Keilerhet licht zal zien. Te Rozendaal (N.-B.) zijn al de laag gelegen straten overstroomd. Niet minder dan 200 eilanden staan onder water. Uit WAGENINGEN schrijft men van 27 dezer: Het water blijft langzaam wassen, Riju- hoogte heden ochtend 7.05 M. K P. met een was van 20 cM. in een etmaal. Wegens de aanhoudende dooi wordt de overtocht gevaarlijk. Men gaat alleen maar te voet over of met de ijsboot. Uit Deventer meldt menHet ijs is bij Vlietberg tweemaal in beweging geweest. De schipbrug wordt weggenomen. Uit Grave schrijft men Van de 7 posten die de vesting-artillerie, in het garnizoen te Gorinchein, bij het drei gen van ijsgang heeft te betrekken, was die alhier de eerste. Maandag arriveerden 4 kanoniers onder bevel van een sergeant, om zoo noodig de bekende noodschoten te lossen, ter waarschuwing dat de ijsmassa zich in beweging zet en den omtrek be dreigt. Maar evenals voor 2 jaar hield dat „krui en" reeds spoedig op, zoodat een kwartier tje na de gegeven seinen de Maas weer zat. Nadat 's middigs opnieuw het ijs in werking was gekomen en zich een paar uren later weer had gezet, vormde zich ter hoog. blijkens waarschuwing wordt het voetpad ook voor personenverkeer reeds gevaarlijk gescht. Gisteren bedroeg de was 0.06 M, Wind Zuid. Men meldt uit Maas en Waal Het ijs in de Maas is gisteren in bewe ging geweest, doch beeft zich weer vast gezet. Water sterk wassende. Overtocht overal gestremdmen piseert thans de Ravensteijnschc spoorbrug. Ook het water in de Waal is langzaam wassende. Door aanhoudende dooi is het ijs op het Zwarte Water te Geneinuiden voor wagens en paarden niet meer vertrouwd. Deze wor den dau ook met de pont over het veer en liefdadig te z jn, verschaffen." Aldus kan men lezen in De Klok, het orgaan van Van der Zwaag, een der hoof den van de zoogenaamde volkspartij. Toen Domela Nieuwenhuis in de K imer verscheen was een der dringendste eischen die hij stelde, werkverschaffing. Dit moet de eerste zorg der regeering zijn, tenein- der in het J ad. de den nijpenden no >d van zoovelen te lenigenen eene gansche reeks van maat regelen werd opgesomd, die genomen konden worden om in de behoefte aan werk te voorzien. woestijn, doet de woestijn in de zeef en schudt totdat men alleen de leeuwen overhoudt. Zoo ook is het een onfeil baar middel om goede kiezers te krij gen, hen, die slechte kiezers zouden zijn, eerst te laten sterven. Indien nu alle ongeschikte lieden maar voor het einde van hun acht en twintigste jaar opstapten, ware de zaak in orde. Doch behalve de geschikten zijn na dit jaar ook nog in leven de ergsten der onge- schikten, namelijk zij, wier sterker gestel toelaat, dat zij in hun boosheid volharden. Hoe inoet dat nu? vraagt een inzen- aan Werkverschaffing bleef de eisch en de bitterste verwijten werden tot gebracht. Voetgangers maken nog van het en vertegenwoordiging gericht, omdat aan de adviezen van Nieuwenhuis geen gevolg werd gegeven. Ook weder dezen winter zoodra armoede en gebrek zich deden gevoelen, werd er van alle kanten geroe- ijs gebruik, doch laug zal ook dit niet meer duren daar zich overal rotgaten vor men. De vaart, zelfs voor stoombooten, zal echter nog gernimen tijd gesloten blijven, daar zich voor de brug te Hasselt etne antzettend groote massa ijs heeft vastgezet. Van het ijs in den polJer van Masten broek wordt nog wel eenig gebruik gemaakt, doch ook dit is een waagstuk, dat reeis menigeen een nat pak (gelukkig bleef het hierbij) kostte. Een Sociaal geneesmid del In het jongste nommer van de Nieuwe Gids komt een belangrijk opstel voor van den heer Stoffel, van Deventer, over werkloo sheid. Na kort maar op aangrijpenden toon de ellende te hebben geschetst, van den man die werken wil maar niet werken kan en die zijn gezin broodsgebrek ziet lijden, geeft de schrjj- v. r een overzicht van de middelen die men ter bestrijding van dit thans he laas maatschappelijk verschijnsel aan de hand doet. Vooraf keurt hij in stren ge woorden de conclusie af,waartoe de heer Falkenburg komt in zijn geschrift, uit gegeven door het Nut, dat er in zijn oog geen afdoend middel tegen werk loosheid bestaat. Drie middelen werden aan de hand gedaan. Vooreerst die vau een beperkt socialisme, een soort van het privaat eigendom van grond en arbeidsmiddelen. De heer Stoffel acht het echter onmo gelijk om, met behoud van den vrijen handel en onder een democratischen re- geeringsvorm, door maatregelen als de radicale partij bij ons voorstaat, het loon van den arbeider te verhoogen en daar door de werkloosheid te doen ophouden. In de tweede plaats wordt het volle dig socialisme aangeprezen, dat het pri vaat-eigendomsrecht op grond en arbeids middelen afschaft en de taak der pro ductie en verdeeling der producten door de gemeenschap wil doen overnemen. Zoolang de menschen niet veel beter, edeler en wijzer zijn dan zij, acht de heer S. dit geheel onuitvoerbaar. Het derde middel, landnationalisatie, acht hij het goede. De voordeelen van gemeenschappelijken grondeigendom zijn lo dat de grond geheel gebruikt kan wor den voor den arbeid en de productie. Al le werkloozen zouden dus werk kunnen vinden in den landbouw. De productie zou stijgen loon en verbruik zouden groo- ter worden2o de gemeenschap zou in het genot komen van een reusachtig ver mogen uit grondrente, voldoende om de geheele staathuishouding, die zonder be lastingen goedkooper en eenvoudiger zou zijn, te bekostigen 3o door goede pacht- eontracten zou men den grond kunnen doen gebruiken op een wijze, overeenko mende met het algemeen belang4o als pen, dat er toch werk verschaft mocht te vau „Villa Nova" hij Gassel een ijsdain. de kapitalist geen geld meer in grond be- Het water zocht een uitweg; weldra brak leggen kan, zal het aanbod van kapitaal het zich baan aan den Geldeischen oever toenemen en de rente sterk dalen5o de en stroomde met geweld door de uiterwaar- daling der rente en de grootere produe- den, het voormalig fort Coehoorn, om het tiviteit van den arbeid zouden de waarde veerhuis tan Haren heeD en door de Veer- van den grond doen rijzen. De geineen- straat, waar het nabij het huis „De Brou- schap zou de grootste kapitalist worden werij" weer in hare bedding terugkeerde, en ten slotte beantwoorden aan het ide- Van ochtend was de werking der Beer Het anarchisme het woord. Achter de sociaal-democratie staat het enarchisme. Tot hiertoe had het den schijn, alsof er tusschen deze twee par tijen eene onverzoenlijke vijandschap be stond. Het is gebeurd dat in eene vergader ing van sociaal-democraten te Amsterdam een anarchist, die er zijne geschriften trachtte te verspreiden, met geweld uit de zaal werd verwijderd. Tegenwoordig echter schijnt er meer toenaadring te zijn; althans dezer dagen trad te St. Anna Parochie vanwege de afdeeling van den Sociaal-democratischen Bond de re dacteur van De AnarchistMethöfer, als spreker op, om zijne leer te verkoudigen. Een uitvoerig verslag zijner rede vin den wij in de Kildtsche Courant. Tusschen socialisten en anarchisten is deze overeen stemming, dat beiden van de stelling uitgaan dat eigendom diefstal is, en daar om het privaat-bezit willen afschaffen, om het te vervangen door communaal bezit. Maar verder is er een groot ver schil. De socialist wil alles geregeld zien door den staat en zoodoende het individu geheel in den staat doen opgaan. De anar chist wil het tegendeel; volgens hem is de staat niet berekend om de productie te rege len en de verdeeling van hetarbeidsproduct te reglementeeren. Hij wil daarom alles overgelaten zien aan de vrijen werking der individueele krachten, en dit eischt zegt hij de afwezigheid van parlement en regeering. Van „vrije groepen" moeten de regeling van de voortbrenging en de verdeeling der producten uitgaan; en die vrije groepen moeten niet onderworpen zijn aan eenig gezag, niet beheerscht wor den door „wetten van boven af", maar slechts door „regelen van onderen op". De gemeenschap zal over het individu li erschen alleen „door de zeden". Dit zijn de droombeelden, die men na jaagt. En wat zijn de middelen, die men wil aanwenden; hoe denkt men tot het doel te geraken? Methöfer maakt er geen geheim van. Aan geleidelijken overgang gelooft hij niet. Kleine hervormigen jagen hij en de zijnen niet na; hij wil dat men zich spiegele aan het „zinken en modderen" der sociaal-democratische partij in Duitsch- land. Aan politiek doet hij niet; het al gemeen stemrecht werkt niets uit. De anarchisten zijn tegen leerplicht, omdat het staatsonderwijs slechts dient om de kinderen „naar de hand van den staat te zetten"; en in Kamers van arbeid zien worden aan die vele arbeiders, die wer ken wilden, maar geen werk konden vin den. Bedeeling aannemen was vernede rend en werkte demoraliseerender moest gelegenheid gegeven worden om een eer lijk stuk brood te verdienen. Opgezweept door de volksleiders, liep men te hoop onder den kreet: werk, werk! Dreigen de optochten werden gehouden, om bij de boeren werk te vragen; de armbesturen werden bestormd met de vraag om werk deputaties afgevaardigd naar de burge meesters met dezelfde vraag, en verzoe ken om werk gericht tot de gemeente raden, soms op den brutaalsten toon. En nu er door velen werk verschaft wordt, nu men er op bedacht is om door het uitvoeren van openbare werken, die daarvoor geschikt zijn, nu zal werkver schaffing een „lapmiddel" moeten heeten, en zal bij de arbeiders de gedachte moe ten worden gewekt, dat deze maatrege len niet genomen worden hun ten ge valle maar alleen om het werk voor min der loon verricht te knjgen Heide-ontgiuning was een der midde len, door Domela Nieuwenhuis in de kamer, en ook in de bladen der partij aanbevolen. Zoolang er nog zulke uitgestrekte vlakten braak lagen waren, behoefden er niet zoovelen broodeloos te zijn. De ont ginning van heide zou aan duizenden handen werk geven en nieuwe welvaart brengen in het land. Voor zulk een bij uitnemendheid productief werk moest de staat zijn kapitalen beschikbaar stellen. Dit zou eerst bevordering der volksbe langen mogen heeten En wat schrijft nu Van der Zwaag, nu er werkelijk ernstig van ontginning van heidevelden sprake komt? „De be zitters van heide en van duinen zullen daardoor al weer voor hongerloonen hun ne gronden in cultuur kunnen brengen zij genieten daarbij hulp aan den staat, die de risico feitelijk op zich neemt, "Want als 't zaakje niet uit kan, dan zal men er zich wel weten af te maken, om den staat met de gebakken peren te laten zitten, en kan bet wel uit, dan is het particulier bezit, weer wat sterker, weer machtiger tot uitzuigen geworden." Is het niet bij uitnemendheid duidelijk, dat het alleen om opruien te doen is Als de arbeiders zonder werk zijn, dan vindt het opruiende woord onder hen een gewillig oor. Dan heet heter is wel werk te vinden, in overvloed zelfs, als men het u maar wilde gevendoch de „bezitters", de „uitbuiters" bekom meren zich om uwe ellende nieten de regeering heeft geen hart voor het volk zij behartigt alleen de belangen van de hoogere klassen. Vinden de lieden werk en wordt de armoede zooveel mogelijk gelenigd, be- ,as ,e omen zoef® verdrijven ijvert men zich van verschillende kanten c U(J1 "We ?U' 9 ei zoolang om de middelen aan te wenden, die ver-1 müSe, U j" ®n> maaf ïoogei dan de bour- betering kunnen brengen, dan valt aan §?018ie we 8 aa ,ie. rec °P leven, de opruiers een wapen uit de handen. oor. vrees-aanjaging zij slechts „machtsmiddelen in handen van den staat tegen de arbeiders". Het anarchisme weet betere wegen en middelen. „Wij werpen ons zegt Met höfer gansch en al op de revolutie, want eerst na de revolutie kan het proletari aat zijn reuzenwerk beginnen, eerst nadat al wat gezag heet v«r- w ij d e r d i s." En alsof dit nog niet duidelijk genoeg ware, laat hij volgen „De vage gemoedsstemming bij het volk dat het zoo moet tot handelen drijve tot daden, maar de rede. Hebben de werkloozen naar den gemeenterad te gaan om werk en brood? Neen, hun taak is de eigendomsverhou dingen te breke n". De vrees die sommigen bevangen mocht van „in de niet langer kan, nopen. Geen wanhoop aal der socialisten. Het middel, om tot landnationalisatie te komen is onteigening van den grond tegen rentegevende aflosbare pandbrie ven, waarvoor de rente gevonden wordt uit de pacht, of in den eersten tijd uit een geweldige ijswoestijn zoover het oog reikt progressieve belasting op groote nalaten- biedt een even machtig als vreeselijk schappen sche Maas niet merkbaar. Er schijnt ech ter alle oogenblikken verandering te komeD, daar het water hier sedert 9.83 v/m. weer valt. Het ijs ligt in groote massa's als een en schouwspel. Sedert den avond van 25 Januari is de dieost op Wilchen gestaakt en gaat de post op station Ravenstein. Verschijnt echter wat wel te verwachten is, de Beersche Maas heden voor de stid, waardoor de Elftweg, liggende op 8.50 M. Opzettelijke misleen- ding' is tegenwoordig in het maat schappelijk leven als 't ware aan de orde van den dag en het is goed, die fout allerwege te bestrijden. Blijkbaar is de N. Rolt. Ct. van het- -j- A. P, overstroomen zal, kan ook die J zelfde gevoelen door de volgende opmer- dienst bezwaarlijk mder worden voortgezet, king, welke zij ten beste geeft De wagendieust op Knik is dan reeds van zelf opgehonden. We zitten dan weer als vóór 2 jaren op een eiland dat sleehts moeielijk bereikt en verlaten kan worden. Van heden namiddag 1 u. 30 meldt men uil Grave: Rivierstand 9.30; sinds 12 uren vallend. De benedenmond van de Beersche Maas werkt over de geheele leng te met 30 a 35 cM. De provinciale weg tusschen Gasstl en Beers is roet 50 cM. overstroomd. De peilschaal aan de Escharensche Sluis tee- kent 10.20. Van kilometerpaal 79 tot 82 blank water, Doordat het ijs zich tusschen Maastricht Nu men zich in het Noorden van al le kanten zooveel mogelijk beijvert, oin door werkverschaffing in den tijdelijken nood te voorzien, nu komen de verwij ten weder voor den dag, dat er lapmid delen worden gebezigd, Touwpluizen, kleikloppen, klompen zal de bour- Er moet naar andere wapenen gegrepen. De ontevredenheid en de haat tegen de beter gestelde k'assen moeten levendig gehouden worden het wmtrou- wen in de regeering moet onverflauwd blijven. Daarom de middelen tot voorzie- wordeii oe°i8'6 loslaten wat zij loslaten kan; strij dend en lijdend kan het proletariaat er komen, maar niet anders". Alzoo ook van die zijde de opstand, de burgeroorlog openlijk gepredikt. Al wat er aangewend kan worden om laigs 1_M AI v oii. A/aaiv/ui uo miuucicu i»vi/ YUVüic- i ning in den nood, die men eerst zelf wettigen weg tot verbetering var, maat schappelijke toestanden te geraken, vooraf veroordeeldalle geloof aan geleidelijke ontwikkeling in de harten vernietigd. Om de onzinnigste droombeelden na te jagen, zal de opgezweepte menigte naar het wapen van geweld moeten grijpen, zullen er stroomen menschenbloed moeten vloeien. Zulke volksleiders schijnen door de menigte te worden aangehoord, zonder dat er uit haar midden een woord van protest opgaat. N. Roti. Ct. heeft aanbevolen, thans verdacht ge maakt. Weg met die „lapmiddelen Het eenige middel, „dat ons redden kan" zegt van der Zwaag is „de onteige ning van de groote slok-oppen, van hen, wier weelde het geluk van duizenden arbeiders kost." Zóó kan het nobele werk van kwaad- stoken en ophitsen van nieuws af begin nen. IPolitiek Fuzzle. Zooals men weef wees prof. Iïerste Kamer der Stalen men weef wees prof. Spruyt op de onlags gebleken omstandigheid, dat Generaal. zich bij mannen tusschen het 24e en 27e Bij de algemeene beraadslaging over de levensjaar een stijging van het gemiddel- Staatbegrooting voor 1893 werd door de de sterttecijters voordoet. Dit zal een Conservatieve groep nn reeds een onvrien- gevolg wezen van het meerderjarige wor- delijk gelaat gezet tegen de Kiesrechtuit- den. Velen maken van de verkregen vrij- breiding, neergelegd in het plan vau den heid gebruik om een voor hun gestel m mm nadeelig leven te leiden en berokkenen Minister Tak. 1':' geschiedde naar aanleiding derinde maken, matten weven daarmede helpt zich daardoor een vroegtijdigen dood. „Memorie van Antwoord der Regeering* men wel een paar hongerlijders aan droog Zulke menschen zijn het kiesrecht niet voorkomende zinsnede, dat de wetgevende brood, maar men stoot er anderen, die waard, zegt prof. Spruyt en daarom arbeid, welken de Staten-Generaal achter- daarvan hun gewoon bedrijf maken, het moet dit op zijn vroegst aan acht en twintig eenvolgens zullen moeten volbrengen, voor brood uit den mond. Werkverschaffing op jarigen worden toegekend. Indertijd vermelden Die Fliegenden Bldt- ter het volgende middel om „leeuwen te vangen." Men neemt een zeef en een het land, kanalen, vaarten, wijken graven, wegen verbeteren in tijden, dat anders de arbeiders leeg loopen, het kan alles den «eer ru X_J u U UAJAVJ I ORnOTEWAL, SUtiAtirav. JliUUA eau goed deel eerst dan met vrucht en met vertrouwen op blijvende uitkomsten (kan) worden verricht, wanneer door een betere regeling van het kiesrecht onder

Schager Courant | 1893 | | pagina 2