PA ASCH VEE. BEDSTRÖO te lm, G. TAÏ E S, Koepok-inenting. 1 COWGKRT THEE THOMSON. Smidsleerling ia iet lokaal van fa leer J. P. Blaaw. BAL NA. GEVRAAGD BURGERMEID, k Paaschossen en Koeien, Voor de schoonmaak RIJTUIGBW. i rr K. BRUGMAN. M arktberichten. PLAATSELIJK NIEUWS. Predikbeurten. Hervormde Gemeente Wier i-n eerwaard. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Gein. Utieuwe flïiedorp. Gemeente Winkel. Gemeente 8 c h a g e n. Bekendmakingen. Advertentiën. Pe. Yethman, J. GOUDSBLOM, Alle benoodig'dheden voor liet ir 1 n Mej. BERKHOUT-Beets, L. A. SCHOUTEN, op Zondag, 19 Maart 1893, 5= prachtige zilveren Theeservies. Hïii de gewone jaarlijk- sclie VKE-TEXTOOX- §TËLLIAG te Alkmaar, op 24 Maart, niet kan doorgaan, zü>i wij voor nemens liet voor Paschen bestemde Slachtvee, op ZATEHDAG, 25 blaart e. k., ter gewone Alkmaarsclie veemarkt, aan te voeren en ten ver koop aan te bieden. K. REZELMAN te Schagen, gevraagd. de Wed. KI. Denijs, den gebeurt bet, dat boterbandelaren on bewust, een reeds aldus vervalschte boier van het buitenland of ook wel in Engeland en Ierland koopen, en dat die bewerking door hen nc-gmaals geschiedt, zoodat de kooper nog meer water outvangt. Een oud heerzat opeen avond te dommelen aau zijn hsard. Daar gaat de deur open en een welgekleed man staat voor hem en zegt Ik moet u waarschuwen meheer, dat uw meid is uitgegaan en dat ze de deur heeft laten aanstaan. Dit is zeer gevaarlijk. Hoe gemakkeiijk is het nu voor een of anderen vagebond hier in te komen en deze kaars en deze lamp uit te blazen, put zóó en pof zóó en met den zilveren kandelaar en de lamp er van door te gaan en de daad bij het woord voegend, verdween de dief zonder een weder-woord Van den ander at te wachten. Te Saint-Ser, een voor stad van Namen, is een moord gepleegd. In no. 18 van den Waterlooschen steenweg woonde eene bejaarde ongetrouw de dame, die den naam had eenig fortuin te bezitten, zekere mej, Clavée. Zaterdag Was zij uitgegaan om winkel waren in te koopen. Gedurende hare afwezigheid was een dief in hare woning gekomen. Deze, door hare thuiskomst verrast, greep de arme vrouw aau en sneed haar de keel door. De buren vonden 's anderendaags het lijk op den grond liggen. In de meening dat de ongelukkige gevallen was, riepen zij haastig een geneesheer, en bij nader toezien zagen zij eerst welk afschuwelijke misdaad er gepleegd was. De moordenaar moet de gewoonte van het slachtoffer gekend hebben en geweten hebben dat zij alle Zaterdagen uitging, om eerst 's Maandags weer te keeren. Thans echter was zij tegen hare ge woonte '8 avonds thuis gekomen. Iets over kippen mesten. In de Land. Gen. BI. wordt den hou ders van kippen eenige wenken gegeven die ons niet overbodig schijnen hier mede te deelen. Wie gaarne veel eieren van zijn kippen wenscht te hebben, late het de dieren niet aan de noodige nesten ontbreken; beter twee te veel dan één te weinig. Waar er ontbreken; kan men dikwijls bemerken dat drie, vier kippen een enkel nest belegeren om gelegenheid te krijgen het ei kwijt te ra ken en men dwingt de dieren als 't ware de eieren in den stal of op het vrije veld te leggen. Is dat een paar maal gebeurd, dan heeft men o zoo gemakkelijk kans op een vrijwillige herhaling van wat bij het dier eerst noodzaak was. Wordt het ei op den deel of op een harden grond gelegd, waar door het breekt, dan stormen alle kippen er op los om het gebroken ei op te eten waar door zij zeer gemakkelijk de ondeugd van „eieren eten" aanleeren. Verder heeft men te zorgen, dat in ieder nest minstens twee h drie nesteieren lig gen. Voor dat doel zijn het best geschikt de prima porceleinen ne9teieren", doeh men neme znlke, die van binnen hol zijn en aan het stompe eind van een gaatje zijn voorzien. Het ongedierte, waardoor de kip pen zoo dikwijls geplaagd worden, zoekt zich dan in die holte een warm nestje te bereiden. Wanneer de eigenaar van tijd tot tijd de holle nesteieren eens even uit het nest neemt en in kokend water dompelt doet hij daarmede zijne gevleugelden vrien dinnen ongetwijfeld een grooten dienst Op dezen grond zijn de porceleinen eier en te verkiezen boven ieder ander van gips, krijt, glas of hout. Laat men de natuurlijke eieren in het nest als nestei liggen, dan gaat er nog al eens een verloren, dat be derft of stuk wordt getrapt. In het laatste geval heeft men nog het ongerief, dat de lucht in den stal door de in bederf over gaande zelfstandigheden geheel wordt ver pest. Hij had de verkeerdevoor/ Mevr. C. is een van die ongelukkige dames, die nu eenmaal geen meiden kun nen houden. Telkens was er een ander, en de meld boer, en de groenteman zagen ieder oogenblik een ander gezicht. Op zeker oo- genblik, toen tr door den een of ander gebeld werd, ging mevr. C. zelf naar be neden, en de deur openende, bleek het de slagersjongen te zijn. Eerst floot hij zijn deuntje uit, toen keek hij haar aan en men kan zich haar woede voorstellen toen hij zij „Zoo, alweer een ander! Nou, jij zult hier ook niet lang blijven, 't Is een tang Hij had haar voor een nieuwe meid aangezien. Uit den kindermond. Huisheer (tot bezoeker)„Jammer, dat dat gij niet een oogenblik vroeger zijt ge komen mijue vrouw heelt juist de koffie weggeruimd.* Kleine Maurits „Ja, mama zag u aan- komeD, en omdat zij zich zoo haastte, heeft zij nog een kopje gebroken O a 1 g e n-h u m o r. Een gedegradeerd sergeant moest na van zijn strepen beroofd te zijo, door de gele deren loopen, alvorens weggejaagd te wor den. Met opgeheven hoofd wendt hij zich na afloop der wandeling tot zijn chef en zegt „Kolonel, ik maak je mijn compliment, de troepen zien er goed uit I* Een nieuwe geneeswijze. Een dokter komt bij een zieke, die door zijn vrouw wordt opgepast Een goedaardig menschje maar druk, met een bereddering en een zenuwachtige haast, dat men er dol van wordt. Het ging maar in één adem door: „Lig je zoo goed, Wira? Wacht, ik leggen. Hep zal het kassen zóó eens je daar pijn niet? niet? Maar als ik God, wat ben je warm? Drinken zeker? Wat frisscher, citroen er iD? Geen drinken? Laat de dokter je tong eens zien. Wil je nog een deken op bed? enz., enz.* die drukte kalm aan De dokter keek al Eensklaps riep hij: „Maar, mevrouw, permitteer mij. Kijk eens vlak in mijn oogen.„ „Gunst, dokter, wat is er?' „Juist zóó! Ja, ik dacht het wel. Is hier iemand, die onmiddellijk na^r een apo theek kan loopen? Als u, wat ik voorschrijf, niet dadelijk inneemt, dan sta ik voor de gevolgen niet iD.* Het recept werd geschreven, klaar gemaakt en door mevrouw ingenomen. Een overweldigende slaap overviel haar en zij sliep aan een stak door tot den vol genden morgen elf uur. Toen de dokter te 10 uur bij den zie ken man kwam, was deze heel wat beter. „Gij hadt rust noodig,* fluisterde de dokter met ten knipoogje. De tenorzanger Theodoor Wachtel, thans 70 jaren oud, heeft Woens- avond met een concert in „Kroll's Theater* van het Berlijnsche pnbliek afscheid geno men. Verwonderlijk was nog ziju stemge luid en de voordracht zijner liederen wek te het publiek, dat hem met bloemen en knansen overlaadde, tot de grootste geest drift. Te Shanghi heeft een zeer merkwaardige plechtigheid plaats gehad. Een boedhapriester, die reeds lang in een heiligen roep stond, was overleden e* zou nu verbrand worden. Kond de plek waar de heilige ten hemel was gevaren, had men tijdelijk een tempel opgericht en daarin had de verbranding plaats. Een vierhonderd tal geloovigen, waarvan er velen uit zeer verre streken waren gekomen, hadden zich verzameld om Lin-Lao-Fo de laatste eer te bewijzen, voor hij in een vurigen wagen den hemel binnen zou gaan rijden. De doodkist waarin het lijk was besloten, was rond en liep in een punt uit en had zoo wat den vorm van een groot suikerbrood. De opperpriester deelde der schare mede, dat de heilige in zittende houding was overleden, op dezelfde wijze als de boeddha- standbeelden den grooten wijsgeer voorstel len. Men had het lijk niet aangeraakt maar de kist om het stoffelijk overschot getim merd waardoor deze op bijzondere wijze was gevormd. Er waren allerlei figuren van goud en zilverpapier opgeplakt. De Chinee- zen meenen namelijk, dat de dooden hierna maals dezelfde behoeften hebben als op de wereld en geven hun daarom de teekeningen mede van hetgeen zij in den Chineezen hemel kunnen gebruiken. Dikke kaarsen wareu rond de kist gezet, die in een hoop hars, hout en andere brandbare waar stond. De geloovigen begon het O Mi Ta Fo te zingen, de opperpriester nam een fakkel en wierp die brandende, onder 't murme len van gebeden, in den brandstapel. Zoo dra 't vunr opvlamde, wierpen de geloovi gen zich ter aarde en schreeuwden zoo luid ze maar konden, hun gebeden uit. Men droeg er zorg voor, dat alleen de bodera van de kist verbrandde en hield het andere gedeelte goed nat. Toen de brandstoffenhoop dan ook inzakte, viel het lijk in zittende houding uit de kist en brandde zoo bin nen drie en een half uur tot asch. Angstige oogenblikken. Blondin, de beroemde acrobaat, wiens naam door de geheele wereld bekend is, leeft nog en is niettegenstaande zijn 66-jarigen leeftijd nog altijd even krachtig; hij geeft van tijd tot tijd nog voorstellingen op het gespan nen koord. Blondin is een zoon var: het hoofd van een gymnastische inrichtingen verscheen voor 't publiek op 5-j«rigen leeftijd. Meer dan 300 maal ging hij den Niagara over, zonder zich van zekerheidstoestellen te be dienen. Zijne voorstellingen worden betaald met f 1200 per avond. Eens is hij san een werkelijk gevaar ontsnapt, hetgeen hij altijd gaarne vertelt. Onder zijne kunstverrichtingen behoorde het dragen van een man op zijne schouders terwijl hij over het gespannen koord liep. In den beginne gebruikte hij daarvoor iemand die daartoe genegen was. Doch eens te Chicago bood een man zich gratis daartoe aan. Blondin nam het aanbod aan en betrad met zijn levend vrachtje het koord. Toen zij hef midden van het koord bereikt hadden, schaterde de man het uit van lachen. „Waarom lacht gij toch zoo?* vroeg de equilibrist. „Och 1 er schiet me iets te binnen. Ik denk aan de vertooning die ge maken zondt als wij beiden binnen een halve minuut naar beneden vielen op de hoofden van al degenen die nu naar ons zitten te kijken. „Maar we zullen niet vallen,* antwoor- de Blondin geruststellend. „Zeker! Ik ben besloten op deze manier een einde aan mijn leven te maken.' Terzelfder tijdl begon de man zich zoo hevig van rechts naar links te bewegeD, dat de acrohaat zijn evenwicht dreigde te ver liezen. Blondin verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, wierp den ba lanceerstok weg en pakte den man zoo stevig met zijn handen beet, dat hij zich niet ver roeren kon. Hoewel minder zeker vervolgde hij zijn weg en kwam behouden en wel aau de overzijde aan en liet toen zijn levenden last los en diende hem twee oor viigen toe die hem buiten kennis deden neervallen. Sinds dit verschrik kelijk oogenblik gebraikte Blondin bij het verrichten van dit kunststukje steeds den zelfden pejsonen: zijn eigen zoon. Toen men met het afbre ken van den dom te Berlijn was be- Soms daar? Ook gonnen, bemerkte men dat de toren mee- bier myn hand leg rendeels uit znlke kolossale zsndsteenblok- ken was opgebouwd, dat er aan wegvoeren daarvan niet te denken viel. Wijl de dom in de onmiddellijke nabijheid van het kei zerlijk paleis ligt, is de toestemming van den keizer gevraagd en verkregen, om Hendricus Dekker en van Antje Bakker. 9 dito Zijtje d. v. Arie SRjboom en van Trijn tje de Leeuw. 16 dito Hermanus z. v. Jan Fynheer en van Jenneke Pennekamp 19 dito Aafje d. v. Gerrit Leijen, en van Aafje Leyen. Overleden: 2 Fbr. Trijntje Bruinvis. 60 j. wed. van Jan Strijkers 25 dito Albert van Essen 2 m. z. v. Hendrik van Essen en van Aafje Vink. den toren met dynamiet te doen springen Een van de grootste dag- bladen van New-York, de „Recorder', tracht den kleinsteu vrouwenvoet te vinden. Alle dames zijn aitgenoodigd om zich naar de kantoren van het dagblad te begeven, ten einde daar een pantoffel aan te passen, die zeven en drie kwart Engelsche duim lang is en die op de tentoonstelling te Chicago prijken zal met den naam van degene, die er in geslaagd is haar aan te trekkeD. Van alle zijden komen nu de Ameri- kaansche schoonen opdagen naar de kanto ren van het blad. Ondanks het koude we der dragen zij de dunste zijden kousen tot 21 Februari was evenwel nog geen enkele er in geslaagd de pantoffel aan te trekken, zoodat de prijs nog steeds ter be schikking is. Zeven Engelsche duimen zijn gelijk 0.11919 M., dus bijna 12 centimeter. In Griekenland wordt het ambt van scherprechter zeer ver acht, en de beul is er geen oogenblik zijn leven zeker. Sedert jaren wordt de post vervuld door een misdadiger, die, onder voorwaarde dat hij het ambt zou waarnemen, begenadigd werd. De scherp rechter en zijn knecht wonen op een rotseiland in de haven van Nauplia; en telkens als er een terechtstelling moet plaats hebben, worden zij door een oorlogsschip van het eiland afgehaald, en naar de plaats gebracht, waar de terechtstelling moet geschieden Te Brescia is eenkunst e- maker, een „degenslikker," het slacht offer van zijn gevaarlijk beroep gewor den, doordat een mes hem ontglipte. De ongelukkige wendde terstond nog pogin gen aan, om het mes door middel van een gebogen ijzerdraad weder uit zijn slokdarm omhoog te trekken, doch zoo wel zijn pegingen als die van een ge neesheer faalden geheel en al. De arme man overleed den volgenden dag. Bij de lijkopening vond men een mes, lang 23 en breed S^cM. Het jongste bulletin van het Kais. Gezundheitsamt meldt be treffende de influenza, dat zij te Kopen hagen afneemt, maar de sterfgevallen door influenza nog toenemen. In de laatste berichtsweek bedroeg het aantal nieuwe gevallen aldaar 503 tegen 556 in de daaraan voorgaande week, en het aantal sterfgevallen aan influenza 9 tegen 5 in de voorafgaande berichtsweek. In Stockholm daarentegen breidde zich de ziekte uit en kwamen 204 nieuwe gevallen voor tegen 70 in de voorafgaande berichtsweek. Het karakter der ziekte is daar goedaardig en gevaar lijke complicatiën komen weinig of niet voor. Te Londen nam zoowel het aantal sterf gevallen aan influenza als dat door acute aandoeningen der ademhalingsorganen ver oorzaakt toe. Het aantal sterfgevallen aan influenza bedroeg 27 tegen 19 in de vori ge berichtsweek. Ook te Frankfort a/O heerscht de influ enza weder. Het kar kter der ziekte schijnt in het algemeen goedaardig te zijn en de daardoor veroorzaakte sterfte gering. Sc h a q e n, 9 Maart 1893. 13 Paarden f 1 Stier f 17 Geldekoeien (magere) f Aangeroerd 50.— a 200.- 125.- a 75.— 10 Vette Koeien f 170.— 135.- 225.— SCHAGEN, 11 Maart 1893. Den 9en Maart 1.1. werden 5 aandeelen der Westfriesche Bïnkvereeuiging, Timmerman, Koelman en Co. alhier, op publieke veiling verkocht voor het zeker belangrijke bedrag van 254yi0 °/0> met inbegrip der onkosten. Op elk aandeel, groot f 1000, was f 100 gestort. In onze gemeente hebben zich gevallen van mazelen voorgedaan. 19 Maart, Ds. v. Kluijve, bevestiging. Aanvang voormiddags 10 uur. Ingeschreven van 8 tot en met 10 Maart 1893. GeborenAnna Maria, d. v. Johannes Kamp en van Elisabeth Vrouwe. Elemire Eleonora Eugènie Anna d. v. Gerrit Dorbeck en van Johanna Clasina Lina Keet. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geeue, Ingeschreven van 1—28 Februari 183 GeborenKaatje d. v. Pieter van der Kloos ter en Aagje de Jongh. OndertrouwdGeene. GetrouwdJacob Molenman en Maartje Langedyk. Hendrik Schild en Neeltje Kok. Aris Schouw en Aagje Otto. OverledenJan de Wolf. weduwnaar van Pietertje Groot, oud 89 jaren Trijntje Janne tje Heman, dochtertje van Willem Heman en Cornelia Swager, oud 5 maanden, leven loos aangegeven dochter van Pieter Schilder en Jantje Bakker. Ingeschreven van 1 28 Februari 1893. Geboren: 5 Febr. Johanna Petronella,d.v. 2 Kalfkoeien f 110.— 165.- Graskalveren f a 225 Nuchtere Kalveren t 4.- a 14.— 996 Overhonders f 6.50 a 20.— 6 Bokken en Geiten f 1.50 5.— 20 Varkens (magere) f 14.- 19.— 43 Biggen f 10.— a 14.- 40 Konijnen f —.40 a 1.— 70 Kippen f - .50 a 1.50 Eenden f a 6 Duiven f —.10 a —.40 325 Kilgr. Boter f 1.30 a 1.40 Kilogr. Kaas f a 5000 Kip-Eieren f 2.50 a 2.75 Emd-eieren f 3.25 a 3.75 En Ti h u i e n ,8 Maart 1893. Heden werden alhier aangevoerd sta pels, Graskaas fkarweizaad f 11.25 11.50 oud f a mosterdzaad f29.—a 30.—, Maanzaad f 18.a 19.—, grauwe erwten f 13.— a 18.—. vale dito 10. a 12.Wijker Vale dito f 6, a 9.—, Groene dito 10.— a 12.Bruine boonen f 4.50 a 9.—. Paardenboonen f 5.a 5.50, Gerst f 5.25 a 5.50. Haver f 3.25 a 3,50. Boter 70 a 72 cent per kop. Edatn, 9 Maart 1893. Aangevoerd. 75 stukken boter, per half kilo f 0.65 a 0.67® eieren 1 3,a f 3.50 per 100. ALKMAAR, 10 Maart 1893. Aangovoerd Kleine Kaas f 30.—, Commissie f 31. Middelbare f 30.—, aangevoerd 5 stapels wegende K.G. Ter graanmarkt aangevoerd 2000 heet. Haver f 3.20 a 4.Tarwe f 6.50 a 7.50, Rogge f 5.75 a 5.87,5 Gerst f 4.— dito chev. f 5.a 5.25. Paardenboonen f 5.25 a 5.90, Bruineboonen f 4.a 6.50. witto- f 14.a blauwmaanzaad f a erwten grauwe f 12.— a 18.—. ci troen f 14.— a karwij- f 11.25 a vale f 5.— a 10.—, groene f 7.— a 20.—. H oo en, 9 Maart 1893. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 31.Com missie f 31. Middelbare f aange voerd 33 stapels, wegende 10131 Kilo. Zaandam, 9 Maart. Ter markt aan- voerd 4 stapels kleine kaas prijs 27. VERVOLG. Burgemeester en Wethouders van Scha gen brengen ter algemeene kennis dat gelegenheid tot kostelooze inenting zal worden gegeven op Donderdag, 16 Maart e. k. des namiddags van 1 tot 3 ure, ten huize van den gemeentegeneesheer, den Heer P. de Boer, Laan No. 8 alhier. Schagen 11 Maart 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. H. BEELS. De Secretaris, DENIJS. Heden overleed alhier, in den ouderdom van 82 jaren, Mej. Wed. van P. DE VRIES. Op verlangen van de overledene zullen geene uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen. C. BOL e. t. Barsingerhorn, 3 Maart 1893. om terstond in dienst te treden, een fatsoenlijke bij C. SCHOORL, DIRKSHORN. Eenegroote Binnenland- sche Maatschappij van LE VENSVERZEKERING, die zoowel kleine als groote verzekeringen sluit, zoekt op de omliggende dorpen van de gemeente Schagen en in de Wie- ringerwaard soliede en actieve Ver tegenwoordigers. Adres letter X. Bureau dezer Courant. De ondergeteekende wenscht de door hem gebe zigde woorden, ten nadeele van den naam van P. de Geus Az., te Noordscharwoude, beschouwd te hebben als NIET te zijn gesproken. Noord scharwoude. zijn voorhanden bij NIEUWEDIEP. ?aa onder directie van heer des avonds ten H ure precie», Kunstlievende leden hebben toezang met èène dame. Elke dame meert 0.49. Kinderen beneden de 16 jaar hebben geen toegang. Vreemdelingen.entreè f 0.49 de persoon, Z) o 7/ o Dames, haast u 1 Begin MAART verloting van het Wie nog geen proef met deze THEE THOMSON genomen heeft, doet het thans en zendt haar ledige zakjes nog in bij do winkeliers, waar de thee gekocht is, om gratis de kans te hebben op dat buiten gewoon mooie servies. De Thee Thomson verkrijgbaar bij G. DORBECK. G. N1EUWENHU1JS, Nieu we Laagzijde B, 122., P. ROGGEVEEN, Loet. Importeur J. P. Nord Thomson, Amsterdam. Namens vele Veehouders, C. SPAANS Hz. Barsingerhorn, Maart 1893. zoolang de voorraad strekt, bij ook zeer geschikt voor bindstroo, extra sterk. Goedkoopst en soliedst adres voor nieu we en gebruikte Aan hetzelfde adres een Alle soorten verkrijgbaar bij Rensgars, achter de Kerk. El Bestellingen worden Mej. ATEMA, aangenomen bij Onderwijzeres. Het voorjaar is weer ingetreden, Wat is het al tal van jaren geleden, Toen 'k eerst als kind en later als man, De zaak heb bediend, zoo goed als het kan, Door zaden te leveren zooals het behoort, Met goede kiemkracht en zuiver van soort. Donderdag heb ik weer gemaakt een begiD, Al stond ik vrij goed,niet geheel Daar mijn zin; Want al ben ik ook door de jaren bekend, Men is mij zoo op het hoekje gewend. Ik hoop dat mijn klanten zullen zoeken of mgeuf Want ik ben op marktdag weder te Schagen WINKEL, Maart 1893.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3