Uit en voor de Pers. RECLAJIE. Het is een even groot wonder J. Ranke te Iclia^en, L. X. O. Schilling*, Hoofdgrach t Nieuwediep. Bnitenlandsch Overzicht. Gemengd Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Burgerlijke Stand. LSemeente Schagen. <*emeente Zijne. Gemeente (alhuitsoo»*. dien opzichte lijnrecht tegenorer de sociaal democratische partij te staan. Tengevolge der heers chen- de droogte hadden Zondag en Maandag in Drente een aantal boschbranden plaat». Te Smilde verbrandden niet minder dan 6 bunder bosch; eerst door een strook bosch om te hakken kon men den brand doen eindigen. j.1. Zondag had teBARSIN- GERHORN in het lokaal Tan den heer Slotemaker een kolf- en biljartwedstrijd plaats tuschen de leden derkolfsocieteit alhier. De meeste punt en werden bij hel kolven gemaakt door de heeren: J. Westerman, G. Bier, J. Waiboer en C. Bol, respectie velijk 117, 112, 111 en 108. Bij den biljartwedstrijd werden de prijzen behaald door de heeren: A. Schenk, G. Smit, G. Bier en D. de Beurs. De oppositie tegen de kieswetvoor- Stellen moet in Den Haag nog al groot zijn. Zelfs doet ze, naar wordt verzekerd, haar invloed gevoelen op de betrekkingen tusschen het Kabinet en het Hof. Ons dunkt, dat men het koningschap dus doende niet zal doen toenemen in popu lariteit. 't Zal weer een vleugje zijn van het conservatisme dat niet conserveert. Maar ook is onkunde meê oorzaak aan derge lijk dwaas verzet. De heeren en dames uit Den Haag weten niet wat een leege provisiekast beteekent. Een eigenaardig verschijnsel is dan ook dat zij, die wel bekend zijn met de nooden des volks, en die overtuigd zijn van het goed recht van het volk, om mee op te komen voor hun belangen; belangen, welke meer dan die der Haagsche klieklieeren, om voor ziening vragen, dat zij, zeggen we, bij hun pleidooi voor de uitbreiding van het kiesrecht niet aldus redeneeren: Het volk heeft recht er op om voor zijn eigen be langen te waken; het volk waarvan jaar lijks een brok wegzinkt of wegdrjjft om dat zijn belangen verwaarloosd zijn, heeft meer dan andere klassen der maatschap pij er voor te waken, dat het staande blijft en moet dus noodzakelijk invloed uitoefenen op den algemeenen gang van zaken. Neen, zij, die voorstanders, moeten dus redeneeren: „Het volk van Nederland is vertrouwbaar; het volk uit de lagere klas sen is Oranjegezind; wij voor ons, durven dan ook zonder schroom, aan dat volk mee-aandeel geven in de volksvertegen woordiging. Toon ook dat gij vertrouwen hebt in dat „mindere" volk, en het zal zich dat vertrouwen n -t onwaardig too- aen." Zij, die pleiters voor de volksbelangen, mag men van dergelijke advocateryen geen verwijt maken; dat ze niet ronde man durven opkomen voor een heilig en dringend recht, mag men hun niet euvel duiden; zij kunnen niet anders. Maar wie voelt niet het jammerlijke van zulke toestanden, die een man van overtuiging en die waar is bijzonder schaars be letten om met vuur uit te komen voor wat hij als waar beschouwt Zou niet enkel met het oog op dergelijke mis standen en hun verbetering de uitbrei ding van het kiesrecht gewettigd zijn zoo ver maar mogelijk is Wij zeggen hier op van hart ja 1 Omdat we ergenis er over gevoelen, wanneer we in de wereld der menschen menschen en menschen zijn toch gelijk het moeten aanzien, dat de een inzijn overvloed,waarvoor niet hij zelf heeft te zorgen gehad, den ander in zijn armoede, waartegen dikwijls niets te doen valt, zegtWij zijn de bestuurders, en gij lieden zijt de bestuurden. Sneeker Ct. na. Bezin u, neem de duizend mark en ga heen. "Wanneer het meisje u ziet dan ge beurt er een ongeluk „Onzin," zeide Tammo gelaten, „wat zijt gij noodeloos bezoigd! Mij hindert bet meisje niet, ik eu zij zullen spoedig goede vrienden zijn." „Neen, neen l Gij zult niet'" riep Hinerk vertwpfeld uit. „Wees geen dwaas i" viel Tammo hem driftig in de rede. „Zon het n misschien aangenamer zijn, dat ik naar het dorp ging en weder met de visschers achter den bran dewijn ging zitten Dat zon gevaarlijk kun nen worden, want in mijne ergernis zou ik wel eens een geschiedenis van mijn bloed verwant kunnen vertellen, die „Houd op jammerde Hinerk. „Kom dan," riep Tammo ongeduldig uit. „Neen, gal" „Ik blijf 1" „Drijf mij niet tot het uiterste Tammo, het zou u kunnen berouwen!* „Mij?" riep Tammo snijdend lachend uit, „bah I Gij zult reeds ter wille van het meis je wel alle dwaasheden achterwege laten. Ga nu mede, anders ga ik alleen 1" In Hinerk's oogen vertoonde zich een zonderlinge gloed. „Omdat gjj er bepaald op staat, wil ik u eenige dagen berbergen,* klonk het einde lijk van zijne lippen. „Goed, dat is teminste een verstandig woord," zeide Tammo, tevreden gesteld. „Met een paar dagen is het evenwel niet atgeloopen waar het den menscb bevalt, daar moet hij blijven, en wij zijn te oude bekenden, om na een kort wederziens reeds van elkaar te gaaD." Hinerk wierp een vertwijfelden blik op de over de branding voortscbietende meeuwen met een uitdrukking in de oogen, als benijd de hij baar om bare vrijheid. Daarna wend de bij zich af en sloeg den weg in naar zijn huis. „Ik ben een slaaf," mompelde hij ver gramd, „en ik moet doen, wat hij wil t" Tammo volgde hem, een zeemanslied flui tende. WOBDT VEE VOLG D. wanneer 't geld geen eigenaar vindt, als dat menschen, die aan een slechte spijsvertering lijden van het leven zouden genieten. En toch wijkt deze lastige ongesteldheid met al hare onaangename gevolgen voor „Sequah's Prairie Flower." Opgewekt heid, een goed humeur, vroolijkheid en een gevoel van levenslast nemen de plaats in van die gedrukte en onaangename gewaar wordingen, welke ons 't leven tot een last maakten. Het is een natnnrlijk geneesmid del en gemakkelijk te bekomen en allen die zich ongezchikt makeD voor den strijd om het bestaan door „Sequah Olie," (uitwen- nig gebruik) en Prairie Flower niet als huismiddel te herkennen hebben dit zich zelf te wijten. Te verkrijgen bij "Verslag der vergadering van den Raad der gemeente Barsingerhorn, gehouden den 8 April 1893. Tegenwoordig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend heeft, de notulen der vorige zitting gelezen en goedgekeurd zijn, wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken van Heeren Gede puteerde Staten a. d. d. 8 Maart j. 1. no. 43 houdende machtiging tot het doen van uitgaven uit den post voor onvoorziene uitgaven, der begrootingen van 1892 en 1893. b. d. d. 8 Maart j. 1. no. 42, bege leidende het goedgekeurde raadsbesluit van 28 Februari j. 1. tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting dienst 1892. c. d. d. 8 Maart j. 1. no. 48 houden de toezending der goedgekeurde kohieren van hoofdelijken omslag en hondenbelas ting. Aangenomen voor kennisgeving. Gelezen wordt een brief van het Al gemeen Burgerlijk Armbestuur dezer ge meente, houdende verzoek om machtiging tot het doen van verschillende af- en overschrijvingen op de begrooting dienst 1892 hunner administratie. De machtiging wordt verleend. Vastgesteld wordt een besluit tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting dienst 1892. Een idem op de begrooting dienst 1893. Uit een procesverbaal van verpachting van het ophalen van haardasch enz. te Kolhorn, welke verpachting heden is ge houden, blijkt dat is ingeschreven door G. Blaauboer te Kolhorn, voor f 100, en door S. Groet aldaar, voor f 200. 's jaars. Burgemeester en Wethouders advi- seeren om het werk aan den laagsten inschrijver te gunnen. Hiertoe wordt besloten. Gelezen wordt een verzoek van de heer E. Kluijver, om eervol ontslag uit zijne betrekking van Ontvanger dezer gemeente, met ingang van 15 Mei a. s., of eerder. Wordt verleend met ingang van 15 Mei a. s. De Voorz. geeft in overweging om eene oproeping van sollicitanten voor de vacante betrekking te plaatsen aan het gemeentebord, inhoudende dat de sollici tanten zich voor den 22 April a s. moe ten aanmelden. Hiermede kan de vergadering zich vereenigen. Thans gaat men over tot het vaststel len van den aard en het bedrag der borgstelling van den nieuw te be noemen ontvanger. Uit een overgelegden staat blijkt dat de borgstelling minstens f1800 moet be dragen. B. en W. stellen intusscben voor een bedrag van f 2000 daarvoor te bepalen, en dat ze bestaan moet uit hypot heek op genoegzame waarde bezittende vaste goederen of uit inschrijvingen op een der grootboeken der Nederlandsche Werkelijke Schuld. Aangenomen. De heer Beer8 zou in de instructie van den Ontvanger eenige wijziging willen hebben. Hij zegt dat de vorige titularissen Donderdags altijd te Schagen kwamen en dat vele belastingschuldigen aldaar hunnen aanslag voldeden. De nieuwe titularis kan daarentegen wel niet bepaald iederen marktdag te Schagen kunnen ko men en daarom zou hij de instructie bepaald willen zien, dat de benoemde ook zitda gen zou hebben te Kolhorn en te Haring buizen. De Yoorz. ziet de noodzakelijkheid van het wijzigen der instructie niet in. Hij meent dat men in alle gevallen daarmede moet wachten tot dat een nieuwe ont vanger benoemd is. Ter tafel wordt gebracht het verslag aaDgaande den toestand der gemeente over 1892. Aangezien dit stuk nog al van eenigen omvang is, stelt de Yoorz. voor het niet te lezen, maar het bij de leden van den Raad te doen circuleeren. Bij de rondvraag vraagt de heer Baat weder aan den Yoorz. of bij al iets ge daan heeft aangaande den besproken weg tusschen de Horn en de Leek: De Voorzitter antwoordt dat hij nog niets met zekerheid kan mededeelen, we) heeft hij met één der belanghebbenden gesproken. De heer Been zegt dat eenige inwoners van Kolhorn de gewoonte hebben, om vuilnis, asch enz. steeds iu de sloot te werpen, in plaats van dit in een kuil te doen of met den vuilnisophaler mede te geven. Yoorz. zal den veldwachter biermede in kennis stellen, opdat deze daar eens op kan toezien. De heer Beer# zegt verder, dat som mige ingezetenen van Kolhorn een ge deelte van hun woonvertrek afstaan voor het plaatsen van konijnenhokken. Ook zijn er personen, die konijnen hebben onder hunne slaapplaats. llij vindt dat in huizen, waar zoo iets is, in tijden van epidemische ziekten, de ziekte bepaald aldaar het eerst moet uit breken. Spreker vraagt of deze huizen van tijd tot tijd niet eens schoongemaakt mogen worden. Voorzitter betwijfelt het of me nwel het recht zal hebben, om die huizen bin nen te gaan voor dat doel. De heer Beers vraagt of de verordening, wat betreft het nazien van schoorsteenen, wel wordt nageleefd. Yoorz. antwoordt dat de veldwachters zoo nu en dan die sclfoorsteenen nazien, welke naar hunne meening niet in orde kunnen zijn. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Yoorz. de vergadering. De grondswetsherziening in Belgie. BRUSSEL. 11 April. RO.) lie den werd in de Kamer de behandeling der grondwetsherziening voortgezet. Aan de orde was de stemming over de voor stellen, welke tot herziening der grond wet zijn voorgesteld, waarvan de uit slag met spanning werd tegemoet gezien. In den omtrek der Kamer bevonden zich ongeveer 300 voorstanders van al gemeen kiesrecht, die het algemeen- kiesrechtlied zongen. De politie drong hen terug, tot aan de gestelde grens, binnen welke geen publiek voor het gebouw der Kamer wordt toegelaten. Een persoon werd in hechtenis geno men wegens weigering om aan het be vel tot doorloopen te voldoen. De drie voorstellen, welke de Belgische Kamer heden heeft verworpen, zijn: 1. Het voorstel-Janson, algemeen stemrecht voor alle burgers van 21 jaren, nadere bijzonderheden te bepalen door de wet. Verworpen met 115, tegen 26 stemmen. De heeren Nothomb, Bergé, en Coomans bleven buiten stemming. 2. Een voorstel van de Féron om de regeling van stemrecht over te la ten aan de wet, met vaststelling van het beginsel de directe verkiezing. Verworpen met 113 tegen 31 stemmen. 3. Het voorstel-Hanssens om het algemeen stemrecht te verleenen, mits tot zekere hoogte beperkt door het ca- paciteits-stelsel. Verworpen met 110 te gen 33 stemmen. Morgen zal de stemming over de an dere ontwerpen worden voortgezet. Meer dan twee derden der afgevaardigden woon den de zitting bij, om 5 uur werd de zit ting gesloten. Vóór het gebouw riep het volk: „Leve het algemeen stemrecht!" De politieagenten en de brandweerman nen dreven de menigte uiteen. Een werkman werd in hechtenis geno men. Zijne kameraden verzetten zich en bij dit standje wisten eenige straatjongens zich meester te maken van de sabels van drie agenten. Verdere ongeregeldheden kwamen na afloop der zitting niet voor. Later had nog een schermutseling plaats tusschen de politie en de betoo- gers, toen dezen poogden binnen te drin gen in de kantoren van het blad Le Patriote. Eenige personen werden daar bij licht gewond. De algemeene raad der werklieden partij hield een vergadering. De raad be sloot om de onmiddellijke algemeene werk staking af te kondigen. De regeering heeft een gedeelte der burgerwacht op geroepen en bevel gegeven, dat de schut ters zich gereed moeten houden, teneinde met het oog op mogelijke ongeregeldhe den, aan de eerste oproeping gehoor te kunnen geven. Heden-avond zal door de leiders der werklieden-partij een beroep worden ge daan op het volk. De inhoud van dit stuk, dat overal zal worden aangeplakt, luidt aldus: „De Kamer heeft het algemeen stem recht verworpen. Het volk kan deze be slissing niet aannemen. De algemeene raad der werklieden-partij, getrouw blij vende aan de voorheen genomen beslui ten, verklaart, dat er reden bestaat om zijne toevlucht te nemen tot eene alge meene werkstaking, welke onmiddellijk moet aanvangen." Volgens de Indépendance Beige heb ben heden ochtend te Flenu in het dis- strict Bergen 2000 mijnwerkers den ar beid gestaakt. Men verwacht, dat de werkstaking zich nog zal uitbreiden. BRUSSEL, 11 April (ff. O.) Geduren de den avond trok een troep socialisten, omstreeks duizend man sterk, zingende door de straten. Tot handhaving der or de heeft de regeering een bataillon ja gers der burgerwacht onder de wapenen geroepen. Blijkens berichten uit Bergen hebben ook de mijnwerkers in de Eoricage, met uitzondering van de werklieden te Fra- meties en Dour, zich bij de werkstaking waartoe de mijnwerkers van Charleroi het sein gaven, aangesloten. Ook een sollicitatie brief Van vriendelijke zijde, schrijft de Ned. Katholiek, kregen we dezer dsgen inzage van den volgenden sollicitatiebrief, dien we letterlijk overnemen: „Mijnbeer, „Bij dezen neem ik de pen op, om de Vrijheid te verleenen. Om de Adverten tie gelezen te hebben en daar in gezien dat er een Agent in gevraagt wordt \oor de waren van vleesch en worst, bij de Menschen aan te bieden, te verkoopen in en buiten de stad en Omstreken dezen persoon goed de weg wetende, goed Kun nende Lezen schrijven en Rekenen de Ou- dendom. der jaren. Ik word met Maart Den 20 Maart 23 Jaar Oudt. Ambacht of werkzaam geweest in een Steen kolen magazijn? Jong en Flink en sterk en ik zal Mijn Adres Opgeven aan Mijn beer en vraag s. v. p. Spoedig Antwoord Op deze vraag Of Adres van Mij Ik zal mijn adres Opgeven aan U niet Getrouwd leg gende in een Kosthuis Mijn Vader is Gepencieerd Opperwachtmeester Geweest bij de Marcucees. D octet De Bossi, te Harre, vierde dezer dagen zijn lOOsten verjaar dag. Ter eere van dit feit boden de geneesheeren der stad hun oudsten col lega een feestmaal aan. De heer Bossi hield een toespraak, waarin hij de hoop uitsprak, dat hij nog eenige jaren onder zijne vrienden zou kunnen vertoeven, daar zijn vader 108 jaren wis geworden. De hevige pijn, door de aanwezigheid van kalk in de oogen ver oorzaakt, wordt niet verminderd, maar verergerd door het wasschen met warm of met koud water; de pijn houdt ech ter op, zoodra men de oogen baadt en wascht met eene verzadigde oplossing van suiker in water; kalk en suiker vormen een verbinding, die geen werking op het gezichtsorgaan oefent. In fabrieken en op werkplaatsen, waar het gevaar voor het genoemde ongeval groot is, behoorde men steeds eene verzadigde suikeroplossing ge reed te houden. [De Natuur.) Een Franschman heeft vi sitekaarten van aluminium vervaardigd, waarop de letters bijzonder fraai afgedrukt worden. Het Journal des Bébats hoopt, dat men deze kaartjes niet zal wegwerpen, doch bewaten, oin ze desnoods later te verkoopen 2 of 8 fr. per 1000) en de opbrengst aan liefdadige instellingen af te dragen. In Duitschland, voegt het blad er bij, maakt men kaartjes van plaatijzer, doch die van aluminium zijn lichter, buigzamer en beter geschikt. Volgens de Figaro zou prof. Koch een nieuw middel tegen de tuber culose ondekt hebben, waarmede laatstelijk proeven zijn genomen in het hospitaal voor teringlijders, dat de Duitsche keizer te Berlijn gestieht heeft. Het nieuwe middel, dat een verwonder lijke geneeskracht moet bezitten, is een groenachtige vloeistof, die hij 40 gr. C. vervluchtigt; het wordt niet als onder huid- sche inspuiting, maar als inhalatie aange wend. De uitvinding werd tot nu toe stilge houden, daar de keizer persoonlijk het heuglijk nieuws, bij zijn komst te Rome, aan koning Humbert wilde mededeelen. Onverwacht terugzien. Aan het Duitsche station Stergard had jl. Donderdag een heer, in wien men een eer tijds gevierd tooneelspeler herkende, plaats genomen naar Berlijn en hij zocht juist een goed plaatsje in een waggon uit toen zijn aandacht getrokken werd door een joug meisje, dat op het perron heen en weder liep en nog een praatje maakte met een dame van middelbaren leeftijd, die reeds in den trein had plaats genomen. „Mijn kind!'riep de reiziger, slingerde zijn bagage tegen den grond en omarmde de jon ge dame, die zich hevig verweerde. „Wie is ik ken u niet..." sprak het meisje.— „Neen... neeD.,. een vergissing is niet mo gelijk', sprak de heer; „je gelijkt maar al te zeer op je moeder.-, die ik nog altijd vurig liefheb... ik... ben je vader!' - Va der...' De oudere dame had den waggon reeds verlaten en stond naast haar dochter en echtgenoot, met wien zij eenmaal 'stevens lusten en lasten had gedeeld, tot dat de laatsten de beide uitmuntende menschen, die zoo bij elkander paster, tot eeu schei ding brachten. De dochter, het evenbeeld der eenmaal betooverend schoone moeder, had den vader herinnerd aan haar, die hij nog liefhad, De gelukkige menschen ver lieten het stationsgebouw. De band der lief de, die de ouders, door hun eenig kind, weder aan elkander gehecht heeft, zal naar te hopen is, thans wel nooit weder ver broken worden. TeGuebvillier, in de na- bijheid van Mülhansen heeft de justitie zich bemoeid met een merkwaardig geval van bigamie. De schuldige is een vrouw, die gehuwd is met een wtikman, wien zij reeds ver scheidene kinderen geschonken heeft. Het huwelijk was gelukkig, tot dat dezer da gen iets gebeurde, dat den huiselijken vrede ver8tcorde. Onverwachts kreeg de vrouw bezoek van een persoon, die nie mand anders lleik te zijn ds n baareerste man. Deze was in 1869 tot 25 jaar vtroor- deeld en naar de strafkolonie gezonden. De gebeurtenissen van 1870 71, die alle bestaande administratiën in de war stuurden, waren oorzaak, dat de vrouw, die te vergeefs aan de bureaux tijdingen van haar echtgenoot trachtte te bekomen het wachten moede werd en besloot opnieuw te huwen. De gevangene, die voor zijn tijd in vrijheid gesteld werd, haastte xich berichten in te winnen en kwam te midden van een nieuw huisgezin. Hij is nu van plan zich te rug te trekken; integendeel, hij heeft zich tot de justitie gewend en een klacht te gen zijn vrouw ingediend, wegens bigami Een onderzoek is ingesteldde schuldige werd bewaakt en bedreigd met gevange nisstraf. Wanneer de rechtbank haar vrij spreekt, zal zij er zich op kunnen beroe men, geluk gehad te hebben. Onder het opschrift „Spot of Ernst" schrijft de Dietsche Warande 1893, No. 2: Men raadt ernstig de volgende taalver basverbeteringen aan: Alt—Hoogzang. Atist— Hoogzangwerk- ster.Aria-Luchtzang.Bas-Grondzang,- Contrabas- Grondvede!.—Clarinet- Helder- hout.— Componist-Toonzetter.— Concert- Toonwedstrijd,Concert meester-Toonwed- st rijdineester. Duet-Tweezaug. Fagot- Takkebos.—Finale-Slotzang.—Fuga-Toon- jacht. Hobo (Hautbois) Hooghoat.In strument-Toonwerktuig.— Instrumeulaal- muziek-Werktuig-toonkunst.— Muziekdi- recteur-Toonwerkleider. Symphonie-Sa- menklanktoonstuk. Trompet-Schetterko- per.Viool-Hoog vedel. SCHAGEN, 12 April, 1893. Zondagmiddag 1.1. hield de Afdeeling Schagen en Omstrekender Vereen, tot Bevordering der Bouwkunst, ter lokale van den heor WRoggeveen Cz. hare gewone jaarlijksche vergadering. Uit het jaarsverslag en de rekening en verantwoording bleek, dat in het af- geloopen jaar het aantal leden 23 bedroeg, de ontvangsten f 361.27, de uitgaven f295.65 en het batig saldo f 65.61 beliepen. Aan den teekencursus 1892/93. hadden voor het bouwkundig gedeelte 22 leerlingen, en het handteekenen 21 leer lingen deelgenomen. De heer K. Visser, secretaris en af tredend bestuurslid, werd als zoodanig her kozen. Tevens werd besloten den teekencur sus 1893 94 niet met 1 October, maar met half September te doen aan vangen en eindigen medio Maart d. a. v. Met een woord van waardeering tot de heerenJRoggeveen Wz. die zich be lastte met het geven van bouwkundig- teeken onderwijs, en F. J. Gielen, voor het handteeken-onderwijs, voor hun ne toewijding in belang van dit teeken- onderwijs ook in den verstreken cursus betoond, niettegenstaande de gebrekki ge leermiddelen welke hen ten dienste staan, sloot de voorz. de vergadering, die buiten de bestuursleden en de beide hee ren onderwijzers door geen enkel lid der vereeniging werd bijgewoond. Ten 4 ure werd aan belangstellenden toegang verleend tot de tentoonstelling der teekenigen, door de leerlingen in den afgeloopen cursus vervaardigd. De gebruikelijke uitdeeling van prij zen werd ditmaal bij gebrek aan geld achterwege gelaten, en door de vergade ring werd ook besloten die in het ver volg niet meer te doen plaats hebben, aangezien het wenschelijker is, om, in dien de kas het eenigszins toelaat, leer middelen aan te koopen. Ook was men van oordeel, dat de leerlingen dezen teekencuisus moeten be zoeken niet ter wille van eenigen prijs, maar in hun eigen belang en ter wille van het teeken-onderwijs. Wel zal er in het vervolg eene be oordeeling der teekeningen plaats hebben. Aanstaanden Zaterdag, deu 15 April, herdenkt de heer 1h. Roep, onderwijzer aan de Op. Lag. School alhier, zijn 12'Zg jarige ambtsvervulling. Daar, waar particulieren het steeds in hun eigen macht hebben, telkenmale en zoovele mi len als hun goeddunkt, voor hen belang rijke dagen door feestelijke herdecking als anderszins te doen onderscheiden boven het gewone c'agelijksche leven, meenen wij, waar het hier geldt eene ambtelijke be trekking, dit feit niet ongerept te mogen laten verstrijken. Iugeschreven van 8 tot 11 April 1893. Geboren Aaltje, dochter van Cornelis van Scheijen en van Jansje wijngaard. Guurtje, dochter van Jacob Schoorl en van Guurtje Yader. Ondertrouwd, Getrouwd Overleden: Geene. Ingeschren van 31 Maart - 7 April 1893. GeborenSimon, z. v. Jan Smit en Alida Strooper. Gerrit z. v. Cornelis Marees en Trijn tje Baken. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. OverledenCornelis Twisk, 77 j. wed. van Guurtje Wagenaar. Hendrik Gerrit do Groot, 29 j. Echtgen. van Antje Bakker. Ingeschreven van 1 Febr. tot 31 Maart 1893 Geboren: 20 Maart Geertje, d. v. Hendrik kruis veld en Antje Zipp. Ondertrouwd en getrouwd Hendrik Schouten, j. m. van beroep arbeider oud 20 jaar te Cal- lantsoog en Jannetje Kossen j. d. zonder be roep oud 20 jaar te Helder. Ondertrouwd: 24 Maart, Arie Kooy, j. m- van beroep arbeider, oud 31 jaar te Helder en Neeltje Schouten j- d. zonder beroep oud 23 jaar te Callantsoog. Overleden: 23 Maart Jan Blom, oud 11 maanden, z. v. Riekes Blom en Grietje Borst. r

Schager Courant | 1893 | | pagina 2