Heden avond ONTVANGEN Sunlicht Zeep, MASSAGE. OPElMiSG MtiteifcÉr" nUa 6 Mei 1893- Cr. Metseliar. Burgerlijke Stand. M arktberichten. a. F EAU MEID HUISHOUDSTER! f 8.2a, bij S kisten f 8.00. Firma Wed. J. BAAN, Advertentiën. SCHIEDAMMER GENEVER. Gemengd Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemeente Schagen. Gemeente Sint Waarten. Gemeente Winkel. Gemeente Anna Panlowna. Gemeente *>Varmenhuizen. Gemeente Wieringerwaard. Gem. Nieuwe Niedorp. Gemeente Oudcarspel. Gem. Oude Xledorp. Gem. Harinsrcarspel. S. MEIRS D. ra Ier HÜRST H.Pz, Art 8. iMeid-liuishoudster P. G. zeven uur, Molenstraat, tegenover de It. C. kerk. P. 1.1.0080 iz. JAIKLIK, de VE&IiES, te Schagen. P.S. Als bewijs van echtheid is cachet en kurk steeds voorzien van den naam der firma P. HOPPE. J. Kistemaker G. Grin. Op nieuw Regulateurs, uurwerken, hoiiogiën, laten of aan uw of mijn subjectief oor deel een dergelijke schifting kan wor den overgelaten. Wilt gij uitbreiding, gij kunt dit niet anders verdedigen dan door los te laten uw ideale eischen en u neer te leggen, bij de stelling, dat de verte genwoordiging de natie moet verbeelden, dat zij zooveel mogelijk aller belangen, aller inzichten, aller wenschen moet ver tegenwoordigen en dat' daarom het kies recht zoo min mogelijk mag worden be perkt. Wat spreekt gij thans nog van geleide lijke uitbreiding, het ideaal van den practischen bezadigden staatsman? Die tijdis voorbij. Yan 1850 tot 1887 volsla gen stilstand; toen een tamelijk ruime maar volmaakt onlogische uitbreiding; daarna bij den eisch tot verdere uitbrei ding het ontbreken van eiken voorarbeid om een bruikbaren grondslag voor een nieuwe trapsgewijze uitbreiding te geven; neen, waarlijk, er mag niet langer gedraald. Wij kunnen ook op den duur bij ande ren niet achter blijven." Moord op zee. In No vember van het vorig jaar zeilde de Ameri- kiansche brak Hesper van New-Castle NSW, met kolen naar Honolnlu. Het werd gevoerd door kapitein E. F. O. Södergren, een Zweed van geboorte, die ook zijn vrouw aan boord had. De reis verliep tot 13 Januari zonder noemenswaardig vooi- val. Vijf van de matrozen, de Amerikaan St. Clair, de Zweert Herman Spraf, de Noor Eduard Larssen, de Deen Hans, Hausen en de Engelschman Thomas Green, waren echter met hun leven als envoudige matrozen niet tevreden en besloten, op aanstoken van St. Clair, die de ziel van de op touw gezette schurkenstreek was, den kapitein, beide stuurlieden en den timmerman te vermoorden, bet schip in hun bezit te nemeu eu daarmee aan de Chineesche kust de zeerooverij te gaan uitoefenen. De uitvoering van dit plan zou bij de eerste de beste gelegenheid plaats hebben en ten slotte werd de 13e Januari als de dag van den moord aangewezen. Op den vastgestelden dag was het een weer, dat de uitvoering van het plan ten goed kwam. Het woei een hevige storm, de regen viel bij stroomen neder en reeds om half elf was het schip door een dichte duister nis omgeven. Op dek bevonden zich slechts de vijt verbonden matrozen en de tweede stuurman Moritz Fitzcgrald, die door de schurken als eerste offer werd uitverkoren. Terwijl de vier overigen op een afstand bleven om den loop der zaken af te wach ten, begaf zich St. Clair, met een bijl gewapend, naar den aan het roer stranden tweeden stuurman, die na eenige welge mikte slagen levenloos op het dtk viel, zon der een kreet te slaken. Nadat de moord was volbracht, ging St. Clair weer naar zijn kameraden en eischte van hen, dat zij de overigen uit den weg zoudeD ruimen. Zij weigerden echter en konden alleen worden overgehaald het lijk van den ver moorden stuurman over boord te werpen en de bloedvlekken zooveel mogelijk nit te wisschen. Ongeveer een uur later kwam de eerste stuurman, door een ongewoon ge- druisch gewekt, op dek en vermiste da delijk Fitzegrald. Op de vraag naar hem kreeg hij slechts ontwijkende antwoorden en alle zoeken was te vergeefs. Bij het aanbreken van den dag ondekte de kapitein bij het roer bloedvlekkeu, hij vermoedde nu wat voorgevallen was, deeide zijn be vinding mede aan den eersten stuurman eu den timmerman, wearop alle drie, met re volvers gewapend, zich op het dek bega ven en ook spoedig van de misdaad op de hoogte waren. De moordenaar en zijn me deplichtigen werden geboeid en er werd koers gezet naar Taïhiti, waar de misdadi gers den Amerikaanschen consul werden uitgeleverd en naar San Francisco doorge zonden, waar zijde vorige maand aankwa men en hun schuld bekend hebben. Vol gens de Amerikaansche wet moeten de moordenaar en medeschuldigen ter dcod veroordeeld worden. In het centrum der stad z\jn zondagnacht te Christinaham, in Zwe den, 40 huizen, een prooi der vlammen ge worden. Te Kolhem (bij Hildesheim) ontstond een brand in een woning, waarin vier kinder tjes alleen waren achtergelateu. Twee er van, jongentjes van 8 en 3 jaren, kwameu in de vlammen om; twee meisjes van 7 en 9 jaren werden hevig verbrand en bewus teloos gevonden en zullen vermoedelijk niet behouden blijven. Een Pruisisch kurassier te Riezenburg is onlangs het slachtoffer van een dwaze weddenschap geworden. Hij had gewed, dat hij twee liter brandewijn ach tereen zou opdrinken en hij viel dood ne der voor hij dat feit volbracht had. Acht zijner kameraden, die mede gewed haddeD, zijn gevangen gezet. Het nut van planten in de huiskamer is niet alleen daarin gelegen, dat zij het vertrek versieren, daaraan een aangenaam voorkomen geveD, maar hoofd zakelijk daarin dat zeden dampkring in de kamer verbefereD, en dus de gezondheid bevorderen. Door proefnemingen heeft men bevonden dat een blad vaD middelbare groote ongeveer 1 tot 2 gram water per dag uitdampt. Voor de plant in haar ge heel zou dit ongeveer 50 gram bedragen. Groote boomen, in het open veld, wasemen op één dag bijna een emmer water uit. De meerdere vochtigheid der lucht maakt het verblijf in bet bosch zoo aangeuaam Planten, rijk aan bladeren, zijn vooral ge schikt om de lucht in het woonvertrek te verbeteren. De weldadige invloed vaD deze uitwa seming op de gezondheid heeft echter nog eeuen anderen grond. Onder den invloed van het zonlicht, namelijk, scheiden de bla deren zuurstof at, bij hun ademhalen, en deze is den mensch zoo noodig, ec zuigen zij het koolzuur op dat de mensch uit ademt, zoodat de dampkring in het ver trek werkelijk wordt verorberd. Gedurende den nacht echter is het er anders mede en wel juist omgekeerd: dan scheidende planten koolzuur afeu nemen ze zuurstof op. Het hebben van planten in de slaap kamer is dus zeer te ontraden, daar dit de lucht slechter maakt; men leite er dan ook wèl op, dat bel bovenstaande eene aan beveling is voor het hebben van plantea in het woonvertrek. Een merkwaardig voor val wordt gemeld nit Berlijn. Een werk vrouw daar, Johanna Ilönemann, moest met twee andere vrouwen tapijten klop pen. De beide laatsten verklaarden, dat zij de bijtende stof, welk uit de kleeden op steeg, niet langer konden uithonden en zoo ging de vrouw er alleen mee voort. Nog denzelfden avond in haar woning werd zij ernstig ongesteld; haar toestand verergerde snel, en voordat men er toe kwam een dokter te halen, was de arme vrouw den volgenden morgen reeds gestor ven. Men neemt aan, zeker met recht, dat de kleeden bestrooid zijn geweest met een sterk werkend poeder voor de motten, en dat het inademen daarvan den dood heeft teweeg gebracht. De justitie is er in gemoeid en het lijk wordt gerechtelijk on derzocht. Het centraa 1-b ureau van politie te Sluttgart, was verleden Zater dag het tooneel van een vreeselijk drama. Twee minnenden waren aange houden onder de beschuldiging, te zamen en in vereeniging een diefstal te. hebben gepleegd. Toeu men bezig was met het ver hoor haalde de jonge man een pistool uit zijn zak, waarmede hij zich voor het hoofd wilde schieten; het wapen werd hem echter bijtijds ontrukt. Toen trok hij een duik, waarmede hij het tneisjs doorstak, dat, zon der eenig geluid te geven, neerzeeg. Ver volgens stak hij het wapen tot aan het lem met in zijn eigen borst. Hij overleed op weg naar het hospitaal. Nu spreekt ook de Temps over de cholera in het departement Fini- stere. De cholera, die zich het eerst te Lo- rient geopenbaard heeft, is na eenigen tijd ook te Quimper verschenen. Het eerste geval kwam in het hospitaal Saint-Atha- nase voor en verspreidde zich van daar uit in. de stad. Misschim hebben de pogingen om dit te verhoeden gefaald, wijl het hospitaal op eenen heuvel staat, en van deze heuvel water raar de vlakte, waar Quimper ligt, stroomt. De toestand is ernstig. Zondag, Maandag en Dinsdag telde men van 8 tot 10 sterfgevallen en vele daarvan met een zeer snel verloop. Uitgebreide voorzorgsmaatre gelen worden tegen de verspreiding genomen. Het sarren en mishande- len van een hond heeft een 26-jarigen Berliner het leven gekost. De man was eerst voor 6 weken getrouwd, kwam min of meer aangeschoten de Babes! rasse langs, waar hij in een der tuinen een groote hond hoorde blaffen. In plaats van kalm door te loopen, sloeg hij met zijn stok tegen het hek, waardoor de houd woedend werd en voortdurend tegen het hek opsprong. Daar na klom hij op het hek en sloeg vandaar zoolang op het arme beest, totdat hij het evenwicht verloor en hals over kop in den tuin viel, waar hij door het woedende dier aangevallen en verschrikkelijk toegetakeld werd. Op zijn schreeuwen kwam de tuin baas anloopen, die den hond wegjoeg. De toestand van den ongelukkige was bekla genswaardig. Zijn kleedcren waren hem letterlijk van zijn lichaam gerukt, zijn ge zicht, handen en armen waren overdekt met wonden, terwijl de lappen vleesch er bij neer hiDgen. Het rechter dijbeen was tot op het heen doorbeten. Men bracht hem naar zijn woning, waar hij kort daar op aan zijn bekomen wonden stierf. Maandagmiddag zag men voor een brievenbus in een drukke straat van Berlijn, den tandarts M., die eeD brief in de hand had, zeer opgewonden heen en weer loopen. Yan tijd tot tijd nam hij zijn hoed af en trok zich vol ver twijfeling aan het haar. Zijn manier van doen bracht er verscheidene menschen toe te blijven stilstaan en spoedig was een op loop gevormd. Wat den armen man over komen was, was alles behalve prettig. Hij had in een sigarenwinkel een postze gel gekocht en was, met zijn porteinonnaie in de eene en zijn brief in de andere hand, voor de bus gekomen. In zijn Verstrooid heid gooide hij nu de portemonnaié in de bus en behield den brief in de hand. Thans liep hij wanhopig op en neder, daar de eerste lichting eerst te vijf vuur plaats vond. Daar het feest 'ag was, kon hij het ongeval ook nitt aan het postkantoor mc- deelen en er bleef niets anders voor hem over, dan drie uren te wachten. Toen de met de lichting belaste beambte kwam, maakte deze eerst nog moeillijkbeid, om de portemonnaie terug te geven, maar ge lukkig was er een stempel met het juiste adres van den eigenaar in, die tha s het verloren schaap leiugkreeg. Schagen, 6 Mei 1893. Den lsten Mei waren 334 kinderen als leerlingen der Openbare Lagere School alhier ingeschreven, tegen 112 op de R. C. Parochiale school. Door den heer G. 3luijs} plaatsver vangend districtsveearts alhier, is op de Donderdagsche markt van 4 Mei alhier onder 5 schapen van G. C. te Bar- singerhorn schurft ontdekt. De schapen zijn onmiddellijk van de markt verwijderd. Ingeschreven van 3 5 Mei 1893. Geboren: Jsn, zoon van Klaas Blaanboer en Klaasje Meurs. Ondertrouwd: Geene. Gstrouwd: Lncas Spierings en Elizabeth Rien. Hen- drilt Moras en Trijntje Kiezeling. OverledenGeene. Ingeschreven van 1 30 April 1893, Gaboren10 April Neeltje d. r. Jacob Neefkes en van Maartje Hoproan 26 dito Elizabeth Diewera d. t. Johannes Visser en van Anna Johanna Groot. Ondertrouwd: 14 April Johannes Verdain en Vrouw tje Visser 14 dito Abraham Nottelman en Antje Jonker 15 dito Pieter Rens en Grietje Biesboer 20 dito Pieter Smit en Pietertje Kok. Gehuwl18 April Abraham Nottelman oud 26 jr. wonende te Petten en Antje Jonker ood 22 jr. wonen de alhier 29 dito Johahnes Verduin oud 25 jr. wo nende te Zijpe en Vronwtje Visser oud 28 jr. wonende alhier. 30 dito Pieter Rens oud 27 jr. en Grietje Bies boer oud 23 jr. heiden alhier woonachtig. Overleden: 18 April. Klaas Rens oud 3 Maanden zoon van Cornelis Rens en Elisabeth Biesboer. Iugeschreven van 1 30 April 1893 Geboren 10 dito Jantje d. v Dirk Dekker en Aafje Hniberts. 12 dito Anthonia d. v. Willem Smit en An na Elisabeth Rotgans 14 dito Neeltje d. v. Jan Keet man en Maartje Groot 15 dito Maartje d. v. Jacob Lindeboom en Maartje Bakker 15 dito Jannetje d. v Jan Smit en Duiftje de Leeuw 15 dito Cornelis z. v. Siuion Liefhebber en Jannetje Kaper. Ondertrouwd 1 April Gijsbert Jonker, 21 jr. en Elisabeth van der Bel 21 jr. 1 dito Maarten Smit, 22 jr. en Neetje Jongkind oud 28 jr. 15 dito Jan Hoogvorst 22 jr. en Geertje Wit 21 jr. 21 dito Dirk Blaauboer, 21 jr. en Trijntje den Adel 20 jr. 21 dito Dirk jongejan 25 jr. en Cornelia Karmelk 27 jr. 21 dito Jacob Timmerman 21 jr. en Trijntje Broekhuizen 21 jr.21 dito Willem Ruig, 20 jr. en Maartje Korver 20 jr Gehuwd13 dito Arie Geel 30 jr. en Trijnjs Dek ker 22 jr. 16 dito Maarlea Smit 22 jr. en Naeltje Jongkind 28 jr. 16 dito Lambeitus Groenewoud 27 jr. en Maartje Bennemeer 39 jr. Wed. J.deReus 23 dito Gijsbert Jonker 21 jr. en Elisabeth van der Bel21jr, 28 dito Jan Hoogvorst 22 jr. en Geertje Wit 21 jr. Overleden Aune van der Welle 5 maanden z. v. Abraham van der Welle en Antje Veer. Ingeschreven van 1 31 April 1993. Geboren: Marinus z. v. Marinus van Nieuwengieren en Pietertje Mooij. Johannes Cornelis z. v. Pieter. Jan Ooatwoiuler en Bonkje van der Wal, Pieter z. v Cornelis Bruin en Arijaantje Jonker Suzanna d. v Simon Boerman en Geertje Wit Johannes z. v. Klaaa Wiering en Catharina Schutte. Ondertrouwd 4 paar. Getrouwd 4 paar. Overleden: Neeltje Kapitein 60 jaar weduwe van D. Grin, Cornelis Philipsen 1 jaar z. v.Gradus Philip- sen eu Deuwertje Spaaas Grietje Vermeij 15 jaard. v. Cornelis Vermeij en Heintje Kramer. Ingeschreven van 1 30 April 1893. Geboren4 April. Euphemia d. v. J. Punt cn C. Groot. 8 dito, Antonius Franciscus z. v. P. J. Muile boom en J. van Duin. 11 dito, Petrus z. v. J. Molenaar cn L. Boekei. 16 dito, Martinus i. v J. Blankendaal en T. Ligthart. 22 dito. Lourentius Cornelis z. v. N. J Berger en G. Blankendaal. 30 dito, Klaas z. v. W. Sevenbuijsen en T. van der Sluis. Gehuwd: Cornelis Dekker van St Maarten en Lena Jonker van Warmenhuizen. Overleden22 G. J. van Trienen 19 jaar. 30 dito P. Bruin 70 j echtgenoot van S. Timmerman. Ingeschreven yan 1—30 April 1893. Geboren: 2 April, Albert z. v. C. Keesman en A. Olie. 17 dito, Anna d. v. J. Smit en A. Bread. 22 dito, Cornelis Frederik, z. v. S. Va der en A. H. Jonker, 22 dito, Hendrik z v. J. Moojj en A. Dekker. 22 dito, Daniël z. v.C. Broekhuyzen en C Sleutel. Ondertrouwd eu Getrouwd: Klaas Rietvink arbeider 26 jr. en Catharina Mul, 24 j. wonen de te Schagen. Jan Ellen, arbeider,27 j. er. Geertje Mul, 25. j. Arie Klare, arbeider, 28 j. wonende te Winkel en Elizabeth Ellen, 21 j. Gerbrand Grin, landbouwer 34 j. en Maartje Vries, 27 j. wonende te Barsingerhorn. Rens Waiboer, landbouwer 31 j, wonende te An na Taulowna en Alida Smit, oud 31 j. GehuwdJacob Speur, 57 j. en Trijntje Slot 42 j. Cornelis Wijn, 28 jr, wonende te Helder en Jacoba Speur, 20 j. Arie van Zonen, 24 j. en Dieuwertje Kater 20 j. Overleden: 2 April, Pieter Kaan, 38 j. 19 dito Janmaatje Morra, 82 j. weduwe van J- Buis. 9 dito, Dirk Blaauwboer 36 j. echtgeir van A. Doorn. Ingeschreven van 1—30 April 1893. Geboren: Johannis, z. v. Simon Tesselaar en Aaltje Bijl. Adriaantje, dochter van Ger- rit Wit en Guurtje Krap. Ondertrouwd: Theunis var. der Molen en Dieuwertje Bakker. Jan de Jong en Helena Meiten. Maarten Brink en Trijntje Molenaar. Ondertrouwd en Gehuwd: Pieter Bakker en Grietje Kooy. Arie Rentenaar en Aafje Pool. Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 30 April 1893. Geboren: Willem z. v. Klaas Glas en Geer. truida Maria Èngeringh Pietertje d. v. Royer Schrieken en Grietje Nol, Arie z. v. Hendrik Schuit en Johanna Helena Dekker. Aaltje d. v. Arie de Jager en IJtje Bakker. Elisabeth d. v. Gerrit Langedyk en Maartje Schoenma ker. Geertje Anna d. v- Jan Bakker en Jan- sje Thomasz. Elizabeth d. v. IJf de Lange en Antje Kos. Trijntje d. v. Cornelis Tol en Maar tje Filmer Pieter z. v. Jan Borst en Simontje Bouwens. Cornelis z. v. Jan Rootjes en Adri- ana Hofland. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Pieter Raven jm, oud 28 jr. en Neeltje Huiberts jd. oud 26 jaar Tys Boot jm. oud 22 jaren en Lucietia van Soelen jd, oud 22 jaar. Martinus Zut jm. oud 27 jr. en Allida Geertruida Strooper jd. oud 22 jaar. Overleden: geene. Ingeschreven van 1 - 30 April 1893. Geboren: 12 April, Pieter z. v. Cornelis Bak ker en Jansje Tromp. 14 dito, Anna d. v. Reyer Smit en van Ariaantje Stapel. 24 dito, Rtmment z. v. Jan Bakker en Maartje Wilms. Ondertrouwd 7 April, Johar.nas Buyns en Aafje Blankendaal en Pieter Kuften Guur tje Blankendaal. 13 dito, Louwrens Kamper er Anna Ooievaar. 14 dito, Jan Bras en Cor nelia Hoekma. 14 dito, Jan Kouwenberg en Hiltje de Wit. Getrouwd: 14 April, Cornelis Borsten Cor nelia Smit. 24 dito, Johannes Bruyns en Aafje Blanken daal. 24 dito. Pieter Kuft en Guurtje Blanken daal. 27 dito, Jan Kouwenberg en Hiltje de Wit. 28 dito. Louwrens Kamper en Anna Ooyevaar. 30 dito, Jan Bras en Cornelia Hoek ma. Overleden: 15 April, Neeltje van Amstel echtgen. van Jan Tissing 43 jaar. Ingeschreven van 1—30 April 1893. Geboren6 April, Agatha, dochter van Jan Tak en Catharina Dudink. 6 dito, Nicolaas Hillebrand, z. v. Leendert Reuvers en Antje Swan, 6. dito, Geertruida, d. v. Jan Hessing' en Engeltje Schoen. 6 dito, Tryntje, d. v. Ger rit Wonder en Grietje Vroom. 12 dito, Wil- helmina, d. v. Dirk Wynker en Maria Stam. 15 dito. Maria d. v. Jan Goudsblom en Johan na Elizabeth Kuilman. 28 dito Tryntje d. v Pieter Spaans en Agatha Buter. Ondertrouwd: 6 April. Cornelis wijnkerjm. oud 23 jr. te Sybecarspel en Tryntje Molenaar jd. oud 26 jr. te Haringcarspel. 14 dito. Pe trus Bartholemeus Weel jm. oud 23 jr- en Margaretha Groot jd. oud 21 jr. beiden te Haringcarspel. 14 dito, Jan Smit jm. oud 29 jr. Wieringerwaard en Catharinna Kuiper jd oud 29 jr. te Haringcarspel. 15 dito, Jan Kos- sen jm. oud 24 jr. en Aaltje Bregman jd. oud 24 jr. beiden te Haringcarspel. 21 dito Reyer Borst jm. oud 24 jr. en Antje Swart jd. oud 25 jr. beiden te Haringcarspel. 81 dito, Ger rit Stoop, jm. oud 38 jr te St. Maarten en Maartje Bleeker jd. oud 32 jr. te Haringcar spel, 21 dito, Cornelis Dam, jm. oud 23 jr. te Haringcarspel en Maartje Jongejan jd. oud 1 23 jr. te Schagen. 21 dito, Jan Levendig jm. oud 25 jr. te Haringcarspel en Geertje Tho masz jd. oud 26 jr. te Schagen. 22 dito Hend rik Kapitein, jm, oud 25 jr. en Tryntje Ten- ty jd. oud 24 jr. beiden te Haringcarspel. 28 dito Jan Burger, weduwnaar van Jacoba Maria Glas, oud 40 jr. en Jantje van Duin jd. oud 27 jr. beiden te Haringcarspel. 28 dito. Jan Strooper jm. oud 29 jr. en Agatha Somerdyk jd. oud 24 jr. beiden te Haringcarspel. 29 dito Pieter Kistemaker jm. oud 22 jr. en Bregje Boon jd. oud 20 jr. beiden Haringcarspel Gehuwd: 16 April. Gerrit Slot jm. oud 28 jr. te Haringcarspel en Marytje Grin jd. oud 19 jr. te Sint Maarten. 19 dito. Cornelis Wy- ken jm. oud 23 jr. te Sybecarspel en Tryntje Molenaar jd. oud 26 te Haringcarspel 28 di to, Petrus Bartholomeus Weel jm. oud 23 jr, en Margaretha Groot jd, oud 21 jr. beiden to Haringcarspel, 29 dito, Jan Kossen jm. oud 24 ir. en Aaltje Bregman jd.oud 24 jr. beiden te Haringcarspel, 29 dito Jan Smit jm. oud 29 jr. te Wieringerwaard en Catharina Kui per jd. oud 29 jr. te Haringcarspel. Overleden: 21 April, Nicolaas Hillebrand Reuvers oud 2 weken. 24 dito, Een als leven loos aangegeven kind van het mannelyk go- slacht van Dirk Groothuizen en Tryntje Smit, Ai ch a g e n, 4 Mei 1893. 8 Paarden 11 Stieren 157 Geldekoeien (magere) 36 Vette Koeien 150 Kallkoeien 76 Vaarzen 89 Nuchtere Kalveren 100 Schapen (mugere) 25 Idem (vette) 285 Overhouders 160 Lammeren 4 Bokken en Geiten 30 Varkens (magere) 41 Biggen 20 Konijnen 20 Kippen 3 Ganzen 525 Kilgr. Boter 120 Kaas 6000 Kip-Eieren 5000 E nd-eieren Aangevoerd f 60.— a f 70.- a f 90.- a f 160.— a f 130.— a f 85.- a 5.— a 12.— a 18.— a 10.- a 4. a f -.25 a f 18.- a 10.— a —.15 a —.50 a 1.50 a —.85 a 30 a 2.50 a 3.10 a 200.- 180, 170. 220.— 230.- 150.— 15.- 18.- 24.— 21.— 8.- 8.— 21.— 12.- 1.— 1 25 2.50 -.95 —.40 2.90 3.25 H oom4 Mei 1893. Aangevoerd: Kleine Kaas, boogste prijs f 29.Com missie f 25.Middelbare f aange voerd 191 stapels, wegende 50966 Kilo. Zaandam, 4 Mei. Ter markt aan- gevoord 7 stapels kleine kaas prijs 25. Edain, 4 Mei 1893. Aangevoerd. 228 stukken boter, per half kilo f 0.50 a 0.59 eieren 1 2,75 a f 3.50 per 100. ALKMAAR, 5 Mei 1893. Kleine Kaas f 29.50, Commissie f 26.50. Middelbare f 26.50, aangevoerd 283 stapels wegende 100974 K.G. Ter graanmarkt aangevoerd 700 heet. Haver f 3.25 a 3.80, Tarwe f 5.60 a 7.—, Rogge f 4.50 a Gerst f a chev. f 4.80 a 5.10. Paardenboonen a 4.30 a 4 50, Bruineboonen f 5.6.—, witte- f 11. a kanariezaad f a erwten grauwe f 9.a ci troen f 111. a karwij- f 11.22 van f groene f 5.25 a 11.—. En lehuia>en,3 Mei 1893. Heden werden alhier aangevoerd sta pels, Graskaas f karweizaad f 9.50 10.25 oud f --.a mosterdzaad f26.—a 28.—, Maanzaad f a grauwe erwten f 10.— a 16.—. vale dito 8 a 12.Wjjker Vale dito f a Groene dito a Bruine boonen f 5. a 10 50. Paardenboonen f a Gerst f 5.25 a 5,75 Haver f 3.25 a 3,50. Boter 55 a 57» cents per kop. Yoor de menigvuldige blijken van belangstelling, zoo van hier als elders, bij ons Zilveren Huwelijksfeest op twee dezer ondervonden, betuigen wij langs dezen weg onzen li»r*telijlien "\vel- «"emeeriden danlc. en Echtgenoote. St. Maarten, 5 Mei 1893. Gevoelig voor de veel vuldige blijken van belang stelling bij ons vertrek ondervonden, gevoelen wij ons verplicht, on zen liartelijD'eii da.nl* te betuigen. Rotterdam, 6 Mei 1893. en Familie. Aan boord Stoomschip „Veendam." p. p c. Door ongesteldheid der tegenwoordige, wordt ge vraagd in een klein ge zin, een De Melk van de boerderij wordt aan de Fabriek geleverd. Franco brieven odder letter B, Uitgever dezer Courant. Per KIST inhoud 25 doozen 4 stuks? ALKMAAR. Ter COCK, med. doet. Arts, Speciaal arts voor IVIa^sage, is dagelijks in het pension Bellevue, Amstel, hoek Sarph. str. AMSTERDAM, te consuiteeren. van den Ondergeteekende, zich als Brood- en Beschuitbakker in deze ge meente gevestigd hebbende, in de bak kerij aan de LAAN, beveelt zich in de gunst van de Ingezetenen dezer gemeente ten zeerste aan, belovende door prompte bediening en uitstekende qualiteit aller vertrouwen zich waardig te zullen be- toonen. Schagen, 4 Mei 1893. Heden overleed te Uitgeest na een zacht en smartelijk lijden, odzc ge liefde Broeder en Behuwdbroeder nalatende een vrouw en 4 kinderen, in den ouderdom van 29 jaar. Namens de Wed., Broeders en Zusters, KI. SLIK. Kolhorn, 1 Mei 1893. Puike oude M E K K: MG II TC Al>. Verkrijgbaar bij Ondertrouwd: en een mooi assortiment en verder verschillende soorten van uitsluitend goede kwaliteit. Op alle werken door mij geleverd, volle garantie. Tot het verrichten van REPARATIE ook in GOUD ZILYER, blijft zich aanbeveleD, Heerenstraat, F, 83.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3