Uit en voor de Pers. Voor de BEEMSTER en omliggende gemeenten zal de 28ste Mei a. s. een dag van genot en vreugde worden. Niet minder dan 18 fanfare korpsen hebben zich aangemeld voor het festival, dat op genoemden datum zal gehouden worden, nml. Avenhorn Crescendo" D. Koning. Berkhout „Volharding" P. Bos. Enkhuizen „Sted. Muziekk. der dd.Schut- terij" Carl J. Th. Franke. Hem-Venhuizen „Caecilia" J. Sjérps Kz. Koedijk Aurora" P. Bijhouwer. Noord-Schermer „Schermer's Knollendam „Oost-Knollendammer Ka pel" D. Louw. Landsmeer „Amicitia" A. C. Proveling. Middelie „Crescendo" K. Smelik. Oosterleek „Macte Puer" J. Balk. Oostzaan „Concordia" A. C. Proveling. De Rijp „Het Rijper fanfarecorps" Joh. Kroon, fanfare korps" J. M. Otto. Wormer „Apollo" D. Louwe. De feestelijkheden zijn geregeld als volgt: Te 1 uur ontvangst der deelne mende corpsen en daarna optocht naar het fe3stterrein, waar uitgevoerd zal wor den het Ensemble-nummer Souvenir- de BEEMSTER" onder directie van den heer W. Schoo, directeur der feestge vende vereeniging. Na afloop der uitvoering worden de herinneringsmedailles door den Edel Achtb. Heer Burgemeester op het raad huis uitgereikt; vervolgens wordt on der de corpsen een directeurs-lessenaar verloof en onder de directeurs een muziek- tasch. Des avonds van 61/,—71/* 8eeft de gymnastiekvereenigiDg „Hercules",direc teur de heer Hoogstraten, eene uitvoe ring; terwijl de feestelijkheden besloten zullen worden door een bal-champêtre en verlichting giorno van 8—10 uur en omstreeks 10 uur vuurwerk. Moge de vele moeiten en zorgen die aangewend worden, het feest naar wensch te doen slagen, beloond worden door gunstig weer en eene flinke op komst. RK€L A ML E. Een gezondheid. goede J. Ilanke te Scliagen. li. O. Schilling;*. Hoofdgracht te Nieuwediep. Gemengd Nieuws. aan het openbare leven deelnam, met be langstelling luisterde. Gaarne zouden de leiders der liberale partij ook Buys aan de minister-tafel heb ben gezien, maar alle pogingen, welke werden aangewend, om Buv3 té bewegen eene portefeuille te aanvaarden, bleven vruchteloos. De geleerde gevoelde geen roeping om de rustige studeerkamer, van waar hij zijne scherpe critiek oefende, te verwisselen met het netelige terrein der practische politiek. Sedert 1864 was Buys Staatsraad in bui tenge wonen dienst en na zijn optreden als rector-msgniiicus in het gedenkwaardige jaar, toen Leiden hoogeschool haar drie honderdjarig bestaan vierde, werd hij tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd; In Buys verliest de Leidsche universi teit een harer beste krachten, die weten schap een scherpzinnig en ijverig beoefe naar en het land een goed burger, die in velerlei werkkring nuttige dienst heeft be wezen en wiens naam steeds met eere zal worden genoemd. De teraardebestelling van prof. Buys is bepaald op Donderdag te 12 uur, op het kerkhof aan de Groenesteeg LEIDEN. De heer T. H., echlgenoote en dochter, in wier woning op de Prins Hendrikkade te AMSTERDAM gepasseer- den Donderdagavond tijdens hunne afwe zigheid een binnenbrand had plaats ge had en die door de politie in hechtenis zijn genomen, zijn den volgenden dag, in ver hoor genomen door den otficier van justitie, nagerechtelijke huiszoeking terstond op vrije voeten gesteld. Nader wordt gemeld, dat deze brand aan opzet moet geweten worden. Reeds gedurende den brand werd door den officier der brandweer, den heer Proost, een sterke petroleumstank opgemerkt. Ook werden eenige blikken, z. g. schaft- kannen, gevonden, met petroleum gevuld en een kleine blakermachine waarmee sehil- ders de verf verwijderen van deuren, enz. Omdat de heer Ten Have en zijne fami lie niet thuis was, werd de hoofdbrand- wachl Stoutenberg achtergelaten ter be waking. Toen de familie thuis kwam, bleek da delijk aan de houding van de huisgenoo- ten, dat er gestolen was, en achtte de brandwacht het daarom noodig de politie te doen ontbieden. Inmiddels was ontdekt, dat uit den kast een effectentrommel was gehaald en daaruit gestolen 6 stuks effec ten, ter waarde van f 100 en twee elk van 150. Een doos met gouden sieraden bletf onaangeroerd. Verder bleek, dat stoelen en meubelen op verschillende plaatsen met petroleum waren gedrenkt. Het vreemde was echter de aanwezig heid van de blikken kannen met petroleum en de blakermachine, die niet in de wo ning hoorden en den bewoner geheel on bekend bleken. Toen de rechercheurs waren aangekomen, werd in vereeniging met den brandwacht de geheele woning doorzocht, maar niets gevonden. Vermoedelijk hebben de daders zich door een achterdeurtje van een onder de woning gevestigd calé toegang verschaft. Als verdacht van de misdaad zijn vier personen gearresteerd. {Tel.) pijp of sigasi buitenshuis te bevinden. Met het oog op de vele branden, die in den laatiten tijd in die streek zijn voorgeko men, mag deze maatregel zeer raadzaam ge acht worden. Te IJLST had een zieke| van den dokter een drankje gekregen. Toen dit opgebruikt moest zijn, ging de dokter weer een bezoek brengen en vroeg, hoe 't ging- Geen gunstig antwoord volgde. Maar de dokter, naar 't flesje kijkende, zeide: jjelui hebt ook te weinig medicijnen gegevtn: 't drankje moest op wezen, hoe is dat?" Verwonderd antwoordde men: „Wel, dokter! er staat: ralle twee uor een lepel* en twee unr is 't maar twee maal per dag, 's ochtends en 's middags.' Plaatsen. Kamen. Directeur. On de tactiek van Ka-1 voor ons lichaam, gemakkelijk worden ver- |Mb *k - he' die, bi| provinciale vertier,ogen in on, dis- De» Ie onvcrM.ndi^r e'enwd du^l on» trict Seinen insgelijks moeten denken aan die der overgehaalden. De drie anti revoiu mvhde"Xenigde anti-revolution- .ionaren, die bn» na,ra leenden, konden naiwnen katholieken. - voor on, i. noch voor «eb noch »oo..hun».pnrtrj »t. winDen; twee hunner hebben nu hun zetel den gemeenteraad er aan gewaagd. De opbrengst derruim700 bussen, door het genootschap Liefdadigheid naar vermogen te AMSTERDAM op He melvaartsdag geplaatst, bedraagt f2957.66, tegen f3415.85, in 1892. Toen echter be vond zich mdtr de gitten een bankbiljet A f 1000, waardoor het belangrijk verschil tueschen de genoemde bedragen wordt op gehelderd. Uit Het Bildt wordt gemeld: Mede door de aanhoudende droogte, die ODgunslig, werkt op den veldarbeid, heersclit weder veel werkloosheid in deze gemeeute. Ofschoon vele arbeiders bezig zijn met het braken van restantjes vlas, een ongewoon en moeielijk werk in dezen tijd, zijn alleen te St. Annaparochie niet minder dan 34 hoofden van gezinnen buiteD werk. Al ligt hiervan de oorzaak mede iD toevallige om standigheden, toch is het te betreuren, dat vele landbouwers het werkvolk, dat hun onmisbaar is, zoodra zij dit kunnen doen, telkens weer gedaan werk geven. Door de liberale kiesver- eeniging te YELSEN zijn tot voorloopige candidaten voor het Tweede Kamer in bet gesteld de heeren: F. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken te Velsen, Halver hout te IJmuideD, Zur Mühlen te Am sterdam, Bick te Yelien, Van Loenen Mar- tinet te Saodpoort, en K. de Boer Cz. te Assendelit. Houdt rimpels vau't gelaat en SEQUAH'S geneesmiddelen voorkomen ziektegevallen. SEQUAH'S Prairie flower bestaat uit een zorgvaldig geconcentreerd water uit eene minerale bron, gevoegd bij 't uittreksel van zekere planten. Wanneer 't gebruikt wordt in verband met SEQUAH'S olie, is het een onfeilbaar middel tegen alle soorten van rheumatiek, spit en heupjicht, zoomede te gen ongesteldheden van den maag, lever «c de niereD. Er zijn geen betere middelen ooit aan het publiek aangeboden. Zij heb ben zich een naam verworven, die hen vei boven alle andere huismiddelen plaatst. Verkrijgbaar bij Het mond- en blijft nog altijd heerschen te Oostwoud. ThaDs is reeds de elfde stal door deze gevreesde ziekte aangetast, Te Breda zp binnen twee dagen twee petsonen gestikt in de jenever. DeRederijkerskamerDoor Eendracht, Nut en Genoegen, te WEST- WOUD, zal bij gelegenheid van haar twin tigjarig testaen in hei aanstaande winter- s«izoen een concours houden, waarvoor de gelegenheid tot deelneming voor rederijkers- k amers is geopend tot 15 Juni e. k. Het gemeentebestuur van Markeloo heeft den inwoners dier gemeen te verboden zich, zoo lang deze langduri ge drcogte i.og aanhoudt, met brandende Een nalezing. „In het kiesdistrict Alkmaar had woens dag 19 April 1.1. de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten van Noord- Holland plaats. Uitslag der stemmingen was, dat gekozen werd de heer Mr. J. P. Kraakman te Alkmaar (roomsch-ka- thol.) met 1083 stemmen, tegen 946 stem men, uitgebracht op den heer Mr. A. P. de Langemede aldaar (liber.) De vraag naar geschiktheid en bekwaamheid der lidmaatschap der beide gestelde candidaten kan hier in het district Beverwijk, midden gelaten worden, al blijven wij het betreuren, dat kerkelijke leuzen in den polilieken strijd dienst moeten blijven doen. Dat de R. Katholieken een zetel, in de laatste veertigjaren door een der hunnen bezet, zich ongaarne zouden hebben zien ontvallen kunnen wij voorstellen. Maar wat ie denken van de antirevolutionairen in klauwzeer het kiesdistrict Alkmaardie ook ditmaal totder met Rome arm in arm gingenen meer dan waarschijnlijk door de door hen uitgebrachte stemmen, bij deze verkiezing den doorslag hebben gegeven? „Bij advertentie in de bladen had' den zij verklaard, aan den Roomschen candidaat hun steun te zullen schenken. Zoo heeft Dr. Kuyper ook hier zijne getrouwe volgelingen, al rijst de vraag of dit het nakroost is der fiere Calvinis ten van het Alcmaria Victrix der XYIde eeuw? Quantum mul alt ab illisl Bovenstaande lazen wij in De Vader lander van verleden Zondag. Yoor ons die bij de Verkiezingen voor de Staten-Generaal in óns district reke- en katholieken, het wel der moeite waard eens een oogenblikje stil te staan, bg de geschie denis der boven omschreven verkiezing. Wij kunnen ons voorstellen, dat de uitslag der verkiezing in het provinciaal district Alkmaar, velen buiten dat dis trict evenals ons verrastte. Algemeen geloofden wij ook hier, dat mr. A.P.de Lange, al was het dan nu juist niet met overgroote meerderheid, het in ieder ge val „wel halen zou." Bedriegen vrij ons niet in de kaart van hef district, bestaande in eene smalle strook gronds langs den straatweg van Alkmaar tot Uitgeest en Heemskerk met Egmond, Oudorp en Akersloot, dan ma ken de Katholieken eene zeer sterke min derheid uit. Wij meenen derhalve niet te falen, zoo wij beweren, dat een zeker getal Protestante* bij deze gelegenheid zich heeft aangesloten bij, overgeloopen is totden kant van Rome. Was dus de uitslag der verkiezing, die aan mr. P. Kraakman de overwin ning bezorgde in het eerst eene verras sing, zij leidde ook tot de vraag: wat toch wel de protestanten van dat gewest be woog tot deze tegenstrijdige aansluiting, en komthet ons voor, dat de partij van Mr. Kraakman nu heeft geplukt: de vruchteu van een reeds jaren lang voorbereid en slim overlegd plan. Niet, dat we hun dat euvel duiden. Het zij verre. Elke partij heeft het recht voor zijne beginselen terrein te veroveren. Niet verhelen willen wij toch, dat Jfr. Kraakmanbehoorende tot de partij van Dr. Schaapman en dan denken wij aan het optreden van Dr. Schaapman c.s. te Alkmaar, nu 3, 4 jaar geleden toch was, dacht ons, voor vele Katholieken een minder gewenscht candidaat. Grif erken nen wij dat hij is de onmisbare man voor zijne partij, als zijnde zoo ongeveer de eenige, die verstand, volharding en tak- tiek genoeg bezit om zijne partij te lei den en gehoorzaamheid af te dwingen. Dat Mr. Kraakman een verduiveld handig politiek-leider is, daarvan houden wij ons ten volle verzekerd en wij kunnen ons best voorstellen, dat hij,zich volstrekt niet storende aan den gewoon lijk door partijen gehuldigden regel, dat het stellen van candidaten overgelaten wordt aan de leden der partij, al of niet vertegenwoordigd door kiesvereeni- gingen, Candidaturen aanbiedt aan per sonen uit andere, niet-Katholieke staats partijen. Het spreekt van zelf, dat der gelijke candidaturen niet veel kans van slagen hebben. Zoo werd de candidatuur voor den gemeenteraad door de fractie Kraakman aangeboden aan Mr. Karseboom en die voor de Tweede Kamer om Mr. v. d. Kaag te bestrijden, aan den heer A. Goede Üz. Zoo verwerft men zich vrienden in het tegenovergestelde kamp, van wie men ter gelegener tijd wederdienst komt vragen, eischen. Die mijnheer A. Goede Dz. was dan ook een van de drie protestantsche mannen, die bij advertentie de kiezers van hunne, de orthodox-protestantsche, richting uit- noodigden, hun stem uit te brengen op Mr. Kraakman. De tweede was de heer D. Poll, die terecht of ten onrechte zijne benoeming tot gemeente-ontvanger mede meent te moeten toeschrijven aan den invloed van den heer Kraakman en dus een plicht van dankbaarheid zou gehad hebben te vervullen. De derde was de heer Claas Janssen. Hoe die er toe kwam, is altijd onbekend geblevenhjj had persoonlijk alles te verliezen en niets te winnen en zijne be ginselen stempelen hem tot iemand met een positief protestantsch karakter. De geschiedenis dier dagen volgende, leert zij ons, dat de Liberale kiesvereeni- ging Eensgezindheidtot candidaat had gesteld, mr. A. P. de Lange. Zeker, deze jonge kies vereeniging is in de landelijke gemeenten van het dis trict Alkmaar nog zwak en derft nog te veel den steun van de invloedrijke per sonen in die dorpen; doch die jonge ver eeniging heeft toch ook reeds getoond in de stad Alkmaar de verkiezingen vol komen te beheerschen en wij houden het er voor, dat als die vereeniging zich inspant, er tegen haren wil, niemand meer in den gemeente-raad komt. Diezelfde heeren A. Goede en Gl. Jans die zich thans zoo vijandig tegen Yoor "hen, die de toestanden in Alk maar van naderbij beschouwen, heeft de uitslag van deze verkiezing dus niet meer dat verrassende. men aannemen, dat die V i ijelijk mag uitslag is het gevolg van een lang ge volgde taktiek der minderheid, die het doel heeft, de meerderheid te verdeelen. Het is de taktiek ook van de Radicalen, steeds er op uit om de Liberalen een voetje te lichten. Die taktiek is niet nieuw, zij ligt zoo in den aard der zaak, dat men bij verkiezingen telkens baar ziet toepassen, nu eens door deze, dan door geene partij. Maar wel nieuw is en het is een les van een oud en ervaren krijgskundige, om uit de taktiek van den vijand leeringen te putten voor eigen heil het door Mr Kraakman met succes opgevolgde middel: het aanbieden van candidaturen aan po litieke tegenstanders. Met de Vaderlander willen wij wijzen op het minder gewone, nml. de gemak- lijkheid, waarmede sommige Protestanten zich laten vangen. De eigenaardige taktiek bij de laatste verkiezing met succes bekroond, loopt zoo zeer toch in het oog, dat het alge meen gerucht zegt hoewel niemand het weten kan daar zulke dingen binnens kamers besproken worden dat de eerst volgende zetel inde Provinciale Staten is toegezegd aan den Heer A Goede. Nu, die het beleven, zullen zien of 't waar is, of 't waar wordt! „Een gewaarschuwd man telt voor twee." Een teeken der scheiding. In de vorige week zag het eerste nommer van een nieuw blad het licht: Het rechtChris- telijk-demokratisch volksbladHet komt van dezelfde drukkerij, waarvan de Stan daard en de Heraut het levenslicht dan ken. Dat is niet van belang ontbloot! Reeds geruimen tijd geleden is er op gewezen dat er scheiding kwam onder de Antire volutionairen. De meer Conservatieve hee ren, in de Tweede Kamer vertegenwoor digd door den oud-Minister Mackay en anderen, stellen zich tegenover Dr. A. Kuyper, die vroeger het éénig partijhoofd was, maar nu, omdat hij meer en meer aan de demokratische beginselen offert en daarvan versterking der partij wacht, door de „heeren", die van demokratische, al gemeen kiesrecht aanbrengende denkbeel den niet weten willen, verlaten wordt. Intusschen versterkt hij nu zijn afdeeling. Daartoe zal ook wel het nieuwe blad moe ten dienen. Al staat het niet op zijn naam, het ademt toch zijn geest. Want zóó luidt het er in: „Niet slechts een deel van het volk, het volkin al zijn rangen en standen moet medewerken." Inderdaad wordt dit ook meer en meer de vraag. En niet onder de Antirevolutio nairen alleen. De kiesrechtontwerpen bren gen nieuwe partijverdeelingen, reeds vóór zij aangenomen zijn. Wat zal het worden, wanneer zij eenmaal het volle levenslicht gezien zullen hebben? Mogen alle Liberalen dan óók weten, aan welke zijde zij staan moeten. lelegraaf. van meren, bij warm weder als zweet, door middel van de huid en longen in damp vorm. Wie meer water drinkt, dan voor de spijsvertering noodig is, heeft daar niets dan last van, want die overvloed moet weder verwijderd worden, in welken vorm ook en daar het water, wanneer het ons lichaam verlaat, steeds een hoeveelheid vaste stoffen bevat wordt het lichaam ge dwongen tot een sterker stofwisseling dan noodig is. Water in spijzen, Onze spijzen bevatten bijna alle een groote hoeveelheid water. Gekookt vleesch bestaat ongeveer nog voor 2/f van het ge wicht uit water, gebraden vleesch bevat nog meer; een eidoier bestaat voor de helft uit water, eiwit voor */7 deel. Het minste water bevatten droge plant- vruchten als noten enz. nain. slechts ï/7 van haar gewicht; brood iets minder dan de helft, rijst bestaat voor */i uit water en voor 1/s uit vaste bestmddeelen, gekook te groenten daarentegen bevatten slechts 9 -18 pCt. vaste stoffen; kropslade be staat voor 15 75 pCt. uit water. Hierdoor is het zeer begrijpelijk, waarom wij ua het gebruik van stevige spijzen dorst hebben en waarom wij naast deze, meer wa terhoudende spijzen moeten gebruiken. Krachtige vleeschsoep bestaat slechts voor /40 van haar gewicht uit vaste stoffen; melk bestaat gemiddeld voor 6j7 nit water en voor uit vaste stoffen; bier en wijn bevatten slechts »/10 van hun gewicht andere bestand- Jeeleti dan water. Vele menachen drinken slechts zeer zel den, daar hun stofwisseling, dit niet nood zakelijk maakt en zij een genoegzame hoe veelheid water door middel vau hnn spij zen in zich opnemen. Hoe krachtiger de stofwisseling is en hoe ln Rusland zijn van 1521 April 66 gevallen van cholera geconstateerd met 24 sterfgevallen; de meeste gevallen kwamen voor te Us% en Orel. In Hongarije kwamen nog slechts enkele sporadische gevallen dezer ziekte voor. Het Duitsche Gesnndheitsamt bericht, dat van 1421 April te Lorient 8 gevallen van cholera zijn voorgekomen waarvan 6 doodalijk zijn verloopen en in de omliggende gemeen ten 77 gevallen met 27 sterfgevallen. H et water. Het water vervult bij onze onze spijsverte ring de hoofdrol. Onslichaam bestaat voor het grootste deel nam. voor i/i uit water; het vleesch lievat 66*/380 pCt. water, het bloed is samengesteld nit 20 pCt andere stoffen en voor de rest uit water. Voortdurend gaat een deel hiervan, ge middeld 21/, L in 24 uren, door de af- dt meer water, in welken vorm ook, aan het lichaam wordt onttrokken, des te meer moet gedronken worden om de verwijderde hoe veelheid aan te vullen en het lichaam zal niet isnger genoeg hebben aan het water, dat in de spijzen aanwezig is. Ter bevordering der spijsvertering is water het beste middel om den dorst te lesschen, het brengt altijd een aangename verfrissching met zich, het staat nooit tegen en zoowel gezonden als zieken kunnen het zonder gevaar tegen den dorst gebruiken. {De Huisvrouw.) Kunstmest bij Aardappe len. De bekende aardappelkweeker, W. Paulsen, te Nassengrund, schrijft over dit onderwerp het volgende: Phospborzuur heeft de aardappel weinig noodig en een bemesting daarmee is slechts nuttig op gronden, welke geen phosphor- zuur bevatten. Dit geldt ook voor kali. Direct hij aardappelen aangewend, werkt dt ze stof zelfs schadelijk, waarom ze reeds bij een voorgewas in den grond moet ge bracht worden. Stikstof heeft de aardappel in de le plaats noodig en de beste kunstmest daarvoor is Chili-salpeter. Het voordeeligst is echter, deze meststof in vereeniging met stalmest toe te dienen. Heeft men van deze laatste stof niet genoeg, dan doet men wel, haar zoo dun mogelijk over het bouwland te sprei den en dan per H. A. 300 K. G. Chili-sal peter te geven, wanneer de aardappelen be ginnen uit te loopen. De stalmest kan ge heel gemist worden, indien men vóór den aardappelbouw klaver verbouwde (een rijk men toe scheiding der huid, der langen, der nieren en darmen verloren en moet weder wor den aangevuld. Wordt dit niet in voldoen de mate gedaan, dan hebben wij dorst, onze spieren zijn alsdan te droog. Werd die doist niet gelescht, dan zonden de sen atscheidingen en stofwisseling verminde over de Liberale kiesvereeniging stelden, ren! ^°tdat onder toenemende pijn de dood agn door haar in den Raad ge- L bracht. „Slaat gij mij, ik sla u weer," is een politieke leefregel. De heeren Goede en Janssen zullen het dus wel niets vreemds vinden, als straks ter gelegener tijd, de leden der Liberale Kiesvereeniging, als die beide raadsleden moeten aftreden, zullen toonen een „goed geheugen" te bezitten. Wij herhalen het, dat de Katholieken een eigen Candidaat stelden tegenover Mr. A. P. de hange, wij zullen hun dat allerminst euvel duiden en vinden het zeer natuurlijk, dat zij daartoe hunnen knapst en man, Mr. Kraakman, namen; deze en zijne partij konden er niets bij verliezen, slechts bij winnen. Alle risico en gevaar, alle onaangenaam heden en verwijten—wij zijn het te dien- opzichte met De Vaderlander volkomen eens waren het rechtmatig deel van de protestanten, die overgehaald werden i een einde aan het leven maakte Het water is het middel van vervoer voor de vaste stoffen, het vervoert de voedings stoffen nit de spijzen en brenet ze in het bloed over, door het bloed (80 pCt. water) worden de voedingsstoffen naar de verschillende deelen vsn het lichaam vervoerde en ein delijk is het wederhet water, dat de stik- stolrijke, onbruikbare overblijtselen van het voedsel uit ons lichaam verwijdert. Een mensch zal langer kannen leven bij gebrek aan voedsel, dan aan water; want dit bewerkt toch altijd in een hougwrig mensch de omzetting van lichaambestand- deelen, al is het ook ten koste van het lichaam zelf en de verwijdering van de af gescheiden stoffen. Drogen daarentegen de spieren, door het onthouden van water, uit en heeft die uitdroging een zekeren graad bereikt, dan heeft geen stofwisseling meer pl> ais en de spijsvertering staat stil. Het water gaat onopgelost, vloeibaar of in dampvorm in de uitwerpselen over, waar door de bestanddeelen, die ongeschikt zijn stikstofvoortbrengend gewas, zooals weet) of een andere groenbemesting past. Meester, zegt de brutaal- ste jongen van de school, u is van daag eerst om kwart over negen op school ge komen. Als wij te laat komen moeten wij altijd school blijven. Je hebt gelijk, luidde het antwoord van de verstandigen meester; en nu blijven jelui na 12 uur allemaal hier en je hondt mij voor mijn straf een uur in school. H et dorp Zeil, ia het groot- hertogdom Hessen, is grootendeels in de asch gelegd tengevolge van een vuurtje, dat spelende kinderen van dorre takken stookten. De felle wind bracht vonken van dat vuurtje, op het dak eener nabij gelegen woning en binnen korten tijd ston den 130 gebouwen op 45 boerenerven in vollen vlam. Het grootste deel van het verbrande was verzekerd, maar de 600 van dak en have beroofde personen verkeeren toch in droevigen toestand. Te Freiburg in Beieren, heeft een tuinier in een trekkas een rozen- boom gekweekt, die 7000 knoppen heeft. D e eigenaar er van verkoopt deze bloe men voor 20 Pfenning, (12 cents), zoodat in een gunstig geval deze boom 1400 Mark winst oplevert. De pokziekte breidt zich over België voortdurend uit en daar zijn thans reeds ruim 40 gemeenten door die ziekte besmet. Vooral worden de provin ciën Antwerpen, West-Vlaanderen en Hene gouwen bezocht, maar over het algemeen is de ziekte verspreid door het geheele land. Antwerpen kwamen in de eerste be- richtsweek van Maart 20 sterfgevallen voor. De meeste sterfgevallen van pokken wer den sinds Januari behalve te Antwerpen geconstateerd te: Turnhoat 56, lJperen46, Jumtlle39, Borgerhoui25, Furnes24, Char- ieroi21, Luik 15, Brussel en voorstedenl2, Moutegmies9, en Chatelineau7. Een adellijke schoor- steenveger. Een jaar geleden is de 23jarige graaf De Gontant-Bi- rou, schoonzoon van De Lesseps, in staat van faillissement verklaard als... schoorsteen veger en rookverdrijver. Deze afstammeling aan een oud 1 ransch geslacht is een vet- Snelpersdruk van J. YV:nkel te ccnagen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 2