342ste STAATSLOTERIJ. PLAATSELIJK NIEUWS. water te voorzien. Burgerlijke Stand, Gemeente Schagen. Getrokken P r ij z e 11. M arktberichten. 7| 1 I twister, die onder curateele is gesteld. Wegens geldgebrek nam hij de toevlucht tot een ziak waarnemer die hem 100,000 francs btloofde, indien hij accepten voor een bedrag van 150,000 francs teekende. De graaf schreet zijn naam onder de slok ken zonder ze gelezen te hebben en kreeg al vast 3000 fr. op afbetaling. De rest zag bij nooit, maar wel vernam hij la ter, dat hij failliet was verklaard. De zaak waarnemer had hem namelijk o. a. een stok laten teekenen, waarbij de graaf ven noot werd van een firma van schoorsteen vegers en rookverdrijvers, die een octrooi wilde exploiteeren om den rook door de riolen af te voeren! Het daarvoor benoo- digde geld kreeg zij door de accepten van den graaf te beleenen, zonder dat deze er iets van wist en evenmin, dat men van zijn naam a!s vennoot misbruik maakte. De schelmen zijn nu achter slot en hebben deze week terecht geslaan. TeKrenzDachis een ver- kwikkende regen gevallen; de nachtvorsten hebben echter in de wijnbergen groote schade aangericht. Uit Mainz, Zwitserland, St.-Etienne en het departement Drome worden evenzoo nachtvorsten gemeld, waar door de oogst veel geleden heeft. In midden-Rusland is de oogst geheel ver woest, de sneeuw licht 5 duim dik. De boeren gebruiken het zaad, dat de Regee— ring bun verstrekt, als voedsel. In Palestina is het jaargetijde zoo voch tig sis men er daar in lang niet gekend heelt. Een inboorling, eeu geestelijke, die een specialiteit is in het maken van ver gelijkingen met den ouden tijd, verzekerde dat sinds de 12e eeuw Palestina een zoo vochtig jaargetijde niet beleefd had. Om rotten van boonente voorkomen. Gednrende regenachtig weder hoort men dikwijls klagen over het ver rotten van boonen in den grond. Een zeer eenvoudig middel om dit te gen te gaan bestaat hierin, dat men de boonen, zóó men ze zaait, goed van olie bijv. raapolie, voorziet. De ondervinding zal leeren, dat het middel goed is, Tegen heeschheid. In een glas gevuld met lauw water, doet uien een theelepel gezuiverde glycerine en met dat mengsel gorgelt men. Bijna oogenblikkelijk zal men de goede gevolgen daarvan ondervinden. Op het einde van verleden jaar poogde zekere Jos Lejeune van Mar- chienne au-Pont, zijn vrouw te vermoor den, door haar in de Sambre te werpen. Hij nam de vlucht, doch werd te Antwer pen aangebonden op het oogenblik, dat bij op het punt was naar Amerika te vertrek ken. Naar de gevangenis van Charleroi over gebracht, poogde hij daar, tot vier maal toe zich het leven te benemen, tot hij ein delijk naar het burgelijk gasthuis werd ge zonden. Doch verleden Zondag-avond kon hij de vlucht nemen; hij wist zich een re volver en kogels te verschaffen, waarmede hij zich naar Marchienne, het verblijf zijner vrouw begaf. Omstreeks half negen trof hij haar aan, en onverwacht loste hij op haar een schot dat echter niet trof. De vrouw vluchtte, gevolgd door den moordenaar, die onder het loopen een tweede schot loste. De ko gel drong in het linker-schouderblad, en de vrouw viel dood neer. Terwijl men het slachoffer wegdroeg, snelde de moordenaar naar boven om te trachten zich zelf te dooden, doch deze poging mislukte voor de vijfde maal. Hij werd aangehouden en naar bet gasthuis gebracht, waar bij verzorgd wordt onder de bewaking der politie. Het slachtoffer heette Philimone Dannen en was 40 jaar oud. Haar moeder was bij het schrikkelijk drama tegenwoordig. Yader: „Jongen, je moet bij je baas geen vnrkenvleesch eten, er zijn misschien trichinen in.' Jongen: «O, vader dat hindert niet. De vrouw snijdt de stukjes zoo klein, dit alle trichinen dood gesneden zijn.' Te Parijs had verleden Woensdag een vermakelijk voorval plaats. Twee jongelieden kwamen op het stadhuis om te trouwen. Na de gebruikelijke for maliteiten en de lezing der betreffende ar tikelen uit het Burgerlijk Wetboek, tee kenden bruid en bruidegom benevens de getuigen het huwelqkscontracf. Vervolgens begaf men zich naar de kerk, waar het H. Sacrament werd voltrokken. Hierop ging men gezameulijk naar het buitenverblijf vau de ouders van de bruid om te dejeuneeren. Men was nauwelijks t aan tafel gezeten, of de secretaris van het stadhuis stormde met ontsteld gelaat de kamer binDen, en geheel buiten adem kon hij nauwelijks de woorden uitbrengen „Houd op, houd op, ge zijt uog niet getrouwd Wat moet dat beteekenen?" antwoord de de bruidegom. „Wij kouten juist uit de kerk, waar wij het plechtig jawoord voor den pastoor hebben uitgesproken, na dat wij hetzelfde reeds op het stadhuis had den gedaan In tegenwoordigheid van den burgemeester in ambtsgewaad. Bovendien hebben wij allen het coutract geteeksnd." „Dit is wasr,' antwoordde de secretaris, „maar op het sladhuis heb ik u papieren laten teekenen, die niet voor u waren be stemd. Bijna op hetzelfde unr moesten er verschillende huwelijken worden gesloteu, en daardoor heb ik mij in de stokken vergist, en u de papieren van een ander paar voorgelegd. Ge begrijpt dus, dat uw huwelijk nog niet is voltrokken.' ^Natuurlijk,* antwoordde de bruidegom. „Wij staan er echter op, dat dit nog he" den geschiedt, en zooden daarom gaarne weten, wat ons te doen staat.' „Gij hebt alleen na het dejeuner op bet stadhuis te komen, waar ik een ander contract zal opmaken,» zeide da griffier. „Verdere formaliteiten zijn onnoodig. Gij bebt alleen maar de papieren te teekenen." Nu deed zich weer een ander bezwaar op. Een der getuigen was al voor zaken naar de stad teruggekeerd, en boe- wel men hem telegrapheerde, kwam hij eerst des avonds. De „verlooiden', die groote haast hadden, om naar Fontaine- j blau te vertrekken, waar zij da wittebroods weken wilden doorbrengen, wisten geen raad. Ze zijn nu eindelijk getrouwd, maar door de vergissing van den secretaris had het kerkelijk huwelijk het eerst plaats. Te Derrycassan, in Long ford, ligt een jong meisje sedert kort na Kerstmis in slaap; althans haar oogen en mond zijn geslotennu en dan beweegt zij haar lippen. Zij is koud en haar pols slag is 109. Haar ziekte begon met kies pijn, daarna volgde een keelaandoening; zij kreeg een flauwte en sinds bleef zij in dien toestand van catelepsy. De cousnls van Noor d—A- merika zijn aangeschreven hunne regeerin gen telegrapbisch te onderrichten, zoodra hun bekend wordt dat landverhuizers of andere personen of goederen uit plaatsen, waar cholera voorkomt, worden verzonden naar de \ereenigde Staten langs andere havens. Dit geldt zoowel voor de consuls in het binnenland van Europa als voor die in de havensteden. De Pruisische minister voor genees kundige zaken en onderwijs heeft de re- geerings-presidenten en geneeskundige amb tenaren gewezen op de noodzakelijkheid dat de waters waaruit kunstmineraal wateren worden bereid, jaarlijks vóór den len Juni onderzocht moeten wordeD, en dat water, dat ammoniak, salpeterzuur of salpeterig- zuur of organische stoffen bevat, in groo'er hoeveelheid dan de grenzen door de des kundigen gesteld, niet voor de bereiding van kuns'mineraal-wateren mag gebezigd worden. De ambtenaren zijn uitgenoodigd de uitkomsten van hun onderzoek vóór 1 September den minister mede te deelen. In een dezer dagen door de werkstakende fabrieksarbeidsters te Wee- nen gehouden vergadering, zei ten van de spreeksters in haar klacht over de mishan deling der vrouwen: zie, ik ben 26 jaar oud; zie ik er niet uit voor 40? Nog ou der! riepen allen in koor haar toe. Dr. Adler, die de meeting leidde, stalde daarop voor, een photographie te maken van de geheele groep, opdat over 100 jaren de philanthro- pen nog zouden kunnen zien, hoe inhumaan onzen tijd tegenover de fabrieks-werkster optreedt. In Amerika bestaat de ge- wounte, dat vele onvermogende studenten in de vacantietijd zich verhuren als tafel bedienden in een hotel, welks eigenaars hen gaarne aannemen. Zij zijn zeer geschikt voor hun taak, bestelen de hotelhouders niet en de reizigers worden gaarne door hen be diend, terwijl de jongelieden met hel geen hun wordt uitbetaald hun ouders in de studiekosten bijspiingen. Een Breslauer bakker zond dezer dagen aan ziju klanten een circulai re, waarin bij bun kennis gaf, dat men voortaan in zijn winkel de broodjes niet meer mocht betasten, alsvorens ze te knopen. Van den anderen kant zou hij er voor zorgeu, dat zijn klanten nimmer zouden te klagen hebben over kleine of misvormde broodjes. Zulk een maatregel in het belang der zindelijkheid verdient aanbeveling. Het uitroeien der vogels heeft nootlottigen gevolgen. Het verschikke- lijk toenemeu van sprinkhanen, waardoor de Algerijnsche koloniën in 't vorige jaar zoo veel te lijden hadden, heelt men te dan ken aan eenige Fransche en Engelsche vo gelhandelaars. Sedert Frankrijk een groot gedeelte van Noord-Afrika iu bezit geno men heeft, is daar verbazend druk jacht ge maakt op allerlei dieren. De struisvogel, de carthageensche hoen ders, de kleine trapgaozen, de patrijzen en de kwartels zijn zoo sterk verminderd, dat Algiers als jachtgebied zijn naam verloreu heeft. En men staat verbluft, als men ziet dat de insecten zoo verschrikkelijk ziju toe genomen. Een kwartel verteert dagelijks 50 tot 60 gram voedsel, en twintig jouge sprinkhanen wegen een gram, zoodat een kwartel dagelijks zoowat 1000 sprinkhanen verteert en dus 20,000 tot 25,000 stuks ia den tijd, dat deze insecten klein genoeg ziju, om door een kwartel te kunnen worden ingeslikt. De Tunesische jagers, die den Ssten Mei van het vorige jaar 50,000 kwartels naar Frankrijk zonden, dragen dus de schuld, dat iu dat jaar 150 millioen sprinkhanen min der vernietigd zijn geworden door die vogel soort. In de maag van een struisvogel heeft men 4228 gram aan verschillende stoffen gevonden. Nemen we aan, dat er 2 kilo voedingsstoffen onder waren, dan zou één struis toch dadelijks 40,000 sprinkhanen verteeren, Eene uit zoo velen. Hare wieg stond in de woning van eenen arbeider. Ze was de eerstgeborene, en hare geboorte had onvermengde vreug de verwekt in het hart harer ouders. Waarom zou men zich de reine ouder vreugde ook laten vergallen door som bere nevengedachten Brood werd er im mers wel zooveel verdiend, dat ook het kleine mondje zijn deel zou kunnen krij gen Och, de huishouding kostte niet zooveel meer, nu er een kleintje in de wieg lag te spartelen, waarmede vader en moeder om beurten naar hartelust speelden.Ze groeide voorspoedig, de kleine, 't Is verwonderlijk, hoe kinderen soms ook onder de bekrompenste omstandig heden zich lichamelijk kunnen ontwik kelen, veel meer soms dan de kleinen, die in de paleizen der rijken ter wereld komen. Zonneschijn was het in de arbei derswoning, heldere zonneschijn en geen wolkje verduisterde den hemel. Maar 't bleet niet bij die eene huwelijksspruit. Met korter en langer tusschenpoozen kwam er een nieuwe wereldburger op het too- neel en de man begon de zorgen des le vens te kennen, en de vrouw moest pas genezen, haren arbeid wederom opnemen, helaas! niet meer alleen den huiselijken arbeid. Ze moest mee naar het veld in den vroegen morgen, en soms vond men haar bij het vallen van den avond nog bezig met het landwerk, terwijl zij zoo noodig bij hare kinderen had moeten zijn. Maar de oudste was handig geworden, en had de meester ook al beweerd, dat ze op school behoorde, de praktijk leer de het wel anders; moeder moest al die mondjes mee helpen open houden en het meisje was aangewezen om bare plaats in huis iu te nemen, als zij op den ak ker werkte, 't Was niet meer altijd zon- nesclijjn in de woningAls man en vrouw des avonds doodelijk vermoeid tbuis kwa men, dan werd er zelden meer een schert send woord gehoord, maar dés te meer zuchten en klagen. Waar moest het heen met zoo'n huis houding? Maar toch er zou eenmaal verbetering moeten komen, want geluk kig, het tweede kind was ook een meis je en kwam al aardig aan. De dag naderde meer en meer, dat de oudste de deur uit zou kunnen; en dat was eene verlichting! Zie je, een mond minder open te houden en niet meer voor de geheele kinderschaar kleeren noodig te hebben, zoo redeneerden vader en moeder, dat was eene heele verruiming De oudste ging; 't deed demoeder toch nog zeer aan 't harte, nu 't zoover was, en vader was dien dag ook niet erg spraakzaam, maar 't moest zijn en 't meike kreeg een' besten dienst, 't Was ook zoo; de lui behandelden haar goed eu zij kon 't best met hen vinden. Maar ze werd ieder jaar een jaar ouder, en met de jaren kwamen er telkens meer behoeften; ze moest toch eigenlijk meer verdienen. Dat vonden de ouders ook; de gelegenheid om hooger loon te krijgen, was er wel; ze zou maar naar de stad trekken, hare beurs zou er voor deel bij hebben, en daar was het toch ook een ander leven. Ze had al dik wijls in den spiegel gezien, de arbeiders dochter, en ze vond, dat frissche rood op hare wangen, haar helderen oogen en donkere haar heur werkelijk tot een knap meisje maakten. Misschien, dat in de stad daarop meer werd gelet dan tot nog toe in hare omgeving ge schied was; misschien - ze zeihetniet hard op, maar dacht het des te vaker, dat daar haar de gelegenheid zou wordeu geboden om door een huwelijk een sport hooger te komen op den maatschappelij- ken ladder. ant dat het leven, hetwelk hare ou ders leidden, niet benijdenswaardig was, dat had ze reeds lang begrepen Ze ging en ze slaagde in haar voornemen om een hoog loon te bedingen. Maar vreemd telkens, wanneer ze met hare meesteres- se afrekende, moest ze zich zelve zeggen, dat er niet overbleef naar 't geen er door haar werd verdiend. Er was zooveel reeds door de vingers gegliptEn meedoen moest ze toch, mee doen met hare vriendinnen, die er des Zondags zoo „sjiek" uitzagen als lieusche damesmeedoen moest ze toch ook, als er pret was te maken met vrienden en kennissen Hare moeder vond dat niet noodig, en als ze een' enkelen keer thuis kwam, had deze altijd wat te vitten over onnoodige weeide en over het gebrek aan degelijke kleedingstukken, die in de eer ste plaats hadden gekocht moeten wor den. Och wat, moeder was ook vijfen twintig jaar ouder dan zij, en hoe kon die nu weten, hoe het tegenwoordig in de wereld behoorde En dan ze wil de er nog dadelijk niet met hare ouders over spreken, maar al verscheidene malen, dat ze uitging, werd ze opgewacht door een' heer, o zoo'n knap heer, die, vrien delijk bovenmate, met. haar een praatje maakte en soms zelfs een eindje met haar opwandelde. Men kon nooit weten, hoe raar een stuivertje kan rollen, en ze moest nu toch vooral zorgen, dat hij zich voor hare kleeding niet behoefde te scha men Haar gezichtje vond hij mooige- noeg, dat had hij zelf reeds verzekerd, maar een knap gezichtje alleen is niet voldoende om op den duur te bekoren. Het geheel moet er mee in overeenstemming zijn, dat begreep ze heel goed. Het duurde niet lang, of de vriende lijke heer beloofde haar gouden bergen voor de toekomst, en voor het tegen woordige nam hij de zorgen voor haar toilet voor een deel op zich. Het meisje vermeide zich in heerlijke droomen voor de toekomst! Arm kind! hoe spoedig was die toekomst voor goed vernietigd Ge kendet niet eene wulpschheid, die steeds naar eene prooi zoekt! Ge begreept niet, dat er beloften worden gedaan al leen om ze op een gegeven oogenblik te verbreken! Waar ge liefde meendet te vinden, bestond alleen de zucht naar oogenblikkelijk genot; waar ge trouwdacht te kunnen verwachten, daar lag de ver- achtelijkste laagheid achter een schoon masker verborgen! Ge hebt u willen verheffen boven den stand, waarin uwe moeder leefde. En thans zijt gedaald verre beneden haar, want ge mist, waarop zij in weerwil van hare armoede altijd trotsch mocht zijn, ge mist uwe eer! En daar zit ge nu slachtoffer van ijdelheid ten deele, van blibd vertrouwen ten andere. Ge krijt in de eenzaamheid uwe oogen rood, en de toekomst rijst voor uw oog zóó donker dat ge geen enkel lichtend punt aan den hemel ziet. Ge zijt ééne uit zoo velen zult ge de laatste zijn, die der verlei ding ten prooi viel? Nbld. v.h. Noorden. Aan de voorturner s-1 es door het Gew. N. H. van het N. G. F. op Zondag 14 Mei alhier gegeven, na men een zeventiental voorwerkers deel. Het waren de afgevaardigden van Ly curgus Krommenie, Olympia Amsterdam, John Westzaan, Kracht en Vlugheid Alk maar, Sparta Amsterdam, Kracht tn Vol harding Amsterdam, Kracht en Vlugheid Amsterdam, Olympia Wieringerwaard. Oe fening kweekt kennis Helder, Lycurgus Schagen, Hercules Beemster, Voorwaarts Noordschermer, en Sparta Winkel. De les werd geleid door den heer II. Luiting Turnleeraar te Amsterdam. Van het gewestelijk Bestuur waren de heeren J. Croesen secr. en Th. Roep co m. missaris, aanwezig. Vele turners uit deu omtrek woonden de oefeningen bij De ze bestonden in eene repetitie van de staafoefeningen, welke op 7 en 8 Augus tus bij gelegenheid van het 25-jarig Bqndsfeest te Amsterdam uitgevoerd zul len worden, en eene serie-oefening aan paard en rekstok. Reeds meermalen wa ren wij ooggetuigen van de uitstekende wijze waarop deze voorwerkersklasse werkt en de flinke resultaten waarop ze mag roemen; 't is dan ook niet te ver wonderen, dat de andere gewesten in na volging van N. H. ook dergelijke prac- tische op leidingscursussen in het leven riepen. Voor Schagen is het voorzeker hoogst vleiend, dat bij elke hernieuwde kennismaking nog steeds op de meest lofe- lijke wijze over de eerste gewestelijke uitvoering alhier wordt gesproken, en wij meenen te kunnen verzekeren, dat Ly curgus bij de viering van het 15-jarig bestaan, in 1894 niet tevergeefs een be roep op de Turnmakkers van geheel Noord-Holland zal doen. Onze Burgemeester, de heer Mr. C. H. Beels, heeft iu een zeer waardeerend schrijven te kennen gege ven het voorzitterschap der vereeniging tot het houden van eene Paaschtentoonstel- ling van vee te Schagen, te aanvaarden. Donderdag a. s. zullen in eene bestuurs vergadering door deu secretaris, den heer J. P. Wagenaar alhier, de statuten ter onderteekening aan het bestuur worden overgelegd, om daarna ter goedkeuring aan H. M. de Koningin-Regentes te wor den aangeboden. Bij de Orgelbespeling, op Vrijdag des avonds ten 7 ure in het kerkgebouw der Herv, Gemeente alhier tegeven door den Heer B. van der Kaaoud Elève van het Blinden-Instituut te Amsterdam, zal onderstaand Programma ten gehoore ge bracht worden No. I. Koraal met variatiën over Psalm 42, Eigen Compositie. No. 2. Andante uit Sonate 5, Mendelsshohn. No. 3. Trio, D. Mineur, I. S. Bach. No. 4. Auf Weih- nachten, Eigen Compositie. No. 5. Sona te 5, (eerste gedeelte). Mendelsshon. No. 6. Andante A's dur, Beethoven. No. 7. Fuga en Andante uit Sonate 6, Mendels- sohn. No. 8 Fluit Concert C. Dur, Eigen Compositie. In eene vergadering van wielrijders, j. 1. Maandagavond in het lokaal van den heer J. P. Blauw alhier gehouden, is opgericht eene wielrijders club voor Schagen en omstreken. Tot voorzitter der vereeniging werd gekozen de heer Tjalkenstot kapitein commissaris de heer Alerz en tot secre taris-penningmeester de heer J. P. Wage naar, allen alhier. De eerste tocht, die door de vereeniging voor hare leden is uitgeschreven, zal Zondag 28 Mei, plaats hebben. Nieuwe leden kunnen zich als zoodanig aanmeldeu bij den secretaris-penningmees ter; de contributie der gewone leden be draagt f 1.50 per jaar. Door den Nederlandschen bond van wielrijders is het hotel van den heer A. Vader, tot bondshotel voor Schagen aangewezen. In hare jaa r-v ergadering van Dinsdag j.1- heeft onze Harmonika- pel besloten haar 25-jarig bestaan iu 1894 te vieren door het geven van een volksfeest. In plaats van den heer C. Roggeveendie niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd tot secretaris benoemd de heer Ter linden, tot commis saris in diens plaats de heer J. Rotgans. De heer W. Vaderwerd als penning meester herkozen. Dinsdag j. 1. was er tegen| 8 centen de twee emmers duinwater ver krijgbaar, door particulieren in vaten aangevoerd. Thans kunnen wy onze ingezetenen mededeelen, dat door tusschenkomst van ons gemeentebestuur de ingeze tenen in de gelegenheid worden gesteld zich voorloopig van goed, zuiver drink Morgen Donderdag zal een wagon duinwater worden aange voerd, dat, al naar gelang van het uur van aankomst, 't zij dien dag, 't zij op V r ij d a g, bij den spoor-overweg, in de Hoep verkrijgbaar zal worden gesteld tegen betaling van slechts 6 cent per gang van 24 Liter. Bedeelden zullen per gezin één gang voor het zeker wel hoogst billijk gesteld bedrag van 2 cents per gang van 24 li ters kunnen ontvangen. Ofschoon het regenbuitje van gisteren avond wel eenige frischheid in de natuur heeft geschonken, wat het aan drinkwa ter gaf, was niet noemenswaard. Zoo velen, die nu, omdat het regenwa ter op was, slecht en onvertrouwbaar putwater moesten drinken, zullen onge twijfeld van de door de gemeente ver schafte gelegenheid gretig gebiuik maken. Daar de wagon slechts 24 uur in los sing mag staan, raden wij ieder aan, zoo dra het bekend is, dat de wagon is aan gekomen, zich van dit duinwater te voor zien. Tot de feestelijkheden bij gelegenheid van het concours door den Provincialen Bond van Fanfare en Har monie-gezelschappen te "Winkel uitge schreven behooren eenWielenwedstrijd en eene Gymnastiekuilvoering in de open lucht. De vereeniging Lycurgus van Scha gen en Olympia te Wieringerwaard zul len met de vereeniging Sparta te Winkel vereenigd optredenzoowel de wedstrijd als de uitvoering zullen op den dag, vol gende op het concours, worden gehouden. Ingeschreven van 13 16 Mei 1893. Geboren Franciscus z. v. Jan Paga- no en van Teekela Staa. Ondertrouwd Getrouwd, en Overleden: Geene. 5de Klasse. Trekking van 16 Mei. Erijs van f 1000: No. 2827 8394 14876 400: 264 2218 7763 12662 20350 200: 80 5829 9076 13331 15493 15508 20793 100: 2754 3475 5135 9092 9652 10907 11893 11986 13122 13182 17119 18030 19910 Jjtoorn. 13 Mei 1893. Aangevoerd. H. L. Rogga t a 10 Tarwe 6.25 a 8. 12 Garst 4.— a 5. 9 Haver 3.25 a 4. WittoErwten 9.50 a 11. Groene dito 10.50 a 14. Gfouwe dito 12.— a 17. Vale dito 6.25 a 14 l Bruineboonon, 6.50 a 12. 28 Geeleboonen a Witteboonen 10.50 a 14. Paardenb. 5.50 a 6. Karwijzaad 9.50 a 10. Mosterdzaad 26.— a 28- Paarden a 24 Koeien 125. a 225.'- 34 Kalveren 6 a 14. 4U4 Scbapeu 10 a 22 1030 Lammeren 3. a .7 52 magere Varkens 12. a 26. Zeugen a 108 Biggen 7.— a 12! Kip-Eieren per 100, 3.— a ri- 2425 koppbn boter 52sa 55 ct per kop P ai r tra e r e n d, 16 Mei 1893. Aangevoerd 294 stapels. Hoogste prijs kleiue kaas f 30.— 2 stapel middelbare f 24. 2135 K G. Boter f 1.— a l.io, por K.G. 22 Slieren. 15 Paarden. 565 Runderen. 194 Vette Kalveren f 0.50 k f90. por KG., handel stug 302 Nuchtere dito, f 5.— a 12.—per stuk handel vlug. 162 Vette Varkens per Kilo f 0.44 a 0.54 handel vlug. 242 Magere idem per stuk f 15.a 32.— handel stug. 256 Biggen, f 9. a 13.—handel stug. 1660 Schapen lage prijzen, bandel atug.2. 1020 Lammeren, bandel'matig i 5. Kipeieren per 100 stuks f 3.— a3.50 Eendeieren p. 100 stuks t 3. a 3.25 Alkmaar 13 Mei 1893. Aangevoerd: 15 Paarden f 40.— a 150. 73 Koeien 50. a 170. 55 nucht. Kalveren 4.a 10. 400 magere Schapen 8.— a 24.— 1187 lammeren 4.a 10.— 208 magere Varkens 17.a 22. 278 Biggen 10.— a 15.— 12 Bokken en Geiten 3.a 10.— 5 Kleine Bokjes .40 a .70 Boter per P. .47s a .57s Kipeieren 3.— a 3.50 Eendeieren 3 25 a Al ktitnar. 15 Mei 1893. Aangevoerd. 8 Kooien on Os6en f 1.60 a 2.20 187 vette Kalveren f 35 a 94.— (per kilo f 0.80 a —.90 64 Nuchtere Kalveren 4.a 10.— 98 vette Varkens per P f 0.44 a 0.55 50 magere dito 17.— .a 24 79 magere schapen f 14.— 22 a 6 Lammeren f 4._ a g

Schager Courant | 1893 | | pagina 3