PnMiciteits-Borfl, in de gemeente SCHAGEN, Vervolg Itinnenlandscli \ienws PLAATSELIJK NIEUWS. HSTGKEiZOIISrZDJEEN". N p i' a n k c I 8. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. 342ste STAATSLOTERIJ. Getrokken I* r ij z e n. Marktberichten. Advertentiën. bij C. BURGER, boekhan delaar aldaar. a Tfjar.Tfi.ncr No. Ü/3U. dat per post verzonden was, ontvreemd had. Doordien Huber een huis had liten bouwen, was de aandacht der politie op hem gevestigd. Bij den postdiefstal in het jaar 1884 waren zeven kisten, inhoudende een bedrag van 740,000 gulden atn bank papier door de Weener Reichscentralkasse aan de Hongaarsche Staatcentrakasse ver zonden. Bij aankomst dier zending bleek, dat een der kisten in plaats van 30,00 gulden drie groote steenen bevatte. Het scheen, dat die kist onderweg was open gebroken en leeggeplunderd. Thans kwam aan het licht, dat Huber een kist vervaardigd had, die er precies uitzag als de echte, en die hij handig verruild had. Een ontrouwe bediende. Te Parijs is een handelsbediende, ze kere L., in hechtenis genomen, die in den tijd van twaaif jaren eene som van 120.000 frs. had verduisterd. Hij was met de brief wisseling belast en had dikwijls aanmerke lijke snmnaeu voor postzegels te vergoeden aan correspondenten, die slechts in zijne verbeelding bestonden. Bij eene huiszoeking vond men. behalve eene saozienlijke som gelds, eene aardige verzameling postzegels ten zijnent. Hij was zeer geacht en deed zich voor als een rijk man, die slechts zijne betrekking aanhield ten einde wat om handen te heb ben. Door een toeval kwam zijn geknoei aan 't licht. Na een wandeling van zes maanden kwam onlangs te Lissabon, de onverscbokken wandelaar Paul Laxunann aandie den geheelen weg van Rusland naar Lissabon te voet had afgelegd Zijn weg leidde het eerst van den Kaukasus naar Sint-Petersburg. De grootste moeilijk heden had hij in de afgelegen bergstre ken van den Kaukasus te overwinnen waar nog geen straatwegen zijn; hij moest tachtig mijlen ver over steile, hoogst gevaarlijke rotsen klauteren en dikwijls op handen en voeten voortkruipen. Daar bij vond hij geen volksstam, die hem huisvesting verleende; de stammen, die in die buurt huisden, bestonden uit bandietengespuis; de weinige reizigers, die zich in die streek waagden, werden overvallen en neergelegd. Laxmann kon enkel door zijn beide Amerikaansche revolvers, die hij haast onafgebroken dag en nacht in de hand had, ontzag inboe zemen. De wandelaar had een tentje bij zich, waaronder hij sliep als hij behoefte aan rust had. Den 5 October 1892 kwam hij te Pe tersburg, waar hij een week bleef; daarop vervolgde hij zijn weg en kwam den lln April te Madrid en den 25n te Lissabon Laxmann legde iederen dag vijftig tot zes tig kilometers af en soms nog meer, Ge durende zijn reisje gaf hij twaalfhonderd gulden uit. Een schutter, een groot man in zijn eigen oogen, was tot kapitein benoemd. Hij kou maar niet zwijgen over zijn nieuwe waardigheid Een pasr dagen later een vriend tegeukomende, klonk het nu: „Wel, Jan, je hebt zeker wel gehoord dat ik kapitein geworden ben.* Ja, zeide, Jan, dat heb ik gehoord." „En wat zeiden ze er thuis wel van?" Ze konden niets zeggen, zeide Jan, ze moesten zoo lachen." Eenafschuwelijke moord is te Berlijn op een zesjarigen knaap ge pleegd. Een brandweerman vond Maandag nabij de exercitieplaats der gardes-ctu-corps het lijk; de knaap was geworgd en enkele stukken waren uit het lichaam gesneden. Het kind was bloemen gaan zoeken voor het graf van zijn vader. De moordenaar een 26jarige barbiersleerling, is gearresteerd en heeft bekend. Men gelooft dat hij krankzin nig is. Vijfvoudige moord en zelf- moord. Een wijnhuishouder te Parijs, Couppey genaamd, een harstochelijk lief hebber van wedden bij wedrennen en die daarbij zeer veel, zoo niet alles verloren bad,'heeft Zaterdagochtend vroeg zijn vrouw, zijn veertieujarigeu zoon en zijn dochtertje van dertien jaren vermoord en een doch tertje van zeven jaar zwaar gekwetst; hem- zelven vond men, de revolver in de hand waarmede hij zich een wonde in het hoofd had toegebracht, op het oogenblik dat de commissaris van politie de deur deed open breken. Hij is in den avond bezweken. De conciërge had, op het knallen der eerste schoten, geroepen. Er is een brief gevon den waarin de echtelingen verklaarden een einde aan hun leven te willen maken en hun kinderen niet in armoede en schande te willen achterlaten. Zij hadden dit blijk baar eerst door houtskooldamp beproefd, maar ontwakende moet Couppv zijn vrouw en achtereenvolgens de kinderen in hun slaap ieder een kogel door het hoofd heb ben gejaagd. Men vond ze op het jongste dochtertje na, dood in hun bedden, bebloed en met een wond in de slaap. TeWorms is een dienst- meisje in hechtenis genomen, dat het ge zin, waar zij diende, met vitriool wilde vergiftigen. Zij had het vergift reeds in de soep gedaan, wat nog bijtijds werd on- dekt. Zoodra men tocht op het hoofd vat, en gevoelt, dat er een verkoudheid in aantocht is, moet men zich het voorhootd boven den neus een^ paar maal flink inwrijven met een sponsje met kamferspiritus en tevens ruiken aan een fleschje vliegende geest. Te Blackbur n in Engt- iand, werd onlangs een vrouw gedagvaard wegens diefstal. Haar docler schrikte zoo, dat zij haar spraak verloor en sedert dien tijd stom is gebleven. Het is nu al een dag ot tien geleden en men vreest dat zij stom zil blijven. Eenige uitzondering. Rentenier (zeer opgewonden). Mijnheer ik laat mij van niemand eene geringschat ting welgevallen behalve van de schat ters voor belasting. Dikwijls hoort men, dat de zeug haar jongeu verslindt. Ten einde dit te verhinderen, bevelen wij het een voudige middel aan, de pasgeboron biggen met brandewijn of spiritus in te wrijven, dan zal het wreede moedervarken hit wel laten. (Lb.-Ct.) Te Nantes duwde een s i- naasappelenvronw Maandag 11. haar wa gentje door de straten, toen plotseling een zwerm van duizenden bijen er op neder- streck. Haar ontsteltenis veranderde alras in blijdschap, toeu een voorbijganger aan bood voor 50 frcs den zwerm van haar te koopen. In een der bladen kondig de een huisvader aldus de geboorte van een jeugdigen wereldburger aan: „Hedenmorgen half 1 waalt schonk mijn vrouw mij een kop koffie en om half één een flinken zoon." Een boertje deed eenbood- schap bij een heer te Ginneken. Ons bui ten-mannetje zon even op antwoord wach ten. „Mienlje,* sprak de heer des huizes, „geef dien man een glaasje oude klare.» „Och neen, mijnheer,' antwoorde het boertje, „wat bedorven is, lust. ik ook niet." Onder de vele transpor t- middelen van onze dagen neemt het rij wiel eene hoogst belaugrijke plaats in. Eugeland levert per jaar i30 duizend rij wielen. Alleen in het district Coventry zijn duizende werklieden onafgebroken werk zaam met het vervaardigen van vélocipè- des, of de onderdeelen daarvan, die naar het buitenland worden gezonden. In Fraukrijk zijn 300 duizend personen in bet bezit van een rijwiel, ongerekend nog de verhuurders van die vervoermidde len. Alleen te Parijs werden in 1892 60 duizend vèlocipè les verkocht. „Broeder Die k!" zei een predikant tot een neger: „het doet mij ge noegen, dat gij u schijnt te beteren. Gij steelt dus geen kippen en ganzen meer?'' „Wel neen, dominé." Üe predikant ging tevreden heen, ter wijl Dick mompelde: Goddank! dat hij niet naar eenden vroeg! Dan was 't mis." Heer. Maar, Kees, het is toch recht ongelukkig, dat je altijd met je vrouw over hoop ligt. Kees. Ja mijnheer, dat is altijd als er twee trouwen van welke de een geld heeft en de andere niet. Heer. Wel, wie van jelui heeft dan het vermogen meegebracht, jij of je vrouw? Kees. Ik had niets maar mijn vrouw had 6 gulden. Slager (tot de keukenmeid): „Ju- lui hebt in de laatste maand vrij wat min der vleesch gebruikt dan vroeger.» Keukenmeid: „Ja, mijnheer is vegetariër geworden.» Slager: „Zoo. Nu, meisjelief, zeg jij dan aan je meueer, dat hij op een verkeerden weg is; met vegetariërs loopt het altijd slecht al. Je ziet het aan de beesten, zij vreten niks als gras en zij worden geslacht en op gegeten. Hoe weet mevr. Gallessen toch zoo veel van familieaugelegenheden van de Wallessen?. Omdat mvr. Gallessen de papegaai van de Wallessen heeft gekocht. Als een bewijs, hoe taai oude instellingen in Engeland zijn, viuden wij vermeld, dat te Londen, bij Eaton Square, een goed bezoldigd ambtenaar, ook des nachts, in een huisje de wacht houdt- ofschoon hij niets te doen heelt. Eeuwen geleden is hij daar geplaatst, om tol te heffen voor de runderen en schapen, die langs dien weg in de City worden gevoerd. Thans komt het vleesch er slechts voorbij in den vorm van biefstukken en ribben, maar nog altijd is de wachtpost niet opge heven eu wordt de ambtenaar door de bur gerij betaald voor niets te doeu. Een beschroomd jongeling die een klein inkomen, maar veel zin in een meisje heeft, besluit den vader der sehoone eens te polsen over zijne kansen als pretendent. Wat dunkt u, mijnheer A., hoeveel inkomen moet een man in onzen stand hebben om te kunnen trouwen? Wat zal ik je zeggen; ik heb het gewaagd met een inkomen van tweedui zend gulden, eu ik heb een gelukkig hu welijk gehad. Ei! maar ik trouwde een arm meisje dat van zuinigheid wist; als ik tchter.een verwende jongedame zooals bij', mijne dochter had gekregen, zou ik wel tien duizend noodig gehad hebben. Spreekwoorden met een vraagteeke n.Ondank is des werelds loon en toch roept heel de wereld om loonsverhooging. Armoed is geen schande voornamelijk niet wanneer het bloedarmoede :s, die zeer chique staat. Ongeluk is goedkoop en komt iemand toch zoo duur te staan. Een schooljongen over Dr. Temple. Toen Dr. Temple hoofdonderwij zer was te Rugby liet hij eens een jougen voor zich komen, die zich aan een ver zuim tegen de discipline had schuldig ge- maa«t. De schijn was tegen den jongen, en hij liep groot gevaar weggejaagd te wor den. Hij had wel een geldige reden tot verontschuldiging, maar hij was in tegen woordigheid van den hoofdonderwijzer te bedremmeld om die uit te leggen. Hij schreef dus een brief naar zijn vader, waar in hij de geheele zaak in bijzonderheden verleide. Zijn vader begreep, dat het beste wat hij doen kon, was, den brief van zijn zoon naar Dr. Temple te zenden, en ver zocht hem alleen niet te letten op de fa miliare uitdrukkingen. De vader had ze ker niet de achterzijde van het papier be keken, want daar vond Dr. Temple het volgende postscirptum: „Als ik hem alles maar kon uitleggen zou het wel in orde komen, want Temple is wel een beest, maar een rechtvaardig beest." De bisschop meent dat dit het grootste com pliment is, dat hij ooit in zijn leven kreeg. Yoor de ingezetenen der gemeente Wieringerwaard is zeker niet van belang ontbloot het volgende, hetwelk de Delftsche Opmerker mededeelt DELFT, 17 Mei 1893. Het is heden 25 jaar geleden, dat Ds. Buisman zijn loopbaan als 1 predikant begon. Na eerst te Oosterend op Texel drie jaren en daarna even zoovele jaren te Wieringerwaard werkzaam geweest te zijn, deed hij in Mei 1874 zijn intrede bij de Remon- strantsche Gemeente alhier. Sedert dien tijd verviervoudigde het aantal zijner ge meenteleden alhier en werd dat van zijn catechisanten achtmaal grooter. Was hij voor zijne gemeente een ijverig voorgan ger, die met groote toewijding zijn ambt vervulde, ook in nog ruimer kring heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Zoo danken wij bijv. aan hem de op richting alhier van een afdeeling van den Protestantenbondwelke afdeeling aan zoo velen in den winter aangename eu leerzame avonden bezorgt. Dat vooral ook paedagogische arbeid hem ter harte gaat, bewijzen zijneoprichting van een Zon dagschool en zijne bemoeiingen met Slöjd en Toynbeewerk. Zeker kan Ds. Buisman met groote voldoening op de vele en goede vruchten van zijn arbeid alhier terugzien. Geen wonder dan ook, dat de gemeen teleden en talrijke vrienden en leerlin gen van den jubilaris er prijs op stelden, dezen voor hem en de zijnen zoo belang rijken dag tot een waar feest voor hem te maken. Namens zijne gemeente en geestverwanten werd hem door Prof. Gongrijp, l d van het bestuur der gemeen te, onder warme en waardeerende be woordingen een fraai en nuttig geschenk aangeboden. Ook de catechisanten gaven van hunne belangstelling blijk door het aanbiede i van een mooi cadeau. Har telijk was de dankbetuiging van den ju bilaris voor zoovele bewijzen van achting en sympathie. Zeker is het de wensch van allen, die den ijverigen, oprechten, hartelijken man hebben leeren kennen en waardeeren, dat hij nog lang voor zijn gezin, zijn vrien den en zijn geestverwanten in deze stad gespaard zal blijven. SCHAGEN, 27 Mei 1893. Aanbesteding onderhoud gemeentewerk Schagen. Timmerwerk. Ingeleverd 5 biljetten C. Vlaming f 883.P. Voorman f 856.C. Visser f 785.P. Honijk f 759.D. Kramer f 530. Schilderwerk. Ingeleverd 6 biljetten A. Klos f 498.— J. Krans f 480.— J. Baars f 459.— T. Vader f 500.— A. Bakker f 455.— J. Streek f444.50. Metselwerk. Ingeleverd 4 biljetten. J. Koning f 195.J. Overtoom f 192.95, B. Kroone f 160.— S. Over toom f 149. Smidswerk. Ingeleverd 4 biljetten Wed. L. Roggeveen f 189.75, G. van der Meij f 179.P. Ilonijk f 130. H. Blok f 105.— Straatwerk. Ingeleverd 1 biljet A. Koomen 10 h 11 cent per M2. Zand. Ingeleverd 2 biljetten. A. Bruin f 1.80 per M3. D. Veul f 1.60 per M3. Den laagsten inschrijvers is het werk gegund. Woensdagavond verga derde in het lokaal van den heer W. Roggeveen de „Schage r-Z wemver- e e n i g i n g". De vergadering werd bij gewoond door een tiental leden, welk getal bij dat van vorige vergaderingen vergeleken, werkelijk verblijdend mag genoemd worden. Over 't algemeen toch stellen de leden van verschillende ver- eenigingen te dezer plaatse zulk een over vloedig vertrouwen in het Bestuur hunner vereenigingen, dat dit op de jaarverga deringen meermalen bet eenige publiek uitmaakt. Uit het verslag vau den Secr. en dat der Penningmeester bleek, dat de toestand alleszins bevredigend mag genoemd worden. Het aanlal leden be droeg 25 tegen 23 in 1891. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de ontvangsten f 61.25 en de uitgaven f 29.86 bedroegen. Daar het aantal kamertjes voldoende in de behoefte voor ziet, hoopt de vereeniging dit jaar de noodige verbeteringen door beschoeing en verdieping aan te brengen. Den aftredenden pennm. den heer Th. Roepwerd als zoodanig herkozen. Een drietal heeren traden als lid toe. Daar de tent weder aan de Wiel is ge plaatst, kan men het seizoen als geopend beschouwen. Woensdagavond, om- streeks 7 uur, zouden twee rijtuigen elkander op lp. A alhier passeeren. Door het schal I van het paard van den heer V.^ "iep het paard van den heer K. achteruit en duwde den wagen, waarvoor bit gespannen was zoo dicht op den kaut, dat deze van den wal in de sloot laakte. Het paard van den heer V. was inmiddels ook achteruit geloopen en wLt daardoor de kar, waarvoor het gespannen was, denzelfden weg van den wageu te doen volgen. Mbt een nat pak en wat averij aan de rijtuigen, liep dit ongeval gelukkig af. Bij de afdrijving der Schapen van onze Donderdagscbe markt j.1. stiet een der dieren het driejarig zoontje van den heer K. alhier, dat op de stoep voor zijns vaders huis stond, met zooveel kracht tegen het hoofd, dat eene hersenbreuk ontstond, waaraan het ventje nu ernstig ziek ligt. Het vijfjarig zoontje van den heer S alhier werd eveneens gestooten dqor een schaap, waardoor bij eene diepe snede boven het oog bekwam. Met luid geschreeuw en felle zweepslagen wist de zevenjarige C. H. het kwaadaardige beest, dat zich voor een tweeden aanval gereed maakte, te verdrijven. Deroos schijntin onzen Schager bodem een El Dorado gevonden te hebben. Meldden wij verleden jaar dat er zich eene op het slotplein bevond, die honderden bloemen telde, heden zagen wij eene treurroos in den tuin van den heer H. op de Laan alhier, die wat sierlijkheid van kroon en talrijkheid van knoppen betreft, zeker eene zeldzaamheid genoemd mag worden. Wanneer de dui zende knoppen, waarvan er al reeds be ginnen te ontluiken in vollen bloei staan, zal deze treurroos een overheerlijk ge zicht opleveren. Den 1 len Juni zal onze Harmoniekapel haar eerste zomer- concert in den tuin van den heer Broersma geven. Vr ij dagavond geraakte het drie-jarig jongentje van P. K. in de Hoep té water. Een ouder broertje bracht hem op het droge. Met een nat pak kwam de kleine er af. M. de R. Wij kuniieu niet nalaten u een 'n klein plaatsj; ta verzoeken in uw veelgelezen blad aangaande het ingezonden stuk ten voorspra ke voor schipper Geel. In zoo verre het ons bekend is, valt er op schipper Haverkoorn en schipper Frui ten evenmin iets te zeggen als op schipper Gee'; zoo zouden wij het heel goed vinden, dat de heer Boekei navolging kreeg, aangezien onze eigen burgers te W.— Waard toch hunne lasten moeien betalen en Geel in de gemeente Barsingerhorn thuis hoort en uog nooit geen burger in de Wie ringerwaard is gewe st. Eenige Burgersdie voor hunne plaatsgenooten zijn. Wieringerwaard, 22 Mei 1893. Niets is aristocratischer dan 't ge meen." Multatuli. Wie maar een boekje heeft gelezen, Dat placht een neuswijs mensch te wezen. Cats. Let op uw eer en houtse net, Het witste kleet is 't eerst besmet. Cats. Bij strijden en lijden Te leeren valt zwaar; Maar vroom wordt en vroed wordt Men nergens als daar. Burns. Beoordeel de menschen niet alleen naar den Zondag; let ook op hetgeen zij de geheele week doen. Fuller Een schip op zand verstrekt een baken; De voorzaat leert den nazaat waken. Vondel. Wie tijd vindt voor geld verdienen en zin genot, moet als hij den eeretitel van mensch voeren wil, ook tjjd kunnen vinden voor da den van toewijding en zelfverloochening. Buisman. Laban was zelfzuchtig en trouweloos en toch riep hij af en toe den naam des Heeren aan. 't Is dus van de vroegste tijden af al zoo geweest, dat de vlag van den godsdienst soms boten de mod derpoel waait. Laurillard. Wie al koopt wat hem gerief is, Moet verkoopen, wat hem lief is. Ken u zeiven geldt voor ziel en lijf. Leer kennen wat ziek maakt en leer bet vermijden. De gezondheid is de zedeleer van het lichaam. Dr. van Capelle. Een kermis moet het leven heeten. Wat bont gewoel, wat valsche schijn Ei zoo? Nu, wil dat nooit vergelen, Wat die ter kermis gaat moet weten: Laat, wat gij koopt van waarde zijn! Knorrigheid in huis is niet alleen zon de tegen den heiligen geest, maar zonde tegen den heiligen geest in den tempel der liefde. Parker. Woorden van drift zijn als vonken, die men in de leege lucht moet laten uiteenspatten; daar kunnen zij geen kwaad, maar daar zij raken daar bran- nen zij. A. S. C. Wallis. Niet woestijn en woud, maar de slop pen in de groote steden en langs de groote wegen brengen barbaren voort, die voor de moderne beschaving kun nen worden, wat Hunnen en Wandalen voor de oude zijn geweest. George. Bewaar het beeld der revolutie, het ware beeld, in al zijn verschrikking, in al zijn gruwzaamheid, en hout het ware beeld den volksmenners voor oogen, die de revolutie prediken, en den mannen van het behoud, die de revolutie maken, opdat beiden hun verantwoordelijkheid kennen. v. d. Bergh. Ingeschreven van 24 26 Mei 1893. GeborenPietertje d. v. Christiaan Broekhuizen en van Ariaantje Blom Cor- nelis Dirk z. v. Leendert Oudshoom en van Neeltje Floor. OndertrouwdChristiaan Franciscus Kshlman, jm. oud 24 jr. en Bregtje Wit jd. oud 24 jr, beide wonende te Schagen. Getrouwd, en Overleden Geene. 5de Klasse. Trekking van 24 Mei. Prijs van f 5000: No.12511 1500: 2314 1000: 89 1878 4926 8979 17165 20320 W 400: 2869 5665 12945 19292 20229 20394 n 200: 9018 12557 w 100: 2644 3471 3870 4425 6196 7512 10328 10644 11203 12375 15699 16396 16881 20906 5 de Klasse Trekking van 25 Mei. Prijs van f 5000: No. 13604 V 1000: 1318 2498 13554 S 400: 2382 4748 5258 11514 14042 17456 n 200: 2084 6390 17541 100: 143 1143 3614 4589 4755 5354 5714 8150 9805 10908 18793 12828 13076 13434 13809 18932 20628 5de Klasse. Trekking van 26 Mei. Prijs van f 1000: No. 17516 200: 5541 5892 11217 19221 19222 1003277 3509 3770 4422 6622 8612 9190 9850 16538 18268 ch a is f ts, 18 Mei 1893. Aangevoerd 4 Paarden f 70. 180.,— 10 Stieren f 50.— a 180.— 86 Geldekoeien (magero) f 80. a 160.— 10 Vette Koeien f 140.— a 285.— 60 Kali koeien f 100.— a 200.- 40 Vaarzen f 60.- a 140.— 52 Nuchtere Kalveren 1 4.- a 10.— 335 Schapen (magere) f 7.— a 14 25 Idem (vette) f 17.- a 22'— Overbouders f a 1756 Lammeren f 4.- a 10.— Bokken en Geiten f a 40 Varkens (magere) f 17.- a 20.— 20 Biggen f 10.— a 14.— 40 Konijnen f —.10 a -.25 20 Kippen f —.80 a 1 50 Ganzen t a 600 Kilgr. Boter f 1.— a 1.10 140 Kaas f 20 a .30 5000 Kip-Eieren f 3.a 3.50 5400 Ejnd-eieren f 3.10 a 325 U oo r* tt 25 Mei 1893. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 30. Com missie f 25.50, Middelbare f aanga voerd 233 stapels, wegende 61784 Kilo. Zaandam. 25 Mei. Ter markt aau gevoerd 19 stapels kleine kaas prijs 28.50 Edam 25 Mei 1893. Aangevoerd. 124 stukken boter, per half kilo f 0.60 0. 64 eieren 1 3,50 a f 4.50 per 100. ALKMAAR, 26 Mei 1893. Kleine Kaas f 30.Commissie f 25.50 Middelbare f 26.75, aangevoerd 350 stapels wegende 115000 K.Q. En Uhuinen, 24 Mei 1893. Heden werden alhier aangevoerd sta pels, Graskaas f karweizaad f 14.50 15.oud f a mosterdzaad f 26.a 28.Maanzaad f a grauwe erwten f 12.a 15.vale dito 9.— a 12.Wijker Vale dito f a GroeDe dito a Bruine boonen f5.— a 10.Paardenboonen f a Gerst f 5.50 a 6,Haver f 3.25 a 3,50. Boter 65 67'/, a cents per kop. Vraag inlichtingen omtrent het

Schager Courant | 1893 | | pagina 3