Gemened Nieuws. L a n d b o u w. weduwe; tijdens het leren van haar man tjes, die het een tijdlang zeer goed met el- van lerende dieren zoowel per waaon kon zij zich fatsoenlijk bnrgelijk bewegen, kander konden vinden. lading als per stuk l. aanleiding o 1 De omstandigheden, dat ze beide op den merkingen en zoo ja, welke ZIJ" ie ree Men ziet het haar trouwens aan, ze heeft o een vertrouwenwekkend gelaat. zelfden dag getrouwd waren, dat de res- 9. Hebt gij bij het verroer van Juist in de dagen, dat zij in zoo zeer pectiere echtgenooten in 't zelfde rak werk- per spoorweg bezwaren^ondervon en benarde omstandigheden verkeerde, op 15 zaam, en de kraaiende getuigen van hun zoo ja, welke zijn die April, wilde een buurvrouw haar een paar stuivers laten verdienen en droeg haar op, een doosje met gonden sieraden uit de bank van leeuing te lossen. Die verleiding was voor de zwaar be proefde te groot; daartegen bleek ze Diet bestand t« zijn. Teu minste toen zij de buurvrouw het bewuste doosje bracht, miste deze er een gonden ring nit. De arme, hierover aangesproken, hield vol en dat was dom vau haar er niets van te weten. De andere viouw werd driftig en liet de politie halen. En ziet, bij fooilleering werd de ring du in het bezit van de wedawe gevonden. Zelden zagen wij iemand voor de» straf rechter staan, die door houding en optre den aoo zeer tot mededoogen kon stem men als deze vronw. Bij haar geen voorif- bestndeerde komedievertooning, zooals in znlke gevallen maar al te vaak voorkomt, neen, het is de ware, oprechte stille ver slagenheid, de echte wanhoop, welke uit de houding dier ongelukkige spreken. En als nu het O. M., optredende in het be lang der maatschappelijke orde, haar ver- oordeeliug tot een maand gevangenisstraf vordert, roept zij op vertwijfelenden toen: „Ach, God, sta mij bij, als ik geatraft word heb ik heelemaal geen brood meer ik smeek u, heeren, spaar mij toch, ik heb nooit van mijn leven iets slechts ge daan. Geef mij een geldboete, d»n zal ik misschien nog wel goede menschen vin den, die mij de schande van de gevangenis huwelijksgeluk «chen de jonge eren vrouwtjes \j jcl? ncrac "y ond waren, had tus- Onder deze bezwaren worden door de een meer dan Commissie voornamenlijk bedoeld. gewone vertrouwelijkheid teweeg gebracht, tiet was dan ook hierdoor, dat ,juf van boven», juf van beneden" in het vertrou wen had genomen voor het volgende zaakje dat in het belang van meneer boven werd afgespeeld. Meneer had nl. sedert eenigen tijd de tninder loffelijke gewoonte om 's avonds en zellf's nachts, in abnormalen toestand thuis »u te komen, en na rijp overleg tusschen de beide vriendinnen onderlicg werd, om hem wat te kalmeeren, de volgende list be dacht: Moeder de vronw namelijk nam op ze keren nacht, nadat manlief weder faange- daan" waa thuis gekomen, zijn porte-monnaic uit zijn zak en zijn horloge uit zijn vest om... af te wachten, de dingen die zouden komen. Den volgenden ochtend werd meneer„bo- ven* erg onlekker wakker en miste na tuurlijk bovengenoemde zaken. Vcor vrouw- liet, die hem om geld voor de huishou ding vroeg, kon hij de zaak niet geheim houden en aangezien hij zich niets meer van den vorigen avond kon herinneren, liet hij zich ontvallen, dat bij waarschijnlijk gerold was. Nu begon de comedie. Nataurlijk kreeg *jaf boven'het op de zenuwen en kwam ^buurvrouw van bene den,» ter assistentie aangeloopen. Ze vernam WBt er gebeurd was en toen had meneer bet natuurlijk schrikkelijk hard a. stellen van den het beschikbaar wagen; b. bet laden; c. bet rangeeren met de wagens, d. het voorbrengen van de losplaats bij aankomst; e. de kennisgeving van de aankoms f. het gebrek aan gelegenheid tot drenken van het vee onder weg; 10. Kunt gij nog eenige mededeelingen doen, die tot een goede beoordeeling van het veevervoer van belang zijn? De commissie voornoemd, bestaat uit de heeren: E. D. Kist van Heijningen, D. Konijnenburg en S. C. Korteweg. verwekt. Men wist inderdaad niet onder welk hoofd men den inhoud zou boeken en besloot ten laatste tot den naam - „buitenlandsch pluimgedierte. Nu de wedstrijden in de mode zijn, hebben de inwoners vau Gre- ooble besloten, een concours uit te schrij ven voor dikke lieden, waaraan niemand mag deelnemen, die niet ten minste honderd kilogram weegt, ongetwijfeld zal de deel neming aan dezen gewichtigen wedstrijd zeer groot zijn. De geschiedenis en de overlevering lee- dat een gewicht van honderd kilogram illen besparen. Ik heb drie kinderen, I te verantwoorden. Eiudelijk, toen de boven- daarvan is één doofstom. I jnffrouw wat tot bedaren was gebracht en Ik vraag in gemoede, is het niet in hoo- ge mate aangrijpend zulke scènes bij te wonen. Poltiie Nieuws.) Te WARMOND zal den 17 n en 18ii dezer de Muziekvereeniging Har monie van Waarmond (beschermheer mr. graaf Van Limburg Stirum) haar 25-jarig bestaan feestelijk vieren op het feestterrein, dat daartoe door den beschermheer is af gestaan, o. a. met muziekuitvoeringen en een historisch-allegorischen en gecostu- meerden optocht. Onlangs is gemeld, datlot 2 maal toe brand is ontstaan bij dan mo lenaar A. E. te GARDEREN onder Bar- neveld, waardoor telkens een groot deel van zijn bezitting in vlaromen opgiDg. Gisteren (13 Juli) 's morgens halfzes, is nu ook de hofstede van dien molenaar tot den grond toe afgebrand. De inboedel was tegen brandschade verzekerd. Te MEERSEN znllen opZon- dag, 80 Juli e. k. groote wedrennen wor den gehouden, o.a. concours hippique, ateple chase, paper hunt enz. Naar men verneemt, zullen Nederlandsche en Belgi sche offiiciersn daaraan deelnemen. Er wor den prijzen tot 2000 francs uitgeloofd. Heeft men wel e ens ge- hoord, dat een loteling voor de nationale- militie als reclame opgaf ^tegenzin in den dienst,' nog mooier moet het deze week een aspirant-schutter te Bergen-op-Zoom hebben gemaakt. Als reden voor vrijstel ling gaf hij op „mottig' (pokdalig)! De man is toch goedgekeurd eu zal waarschijnlijk geplaatst worden iu het tweede gelid. Voor dat degeruchtmaken- de brochure der heeren Van Deth en Van Honten over de toestanden te NEER BOSCH hst licht zag, kondigde de heer Van 't Lindenhout in het Oosten het ver schijnen dier brochure aan, omdst hij ge weigerd had een som van circa f300 uit te keeren aan den heer Van Houten, van de vervulling van welken eisch de uitga ve der brochure was afhankelijk gesteld. Van die omstandigheid is sedert zeer ten nadeele van den heer Van Honten gebruik gemaakt. Thans vin t men een brief in 't N. v. d. D. met een begeleidend schrijven van den heer Van Deth. Deze beweert dat de heer Van Houten voorbedachtelijk met de pu- bliceering van dit schrijven heeft gewacht, om eens te ondervinden in hoeverre uit die valsche voorstelling van zaken profijt teu gunste der instelling Neerbosch zou worden getrokken. De heer Van Houten had indertijd zijn schrijven gericht aan den zoon van den directeur, Jacob van 't Lindenhout. Hij formaleerde daarin twee eiscben. In de eerste plaats wenschte hij dat ouderschei den verbeteringen, waarvan hem de nood zakelijkheid tijdens zijn verblijf aau de in richting was gebleken, znllen worden aan gebracht en ten tweede dat hem een »om van f 298 zon worden uitbetaald, het to taal eener door hem gespecificeerde reke ning. Ten slotte schreef de heer Van Hon ten 0 Natuurlijk wil ik ook de schade, op welke wijze dan ook, vergoed zien. Het zal geheel van u athangen of ik daartoe gebrnik zal moeten maken van de brochure. Kunt u zorgen, dat mij èn die schade wordt vergoed, en de allernoodigsle verbe teringen worden aangebrachtdie ik gaarne mondeling of schriftelijk wil noemen, dan zal deze brochure niemand in handen ko men. Op „mijn woord!» Ineender stratente AM STERDAM aan den Haarlemmerdijk uit komende, wonen boven een sedtit jaren be kende kruidenierswinkel twee buuivroutr- de heer des huizes, die zich al diep be- beschaamd gevoelde, aanstalten maakte om heen te gaan, Vwam de juflrouw van de on derste op een inval. »Meneer moest nog even wachteD, d'r schoot daar wat in." Ze ging naar beneden en kwam terug met een courant. »Ziet zei ze, yhier lees ik van een man wiens horloge en benrs gerold is door een dame tje en dat hij het bij de politie aangege ven heeft; ziet u buurman, dat moet n ook doen." Dat was olie in het vunr. Dus was Kobus op een plaats geweest, die een eerzaam huisvader moest eohuwen! Men stelle zich den toestand van den mis dadiger voor bij het volslagen gebrek aan zijn herinneringverroogen met betrekking tot de „cafés" waar bij zijn roes opge daan had. Hij eindigde met de deemoedige ver klaring, voortaan thuis ts znllen blijven en zijn ega, getroffen door zulk een blijk van zelfverloochening, kwam er ten slotte toe, hem zijn buitensporigheid te verge ven en alles met den mantel der liefde te bedekken. Maarnu komt bet slot van de ge schiedenis, de ontknooping. De juflrouw van boven en die van be neden hadden allengs, »Och ziet u, over een wissewassie," verschil van meening gekregen eu zoo kwam het eindelijk, zoo als dat meer gebeurt als „er wat zitten blijft," gisterenavond tot een uitbarsting. Daar begint #de juffrouw van beneden" tegen haar vroeger vriendin uit te varen en de geheele op touw gezette tooneel- vertooning bekend te maken, ja wijst zelfs de plaats aan, waar 't horloge en de por- temonnaie verborgen zijn. Onnoodig zeker te zeggen dat meneer, toen hij hoordp dat hij 't slachtoffer was geweest van vrouwenlist, woedend te keer ging enonmiddellijk zijn lasrzen aantrok, om, zooals hij zei, „een groote" te ga in koopen. Zeker een goede les voor al te groote vertrouwelijkheid, al huldigt meu de spreuk Beter eeu goede buur dan een verre vriend." Bcho. —-Nieuwe manier om biljart te spelen. Een te Nieuw-Orleans aangeko men Franschman, heeft alles, wat op het gebied vau spelen zonderling mocht ge noemd worden, overtroffen door biljart te spelen metziju^peus. In tegenwoor digheid van velen nieuwsgierigen won hij een groot aantal partijen. Na een zeer lang durige en moeielijke partij tegen twee las tige tegenstanders, die hij schitterend over won, was bij zoo gezond en zoofrisch als een hoen: enkel was het puntje van zijn neus vuurrood. Te New-York is een partij biljart te paard gespeeld. Twee rijke Amerikanen, de heeren Warrington en Lewis wedden om twaalfdoizeud gulden, wie 't eerst een partij in honderd punten zou winnen. Een biljart werd in den grooten tuin van een koffiehuis der stad geplaatst en op 't gestel de nor kwamen de beide spelers te paard aanrijden. Zij hielden de teugels in de lin kerhand, de biljard-qeue in de rschter. De partij duurde twee uur. Een jaar geleden trok een proffessor in biljart-spel de aandacht doordien hij en- volstrekt niet buitenge- kel met de wijsvinger en duim speelde. De belangstelling in de eigenaardige kunst vaardigheid van den jman duurde echter maar heel kort. Generaal Henreaux presi- dent der republiek Sint Domingo, schijnt al een heel eigenaardig heerschap te zijn. Hij koesterde argwaan, dat zijn schoonbroe der op politiek gebied zijn tegenstander was: daarom vroeg hij hem op aekeren dag heel vriendelijk ten etvn en voegde hem toe: Eet en drink nu, waarde zwager, zoo veel als je lust, want als het middagmaal is afgeloopen, laat ik je doodschiaten. Wees maar niet bezorgd over je viouw en kin deren, want daar zal ik wel voor zorgen De zwager lachte hartelijk over het aar dige grapje.' en smulde terdege. De gene raal hield echter woord en r.a den maal tijd werd de arme schoonbroeder werkelijk doodgeschoten. In de maand April begaf Henreaux zich naar de havenplaats Manzanillo waar hij aan boord van zijn oorlogschip „President' een onderhoud met den president der re publiek Haïti moest hebben. Voor hij Sint Domingo verliet, liet hij zijn concurrent naar den presidents-zetel, generaal Mar- chanx, aan boord vau zijn schip brengen en in 't Lstruim gooien. Hier ketende hij hem persoonlijk en voerde hem een maand lang, overal als een gevangtme mede. 't Is zeker een mooie manier om zekerheid te hebben, dat thuis niet de boel in *t honderd zal loopen, als men de deur eens uit moet. ren voor een mensch woon is. Vijf of zes jaren geleden slieif in oe Ve.-eenigde Staten een zekere Emma Mark- hv. Op° 21-jarigen leeftijd begonnen zich bij haar verschijnselen te vertoonen van een zeer buitengewoon embonpoint. Werken kon zij weldra niet meer, zoodat zij besloot zich te laten zien. Te Phiadelphia stelde zij zich voor de laalste maal ten toon, zij woog toen 246 kilo en had een taille van 1 m. 58. Emma Markley stierf ten gevolge van een val, dien zij deed, toen haar stoel on der haar gewicht bezweek. Emma Markley is echter niet dikste vrouw welke heelt geleefd. In het hö'el Pieu te Parijs stierf jaren geleden een vrouw die op 36-jarigen leeftijd, 1 m. 64 lang was, maar een omvang had van 5 voet en 2 duim, gemeten langs de taille. Het hoofd van deze ongelukkige vrouw ging tasicheu de reusachtige schouders ver loren. De hals was geheel weg. Onder de ok sels bevonden zich vetkussens, zoo groot dat hel haar onmogelijk was de armen langs het lijf te laten han gen. Zij kon loop m noch liggen en bracht dag en nacht op een fauteuil door. Brillat deelt ook nog eenige bizon- derheden over dikke lieden mede. Hij noemt Raraeau, maire van Chanleur, die 500 pond woog, en hij verhaalt van een inwoner van New-York, wiens voeten wel en kathe draal konden dragen. Deze nnn had een omvang van 8 voet. Zijn duinen waren zoo dik dat hij even als de bekende Romeinsche keizer vrouwen- coiliers als vingerring had kunnen gebrui ken. Zijn armen en dijen hadden de dikte van een normaal man. Hij had bee- nen als van eeu olifant. Tengevolge van zijn verbazende dikte waren zijn onderste oogleden uitgezakt staande ongeveer in dezelfde verhouding staat als een druppel water tol den oceaan. Men moet o.a. bedenken, dat het aantal donkere sterren binnen den ons bekenden sterrenhemel, die wij niet kunnen zien, waarschijnlijk duizenden malen grooter is dan het aantal lichte, die wij op de boven genoemde wijzen kunnen waarnemen; waar uit de mogelijkheid volgt, dat het niet- zichtbare veel grooter is dan hetgeen zich ons toont. De vraag, of het heelal onein dig is komt eigenlijk neer op de vraag, 0f het aantal bestaande moleculen oneindig i8 of niet. En de heer Ball gelooft, dat aan dat aantal een grens is, dat het in de rij cijfers kan worden uitgedrakt. Uit Petersbarg wordt ge schreven De nilrinding van een boer uit bet gouvernement Cherson heeft zeer veel op zien gewekt. De uitgevonden machine is geheel van hout, heeft twee kleine wielen vóór en een groot achter, is in dit opzicht juist het omgekeerde van een velocipede. Hei voertuig wordt echter niet met de voeten maar met de handen in beweging gebracht, voor welke van voren twee stan gen ziju aangebracht, die het groote rad in beweging brengen. De beide stangen dienen tevens om te sturen. De machine is licht en men kan op haar misschien ongeveer 12 kilometer in het uur afleggen, als weg en weer gunstig zijn. De uitvin der wil op het werktuig een rondreis doen stad tot stad. van zoodat hij deze niet koD sluiten, maar wat hem nog afschuwelijker maakte, waren zijn drie onderkinnen, welke wel een voet over zijn borst hingen. EeB Daitsche vrouw, die zich onder dt regeering van Louis Philippe te Parijs liet zien, woog 225 kilo en was laHg 1.76 M. In dienzelfden tijd werd te Parijs ten toongesteld een kind van vier jaren dat 104 pond woog. Een Engrlsch geneesheer, dr. Coé, spreekt over een zekeren Bright, die op tienjarigen leeftijd 144 pond woog, op twintig jaar 355 pond, en dertien maanden voor zijn dood 584 pond. Nog verhaalt men van Engelschen, welke 583 en 649 pond wogen. In 1803 leefde bij Batavia een jong man, die op 22-jarigeu leeftijd 555 pond woog, Langzamerhand nam zijn gewicht tot 600 pond toe, daarna werd hij eerst eiken dag anderhalf, vervolgens twee pond zwaarder, totdat hij, toen hij het gewicht van 643 pond had bereikt, stierf. De Engelschman Sponer, die 305 kilo woog, was zoo dik en vet, dat meu hem een mes 12 ceutimeter in het lijf kon steken, zonder hem letsel te bezorgen. Onder de dikke dames kan men ook noemen de prinsessen van Naragoeé, waar- C"I?1 Verw ij dering van Insec- t e n. Aan het toeval is het te danken, dat een grondeigenaar in Zuid-Amenka eene zeer gewichtige ontdekking gedaan heett. Hij legde nameulijk rondom den stam van eenige perzikboomen, tomaat bladeren, om deze tegen de zon te beschutten. Hoe ver baasd was hij echter, toen hij den volgen den morgen bemerkte, dat alle insecten, waarvan die boomen veel te lijden had den, verdwenen waren. Gebruik makende van de opgedane on dervinding, behandelde de grondeigenaar een geheele reeks van door insecten aange taste boomen op gelijke wijze. Het resul taat was zeer gunstigna eenige dagen was geen insect meer te zien. Maar de ontdekker ging nog verder. Hij nam nu een proef, door met een ai- treksel van versche tomaatbladeren, perzik-, oranje- en rozeboomen te besproeien, en na verloop van twee dagen hadden ook bij die boomen alle insecten het veld geruimd. Wellicht zou men ook de insecten kun nen weren, door tusschen de vruchtboomeu tomaataanplantingen aan te leggen. Indien deze ontdekking proefhoudend mocht blijken te zijn, achten wjj ze van zeer veel gewicht. Wie ervaringen in deze mocht bezitten, zal het publiek eu ons verplichten met de mededeeliug daarvan. Van een genproces wordt Door de Commissie voor het veever- VOerzijn de volgende vragen aan de voornaamste veehandelaars in ons land gericht. 1. welk vee wordt door U vervoerd: paarden, runderen, schapen, of varkens? 2. van welke spoorwegstations wordt door U het vee vervoerd en naar welke stations is het bestemd? 3. Zijt gij gewoon het vee te vervoe ren met de treinen door de spoorwegbe- sturen voor het vervoer van levende die ren aangewezen of wordt door U gebruik gemaakt van treinen waarvoor 50% ver hooging moet worden betaald? 4. Hoeveel uren verloopen in den regel tusschen vertrek en aankomst: a. Yoor het geval dat het vee wordt vervoerd tegen gewoon tarief. b. Yoor het geval dat het wordt ver voerd tegen verhoogd tarief, 5. Zijndooru op-of aan merkingen te maken omtrent de snelheid waarmêe het vee wordt vervoerd Zoo ja, welke zijn die en welke ver beteringen moeten daarin naar uwe mee ning worden gebracht 6. Laat de inrichting van de wagens, waarmee het vervoer plaats vindt, te wenschen over? Zoo ja, welk soort van wagens zijn voor het vervoer ongeschikt en welke soort is naar uwe meenicg goed 7. "Welke ervaringen zijn door U opge daan, omtrent de meest wenschelijke inrichting van wagens tot vervoer van de in 1. bedoelde rubrieken vee 8. Geef het tarief voor het zonderling vlie- in deze heete zomer dagen veel gesproken in Dortmund. Daar zaten voor eenige weken een tal stamgasten in een bierhuis en dachten eigenlijk aan niets. Maar opeens voelde iemand een vlieg op zijn neus en nu kwatu het ge sprek op deze kleine diertjes, die zoo on beschaamd rondvliegen en iemands ge zicht zoo kunnen schenden. Een der gas ten meende, dat er iets gedaan moest wor den ter verdelging dezer lastige gasten, en dal dit ook zeer wel kon; hij wilde wel aannemen een zak vol van deze plaaggees ten binnen eenige weke te verzamelen! Dat betwijfelde een der anderen, hij beweerde dat een zak vol vliegen minstens 50 K.G. moest wegen, en dat het wel niemand zou gelukken binnen eenige weken 50 K.G. vliegen te vangen. Het liep op een wed denschap uit tusschen de heeren M. en R. M. nam aan binnen een bepaalden tijd een zak vol vliegen, ter zwaarte van 50 pond, te leveren voor 120 mark. En hij kwam zijne verplichting na; eenige dagen voor den vastgestelden termijn werd bij den bierhuishouder een zak bezorgd vol vliegen. Deze weigerde die aan te nemen aangezien de dieren zulk een naren reuk' verspreidden. M. liet daarom den zak staan bij een expediteur, kwam bij R. met een proef van zijn zonderlingen waar en eischie zijn 120 mark. R. weigerde die te beta len. en zco kwam er een rechtszaak uit voort. Hoe was nu meneer M. aan 50 pond van Speke vertelt. Een van dezen kon zich slechts op handen en voeten bewegen. Een groot meer is Au- straliö rijker geworden. In de nabijheid van Singleton (Nieuw Zuid Wales) bevin den zich twee tamelijk hooge tegenover elkander liggende bergen, die ouder den naam van „The Neadles" bekend zijn. Tusschen beide bergen door vloeide de diepe Boumanscreck. Tengevolge van de zware regens ver- sehoof een gedeelte van den berg en kwam dit terecht in het bed van den stroom, waardoor een dam van ongeveer 60 meter hoog gevormd werd tusschen beide bergen. De atroom, waarin toen veel water stond, kon niet meer ziju gewonen loop nemen en zoo ontstond een meer van 1 KM. breed, verscheidene KM. lang en 6 tot 24 meter diep! De plaats, waar thans dit meer is, was onbewoond, zoodat noch menschenlevens noch verliezen van materi- ëelen aard te betreuren zijn. Een reusachtig reservoir is door het gebeurde tot stand gekomen, zooals Australië er slechts weiaige bezit en het omliggende land is iu waarde gestegen. Iets over het heelal. Is het heelal oneindig? De bekende En- gelsche geleerde Robert Ball bespreekt deze vraag in het Mei-nummer van de Fortnight- ly Review en antwoordt er op: „mis schien." Bij de beoordeeling van dergelijke vragen, zegt hij, moet men met de waarschijnlijkheid rekenen. Nu is het niet aan te nemen, dat de verste ster, die kunnen waarnemen, niet alleen door er wij den 1- „r auuncu waarin vliegen gekomen? M as hij misschien daiz sterkst»», ..nj.g, M op d, jacht j, ph„4„a,, .elrdVXrï Neen, hij had ze eenvoudig uit Ameri- Inwwrschjnhjk'aïs'ons zlnne^élsel15 Op h.f douaneukantoo, V C.o.d "'f:.."0,.?'.','8!.'""«Mijktód 1 h„d d. „„■taliog, .«k srool.'m^dThïïWw'lc'i» .7.' SoD-'" .ter- Over de rampteSkegness wordt nader in de Engelsche bladen bericht: Skegness is een geliefde badplaats in Lincolnshire. Daar het Zaterdag zeer schoon weer was, waren er van alle kanten veel bezoekers toegestroomd. Onder hen was ook een gezelschap van 80 werklieden van de fNorth London Railway', die voor hun jaarlijksch uitstapje eenen dag op het strand kwamen doorbrengen. Alhoewel meest allen getrouwd, hadden zij toch noch vrouw noch kinderen meegebracht. Een 30 tal leden van het gezelschap gingen vóór etenstijd eeu t ichtje op zee doen met de jacht de flShaunon», dat min stens 60 personen kon meeneneu. Kapitein Grunnil, een goed zeeman, en zijn neef Edwin Grunnil bestuurden de boot: zooals zij reeds honderde malen gedaan hadden. doen het schip vertrok was het weer zoo schoon, de zee kalm en wiüd gunstig; alles ging goed tot omtrent 2 mijlen ver in zee, juist toen du fShannon" wilde om- keerec. Het was dan half één. Eeu plotse linge hevige rukwind greep de boot vast en deed haar kantelen. Al ds opvarenden, uilgenomen drie, werden in zee geworpen en verdronken. Terzelvertijde barstte een ïevige dondtrvlaag boven de stad los en plaste de regen bij beken neer. Na tuurlijk vluchtte iedereen op het strand naar linnen, zoodat weinige personen getuigen waren van de ramp der #Shannon". Toen het onweer over was bemerkte men het ongeluk en meu richtte aanstonds de reddingswerken in. Spoedig waren verschei dene booten in zee in de hoop nog eenige levens te kunnen redden; het waB echter te laat. Een visscher, Jabes Grunill, een neef vau den schipper der ,Shannon" was niet verre van de plaats der ramp, toen deze gebeurde. Opmerkzaam geworden ooor het geroep der schipbreukelingen, vaarde hij er heen en kon drie man, die rond zwommen, opnemen; al de andere wa ren verdwenen. Men weet nog niet zeker hoeveel man ei op de boot waren, maar men beeft al le reden om te gelooven dat er 28 of 29 zijn omgekomen. Reeds twaalf lijken zijn opgevischt, waarvan twee nog niet herkend zijn. De twee schippers, wier lijken nog met gevonden zijn, waren met twee ge zusters getrouwd en laten elk zeven kinde ren achter. Het onderzoek heeft bewezen dat niemand eenige schuld aan het oDge- uk heeft. Zij voeren reeds vele jaren van Skegness uit en haddeD nooit ongeval gehad. Twaalf ambachten en Boven de deur van een hui» in eeD klein dorp in Dorsetshire las men, eenige jaren geleden, het volgende opschrift: John Sib- tot bet al-be- raukundige. Ik houd ook eeu knecht, Jacob" is het ook te weten gexomen i

Schager Courant | 1893 | | pagina 2