Anth. BAKKER, W. Imhulsen, 345ste STAATSLOTERIJ. Marktberichten. PLAATSELIJK NIEUWS. Burgerlijke Stand. U GetroKken I» r ij z e n. Gemeente Schagen. Gem. Oude HVIedorp. Gem. Jlarslngerhorn. Ad vertentiën. D. van Egmond. A. S. Correljé. Eene mooie sorteering tegen veel vermin derde prijzen verkocht. W. IMHULSEN, te Schagen. Schagen. Xieuwe Laagzljde, B 104. ONTVANGEN: eeu ruime keuze in de nieuwste modellen. te Schagen. Te Parijs is intenparfu- meriewinkel brand ontstaan door de wer king der zonnestralen. De uitgestalde fles- scben werkten als lenzeD en zoo ontvlam den de sponsen, die er achter lagen. Nieuw soort vischvangst. In den nacht van 22 op 23 der vorige maand liepen twee politie-inspecteurs door de straten van Parijs, toen zij vier jonge lui tegenkwamen, waarvan een een hengel roede op den schouder had. Nu was het wel een geschikt tijdstip om te gaan vis- schen vóór de zon opging, maar de heertjes zagen er bijzonder verdacht uit en alsof zij liever naar wat anders dan visschen hengelden. De politie-mannen volgden dus het voetpad heel voorzichtig en nu kregen zij wat merkwaardigs te zien. De heertjes gingen een smalle, bijna onverlichte straat in en bleven voor een schoenenwinkel staan. Een oogenblik later hoorde men 't rinkelen van glasscherven. De dieven had den een rnit boven het vrij hooge luik stukgegooid en begonnen thans met hun hengel nasr schoenen te visschen. Zij deden dat zoo knapjes, dat zij onophoudelijk wat ophaalden: Keurige dameslaarsjes en hee- ren bottines, van kalfsleder, juchtleer, enz.; met omzichtig beleid haalden zij steeds na den eersten den tweeden schoen van een paar op, alsof zij de étalage voor den neus hadden. De politie-mannen hadden graag nog wat langer naar het visschen gekeken, maar 't werd tijd een einde aan de zaak te ma ken; zij pakten den hengelaars beet, die zoo verbaasd waren, dat zij geen tegenstand boden; de heertjes mochten zelf de gesto len schoenen naar het politie-bureau dra- gen. Toen de zaak voorkwam, konden de rechters hun lachen niet weerhouden; de opgelegde straffen waren niet belachelijk: de voornaamste visscher kreeg twee en zijn kameraads kregen 15, 12 en 6 maanden gevangenisstraf. Een van dezonderlingsten inrichtingen bestaat in New-York. Men zou het kunnen noemenInrichting tot bet verstrekken van middagmalen op cre- diet aan onbekenden. Men gaat zitten, wordt bediend, eet wat men wil en krijgt, wanneer men klaar is, een „check" van de juffrouw; men gaat daarmee naar de kas en betaalt. Dit is all right; maar wanneer men geen geld heeft is het ook all right en dat is het vreemde. Ilier is mijn check, maar ik heb geen geld. Heel goed, mijnheer, morgen dan. Dit hoort men in die restaurant meer dan dertig maal op een dag. Ik betwijfel of men een dergelijke inrichting ergens an ders op aarde zal vinden in iedere andere plaats zou een ageut geroepen worden of tenminste de deliquent op een fatsoenlij ke wijze de deur worden uitgegooid. Een vriend vertelde me van die inrichting en ik besloot er de proef van te nemen. Ik had een goede lunch voor 50 cents, kreeg mijn check en begaf me naar den cas- sier. Ik heb geen geld vandaag, mijn heer. Uw naam, asjeblief. John Smith. All right, verheugd u weer te zien, goeden dag. Hij schreef naam, datum en bedrag op en ik vertrok. Drie dagen later kwam ik terug. Hij keek uiets verwonderd toen hij het in zijn boek opsloeg, het was juist wat hij verwachtte na tienjarige practijk. Hij vertelde me, dat 95 percent van hen die niet dadelijk kunnen betalen, later terugkomen en dat hij zoodoende een van de best bezochte zaken in de stad heeft. Het verlies van die 5 percent is slechts zeer gering. Een vrouw gemarteld. Een vreeselijk drama heeft te Acvers, op eeni- gen afstand van Saint-Lö plaats gehad. Aldaar bewoonden de echtelieden Eliard, de man 33 en de vrouw 36 jaar. een kleine afgezonderde boerderij. De man, een brutale dronkaard als hij is, had den naam, dat hij zijn vrouw herhaalde malen vreeselijk mishandelde; maar het slachtof fer van die mishandelingen beklaagde zich nooit, zoodat niemand het initiatief nam om Eliard aan te klagen. Eenige dagen geleden keerde deze dronken als naar ge woonte huiswaarts. Na alle toegaugen te hebben afgesloten en na zich van stevig touw voorzien te hebben, waarin hij een lossen knoop had gelegd, greep hij zijn vrouw deed haar het touw" om den hals en wierp het andere eind over een balk aan t plafond, waarna hij de ongelukkige naar boven lieesch. Dan, als hij zag, dat zij baar bewust zijn verloor, liet hij haar zakken en maak te het touw een weinig losser, om opnieuw zijn vreeselijke bezigheid te hervatten. Twee uur lang haalde hij zoo zijn vrouw op eu neder, dau haar bevrijdende cn dan haar weer opnieuw ophangende. Eindelijk deze afgrijselijke mishandeling mi ede, strekte hij de ongelukkige op den vloer uit eu begon haar op de allervreeselijkste wijze te mis handelen, terwijl hij haar op zulk een mon sterachtige wijze toetakelde, dat de pen weigert daarvan een beschrijving te geven. Na deze afschuwelijke mishandelingen be val hij zijn vrouw, hem zijn soep te geven enGeheeltemet bloed bedekt maakte juf frouw Eliard van die gelegenheid gebruik om naar een barer ooms te vluchten, die niet ver wfg woonde en wien zij alles verhaalde, wat er met haar was voorgeval len. Een geneesheer, terstond te bolp ge roepen, constateerde op de arme vrouw zeer ernstige wonden aan den onderbuik i asthmatisehe ellendelingen, zooals en op verscheidene andere plaatsen van was het lichaam. De politie, die inmiddels met een en ander was in kennis gesteld, Ik wist 't wel, dat ik twee van die te van een gulden, plaats er een gulden gij waard 1 tusschen en wind daaromheen een koper draadje, dat ge er goed omheea hamert- Neem zulk een magneet in iedere hand Hij voelde zich zóó lekker en verlicht en zóó gestegen in zijn eigen achting, dat arr sleerde Eliard en het parket stelde een hij zijn wagenman dadelijk wegzond en op onderzoek in loco in. Het touw werd als stuk van overtuiging in beslag genomen. De hoogte, op welke zich de balk bevindt, bleek niet gering te zijn, zoodat men zicb eeiigzins een denkbeeld vormen kan; van wat de ongelukkige vrouw heeft moeten lijden. Eliard werd naar het huis van Be waring te Saint-Ló overgebracht. Zijn vrouw ge'ooft door haar man zoo mishandeld te zijn, omdat zij hem geen kiuderen schenkt. Eens in een aanval van woede, scheurde hij haai de kleeren van het lichaam en gi f hij haar met den hak van zijn laars een geducht pak slaag op den rugeen andermaal dwong hij haar, ondanks haar kreten en smeekbeden om een halven liter brandewijn uit te drinken. Toen de politie den onmensch aanhield, wilde de bevolking hem te lijf, wat met moeite verhinderd werd. IV a t een m»g. Beien was duwwagentje ver- Belen had een slechte spijsverteering en waar een even diep als wijsgeerig inzicht een goede spijsverteering het hoogst ge luk op aarde acht, daar is het niet gewaagd te zeggen, dat een slechte wel de groot ste ramp moet zijn, die den sterveling be schoren is. Beien dan had een slechte spijsvertee ring, waartegen hij jareu lang met taaie volharding had gekampt, maat die even hardnekkig had weerstand geboden. Specia liteiten bij dozijnen had Beien geraad pleegd, alle mogelijke kwakzalvers-en ande re middelen van Holloway af tot Beecham's pils toe had hij gebruikt, naar alle „karor- ten* was hij geweest, tot hij ten slotte er zoo bleek en afgemagerd uitzag, als een doode bakkersknecht in den maneschijn. Kwam dit van zijn kwaal of van de ge bruikte middelen. Hij dacht soms 't een, soms 't andere, maar veranderde niet meer van opinie, ten opzichte van hetgeen hij verder tegenover zijn ziekte moest doen. Haar met rust laten, vas zijn innige over tuiging en hij besloot met kalmen heldenmoed zijn toestand onder de oogen zian. Zoo pakte op een goeden dag, Beien zijn koffers en ging als iuvalide, ongeneeselijk invalide, aan het zeestrand uitrusten van zijn genezingsvermoeienissen. Den eersten morgen, dien hij aan het strand doorbracht, haarde hij een duwwa- gen, om zich te laten rijdenen een man om gezegden wagen voort te bewegen. Maar deze man zag er uit, of hij eerder zelf behoefte aan drijfkracht had. Zóó ma ger en zoo zwak, scheen hij, met een bleek gezicht, dat er zóó zorgelijk uitzag, dat Beien een oogenblik bedenkelijk bleef staan kijken, in een plotseling bij hem opkomen de onzekerheid, wie van hen beiden nu eigenlijk de zieke was, en in het wagentje moest zitten. Maar toen hij zich daarna wijsgeerig herinnerde, dat schijn bedriegt en onder het zwakst uiterlijk een leeuwen kracht kon verborgen zijn, stapte hij in stille bernsting in, met den last van een onverteerd ontbijt zwaardrukkend op zijn maag. Maar na 10 meters ver gegaan te zijn, was Beien vast overtuigd ook van deze andere wijsgeerige waarheid, dat schijn dik wijls niet bedriegt. De ongelukkige hijgde als een stoom machine en lag bijua horizontaal achter het wagentje, zoodat Beien, als hij zich omdraaide niets dan den bol van een ou den strooien hoed kon zien. Maar kalmpjes aan, manzeide hij, we hebben geen haast. Dit was spoedig gezegd, maar 't baatte niet het minst, want ofschoon de vaart verminderde, bield het blazen er. bijgen aan, zoodat Beien zich ten slotte afvroeg of hij zich niet aan een vervolging blootstel de, wegens „dierenmishandeling.* Ziet ge, ik zou wel graag naar bo ven op htt duin gaan, zeide hij eindelijk, en voegde er twijfelend bijzoudt ge den ken dut we zoover zouden kunnen komen Zeker mijnheer, was 't ouderworpen antwoord, maar 't zal eene heele duw zijn! Goed dan, ze gingen Maar toen de helling begon, was 't af grijselijk om de marteling van den onge- lukkigea tobber te aanschouwen. Elk oo genblik dacht Beien dat hij hem onder den wagen zou zien serdwijnen, bezweken aan een aderbreuk, of iets van dien aard... en eindelijk kon hij zulk lijden niet langer aanzien. Menschlief, schei uitriep hij, zeg eerst hoe heet ge Stoffer, zeide de blazende man. Welnu Stoffer, ik wil in alle geval len daarboven op het duin zijn, maar ik ben er niet opgesteld, dat gij daarvoor om komt. Ge hebt zonder twijfel een vrouw, die ik niet graag tot weduwe maken zou. Luister nu wel. Gij gaat in dit wagentje zitten en ik zal u naar boven duwen. De zijn voeten naar huis kuierde. Daar geko men dineerde gij met smaak, voor 't eerst sedert twee maanden en sliep 's nachts 8 uren lang, zonder wakker worden en zon der kwaadaardige droomen En toen, bij zijn wakker worden, ter wijl bij voor den spiegel naar zijn tong stond te kijken,had hij een zeer helder oogen blik. Dat is de manierriep bij verrukt uit, dat bad ik al lang moeten doen En hij ging uit om een duwwagentje te hu ren, maar zonder man, reed dit vervolgens naar de woning van zijn vriend Stoffer, wiens ega een waschvrouw was en dien hij derhalve bezig vond met natte luiers over lijnen te hangen. Maar dat raakte hem niethij huur de Stoffer per uur om ia 't wagentje te zitten en voortgeduwd te worden. Ook zou hij daarbij een sigaar moeten roo- k#n. De 14 dagen, die nu volgden, deden wonderen voor beiden partijen. Beweging en afmatting, sigaren en rust, bleken waarlijk de eenige middelen te zijd, om bei der geschokte lichaamskrachten te herstel len. Zij zaten beiden goed in 't vleesch en de rozen bloeiden op hun ka ken. Eens op een morgen, terwijl die op Belens kaken het hevigst bloeiden, ten gevolge van de inspanning, passeerden ze een ander duwwagentje, waarin een man gezeten was, die Beien met aandacht be keek. Deze werd opmerkzaam, keek ook en riep opeens Wel, oom Bobbelman Zijt gij dat De andere knikte hem toe, liet ophou den en zeide hoofdschuddend Is 't dan zoover met u gekomen, arme Septimus, zoover met u gekomen Oom Bobbelman, moet men weten, was een erfoom, die zijn neef Beien in een boozen bui (erfooms plegen dikwijls booze buien te hebben) de deur had uitgezet en hem gezegd, nooit iets meer met hem te maken te willen hebben. Maar thans, nu hij, zoo hij meende, de gevolgen van zijn hardvochtigheid, on gezocht voor oogen had, werd zijn oud hard verteerderd en stamelde hij nog eens met vochtige oogen moest 't zoover met je komee, Septimus, dat ge gedwon gen zijt uw brood te verdienen met zoo iets! Wel neen, oom was 't antwoordt; maar de oom liet hem niet aan 't woord. Stil ongelukkig kind, zei hij, kom van avond in mijn hotel, dan zullen we samen praten En zoo geschiedde. Oom Bobbelmau was teeder en bezorgd en volstrekt niet af te brengen van zijn eenmaal opgevatte meening, dat neef zijn brood moest verdienen met een duwwa gentje, tengevolge van zijn (ooms) hard heid. En neef vond 't spoedig maar beter, om oom niet tegen te spreken. Zij schei den als liefhebbende bloedverwanten Beien heeft zijn vriend Stoffer een pen sioen gegeven. Gezondheid had hij nu, rijkdom zou hij weldra bezitten; aan wien anders had hij dit te danken, dan aan zijn vriend Stoffer?.., of liever nog aan diens duwwageD, maar dat was één. Zoo meende hij dan, dat hij edelmoedig cn dankbaar behoorde te zijn, zooah 't gelukkigen menschen past Te Perperitubain Brazi- lië heeft een vrouw zich wegens ware of vermeende ontrouw van haar man gruwe lijk gewroken. Zij begoot haar kleederen met petoleum, riep den man bij zich, deed de deur op slot, stak zichzelve in brand en doe al 'net boven omschrevene. Als ge nog niet slaagt, plaats een van de mag neten op uw voorhoofd tusschen de oogen en laat uw helper het met de palm van zijn linkerhand daar houden, terwijl gij hem de rechter geeftmet uw linkerhand houdt gij de andere magneet tusachen zij ne oogen vast. Doe dan al bet voorge- «chrevene. Hei vereischt een weinig ge duld, maar ge zult slagen. De magneet dient alleen om uw wil te voorkomen. Als ge de sterkte van den magneet wilt leeren kennen, plaats hem dan op uw tong, sluit mond en oogen en tik den magneet tegen uw tandenge zult dan een lichtstraal zien. De grootste moeislijkheid, die ge hebt te overkomen, i» de gedachte, dat ge iets erg domstracht te doen en dit weerhoudt u van ernstig te zijn. Als ge slaagt al uwe gedachten op liet eene punt samen te brengen, dan zult ge zeker slagen. Een verklaring van een spreekwoord, dat dikwerf gebmikt wordt, doch waarvan velen de herkomst zeker niet weten. Men kent de uitdrukking „de mijl op zeven'. De verklaring van deze uitdrukking vindt men in de Peel. Zuidelijk van Helenaveen ligt het dorp Meyel, noordelijk ervan het dorp Seve- nurn. Beiden dorpen liggen in een rechte lijn betrekkelijk dicht bij elkaar. Doch daar men vroeger door de moerassige Peel den rechten weg tusschen beide plaatsen niet kon nemen, moest men, om van Meyel te Seveuum te komen, een grooten omweg maken, en zoo onstond als er sprake was van een grooten omweg, de uitdrukking„van Meyel op Sevenum', die verbasterd werd in „de mijl op zeven'. 4de Klasse Trekking Prijs van f 1000: No. 5774 400 12824 200 10712 100 588 van 30 Augustus 11191 f 180.- a 230. f 140.- a 180.— f 40— a 105— -.a 7— a 7— a 14— a a 5— a 2.50 a 15— 7— f 1 f f f f 12— 14— 22— 13— 7— a 18— a 10.25 en klemde den onglukkige in haar armen. Op zijn gegil schoten buren toe, die de deur openbraken en het vuur doofden. De vrouw is echter spoedig gestor ven. De man met brandwonden overdekt, heeft het verstand verloren. Een geheel dorp.... on- der den hamerdit is zeer zeker een zeldzaam verschijnsel. Het geval doet zich in Sardinië voor met het dorp Galteli (pro vincie Sassari). Alle buizen, die zich daar bevinden, 500 in getal, werden gerechte lijk verkocht wegens het niet-betalen der belasting, Spiritisme! Het kan geen kwaad het eens te probeeren. Stop uw ooren goed dicht met een pakje watten, blinddoek uw oogen en laat den doek ook Bijhe tgeneeskundig staats- toezicht te Arnhem is ingekomen een ken nisgeving van de Pruisische regeering, waaruit blijkt, dat op 28 Augustus jl. de kapitein van de sleepboot Hoffnung III in Emmerik aan Aziatische cholera is over leden. Dit schip nu vertrok den 24en Aug. van Ruhrort, alwaar steenkolen waren in genomen. Het schip kwam 25 Augustus te Botterdam aan en keerde vandaar, na gelost te hebben, terug naar Emmerik, al waar het 27 Augustus aankwam. Vermoedelijk zijn uitwerpselen geduren de de reis overboord geworpen en dient dus de grootste voorzichtigheid in acht te worden genomen ten opzichte vanhetgebruik van rivierwater. De geneeskundig": adjunct-inspecteur heeft met het oog hierop voorzichtigheidsmaatre gelen voorgeschreven, betrekking hebbend- op het gratis verstrekken van zuiver drink water aan schippers, het toezicht op drink water op de steenovens en andere fabrie ken en werkplaatsen aan rivieren gelegen en op het baden en zwemmen in de rivier. {Arnh. Cl.) Sch a g e n, 31 Aug. 1893. Aangevoerd 9 Paarden f 70.a 250. Veulen f a 15 Stieren f 40.a 120. 160 Geldekoeien (magere) f 80— al80— 20 Vette Koeien 25 Kalfkoeien 158 Vaarzen Graskalveren 5 Nuchtere Kalveren 100 Schapen (magere) 300 Idem (vette) Overhouders 73 Lammeren 4 Bokken en Geiten 34 Varkens (magere) f 20 Biggen f 40 Konijnen f .15 a .50 40 Kippen f .40 a 1.25 8 Eenden f .40 a .50 325 Kilgr. Boter f 1.05 a 1.35 100 Kaas f —.20 a —.35 3000 Kip-Eieren f 3.a 3.50 Eond-eieren f a Hoorn 31 Aug. 1893. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 30,Com missie f 25.50, Middelbare f aange voerd 289 stapels, wegende 79552 Kilo. Zaandam, 31 Aug. Ter markt aan gevoerd 14 stapels kleine kaas prijs t 27.50 ALKMAAR, 1 Sept. 1893. Kleine Kaas f 29.50, Commissie f 26— Middelbare f 28. Granen. Rogge f 5.50 a 5.75. Gerst 4— a f idem Cavalier f 5— a 5.25 Haver f 3.10 a 3.65. Tarwe f 6.50 a 6.75 JE n U hui e e r» 30 Aug. 1893. Hedon werden alhier aangevoerd 22 sta pels, Graskaas f 27,50 karweizaad f 16.25 16.50 oud f a mosterdzaad f 18— a 20.50, Maanzaad f a grauwe erwten f 12.a 14.50 vale dito 12— a 13.Wijker Vale dito f 7, a 8,50 Groene dito a Bruine boonen f 6.a 10.50. Paardenboonen f a Gerst f 4.25 a 4.75 Haver f 3.25 a 3,50. Boter 67' a 70 cents per kop. kippeneieren f 3.75 a f 4.p. 100 st. E d a m, 31 Aug. 1893. Aangeroerd 141 stukken boter, per kilo 55* A57scta. kipeieren f4.—a f4.25 per 100 stuks. Schagen, 2 September 1893. Donderdag j. 1. vergader de ia het lokaal van den heer Joh. de Beur» het Bestuur der vereeniging tot het houden van Jaarlijksehe Paasch- tentoon8tellingen van Vee te SCHAGEN. Besloten werd de tentoon stelling te houden op de Marktplaats alhier, de keuring op afgesloten terrein in de onmiddellijke nabijheid der tentoon stelling. Subsidiën zullen aangevraagd worden, aan den gemeenteraad van Scha gen en aan de afd. v. d. Hollandsche Maatschappij van Landbouw in den om trek, welke nog geen toelage hebben toegezegd. Het aantal leden neemt boven verwachting toe. Eén gulden voor derge lijke nuttige instelling is dan ook een bedrag dat niemand van het toetreden tot de vereeniging behoeft terug te houden. BeRoemd tot hoofd aan de neutrale meisjesschool te TILBURG, mej J. Denijs Ingeschreven van 30 Aug. 1 Sept. 1893. Geboren en Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Veerman en Aaltje Voort- huijsen. Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 31 Augustus 1893. Geboren10 Augustus, Agatka Cornelia d. v.Hubertus Schiebroek en Maria Cornelia Janmaat. 24 Augustus, Cornelis en Klaas zoons over uwe ooren gaan, zoodat ge niets van Jan Groot en van Antje Put. m8ag kau dan in 'tongereede ziju, ge zult die gij nooit zien noch hooren kunt. Grijpt met uw linkerhand de rechterband van iemand, die u wil helpen en houd met nw rechter zijn linkerhand stevig vast. Laat uw helper nu eeu pear regels uit een boek lezen, zien, dat mijn armen nog goed werken. Stap in Stap in, Stoffer i moet ze in gesloten mond, hebt gezien gedachten lezeD, zonder een woord Maar Stoffer stapte niet in, Stoffer pro- laten hooren. Terwijl bij leest plaats uzel- tesleerde nadrukkelijk en #1 hijgende tot ten slotte hij 't opgaf zijn been en onder Zit je t zeil plaatste, man vroeg de maaglijder; en ven en nwe gedachten en aai zeiend afwachting, tracht niet stiijk als 't ware in de ten. Als ge dit alles in een staat van te denken, verte naar gedach Ondertrouwd25 Augustus, Cornelis Tak, weduwnaar van Trijntje de Lange, en Aafje Schilder, weduwe van Gerrit Dekker. GehuwdGeene. Overleden5 Augustus, Gerrit Noordstrand 3 jaar en 9 maanden; 7 Augustus, Pieter Slik ker 20 jaar; 12 Augustus, Antje Bas, echtge- noote van Conelis Leek, 60 jaar. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1893. Geboren: 4 Aug. Sabilla Catharina d. v. Aris Jacob Bakker en Apolonia Maria Wis- maarsekerke; 8 dito. Maartje d. v. Pieter Jongejan en Grietje Ruig; 8 dito Neeltje d. v. Maarten Kluft en Maartje Zander; 11 dito Adriana hij met te toen 't autwoord bevestigd wss, vervolgde zal het gelezene even duidelijk voor u 1 - aviuiu ou maai ljv Aiauuoi, xx xiilv XLUllOiic* nauwkeurig volgt, Bertha d. v. Albert Pool en Anna Hillegon- hijSteek dan deze sigaar op en blijf rus tig, daar gaat 't. zijn als voor den andere en ge kunt dit bewijzen door alles nauwkeurig te herha- Ën daar ging het, gauw ook Be- len. Als het niet bij de eerste maal gelukt, len kreeg er zelf veel pleizier in, 't was of komt het, omdat ge nwe gedachten niet zijn ontbijt nu plotseling wegzakte. gonoeg concertreert en als htt verscheidene Daarzeide hij zegevierend, toen malen op verschillende dagen niet gelukt, hij de helling achter zich had gelaten. neem twee ronde stukjes zink, ter groot- De ondergeteekeude, zijne Zadelmakers— en lehangersaffaire, overgedaan hebbende aan den heer A. S. Correljé betuigt sijnen oprechten dank aan de ingezetenen van WIER1NGERWAARD en omstreken, voor de gunst eu het vertrouwen hem gedu rende een twintigtal jaren zoo ruimschoots geschonken. Onder referte aan boveastaande, beveelt de ondergeteekende zich minzaam aaD, be lovende door een nette behandeling zich het vertrouwen waardig te maken, dat zijn voorganger zoovele jaren in ruime mate mocht ondervinden. Wieringerwaard, 1 September '93. Al wat in deze kleursel is opgenomen, komt den zuivel ten goede, daarbij ia ze krachtig en mooi van kleur. Deze goede eigenschappen die voor den belanghebben den Kaasmaker zeer voordeelig zijn wordt door gebruikers bevestigd. Getuigschriften ter inzage en bij iedere kruik aanwszig. Ouder beleefde aanbeveling, Uw Dw. Dr., Huis-, Rijtuigschilder en Behanger, da Kraan 19 dito Aaltje d. v. Arien Smit en Ariaantje Krap; 27 dito Trijntje, d. v Simon Kossen eu Grietje Hart. Ondertrouwd: 26 Aug. Klaas Engel en Antje Portegijs. Getrouwd: Geene. Overleden3 Aug. Maartje van Twuiver oud 58 jaar, echtg. van Arie Kossen. 31 Aug. Jacob Moeliker, oud 53 jaren, echtgenoot van Reinoud Raven. Ook worden opgeruimd tegen veel vermin derde prijzeo, MANTELS van het VOrige jaar. Tevens wordt men attent gemaakt op de stilst werkende Naaimachine, die wordt geleverd door

Schager Courant | 1893 | | pagina 3