343ste STAATSLOTERIJ. Burgerlijke Stand, Gemeente Schaden. Gemeente Zijpe. Getrokken I» r ij z e n. M arktberichten. PLAATSELIJK NIEUWS. gehoon en het huis vol ruil. De Galliciërs zeggen De vroaw een gravin, de kamer, onordelijk. Te Munster, in den Elzas, kwam dezer dagen een bedelaar in het be zit van 800 mark, bestaande in 20-mark stukken in goud, die in een papieren rol letje waren verpakt. De bedelaar ging namelijk een groote handelsinrichling bin nen om te zien of hij van den chef, een uiterst goedhartig man, niet wat zou kun nen krijgeu. Toen de bedelaar het huis uitging, reikte de kassier een geldrol door een luikje, dat in het raam van de kas was aangebracht. Die rol was natuurlijk voor iemand bestemd, die op betaling stond te wachten. Onze maat meende, dat hem een aalmoes werd toegereikt, nam het rol letje aan en verdween. Men heeft geruimen tijd gewacht, ot de man het geld soms zou terugbrengen, maarmen wacht nog. Napoleon I,die veel groote dingen heeft gedaan, welke minder lang zijn blijven bestaan, en minder nut'ig ge bleken, dan 't kleine, dat hij tot stand bracht, heeft ook drie scholen opgericht voor dochters van ridders van het Legioen van Eer. Vaak placht hij die scholen te bezoeken en vooral in dat van Ecouen vertoefde hij gaarnehij kende bijna al de namen der leerlingen, die hem #vader' plachten te noemen. Zoo zeide hij eens tol een tienjarig kind: Jongejuffrouw, nw papa is tot kolonel benoemd, schrijf hem dat zijae bevordering mij genoegen doet, verstaat ge De onthutste kleine boog blozend het hoofd, zij was zichtbaar verlegen. De keizer scheen een antwoord te wach ten. Het naast haar zittende meisje antwoord de in haar plaats: Zij kan nog niet schrij ven. Bij deze woorden werd het gelaat van het meisje purperkleurig en door een ede len trots bezield, hief ze eensklaps het hoofd op en zeide op beslisten toon 't Is waar, miar binnen een maand zal ik het ken nen. - Goed hernam de keizer, zeer goed kind. Ik vertrouw dat ge woord zult hou den en mijne boodschap niet zult vergeten. Ineen drukker ij te Boston kwam onlangs een mager heertje met een vermoeide uitdrukking op 't gelaat en vroeg met een menlancholieke stem of hij daar lijsten met flinke duidelijke letter kon doen drukken. Wilt u dan zoo goed zijn op te schrijven, wat er op moet. Met genoegen, meneer, dicteert u me maar. Schrijft dan s. v. op. op: Ja ik ben zeker dat ik de buitendeur gesloten heb. Hebt u dat Ja, maar ik begrijp niet Dat doet er ook niet toe, maar val me asjeblieft niet in de rede, ik ga voort. Ik heb 't licht in de badkamer uitgedaan. Hebt u dat? Nu dan verder. De ramen van de keuken zijn gesloten. De hond is aan zijn hok vastgelegd. De meiden zijn naar dT kamer gegaan. Hebt u dat? Ja zeker. De staldeur is dicht. De kettingen zijn op de deur, Neen ik merk volstrekt geen rook. Hebt u dat Jawel. Neen ik hoor geen water in de badkuip loopen. Neen, dat is niet onze hond die blaft, dat is een andere. Het is niet noodig naar beneden te gaan om te kijken of de kelderdeur dicht is, want ik weet dat die gesloten is. Neen, dat is niemand, het is de wind, die tegen de vensterluiken blaast. Ziezoo, nu heb ik, geloof ik, alles. U begrijpt zeker al, dat mijn vrouw me iede- ren nacht, als ik juist in bed wil stappen, eenige vragen doet en als ik nu gedrukte lijsten heb kan ik haar zoo een toonen. Dan behoeven we geen verdere praatjes te houden en dat voorkomt verder gekibbel. Zorg asjeblieft dat ik ze zoo gauw mogelijk krijg. InWeenen viel dezer da gen een tragische gebeurtenis voor. Een daine, een beetje eigenzinnig van aard, had in 't voorjaar te vergeefs bij haar man aangeboden om een deel van den zomer buiten te gaan doorbrengen. Haar man liet zich daartoe echter niet vinden, omdat 't hem te duur uitkwam. Dit gaf in de jong ste Meimaand tot een vrij heftig tooneel aanleiding. De man liep, om den stroom van verwijtingen te ontgaan, de deur uit maar bracht 's avonds zijn vrouw een spaar pot mede, namelijk een groen varken met spleet op den rug en zeide: lieve Amalia, als je nu 'tgeld dat zoo'n dure tocht naar buiten meer kost dan thuisblijven, in dit varken gooit, dan kan je van den winter er een keurig wintertoilet voor koopen. Hij zette daarna het varken boven op de sec retaire. Mevrouw was echter nog boos en zei „dat doe ik zeker niet. En ze hield woord, want als haar man thuiskomende, 't varken wel eens opnam en schudde, dan rammelde er niets in. Me vrouw zag hem dan met een diep veront waardigden blik aan. Dezer dagen liep haar gal over toen haar man bij 't verlaten van 't huis zeide: »Kijk, Maaltje, nu zou 't buitenverblijf toch voorbij zijn en als je zu 't varken opent, dan heb je wat aan je bespaard geld, dat anders al lang op zou wezen. Die bespotting was haar al te kras, zoodat haar man zorgde dat hij gauw bui ten kwam. Een oogenblik later komt haar neef, de student [130', binnen en probeerde van tan- schaft, had een 50 van die hoeden besteld Voor de aardigheid had bij er' te ten duitje los te krijgen, maar het oogen-Uekregcu. ,wr ue blJ^ondö' sHeLtgekozen. rz°o, wat meer vervaardigd en "nu gebeurde'het is het geld weer op Ja, altijd in de knerp dat Michelet juist zulk een hoed kocht, en, a un je. In haar toorn valt ten gevolge waarvan Schlesinger, de zak- weer knn haar oog op 't varken „Ziedaar, zei ze, dat's voor jou, dan mag je eindelijk eens leeren spareD. Maak maar gauw dat je weg komt.' s Neef Hans, overbluft, laat zich de deur kenroller, hield. hem voor een lid der bende De componist Field zag er - ucui a'9 een beer; uit Rusland hsd hij een uitdringen met 't varken in de hand. Bui- so°ri jas *an berenvel meegebracht, die tea gekom< n gooit hij in zijn woede 't u'^ ^én stnk was gemaakt, en waarin hij varken stuk. Maar wat ziet hij Een toe- var' het hoofd tot de voeten was gehuld, gevouwen papier tuischen de scherven, het lederen dag herhaalde hij de moeillijkste bleek, o, verrukking, een banknoot van passages, die hij op de concerten moest 100 florijnen te zijn. s Avonds ziet de man bij zijn thuis komst 't varken niet meer staan en zegt nu mocht je toch wel wat vriendelijker kijken. Mevrouw begreep daar niets van, en zoo kwam 't vreeselijke feit uit. Iu spelen, ongeveer vijftig tot drie honderd maal. In een beker, die aan zijn linkerhand stond, bevonden zich drie honderd geld stukken, en zoodra hij een passage geëin digd had, wierp hij een geldstuk uit dieu beker geefs, de jongeling bleef zelfs een paar nachten afwezig. Gegronde vrees bestaat, dat herstel van hel abuis bij zijn thuis komst wel onmogelijk wezen zal. Y reeselijke overstroomin- ger. hebben in Spanje, m<t name in de provincie Toledo, groote verwoestingen aangericht en verscheidene mensohenlevens gevorderd. Reeds zijn de lijken Van eene 50-tal boeren, die door het wassende wa ter werden verrast, gevonden, terwijl ver scheidene menschen min of meer ernstig verwond zijn geworden. liet spoorweg verkeer is gestremd, daar de lijnen geheel onder water staan. De stations Temblique en Yillacafus zijn geheel door het water omringd, en volkomen van de buitenwe reld geïsoleerd. Tal van gezinnen staan op straat en den meesten ontbreekt het aan 't allernoodigste. Uit Aranjuez en Alcazar is reeds het noodige ter voorziening in den eersten nood aangekomen. Te Villa- cauas is de aangerichte verwoesting niet minder dan die te Consuegra in 1891 door overstrooming werd aangericht. Tal van kelders, of ondergrondsche wo ningen, bewoond door de arme bevolking, liepen vol water, terwijl de bewoners ver dronken. De Rianseres, door de vreeselijke stortregens der laatste dagen boven mate gezwollen, heeft geheel het aanzien eener groote rivier, op welker oppervlakte de lijken van verdronken menschen en van koeien en paarden ronddrijven. Ook te Madrid viel bovenmatig veel regen, tenge volge waarvan de Manzanares zeer gezwol len is en een aanzienlijke materieele schade is aangericht. Villacaüa telt 8000 inwoners die hoofdzakelijk van den landbouw be staan, Ten westeD van dit plaatsje liggen twee heuvels vanwaar men een fraai uit zicht heeft op de vlakte van La Mancha en de rivier Amarguillo, die de ramp te Consuegra veroorzaakte. In de buitenwijken van het stadje woont de armere bevolking in letterlijke kelderwoningen, die ongeveer 8 vierkante voeten groot zijn en uit keuken en slaapkamer bestaan. Deze woningen zijn in de heuvels, of bergen uitgebeiteld. De rook ontsnapt door een gat, een paar voet boven den grond aangebracht in den heuvel— of bergwand. Het is vooral de bevolking, die deze primitieve woningen bewoont, die het meest door de stortregens heeft geleden. Het water der Rianseres, dat verschei dene voeten gewassen was, bespoelde de heuvels en deed in minder dan geen tijd al die woningen volloopen. De autoriteiten van Toledo, Madrid eu de naburige plaat sen zijn op de plaats des onheils aanwe zig. Overal wordt hulp verleend met voed sel, kleeren en geld. En zelfs heeft men pompen meegebracht om het water uit de oedtrgrondsche woningen te verwijderen. Een afdeeling sapeurs en mineurs is van Madrid naar Yillacaflas vertrokken eu ook de minister vau binneulandsche zaken is naar de plaats der ramp vertrokken. Het is echter zeer moeielijk om Villacaflas te bereiken, aangezien alle wegen onbegaan baar zijn en de spoorlijnen onder water. De communicatie is alleen mogelijk per boot. Het station te Romeral, dus meldt een later bericht, dreigt ieder oogenblik in te storten. Aan de Cortez zal tot leniging vau den nood een crediet worden aange vraagd. Hoewel reeds 50 lijken zijn ge vonden, worden nog tal van ongelukkigen vermist. 'Het N e u e Wiener 1 a g e- blatt verhaalt van een avontuur, dat den voorzitter van het internationaal tramweg congres, Michlet, aan het Wester station te Buda-Pest overkomen is en veel gelij kenis vertoont met dat van Pieter Spa bij het koningsfeest van Willem II te Am sterdam. Michelet, die juist een nieuwen hoed gekocht had, liep aan 't station heen en we der, een vriend op te wachten. Niet wei nig verrast was hij, toen hij in den zak van zijn overjas een beurs en een gouden horloge ondekte, die hem niet toebehoor den. Hij wendde zich tot een politieagent, doch deze verstond hem niet, daar Miche- led geen Uongaarsch kende. Juist kwam daar een boertje aanloopeu die beweerde, dat Michelet zijn benrs in de hand had. Gelukkig was een ageut in burgerkleeding in de nabijheid, die Michelet verslaan kon. De noodige uitleggingen werden gegeven en Michelet vernam nu, dat korten tijd geleden een zakkenroller gevangen geno men was, die een dergelijken bced droeg als Michelet. Hij bekende dan ook spoedig, Michelet voor een medelid vsn een interna tionale bende aangezien te hebben, wier le den elkander niet kenden, doch als onder- scheidingte.eken een bizouder gtvorinden hoed droegen. De hoedenmaker, waar Miche let zich een nienw hcofddeksel had aange- allrrijl werd Hans gezocht, maar te ver- i" ee?- anderen, die aan zijn rechter hand stond. Bij deze oefeningen liet hij zich door niets stooren. Op zekeren keer bracht de kleermaker hem een nieuwe jas. Wat wilt ge?" stoof hij op, „mijn zoonis niet thois!' „Ik breng u de jas!' „Ik bemoei mij niet met huiselijke aangele genheden, mijn zoon i9 er niet„U moet echter de jas aanpassen.' „Loop naar den duivel en stoor een kunstenaar niet in zijn werk.' 't Was op het schilder-ate- lier ten strengste verboden te rooken. De professor kwam binnen en vond er de jon gelui met een pas gestopte pijp in de hand. Professor (ironisch). Wat heb je daar een aardig penceel Waar wil je dat voor gebruiken Om wolken te maken professor, luid de het antwoord. Een aanklacht wegens op lichterij tot een bedrag van 1,700.000 frs trekt op het oogenblik te Parijs de aan dacht. Een juwelier Schwob heeft nam. misbruik van de lichtgeloovigheid van een parfumeur Bertrand gemaakthet gold den verkoop van kunstmatigen barnsteen, die met zeer geringe kosten vervaardigd werd en in alles voor den echten barnsteen kon doorgaan. Zeker Franquet te Berlijn heette aan 't hoofd te staan. Door Bertrand aan vankelijk groote uitkeeringen van quasi be haalde winsten te doen, werd hij verleid steeds grooter kapitaal aan de aanbevolen onderneming te fourneeren. Toen hem de zaak ten slotte verdacht scheen, deed hij 't geen zijn eerste werk had moeten wezen, nam een behoorlijk on derzoek instellen. De geheele zaak bleek toen fictief te zijn. Behalve Schwob zijn J nu'nog zekere Auerbach fabrikant van pij pen, benevens een Poolsche gelukzoeker, Jacotskv, voor den rechter geroepen. Ber trand zal iutusschen zijn 17 ton wel kwijt wezeD, Eene voor de onderwijzers belangrijke zaak hield de vorige week de rechtbank te Bonn bezig. Een onderwijzer in Hemmerich had een negenjarig meisje wegens haar slecht werk een oorveeg toe gediend, en volgens het zeggen der ande re kinderen ook met een stok op het hoofd geslagendaardoor had er bloedstor ting in de hersenen plaats en binnen wei nige uren trad de dood bij het meisje in. Bij hel onderzoek deed zich geenerlei ui terlijke kwetsuur voor, een bewijs, dat de slagen niet hevig waren geweest. De ge neesheer, die als deskundige optrad, be wees, dat er volstrekt geen harde slag noodig was om een drukking op de herse nen uit te oefenen, die bloedstorting ten gevolge kan hebben. Daar den onderwij zer het beste getuigschrift werd gegeven van zijn supereiuren, en er overigens niet geklaagd werd, dat hij zich in lichamelijke straf te buiten ging, werd hij, wegens onopzettelijke» doodslag, slechts tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Een buiten1andsch blad bevatte onlangs de annonce „Gemakkelijke manier om jaarlijks 3000 gulden te verdienen. Tegen inzending van vijf gulden wordt een onfeilbaar middel aan de hand gedaan door C. G., paste rentante enz, Een schuldeloos gemoed zendt het ge vraagd bedrag in en ontvangt per omgaan de het antwoord «Doe zooals ik." Uit Lubeck wordt gemeld dat het landgoed Miekoff bij Teteroff een prooi der vlammen is geworden. Bij den 'oraud zijn 707 schapen omgekomen. De weduwe Cartenet, te Parijs woonachtig, is eigenares van een mooien papegaai, die haar man, welke twee jaar geleden stierf, voor haar uit Ameri ka heeft medegebracht. De dame verliet Maandag-middag haar woning en deelde den portier mede, dat zij den avond bij bekenden ging doorbrengen en eerst zeer laat zou thuis komen. Twee uur later hoorde de portier eeu ontzettend geweld in de kamer van de weduwe Cartenet. Hij snelde den trap op en bonst tegen een onbekenden kerel aan, die hem een bos sleutels naar het hoofd smeet. Op het geroep van deu portier snelden buren toe en men vervolgde den indringer, dien men te pakken kreeg en naar het bureau van policie overbracht. Toen de commissaris den gevangene een verhoor deed ondergaan, zeide de man Lecerte te heeten, geen vak uit te oefe nen en geen tehuis te hebben. Hij erken de, dat hij de kamerdeur van Mevrouw Cartenet had opengebroken, bij wie hij een rijken buit hoopte te vinden. Hij had echter niet op den papegaai gerekend toen het dier een vreemdeling in de ver trekken van zijn meesteres zag binnen dringen, begon het zulke schelle kreten te uiten, dat de ontstelde dief de vlucht aam, zonder zich van iets meester te ma ken. De onwelkome bezoeker werd naar de gevangenis overgebracht, terwijl de waakzame papegaai zeker wel een extra- klontje zal hebben gehad. De stad Little Falls, in Minnesota, Amerika, is bij verrassing ge nomen door een bende reusachtige kik- vorschen. De pleinen en straten zijn vol van deze batrachiërs; het is onmogelijk een stap ie doen zonder op een kik- vorsch te trappen. De grond is er mede geplaveid. Deze zonderlinge inval is niet alleen tot Little Falls beperkt. De omstre ken, bosschen, velden en wegen, dorpen en boerderijen, alles verdwijnt onder de groene massa. Tengevolge van reusachtige hoeveelheid kikvorschen op den spoorweg komt de trein van Dakota twee uur te laat te Little Falls aan. De locomotief vermorslelt er duizenden bij duizenden en de rails worden zoo glad, dat de wielen ronddraaien ronder te pakken. De geheele troep richt zich naar het noord-oosten. Wie kan zeggen met welk geheimzinnig doel deze bedevaart gehouden woidt Waar komen zij van daan, waar gaan zij naar toe, deze zonderlinge reizigers Welk instinct drijft hen en wijst hen den weg, zon der gids of kompas? Deze soortkikvorsch wordt om zijn verbazende grootte de stier- kikvorsch genoemd en houdt zich op in de uitgestrekte moerassen der Vereenigde Staten. Hij smaakt uitstekend en is der halve een gelielkoosd eten. Wanneer het zich opblaast, wordt het een afschuwelijk lee- lijke bal, met twee gaatjes voor de oogen, die zeer geheimzinnig rondstaren. Wan neer het kruipt, is het een monster, dat zich op vier pooten van caoutchouc voort beweegt. Springt het, dan is het een wal gelijke massa, die twintig h dertig voet verder neerkomt en als een stormwind voorbijsnelt. Wanneer het aan de oevers van het moeras zijn krijgs-of liefdekreet slaakt, dan is dit een allerzonderlingst geloei. Als gij deze terugstootende batrachiër goed toebereidt, dan hebt gij een der sma kelijkste gerechten, die er bestaan. In de onderste volkslagen in Rusland doet tegenwoordig een verhaal of liever een sprookje de ronde, dat voor de daar heerschende begrippen zeer karak teristiek is. Te Nowossilks in het gouver nement Tula, deed de nachtwacht eene hoogst merkwaardige ontdekking. Toen nl. bij het krieken van den morgen de hanen in het stadje begonnen te kraaien, werd ook een gekraai in hetbianenste der kerk vernomen. De nachtwacht hield dat voor een zinsbegoocheling. Maar toen zich den volgenden nacht hetzelfde herhaalde, ging hij naar den pope, en vertelde dezen de zaak. De pope belegde eene vergadering der ge meente en verlangde den steun der manne lijke leden om dit raadsel op te lossen. Een jonge man, wegens zijn moed bekend bood zich aan om den volgenden nacht in de kerk door te brengen. Om den tijd te verkorten, kocht de jonge waaghals een bijbel en las daarin. Middernacht was reeds laug voorbij en aan de hooge boogvensters werd een bleek licht zichtbaar, toen plotse ling de kleine, waarachter het allerheilig ste wordt bewaard, opensprong en een witte haan naar buiten trad en kraaide, om da delijk daarna weer te verdwijnen. Een half uur daarna verscheen een roode haan en vervolgens na een gelijk tijdsverloop een zwarte. Toen bleef het een poos stil. Op eens zag de jonge man een ouden monnik op zich toekomen. „Heb je de drie hanen gezien vroeg de monnik, „en weet je, wat zij te betee- kenen hebben De witte haan beduidt in de naaste toekomst een goeden oogst en overvloed. De roode haan wijst op een jaar vol bloedvergieten. De zwarte kondigt een tijd aan, waarin er velen zullen sterven van hongersnood en ziekten.' „De Russen gelooven vast aan deze voor spelling,' zegt het Berliner Taqeblatt. De cholera woedt blijkens het bul- litin van het Kaie. Geeundheitsamt te Ber lijn vooral hevig in Hongarije en Gallicië. In Hongarije zijn ruim 200 gemeenten besmet en werden van 22 Aug. tot 3 Sep tember in 1287 gevallen vancholera waar genomen, met 672 sterfgevallen. In Gallicie bedroeg het aantal ge vallen van 30 Augustus tot 6 Septem ber 32 gemeenten 141, met 62 sterfge vallen. Ook in Rusland en Humenië blijft de ziekte zich voortdurend uitbreiden. In Rusland bedroeg het aantal sterfge vallen van 20 Augustus tot 1 September ruim 4000. kond wordt, da vlag van de tent wap perde, nu echter de Nederlandsche, want tw ee, warme vaderLnder, Schagers, koel den het lichaam in het koude nat en zullen dat naar we vernemen, nog de gansche maand of langer doen. Die twee hebben voorloopig geen war me stoven of heete kachels noodig. Ingeschreven van 16 19 September 1893. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd; Geene Overleden Levenloos aangegeven kind van Friedrich Bernhard Heinrich Schene en van Dieuwertje Heinstman. Ingeschreven van 8 15 Sept. 1893. Geboren Oornelis Johannes, z. v. Jo- hanues Theodorus de Wit en Catharina Elisabelh Johanna de Goede. Ondertrouwd en Getrouwd Geen. Overleden Klazina Klomp, 5 j*. d. v. Lourens en Aaltje Wit. Jannetje Bos, 4 d. d. v. Klaas en Jannetje Vries. Trijntje Meijlis, 20 jr. d. r. Gerrit en Trijntje Oosthuizen. Simon de Beurs, 4 md. z. v. Klaas en Grietje Witsen. 5de Klasse Trekking 18 September. Prijs van f 1000: No. 2398 3495 6097 11762 400: 10124 16421 200: 572 1569 3136 6300 10974 100: 600 2179 2504 7026 7632 9084 9528 11749 12780 15425 17638 19600 5de Klasse Trekking van 19 September. Prijs van f f 25000: No. 1000: 400: 200: 100: 6057 9555 18576 250 15590 1903 2528 9622 14278 20692 10637 13596 959 14703 15372 4602 11639 16433 20690 7767 11796 16571 Hoorn, 16 Sept, 1893. Aangevoerd. 7 11 11 H. L. Rogge 1 5.25 a e— 9 Tarwe 9 6.25 a 8.— 9 Garst 4— a 5— 9 Haver 9 8.25 a 4— 9 WitteErwten V 9.50 a li 9 Groene dito 9 11 a n 9 Grauwe dito 9 12— a ie.— 9 Vale dito 9 6.25 a 15— 9 Bruine boonen f 8.25 9.50 9 Geeleboonen 9 a 9 Witteboonen 9 9.50 a 11— 9 Paard enb. 9 5.50 a 6.25 9 Karweizaad 9 16.50 a 9 Mosterdzaad 9 22.25 a 12 20 Paarden Koeien 2 Kalveren 147 Schapen Lammeren 40 Varkens Zeugen 122 Biggen Kip-Eieren per 100 1100 koppen boter 67' a 75.— a 150— a 8.— a 15— 10.— a 20— a 12.— a 24.- 8 6.— a 10— 4.50 a 70 cents per kop Al Ie a a r 17 Sept. 1893. Aangevoerd: 4 31 f 60— 140. 6— 8— a 125. a 225— a a a 15— a 18— 17— 8— 1.25 a a a a —.62' a 3.75 a a 22— 13— 8— —.72* 4.— D o o r d e Schager wielrijders club is tegen 1 Oct. een wedstrijd op de lange baan uitgeschreven. Daarvoor is bestemd de weg van Schagen naar Seha- gerbrug, met een keerpunt in Schager- brug, een afstand van ongeveer 5 K. M. De jeugdige vereeniging looft daarbij twee kunstvoorwerpen als prijzen uit, die echter meer ter aanmoediging en her innering, dan uit een oogpunt van stof felijke waarde moeten beschouwd wor den. Meldden we voor eenige weken, dat de Fransche vlag vroolijk van de badtent aan de Wiel waaide, ten teeken dat er gebaad werd op dat oogen blik niemand verwonderde dit, want het was zomer en de warmte dwong den zwemmer te water. Wel verbaasde het velen dat nog in deze w«ek, nu het zoo guur is en zoo Paarden Koeien Ezel vette Kalveren 26 nucht. dito 160 magere Schapen lammeren 122 magere Varkens 230 Biggen 10 Bokken en Geiten Kleine Bokjes Boter per P. Kipeieren per 100 Eeudeieren Op de graanmarkt werden aangevoerd 2089 mudden Tarwe f 6,25 a 7,25 rogge f5.80 a a 6,gerst f 4.a ckev f 5. 5.60, haver f 2.90 a 4.paarde boonenf 5,60 a 6, bruine id.f 8.— a 11. a witte id. 13. a karweiz. f a rood mosterdzaad f 18,— a 22.geel id' f 15 a 18.groenerwten f 7.— a 16,— grauwe dito f 11.50 a 17.—, wijker valef 5.50, a 7.50. Blauwmaanz. f 1425 a 14.50 koolzaad 7.75, kanariezaad f 7.25. a. fü. EDAM, 16 Sept. Aabgevoerd 78 stapels kaaB, wegende 15,597 K.G., prijs f28.53 a t de 50 K.G. Alkmaar 18 Sept. 1893 Aangevoerd. pairden f a Kooien en Ossen f 140.— a 240. vette Kalveren f 35.a 108. (per kilo f Nuchtere Kalveren vette schapen Lammeren 116 vette Varkens per P. 37 magere dito Pur merend, 19 Sept. 1893. Aangevoerd 312 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f 30middel b f 25 1013 K.G. Boter f 1.30 a 1.40, per K.G. 48 Stieren. 22 Paarden. 616 Runderen, prijsbouden handel matig. 181 Vette Kalveren f 0.45 a f .75 per KG., handel ving 87 Nuchtere dito, 7.— a 16.— per stuk handel ving. 134 Vette Varkens per Kilo f 0.42 a 0.52 handel vlug. 145 Magere idem per stok f 14.a f28— handel stng. 263 Biggen, f 7 a f 10.handel stug 2974 Schapen lager in prijs met stuggen handel. Kipeieren per 100 stnks f 4.a 5. Eendeieren p. 100 stuks f a 700 H. L. Peren,fl.25 af 2.50. 2300 H. L. Appelen f .60 a f. 1. 21 143 12 953 0.70 a 6.a 12 - a a 0.46 a 16.- a —.80 14— 27— 0.53 20—

Schager Courant | 1893 | | pagina 3