PLAATSELIJK NIEUWS. Burgerlijke Stand. M arktberichten. INKOMSTEN. Gemeente Schagen. Gemeente Zijpe. Schagen 25 Oct. 1893. Yeis'.sg der vergadering van den raad der gemeente SCHAGEN, ge- honden op Dinsdag 24 Oc- tober 1893, des mor gens 10 nte. Afwezig de beeren: J. v. d. Maaten en Tb. Stammes. Nadat door den Burgemeester, den heer Mr. C. 11. Beek, de vergadering was ge opend, nam de heer Hazeu het woord en heette den heer Beek hartelijk welkom in onze gemeente, wenschtc ZEd.Achtb. ge luk met zijn herstel, en betreurde het, dat de heer Beels over enkele weken onze ge meente gaat verlaten. De heer Hazeu wensehte den heer Beels toe, dat het hem in zijne nieuwe woonplaats goed moge gaan en gelooft dat Z.Ed. aan Schagen aangename herinnering zal mede nemen, en met tevredenheid zal kunnen terugzien op hetgeen in zoo betrek kelijk korten tijd door hem is verricht. De heer Mr. C. H. Beek bedankt den heer Hazeu voor zijne hartelijke woorden, doch zegt, nu nog geen afscheid vau den raad te willen nemen. Wel wil hij verklaren dat alleen zeer gewiehtige rede nen hem genoopt hebben tot dezen gewich- tigenstapen dat hij moeielijk afscheid kan nemen van een werkkring, door welken hij zich aan Schagen's ingezetenenxverknocht gevoelt. Nadat nu de notulen der beide laatste vergaderingen waren gelezen en goedge keurd, werd^flfédedeeling gedaan van de volgend^dngekomen stukken Mededeeling van den heer W. xoggevetn Cz waarbij deze verklaart zijne benoeming tot ambtenaar van den Burger lijken stand niet te kunnen aanvaar den. Ter vervulling dezer vacature werd nu gekozen, de heer C. A. Hoogschagendie zich de benoeming liet welgevallen. b. Kennisgeving van den heer Ressing dat hij zijne benoeming als Hoofd der O. Lagere School alhier aanneemt en zal trach ten zoo mogelijk nog met 1 Dec. in func tie treden, doch niet verheelt dat dit laat ste wel niet zal mogelijk zijn en het wel medio Dec. zal worden. Mochten inmid dels bij htt onderwijzend personeel vacatu res ontstaan, dan zal ZEd. gaarne over komen tot het examineercn van eventueele sollicitanten. C. Mededeelingen van de firma Bik kers, dat voor de oude gele spuit als hoogste bod het bedrag vau f24. was ingekomen. Wordt besloten dat aanbod aan te ne men. Hierna werd overgegaan tot behandeling en vaststelling der gemeentebegroting, dienst jaar 1894, ten behoeve waarvan de raad mede besloot gebruik te maken van het recht om te beschikken over de door hvt Rijk uit te keeren 4/s der opbrengst der belasting op het personeel. De begrooting zooals die na de be handeling werd vastgesteld, luidt als volgt UITGAVEN. Ho ofdstuk I. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. Jaarwedde van den Burgemeester f 800. de Wethouders 100. I, den Secretaris 750. u Ontvanger 500. Presentiegeld der Raadsleden 120. Jaarwedden en toelagen voor Ambtenaren en bedienden ter Secre tarie, den contierge en de boden Schrijfloonph Reiskosten enz. Kosten ran licht en brandstoffen Schrijf en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven Kosten van het onderhouden en schoon houden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergaderingen van den Raad en van Burgemeester en Wethouders, mitsgaders de secreta rie dezer gemeente Huur van die gebouwen of vertrek ken, waar die geen gemeente eigen dommen zijn Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen ot vertrekken Kosten van het aanleggen en bijhouden der registers van den Burgerlijken Stand Kosten van de Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen Kosten van aanplakken en omroepen enz. Kosten van staats- en prov. blad en andere bladen Kosten van zegels van registers, rekeningen enz. 20- Hoofdstuk XX. Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. 1000.— 270.— 148.— 95.46 75.— 191.72 100.— 25.— 90.— 190.— 6.50 Afdeeling III. He-jen, pleinen, taarten, bruggen, plantsoenen en andere werken. Onderhond van straten en pleinen f Onderhond van wegen en voetpaden Onderhond van wandelplaatsen en plantsoenen Onderhond van bruggen en overzet- veeren Onderhond van pompen en riolen Onderhoud van havens, vaarten, kaaimuren, slnizen en andere waterwerken i Diep- en schoonhouden van havens, grachten, slooten, putten l Onderhond van klokken, horlogiën, speelwerken ea dergelgken Onderhond van begraafplaatsen en kosten van begraving 34.- Onderhoud van het Bietbosch. 550.- Afdeeling IV Laste n. Grondlasten, f Dijk- en polderlasten Erfpacht van den grond d. School, enz. Hoofdstuk IV Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Aideeling I. Jaarwedden. Jaarwedden van de veldwachters Jaarwedde van de nachtwacht Jaarwedden van hooistekers Gratificatiën aan de brandspuitlieden Jaarwedde marktmeester Toelage Rijksveldwachters Afdeeling II Andere kosten wegens de openbare veiligheid als onderhoud, enz. Kleeding en uitrusting van de agen ten van politie en veldwachters Onderhoud van wachthuizen-mitsga ders licht en brandstoffen voor dezelven 5. Onderhoud der hooistekersgereedschap- pen 10. Onderhoud der brandspuiten, brand ladders enz. 146. Onderhond der lantaarns en verdere kosten van verlichting 1300. Hoofdstuk V. Kosten der Plaatselijke Gezondheids- politie. Toelage aan de plaatselijke genees kundige commissie f 1. Kosten wegens het ophalen van haard- onder de vorige [Hoofdstukken beboorende^ f 1553. Hoofdstuk XI. Buitengewone uitgaven van allerlei aard 1. Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitga ven b 798.92 Totaal der uitgaven 29706.20 925.— 200.— 100.— 200.— 120.- 60.— f 100.— diensteD. f 290.43 124.— 2025.- 17S. 36. 77.75 862.10 2670.32 485.— 1.— 50.— 120.— 275.- 50.— 200.— 20.— 250.— 40.— 125.— 30.— 6650.— 50.— 259.— 148.— 450.— 600.— 10.— 1.— 250.— f 5.— 1.- 80.— 1 BO OG.— 65.— Kosten op de invordering vallende Teruggave van belasting n Uitkeering aan het Rijk van het aan deel in d» kwade pssten, wegens de direct» belastingen, (wet van 29 Juli 1843, Staatsblad No. 32 en 18 Septem ber 1852, Staatsblad No- 177,) Vergoed'ng van bet Rijk van 2'/j pCt. van het onzuiver bedrag der grond en persoaeelt belasting, ten behoeve der gemeente geheviu, voor zoover de opcen ten betreft Kosten schatting en herschatting, in gevolge de drankwet Jaarwedde Waagmeester\ Hoofdstek III. Kosten van onderhoud van Gemeen te-eigendommen en d$ deswe gens verschuldigde lasten. Af d e eli n g I. Jaarwedden. Jaarwedden van de opzichters over ge meentewerken, klokkenluiders, klokke nisten en uurwerkmakers Afdeeling II. Onderhoud van gebauwenenz. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelyken f Dag- en weekgelden der werkliedenen dergelijke bedienden,in dienst der ge meente, mitsgaders verdere kosten der fabricage 100.— asch en vuilnis 750. Jaarwedde Veekeurder 100. Jaarwedde van den Kenrmeester van vleesch enz. 100. Hoofdstuk VI. Kosten van het Onderwijs. Afdeeling I. Lager Onderwijs. Jaarwedden der onderwijzers f Kosten voor het herbalings-onderwijs onderhoud van scholen en onderwijzerswonlngen Kosten van het aanschaffen en onder honden van' schoolmeubelen Kosten van het aanschaffen en onderhou den van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften Kosten van verlichting en verwarming en van hel schoonhouden der schoollo- calen Kosten van het plaatselijk schooltoezicht. Kosten van vergelijkende examens Kosten van belooning en eereblijken Hoofdstuk VII. Kosten van het Armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan verschillen de daarmede in verband staande instellingen. Belooning van doctoren, heelmeesters, vroedmeester, vroedvrouwen, enz. f Geneesmiddelen voor behoeftigen Kosten van vervoer en van verpleging van mitsgaders van geneeskundige hulp aan arme en zieke doortrekken de reizigers Kosten van verpleging van arme krankzinnigen Kosten van verpleging in godshuizen en elders Onderstand aan behoeftigen Hoofdstuk VIII. Renten en aflossingen. Eenten van geldleeningen Aflossing van geldleeningen Hoofdstuk X. Andere Uilgaven, niet onder de vo rige Hoofdstukken behoorende. Kosten vallende op het houden der loting der Nationale Militie en Schut terij f Kosten van Begeleiding van militie- plichtigen en V erlofgangers Kosten van den ijk en herijk der maten en gewichten mitsgaders voor het lokaal deswegens Kosten voor openbare vermakelijkhe den en feesten en voor het uitsteken vau vlaggen, vunrwerk enz. Kosten van brandverzekering van gebouwen Kosten van inkwartiering Kosten van onderhoud waagmaterieel KosUn vernieuwing en aanbesteding marktmateriaal Sub s e Bewaarschool n Harmoniekapel Vereen, tot bev. der Bouw- kuust Huisvlijtscbool Harddraverij-V ereeniging Hnur aan het Rijk voor terrein langs den station weg Jaarlijksche contributie der gemeente als lid der Wetstfriesche Kanaal- Vereeniging. Subsidie aan de afdeeling Schagen der Holl. Maatsch. van Landbouw Subsidie Cérès Subsidie Faaschtentoonstelling Hoofdstuk XI Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere Batig saldo der laatst door Gedepu teerde staten gesloten rekening, voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven Hoofdstuk 11. Inkomsten van Gemeente—eigendommen en bezittingen. Huur van huizen en andere gebouwen Hnnr of pacht van landerijen, rietbosch Renten van kapitalen Vermoedelijk dividend op het aandeel der gemeente, in het kapitaal der maat schappij voor gemeente—crediet Opbrengst van£grasverpachtingen Tienden, cijnsen en erfpachten Hoofdstuk III. Opbrengsten van belastingen en heffingen. Afdeeling L Opcenten van 's Rijks directe belastingen. 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen f 1939.80 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen 30 opcenten op de hoofdsom der belasting Afdeeling II. Aandeel in 's Rijks belastingen. Bedrag der som ter vervanging van het */s gedeelte van de opbrengst der belasting op het personeel in hoofdsom en opcenten Afdeeling III. Eigen plaatselijke belasting. Hoofdelijke omslag Belasting op de honden Belasting op danspartijen Vergunningsrecht bedoeld hij art. 6 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank Afdeeling IV. Heffingen voor het gebruik van openbare plaatsen, wegen, werken en inrichtingen. Leges ter secretarie geheven f Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren Begrafenisreehten Schoolgelden voor lager onderwijs Marktgeldeu, wikweegmeeten keurloonen Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden toevallige baten. Pacht ol opbrengst der haardasch, vuil De heer Hoogschagen, nagaande de jaar* hoog, in aanmerking nemende, dat de wedden der gemeente ontvangers te Barsin-1 f 50.— subsidie, welke der Afd. Schagen gerhora en Zijpe, acht eene verhoogisg der H. M. v. Landbouw geniet, óók in de van f 25.dan evenredig. kas der Paaschtentoonstellingsvereen. terecht De he'eren Asjes, Roggeveen en Hazeu komt. Zeker, er is reden, die Vereen, te noemen eene verhooging met f50.— bil- steunen, maar Spr. zou gaarne het lijstje lijk, met het oog op de vermeerderde werk- der subsidiën, dat al een breeden omvang zaamheden van adressant. Ook de heer verkreeg, willen beperken, althans zoo maar Bijpost ziet daarin om die reden dan nn niet ongerept uitbreiden, ook geen bezwaar meer. Met algemeene Voorz. meent dat het niet aangaat ver stemmen werd de verhooging goedgekeurd, gelijking te maken tusschen de Afdee- 2. Van de beide klerken ter secre arie ling cn de Vereeniging voor Paaschtentoon- was aanvrage ingekomen om respeclievelij- stelling. Merkt de eerste geheel plaatselijk, ke verhooging hunner jaarwedden met f 40 en f 20. Advies van B. en W. luidde daardoor het vertrek van den eersten klerk Bleek, de werkzaamheden voor de beide klerken na met ongeveer 2/s waren vermeerderd, kan inwilliging van dit verzoek zeer gegrond geacht worden. Mat algemeene stemmen werden dan ook deze verhoogingen toege staan. 2. Van het bestuur der Bewaarschool was aanvrage ingekomen de gewone subsi die ad f 375 met f 125 te verhoo- de laatste beweegt zich over wijder kring, behattigt meerder belang. De heer Bijpost is niet ongenegen aan de Paascht.-Vereen, subsidie te rerleenen, maar i9 het volkomen eens met den heer Roggeveen, dat de snbsidie der Afdeeling, ook uitsluitend ten haren bate is. De afdee ling toch kan niet anders dan hare stieren- keuring nu uit stellen tot op den dag der Paaschtentoonstelling. Maar daardoor is die Vereen, dan ook vrij om in die rubriek iets te doen. Door de heeren Beels en Buis wordt geDi nogmaals gepleit voor de subsidie ad f 75 De ongunstige finantieela omstandig- Deze jonge vereeniging kan toch in de heden dezer inrichting dwongen bet bestuur toekomst voor Schagen van groot belang f 8168.80 f 5895.— 200.— 18.— 1020.— 35.— 1 180 1175. 2225. aard en 675.— 400.— 25 560.— 78.— 431.— 1583.60 3085.— baggeren mestspecie f 200. Vergoeding van het Rijk van dertig ten honderd van het bedrag der kosten van het lager onderwijs, bedoeld bij art. 45 der wet van 8 December 1889, (Staatsblad No. 175) 2010.— Overschot van geheven opgelden bij aanbesteding, enz. 40. Legaten 400. Alle andere ontvangsten niet tot de vorenstaande behoorende 1. Hoofdstuk V. Buitengewone Ontvangsten. Opbrengst van den verkoop van ge meenteeigendommen f 10. VERZAMELING DER INKOMSTEN. Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten f Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente- eigendommen en bezittingen Hoofdstuk III. Ontvangst van belastingen en heffingen Hoofdstuk IV. Ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten 290.43 2437.75 24317.02 2651.— - 10.- Totaal der inkomsten f 29706.20 IB _A_ L _A. UT S. Inkomsten. Gewone f 29696.20 Buitengewone 10. f 29706.20 Uitgaven. f 605.- 273.— 10.— 5.— 12.— 200.— 115.— 10.— 10.— 151.— 600.— 150.— 150— 60.— 25.— 5.— 25.— 50.— 50.— 75.— Buitengewone Uitgaven van allerlei aard- Kosten vallende op den verkoop van eigendommen f 1. Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven. Onvoorziene uitgaven 798.92. VERZAMELIKG DER UITGAVEN. Benaming. Hoofdstuk L Kosten van Huishoude lijk Bestuur. f Hoofdstuk II. Kosten van invordering van de plaatselijke beiasting en terug gave deswegens Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud van gemeente eigendommen en de deswege verschuldigde lasten Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en brandweer Hoofdstuk V. Kosten der Plaatselijke gezoudheidspolitie Hoofdstuk VI. Kosten van het on derwijs B Hoofdstuk VII. Kosten van het arm wezen, mitsgaders subsidiën en bij dragen aan onderscheidene daarmede in verbard staande instellingen Hoofdstuk VIII. Reuten en aflossingen Hoofdstak X. Andere uitgaven niet 3936.— 341.- 3753.68 3166.— 951 8418.— 2169.— 4618.60 Gewone f 29705.38 Buitengewone 1. f 29706,20 Staat der schulden der gemeeBte op 1 Januari 1894. Bedrag der schulden f 33390. f 4200en f 750.— Oorspronkelijk bedrag der schuld f 47700.—, f 5800.— en f 1350. - Bedrag der renten waartegen de gelden opge nomen 4%. Bedrag der verplichte jaarlijksche aflossing f 2385.— f 400.— en f 300.—. Bij de behandeling der begrooting was omtrent de navolgende posten wijziging aangebracht 1. Ingekomen was aanvrage van den heer Ph. de Heer, om verkoogiiig zijner jaarwedde als gemeente-ontvanger, met het oog op de meerdere werkzaamheden aan die betrekking verbonden. Uit hoofde de late indiening van dit adres, konden B. en W. geen advies ver strekken. Yoorz. bracht in herinnering, dat de heer Ph. de Heer nu reeds 27 jaar gemeente ambtenaar is, en zieh al dien tijd heeft doen kennen als een ijverig en vertrouwd ambtenaar. In der tijd was de heer De Heer benoemd op eene jaarwedde ad f 300,Na 15 jaar werd door Ged. Staten die jaarwedde verhoogd tot f 400. en 12 jaar geleden had de Raad zelf de jaarwedde nog met f 50.-- verhoogd. Gelet op de meerdere werkzaamheden, die in de laatste jaren uit den aard der zaak aan dezen werkkring verbonden zijn, ge looft Spr. dat de inwilliging van adres- sants verzoek alleszins billijk mag worden geacht. De heer Hoogschagen had de behande ling van dit punt liever tot de volgende vergadering uicgesteld, opdat B, en W. den raad dan van advies had kunnon die nen. Diens voorstel werd evenwel verwor pen. Daarna stelde Ycorz. voor, de jaarwed de van den heer de Heer met f 50te verhoogen. De heer Bypost wil die verhooging wel, als daardoor de jaarwedde vaD. den ge meente-ontvanger niet in onbillijke ver houding komt tegenover de jaarwedden van tot deze verhoogde aanvrage. Werd ze niet ingewilligd, dan zon het Bestuur zich genoopt zien, deze voor Schagen zoo onmisbare inrichting geheel aan het gemeente-bestuur over te dragen. De heer Hoogschagen, ofschoon in principe niet tegen deze snbsidie, betreurde het toch, dat het Bestuur dier inrichting bij hare aanvrage niet de rekening had overgelegd, waaruit aan den raad had knnnen blijken, dat die verhoogde aan vrage voldoende gemotiveerd is. Yoorz. antwoordt hierop, dal bedoelde Commissie geheel belangeloos die inrich ting administreert, ook jaarlijks aan het Departement^Schagen rek. en verantwoor ding aflegt, en het nu toch eigenlijk onkiesch mag heeten, te verlangen, dat het bestuur der vereeniging ook aan den raad rek. en verantwoording zal doen, terwijl van al de overige instellingen, die mede gemeentesubsidiën genieten dis rek. en verantw. niet gevraagd wordt. „Die instellingen genieten maar eene betrekkelijk geringe subsidie," antwoordt de heer Hoogschagenen voegt er onmid- delijk aan toe, dat hij gaarne het Bestuur volkomen vertrouwt, doch uit den aard der zaak meent niet er over te kunnen oor- deelen waarop die verhocging gebaseerd is. Spr. wil zich evenwel neerleggen bij de verklaringen zijner mede-leden. Hierop wordt de gevraagde subsidie toegestaan. Met betrekking tot de subsidie, aange vraagd door de Harmoniehapel, merkt de heer Roggeveenin verband tot het door de Cornin. van Onderzoek uitgebrachte rapport op, dat hij die subsidie gaarne met f 25.had zien verminderd. Yooral ook omdat de Commissie mede de snbsidie aan de Harddraverij- Vereeniging, met f25. wilde verminderen. Daardoor kwam dan f50.beschikbaar voor de Vereeniging voor de Paaschtentoonstellingdie wel f 150.subsidie vroeg, maar waarvoor B. en W. hadden geadviseerd f7 5.toe te staan. De heer Hazeu trad nu in het krijt voor de Harmonie, en wees er op hoe in Purinerend de stad alle kosten van dat corps voor haar rekening nam. De Harmonie zou 't desnoods wel redden maar had eene hooge onkostenre- kening te bestrijden, zoodat de subsidie ad f 150, waarlijk niet overdreven was. Ja," vroeg de heer Hoogschagen„maar wat doet eigenlijk de Harmonie voor die subsidie?" „Stipt genomen is zij lot niets ver plicht," repliceert Yoorz., „doch moreel acht zij zich verplicht, jaarlijks twee volks concerten te geven." De heer Bijpost wil gaatne aan de Har- worden. Men moet een dergelijke Vereeni ging in haar eerste optreden niet fnuiken. Met algemeene stemmen werd het voor stel van B. en W. daarop aangenomen. Ten gevolge der wijzigingen in de be groot ing, zooals die was voorgedragen, werd ze nu in ontvangst en uitgaaf op f 29706.20 vastgesteld.-- Op voorstel van B. en W werd be sloten, dat de rij boomen aan 't Noord, tot aan het laatste perceel in de kom der gemeente zullen worden doorgetrokken. Bij de nu volgende rondvraag, wordt door den heer Roggeveen gevraagd, naar den uitslag van het indertijd ingesteld onder zoek naar het gehalte van het water van een zestal welputten. Yoorz. antwoordt dat bedoeld resultaat ter secretarie ter visie ligt. Op de vraag van de heer Hooqschagsn wanneer B. en W. eene wijziging der poli tieverordening met betrekking tot het slui tingsuur der tapperijen zullen indienen, deelt Voorz. mede, dat B. en W. in de volgende zitting de herziening van het po- litiereglement ten opzichte van verschil lende artikelen zullen voordragen. Hierop werd de vergadering gesloten. Zondag 22 October, dedag waarop de Schagerwielrijdersclub haar wed strijd te BARSINGERHORN had uit geschreven, was daar. Maar wat teleurstelling, het regende aanhoudend, zoodat de weg in een toestand geraakte, die niet toeliet om te rij den. Met de deelnemers, want ondanks het slechte ze er toch. op andere gemeente-ambtenaren. monie subsidie geven en wil het bedrag dier subsidie volstrekt niet verminderen, doch mat oog op het genot voor het alge meen, betieurt Spr. het, dat er maar twee concerten worden gegeven. Waarom niet een viertal? „Nu" roept de heer Hazeu uit, „dan missen wij nog liever die f 25.van de subsidie, want die 2 concerten zouden ons meer kosten." Overgaande tot stemming, werd het voorstel van B. en W. om de gewone sub- sibie ad f150.te verleenen, aangeno men. Vóór stemden de heerenBuisGo- vers BijpostHopman en Hazeu. Tegen do heereu Smit, RoggeveenAsjes en Hoog- s chagen. Met betrekking tot de subsidie, te verleenen aan de Huisvlijtschooldrong de heer Hoog schagen er op aan, dat door B. en W. zou worden onderzocht, waarom niet, zoo als toch de circulaire dier Vereen, luidt, de cursus op 1 Oct. is aangevangen. Dat was toch plicht geweest. Yoorz. zal informeeren. Naar aanleiding van de opmerkingen der heer Roggeveen en Asjes, die tevens be stuursleden der Harddraverij-Vereen, waren, werd de door deze Vereen, aangevraagde subsidie ad f 50.teruggebracht tot f25.- Aaaleiding tot dat voorstel hadden ge noemde heeren in het feit, dat, nadat de aanvrage om snbsidie reeds was ingediend, door het Bestuur der Harddraverij—veree- diging in beginsel was aangenomen, voort aan de voormiddag-harddraverij niet meer te doen houden. Met betrekking tot de door de Vereen, voor de Paaschtentoonstelling aangevraagde subsidie ad f 150.— noemt de heer Rog geveen het aangevraagd bedrag veel te het terrein aangekomen, stelde het bestuur der club voor, de wedstrijd 8 dagen uit te stellen, en werd den heeren van verre toezegging gedaan, van vergoeding van reis- en verblijfkosten. Met dit voorstel namen deze heeren geen genoegen, en drongen er op aan, toch te rijden. Om verdere onaangenaamheden te voor komen, besloot de club haar wedstrijd te doen doorgaan, en gaven 5 leden zich aan, om op straffe van hun hals te breken, mede te rijden. De wedstrijd nam dus een aanvang met 8 rijders. Zooals te begrijpen is, ward er met een kalm gangetje gereden, om geen flaters te maken, die ondanks alle voorzichtig heid toch niet uitbleven. De uitslag wasle prijs, verguld zil- verren medaille, de heer Liesman, van Zaandam 2e prijs, zilveren medaille, de heer Joh. Merz van schagen; 3e prijs, bron zen medaille, de heer Wartener van Haar lem. Een volgende keer wenschen wij onze wie ier-club een beter weel, ea zoo dit ongunstig lot haar wederom beschoren mocht ziju, min der graag medaille verdienende heeren van baiten toe. Het schijnt datmen's nachts weder de bleekvelden begint te inspec- leeren. In den nacht van dinsdag op woensdag werden van de drooglijn bij den heer P. K. een paar manssokken ontvreemd. Een ieder zij gewaarschuwd! Ingeschreven van 21 24 Geboren Maria, d. v. Jan Oct. 1893. Kossen eu Jantje Boender. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden J Geene. Itigeschreven van 13 20 Oct. 1893. Geboren Simon, z. v. Jan Louwe en Maartje Ligthurt. Ondertrouwd en Overleden Geene. Getrouwd Gerrit Witsen, j. m. Schipper 26 j. te Alkmaar en Trijntje Bos, j. d. zonder beroep 21 jaar te Zijpe. /Iliiihitïïr 23 Oct. 1893 Aangevoerd. paarden f a 18 Koeien en Ossen f 160.— a 260.— 64 vette Kalveren f 35.a 90. (per kilo f 13 Nuchtere Kalveren 960 vette schapen Lammeren 156 vette Yarkens per P. 21 magere dito Bok en Geit 0.70 a —.80 6.— a 12.— 12 - a 25.50 0.42 a 0.51 15.— a 18.—

Schager Courant | 1893 | | pagina 3