fiijvoegiel, behoorende bij de Kclia^er Courant van DONDERDAG 23 NOV. 1893. Ko. 2? NO. Yerslag der Vergadering van den raad. der gemeente ANNA PAULOWNA, gehou den op Dinsdag 21 No vember 1893,des morgens ten 10 ure. Afwezig waren de heerenD. A. Schenk met kennisgeving en Zur Muhlen wegens ongesteldheid. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen, werden door den heer C. R. H'aiboer als herbenoemd raadslid, in hauden van den Voorz., den heer Th. J. Wallerde bij de wet ver- eischte beloften afgelegd. Hierna ging de raad in comité ter be handeling en vaststelling van het Supple toir Kohier van den Hoofd. Omslag ad. f 138.43. Na heropening der vergadering werd het Suppletoir Kohier van de Honden belasting ad f 15.— vastgesteld. Door den Voorz. werd nu medegedeeld dat ZEd. in zake de vacature aan de school in den Oostpolder, dezer dagen een onder houd heeft gehad met den heer Poulsma die, daar de gemeente reeds herhaaldelijk doch te vergeefs oproepingen ter voorzie ning in deze vacature had geplaatst, in het belang der gemeente aanraadde, eene kweekelinge, die in haar laatste studiejaar was, aan te stellen. De heer Poutma beval de kweekelinge, welke hij op het oog had, bizonder aan,daar deze alleen nog geen examen had ge daan, omdat zij nog een jaar te jong waseersi in April mag zij het examen afleggen. Deze kweekelinge had zich bereid verklaard deze vacature tot April waar te nemen. Na deze inlichtingen heeft Voorz. aan het hoofd der school in den Oostpolder, den heer van Gorkumgevraagd of deze geneigd was die juffrouw bij hem te laten inwonen, waartoe de heer v.G. zich tegen eene zeer aannemelijke vergoe ding bereid verklaarde. Toen heeft Voorz. aan den heer Poutsma dezen uitslag medegedeeld en verzocht, dat de juffrouw zoo spoedig mogelijk in betrekking zou treden. Voor het oogenblik was nog wel geeu antwoord gekomen, doch Voorz. is over tuigd dat dit antwoord gunstig zal zijn en verwacht, dat reeds deze week de juffrouw in betrekking zal treden; daar mede is dus die toestand voor de ge meente weder normaal geworden. De raad betuigt algeheele instemming met de pogingen door den Voorz. in het werk gesteld. Op voorstel van den Voorz. wordt aan den heer Secretaris, voor zijne bui tengewone werkzaamheden aan de tien- jaarlijksche bijwerking der registers van den Burg. Stand, eene gratificatie ad. f 35 toegekend. Bij de nu volgende rondvraag deelt Voorz. naar aanleiding van eene door den heer Waiboer desbetreffende gedane op merking mede, dat het ontsteken en uit- dooven der gemeentelantaarns met in acht name van de maantijden ruim ge noeg voor het publiek is geregeld en aan de daarvoor aangestelde personen een duidelijke opgave is verstrekt. Natuurlijk gebeurt het enkele dagen dat de lantaarns 's morgens tegen 6 a 6l/2 uur worden uitgedoofd, welke lantaarns wel een paar uur langer bran den dan stipt noodzakelijk was, doch wilde men dat op die dagen eerder la ten doen, dan zou zulks meer kosten van uitdoen, dan nu het meerdere olie- verbruik kost. Hierna werd de vergadering gesloten. Snelpersdruk van J. Winkel te Schagen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 5