Gemengd Nieuws. van ruim 70 galden. Op de terugreis bad men nogal moeite om drenkelingen wakker te boudeö, daar het water, zooals de zee lui bet noemen, tegenwoordig nog vrij hevig steekt. Allen hebben zich nitsiekend ▼an hunnen vrijwillig aanvaarden plicht gekweten. Heerlijk vleeschjeZater dag in den vroegen ochtend brachten een paar stedelijke keurmeesters een bezoek bij een slachter in de Kerkstraat te Amst, De fa milie lag echter nog in haar sahbathsrust op één oor en de verzorgers onzer gezondheid waren menschlievend genoeg, om de goede lui te laten slapen. Het duurde echter niet lang of zij kwamen terug; de familie was juist opgestaan. Keurmeesters zijn erg nieuwsgierig en zoo liep het ge val, dat zij aanboden de nog warme bed- j es «af te haleu." Hoewel de aangeboden dienst ook ditmaal niet aangenaam was, be gonnen de heeren de dekens te verwijde ren en jawel, daar kwam een heel koe beestje te voorschijn, geslacht en wel en behoorlijk gevierendeeld: in iedere bedste de waren 2 kwart van het beest verborgen. Naar het Abattoir medegenomen, bleek het vleesch afkomstig van een ziek beest en werd het derhalve voor de codsuuj- tie afgekeurd. Dank zij den ijver en de wakkerheid der heeren keurmeesters bleven eenige honderden Amsterdamsche magen van het twijfelachtig voorrecht verstoken, een zieke koe te moeten verduwen, die bovendien nog in de warme bedden eener slachters-familie had gebivakkeerd. Met betrekking tot de a. s. zondag te WIERINGERWAARD door het tooneelgezelschap, onder Directie der b. h. W. Hart Sf Co te geven voorstelling, is het misschien niet overbodig, belangstellen de Lezers er op te wijzen, dat het geko zen tooneelspel «De Blinde en zijngenees- hcer" een der lievelingsstukken van dit gezelschap is, in welk stuk de heer W. Hart den zoo getypeerde rol van Dr. Dar- cy vervult, terwijl mede de h. h. Blaater en <S. de Boer daarin uitstekend op hun plaats zijn. ENKHUIZEN, 9Febr. De storm noodzaakte heden de st. H e e m s t r a Leeuwarden III, Leeuwarden IV, Hun ze VII en Zuiderzee alhier binnen te loopen. Het visschers- vaartuig E. H. 20 kwam met gebroken zwaard ia de haven. De veerbooteu tus- schen Enkhuizen en Stavoren doen ech ter geregeld dienst. TESSEL, 8 Febr. De botter H. D66, die op Onrust strandde is vlot. TERSCHELLING. De Russi sche Bark Roza is niet uit elk: nder ge slagen, doch is over de gronden tegen den Noordvaarder aangedreven, zoodat er bij gunstig weder kans bestaat, veel van de houtlading te bergen. Met bergers zal een accoord worden aangegaan. Met 10 tegen 5 stemmen werd door den gemeenteraad van ALK MAAR in zijn vergadering van Woensdag 1,1. besloten, de tegenwoordige verorde ning tot heffing van wik- en weegloo- nen te handhaven en niet te vol gen het voorbeeld van Hoorn, Edara en Purmerend, om die loonen van 65 op 60 cents per 100 K. G. terug te brengen. De Alkmaarscha raadsleden, die zich wilden schikken naar het door de regee ring ingediende wetsontwerp tot vernieti ging van het door de Tweede Kamer een paar jaar geleden genomen en daarna bij Kon. Besluit goedgekeurd besluit tot heffing van wik- en weegloonen, ziju de heerenStoel, J. de Lange, Boelmans ter Spil, A. P. de Lange en Janssen. Het volgende staaltje van verregaande brutaliteit meldt men uit STEENBERGEN Bij den landbouwer P. M. hebben Zon dagnacht dieven het vet varken uit het hek gehaald, het beest op de werf van M. geslacht, schoongemaakt, in stukken gehakt en medegenomen. Da ingewanden en een stukje spek, was het eenige, wat de boer 's morgens van zijn varken dat hij juist dien mo-gen wilds slachten te rugvond. De landman F. te ZA AN- DIJK verloor 3 ruuderen aan miltvuur. Eenige ingezetenen brachten f 365 hijeen, om den man het geleden verlies te vergoeden. Joh. Messchaert is ge- vraagd om de Mephistopartij in Berlioz' te Dusseldorf, Waenen en Hamburg te komen zingen. Te RIJP is het huis, be- woond door P. Wognum, met een daar aan belendend perceel, eene prooi der vlammen gewordenmenschen en vee werden gered. In den loop des vorigeu jaars werd door de atdeeliug Stiens van den Nederlandschen bond van algemeen kies- en stemrecht vier pondemaat (4 X 36 */t Are) geschikt bouwland gehuurd, ten ein de dit, in 16 perceelen verdeeld, aan e- ven zooveel arbeiders, die anders geen of noeielijk land in haar konden krijgen in haar af te staan. De Afdeeling Stiens der Maatschappij tot Nut van 't algemeen en het hoofdbe stuur der Friesche Maatschappij van land bouw en veeteelt stelden zich voor den tijd van een jaar borg voor de huor. Tevens had de toenmalige voorzitter van eerst genoemden bond zich borg ge steld voor de noodige hoeveelheid mest, pootgoed enz. Aangezien de huur te rechter tijd is ge stort geworden, is dit contract wederom vaa kracht geworden. Het maken van een arti- sischen putte Hoofddorp (Haarlemmermeer is na weken arbeiils totaal mislukt. Thans slaat int-n op diezelfde plaats een nortonpomp, om op die wijze in de groote behoefte aan goed drinkwater te voorzien. Te HOOGEVEEN staat sinds Donderdag de ontzaglijke tarfvoorraad van de tnrfstrooiselfabriek der firma Tho mas Co. in lichtelaaie. Honderden scheeps ladingen zijn vernield en bij den hevigen wind, viel aan geen blusschen te denkeD. Tegen den avond ran den volgenden dag waren alle tnrfhoopen op één na en hel huis van den heer H. Blanken, door 5 gezinnen bewoond, aan de overzijde van het kanaal, vernield. De eigenaren der fabriek hebben echter groote schade geleden, daar het grootste gedeelte van de turf, naar men verneemt onverzekerd was. Wij hebben die schade op pl. m. f 10,000 hooren begroolen. En erg is het dat de arbeiders der fabriek in den eersten tijd zonder werk en verdiensten zul len zijn. De woningen van den heer Blanken zijn in de Tielsche maatschappij verzekerd de inboedels niet, doch de schade dairaan kan niet groot zijn, daar de bewoners, het ge vaar ziende, reeds des namiddags hunne goederen in veiligheid hadden gebracht. Maandag ontving de bri- gadier der marechaussees te FIN STER— WOLDE een briefje van den volgenden iuboud, per tlam uit Beerta „Kom spoe dig, een drama is hier afgespeeld." De man zadelde zijn paard en reed in galop naar de plaats des onheils. Een dubbele ontnuchtering volgde. Den brigadier werd door den schrijver van het briefje zekere E. H., medegedeeld, dat hij enkel met zijn baas een woordentwist had gehad over een paar te verstellen laarzen. De man der wet werd woedend en maakte proces verbaal op tegen E. H. zoodat deze zeker nog wel eens aan zijn „aardigheidje" zal terugdenken. Een Brabantsch boertje komt aan het loket van een vereenigd post- en telegraafkantoor in eene kleine gemeente, jnist op het oogenblik dat de eerige ambtenaar, die directeur, bezig is een telegram over te seinen. Hij tracht door een paar wenken het boertje te coen begrijpen dat hij moet wachten. Deze verstaat er echter uit dat bij aan de verkeerde cear is, draait zich om en opent de tegenovergelegen deur, die ech ter naar het heiligdom van mevrouw de directrice, de keuken, voert. Hier wil hij zijn telegram aanbieden, waarop mevrouw vraagtIs er dan niemand in het bu reau „Nee niet," is het antwoord, «doar zit een lapsniejer aan de naaimachien en moakt fratsen." Er is sprake van dat Rubi- stein zelf op het 7bo«yf#«^-muziekfeest te UTRECHT in Juni de stukken uit zijn Moses zal dirigeeren. "V oor eennieuw op terich- ten orkest te NIJMEGEN wenden bekwa me musici voor alle instrumenten gevraagd. Zij, die twee instrumenten bespelen genie ten de voorkeur. Sedert geruimen t ij d leef de de werkman D. E. in oneenigheid met zijn vrouw, die hij zelf verweet dat zij oorzaak was dat hij zijn betrekking aan de stoombootmij der firma Carjens was kwijt geraakt. Zij woonden daarom Tan el kaar gescheiden, de vrouw op kamers te AMSTERDAM. Eergisteren was de laatste haar ouders, die te Aalsmeer wonen, gaan bezoeken en te gen donker wachtte zij de boot op van Carjeus, welke haar naar Amsterdam zou terugbrengenPas was zij aan boord ge komen of zij ontdekte daar ook haar man, wat haar zóó deed ontstellen, dat zij in tranen uitbarstte, tot verwondering der pas sagiers, die de oorzaak van haar droefheid niet kenden. Intusschen stoomde de boot voort tot men ter hoogte van Haarlemmermeer eens klaps een gil op het achterdek hoorde en de ijlings toegeschoten bemanning de on gelukkige echtgenoote in de diepte zag verdwijnen. Ze had, terwijl haar man in de kajait was, een eind aan haar leven ge maakt. Haar echtgenoot bleef kalm zijn sigaar rooken en antwoordde op de vragen der verschrikte reisgenooten«Ik kon toch niet meer met haar leven". Pogingen, om de drenkelinge nog op te visschen mislukten. Een eind verder stopte de boot vóór de woning van den vader van D. F., waarna deze met zijn zoon in een bootje stapte en terugroeide naai de plaats, waar zooeven zulk een droevig dra ma was afgespeeld. De man dregde naar het lijk der vrouw, die hij eens had liefgehad. Het a-capella-Jcoor van Daniël de Lange herleeft wfder. Gedurende de Paaschweek zal het in de voornaamste steden hier te lande optredeD met het volgende programma: Passie Domtni nostri Jesu Chris ti Secvndum Alathaeum van Gbrtcht. Deze passie-mnziek wordt nitslnitend gezongen a.it oog op het Paeschfeest en zal in de kerken worden nirgevoerd. Eergisterenochtend is, op last der justitie te AMSTERDAM ïu de, Jacob van der Doesstraat te 's-Graven- hage in hechtenis genomen en naar Aar- sterdam overgebracht een baron, die gedagvaard was om voor den rechter—com- missiris in de hoofdstad te verschijnen, en daarvan niet voldaan had. Genoemde per soon, die zich in verschillende qualiteitten te Amsterdam voordeed, wordt verdacht zich aan oplichting en verduistering te hebbeD schuldig gemaakt. De Heer Jedema van HEEREVEEN, reiziger voor een cicliorei- tabriek te Deltsen, had dezer dagen de volgende ontmoeting. Hij zat in de wacht kamer Ie Leeuwarden op den trein naar Heereveen te wachteo, toen een onderoffi cier der infanterie nit Kampen, die met twee soldaten een militair naar Leeuwarden getransporteerd had, zich tot hem richtte met de vraag «Ken je Metelbnrg P waarop de Heer J. een ontkennend antwoord vol gen liet. De sergeant zei daarop«je kent hem wel', waarop de heer J. volhield hem niet te kennen. Toen de Heer J. daarop op het prrron kwam om in te stappen, kwam een politie agent op hem af (die door den sergeant gewaarschuwd was) en vroeg hem mam, woonplaats, enz., welke door den Heer J. werden opgegeven. De Heer J. stapte in den trein, de soldaten cn sergeant met hem en gingen naast en tegenover hem zitten, De heer J. vroeg herhaalde malen «wat is er toch gebeurd, wat wil je met mij doch daarop volgde geen antwoord. Te Heereveen wilde de Heer J. naar huis gaan, doch de soldaten hielden hem vast en zei den, dat hij onder hun geleide moest gaan. Daaraan had de Heer J. niet veel ziu en vroeg of hij niet wvt vooruit mocht loopen in het kosthuis van den fleer J. werd nu een onderzoek ingesteld en het bleek dat de Heer J. werkelijk de Heer J. was. In den trein had de Heer J. brieven van zijn firma aan de soldaten laten zien, om zijn identiteit te bewijzen, doch daarop werd geen acht geslagen. De onderofficier deelde te Heereveen na het onderzoek mede, dat hij en zijn manschappen den Heer J. voor een ge deserteerd fourier aangezien hadden en daar om zoo tegen hem waren opgetreden. De Heer J. is hiermede niet tevreden en zal zich tot de justitie wenden. De valsche bankbil- jetten. Aan het kantoor der bijbank van de Nederlandsche Batik te ROTTERDAM, werden Donderdag ter verzilvering aange boden twee valsche biljelten van honderd gulden. Zij werden aangehouden en aan het parket van den officier van justitie ge deponeerd. Door den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam is de volgende of- ficieele kennisgeving betreffende de valsche bankbiljetten verspreid „Bij een nauwkeurig onderzoek is het der politie gebleken, dat de goede bank biljetten zich onderscheiden van de ande re door het papier, daar het papier van de goede krakerig, glad eb hard is en van de andere uiterst zacht en wollig. Voorts is bij de valsche het kopstuk in het medaillon en in den gewerkten rand en het schild met aanduiding van de cij fers 100, 200 en 300, zeer grof zwart en veel harder. Aan de achterzijde is de strafbepaling zeer kenbaar er later op ge drukt, zoodat deze niet op hare plaats staat en meestal veel dichter bij den zoo- genaamden spiegel is gedrukt, terwijl bij de echte hierbij eene tusschenruimte be staat." Omtrent da valsche bankbiljetten kan nog worden medegedeeld dat de juiste spe cificatie van den voorraad in den koffer die te Utrecht gevonden wi-rd, is als volgt 336 stuks h 800, 214 stuks a f 200 en 724 stuks h 100; te zamen dus 1274 biljetten, makende 216,000. Door de politie in Den Haag werd eergis teren een bankbiljet van t 100 in beslag genomen, dat ten kantore van eez ban kiersfirma in ontvangst was genomen, en bij onderzoek ten kantore van den Nederland sche Bank, valsch bleek te zijn. Een inzender in het Handelsblad ves tigt de aandacht op het feit dat de Ne derlandsche Bank zelf aanleiding geeft, om, in vele gevallen te twijfelen aan de echtheid harer niet-nagemaakte biljetten. Hij schrijft „Vror mij liggen een aantal biljetten van ƒ100 en van 1000, van verschil lende jaartallen. Het minste, dat men nu van het Bankbestuur zoude kunnen ver gen, zal toch wel wezen, dat al die pa piertjes zijn van gelijke grootte, dikte en kleur. Wat is 't geval? Van die van f1000 is één, gedateerd 7 Juli 1891, ongeveer een millimeter lan ger dan één, gedateerd 5 Mei 1889, ter wijl de eerste ongeveer tweemaal zoo dik is als de laatste. Van die van f 100 is één gedateerd 28 November 1892, zeker twee-en-een-half- maal zoo dik als een andere, gedateerd 10 Mei 1884. Op mijn kantoor had ik hedenochtend eeD echt bankbiljet van f 100 van bui tengewone dikte, geel van kleur [niet vuil] en geheel scheef, d.w.z. aan deu linker kant ca. 2 millimeter smaller dan aan den rechter. Ik ben tamelijk wel overtuigd van de echtheid der in mijn bezit zijnde b«nk- nooten, vooral dewijl een der eerste kre dietinstelling in Amsterdam m? darren in betaling g»f: doch ineen jrjd als den tegenwoordige zou men kelijk gaan twijfelen a»n de echthei echt bankpapier, wf nueer de Bank zt toe zoodanig aanleiding geeft a,s boven aangeduid. Dat de Bank haar thans uitstaand pa pier inwissele tegen nieuw van gelij e grootte, kleur en dikte, wil zij niet dat men meer algemeen zal weigeren naar pa- pier iu betaling aan te nemen en dat goudgeld eerlang een premie zal kunnen bedingen." De Haarl.Ct. die aan de bron zit van de -«echte biljetten, heeft een paar der valsche stukkeD, zoo van f 100, f 200 en f 300 bezichtigd. Wij hebben ze, z-gt bet blad, tusschen eenige eehto biljetten en aan verschillende personen voorgelegd en bij niemand bestond ven oogenblik van twijfel; terstond wisten zij zonder font de valsche van de echte te onderkennen. Atgezien nog daarvan dat de valsche biljetten meest geen watermerk in het papier schijnen te vertoonen, en vermoede lijk wel alle zeer duidelijk kenteeken- nen zullen hebben, waaruit de valschheid zal blijken, komen zij alle voorzeker hitf in overeen, dat de gravure van den gefi- gureerden rand, en vooral van het medail lon met het vrouwenbeeldje, de zuiverheid en zachtheid missen van het echte biljet De teekening is hard en vlakkerig; de fraaie gravure op het echte biljet is in het valsche een leelijk prentje. Twijfelt men dus aan de echtheid van een biljet, dat zich niet door het ontbre ken van het watermerk of een ander der gelijk duidelijk kenteekeu van het echte onderscheidt, dan beschouwe men aandach tig de gravure van het medaillon. Heeft men inderdaad te doen met een valsch bil jet, dan zal men zoodoende het onder scheid, vooral bij vergelijking met een an der biljet, terstond constateeren. Ouder an deren zal men bij het valsche biljet harde witte vlekjes in den achtergrond bespeuren hoofdzakelijk rechts van den helm, terwijl in de echte biljetten deze achtergrond zeer gelijkmatig en zonder deze plekken is.*-- Tegenover de veelstemminge verbazing, die men thans verneemt over de kunst vaardigheid van den zinketser Krausse, zendt, (zegt het Hhld) een onzer lezers oos de volgende opmerkingen «Het werk van K. verdient, mijns in ziens, volstrekt niet de daaraan toegebrachte bewondering, sinds de drukker de lens en de gevoelige plaat tot bondgenooten heelt. \roeger, ioen de teekenning met behulp van doortrek papier uit de vrije hand over genomen en dan in staal, koper, hout of steen gesneden moest worden, was het iets andersmaar tegenwoordig is het zelfs vrij eenvoudig een veel zekerder uitkomst te verkrijgen. „In het belang der goede zaak moet een onzer landgenooten, een rustend steendiuk- ker, dat trouwens reeds bewezen hebben bij de invoering der nieuwe muntbiljetten van vijftig galden. «Het verhaal ging althans, dat de heer De W. den minister van flnancieën aanbood, dergelijke strookjes geldswaardig papier na te maken en zoowel bij de Nederland sche Bank als een rijksbetaalmeester te verzilveren. Daar de heer De W. alleszins betrouwbaar was, werd de proef met 's mi nisters toestemming ua de noodige voorzor gen genomen, en - zij slaagde voikomen «Gelukkig zou dergelijke uitgifte op groote schaal echter zooveel geld kosten, dat de zaak alleen onder het bereik van kapitalisten valt. «Immers, voor elk valsch biljet, dat men uitgeeft, zon het echte van hetzelfde nommei tijdelijk aan den omloop ontrok ken moeten worden. „De opvolging der nommersis namelijk het geheim der Bank. Gesteld, een biljet draagt het merk M R 5935, dan is het volstrekt niet zeker, dat M R 5936 enz. bestaat, want de Bank laat die nommers willekeurig verspringen en houdt daarvan aauteekening. «De valsche biljetten moet dus voor elk bet nommer van een echt overnemea. Dat verklaart waarom Krausse ook klein bankpapier tegen lapjes van f 100, f 200 en f 800, gelijk hij namaakte, poogde ia te wisselen. Maar het haperde hem aan het noodige kapitaal om die echte papiertjes vast te houden tot hij bijv. een miliioentje valsche van gelijke nommers geplaatst had. Eerst daarna zouden de echte weer in om loop gebracht kunnen worden en de Bank bij aanleiding van een dubbeltal iu verzoe king komen haar eigen papieren te ver loochen De heer De W. zou destijds echter te vens aangeboden hebben, geldswaardig pa pier te vervaardigen, dat niet voor na maak vatbaar was, doch zijn aanbod is niet aangenomen. „Het maken v»n valsch bankpapier heeft evenwel altijd het bezwaar, dat er meer dan één persoon bij betrokken is, en een geheim, dat slechts twee weten is leeds geen geheim meer, „Naar aanleiding van de valsche bank- jesfabricatie wordt er zeker heel wat ge schreven over de vorderingen der kunsten het lalent van den kunstenaar, helaas, met negatief gevolg, en anderen schrijven druk over wenschelijkheid of verplichting van de Nederl. Bsnk, om het valsche papier aan bona fide-houders te vergoeden. Laat de ondervinding na voor het ver volg een maatregel aan den band doen, of duslaat Baukdirectie, Staat e. z. m.,' een lesje nemen bij de practische Ameri- kauen. Het papierengeld, tot zelfs de 1 dollar- bili3, heeft betir dao een watermerk er is een zijden draad in bewerkt; men kan hem zien of bij het (niet lichte) scheuren stuit men er op. Bij de papierbewerkino voor de Banken wordt daar dan op gere. kend. Gij zult mij toestemmen, dat, hoe ver de uamaakliefhebberij oolc ga, een pa pierfabriek niet zoo maar in 't geniep VOor de gelegenheid wordt opgericht." Voor Tuin en Kamer. Van de ficus elastica en oleander (verium) kan men met goed ge. volg stekken snijden en deze, 't zij in p0t. jes of in fleschjes met water, worter doen scbieten. In potten moet een vrij hooge tempe. ratuur in de serre heerschen, en wordt dit hoofdzakelijk bij de ficus gedaan. Men kan deze echter ook in de kamer doen wortelen, door de methode met fleschjes zooals bij de oleander algemeen geschiedt er is dan ook Diet zoo'n groote warmte noodig. Men snijdt de stekken van gezonde planten, Diet te jong hout, en bij een 00gi De fleschjes plaats men zoo warm moge. lijk, en neemt bij voorkeur geene niet lange halzen. Na eenige weken hebben de stekken wortel gemaakt. Het oppotten in goeden bladgrond ruoet zoo voor zichtig mogelijk geschieden, opdat de uiterst teere worteltjes niet afbre ken. Selderij, prij en bloemkool kan uitge zaaid worden. Men doet goed hiervoor een apart bed aan te leggen, waaraan een weinig paarden mest cn bagger is toege- roegd. Ook de andere bedden waarop gezaaid moesi worden, geve men mest, doch hier deprivaatmest. In de broeibakken onstaan dikwijls op den versch ingebrachten grond, beschim melde plekken, tengevolge van den drup. Men haaste zich steeds deze zoo gauw mo gelijk weg te nemen, daar dit zich spoedig voortplant. Uitgeholde aardappelen zijn zeer ge schikt om vele ongedierten er uit te ver wijderen. Ook moet men op de engerling letten, die langwerpig ronde witte voorwer pen zij zijn een der grootste vijanden van den tuiuman, Een vriendin den nood. Op een namiddag ontmoette Feuillel de Conches op een van de boulevards den dichter B. een van de onverbeterlijkste droomers van zijn tijd. In een zeer kort tijdsverloop had B. een vermogen verkwist en nu hing ziju bestaan uitsluitend af van zijn talenten als schrijver. «Je ziet er uit als een schaduw," zei- de de Conches. „Dat is geen wonder /'antwoordde de dichter; „ik ben in drie maanden geen sou rijk geweest en in de laatste vier-en- twintig uur heb ik niets anders te eten gehad dan een stuk brood." Conches ontstelde. „Het is waar,* zeide hij, «je ziet er bleek en zwak uit." „Wat ik je zeg, is de zuivere waarheid. Ik steff van honger." «Liat ons dit café binnengaan", zei de Conches' «Je moet eerst wat eten en dan een brief aan den minister schrijven, dien ik hem zelf ter hand zal stellen. B. deed zich te goed en toen hij klaar met eten was, bestelde de Conches papier en inkt B. schreef zijn brief, een jammerklacht, in de poëzie een waar meesterstuk, en zijn vriend stak den brief in zijn zak en zeide hem vaarwel. Drie maanden later ontmoette de dich ter zijn vriend de Conches nog eens en zeide „Weet je, dat ik nooit antwoord heb gekregen op mijn brief?" De Conches greep zijn beidehanden en antwoordde met bevende stem: «Mijn bes te vriend ,dat moet je den miuister niet kwalijk nemen. Toen ik thuis kwam, heb ik je brief nog eens over gelezen en ik vond hem zoo mooi en welsprekend, dat ik den moed niet bezat, er afstand van te doen, en heb hem voor mijn cota" tie manuscripten behouden". Een practische en tevens artistieke wedstrijd. —De wereldberoemde magazijnen van het Louvre te Parijs heb ben een wedstrijd uitgeschreven voor de beste en sierlijste petroleumlamp en den mooisten geborduurden zakdoek. Voor beide voorwerpen is een eerste prijs uitgeschreven voor 1500 francs, een twee de van 1000 francs en een derde prijs van 500 francs voor de petroleumlamp en van 600 francs voor den gebordunrden zak doek. Ondanks de tamelijk hooge prijzen zulle11 de modellen der petroleumlampen in het bezit hunner vervaardigers blijven eu de directie van de magazijnen van het Louvre zal, indien zij een der modellen in eigefi" dom wil verkrijgen,ten overvloede nog een som van 300 francs betalen. Bij de prijzen voor een geborduurden zakdoek zal nog gevoegd worden f0]' deu winnaar van den lsten prijs, een zil veren medaille. Alle ingezonden exemplaren zullen e»en' eens eigendom van de vervaardigers blijve"» doch de directie van het Louvre behoud zich het recht voor, de met geld bekroon de ontwerpen voor het dubbele van die" prijs te koopen.

Schager Courant | 1894 | | pagina 2