TENTOONSTELLING vet Rundvee, vette Varkens sn schapen, ra gr anima 5» fi «ft; «fit, SC HA GEN, VOORWAARDEN. Prijzen Men woriei iplool voor ie navolpÈ ritrieta A. Rundvee, Bijvoegsel, behoorende bij de Scliaycr Courant van ZONDAG 11 FEBRUARI 1894. fto. 25803, VOOR DE VAN op het Alarktplein TE op Woensdag 14 Maart 1894. £5£<*OSIi Art. 1. De Tentoonstelling zal worden gehouden te S c h a g e n, op het Marktplein, op Woensdag 14 Maart 1894. Art. 2. Ieder kan op deze tentoonstelling vee inzenden, mits daar van aangifte is gedaan, vóór of op Zaterdag 10 Maart 1894, bij den secretaris der vereeniging te Schagen. Met deze aangifte moet gelijktijdig worden vermeld het num mer van het programma voor mededinging. Art. 3. Behoudens de vermelde uitzonderingen in het programma, wordt ieder stuk vee of inzending slechts naar één nummer daar van ter mededinging toegelaten. Art. 4. Yoor mededinging naar de uitgeloofde prijzen is een ver- eischte, dat de aangever (of inzender) minstens twee maanden eigenaar van het vee is geweest. Eene schriftelijke verklaring hiervan kan worden gevraagd bij de aangifte vermeld in art 2. Art. 5. Het vee zal 's morgens ten negen uren op de plaats der tentoonstelling of op het terrein voor de beoordeeling moeten aangevoerd zijn; hetgeen later komt, zal niet kunnen mededin gen. Bij het vee moeten vertrouwde geleiders zijn, die gedurende de tentoonstelling daarbij zullen moeten blijven. Met de keuring worden geen eigenaars als geleiders toege laten, terwijl geen teekenen van herkomst of oorsprong aan het vee zichtbaar mogen zijn. Art. 6. De beoordeeling van het ingezondene vee zal worden toe vertrouwd aan Commissiën van deskundigen, aan wier uit spraak de inzenders zich zullen moeten onderwerpen. Art. 7. Bij mogelijke vergissingen, onjuiste opgaven voor de toeken ning van prijzen, beslist het Bestuur der vereeniging in het hoogste ressort. Art. 8. De beoordeeling zal geregeld worden naar de volgende be palingen a. Dat de ouderdom van het driejarig rundvee zal moeten blij ken uit het aanwezig zijn van niet meer dan vier blijvende tanden, en van het tweejarig rundvee van twee blijvende tanden. b. Dat de prijzen zullen worden toegewezen indien het inge zondene inderdaad bekroningswaardig wordt geacht. c. Dat bij gelijkstelling van inzendingen, die voor bekroning in aanmerking komen, het lot beslisse. Art. 9. De stieren die worden bekroond, moeten tot primo Augus tus 1894 ter dekking beschikbaar worden gehouden in de provincie Noord-Holland. Na overgelegd bewijs hiervan worden deze prijzen uitge keerd. Art. 10. De tentoonstelling zal aanvangen des morgens negen uur, en eindigen des namiddags twee uur. Behoudens bijzondere toestemming van het Bestuur, zal geen vee van het tentoonstellingsterrein mogen worden af gevoerd, vóór de sluiting. Art. 11. De prijzen zullen zooveel mogelijk na sluiting der tentoon stelling worden uitgereikt, of anders later aan de bekroonden worden toegezonden. Art. 12. De inleggelden van elk nummer van het* programma, zijn bepaald op 50 cents voor leden der vereeniging, en op één gulden voor nietleden. Art. 13. Tot de tentoonstelling op het Marktplein is voor iedereen de toegang vrij. Op het terrein voor de beoordeeling van het vee kan het Bestuur den toegang weigeren. Art. 14. Het Bestuur is bevoegd, om vee dat ongeschikt of onhan delbaar schijnt, van het terrein te doen verwijderen, en wordt voorts aan het Bestuur de beslissing gelaten in alles, waarmede deze voorwaarden tot verschil van opvatting of uitleg aanleiding mochten kunnen geven. Het Bestuur der Vereeniging tot liet houden van Jaar- tijksche Paaschientoonstellingen van vee te behagen Jb. ZIJP Hz., Voorzitter. D. NIEROP, Penningmeester. K. A. KAAN. O. H. GEERLIGS. C. ZIJDEWIND. W. v. d. OORD. J. J. DE WIT Senior. Jb. STAMMES Jbz. J. P. WAGENAAR, Secretaris. IV. 15. Vee, Landbouwwerktuigen en voorwerpen, niet in dit program ma gevraagd, kunnen tot opluis tering worden ingezonden mits men, met inachtneming van art. hiervan kennis geeit aan den Secretaris, .1. P. Wagenaar to 8chagen. uitsluitend met hard voeder gemest. No. 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten OS, geboren in 1890 of vroeger. Ie prijs ƒ30.— 2e „15.- No. 2. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten OS, geboren in 1891. Ie prijs ƒ25. 2e 15.— No. 3. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste KOE, (afgewisseld.) Ie prijs 25. 2e 10.— No. 4. Voor de beste, fijnste, en zwaarst gemeste KOE, (niet afgewisseld.) Ie prijs ƒ30. 2e 15.—

Schager Courant | 1894 | | pagina 3