Storm. Gemengd Nieuws. ben de begroeting van de gemeente Utin- geradeei niet goedgekeurd, omdat er een post op voorkomt voor aanleg van ijsbanen f 800. Zij adviseeren, dien post weer als vorige jaren op f 200 te brengen. Bij de behandeling dezer zaak in de laatste raadszitting zeide het raadslid Lools, dat de Raad beter dan Ged. Sta ten weet hoe hier de gemeente-huishou ding moet worden ingericht. De verkeers wegen moeten, als er ijs is, goed worden ingericht. Men moet zoo'n zaak niet ver slampampen. Hij wil de zaak aan 't rollen hebben al was 't alleen om dat zooitje Ged Staten kwijt te raken. De heer M. de Jong komt tegen deze nitdrukking op. Hij meent, dat het niet opgaat, dat een jong raadslid, zooals de heer Loots, die nog pas de eerste sport op de maatschappelijke ladder heeft be reikt, een college, dal oud en grijs is ge worden, zoo minachtend mag bejegenen, 't Is niet dat 't college geen gelden over heelt voor bestrijding der werkloosheid, maar 't is omdat het tegen de manier is waarop dat geschiedt. Men wil 't niet laten uitgaan van ge meenten mrar van particulieren. Mannen van vooruitstrevende richting, o.a. de heer Kerdijk, strijden daarvoor. De heer Loots erkent misschien zich een beetje te on voorzichtig te hebben uitgedrukt. Maar hij kan somtijds zijne woede niet inhouden. Besluit een gemeenteraad een post voor politie op de begrooting lager te ramen, dat mag niet, en komt men met gelden voor werkloosheid, dan wordt neen gezegd. Had ik Je bedaardheid van den heer De Jong, dan sprak ik misschien anders. Hij is ook jong geweest. Ik zal nooit zeg gen oude sok. De heer De Jong heeft niet het recht mij te oordeelen. Dat kunnen al leen mijne kiezers. Na stemming wordt de post van f 8C0 op f 200 teruggebracht met 6 tegen 4 stemmen. Voordracht voor Onder- wijzeres te CALLANTSOOG. Mej. B. G. ten Bosch te Diepenheim. S. v. d. Meer Tijoje. T. Zondervan Heetveld. Het stuk land waarop, vanwege de Snouck van Loozenstichting te ENKHUIZEN, arbeiderswoningen zullen gebouwd worden en waarop men reeds eenige weken met ern honderdtal arbeiders aan het afgraven was, is geheel onder wa ter geloopep. Te OOSTHUIZEN is eene lijst rondgezonden ten behoeve der werkloozen, waarop voor f 250 geteekend werd. Dit geld is nu besteed om eenige arbeiders op een stuk land, der gemeente toebehoorende, te laten werken. Het komt zelden voor, dat eeu storm zoolang aanhoudt als die, welke in de laatste dagen boven een groot deel van ons land woedde. Vooral op zee hebben onze zeelui het hard te verduren gehad, blijkens de berichten, welke de laatste week tot ons kwamen. Men schrijft uit TESSELWoest joeg de hoogopgezweepte zee eergister over de zeedijken, en begroef, van tijd tot tijd de ha venhoofden onder bergen schuimend water. Geen vaartuigje was op zee te zien, maar, het gezicht reikte niet ver. Alleen de stoomboot Ada van Rolland, die de post vervoert tusschen hier en Deu Helder, be woog zich in de schuimende watermassa, en werd dikwijls voor de oogen der toe schouwers verborgen onder de stuifzeeën.' Terwijl de postgemeenschap aan land ver traging ondervond, had die over zee op den gewonen tijd plaats. De orkaan heeft vele daken van kerken en woningen zeer geha vend. Zeerampen hadden gelukkig aan ons strand niet plaats. Of de zeeweringen schade leden, is door den hoogen waterstand nog niet te zien. Een der torenspitsen der nieuwe Room- sche kerk te WOERDEN is eergisteren uacht van het gemetselde afgeslagen, in den va' een gedeelte van een ijzeren hek beschadi gende. Uit ENKHUIZEN meldt men: De storm was oorzaak, dat gister alle stoombootdiensten werden gestaakt. De veerboot van daar naar Stavoren deed eergisterocbtend ééne reis, maai moest het toen ook opgeven. De reizigers, die met den sneltrein van 11 nur 7 min. van Amsterdam aldaar waren aangekomen, kre gen gelegenheid terug te keeren; de reis kosten werden hun vergoed. Sommigen ble ven echter, hopende dat de hevigheid van den wind zon afnemen, en de dienst zou worden hervat. In de stad richtte de storm nogal eenige schade aan; ramen werden uit de kozij nen geslagen en pannen van de daken ge worpen; een zwaie Olmboom werd ont worteld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Op een schip met graan geladen, aan de "Van Wijkskade te UTRECHT, is eer gisterenavond 6 ure een boom neergeko men, die door den hevigen storm was ont worteld. De schipper, die juist met zijne vrouw en twee kinderen aan tafel zat, werd door den boom getroffen en gedood, de vrouw werd eveneens gekwetst, doch verkeert niet in levensgevaar, terwijl de beide kinderen ongedeerd bleven. Door den hevigen wind woei Zondag ochtend op de spoorbrug te KUILEN BURG een conducteur uit eenen remwa- gen van den goederentrein, die circa half zeven aldaar van Uirecht aankomt. De man kwam gelukkig met lichte kwetsuren vrij. Ten slotte wordt uit GRONINGEN nog het volgende medegedeeld Van de stroofabriek aasi het verbindings hal: aal Damster- Boterdiep stortte een ge deelte van den gevel en het voordak in. Bij de wed. Stompe in de Sledemennestraat waaide letterlijk het geheele dak weg niets bletf daarvan overten kind kreeg daardoor nog letsel aan 't hoofd en moest men haar naar 't academisch ziekenhuis brengen. Verder moesten schoorsteenen, glaslan taarns en hoornen het overal ontgelden aan den Heereu weg o.a. een tiental. Vele spiegel- en andere ruiten sloegen stuk. Dakpannen en leien vlogen als kaarten door de lucht. Het verkeer op de siraat was dan ook niet zonder gevaar. Een heer werd in de Oosterstraat door een schoorsteenkap getroffen, waardoor bij het linkerbeen brak eu een hoofdwonde bekwam Een oud man woei zoo hevig op de Ebbengebrug tegen de leuning, dat bij een ernstige hoofdwonde bekwam, zoodat hij naar het academisch ziekenhuis vervoerd moest worden. Verder werd nog een meisje uit het R. K. gesticht aan het hoofd ge troffen door een van een dak vallend stuk kalk. Aan de Oosterhaven zon een werkman in een pakhuis op de tweede verdieping de luiken sluiten de wind kreeg hem ech ter beet en wierp hem naar buiten. Ge wond werd hij naar zijn in de nabijheid gelegen woning gebracht. Twee lijkwagens ondervonden ook al de kracht van den stoim, Een woei bij de voormalige Oosterpoort geheel onderstboven, terwijl bij de Heere- brug van deu anderen wagen het boven gedeelte in het kanaal vloog. \an dtzen wagen gingen de paarden op hol, de dis selboom brak, doch de dieren werden spoedig tot staan gebracht. Beide wagens waren ge'ukkig ledig, Een boerenhuis, bewoond door Abert Knol, aan den Hasselterdijk, gemeente Zwolle, is omvergewaaid. De be woners hebben nog zonder letsel het per ceel kunnen verlaten en het op sta', staande vee gered. strijd heeft dikwijls tengevolge, dat de prij zen der sponsen hare eigen'ijke waarde overtroffen. Volgens de verklaring van de Maatschappij der sponsenvisscherij te Bata- bano heeft de jaarlijksche vangst eene waarde 560.G00 franken. van eene bezwijming Eenpaardals erfgenaam. Te Weenen is onlangs de „dame met het doodshoofd" overleden. Onder dien bijnaam stond te Weenen zekere mevrouw S. bekend. Men zag baar, die door haar witgepoederd gelaat en geel gekleurd haar zeer in het oog viel, vaak te paard in de straten dezer stad en waar de rijderes ver scheen, keek iedereen haar na en de straat jeugd volgde de „dame met het doods hoofd" in beele troepjes. Zij zelf deed, als of zij het onaangenaam geleidein het ge heel niet bespeurde, maar haar paard, waar zij veel van scheen te houden, mocht nie mand te na komentoen het eens strui kelde en een voorbijganger het wilde op helpen, gaf de dame hem een krachtigen zweepslag over de hand, wist het paard ter been te brengen en snelde in galop ver der. Na haar overlijden werd een groot aan tal testamenten gevonden, waarvan natuur lijk enkel het laatste geldig is. In al die testamenten komt echter de bepaling voor, dat haar zoon enkel het deel van de erfe nis, waarop hij recht heeft, en dus de helft krijgt, terwijl de andere helft aan het paard, de merrie „Euriosa* is vermaakt. Men heeft ook een stuk gevonden, waar in de dame precies voorschrijft, hoe het paard na haar dood behandeld moet wor den hoeveel maal per dag het te eten moet hebben; waaruit dat eten moet be- staao, welke lekkernijen men het dier af en toe moet geven. Zelfs voor het geval van ziekte zijn allerlei medicijnen aangegeven, die oudtr het toezicht van een veearts be reid kunnen worden. De zoon der overledene heeft, om de nagedachtenis zijner moeder te eeren, be rust in het zonderlinge testament, waardoor hem de helft van 't hem toebehoorend erfdeel ontnomen wordt. Sommige D u i t s c he b 1 ad e n deelen nu mede, dat 't een oud gebruik is, dat de koning van Pruisen hoofd-offie- cieren of staatslieden, die zich bijzonder oadersohtiden hebben, af en toe een flesch wijn zendt, als symbool om op de gezond heid van den monarch te drinken. Gedu rende de gespaunen verhouding tusschen Bismarck en den keizer was deze flesch natuurlijk nooit verzonden. 1ban6 evenwel besloot de keizer nit eigen wil tot toezen ding van een zijner beste flesschen. Hier door wordt tevens verklaard, waarom de keizer juist eenige dagen vóór zijn geboor tedag tot dit geschenk is overgaan. In 1884 hebben de leerlin gen van het Spaansche korvet Nautilus be langrijke hoeveelheden sponsen ontdekt in den omtrek der Antillen. De tijding van de ontdekking dier rijke banken verspreidde zich spoedig, en van alle kanten stroomen visschers toe om ze te ontginnen. Tegen woordig houden zich op het kleine eiland te Batabano 180 visschers bezig met het afvisscben van desponsenbanken op de kust. In de stad ziju tal van gebouwen verre zen, waar men zich bezig houdt met het reinigen en prepareeren van de sponzen, om ze voor den uitvoerhandel geschikt te maken. De sponsen worden niet meer door dui kers geplukt op den kodem der zee, doch door middel van dreggen (eene soort van sleepnetten) nit de zee gevischt. Vertegenwoordigers van verscheidene 1 vreemde handelshuizen doen elkaar opBa- abano reeds afbieuk, eu hun ouderlinge Door gered. Te Weenen kwam in de vorige week des morgens vroeg, eene jonge dame die een sluier voor het gelaat droeg, in een der badhuizen en zeide een kuipbad te willen gebruiken. Zij zond de badvrouw uit het kamertje weg met de opmer king, dat zij zelve het bad wel zou gereed ma ken en sloot de dtur. Tegen tien uur viel het 't badhuis-personeel op, dat de onbeken de, niettegenstaande zij reeds te zeven nur gekomen was en daar men geen enkel ge luid iD het kamertje hoorde, liet de direc tie teil slotte de deur openbreken. De jonge dame, een bizonder keuiig gekleed meisje lag geheel gekleed op de rustbank van het kamertje zij was bewusteloos en haar vin gers omklemden krampachtig een zesioops revolver. De dokter van het badhuis had heel wat moeite om haar weder tot be wustzijn te brengen. In 't begin wilde zij haar naam niet noemen, ma..r later deed zij verschillende mededeelingeri en vertelde, dat zij het plan had gehad zelfmoord te plegen. Haar ont roering, veroorzaakt door vrees voor haar eeuwigen Rechter, was echter op 't beslis send oogenblik zóó groot geweest, dat ze vóór zij bet wapen kou afvuren, in een onmacht viel, die haar leven redde. Eene onbeantwoorde liefde voor een jon gen man, had het beeldsclioone meisje, dat ook in 't bezit van groot vermogen is, in een geheel overspannen toestand gebracht, en haar tot 't besluit doen komen om een eiude aan haar leven te makeB. Reeds voor 't aanbreken van den dag verliet zij haar woning om den zelfmoord te volvoeren, die zoo gelukkig door eene bezwijming was verhinderd. Signalen overgebracht door de wolken. Door den admiraal Sir W. W. Hunt Grubbe zijn aan de kaap de Goede Hoop belangrijke proefnemingen gedaan, betreffen de de overbrenging van signalen door middel van electrische lichtstralen, teruggekaatst door de wolken. De lichtbundel eener electrische boog lamp van 100.000 kaarsen werd door reflec tors tegen de wolken gericht en afgebroken volgens de regelen, bij het wisselen van heliograpische signalen gebruikelijk. De signalen werden te Kaapstad gemakkelijk begrepen. Andere proefnemingen zijn vervolgens ingesteld tot het vormen eener dergelijke beliographische gemeenschap tusschen het admiraalschip en een daartoe opzettelijk in zee gezonden vaartu:g. Deze proefnemin gen haddeu denzelfden uitslag de signaleu werden op eenen afstand van 90 KM. volkomen begrepen. Gelijk succes hadden de proeven, die roet ondoorschijnende luchtballons genomen werden, welke des nachts bij tusschenpoo- zen door electrisch licht werden besche nen. („Le G. C. XX11I" no 17.) zich strikt aan de letter van deaê wet. Hij is verplicht zooveel mogelijk te toonen, dat hij met een ander meisje niets opheeit. Hij mag met niemand anders dansen. In dien h.-t hem onmogelijk is te komen, dan moet hij een zeer verklaarbare reden daaivoor hebben. Het gebeurt wei eens, dat zij haar oroe- der zond, om zich van de waarheid te over tuigen. Gelouterd dooi deze beproevingen, wordt hij ten laatste roet haar door den huwelijksband verbonden. KI. Ct. v. R. te b a. De verlovingstijd op Cu- Den 12 Februari des avonds 9 uur wierp een jonge man een bom in het café van het hotel Ttrminus. Twaalf menschen zijn het slachtoffer geworden, van wie drie kellners. Alhn zijn vrij ern stig aan de beenen gewond. Men vreest »oor het leven vsn verscheideneu hunner. Schade is er bijna niet aangericht. Alleen ziju in de zoldering sporen van kogels, en zijn ruiten en tafels gebroken. In het oogenblik na de on»pluffing heerschte eene onbeschrijflijke paniek. Van alle kanten klonken de kreten. De bezoekers stortten zich naar de uitgangen. Enkelen braken de ruiten aan den voorkant om er nit te ko men. Het helscbe werktuig had den vorm van een sardineblik, en was samengesteld uit kogels, spijker», kruit en chloorzuur. Het gaf een hevigen knal en het café werd van een dikken groenachtigen rook vervuld, hetgeen de verbijstering nog ver meerderde. De gewonden zijn allen Parij- zenaars. Het vatten van den dader was dramatisch. Hij vloog de straat in, ge volgd door een menigte,die h mort! schreeuw- de. In de rue de Rome werd hij door een agent van politie iugehaald. De anarchist keerde zich om, en een vreeselijke wor steling volgde. Hij wist zich los te rukken, zijn revolver te giijpeu en te schieten op de agenten en op het volk, dat hem om singelde. De agent werd gewond en ook eene vrouw, doodelijk zegt men. De agent wist nog zijn sabel te trekken eD den moordenaar in het gezicht te slaan. Toen werd hij gegrepen en weggebracht. De misdadiger gaf voor Breton te heeten, 80 jaren oud en anarchist te zqu. De mi nisters van binnenlandsche zaken, Rajrnal en van justitie, Dubois, hebben Je plaats van het onheil bezocht. Het café wordt door de politie bezet. Toen het gebeurde door Parijs bekend werd, uitte zich algemeen de verontwaardiging. Een grcot aantal nieuws gierigen stroomde den geheelen avond naar het hotel 7erminus. Eene ontzaglijke me nigte ging naar de spoorwegstations. Aan den dokter die hem verbond, zeide Breton (of Lebieton), dat hij Vaillant had willen wreken, eu dat nog anderen hem zouden navolgen om de bourgeois maatschap pij te vernietigen. De procureur generaal der republiek heeft geene nadere bekente nissen van hem kunnen verkrijgen. De student Breton te Parijs is wegens bedreiging van Carnot veroordeeld tot een boete van 1000 frs. en twee jaar gevan genisstraf. Breton had in de Parti Soeialiste geschreven dat, als Carnot geen gratie ver leende aan Vaillant, „niemand in Fran krijk het betreuren zou, als men met een bom zijn houteiig karkas in stukken deed vliegen". Bevroren melk. In Siberië be vriest de melk, tengevolge van de hevige koude die daar heerscht en wordt zij dien tengevolge, gelijk de American Dary- man mededeelt, aldaar slechts in vasten vorm verkocht. Men verkoopt de melk aan stukken in plaats van bij de liter. Voor de gemakkelijkheid laat men de melk rondom een stok bevriezen om daardoor beter te kunnen vervoeren, de melkboer geeft uaardat er noodig een of meer stukken daarvan aan klanten af. Op gelijke wijze is nu ook in Frankrijk eene belangrijke industrie ont- De verlovingstijd is voor velen de aan genaamste tijd van het leven, voor den jongen man op Cuba echter nielin zijn verlovingstijd is hij te beklageu. Hij kan ziju beminde nooit alleen zien en kan niet geregeld aan huis komen, alvorens hij zijn plannen aan de ouders van het meisje heett kenbaar gemaakt. En wanneer hij het geluk heeft, dage- lijxs te mogen komen, dan moet hij haar alle hoffelijkheden bewijzen in 't bijzijn der familie, alle zoete woordjes, die hij haar toefluistert, worden opgevangen door het scherpe oor van de aanstaande schoonmoe der. Tot aan den dag, dat zij samen gehuwd zijn worden zij nooit al leen gelaten. Ieder lid der familie heeft zijn kunst grepen om hen gade te slaan. Zelfs de oude dienstboden houden een oogje in 't zeil. Maar de menschGijke natuur verraadt zich ook hier weder; de twee gaan altijd bij 't venster zitten of op de twee meest van het gezelschap verwijderde stoeleD, of schoon zij zeker kunnen zijn nauwkeurig bespied te wordeu. Het paartje nrg 's middags niet gaan wandelen. Hij mag haar niet vergezellen naar den schouwburg. Alle vreugde genie ten zij onder nauwkeurige bewaking. Voor het indirecte resultaat van deze spionnage schijnt men hier blind te zijn. Tegenover de scherpe bewakiogen hebben de gevan gen natuurlijk een menigte kleine intiigues en onschuldige middelen, om hun bewakers te verschalken. Het met ijzeren tralies voorziene ven ster van haar kamer is in plaats van een beschermmiddel een groot gemak. Het doet beter dienst dan de hoofddeur bij ons. Zij weet altijd precies, wanneer bij voorbij zal komen en staat aan den binnenkant met haar handen om de ijzeren staven gesla gen. Een sprong en hij staat aan de an dere zijde. Uren Hng kunnen zij zoo staan met het ijzer tusschen zich. lederen dag herhaalt zich dat spelletje en wil mama er een einde aan tnaken, dan móet zij zelf eveneens bij 't venster komen staan. Nog uit een ander oogpunt beschouwd is de verlovingstijd vcor den jongen man een lijd van beproevingen. Hij moet iede- ien dag komenhij uicet en zij houdt I fabrikanten, maar ook de fabrikant staan, doordien men aldaar de melk kunst matig laat bevriezen en ze eveneens in vasten vorm ten verkoop aanbiedt. Men laat in Frankrijk'door middel van gewone ijsmachines in bussen bevriezen en verzendt ze aldaar op de wijze zoowel per spoor als per schip naar de plaats van be stemming. De klant die de bevroren melk ontvangt, laat ze een paar minuten voor het gebruik bij het vuur ontdooien. Bij gelegenheid eener voordracht toonde Gueriu te Granville aan, dat de ijsmelk noch wat gehalte betreft, noch in eenig an der opzicht beneden de gewone melk staat. Bevroren melk kan ook zeer goed voor^ kaas- en boterbereiding gebiuikt worden. L 11 e n d e.Te Bradford heeft een stil, oppassend werkman, die sinds 8 wekeD overal vergeefs naar werk zocht, zijn vrouw en 15jarige dochter en daarna zichzelf vermoord. Twee kinderen van 7 en 8 jaar werden luid weeneude alleen, ongedeerd in de bedstede gevonden. Op dit oogenblik zijn bij de h ransche Kamer een viertal wetsont werpen aanhangig van de volgende strek- kiög lo. Verbod van geel-kleuring der mar garine, terwijl het kleuren van natuurbo ter geoorloofd blijft; 2o. Verbod verkoop van margarine en natuurboter in dezelfde winkels; •3o, \erbod van vermenging van mar garine en natuurboter; 4o. Staatstoezicht op de fabrikatie van margarine. fijne oliëu, die hun product grootendeels aan de kunstboterfabrikanlen afzetten. De I'ransche oliefabrikanten hebben dan ook niet stil gtzeten, doch hebben getracht de leden der door de Kamer benoemde commissie van rapporteurs over de bedoelde wetsontwerpen niet alleen te overiuigen van hunne onbillijkheid, maar tevens met warmte de margarine ais een uitnemend voedingsmiddel verdedigd en het bewiis trachten te leveren, dat de margarinebctei -fabrikatie door haar aanzienlijk melk- verbruik in vele streken een steun is ge. worden van den landbouw, de prijzen van de melk heeft doen stijgen en ook de prijzen van het rnudervet heelt in de hoogte gedreven. Het gevolg van deze beweging is ge. weest, dat de commissie van rapporteurs uit de Fransche Kamer van volksvertegen, woordigers, een zestal harer loden heeft afgevaardigd naar Holland, om in het land, waar de kunstboter-industrie de groote vlucht heeft genomen, zich door persoon lijk onderzoek van de fabrikatie op de hoogte te stellen en zich te overtuigen van den invloed dien deze industrie op den toestand van den landbouwstand uitoefent. Fabrieksbode. Grappig misverstand. Te Brussel schijnt men het verschil niet te kennen tusschen het Nederlandsche kooi en koe. De „Etoile Beige," de leeuwenhistorie in het circus Carré verhalende, schrijft dat Karsten weldra kwam avec deux hommes vigoureux et quelques vaches (met twee' sterken mannen en eenige koeien). Men begrijpe goed, dat er in de Hol. landsche courant, waar de „Etoile" de zaak uit vertaalde, stond kooieD, waar men de leeuwen in zou vangen. Het kostelijkst is, dat het blad verder in zijn verhaal zegtmen kon de leeuwen door middel der koeien naar hunne kooien leiden 11 Eengrappig misverstand had onlangs plaats aan het Britsche ma rine-station te Hongkong. Een Engelsche stoomboot liep de haven van Hongkong binnen met de vlag omgekeerd, wat in de taal der zeelieden zeggen wilmuiterij aan boord Zoodra de oorlogschepen dat zagen, werden de booten neergelaten en met ge wapende matrozen gevuld. Van alle zijden, wilde men n ar het binnenvallend schip; er ontstond een echte wedstrijd tus schen de marinebooten, wie er het eerst zou zijn. Toen de booten eindelijk het schip be reikt hadden, werden zij met gejuich ont vangen. Officieren en manschappen lagen over de verschansing en volgden met En gelsche belangstelling voor alle sport-oefe- Dingen, den wedstrijd iu het snelroeien tusschen de booten. De matrozen werden aan boord met een goeden dronk welkom geheeten, daar de tocht wel vermoeiend geweest zou zijn. Eindelijk vroeg een der officieren waar de muiterij was. „Muiterij?' vroeg de kapitein verbaasd, „op ons schip is geen muiterij." „Maar waarom heb jelui dan zoo geschreeuwd Waarvoor had je ons noo dig P" „Wij meenden dat er roeiwedstrijd was, en riepen hoezeevoor den over winnaar." Nadat de officier van zijn verbazing bekomen was, wees hij met zijn vinger op de omgekeerde vlag. „Die vervloekte - scheepsjongenklonk het hem tegen, j „Die aap doet altijd zulke dwaasheden, als er niet op hem gelet wordt. Wij zullen hem weer een pak slaag moeten geven.' De handel in pauw env eer en. Deze handel is in de laatste dagen voor de Bel- a gische kooplieden een rijke bron van in* komsten. De Belgen betrekken de pauwen- veeren uit Parijs, dat eigenlijk eeu twee de markt is, daar de Franschen hun waar uit Londen betrekken, waar op geregelde tijden in de Indiana Docks groote verkoo- pingen plaats hebben. De pauwenveereu komen uit Nederlaudscti en Engelsch Indië m Europa. Men ma^t in die landen jacht op de pauwen, alleen te' wille van de veeren, die in den bande zeer gezocht zijn. Zij worden het meest gebruikt om vaandels te versierende Pe0' nen dienen tut maken van visscherij e' de veeren onder den SDavel worden a- aigreftes gebruikt, die de laatste jaren op dameshoeden zijn aangewend. Toch speelt de pauwenveer in de na niet meer de groote rol van vroeger- beschouwt haar ala een slecht teeken, e dit bijgeloof heeft den handel veel ges Het carnaval heeft deze koopwaar I stijgsn met 200 pet. De veeren kosten te Londen in he' 8 f 3 de 1000, te Parijs 4}/,. Teg behooren deze cijfers echter tot deo.o I den tijd van het verleden. De koers i- te Brussel f2 de 100, bijne evenvee 1 men te Londeu voor 1000 betaalt. Als men in aanmerking neemt, afnemer een dubbeltje per veer o f7.50 de hondert betaalt, begrijpt®0 voordeelig deze handel is. Een dubbele moor volgd door zelfmoord, is te Bourgn® i1*l Het spreekt van zelt, dat der genoemde heeft de indiening wetsontwerpen velen verontrust die belang hebben bij de ,niï4 eakel de boter en der Nantes gepleegd. Zekere Louis Grollier, een 'aD .„et van 26 jaren, heeft de beeldschoon lingszuster zijner vrouw, op wie verliefd was geweest, maar die he® had afgewezen, en daarna ook vcor de oogen van hare moeder schoten. Na het plegen van de miaJa8

Schager Courant | 1894 | | pagina 2