Gemengd Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. ten. De gulheid waarmée het gegeven, het frissche vruchtenvulsel deden goed. Een sprekend voorbeeld van dit Limburg- scbe gebak vooral voor den buitenman, is, dat bij voor bewezen diensten, zooals: koehoeden enz bij het gewone loon, jaar lijks bij zulke feestelijkheden één of meer vladen bedingt. Hij oefent dat beroep voor velen in de gemeente-weide uit, dus heeft zoo enkele vladen af te balen. Soms kan hij ze in zijn woninkje riet te gelijk opbergen en mag hij eenige dagen later zijne portie ophalen. In Holland zou den wij zoo'n vla rijst-of vrucbtentaart noemen, maar dit is zeer zeker, het een voudigste en armste moedertje kan het daar niet zóó zelf klaar maken, als in Limburg. Men meldtuit II A R L I N - GEN aan den N. R. Ct. Bij zijn verhoor gaf ds. Berger te bekennen fIk weet zeer goed wat ik deed, ik ben volkomen noim^al en daarna *Gy' behoeft mij niet uit te hooren, ik zal u alles tot in de bijzonderheden mededeelen." Op den avond van 4 Maart, toen ds. B. de gods dienstoefening in de Groote Kerk leidJe, sprak hij zeer opgewekt en treffend naar aanleidii.g van Lncas 23 28 (Weent nief over mij, maar over uzelven en uw kinde ren), eo toen moet hij het voornemen hebben gehad em een tragisch einde aan zijn le ven en loopbaan te maken, door den bijbel naar beneden te werpen en zich te doorsteken (want hij had zich ook een dolk aangeschaft.) Doch het meisjs in de kerk ziende waarop hij zijn hart had gezet, kwam hij tot andere gedachten, daar hij in de omstandigheid een voor zijne wensch gunstig teek en zag. Zijne vrouw was geheel als door hem gebiologeerd, zoodat zij op zijn last her haaldelijk moeite deed om het meisje in huis te lokken. Men vond bij het lijk ne gen briefjes van mevr. B., alle ten doel hebbende om het meisje in huis te krij gen, zoo zij, (mevr. B.) meende, om een laatste ontmoeting tot afscheid te doen plaats hebben want", zoo was haar be loofd, „dan kan het tusschen ons ook vrede zijn.' Benoemd tot Kaasmaker in de Kaasfabriek HARINGCARSPEL R. Ruin te Abbekerk. De harddraver ij baan aan de »Cruquis" te HAARLEMMERMEER, eigendom van den heer H. van Wickevoort GrommeliD, wordt aanmerkelijk verbeterd. Het plan bestaat om hier geregeld hard draverijen te houden, de eerste op den twee den Pinksterdag a.s. Naar wij vernemen, iser sprake van het oprichten van een filiaal inrichting van het Instituut-Pasteur in ons land. Behalve dat dit voor den Nederl. land bouw van groot belang zou zijn, daar het verkrijgen van entstof gemakkelijker zou gaan voor het enten van varkens, rundvee enz., ter voorkoming van ziekten, zou het niet minder van belang zijn van door dol le dieren gebeten menschen; een dergelijke inrichting toch zal daaraan tevens verbon den worden. L. Grt. Een timmerman, v. L wonen de in s- HAGE. met vrouw en verschei dene kinderen, kreeg Zondag een hevige twist met zijn vrouw. De kinderen riepen moord en buren schoten op het hulpge schrei toe. De vrouw bleek te zijn overle den. Volgens de geruchten zon de man zijn vrouw een zwaren slag met de hand hebben toegebracht of wel haar bij de keel hebben gegiepen en geworgd. De man ontkent dit echter en beweert, dat zijn vrouw door een beroerte is getrof fen. Het lijk is naar de algemeene be graafplaats vervoerd en naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht om aldaar te worden geschouwd. De zaak is in instruc tie. Een vrouw, die sedert een paar dagen in GOUDA in het Ziekenhuis werd verpleegd, is, als lijdende aan pok ken, naar de baiak overgebracht. V i e r-e n-v eertig nieuwe gevallen van pokken deden zich in de af- geloopen week te ROTTERDAM voor. Te 's- GRA VENZ AN DE nemen de pokken weer toe. In de laatste dagen zijn ruim 25 nieuwe gevallen voorgekomeu. Als een bewijs, hoe roeke loos sommigen zich blootstellen, diene het volgende feit. Een huisje, door de pokken nitgeatorven en gelegen tusschen twee be smette woningen, werd betrokken door een werkman die nit een nog ou- besmette buurt kwam. De man werd terstond aangetast. Te Tholen is een geval van pokken voorgekomen bij een meisje, dat sedert een paar weken van Rotterdam naar Bergen-op-Zoom vertrokken en se dert Donderdag in eerstgenoemde plaats verblijvende was. Titus Zenuwziek. Een negentiende eeawsch Type. Naar het Italiaansch. Meneer Zenuwziek is gisterenavond vroeg naar bed gegtaD, omdat hij zich zeer ver moeid gevoelde en h"J hij zeer larft op, omdat hij zich nog meer vermoeid gevoelt dan gsteienavond. Nadat hij zijn kousen heeft aangetrok ken, voelt hij prikjes in zijn hoofd, hij wrijft aich hel hoofd, doet het nogmaals en bespeurt dan niets me'r. Hij gaat dan voor den spi gel slaan om ziju toilet te maken, plots.lirg gevoelt hij behoefte om zijn tong te bezichtigen <n vindt die onzuiver, met een witachtige laag bedekt. Nu neemt hij ook een ona mgenaraen smaak waar en het komt hem voor, alsof hij zijn avondeten van gisteren niet goed verteerd heeft. Hij overlegt nu lang of hij een kop koffie of chocolade zal gebruiken. ik gevoel mij heden zeer zenuwachtig en slecht geluimd de koffie zal nu zijn ze- nnwen nog meer opwekken, ik zal dos chocolade drinken. „Peter, chocolade melk-chocolide zonder brood.' Peter gaat heen, maar na vijf minufen hoort hij een onstuimig bellen, dat hem bij meneer Zenuwziek terugroept. „Peter, breng mij koffie,*halflaid tot zich zelf „de tong is zeer beslagen, cho colade zon ik nu niet kunnen verdra gen, ik zal een half kopje koffie nemen, dat zal mij niet schaden." Hij gaat zitten om de courant, waarop hij geaboneerd is en die een zeer juist oor- deel heeft, omdat ze altijd zoo denkt als hij. De couranten dit weet men reeds lang heeten zeer verstandig, als ze pre cies dei'ltde politiake meeting hebben als wij. En toch is nu het hoofdartikel over dreven, het mankeert aan juist inzicht, er is zelfs geen gezond menschen verstand in te vinden. Zennwziek slaat het over en leest op de tweede pagina over een vreeselijken brand. Wanneer zal men toch eens met dat branden ophouden en weer niet verzekerd, natnurlijk moet msn zulke dommelni weer bijspringen. Wanneer zal dat eindelijk eens veran deren Zenuwziek gaat het stadsnieuws lezen. Een ongeluk met de tram, twee '«randen, een kind verdronken, verschillende laden gelicht, een heele diefstalkroniek. Wat een ongelukken en diefstallen, wanneer zullen redacteurs der couranten eens begrijpen, dat het aantal kleine diefstallen toeneemt naar mate dat men er uitvoeriger berichten van geeft en de ladelichters eigenlijk leert hoe ze stelen en ontvluchten moeten. Zenuwziek smijt de courant weg en gaat voor het venster zitten om nit te kij ken. Hij heeft koffie gedronken, hij wil nog een paar brieven schrijven, eer hij ti»ar zijn bureau aan het miuisterie gaat. Maar het schrijven wil niet vlotten, hij zoekt naar woorden en gedachten. Ik wordt alle dagen zieker en dommer, zucht hij. Eindelijk heeft hij drie brieven gereed maar zijn rechterarm is vermoeid en hij heeft een gevoel om zijn hoofd, alsof er een ring omheen zit. De slechte luim stijgt nog een graad. »Ja, ik heb niet goed gedaan met koffie te drinken, ik ben zenuwachtiger dan ooit. Men moet altijd zijne eerste gedachte vol gen, die is altijd de heste. Zenuwziek is naar het ministerie gegaan. Hij heeft den bode niet begroet, hij groet later ook niemand, maar als hoofdbtenaar wascht hij allen de ooren, zonder reden natuurlijk. Daarna is hij aan zijn schrijftafel gaan zitten, ontevreden over zich zeiven omdat hij ongerechtigheden bedreven heeft. Hij heeft tene sigaar aangestoken en heeft die weder laten uitgaan, vele zaken wachten op hem op zijn schrijftafel, maar hij be gint er niet aan. Hij blijft met de handen in den zak zitten, zucht, vervloekt de ze nuwen en de dokters die ze niet repareeren kannen. Hij staat op, gaat zonder iemand te groeten heen, slentert een paar ureu in het bosch, in de straten, bekijkt de étalages in boekwinkels, vindt alles leelijk en dom, lee- lijk en smakeloos. Ineen anderen winkel ziet hij rolmops en gevoelt dadelijk een lichten aanval van buikpijn. Bij een opticien ziet hij, dat de barometer sedort gisteren veel gedaald is. Dit verklaart hem zijn slechte luim. Deze verklaring stemt hem wat vioolijker, en daar het een nar is gaat hij naar huis om te lunchen. Maar o wee, Peter, heeft hem zooals gewoonlijk zachte eieren gebracht en hij heeft ze opgeslurpt. Peter heeft hem zoo als gewoonlijk beelsteak voorgezet, prach tige beefsteak, maar hij kon ze niet eten. Hij gevoelt plotselibg tegenzin voor vleesch en zelfs de nitnoodigende geur staat hem tegen onmogelijk, onmogelijk de beef- steak wordt naar de keuken terug gezonden. Hij eet eenige kersen, gebruikt bijna met geweld een stukje kaas en het ver velende, lastige en onvoldoende eten is af- geloopen. Zenuwziek gaat weder naar het Minis terie, en werkt nu een paaar uren. Twee of drie aangename bezoeken verstrooien hem, ja een oud vriend, die hij in vele jaren niet gezien heeft, maakt hem aan doenlijk, hij spreekt zelfs met geestdrift over de gemeenschappelijke herinneringen, hij is buitengewoon hartelijk voor den vriend en schudt hem we! duizend maal de hand. Na het bezoek van den vriend, denkt Zenuwlijder langer dan een uur niet meer aan zijn lijden, zijn geest is geheel verdiept iD de herinneiingen zijner jengd. Hij maakt duizend plannen om zijn viieud in de slad te houdeD, om eene betrekking voor hem te «inden., cm hem dichtbij te laten wonen. Het is hem alsof hij geen familie, geen andere vrienden tr.eer heelt en zijn hart is vol van enthousiasme, van een nieuwen hartstocht, die het heelemaal inneemt en geen plaats l>»t voor een auder gevoel. Maar, wee; a's hij het bure.u ver laat, dat held r verlicht was door de zon en raar de kleedkamer gaande, door een donkere gang loopt, ziet bij twee l;mmen vo r zijn oogrn. Hij verschrik., hij denkt aan eene beroerte, loopt naar den spiegel, bedot zich, voelt zich de pols, krijgt hartklopping, hij laat zich in een euiiiiigsto-1 vslleu en weet niet wat te doen, zijn geneesheer laten roepen of niet. Eindelijk heistelt hij zich van den schrik e i zegt, ik zal er mijne vrienden e ns mar vragen en met den geneesheer spre ken. Het is tijd voor het middagmaal gewor den en Zenuwziek, misschivn wel door de vroolijke verrassing die het bezoek vau den vriend brscht, of misschien ook wel door de o, gewonden beid door hel zien naar vlam men, eet met ongewonen eetlust ja onma tig zoodat zijn bediende Peter, die van hem houdt en die hem reeds sedert lang kent, hem er eerbiedig er opmerkzaam op maakt, dat hij zoo onmatig elendp, zijn maag bederven zal. Maar zijn spijsvertering is zoo goed, als ze in vele maanden niet geweest is en na het eten, voelt hij zich zoo opgewekt, dat hij naar den schouwburg gaat, om de tante van Charley te zien, die hem buiten gewoon vermaakt. De comedie gaat laat uit, maar hij voelt toch nog lust om een café te bezoeken en een cognacsrog te drinken, die hem nog meer opvroolijkt en neuriënd gaat hij naar huis, overtuigd dat hij eiken dag een ander is, dat hij voor zich, zoo goed als de beste comediant, 365 menschen in het jaar en soms ook verschillende personen op een enkelen dag en ook op een enkelen avond voorstolt. Zoo zijn er. Zbld. KI. Ct.v.R 't Gevolg van onge.hoor— zaamheid. Zondagnacht werd eene jong» dame, juf frouw Z., te Brussel het slachtoffer van een glippertje dat zij uit de ouderlijke woning had gemaakt. Zij wilde met alle geweld met vriendin nen naar een bal gaan, maar haar ouders hadden baar dit verboden. Daarop maakte zij een afspraakje met haar broeder dat deze haat te drie uur's nschts in staat zou stellen om zonder sleutel, weder in huis te komen. Die broeder wachtte op een balkon de terugkomst zijner zustsr af. Toen zij kwam, liet hij een ineengerold beddelaken afzakken, waarsan het juffertje zich vastklemde, ter wijl de jonge man alle pogingen in het werk stelde om haar op het balkon te hij- schen. Ongelukkig liet juffr. Z. op zeker oo- genblik het laken los, tuimelde op straat en bekwam een ernstige verwonding aan het hoofd. Om zelf brood te bakken in den oren van het fornuis, moet men goede gist gebruiken en een stukje pro- beeren, door het in warm water te leggen dat stijgt, al» ze van goede kwaliteit is. De gist wordt luchtig afgewassen en ten avond te voren onder water weggezet. Heeft men natte gist, zelfs 24 uur te vo ren. Men verhoogt de kracht als men er een paar theelepeltjes bruine suiker bij doet, evenwel niet vóór dat men begint aan het klaarmaken van het deeg. De melk moet lauw, bij kond weder iets war mer zijn. Trog, meel, eieren, en boter eenigen fijd te voren reeds op een warme plaats gereed zetten en deu vorm met vet besmeren. Eerst neemt men de helft van het meel met de melk en gist, dit goed be werkt zijnde, dekt men het toe en zet het matig warm heen om te rijzen. Daarna de tweede helft van het meel en wat zout door het gerezen deeg kneden en weer l1/, uur rijzen. Nog eenmaal door kneden en tegen den Irog te smijteD, dan legt men het tusschen een doek, om nog wat te be komen en het is gereed om in een vorm gelegd en in een matigen heeten oven te bak- hen. Men bestiijkt het met eiwit, om de kleur van het brood glimmend te krij gen. Op 1 pond tarwemeel ruim een halve liter melk, ll/2 lood zout, l1/, lood gist, bij groote koude 2 lood gist. Wanneer men van dit deeg krenten- of rozijnenbrood wil bakken, doet men er eieren bij, naar goedvinden. Al te veel gepimpeld. Woensdagmiddag was aan de Keursvorslen- brug te Berlijn een oploopje. Een beschon ken man van omstreeks veertigjarigen leef tijd en goed gekleed, waggelde zingende door de straat, tot hij, aan de brug geko men, eensklaps ophield met zingen en met de woorde „Vaarwel, o oude wereld," over de leuning heen en in de rivier de spree sprong. Het koude watei scheen den levensmoede tot andere gedachten te brengen, want hij klemde zich aan den hem toegeworpen reddiugsgordel vast en werd ook spoedig daarna door werklieden aan wal gebracht. Nauwelijks echter was de man in veiligheid, toen hij met de woorden: „Dames en heeren, de voorstelling begint vau voren af aan",door de hem omringende menigte drong en weer in de Spree trachtte te springen. Ditmaal echter hielden stevige vuisten hem vast, toen hij over de leuning wilde klauteren en een vrij onzachte bewerking van het beneden deel van zijn rug, veijoeg alle gedachten aa i zelfmoord bij dte pimpelaar. Aan het pc litiebnrau bleek, dat de man ern arbei der was die in zeer goeden doer verkeer de tij bad in een Le bug Led wat meer gebuikt e'an ncodig was, en de po ging tct zellmoord gesehiedde, oaidat hy bang was, in beschonken toestand onder de oogen van vrouwlief te komen. Een vreeselijke noord Zoo een werd Dinsdag in Stobendorf in Silezie ge pleegd. In de kerk werd eene m.s gelez-n voor" het heil eener weduwe, die zwak van hersenen was, en wier poging om «ich dcD hals af te snijden slechts was mislufet door de stompheid van het mes en door de tusschmkomst van een zoon en eene schoondochter. De woud genas spoedig, maar de geestesstoestsnd der arme vrouw scheen sinds dien dag verergerd. Zij meen de door een boozen geest gekweld en vervolgd te worden, en werd in dit denk beeld versterkt door haren zoon, bij wien zij inwoonde en die haar verpleegde, waut ook deze meende den boozen geest waar te nemen, die zijne moeder bestendig be dreigde. Hij nam zich daarom voor den boozen geest nit te drijven. Na het einde der mis, die hij met zijne moeder "had bij gewoond, verzocht hij den priester, hem met zijne moeder wat in de kerk te laten, naar hij voorgaf om te bidden. Nauwelijks had de pastoor de kerk verlaten, of de zoon, in de meening, dat thans het juiste oogeu- blik was gekomen, om den dnivel nit te drijven, greep zijne moeder aaD, wierp haar op den grond, wond haar een doek om den hals, worgde haar en stiet haar herhaaldelijk met het hoofd op den steenen vloer. Hiermede nog niet tevreden stamp te de razende man op het lichaam zijner moeder, zoolang tot deze den geest had gege ven enkele persoonen, die getuige waren van dit voorval en die schier van schrik en ontzetting verlamden, hoorden hoe de onmensch gedurende zijne daad verschei dene malen uitriep „Ga je nu weg, booze geest. Toen nn wat later de pastoor binnen kwam, vond hij de vrouw in een bloed plas liggen en haren zoon bezig zijne doode moeder te ontkleedeu. Eerst door krachtige pogingen kon men hem van het lijk af houden en verliet hij de keik. Des namiddags weid hij in hechtenis geno men. Bij zijn gevangenneming was hij zeer kalm en gaf hij eene zeer juist samen hangende voorstelling van de redenen, die hem tot de vreeselijke misdaad hadden ge voerd. Voor het overige toonde bij niet het minst berouw, maar meende een goed werk gedaan te hebben, omdat hij zijne moeder van den boozsn geest had be vrijd. Van alle kauten komt men overigens getuigen, dat de inan een zeer kalm en bedaard leven leidde en dat hij buiten gewoon veel van zijne moeder hield. Beter Licht. Men drenkt het lampkatoen in water, waarin een flinke hoeveelheid salpeterzure kali (gewone salpeter) is opgelost. Hier door verkrijgt men bij 't branden eene mooiere vlam en een meer volkomen ver branding. Het katoen moet droog zijn, al vorens men het voor de lamp gebruikt. Op ontzettende wijze ge- dood. Maandagmorgen vroeg had op de Stads- spoorbaan te Berlijn, tusschen de halten Charlottenbrug eu Dierentuin, een vrcese- lijk onheil plaats. Op de rails waren zeven werklieden aan den arbeid, terwijl een achtste persoon met een trompet op post stond, om bij het naderen van treinen waarschuwende signalen te laten hooren. Op zekpr oogen blik passeerde een trein, waarvan de machinist stoom liet ontsnappen, waudoor de weiklieden in een wolk van damp werden gehnld eu de man met den signaal-hoorn niet voor zich uit kon zien. Om aan den betten stoom te ontkomen, begaven zes mannen zich op andere rails, terwijl de waarschuwer bleef staan en 't naderen van een tweeden trein niet kon ontwaren. Toen deze langs hem heen stoof, hoorde hij een gekraak en een geknetter, alsof de wielen over dorre takke reden. Op hetzelfde oogenblik kruiste een derde trein de plek. Toen de damp was opge trokken, zag men een afschuwelijk schouwspel. Op de rails legen vijf akelig verminkte lijken. Ze waren alle tot vorm- looze vleeschklompen geworden. Naast de rails lag de arbeider Kappsl, die nog teekenen van leven gaf. fan de vijf dooden waren vier gehuwd. De in 't rond liggende lichaamsdeelen werden onder toezicht der politie bijeenge zameld en met dekens overdekt om don passagiers der voorbijkomende treinen het afschuwelijk schouwspel te besparen. Twee uren na de ramp werden de slachtoffers naar een naburig kerkhof overgebracht. De gekwetste arbeider Kappel bleek later een paar ribben te hebben gebroken eu lichte kwetsuren te hebben bekomen. Er bestaat alle hoop, dat hij in het leven zal blijven. Te Bayreuthisontvangen een groote zilveren lauwerkrans, die, op verlangen van den af zender, in het mau soleum van Franz Liszt moet worden neergelegt. Het artistieke en kostbare bewijs van vereering draagt in't Russisch en Itali- aansch het op schrift: „Ter nagedachtenis van Franz Liszt gewijd door de nieuwe Rus sische muziekschool.' Op sicilië huort men niets dan de kreet: Wij sterven van honger! en gebrek aan brood!' Op verscheidene plaatsen ligt alles onder sneeuw en heeft men gebrek aan het allernoodigste. Hier en daar doet de overheid uitdeelingen van meel en brood, maar dat is verre van voldoende. Geheele huisgezin nen zijn zonder dak enhebb?n bij nijpen de koude,aan voedsel zoowel ais aan voldoen de kleeding gebrek. Lentimi en Macalucia worden genoemd als de plaatseD, die voor al te lijden hadden. Een avontuur van Van der- bilt. Van den Araerikaanschen spoorwegko ning Vanderbilt worden tal van enneuse anecdotes verteld; de aardigste van alle en tevens de minst bekende is zeker wel de volgendeHet was in 1852, Vanderbilt, geassocieerd met George Law, had het plan opgevat een spoorweg aan te leggea tusscüen Panama en San Francisco, van welken zeer diuk gebruik zou worden ge maakt door de velen, die naar de goud velden var. Californië trokken. Garrisson, wicn dit ter oore kwam en die reeds voor bereidende maatregelen had genomen tot de uitvoering van eenzelfde plan, begrijpend dat hij tegen den millionau toch niet op gewassen zijn zou, bood hem aan de reeds aangekochte gronden eu gebouwde itatious. Beide maunen hielden er niet va», veel woorden te gebruiken. Vanderbilt verklaar de zich bereid voor een bepaalde som het voorstel aan te nemen en Garrisson gaf last de papieren voor de overname in orde te brengen. Vanderbilt echter, later eens kalm nadenkende, was voor zichzelven tot de conclusie gekomen dat de voorwaarden eigenlijk, veel voordeeliger w^ren voor Garrison dan voor hem, waarom hij toen een paai dagen daarna een bediende 7anGarrisson hem kwam vragen om de noodzakelijke stukken voor het opmaken van het contract, eenvoudig ten antwoord gaf, dat hij van ziju voornemen afzag en zich veront schuldigde De voorwaarden bevallen mij niet, zei hij. Toen Garrisson deze boodschap werd overgebracht, stoof hij woedend opbevallen hem de voor waarden niet?riep hij nit, dat zullen we zien Den duivel zal ik zenden om voor mij te teekenen, we spreken elkaar nader Eenige dagen daarna trad Garrisson het kantoor van Vanderbilt binnen, waar zich juist een drietal ambtenaren ter af doening van zaken bevonden hij nam een stoel en wachtte tot de( bezoekers vertrok ken waren en hij zich met den bankier onder vier oogen bevond. Toen haalde hij de door hem opgestelde verkoopacte uit den zak. Waarde Vanderbilt, zei hij zeer kalm, ik noodig u beleefd uit deze acte te teeken. Volstrekt niet, antwoordde de andere, ik heb u doen berichten, dat ik niet teeke nen zal, steek dit contract in uw zak en verschoon mij, ik heb bezigheden. Garrisson nam bedaard het papier weder op en ging bedaard naar de deur. Van derbilt keek hem na met een uitdrukking van innige tevredenheid, doch deze uit drukking veranderde al zeer spoedig, toen hij zag, dat zijn vriend de deur op dub bel slot deed, den sleutel; in den zak stak en alles even bedaard, eene revolver te voorschijn haalde. Beste vriend, gij ziet die pendule voor u, zij wijst vijf minuten vóór twaalf. Welnu, als gij voor den laatsten slag niet geteekend hebt, schiet ik u neer.... Er kwam een groote stilte in het kabi net, alleen verbroken door het tik-tak (tik tak van het uurwerk. Vanderbilt voelde zich vreemd te moede; zijn vriend, was dat(wist bij, tot alles in staat; dat pistool was misschien hetzelf de, waarmede hij voor eenigen tijd een ander een kogel in het hoofd joeg daar klonk de eerste slag van twaalven. Garrisson spande de haan, nu werd het den ander te eng om het hart, hij greep de pen, teekende het stuk en stak het in de enveloppe. 't Is zeer wel, zei Garrisson, zijn pistool kalmpjes opstekend. Adieu miju waarde, ik zal het gebeurde nergens ver tellen, ook gij niet, hoop ik, we zouden anders verplicht zijn elkaar nog eens on der vier oogen te onderhouden. De jaren verliepen, eiken dag ontmoet ten de manaen elkaar, ze wisselen geen groet, ze zaten op één bureau, ze wissel den geen woord en van het gebeurde spra ken ze niet. Eerst na Carrisson's dood vertelde Vanderbilt in zijn familiekring het gebeurde; woedend sloeg hij dan met de vuist op de tafel en verzekerde het nog niet te kunnen begrijpen, hoe hij zich zóó had laten beetnemen. Schsgen 14 Maait 1894. Penl&den werd het vijfje* rig zoontje van den heer Van der Wal alhier door een rijtuig aangereden me' het roodlottig gevolg, dat het ventje eeue armbreuk bekwam Dr. Melchior ver leend de eerste geneeskundige hulp. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente SCHA- GEN, gehouden op Dins dag 13 Maart1894, des voormiddags ten 10 ure. Afwezig de heerJ. v. d. Maat en en Jb. Stammes. Vacature Hopman. Na lezing en goedkeuring der notulen der vorige vergadering werd medeJeeling gedaan en in behandeling genomen a. Kennisgeving van den heer C. A* Vlaming dat hij zijne benoeming tot raads lid aanvaardt. b. Missive van het Bestuur det Paaschteutoonstelling, den raad uitnoo^ digende zich te doen vertegenwoordigen hij de openiug der tentoonstelling, welke op Woensdag zou plaats vinden te 9 ure 's morgens, ten locale van den heer Jon de Keurs. Op voorstel van den heer Hoogschago werden B. en W. verzocht, eu wordt ook dat College aangtwezen, als vertegeu*o°f*

Schager Courant | 1894 | | pagina 2