Binnenlandsch Nieuws. Uit en voor de Pers. GEMENGD NIEUWS. Uitstel. Oiid-^Iiii. van Justitie. Liberale Unie zal hare '8 Gravenhage is gekozen de heer J. M. Pijnacker Hordijk, oud libe raal lid der kamer [voor) met 2922 van de 5864 uitgebrachte geldige stemmen. Katwijk is gekozen de heer J. H. Donner, oud—kamerlid (A. voor), met 1859 van de 3553 uitgebracht geldige stemmen. Snoek werd gekozen de heer mr. Th. Heemskerk, oud-lid der kamer A voor) met 1280 van de 2427 uitgebrachte gel dige stemmen. tijen moeielijk kan zijn, maar dat een ie<Jer, die met ons meent, dat de uit breiding van kiesrecht wenschelijk is, verplicht is, zijn stem nit te brengen op Mr. H. J. gewone algemeene vergadering houden op zaterdag 16 Jnni 1894, des voormid dag! te 10'j nnr in het geboow Eens- gt: heid*Spui, te Amsterdam Op de agenda komen o. a. ook voor 1. V rslsg omtrent den toestand der Liberale Unie en de werkzaamheden van het B stuur gedurende het jaar 1898. 2. Verkiezing van twee leden van het Be-tuur, in plaats van de HH. Mrs. II. Tjlemin Jr. (aftreding 1897) en A. C. Crena de Jongh (attreding 1899), die ib oozdanig ontslag genomen hebben. De R.-K. Centrale kiea- vereeniging" te ALKMAAR, besloot geen candidaat te stellen voor het lidmaatschap der Tweede kamer. Men meldt ons uit ZUID- 8CHARWOUDE, dat aldaar de kiesver- eeniging Erijheüf3den heer Mr. H- J. Smidt, met 27 stemmen heetl candidaat gesteld. Op Mr. d. P. de Lange, werden 15 stemmen uitgebracht. Maandagmiddag stond voor een herberg te SCHERM ERHORN, de aangespannen boerenwagen van iemand nit de Roemster. Het paard, het wachten moede, ging zonder voerman er van door. Hevig slingerend ging het over de Beem- aterbrng en den dijk langs, totdat het paard vlak bij de woning stil stond. De eenigel ij der aan pok ken te SCHOORL is thans geheel her steld. Tot dnsver heeft de ziekte sich niet verder uitgebreid. liet Zangersfeest van den Bond zal dit jaar te OUDCARSPEL gehouden worden op Zondag 29 Juli. Het aantal gevallen van pokken is te BEEM8TER niet toegenomen en heeft zioh tot 5 bepaald, ni. 4 aan den Jisperweg nabij de R. K. Kerk en 1 aan den Oosthuizerweg. Ongetwijfeld is dat voor een groot gedeelte toe te schrijven aan de afdoende maatregelen, die door zeer velen genomen worden, om de vreeselijke ziekte in haren voortgang te stuiten de meeste inwoners hebben zich laten vacci neeren ot re vaccineeren. Sterfgevallen kwamen gelukkig nog niet voor. De tweede der groote lam- mermarkten had Maandag te TEXEL plaats. De ainvoer was zoo groot, dat alles niet eens op het gewone marktplein plaats kon vii.den. Vele handelaars waren van elders overgekomen, zoodat er nog al kooplust was. De mioste lammeren gingen van de hand voor f 5 en de beste tegen f 11. Voorts werden partijtjes verkocht t°gen f6.50, f7.75, f8.50, f9.00 en f 10,25 per stuk. De uitvoer naar Leiden zal Donderdag weer minstens vier veeboo ten vereiscben, benevens eenige Ijalksche- pen. Zaterdag enZondag is op TEXEL zooveel regen gevallen, dat som mige landerijen in den «Prins Hendrikpol der" een decimeter onder water staan. Daardoor zijn vele eieren van wilde vogels te loor g-raakt en werden tal van jonge vogels gedood. Aan den watermolen, die tliuk draaide om den polder van over tollige water te ontlasten, ontstond een defect, zoodat er na geen kans op is van 't overtollige hemelwater iets kwijt ts ra ken. Te HILVERSUM is eene vronw, die iu de afgeloopen week een tweeling het leven had geschonken, thans aan pokziekte overleden. Bij den kleermaker Van Loenen, aldaar stierf nog een kind van enkele maanden aan die ziekte. De laatste nachten heb ben in de gemeente ELST een of meer honden leelijk huisgehouden onder de in de weide loopeode kodden schapen. Op enkele plaatsen werden zeer ten nadeele der eigenaars 2, 8 en meer dieren dood ge beten eii meerdere geraakten in de sloeten; één eigenaar leed circa f 200 nadeelde politie is ijverig in de weer om de daders onder schot te krijgen. Te Qouda zal op 10 Juli a. s. eene tentoonstelling worden gehou den van koeien en paarden. Een boer t e NEDERWEERT, had eene beduidende hoeveelheid zoo. Is hij meende, koolzaad gezaaid, om naderhand de plantjes voor goeden prijs te verkoopen. Wat keek de man vreemd op zijn neus, toen de opkomende plantjes raap- plantjes bleken te zijn. Moeder de vronw zal er na wel voor de keuken beslag op leggen. Op de veemarkt te A M- STERDAM had gisteren een kleine slager, die ean koe kocht en met kleine winst weder verkocht, hst ongelak het daarvoor ont vangen geld 170 in bankbiljetten) te verhezen. De heer Jamin Zwareosteiu nit Numausdorp en eenige andere slagers hiel- den eene collecte op de markt en brach ten op deze wijze in zeer korten tijd ruim f 100 bijeen, om den man zooveel mogelijk in zijn verlies tegemoet te komen. Binnenkort zal le AM STERDAM een populair maandblad ver schijnen De Gezondkeid, dat gratis door ons land verspreid zal worden. De rijkste landbouwer in de gemeente BEILEN betaalde san de vrouw van een arbeider 20 centen per week. Daarvoor moet deze vronw 2 maal daagi de helft van pl. m. 45 koeien melken. Stel dat zij, om de groote helft niet te nemen, 15 koeien melkt, dan moet zij 15 X 2 X 7 210 koeien melken voor 20 cents, d. i. nog meer dan 10 voor één cent. DeAmsterdamsche vergif- tigingzaak I Juffrouw Van der Linde, de moeder van den vermoedelijken giftmenger,is gisteren ge heel hersteld nit het gasthuis ontslagen de oom van v. d. Linde zal nog eenige dagen onder behandeling moeten blijven. De belangstelling in de Palmdwaratraat en aangrenzende rtrsten, toen de juffrouw daar terugkeerde, was zeer groot. \ele ba ren kwamen haar later gelnkwenachen met haar herstel. Naar wij vernemen bevin- den zich van de in Noord-Holland van Rijkswege aangelegde proefvelden, de volgende in o n z e streek: een proefveld op hooiland bij den heer J. Harp te Schagerbrug, in de Zijpe; een idem bij den heer Groneman te Wie- ringerwaard; een idem bij den heer Gro neman te Anna Panlowna; drie proefvel den met haver, te weten één bij den heer C. Schenk At. en twee bij den heer C. Groenveld nabij St. Maartensbrug in de Zijpe. De wijze van behandeling dezer proef velden ia door middel van borden duidelijk op de verschillende perceelen aangegeven. Wij kunnen niet nalaten de aandacht van belanghebbenden op deze zaak te ves- tigen, daar zij zich hierdoor een oordeel kunnen vormen over de werking van ver schillende kunstmeststoffen. Denitslag der herstem mingen voor de Tweede Kamer is als volgt In het district De heer mr. J. G. 8. Bevers (K tegen) verkreeg er 2911. De heer mr. F. J. M. A. Reekers (K tegen) verkreeg 1694 stemmen. De heer mr. J. A. van Gilse (L voor) verkreeg er 1147. Door den uitslag dezer herstemmingen is in de Tweede kamer de partij, die voor groote kiesrechtuitbreiding is, in den geest der vorige regeering, wêer versterkt met drie ledeo, wat na de keuze van den heer Farncombe Sanders in Haarlem van groote beteekenis is. Vooral de uitslag in Den Haag verheugt ons. Men had dien niet verwacht, waar de katholieke party, gesteund door de N. R. Ct. c. s., alle krachten inspande om de overwinning te behalen. De strijd is zeer fel geweesten het was niet anders te verwachten, of de overwinning zou slechts met kleine meerderheid worden be haald. De winsten, in Haarlem, 's Gravenhage, Katwijk en Sneek verkregen, zijn gelijke lijk verdeeld over de liberale enanti-revo- lntionnaire partij. De verhouding in de kamer is thans dat er zijn 51 tegenstanders en 46 voor standera van de finale kiesrechtnitbreidiog. Thans moeten er nog verkiezing plaats hebben in de districten Alkmaar, Eist en Utrecht. Men meldt uit de HAAG „Het is vrij zeker, dat de jongste verkiezing uithoofde van het te laat o- penen van een der bureaux dat aan de Schelpkade nietig verklaard zal worden. Dat feit alleen moet, meent het Dag blad, reeds tot de vernietiging van de herstemming leiden, daar het verschil der stemmen van de heeren Hordijk en Bevers, als men let op de 8 altijd nog zoek zijnde briefjes, slechts drie kan bedragen, wanneer men aanneemt, dat alle acht briefjes met den naam van den heer Bevers waren ingevuld. En nu werden in het Dagblad reeds namen ge noemd van kiezers, die, nu zij niet dade lijk konden geholpen worden, verhinderd werden hun stem later op den dag uit te brengen. Er moeten zelfs nog meer informaliteiten begaan zijn. De heer Bevers zou echter in dat ge val voor een kandidatuur bedanken, zoo dat de heer Pijnacker Hordijk dan toch weer zou gekozen worden." De Eerste Kamer is bijeen- geroepen tegen Donderdag den 7en Juni 1894, s namiddags te drie aren. Te AALSMEER is een begiu gemaakt met de Vtrzenling der eerste aardbexiëu naar Amsterdam. Hoewel 't weder 't rijpen der vruchten niet in de hand werkt, belooft de oogst voordeelig te znllen worden. De planten hebben van de nachtvorst weinig geleden en zijn rijk be laden met vrucht. Bijzonder vroeg mag 't zeker genoemd worden, wanneer ia Mei met den pink een begin kan worden ge maakt. De vrouw van een land- bonwer te GROSTHUIZEN, verloor voor 14 jaar een gouden ring, die vermoede lijk in de sloot terecht was gekomeD, bij het wegwerpen van spoelwater. De sloot werd dezer dagen uitgebaggerd en de specie over het land gewerkt. De ring is nu in het land gevonden. Hulde aan lak D e w e r k 1 i e— denkiesrereeniging„Ootwikkeliug*te'sGRA- VENHAGE, heelt, ingevolge een vroeger beslnil een circulaire gericht tot bestuurders van werklieden- en vakbonden vereenigin- gen en daarmede het i ii»tief genomen om den oud-Minister Tak een nationaal hulde blijk san te bieden, in de hoop, dat de deelneming daaraan zoo ruim mogelijk zal zijn. Het voorloopig plan bestaat, den heer Tak een albnm te vereeren met calligra- phitche opdracht, bevattende de namen der vereenigingen, die aan deze hulde deelne men. Kijf dan ook niet! Een werkman kreeg gisteravond in zijn woning aan de Lindengracht te AMSTER DAM twist met zijn vrouw, terwijl zij aan tafel zaten te eten. Het schijnt, dat de vrouw zich daarbij erg opwondnadat ze een aardappol in den moud had gestoken, zakte ze plotseling ineen. Een geneesheer constateerde den dood door verstikking. Niet door proletariërs gekozen. Onder dit opschrift bevat De Nederlan der een artikeltje, waarin de verkiezing van mr. Yan Tienhoven aan kritiek wordt onderworpen op grond van diens houding tegenover mr. Tak van Poortvliet, in de dagen, voorafgaande aan de Kamer-ont binding. Feiten, zooals De Nederl. die mede deelt, zijn wel ten deele bekend, maar dewijl Tak's tegenstanders het nog steeds doen voorkomen, alsof het gedrag van den oud-minister van Binnenlandsche Zaken ware af te keuren, kan het zijn nut hebben nogmaals het juiste licht te doen vallen op de rol, die de heer van Tienhoven als minister heeft gespeeld. Ziehier de feiten: De heer van Tienhoven was in 1891 kabinets-formateur. Als zoodanig bood hij den heer Tak van Poortvliet de porte feuille van Binnenlandsche Zaken aan. Deze stelde de voorwaarde, dat er vol komen overeenstemming moest zijn om trent het in te dienen kiesrechtvoorstel. Die voorwaarde werd aangenomen. Vóór het optreden van het kabinet, teekenden alle ministers óók de heer van Tien hoven een stuk, waarin zij niet alleen verklaarden aan de plannen van den heer Tak, in zake het kiesrecht hun goed keuring te schenken, maar tevens zich verbonden om tot het verkrijgen van een ontbinding der Tweede Kamer te zullen medewerken, indien deze aan het tot- standbrengen van de kiesrechthervorming haar medewerking mocht weigeren, of door zijdelingsche tegenwerking de be handeling mocht worden ondervangen. Reeds een jaar later werden de kies- rechtvoorstellen bij de kamer ingediend, na door den ministerraad te zijn goedgekeurd. In het laatst vau Januari van dit jaar let wel, in Januari 1894 kwam het kiesrechtvraagstuk andermaal in den ministerraad aan de orde. De minister Tak had, naar aanleiding van geopperde bedenkingen, oen gewijzigd wetsontwerp gereed gemaakt, en vroeg daarvoor op nieuw de instemming van zijn ambtge- nooten. Eenelemmig werd het in den mi nisterraad goedgekeurd. Wat verder heeft plaats gehad, is be kend. Bekend ook het feit, dat de minis ter Van Tienhoven zich van zijn ambt- geuooten heeft afgescheiden, en aan de Koningin-Regentes heeft geadviseerd, de Kamer niet te ontbinden. Was de heer Yan Tienhoven sinds 28 tot de overtuiging gekomen, dat een zóó uitgebreid kiesrecht, als hij nog enkele weken te voren in 's lands belang had noodig gekeurd, niet meer in 's lands be lang was? Alles is mogelijk. Doch wij meenen toch zeker te weten, dit er van dergelij ke bekeering in zijn bovenbedoeld advies geen sprake is geweest. Maar was hij dan niet gebonden tegen over zijn ambtgenooten, om met hen ont binding aan te vragen? Misschien zal hij antwoordenneen, ik was vrij, want in het bewuste stuk steat wel, wat gebeuren zou als de Kamer aan de voorgestelde regeling haar mede werking weigerde, maar het woord „intrekking" wordt in het geheele stuk niet genoemd Aldus is de houding geweest van den heer van Tienhoven. En thans, enkele weken later, wordt aan dienzelfden staatsman een zóó ge wichtig politiek mandaat toevertrouwd als het lidmaatschap der Eerste Kamer. Dit mandaat ontvangt, hij uit de handen van de tegenstanders der regeling, voorgedra gen door het kabinet, hetwelk hij zelf had gevormd! Zeker: ook bij de stembus, ook bij volkskeuzen, kan men vreemde dingen zien gebeuren. Maar tochin geen enke district zou onder de gegeven omstandig heden, de verkiezing van den heer a Tien hoven mogelijk zijn geweest. \>ant dan zou diens houding aan de openbare critiek zijn onderworpen geweest, en daartegen was zij niet bestand. In de Staten-vergadering echter discus sieert men niet over een verkiezing. Daar stemt men alleen. En zoo zal dan het nieuwe lid der Eerste kamer in haar vergaderzaal te- rugkeeren, om te helpen zorgen, dat er niet weder een regeering kome als het vroegere ministerie—A an Tienhoven, snood en onvaderlandslievend genoeg om een zóó uitgebreid kiesrecht te willen invoe ren! In trouwe het zou om te lachen we zen, als het niet zoo treurig ware. De Telegraaf. Omkooperij! Het is treffend, hoe weinig degelijke argumenten worden aangevoerd door de tegenstanders der kiesrechtuitbreiding. Maar één argument hoorden wij toch aldus schreef dezer dagen de Tele graaf dat nadere bespreking ver dient, omdat het als gemeenplaats zoo gemakkelijk wordt verteld, en toch zoo weinig werkelijke waarde heeft. Men zegt„de nieuwe kiezers zullen zich laten omkoopen", en dat wordt uitgebazuind, alsof, zoodra de nieuwe kieswet aangenomen zou zijn, de eerste de beste maar Kamerlid zou kunnen worden, dooi met een zak guldens onder zijn arm rond te wandelen, en die om zich heen te strooien als kruimels voor de mu8schen op de sneeuw. Maar, opperbeste tegenstander, laat dan toch uw gezond verstand eens wer- ken, en denk eens een oogenblik rustig na, en dan zult gij tot het besluit komen, dat uw argument zich tegen uw eigen stelsel keert. Waar en wanneer geschiedt omkooperij? Om te beginnen moet iedere omkoo perij in het geheim plaats hebben, want de wet verbiedt en straft ze, en de open bare meening duldt ze niet. Gelooft gij werkelijk, dat het mogelijk is in het geheim duizend kiezers om te koopen Dat het mogelijk is in het geheim vijf honderd kiezers om te koopen Of zelfs honderd Of zelfs vijftig Of zoodanig aantal als voldoende zou zijn om een uitslag, die zwart of wit zou zijn, rood of blauw te maken Niemand, die het werkelijk gelooven zal. Omkooperij ligt niet in onze zeden. De enkele malen, dat er maar schijn bestaan heeft, dat iemand zich bevoor deeld heeft dooi het uitbrengen van zijn stem in deze of die richting, heeft de openbare meening gestrenglijk recht ge daan. Maar hoe geschiedt dan omkooperij Het is niet hier te lande, maar elders voorgekomen, dat een minister zich liet betalen, om een consessie te verleenen, of dat een ambtenaar zich bevoordeelde door het verleenen van een eervolle on derscheiding of door het geven van faci liteiten bij keuring van leveranciën, ot dat een Kamerlid zijn meening ver kocht bij het opmaken van een commis sierapport. Hebben deze feiten iets te maken met de grondslagen der kieswet Hoege naamd niets, zij staan er geheel buiten, en wel om de goede reden, dat het hierbij alleen geldt de moraliteit van enkele individuen, en niet van een zeker aantal kiezers. Hoe grooter het aantal kiezers zal zijn, hoe minder de mogelijkheid bestaat van omkooperij. Hoe kleiner de kring van gegadigden, hoe meer kans op knoeierij. Het gevaar van omkoopen vermeerdert dus niet, maar vermindert met de kies rechtuitbreiding. Wil men de staatkundige moraliteit, waarin Nederland zich thans verheugt, bewaren, men breide het kiesrecht dan zoo ver mogelijk uit, want daarin is de beste waarborg gelegen, dat wij die goede zeden houdeu. Hoed af voor den boer! Onder dat opschrift schrijft de M e i- ereische Ct. o. a. het volgende „Boer I Hoe minachtend kan dat woord klin ken in den mond van sommige stede lingen, die een min of meer onbeholpen persoon in onze samenleving eens duch tig op z'n plaats willen zetten. „Wat een boer!" roept hij met opge zette borst uit, en meent dan alles ge zegd te hebben van iemand, die in de verfijnde beschaving onzer eeuw, eene beschaving van louter uiterlijke vormen vaak, niet den maatstaf vindt om een man naar zijne werkelijke waarde te meten. „Wat een domme boer!" zegt men zonder te bedenken, dat juist de boer tot de verdienstelijkste klasse behoort. Hij is de hoeksteen, waarop het gansch maatschappelijk gebouw rust. Is 't de boerenzoon niet vooral, die de wapens draagt voor het vaderland en heeft men onder de jeugdige landbouwers gewoonlgk met de beste soldaten? Niet slechts heeft hij in de eerste plaats aan den God Mars te offeren, in conscriptie het grootste deel te nemen de belastingwetten weten hem ook oó gevoelige wijze te treffen. Orde en rust zijn den boer heilig. Min 4AA1> A 1- boersnauwt men hem toe, zonder na te gaan, dat die boer een industrieel ig wiens vak veel meer kennis eischt dan in tal van andere takken van industrie gevergd worden. Hij koopt en verkoopthij speculeert op het rijzen en dalen der prijzenbij is zijn eigen bakker, zijn eigen slager dikwijls ook zijn eigen metselaar en timmerman. Ea 40011 moet hij hethooren: „Domme De grond dien hij bebouwt, eischt veelvuldige kennis van hemonder- vinding, vooruitzicht, voorzichtigheid en volharding. Zijn paard, zijn os, behendigheid, duld en moed zijn vee, goede zorgen grondige kenniszijn melk, reinheid oplettendheid en wetenschap; vooral in onzen tijd, nu de vooruitgang zich zoo druk met de zuivelbereiding bemoeit. Achter den ploeg heeft de boer een geoefend oog noodig, een vaste en sterke hand bij het zware werk. Hij trotseert koude en hitte, hagel en wind. Bij 't krieken van den dag staat hij op om aan 't werk, aan 't zware werk te blijven, totdat de zon reeds lang is ondergegaan. Aan zijne voortbrengselen hebben wij leven en gezondheid te danken. De boer is de spil, waarom de wereld draait. „Domme boer Wie 't goed meent met zichzelvenen den landman, wie zijn eergevoel op de ware plaats draagt, helpe mede dit domme woord de wereld uit. Hoed af voor den boer Iemand heeft zijn huis laten verhouwen. Het werk is klaar, 't heeft aardig wat ge kost, maar het perceel is in waarde bijna verdubbeld. Op zekeren dag in zijn papieren snuf felend, krijgt hij de assurantiepolis in han den. Hé ja, dat 's waar ook, we moeten nu het bedrag der verzekering gaan ver- hoogen, want als 't ongeluk diende, zou dat een leelijke streep door de reke ning geven. Er verloopen eenige weken, die tot maan den aangroeien. Nu en dan komt wel het verhoogingsplan even, als een vluchtige ge dachte, opdagen, maar onmiddellijk ver dwijnt hel weder, 't Zou ook wel toeval lig zijn als juist nu de roode haan hier kwam te kraaien Laat het zoo zijn. Voeg er nog bij dat steeds de meeste behoedzaamheid wordt in acht genomentoch weten we maar al te goed, dat een ongeluk zich maar zelden vooraf aankondigt, 't Zit zooals het spreek woord zegt, in een klein hoekje, en springt daarnit plotseling te voorschijn. Een omge vallen lamp, een lek geworden gasbuis, of wel een onvoorzichtigheid van de baren en Holland is in last. Dan kunnen de gevolgen van het uit stel zeer ernstig zijn, en betreurt men diep het verzuimen vau een maatregel van voor zorg, die niet tot oorzaak had een ver keerd begrepen spaarzaamheid, om op de premie te bezuinigen, maar eenvondig het niet op den juisten tijd doen wat men be paald wist dit gedaan moest worden. De fout is zóó algemeen, dat het nood zakelijk is er steeds tegen op zijn hoede te zijn en er anderen voor te waarschuwen De meeste menschen, die zich eenig ver zuim te verwijten hebben en er de droevi ge gevolgen van moeten dragen, waren niet nalatig met voorbedachten rade, maar uit slordigheid of traagheid, twee slechte eigen schappen, nauw soms met elkander ver want, maar die toch werkelijk geen moei te kost le overwinnen, als de wil maar goed is. Aan opwekkingen in dezen zin heeft het nooit ontbioken. Stel niet uit tot morgea wat gij heden doen kant, is obs reeds in de prille jeugd voorgehouden. Van uit stel komt afstel beamen we als een axioma. Eu het leven zelf, hoe dikwijls geeft het ons in practische lessen, op voelbare wijze, dezelfde waarheid te verstaan. Jammer maar dat de onderrichtingen der ervaring, hoe duur we ze somtijds ook moeten betalen, geen blijvenden indruk maken, geen ge- stendigen invloed hebben op volgende be- dragingen. Voor een oogenblik worden er door opgeschrikt en doen dan als de vos uit de fabel, die zwoer; maar een beetje te laat, dat hem zoo iets niet weer zou over komen. Doch onder andere omstandigheden doetzich hetzelfde gemis aan doortastendheid opnieuw voor, eu de les moet nog vaak herhaald worden, vóór er blijken zijn dat zij gewerkt heeft. De noodlottige gevolgen van uitstel zijn aan te toonen uit honderdtallen ïaU voorbeelden, die ieder voor het grijp60 heeft. Gij hoort spreken van een ong6" iukkig gezin, dat door allerlei tegen»?06" den en geheel buiten iemands schuld een beklageuswaardigen toestand is ge" raakt. Uw gemoed wordt er door bewogen, gij neemt u voor, er eens heen te gaan, om le zien of er niet iets tot redding gedaan kan worden. Doch spoedig (lasr?j nemen weer andere dingen uw sandsc en uw tijd in beslag. De edelmoedige g6 dachte van straks raakt op den achter grond, morgen, overmorgen zult gy haar ten uitvoer leggen. De dagen kome en gaan, weder blijft het bij eeB P a"' dat eindelijk geheel wordt vergeten. *aU^' Zoo tracht gij u zeiven naderhand te oulschuldigen, er zijn een groot aa?#ï goede menschen in de wereld, 6B 8 lullen er inmiddels wel geweest zyD» d

Schager Courant | 1894 | | pagina 2