DONDERDAG 6 SEPT. 1894. J¥o. 2863. B ij voegsel, behoorende bij de Sipi' Cent, Yerslag der Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, ge houden op Dinsdag, 4 September 1894, des morgens ten 10 ure. Alle leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering en de lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van het rapport der Commissie, bestaande uit de heeren li Schenk en J. C. v. Wijkbelast met het nazien der gemeente-rekening, dienst 1893. Ingevolge voorstel dier Commissie werd besloten tot voorloopige vaststelling dier rekening, welke bedroeg in ont vangst 1 16861,285, in uitgaaf f 16628,535, sluitende met een batig saldo ad. 1 232,75. Hierna werd door B. en W. aangebo den de gemeentebegrooting voor den dienst 1895, in ontvangst en uitgaaf ge raamd op f 17847.615 De heeren G. H, Geerligs en C. Wai,boer werden benoemd tot leden der Commissie, belast met het onderzoek dier begroo- ting. Yoorts was ingekomen een adres van Mej. K. v. Wijkonderwijzeres aan den school van den heer Kuyper, met ver zoek om ontslag tegen 17 Sept. e. k hetwelk ingevolge advies van B. en W.ook eervol werd verleend. Naar aanleiding dezer vacature en de vacature aan de school van den heer v. Gorkum, deelde Yoorz., de heer Th. J. Waller, mede, dat een bezoek was gebracht aan den districts-schoolopziener, den heer Poutsmaen dat door dezen was aangeraden, de dames -J. E, Schwarlze en C. Elfrinkkweekelingen aan de Nor maalschool te Alkmaar, met 1 October e.k. als tijdelijke onderwijzeressen in die vacaturen aan te stellen. Met genoegen hadden B. en W. dit aanbod geaccepteerd. De beide dames zullen de jaarwedde genieten van de onderwijzeressen, welke die betrekkingen vervuld hadden, en mede werd toezeg ging gedaan, dat, als zij bij haar examen slaagden, zij dan alle kans hadden, defi nitie! te worden aangesteld. Ook waren B. en W. te dezer zake in overleg getreden met den arrond.-school opziener, den heer Büchner en was beslo ten, Mej. Johanna Elisabeth Schwdrtze aan te stellen aan de school van den heer Kuyper, en Mej. Comelia Elfrink aan de school van den heer v. Gorkum. Bij de nu volgende rondvraag vroeg de heer J. C. v. W ijk in hoeverre B en W. waren geslaagd in de onderhande ling met de gemeente Zijpe over het toelaten van kinderen uit de gemeente Anna Paulowna, op de school te Zijpe. De heer Th. -J. Waller had daarover een onderhoud gehad met den heer C. G. Hulst, den burgemeester der gemeeute Zijpe. Vermoedelijk zal die kwestie in de zitting van den raad der gem. Zijpe ook wel behandeld worden. Van een transactie zal wel niet komen, daar de gem. Zijpe, als zij de 3 kinderen uit de Anna Paulowna op haar school toelaat, nog maar 2 kinderen uit haar eigen ge meente kan plaatsen, of anders genood zaakt is een onderwijzer nog bij die school aan te stellen. Een ander geval is het, dat de gemeente Zijpe misschien wel genegen kan bevon den worden, zoolang er nog plaats is, tij delijk de kinderen uit de gemeente A. P. toe te laten. De heer Schenk vraagt of aan de da- mes-kweekelingen, welke de beide vaca turen tijdelijk zullen vervullen, reeds be loofd is, dat zij het volle tracteinent der respectievelijke onderwijzeressen zullen genieten. Spr. meende anders, de jaar wedde voorloopig wat lager te bepalen en haar, als zij de acten behaald hadden, in het genot te stellen van het volle tractement. De heer Waller repliceert, dat de on verkorte jaarwedde reeds was toegezegd, en wijst er tevens op, dat de gemeente blijde mag zijn, dat op deze gunstige voorwaarde nog in de vacatures kan worden voorzien. Had de gemeente de jaarwedden willen inkrimpen, dan hadd-n de beide dames deze betrekkingen zeer zeker niet willen aanvaarden. De heer Schenk merkt op, dat hij volstrekt niet voornemens was de onder- wijzerstractementen te besnoeien hij had alleen een aanmoediging beoogd, waardoor de dames, als zij de acten verworven hadden, aanleiding gevonden zouden hebben, niet weder de gemeente te ver laten. Niets meer ter behandeling voorko mende, sloot de voorz. de vergadering. Snelpersdruk van J. Winkel te Schagen.

Schager Courant | 1894 | | pagina 7