iw te WINKEL Sierlijke Prachtige Fraaie II. Roggeveen, Politie! overzicht der week. Buitenlandsch Nieuws. HERFSTZUCHT. PLAATSELIJK NIEUWS. Vervolg («cm, Bekendmaking:. Vergadering van den Slaad der gemeente SCHAGEN, op Dinsdag 23 October 1894, des morgens ten 10 ure. i:n GKEJizoiisnDicnsr. H. Feisser, Marktberichte n. ADVERTENTIES. Jn. Kamp Js. Bakker, Heerenstraat No.134. K. Visser Az. goedkoope Kamer-kachels, met veel Brandstof-bespa ring en veel hitte, zijn we der voorradig. Petroleum-kachels, die niet walmen en geen reuk ver oorzaken. lampen, tegen lage prijzen, Laagzijde, SCHAGEN. geluk kenden, dan leven „De hui- ^fdeniet binnen met het echtpaar £ar troonde F6™ Uefde hij zocht zijne cluben zij leefde bals en costumes, doch gelukkig ze niet Waar de huiselijkheid bleef?" Daarheen trok ze terug, waar Ernst en Liefde woondendaarheen, waar Deugd en Zelfopoffering twee harten bon- jendaarheen, waar man en vrouw geen hooger njet en voor elkander! De wereld is zoo slecht gelijkheid is voorbij Vraagt het u zeiven af, gij die daar plaagt, of ook Gij daaraan schuld hebt Herzie u zeiven Het is de maatschappij zelf, die de gpatschappelijke kwalen kan en moet genezen, ieder moet streven naar Zelf kennis en Deugd, want de maatschap pij is eene vereeniging van individu's! paar is maar ééne macht, die waarachtig gelukkig kan makendaar is maar ééne macht, sterk genoeg om te over winnen over slechtheid en onzedelijkheid: die macht is de Liefde Gij klaagt HERZIE ZELVEN Overgenomen uil Ord. Hervorming. (7) SERVIE'S koning, de achttien-jarige Alexander, brengt heden bezoek aan de hoven van Weenen en Berlijn. Volgens sommigen moet men in deze reis louter een beleefdheidsbezoek zien, waaraan alle hoogere politiek vreemd is. Dat de jeug dige koning zich onder de naburige vor sten vrienden zoekt te verwerven, is niet te verwonderen. Met een drietal par tijen in den lande, die slechts om haar eigen grootheid denken en daarnaar han delen, met een krachtig gesteunde pre tendent op den achtergrond, is het niet te verwonderen, dat de jongste der Europeesche dynastieën, door buiten- landsche welwillendheid zich zoekt te versterken. De stamvader van het tegen woordige Servische vorstenhuis was van zeer geringe afkomst. Milosch Obreno- witsch speelde in het begin dezer eeuw eene belangrijke rol in den opstand tegen de Turken. Hoewel eerst zwijnenhoeder en daarna veekoopersknecht, wist hij zich door schranderheid en dapperheid aan het hoofd der opstandelingen te plaatsen, die hem tot loon, bij hunne onafhanke lijkheidsverklaring tot erfelijk vorst van Servie benoemden. Op ontwikkeling noch opvoeding kon de nieuwe vorst bogen. De schrijfkunst was hem totaal vreemd en wanneer hij staatsstukken met zijne handteekening moest bekrachtigen, doop te hij zijn duim in de inkt, en het prima- tieve zegel, aldus aangebracht, gold voor zijne goedkeuring. In den beginne door zijne onderdanen als op de handen gedra gen, moest hij echter na verloop van jaren ondervinden, dat de volksgunst zeer wisselvallig is. Na eene regeering van dertig jaren, werd hij door een der me deleiders in den opstand, onttroond; wel werd hem na een vijftal jaren, ander maal de vorstelijke waardigheid opgedra gen, maar slechts drie jaren mocht hij zich nog in deze tweede regeerinz ver heugen. Op hem volgde zijn zoon Misha- el, die na den moord, op hem gepleegd, opgevolgd werd door den kleinzoon van zijnen broeder Jefrem, Milan Obreno- witsch. Milan's korte regeering was eene aaneenschakeling van onrust, tweedracht en opstand; om het prestige van de kroon te versterken, waagde hij een oor log met Bulgarije, die echter voor Servië een hoogst treurig verloop had. Russi sche invloed, huiselijke oneenigheid, en de onverholen minachting van zijn volk, deden hem besluiten, afstand van de kroon te doen, ten behoeve van zijn jeug digen zoon Alexander. Het is dezen Alx- ander, dien wij thans een bezoek zien afleggen bij zijne keizerlijke naburen. Het spreekt, dat deze wending van de Servische politiek, de bijzondere aandacht Tan Rusland trekt. RUSLAND toch had steeds op Servre gesteund als op eene der pilaren van zij- Qe oostersche poliliek. Yan uit Servie, souden de poorten van Konstantinopel T°or Rusland worden geopend van uit Servie, hoopte Rusland, het Balkan- Schiereiland tot een wingewest te maken. Rubbel pijnlijk is dit bezoek van Servie s koning, nu het samenvalt metden treurigen toestand van den Tsaar. Treurig zeker, *ant het valt niet te ontkennen dat de Russische alleenheerscher aan eene doo- dehjke kwaal lijdt die hem, misschien al de naaste toekomst ten grave zal slee pen. Mag men het jongst bulletin der hektoren gelooven, dan schijnt op herstel fleene hope meer en staat eene Troons- ^erwisseling in Rusland voor de deur. elke gevolgen die voor Europa zal ebben, ia niet te ontraadselen, maar dat bïj de bestaande spanning, eene ern- ^e gebeurtenis te meer is, valt niet te twijfelen. v ^eQ behoeftt werkelijk geen propheet _&n naam te zijn, om uit de donkere i° en die van uit alle windstreken op- ®®en, politieke of economische donder- ^.Ulen te voorspellen. Het wroet en ®rkt alom. Hier treedt het clericalisme utmoediger dan ooit op den voorgrond, j. r. ^ereenigen de arbeiders zich tot i^e P°letieke partijen, elders eu 'Q 'le overzeesche werelddeelen, j-J* epatand en oorlog, bloedige botsingen ben de Europeesche staten voorzien. Een ernstige strijd tnsschen de po- 1 tieke partijen is in het naburige BEL- GIE ontsponnen. Clericalen, Liberale, Radicalen, Socialen en hoe ze meer mo gen heeten, hebben elkaar j. 1. Zondag bij de stembus de zege betwist. Aan wien de einduitkomst za! zijn, is nog vrij onzeker. In zooverre de uitslag thans bekend is, hebben de verbonden liberalen en radi calen eene verpletterende neder laag geleden, terwijl thans eerst is ge bleken over welk eene groote macht de sociaal-democraten hebben te beschikken. De vorige kamer telde 93 katholieken, Bij den stand van heden verliezen zij 10 zetels en winnen er 2. Van de 59 liberale zetels werden er 24 vsrloren en 7 gewonneu. De socialisten veroverden bij eerste stemming 31 zetels. In vele districten heelt deze partij bij de her stemming veel kans. In Brussel komen 19 liberalen in herstemming met even veel clericalen. De socialisten geven daar den door slag. Zij hebben daar hunnen steun den liberalen aangeboden op voorwaarde, dit deze zich voor het vrijhandelstelsel en het algemeen kiesrecht voor de provinci ale en gemeentebesturen zouden verkla ren. Een twaalftal heeft zich schriftelijk verbonden, terwijl zeven zulk een verkla ring weigerden. Opmerkeljjk is deze doctrinare tegen kanting. Het algemeen stemrecht schijnt voor dezen een nog te groote boeman te wezen. Zou 't voor Belgie niet een geluk zijn, dat de volksgeest zich door die veiligheidsklep oplost? Wij beschou wen de toekenning van dit recht niet slechts als een burgerrecht, maar gelooven tevens, dat men daardoor de heethoofden en partijleiders in de kamers het best kan fatsoeneeren. Zelfs de meest „roode" wordt onder den invloed van de kamertemperatuur" ietwat verschoten, de meest wilde allengs- kens getemd. Moet het volk dan zoolang geprikkeld worden, tot het tot daden van verzet o- vergaat Moeten de hooge economische en staatkundige belangen van het volk ook in ons vaderland nog achterstaan bij leger en marine Daar waar men tekor ten in 't verschiet stelt, de inkomsten minder vloeien en groote sommen worden gevraagd voor staatstoezicht op den arbeid, voor 't pensioeneeren van werkman en invalide, voor schoolplicht, en zoovele andere waarachtige belangen van het volk, moet daar eene uitgave van 9'/2 milioen worden gevraagd, tot den aan koop van nieuwe geweren? Zal onze volksvertegenwoordiging, met veel schijnbare tegenstribbelingen en ver toon deze hooge sommen toestaan? Wij twijfelen geen oogenblik of de zoogenaam de oppositie tegen de militairen uitgaven zal met een zeer bedenkelijk gezicht „deze noodzakelijke eischen voor onze weerbaarheid" toestaan en wie onzer le zers, daarvan nog niet overtuigd is, leze slechts de artikelen in het ministrieele conservatieve blad, de N. R.-Courant, en hij zal gedwee het hoofd in den schoot leggen. En nogmaals vragen wij, of in deze ook het volk een woordje behoorde mêe te kunnen praten, als men in de eerste plaats over zijn goed en bloed beschikt Wij noemen het eene politieke onzede lijkheid, dergelijke ingrijpende wetten al leen door eene klassevertegenwoordi ging te laten beslissen en besluiten. Geen zefirs suis'len Meer door 't geblaart. 't Is zacht verwelken, Waar men ook staart. Yaal zijn de dreven, Waar niets meer bloeit, Maar tbans de herfstwind Zoo machtig loeit. Hij raast en boldert Met woeste kracht Vernielt wat restte Van Zomerpracht. De laatste zanger Verschrikt er van En rept de vleug'leD, Zoo snel hij kan. „Voortnaar het Zuiden I" Zoo klaagt hij bang »Ik toefde in 't Noorden Wat al te lang. Ginds slaapt de lente, In zonneschijn Van schooner dreven. 'k Wil bij haar zijn Vaarwel dan, zanger, Die klagend vlocht. Herwin uw krachten In zoeler lucht. Vindt ge eens daar ginder Geen vreugde meer, Ketr met de lente Dan tot ons weer. W. M. Tz. Schaden, 20 October 1894. Het perceel weiland na- bij Elba, gemeente Schagen, kadaster sec tie B, nummer 87, groot 1.65.30, bene vens een perceel weiland in den Kaag- polder. kadaster sectie A, nummer 23, groot 1.19.70, is Donderdag j. 1. in pu- plieke veiling verkocht voor f 3761. De A fd. Schagen van h et j ter eene wijziging in de dienstregeling Nutsdepartement hield in den loop dezer niet alleen wenschelijk, maar noodzake- week, haar gewone najaarsvergadering. t lijk zijn. De trein van 2.44 (3.4 A.T.) Naar aanleiding der ingekomen stukken uit Alkmaar, vertrekt te vroeg en die ontspon een zeer geanimeerd debat, over de oprichting en het nut van een Kook scholen. Algemeen was men overtuigd, dat het nut dier scholen zeer goed is, doch wegens de aanzienlijke kosten aan de oprichting en instandhouding verbon den, meende de vergadering, dat zelfs met eene aanzienlijk bijdrage van het Hoofdbestuur, de kas der Afd. niet toe liet, eene derge lijke school in 't leven te roepen. Van het Gemeentebestuur was eene missieve ingekomen, waarin het de Afd. eene subsidie van f 800 ten behoeve van de Bewaarschool toestond,onder voorwaar de dat het toezicht eD de administratie aan „het Nut* zouden blijven.Met algem. stem. werd deze bijdrage dankbaar aanvaard. Op voorstel van eene der leden werd de bestaande commissie van drie weder aan gevuld tot vijf. Tot commissieleden wer den verkozen, de h. h.S. EermanBur gemeester, en Ressing, Hoofd der School, die zich deze benoeming lieten welgeval len. Daar de Bewaarschool voortaan in twee afdeelingen zal worden gesplitst en de hoogste klasse, leerlingen van 4 tot 6, voorbereidend onderwijs zullen ontvan gen, werd besloten dat het Hoofd der Bewaarschool, Mej. E. Fernijop kosten van „het Nut" zich van een en ander te Leiden op de hoogte zal stellen. De opmerking werd gemaakt dat de kinderen van buiten de kom der gemeen te voor het overblijven, 5 cents extra per week moeten betalen. Ook meende men dat de school voor de leerlingen niet altijd tijdig was geopend De com missie hoopt naar aanleiding dier opmer kingen maatregelen te treffen, die aan dien toestand een einde zullen maken. Bij monde van den heer P. Buis werd door do commissie tot het nazien der rekeningen rapport uitgebracht en alles in den besten toestand bevonden. Over het optreden van sprekers in den aanstaanden winter, was nog al verschil van meening. Hoewel enkelen nog eene poging meenden te moeten wagen, be sloot men toch met het oog op de wei nige belangstelling door de leden in de laatste jaren betoond, dit jaar geen spreker vanwege het Hoofdbestuur op te laten treden. HetConcert van Schagen's gemengdkoor Euterpe, is voorloopig vast- g steid op Zondag 18 November e.k. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Conversie geldleening. 3. Gemeentebegrooting dienst '95. 4. Verzekering tegen ongelukken. Geachte Heer Redacteur. Ongetwijfeld wordt, zoowel in Scha gen en Omstreken als in den Helder, voortdurend behoefte gevoeld aan eene Hooger Burgerschool ot Gymnasl- umDeze week hadden we daarvoor althans voor zooveel den Helder betreft, weer het bewijs. Het bleek namelijk, dat men van uit die plaats om een Rijks Hoogere Burgerschool had verzocht en dat men had gekregen nul, komma zooveel, op het request. De regeering wilde namelijk wel eene Gemeente Hoo gere Burgerschool subsidiëeren, doch voor eene Rijks- H. B. S. bestond geene voldoende aanleiding. Wanneer men nu weet, dat eene Gemeente-H. B. S., al wordt ze ook door het Rijk gesteund, voor de Gemeente-kas in den regel een ruïne is, die niet anders dan door meer dere subsidie, die men gewoonlijk uiet krijgt, of door hoogere Gemeente-be lastingen, die men gewoonlijk >vel krijgt, kan worden hersteld, dan beseft men gemakkelijk, dat eene gemeente maar niet een, twee, drie tot de op richting van zoo'n kostbare instelling besluit. Intusschen duurt de behoef te aan middelbaar onderwijs echter voort. Vele kinderen vooral van officieren, ambtenaren en andere vaste- betrekking-bekleedende kunnen dat onderwijs voor hunne toekomst eenvou dig niet missen. De ouders van deze kinderen zijn dus ook éven eenvoudig verplicht hunne kinderen van huis te doen voor de ouders tot groote finan- cieële schade, en voor de opvoeding der kinderen in den regel niet zeer wensche lijk, terwijl bovendien de liefdeband van kind tot ouder door de voortdurende af wezigheid dikwijls zeer verzwakt. Zouden wij, belanghebbenden in de ze zaak langs- of dicht bij den spoor weg AlkmaarHelder, nu niet wel doen door met vereende krachten pogin gen in het werk te stellen, om de trei nenloop tusschen deze twee plaatsen zoodanig geregeld te krijgen, dat onze jongens van de H. B. S te Alkmaar kon den gebruik maken Wanneer ik goed ben ingelicht dan begint die school 's morgens te half negen. In dat geval loopt de trein van 6.43 7.8 A. T.) uit den Helder dus vrij goedenkele mi nuten later «as misschien beter, doch over een bezwaar van uiterlijk een kwar tier, wtl men in dit geval gaarne heen stappen. Voor de terugreis zou ech- van 6.18 (6.38 A.T.) is véél te laat. Zou de H. IJ. S. Maatschappij genegen blijken te zijn, om tusschen deze twee treinen nog een trein te laten loopen, die ongeveer een kwartier nadat de Bur gerschool uitgaat (spreektaal), uit Alk maar naar den Helder vertrekt, des te beter, doch andere zou eene verschik king der treinen ook voldoende wezen, Ik geloof, dat het in het belang der marktbezoekers te Alkmaar zou wezen als de trein van 2.44 een uur eerder vertrok. In dat laatste uur wordt er, geloof ik, nolens volens meer ver teerd, dan verdiend. We zouden dan een trein van Ca. 2 uur en een van Ca. 4 uur krijgen. De trein van 6.18 zou dan een uur later kunnen rijden wat met het etensuur voor uit Amsterdam vertrekkenden ook beter uit zou komen terwijl de treinen van 9.47 en 10.47 uit Alkmaar zich dan op zouden kunnen lossen in één trein, die te 10.17 Alk maar verlaat. Tegen eene dergelijke verschikking kunnen m. L voor het pu bliek geene overwegende bezwaren be staan. En de Maatschappij kan goeden wil in den regel ook al vele technische en andere bezwaren oprui men. Het is voor de kinderen van de mees te belanghebbende ouders en voor de ou ders of zouden het alleen de moeders zijn? der belanghebbende kinderen eveneens dan 's morgens wel wat vroeg dag, doch voor hoevelen is dat niet het geval? Ik moest in mijn' tijd tenminste ook 5 kwartier wandelen en in 5 kwar tier kunnen de kinderen van den Helder toch ook te Alkmaar wezen. Nu nog eene quaestie en wel eene financieële. Het Rijk is bereid om het middelbaar onderwijs zooveel mogelijk te bevorderen, niet alleen met woorden, maar ook met daden: getuige de in uit zicht gestelde subsidie. Zou het Rijk soms niet even bereid wezen om op eene andere wijze te sub- sideeren, door op getuigenis van den Di recteur der H.B.S. de gegadigden eene te gemoetkoming te verleenen in de niet te ontwijken kosten van een school-abbon- nement op den tiein? Ziedaar mede-belanghebbenden, eenige regelen ter overweging, Vinden redacties van de Heldersche en andere bladen uit deze streek ze deze overweging waard, ze zullen me dan verplichten met de opneming derzelve ook in hunne kolommen. En zijn er dan die door mij voorgestelde richting moeten doen, dan vertrouw ik bescheidenlijk, dat ze de beleefdheid zullen willen hebben, om mij hiermede in kennis te stellen c.q. met aanwijzing van den weg, dien men meent te moeten bewandelen. Ten over vloede zij aangestipt dat men juist geen zoon van 12 a 18 jaar behoeft te bezit ten, om belang in deze zaak te stellen. Het is eene zaak van algemeen belang en wat men niet heeft kan men trouwens ook nog krijgen. Over een paar weken hoop ik in dit blad het resultaat van dit schrijven te kunnen mededeelen. Tot zoolang neem ik daarom afscheid, onder dankbetuiging voor de afgestane plaatsruimte. Rijksontvanger. ZIJPE, 20 October 1894. 150 140.- 70.— 30.- 6.— 25.— 13.— 18.— 10.— 1.50 10.— -.34 6.— a s s a a a —.10 a —.35 a .40 a 1.— a —.20 a 4.25 a 3.— a 275.- 215.— 135.— 50.— 19.— 45.— 20.- 26. 17. 7. 12.— —.42 9.— -.80 —.60 —.65 1.10 —.30 5.— 3.- 30 Vette Koeien 60 Kalfkoeien 45 Vaarzen 25 Graskalveren 14 Nuchtere Kalveren 25 Raramea 75 Schapen (magere) 530 Idem (vetce) 307 Overboudere f 5 Bokken en Geiten 50 Varkens (magere) 4 Idem(vette) per K.G.„ 45 Biggen 60 Konijnen 40 Kippen 30 Eenden a 600 Kilgr. Boter 120 t Kaas 2000 Kipeieren 200 Eendeieren HOORN, 18 OCT. 1894. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 29.Com missie f25.—, Middelbare f 25.50, aangev. 291 stapels, wegende 90885 Kilo. HOORN, 19 OCT. 1894. Aangevoerd. 565 Schapen van f20.a 30.— per stuk 236Lammeren f 15.a 20.—. Varkens f 0. a per Kilo. Koeien f a Handel vlug. EDAM 18 October. Aangevoerd 171 stuks boter, 5 Hg. 56 a 60 ct., kipeieren 5 50 a f 6.— ALKMAAR, 19 Oct. |1894. met Kleine Kaas f29.— Commissie f 25.50 Middelbare f 26.50 aangevoerd 500 stapels wegende 160000 K. G. ALKMAAR, 19 OCT. 1894. Aangevoerd, totaal H L. 272 H L. tarwe f 5.30 a 6.50, 185 H.L. rogge f 4.a 4.50, 615 H.L. gerst f 3.— a 3.25. H.L id. chev. f 4.25 a 4.60. 1879 H.L. haver f 2.45 a 2.90. 450 HL. boonen, paarden- f 4.70 a 4.90, H.L. bruine- f 11.— a 15.H.L. citroen- f a duiven- f 6.a f witte, f 15.25 a f 588 H.L. erwten, groene- f 6.75 a 17.grauwe f 17.— a 20.—, H.L. vale- f 8.a 12.witte- a 241 H.L. mosterdzaad, rood t 12.50 a 15.50, geel f 6.50 a 7.50 16 H.L. karwijzaad f 14.75 a 30. 4 H.L. Koolzaad f a 11 H.L. lijnzaad f 9.a 10.H.L. kanarie zaad f a 24 H.L. blauw maanzaad f 8.50 a ENKHUIZEN, 17 OCT. 1894. Heden werden aangevoerd 12 stapels kaas, prijs 27,— per 50 KG. De prijzen der zaden waren als volgt: Karweizaad f 14.75 a f 15. Mosterdzaad 11.a 13.50 Maanzaad f 7.50 a 8.50 Groene erwten 13.a 15.Vale erwten 15.— a 18,— Wijker Vale f 11,— a 13,— Grauwe erwten f 16. - a 20.Bruine boonen f 13.a 15. Paardenboonen f 5. a 5 50, Gerst f 3. a 3.50, Haver f 3.— a 3.25. Aangevoerd Vette Varkens f.18 af .23 per KG. Magere Varkens f 12.a f 17.p. st. Biggen f 6.a 9.—Ko nijnen f 0.35 af 0.70 Kippen f 1.25 a f 1.50, meenen, dat we stappen in de eieren f 5.— a 5.25 per 1C0 stuks. Boter Gaarne betuigen wij onze groote inge nomenheid met de poging, door den heer Feisser nu aangewend, om dan toch ein delijk te trachten te voorzien in ee ne noodige behoefte voor dit Noordelijk- deel van Noord—Holland, dat in vele opzichten, maar vooral ook met betrek king tot Uitgebreid en Middelbaar on derwijs zoo stiefmoederlijk bedeeld is. Of wij dan verwachten dat, wanneer door de trein-verschikking de gelegenheid wordt geschapen, dat door de kinderen uit dit gewest de Hooger Burgerschool te Alkmaar kan worden bezocht, daar van een talrijk gebruik zal worden ge maakt Wij twijfelen daaraan geenszins. Zeker, zou dan menig ouder, die nu, omdat hij een vast verblijf van zijn kind in Alkmaar niet kan bekostigen en omdat bij den tegenwoordigen ongunstigen trei nenloop het dagelij ksch heen en weder reizen voor het kind groot verlies aan tijd en aan gezondheid berokkent zijn kind geen ander dan lager of beknopt uitgebreid onderwijs kan doen ge ven, van deze gelegenheid gretig ge bruik maken om zijn kind te voorzien van meerdere beschaving, meerdere ont wikkeling en meerdere werkkracht, om zich in den „striggle for Life* een betere plaats te veroveren. Wat de heer Feisser wenscht, is der halve voor de bewoners van Schagen, Zijpe, Barsingerhorn, Haringcarspel, St. Maarten, Anna Paulouwna en ook den Helder, wel terdege een algemeen be lang. Wij wenschen den heer Feisser dan ook van harte toe, dat hg zijne poging met het welverdiende succes mag zien bekroond. de Red. SCH \GEN. 18 OCT. 1894. Aangev. 8 Pairden f 55.a 200.— 3 Stieren 80.— a 140.— 215 Geldekoeienfmagere), 120.a 200. f 62' a 65 per kop. Schapen f a Lammeren t a per sluk. Op den hopen onze Grootouders 28en October a. geliefde Ouders en en den dag te gedenken hunner 40- jarige Echtver- eeniging. Hunne liefhebbende KindereD, Behuwd- en Kleinkinderen. Schagen, 21 October 1894. 18 OCTOBER 1894. Filiaal «an verschillende soorten verduurzaamde Levensmiddelen en Groenten iu Natura en in Bussen, uit de Fabriek van den Heer Corn. Brinkman te Noord- Scharwoude. Verder: rerschilleude boon ten: Fruiten, Vruchten, Zuren, Visch, Noo- ten, Mangelen, enz. enz. Goederen bij bestelling niet aanwezig, worden met den meesten spoed geleverd. Al3 uitvoerend persoon, Schagen, 19 October 1894.

Schager Courant | 1894 | | pagina 4