Donderdag 25 October 1894. 3ste Jaargang Ho. 2883. BIJVOEGSEL. f 31224.33 ONTVANGSTEN. f 31224.33 IIRAWT. Yerslag der Tergadering van den Raad der gemeente SCHA- GEN, gehouden op Dins dag, 23 Oetober 1894, des morgens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen, werd me degedeeld, dat waren ingekomen: a. Goedkeuring van Ged. Staten van het indertijd genomen raadsbesluit tot aankoop van het raadhuis. b. Kennisgeving van het Departe ment Schagen, der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, dat het bij toekenning eener gemeentelijke subsidie ad f 800.zich bereid verklaart, zich verder met het beheer der Departementale Bewaarschool te belasten. C. Kennisgeving van den heer D. Roggeveen L*. in qualiteit van agent der Eerste Nederl. Maatsch. van verzekering tegen ongelukken, dat gemeente-ambte naren ook de uitkeering ontvangen wan neer zij in dienst der gemeente, bij oproer, gevecht als anderszins, gewond of gesneuveld zijn. d. Provinciaal blad no. 64, waarin staat opgenomen, de kennisgeving, dat de heeren C. Asjes en J. Schenk Senior zijn herbenoemd tot leden van het zet- terscollege. Hierna deelde de Voorz., den heer S. Berman mede, dat P. Hooglandge pen si onneerd Brigadier bij de Mare chaussee, was benoemd tot tweede veld wachter in deze gemeente. Naar aanleiding van in eene vorige vergadering door den heer Hoogschagen gedane opmerking met betrekking tot eene Conversie der gemeente schuld, werd nu door den heer S. Berman me degedeeld, dat door B. en "W. te dier zake onderzoek was ingesteld. De bestaande leeningen kunnen zon der eenig bezwaar worden omgezet in eene met een lagere rente. Het Dage- lijksch Bestuur had zich in contract ge steld met Het Gemeente-er ediet, dat naar de meening van B. en W. zulke billijke voorwaarden had gesteld, dat B. en W. het onnoodig hadden geoordeeld, te dier zake zich nog met eenig ander bankier in betrekking te stellen. Het Gemeente-Crediet verklaarde zich bereid, de schuld der gemeente, thans nog bedragende 1 35000, met inbegrip der nieuwe leening ad f 6000.te converteeren tot eene van f 42000, tegen den koers van 99 en met eene rente van 3 °l0 en eene jaarlijksche minimum- aflossing ad f 2000. Terwijl de Dir. bovenbedoeld met het oog op de thans bestaande relatie met onze gemeente, zou afzien van de bij bestaand contract haar nog competeerende 14 °/0 als makelaarsprovisie en de 1% boete voor bnitentijdsche aflossing der loopende schuld. De nieuwe leening kan dan ingaan op 1 Januari 1895. Door den heer J. v. d. Aio at en werd medegedeeld dat hij gemachtigd was voor eene finantieele inrichting te dezer lande eene conversie aan te bieden tegen den koers van minstens 100 en een ren te van 3.5 0/0, met vrijlating van aflos sing en zonder verdere onkosten. Dooi de firma zouden dan de kosten van druk ken en uitgeven der aandeelen worden voldaan uit de haar komende makelaars- Pr Daar' de heer d. Mouten verwacht dat de leening wel met minstens 101, zoo niet 102 zal worden volteekend, zou dan nog een buitengewoon voordeel zijn voor de gemeente, terwijl zij bij toe name van verlaging van den rentestan daard, dan bij nieuwe conversie niet die onkosten zou hebben, welke er bij het Gemeente-Crediet aan eene Conver sie verbonden zijn. De voordeelen dezer beide aanbiedin gen werden uitvoering besproken en overwogen. Daar evenwel volgens het contract met Gemeente-Crediet, onze gemeente feitelijk niet vóór 1 Dec. 1895 de op zegging kan doen plaats hebben, werd tenslotte vrede genomen met het aanbod van Gemeente-Crediet, dat ten faveure onzer gem., indien de conversie ten haren kantore plaats vindt, afzag van haar recht op de boete. Ook de omstandigheid dat de conversie voor 1 Jan. a.s. moet zijn tot stand gebracht om den aankoop van het raadhuis te kunnen bekostigen, lag hier in groot gewicht in de schaal. Besloten werd dus te Converteeren en tot dat doel zich te bedienen van het aanbod van Gemeente-Crediet, onder uit drukkelijke bepaling dat B. en W. zou den trachten, in het Contract de meest welwillende bepalingen te verkrijgen. i Hierna kwam in behandeling de ge- meente-begrooting, dienst 1895, wel ke alsvolgt werd vastgesteld UITGAVEN. Hoofdstuk 1. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. Jaarwedde van den Burgemeester f 1000. de Wethouders 100. den Secretaris 800. Ontvanger 500.— Presentiegeld der Raadsleden 120.— Jaarwedden en toelagen voor Ambtenaren eu bedienden ter Secretarie, den conciërge en de boden 506. Schrijfloonen 1. Reiskosten enz. 50. Kosten van licht en brandstoffen 120. Schrijf-en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven 300. Kosten van het onderhouden en schoon houden van het gebouw of vertrek bestemd voor de vergaderingen van den Raad en van den Burgemeester en Wethouders, mitsgaders de secretarie dezer gemeente 50.— Onderhoud eD aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken 25. Kosten van het aanleggen en bijhouden der registers van den Burgerlijken Stand 200. Kosten van de Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen 100. Kosten van aanplakken en omroepen enz. 125. Kosten van staats- en prov.- blad en andere bladen 30. Kosten van zegels van registers, rekeningen enz. 20. Hoofdstuk H. Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. Kosten op de invordering vallende 5. Ternggave van belasting 1. Uitkeering aan hetRijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, (wet van 29 Juli 1848, Staatsblad No 32 en 18 September 1852, Staatsblad No. 177) 100— Vergoeding van het Rijk van 2pCt. van het onzuiver bedrag der grond en personeele belasting, ten behoeve der gemeente geheven, voor zoover de opcen ten betreft 140. Kosten schatting en herschatting, in gevolge de drankwet #0. Jaarwedde Waagmeester 85. Hoofdstuk III. Kosten van onderhond van Gemeen te-eigendommen en deswegens verschuldigde lasten. Afdeellng L Jaarwedden. Jaarwedden van de opzichters over ge meentewerken, klokkenluiders, klokke nisten en uurwerkmakers 605. Afdeeling IL Onderhoud van gebouwen, ent. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijken 1 539.90 Dag- en weekgelden der werklieden en dergelijke bedienden, in dienst der ge 100— 1011.86 282— meente, mitsgaders verdere kosten der ambricage Afdeeling III. Wegen, pleinen, taarten, bruggen, plantioenen en andere werken. Onderhond van straten en pleinen Onderhoud van wegen en voetpaden Onderhoud van windelplaatsen en plantsoenen 186. Onderhoud van bruggen en overzetveeren 54. Onderhoud van pompen en riolen 170. Onderhoud van havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere waterwerken 542.— Diep- en schoonhouden van havens, grachten, slooten, putten 125. Onderhond van klokken, borlogiên, speelwerken en dergelijken 25— Onderhond van begraatplaatsen en kosten van begraving 112.81 Onderhond van het Rietbosch. 625. Afdeeling IV. Latten. Grondlasten wegens de dokterswoning f 90. Dijk- en polderlasten 190. Erfpacht van den grond d. School, en der onderwijzerswoning 6.60 Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Afdeeling I. Jaarwedden, Jaarwedden van de veldwachters 1050. Jaarwedden van hooistekers 100— Gratifieatiën aan de brandspuitlieden 200. Jaarwedde marktmeester 120. Toelage Rijksveldwachters 60. Afdeeling II Andere kotten wcgent de openbare veiligheid, alt onderhoud, ent. Kleeding en uitrusting van de agen ten van politie en veldwachters 150— Onderhoud van wachthnizen, mitsga ders licht en brandstoffen voor dezelven 5. Onderhoud der hooistekersgereedschap- pen 10— Onderhoud der brandspuiten, brand ladders en*. 146. Onderhoud der lantaarns en verdere kosten van verlichting 1350. Hoofdstuk V. Kosten der Plaatselijke Gezondheids- politie. Toelage aan de plaatselijke genees kundige commissie 1— Kosten wegens het ophalen van haard- asch en vuilnis 750. Jaarwedde Veekeurder 100— Jaarwedde van den Keurmeester van vleesch enz, 100. Hoofdstuk VT Kosten van het Onderwijs. A fdeelingl Lager Onderwijl. Jaarwedden der onderwijzers 6750. Kosten voor het herhalings-onderwijs 60. onderhond van scholen en onderwijze rswoningen 432. Kosten van het aanschaffen en onder honden van schoolmeubelen 155. Kosten van het aanschaffen en onderhou den van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften 450. Kosten van verlichting en verwarming en van het schoonhouden der schoollo- calen 600. Kosten van het plaatselijk schooltoezicht 10. Kosten van vergelijkende examens 1— Schoolbibliotheek 50. Kosten van belooning en eereblijken 260. Hoofdstuk VIL Kosten van het Armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan verschillende en daarmede in verband staande instellingen. Belooning van doctoren, heelmeesters, vroedmeester, vroedvrouwen, enz. f 676. Geneesmiddelen voor behoeftigen 425. Kosten van vervoer en van verpleging van, mitsgaders van geneeskundige hulp aan arme en xieke doortrekkende rei zigers 40. Kosten van verpleging van arme krank zinnigen 660. Kosten van verpleging in godshuizen en elders 78. Onderstand aan behoeftigen 450. Hoofdstuk VUT. Renten en aflossingen. Renten van geldleeningen 1470. Aflossing van geldleeningen 2000. Hoofdstuk tv Pensioen en wachtgelden. Pensioen 150— Hoofdstuk X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende. Kosten vallende op het honden der loting der Nationale Militie en Schut terij 10.— Kosten van Begeleiding van militie- plichtigen en Verlofgangers 5. Kosten van den ijk en herijk der maten en gewichten,mitsgaders voor het lokaal deswegens 12. Kosten voor openbare vermakelijkhe den en feesten en voor bet uitsteken van vlaggen, vuurwerk enz. 200. Kosten van brandverzekering van gebouwen 125. Kosten van inkwartiering 10. Kosten van onderhond waagmaterieel 15. Kosten vernienwing en aanbesteding marktmateriaal 216.75 Snbsidie Bewaarschool 800 Harmoaiekapel 125. Vereen, tot bev. der Bouw kunst. 100 Huisvlijtschool 60. Harddraverij-Vereeniging 50. Huur aan het Rijk voor terrein langs den stationweg 6. Jaarlijksche contributie der gemeente als lid der Westfriesche Kanaal- Vereeniging 25. Subsidie aan de afdeeling Schagen der HolJ. Maatsch. van Landbouw 50. Subsidie Cérès 50. Subsidie Paaschtentoonitelling 100. Subsidie Ziekenfonds 25. Hoofdstuk XI. Baifengewone Uitgaven van allnrlei aard- Kosten vallende op deu verkoop van eigendommen 1. Kosten vervaardiging van de kaar ten en ligger der wegen 300. Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven. Onvoorziene uitgaven ,1124.51 VERZAMELING DER UITGAVEN. Benaming. Hoofdstuk I. Kosten van Huiehoudelyk Bestuur Hoofdstak II. Kosten van invordering van de plaatselijke belasting en ternggave Hoofdstak III. Kosten van onderbond van gemeente eigendommen en de deswege verschuldigde lasten Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en brandweer Hoofdstuk V. Kosten der plaatseljjke gezondheidspolitie Hoofdstuk VI. Kosten van ket onderwijs Hoofdstuk VII. Kosten van het armwezen, mitsgaders snbsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen Hoofdstuk VIII. Rente en atlussingen Hoofdstak IX. Pensioen en wachtgelden Hoofdstuk X. Andere uitgaven, niet onder de vorige Hoofdstakken behoorende Hoofdstuk XI. Buitengewone uitgaven van allerlei aard Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven 4041— 371— 4585.07 3191— 951.— 8748— 2228— 3470— 250— 1983.75 301— 1124.51 Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten. Batig saldo der laatste Gedeputeerde staten gesloten rekening, voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven. f 2167.53 Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente-eigendommen en bezittingen. Huur van huisen en andere gebouwen 62. Haar of pacht van lenderyeu, rietbosch 2025. Renten van kapitalen Vermoedelyk dividend op hst aandeel der gemeente, in hst kapitaal der maat— schappjj voor gemeentecrediet 175. Opbrengst van grasverpachtingen 36.— Tienden, cynten en erfpachten 77.75 Hoofdstuk m. Opbrengst van belastingen en heffingen. AfdeelingL Opcenten van 't Rijks directe belastingen. 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 1949.48 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen 862.10 30 opcenten op de hooldsom der belasting op het personeel 2641.67 Afdeeling II. Aandeel i» 's Rijks belasting. Bedrag der som ter vervanging van het Vj gedeelte van de opbrengst der belasting op het personeel in hoofdsom en opcenten 8168.80 Afdeeling III. Eigen plaatselijks belasting. Hoofdelijke omslag 5560— Belasting op de honden 225. Belasting op danspartijen 13. Vergunningsrecht bedoeld bij art 6 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank 1000. Afdeeling IV. Heffingen voor het gebruik van openbare plaatsen, wegen, werken en inrichtingen. Leges ter secretarie geheven 40. Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren 1 Begrafeoisrechten 150. Schoolgelden voor lager onderwijs 1100. Marktvelden, wikweeg meeten keurloonen 2200. Hoofdatuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten. Pacbt of opbrengst der haardaach, vuilnis, baggeren mestspecie 200. Vergoeding van het Rijk vau dertig tan honderd vau het bedrag der kosten van het lager onderwya, bedoeld bjj art 45 der wet van 8 December 1889, (Staatsblad No. 175] 2040— Legaten 400— Alle andere ontvangsten, niet tot de vorenstaande behoorende 151 Hoofdstuk V. Buitengewone Ontvangsten. Opbrengst van den verkoop van ge meente—eigendommen f 10— VERZAMELING DER INKOMSTEN. Hoofdstak I. Ontvangsten wegens vroegere diensten 2167.53 Hoofstuk II. Inkomsten van gemeente eigendommen en bezittingen 2365.76 Hoofdstuk III. Ontvangst van belastingen en heffingen 23890.05 Hoofdstuk IV. Ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten 2791. - Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten 10. BALANS. Inkomsten. Gewone f 31214.33 Buitengewone 10. f 12541.79 Uitgaven. Gewone f 30923.33 Buitengewone 301. f 31224.33 Staat der schulden der gemeente op 1 Januari 1895. Bedrag der schulden f 42000. Bedrag der reuten waartegen de gelden opge nomen 31/» Bedrag der verplichte jaarljjksche aflossing f 2000 Bij de behandeling der verschillende posten dezer begrooting werden de overwe gingen en de voorstellen welke de Com missie van onderzoek in haar rapport had ontvouwd, mede in behandeling genomen. Die wijzigingen zijn a. uitgaven 1. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijken," geraamd op f 539.Door de Comm. werd de meening uitgesproken, dat de f 3.voor het veranderen van een bedstede in de doctors woning, niet door de gemeente mocht worden voldaan dat de f 20. genoteerd als extra-toelage aan Ouds hoorn, voor de ,groote schoonmaak" der barak, daarvoor niet mochten worden uitgegeven. Aan Oudshoorn was pensi oen toegekend en vrije woning, op con ditie dat hij de barak zou schoonhouden daarvoor kon dus geen extra bedrag nog worden toegestaan. Een ander geval was, dat de werktuigen voor het schoonma ken benoodigd, niet door Oudshoorn be hoefden te worden bekostigd. b. met betrekking tot den post dem ping sloot bij de school," werd besloten: niet tot demping nog over te gaan, maar tot uitslooting, en voor de school- privaten, die op die sloot staan, het tonnenstelsel in te voeren. Op voorstel van den heer Govers wordt tog besloten, dat bedoelde sloot

Schager Courant | 1894 | | pagina 5