Brandwaarborg-laatsehappij, ONDERLINGE DE JONG *COMP< MttMen, KoopansittiM en J. Winkel teSchagen,LaanP4, gevestigd te Amsterdam, Dieecteuekn: plaatste hij op sterkwater in een glas en gaf het eene eereplaats in groot zijne ie van onder tot boren gehuld was in pnr-1 lang zingen tot eene voldoende menigte perroode zijden stof; bovenaan was een os- menschen bij elkander was. Daarna beson senkop met vergulde horens aangebracht. Mc. Coy op de volgende wijze te spre- wachtkamer. Wf8 een buis hoog. ken: Hij had er een etiket op geplakt, waar- Vrienden,broeders en mede-republikeinen! op de naam, het adres en de ouderdom Gij allen weet dat wij onder Ben Harrison van de voormalle bezitster stonden, even- goede tijden beleefden, Daarnaast stond oen diep marmer bassin aan de randen hingen massa's glazen krni- ken, enz. Voor het balkon van den troonopvolger stond een met hemelsblauwe zijde bedekte pvramide, de ossenkop hierop had silveren horens. Ook hier ontbrak het bassin niet. Het raket stijgt ten hemel, het begin van het feest. Alom doodsche stilte. Nu dondert een kanonschot, nog een, nog een, een derde, de soldaten, die het terrein afzetten, gaan uiteen, het volk dringt op, rukt de bekleed sels weg en grijpt naar de daaronder ver borgen heerlijkheden, als ham, worst, gan zen, hazen, enz. Reeds heeft een de ver gulde horens van de ossenkop gegrepen; een ander werpt hem naar beneden, waar hij vertrapt wordt. Uit het bassin schiet een straal wijn, ook hier begint »en woeste strijd, kaDon- nen donderen, de muziek maakt een oor- verdoovend geraas, het volk lijkt waanzin nig en doet het gehuil der getrapten en gekwetsten verstommen de keizerlijke familie zit op het balkon, en ziet met spanning naar de onzinnige woede. Het volk dringt Daar de balkonseen goudregen doet nieuwe strijd ontstaan als het avond wordt begint de politie de plaats op te ruimen, en worden de gewon den en dooden weggebracht. Nu zija ook ia Rusland de zeden mil der en de volksfeesten anders geworden. Boeren door wolven over vallen. Een 20-tal Hongaareche boeren die van eene bruiloft kwamen en door een bosch naar huis moesten gaan, werden door een bende wolven overvallen. Acht boeren kon den ontsnappen en bereikten het dorp Ni das. Toen men daar van de vreeselijke ge beurtenis hoorde, snelden direkt een groot aantal boeren met zeizen en hooivorken ge wapend het bosch in, doch vonden op de en g:j weet ook, dat wij onder Cleveland zoo ellendig zijn als maar eenigszius mogelijk is. Wanneer ge niet letterlijk soep van keisteenen wilt koken, stemt dan thans beter dan den vori- gen keer. liet koor zal nn zingen, terwijl ik nieuwe gedachten zal verzamelen." Na het koorgezang neemt Mc. Coy we der het woord „Gij weet, dat de fabrie ken te Hammond en te Kokomo en te Lo- gensport gesloten zijn. Wanneer echter de werklieden niet arb-iden, dan kunnen zij als bijzonderheden van de operatie zelf. Het was voor degenen, die wachten moes ten, interessant tijdverdrijf het mooie been te beschouwen. Het was een meesterstuk van elegance en vormenschoonheid. Toen de echtgenoot van de dame van deze ex ploitatie hoorde, vond hij het zeer onge past van den dokter en eischte van hem het been terug, dat rechtmatig aan zijne vrouw toekwam, of liever aan hem, daar hij zijne vrouw met twee beenen getrouwd bad, en niet met één. De dokter willigde geen geld verkrijgen om vleesch te koopen alleen zijn verzoek in ten aanzien van het niet-ex poseerenwat het been zelf betrof, dat beschouwde hij als zijn eigendom De rechter heeft nu uit te maken, wie de ware bezitter is. waar men ovorvallen was, niets dan stukken vleesch, kieeren en beenderen. Waarschijnlijk is het, dat alle 12 boeren door de wolven verslonden zijn. Een t o u t plan. Er bestaat een plan om Londen met Birmingham door middel van een rutsch- baan te verbindeD. In de nabijheid van Birmingham wil men groote torens bou wen, te beginnen met een boogie van 300 meter. Op afstanden van negentig meter zullen successievelijk kleinere torens ge bouwd worden, die een halven meter hoog te hebben wanneer men te Londen is. 0- ver deze torens zal dan een rutschbaan aangelegd worden. Naar het plan luidt, zou dan ook een baan aangelegd worden van Loaden naar Birmingham; dan be gint men te Londen de hoogste torens te bouwen, die lager worden naarmate men Birmingham nadert. Yoor het plan denkt men 2000 torens noodig te hebben, de kos ten voor dit fin-de-8iêcle plan zullen wel niet meevallen, denkt men. Ook een politicus! Een der zonderlingste „campaign cranks,* zoo als de Amerikanen een zekere soort van poli tieke grappenmakers noemen,die den belang stelling in den verkiezingsveldlocht levendig houden, is laar ui na. Om met goed gevolg te kunnen wer ken, engageerde Mc. Coy een zangkoor en kocht hij den wagen van een kwakzal ver. Hij trok hiermede van de eene plaats naar de andere en liet het koor eerst zoo- Ered. Mc. Coy, een veebaude- r Countv, in den staat India- ea wanneer zij geen vleesch koopen, kan ik 'dan je varkeus en runderen Koopen? Het koor zal zingen, terwijl ik nieuwe ge dachten zal verzamelen.' Zoo gaat het voort, tot Mc. Coy geen gedachten meer vindt, en dan trekt fcy met zijn koor naar een andere plaats. Eens werd hij door een der toehoorders in de reden gevallen. Mc. Coy hield op, wendde zich tot den interpellant en zeide: Je kunt mij vragen wat je wilt, maar zeg me eerst of je republikein zijt," „Neen'. „Ben je democraat „Neen.' „Wat ben je dan?* »Ik ben populist." „Je bent een dwaas,' schreeuwde Mc. Coy, „het koor zal e n lied zingen". Een populist uit „White County" daag de Mc. Coy nit tot een openbaar debat. Mc. Coy nam de uitdaging aan. Per extra trein kwam hij met ongeveer 300 vrien den en alle muzikanten die hij Dij elkan der kon krijgen, naar de plaats der ver gadering, hield er een rede van anderhalf nar, en toen na zijn tegenstander aan de beurt kwam, maakten de vrienden en de muzikanten van Mc. Coy zooveel lawaai, dat de tegenpartij, die in de minderheid was, diartegen niet op kon. De vergadering ging uiteen en Mc. Coy en zijne mannen trokken jubelend af, prat op de behaalde overwinning. Betaald gezet. De rijke hertog van Northnmberland is, als meer Britsche edellieden, uiterst een voudig in zijn doen en laten. Zoo reist hij per spoor bij voorkeur derde klasse, tot groote verontwaardiging van het trein personeel, hoewel dat er natuurlijk niets mede te maken heeft. Dat personeel nu kwam overeen het den Hertog eens af te leeren' en zoo werd, bij zekere gelegenheid, een gezelschap schoor steenvegers, met roetzakken en ai in het derde—klasse-compartiment gestopt, waar in de Hertog had plaats genomen. Toen laatsgenoemde kwam waar hij we zen moest, stapte hij nit en nam voor de verdere reis aan het loket eerste-klas- biljetten voor het gezelschap schoorsteen- vergen, dat hij vervolgens, met roetzakken en al, over zooveel eert te klasse waggons verdeelde als het leden telde. Aan men behoort een afgezet been f Een tragische-komisch proces is op het oogenbiik voor de rechtbank te Brussel aanhangig. Deze zeldzame historie zit volgenderwijze in elkaar. In Maart van dit jaar was eene jonge vrouw van 25 j*ar van de trappen afge vallen en had daarbij haar been gebroken, waaraan afzetting onvermijdelijk was. De dokter, die deze operatie verricht had en deze als een meesterstuk beschouwde, meende hiermede eens een goeden Blag te kunnen slaan, om het vertrouwen van het publiek te winnen. Het afgezette been Australië als concurrent van onze veeteelt. Voor korten tijd werden door een Australische maatschappij pogingen aange wend om te Hamburg een magazijn te vestigen voor Anstralische boter en vleesch, om van daar uit de Duitsche markten van die producten te voorzien. Te Londen en Antwerpen is reeds een stapelplaats voor Australische boter en vleesch. Het han delsbericht over 1893 van Nieuw-Zaid- Wales geeft aan, dat overal agenten ge zonden worden, verlaging van transport kosten door de Stoombootmaatschappij wordt ingevoerd, dat alle krachten wor den ingespannen om den uitvoer Van boter en vleesch te doen vermeerderen. Austra lië wordt een zware concurrent voor onzen landbouw. De invoer van boter in Enge land heeft zeer bevredigende resultaten gegeven en drukt reeds nn de boter markt. In 1892 heeft Auatealië reeds bijna 21 millioen Kg. vleesch uitgevoerd: In dit jaar werd 5 271.000 Kg. boter uitgevoerd, die een waarde vertegenwoordigt van 5.292.000 gulden. In 1893 bedroeg de boterinvoer 5.557.000 Kg., terwijl men denkt, dat dit jaar de uitvoer van boter meer dan 8 millioen Kg. zal bedtagen. Het zwaartepunt van den Australischen landbouw ligt in de veeteeltdaarvoor leent zich de bodem beter. De schapen teelt staat bovenaan; Australië telt 100 millioen schapen, 10y2 millioen runderen, 1.2 millioen varkens en 1.6 millioen paar den. Schapenvleesch wordt meest uitgevoerd. Schapen worden onverdeeld verzonden, de runderen in vieren gedeeld, alles in be vroren toestand. De stoombooten, die die nen voor het vervoer van boter, hebben daarvoor speciaal ingerichte ruimten, die zeer koel gebonden worden. Gedurig ver meerdert het aantal maatschappijen, die er zich op toeleggen vleesch uit te voeren. De boter- en vleeschprijzen worden nu reeds gedrukt door den aanvoer uit Au stralië. Door den vermeerderden uitvoer zullen meer markten dan tot nog toe gezocht moeten worden, zooals reeds blijkt uit de pogingen als die te Hamburg, en zullen de prijzen van de boter en het vleesch nog meer dalen. Voorwaar geen schoon vooruitzicht voor onzen landbouwstand, die reeds genoeg aan den grond ligt 1 voorachijn kwam. „Ach, mijn hemel, maar zoo kan ik mij niet voor u vertoonen Maar Helbig was er de persoon niet naar, die zich door zoo iets liet afschrikken. Lachend stak hij de band achter de deor en drnkte haar de band. „Wees onbezorgd, ik verlang nn geen lunch. Ik was alleen van plan te komen vragen naar de verlaten vrouw. Maak nu geen verderen omhaal. Ik geloof, dat gij er zoo ook bekoorlijk zult uitzien.' Aarzelend kwam zij van achter de deur te voorschijn en voerde hem een kamer binnen, waar nog niet geheel en al boender en stoffer bnn intrek hadden genomen. Het zag er wel rommelig nit, maar er was toch nog een leege stoel, waarop hij in het midden der kamer plaats nam, terwijl zij zich vergenoegen moest met een voetbankje. Hij zag haar met welgevallen aan. Over een katoenen kleed, had zij een Kleurig boe zelaar voorgedaan, terwijl zij de mouwen tot aan de elleboogen bad opgestroopt, zoo dat hare schoone armen, op zijn voordee- ligst uitkwamen. „En doet gij nn aan dat alles dapper mee vroeg hij. Zij knikte „Hoe zou dat anders gaan moeten Bij mij zijn geen dienstknechten en kamermeisjes." „Wees daar dankbaar voor,* zeide bij, „ik ben ik mijn eigen zaken nn ook dui velstoejager. Het bevalt mij anders zeer goed. Heeft Hoppe al reeds iets van zich laten booren P Daarom ben ik eigenlijk ge komen. En om u te zien," voegde bij er aan toe. „Mevrouw, gij ziet er zeer bekoor lijk uit in dit costnum 1* „Nu, zooveel te beter," antwoordde zij, zonder evenwel op haar gemak te komen „Maar gij wilt van mijn man booren Nu, veel weet ik ook niet. Hij is gelukkig aangekomen, en hst regent daar." „Is dat alles P* vroeg Helbig; „hij zal er die zoo bekoorlijk op dat kleurige schort toch wel eenigen hartelijke groeten bij gedaan gerust hadden. En dan weder vroegen zijne hebben P" zaken zijn gansche aandachtdit gaf de Zooals dat gewoooljjk gaat," antwoord- zaak nog aantrekkelijker waas. Wanneer men de zij„vele woorden, maar geen zaken van niet in staat was, dit ellendige dagelyksche wat hen inviel. Elisaheth informeerde naar den welstand der tamielje, waarbij zij we der in 't bijzonder naar Cbristina vroeg. Of het buiten niet wat eenzaam was P Hij zelf kon dat niet booordeelen, zeide hy hij was slechts een klein gedeelte van den dag thuis. De zijnen dweepten met het landleven inzonderheid Cbristina houdt er voel van, voegde hij er bij. En zijne vrouw had doktor Streichenberg uitgenoo- digd, zijne vacantie daar door te brengen. Dan zou toch nog tusschen koeien en hoen ders voor den geest gezorgd kunnen wor den, meende hij spottend. Heden zou hij bet genoegen hebben, den leeraar in zjjn rijtuig mede te nemen En bij bad zich nog in 't geheel niet op een geleerd geBprek voor bereid, waarmede uij zeer veel eer bij dezen hoogen gast zou kunnen iuleggeo. Of zij hem niet een weinig toa kunnen helpen P Dit alles werd zeo kalm en bedaard gezegd dat de verstandige Elisabeth zeils moeite bad, den spot, erin verborgen, te ontdekken. Zij waehtte er zich evenwel voor, er op in te gaan, maar zeide slechts: „Dat zal u na deze ontvangst zeer goed doen. OverigeDS is het bier niet altyd zoo'n wanorde als he den, en overmorgen zal het er geheel an ders uitzien. Dan mag ik u zeker ook wel aan uwe belofte berinneren P Of hebt gij beden reeds genoeg van mij en mijne om geving?» „Geef mij slechts uur en dag op, schoo ne vrouw 1 Wanneer mag ik komen P* Zij Bpraken af, dat hij dinsdag bij haar zou Komen, en toen bij haar verlaten bad, behield bij deu indruk, die een aangename vrouw gewoonlijk bij hem achterliet, zelfs te midden der actiën, proiongatiën en meer dergeiijken, die hem een weinig tijds later op de beurs bezig hielden. Hij moest tel kens weder aan de schoone armen denken, belang.' „Ware liefde is stom. Cordelia bemint en zwijgtschertste Helbig. Op zulk een manier babbelde zij nog een poos verder, over dagelyksche zaken, net leven een weinig opgewekter ie kleuren, dnn liever de bcele boel maar opgehoepeld Zoo als nu, is het echter waard te leven zoo dacbt hy. WORDT VERVOLGD. Een plant als kappellen- vaugster. De vleeschetende planten zijn altijd voorwerpen van verbazing voor de mensch- heid geweest, en voot dames en heeren vegetariërs waren zij een gruwel. Immers, waar blijft dan de gegrondheid der stellin gen van het vrgetariaat P Om consequent te wezeu zou men verplicht zijn niemendal te eten, want met de vleeschetende plant gebruikt men immers plantaardig en dier lijk voedsel te gelijk, 't Is waar, het laat ste bestaat grootendeels uit insecten, maar dierlijk blijf het niettemin. Een der meest eigenaardige planten van dit soort is de kappellenvangster, in de wetenschap bekend als „Pbysianthus al- bens'. De vleeschetende planten hebben eeuvoudige vang-werktuigen, die een kleef stof afscheiden, waarop het insect, als het aangetrokken door den zoeten geur der bloemen, nedervliegt, vast blijft zitten. Het insect sterft na kortereu of langeren tijd op het blad en verteert voor bet grootste gedeeltealleen het hoornachtige en het vleezige gedeelte blijft over en dat verwekt de plant, onder den invloed van zon en regen, tot voedsel. Als men het blad be kijkt, ziet men overal haartjes uitsteken aan elk waarvan een droppel kleefstof hangtdeze kleefstaf vangt het insect, maar voert tevens de voedingsstoffen van de iDsectenlichaampjes door de bladbuisjes in den stengels. Zoo is het bij de gewone insectenetende planten. De „Pbysianthus albens' vangt echter insecten, hoofdzakelijk kappellen, zonder er zich mee te voeden. Zij doet haar gruwzaam werk, het vangen en het vasthouden van de kapel, tot deze van honger sterft, uit louter moordlust. Zij is in Duitschland door den bekenden botani cus Arthur Harvey ontdekt. Ook zij be koort den vlinder door den heerlijken geur baren bloemen, doch zoodra het arme beestje tot het binnenste der bloemen tracht door te dringen, sluit de kelk zich en wip bet is gevangen als een muis in den val. Ir. elk der bloemblaadjes is een tangvor- rnig orgaan, dat het insect beet grijpt, om het niet weer los te laten. Nootlottige brand in «en Het weststreet-hotel te Seattle, Washing ton, is geheel in de asch gelegd en 16 personen hebben daarbij den dood gevon den. Het vnnr verspreidde zich met blik semsnelheid over alle verdiepingen van het groote huis en de trappen stonden reeds in brand, vóórdat de bewoners het dreigend gevaar ontdekten. Er bleef hun slechts de keus tnsschen een sprong uit het venster en een ;zekeien dood in vnur en rook. Verscheidenen waagden den sprong, sommigen werden ongedeerd door den brandweermannen opgevangen, anderen ver brijzelden de ledematen op de straatstee- nen. Een spuitgast, die zich met levens gevaar een weg door rook en vlammen naar boven had gebaand, bediende zich bij het reddingswerk van een touw, nit eenige aaneengeknoopte beddelakens samengesteld. Aan een venster op de bovenste verdieping 6 of 7 meter boven den grond, vertoonde zich een jonge vrouw met een kind in de armen, die angstig en vol wanhoop om hulp riep, terwijl de vlammen reeds om haar heen speelden. Men riep haar van de straat toe, het kind uit het venster te wer pen en werkelijk was dat nog de eenige kans op behoud. Nogmaals drnkte zij haar lieveling teeder aan de borst en wierp hem toen naar omlaag, waar zij hem met ver- twijfelJen blik nakeek. Goddank, het kind kwam behouden terecht in de armen van eenige brandweermannen. Daarna slaagde men er nog in, de moeder aan het nijpend gevaar t« doen ontsnappen. Den volgenden morgen vond men, bij het op ruimen der puinhopen, 12 verkoolde lij ken, terwijl vier menschen door den val op de straat gedood werden. Dinsdag schoot een 12—j a- rige jongen te Valens in Zwitserland bij ongeluk zijne grootmoeder van 72 jaar dood, terwijl hij met het geweer van zijn vader aan het spelen was. Te Brussel heeft zich in een hotel een persoon van het leven be roofd om zich te onttrekken aan den arm der justitie. In een brief, die in de kamer gevondeu werd, verklaart de man, dat hij aan boord van een stoomboot voor eene waarde van ongeveer 250.000 frncs gestolen had waarvan 40.000 francs aan effecten in zijn bezit waren en de overige waarden, bestaande uit juweelen en gouden sieraden aan boord verborgen. De man heeft berouw gekregen over zijn daad toen hij zag, dat hij met het gestolene toch niets kon doen en besloot daarom zich van kant te ma ken en te zorgen, dat alles na zijn dood bekend werd. Tot dusver zijn alle aan giften van den ongelukkige die een Eransch- zeeman was, juist gebleken. Een gezegende jacht. De eerate jacht in de nabijheid van Wee- nen op de Semmeringer heide heeft plaats gehad. Ongeveer 200 Nimrods namen er aan deel, met het volgende resultaat geschoten ongeveer 2000 keer, getroffen 20 hazen (gedood), 2 honden (gedood), 1 jachtopzichter (zwaar gewond), 2 drijvers (licht gewond). Gezegende jacht I De oudstrijders van Waterloo in Duitschland. Op bevel van den Duilschen Keizer heeft de divisie- generaal, de Beuchte, de oudstrijders van den slag van Waterloo opgezocht en er nog 29 gevonden, die deelnamen aan den slag. De oudste telt 103 jaarde jongste 93. Er is een inschrijving ten voordeele dezer veteranen geopend. Bij een spoorwegongeluk ia St. Petersburg den 6 Dec. in de nabij heid van het Zuid-Russische station Mor- schank, waarbij de met petroleum, spiri tus en lucifers beladen wagens (23 in ge tal) in brand geraakten, zijn acht personen in de vlammen omgekomen en wel de machinist, en vier arbeiders. De president der republiek Hawaï op de Sandwich-eilanden, wordt door een Duitscher, die met hem kennis heeft gemaakt, beschreven als een zeer nederig en hoogst eenvoudig man. Deze heer, zijn naam is üote, heeft sedert zes jaren de opperste leiding van de kleine re publiek op zich genomen. Hij heeft niets „presidentsachtigs" over zich, houdt be dienden noch equipage, draagt geen orde- teekenen en laat zich slechts bij hooge uit zonderingen „Your Excellency', maar an ders gewoonweg mr. Dole noemen. Ook heeft hij niets aanstellerigs over zich, ten minste in zijn manier van spreken. Bij hem aan buis gaat alles even eenvoudig toe, gala-diners komen nooit voor en bij zijne gewone maaltijden wordt nooit wijn geschonken. Er zallen zeker weinig „hoof den van staat" gevonden worden, die op zulk een burgelijken voet leven. Weg met de toosten! Er is een beweging gaande tegen het veel vuldig uitbrengen van toasten aan niet- officieele diners. Te Budapest werden on- langs invitatiekaarten voor een diner rond gezonden, waarop den genoodigden verzocht werd niet te toasten. Toch verzekert Dien dat midden aan den maaltijd een der gasten opstond om pt een dronk te brengen op het „geniale idee van den gastheer'. De laatste moord in K e n- singtoo, te Londen, op Angusta Dawes be gaan, schijnt een geruchtmakende zaak te zullen woidsn. Men zou 't oog hebben op iemand van zeer goede positie, als zijnde de dader. Nader meldt men Omtrent den jongen Ier Reginald Saun- derson, die als vermoedelijk dader van den moord in Kensington, Londen, is in hech tenis genomen, deelen de bladen mede, dat hij, een neef van het parlementslid ko lonel Sauodersou, 21 jaar oud is en niet geheel wel bij het hoofd zijn toestand was echter niet van dien aard, dat de familie opsluiting in een geslicht noodig achtte. Men had opgemerkt, dat hij een ziekelij ke belangstelling aan den dag legde voor een onlangs gepleegden moord in Southend; met hartstocht verslond hij alles wat de bladen daarover mededeelden. De ongeluk kige was door die misdaad als het ware gehypnotiseerd. Hij woonde in de omstreken van Lon den, in een instituat voor achterlijke jon gelieden. Zondag 25 November verliet hij het huis, onder voorwendsel, dat hij naar de kerk ging; maar hij begaf zich naar Londen en doolde in Kensington rond, waar hij de ongelukkige vrouw Dawes ontmoette. Daar na ging hij naar zijn familie in Ierland, en schreef later aan een vriend een brief, waarin hij bekende, den moord in Ken sington gepleegd te hebben. De politie werd ervan in kennis gesteld, en een on derzoek bracht aan het licht, dat de stok en het mes, die op de plaats der misdaad waren gevonden, in zijn bezit waren ge- weest. Of Saunderson ook den moordaanslag op de beide andere vrouwen heeft gepleegd, is nog niet uitgemaakt. Het schijnt dat hij zich in vrouwenkleeren bad gestoken, om zijn moordplannen beter te kannen volvoeren. Daar de gevangene iemand van aanzienlijke familie is, baart het geval groot opzien. Een dronken koetsier reed Maandag te Konstantinopel de Galata-brug op, niet bemerkende, dat die in het mid den open was, om schepen door te laten. Men riep hem toe, doch tevergeefs. Paard en rijtuig, de koetsier en een tweetal Tnrk- ache passagiers gingen te water. De passa giers verdronken. De koetsier was geheel ontnuchterd; hij werd gearresteerd. TeHull nabij Otawa Ca- nada, vond een dynamiet—ontploffing plaats vijt personen werden gedood en verschei dene gekwetst. Bij een tooneelvoorstel- ling in Pzremysl (Galicië) speelde een koekbakker zijn rol zoo natQurlijk dat hij een klerk op het stadhuis, die ten spion voorstelde, mors dood stak. Dit on geluk wekte natuurlijk veel sensatie. Getroefd. Een jong predikant komt op zijn a. s. standplaats, met zijn bruid gezeten in een met twee paarden bespannen rijtuig, om ten stidhuize te worden getrouwd. De burgemeester, die van 's mans recht zinnigheid hoorde, komt hem reeds in de vestibule van het raadhuis tegemoet met de woorden„Wel, 't schijnt dat de dienaren het beter kuDnen stellen dan hnn meester; hij reed op een ezelsveulen bin nen; zij gebruiken twee paarden.' »Och. heer burgemeester, sedert onze Koningin ook alle ezels tot burgemeester maakt, moeten wij ons wel met paarden be helpen." Erin geloopen. Een man vond op straat eene portemonnaie en ad verteerde zijn vondst. In tien dagen tijds kwamen eenenzestig personen, mannen, vrouwen en kinderen, die allen verzeker den, dat zij eene portemonnaie verloren hadden. Er was tien gulden in, maar aan iederen bezoeker vroeg de eerlijke vinder. Er was vijftien gulden in, niet waar? En negen-tiende van de sollicitanten ga ven onverwijld ten antwoord Ja meneer. O, dan was uw portemonnaie een andere Grootvader: Tom, heb jij de twee zwarte hennen uit het hok ge haald, ze de veeren uitgeplukt en ze zon der staart den tuin ingejaagd Tom Ja maar, grootpa het is een guitenstreek. U bent toch ook jong geweest Grootvader: Dat dacht ik wel, dat jij het waart Het is net aU in mijn jeugd, daar heb je gelijk in, zoo deed ik ook, jongen Zulke guitenstreken haalde ik ook uit, en daar kreeg ik zulke oorvegen voor En grootvader gaf Tom een paar draai en om de ooren, dat hij rolde. opgericht in den jare 1809. Deze maatschappij waarborgt tege* schade, veroorzaakt door Brand, de aange wende Bluschmiddelen en verdere gevo gen van dien: wor- Koopmansgoederen termijn van Drie, verzekerd. den ook voor een of Negen maanden Nadere informatiën geeft de Corrt'5P° alwaar de aanvragen voor Verzekerini en gemelde Maatschappij worden aangei o Snelpersdruk van J. W inkej te^Scnu£^

Schager Courant | 1894 | | pagina 6