Builenlandsch Nieuws. GEMENGD NEUWS. TE LAAT? PLAATSELIJK NIEUWS. Predikbeurten, 547ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Fr ij zen. Marktberichten. Uit en voor de Pers. MM ovtrzlclit jet veel. in de Herv. Kerk alhier, voor de maand Januari 1895. ïo!— Te OUPEBILTZIJL is een 14-jarig meisje door het ijs gezakt. Zon der hnlp te vinder, heeft zij met groote moeite en inspanning zichzeiven gered. Den volgenden nacht is zij ain de kou de en vermoeienis bezweken. Een meevallertje! Iemand in Conradstraat te AMSTER- dam is verrast door een postwissel van f 650, afgezonden door een zijner vroegere schuldenaren in Noord-Amerika. Daar de m?n sedert geruimen tijd zon der werk rondloopt, begrijpt men, hoe welkom dat buitenkansje was. Ie ED AM is eentweejarig zoantje vau zekeren Verhagen, dat bij de tafel stond te eten, doordat een stukje hem in de keel kwam, gestikt. Genees kundige halp kon niet baten. Uit AMSTERDAM meldt men: Hei wordt meer en meer waar schijnlijk, dat de vergiftiging van het dienstmeisje vnn een diamanthandelaar Mandel een geval van zelfmoord is ge weest. Men heeft in de kamer, waar men het meisje aantrof, een flesch met konings water en daarbij een kopje gevonden. Te vens is reeds san het licht gekomen, dat er eene liefdesgeschiedenis in het spel is geweest. Gister zakte een kind te BINNENWIJZEND (gem. Westwoud) door het ijs en verdronk, en heden namiddag weder een jongeling K.A., oud 28 jaren, Op de Lutjebroekerweel rijdende, zakte hij door het ijs en verdween in de diepte. Ofschoon men zijn hulpgeroep hoorde, was geene redding mogelijk. Aan veehouders te EDAM die door het verplicht stallen van hun vee tijdens het heerschen van het „mond- en klauwzeer* schade hebben geleden, is eene tegemoetkoming uit 's Rijks schatkist ver leend.* Eenzoon van den'landbou wer B., te SPIERDIJK, is bij het schaat senrijden door het ijs gezakt en verdron ken. Te SLOTEN (N. H.) hebben zich eenige veehouders tot den minister van binnen!, zaken gewend, met verzoek de stallen, waarin besmettelijke veeziekte heeft geheerscht, te doen ontsmetten de districts-veearts acht zulks onnoodig. nomen, maar in veel mimlcre mate. Men mag dan ook aannemen, dat er thans 2Mvtaal zooveel geweven stoffen worden verbruikt dan nog geen eeuw geleden en dat beteekent, ook voor de groote massa, betere bescherming tegen koude, betere kleeding en ligging, dus tevens grootere zindelijkheid. De ziekenverpleging is met reuzen schreden vooruitgegaan door de vorde ringen der geneeskunde. In onze dagen geniet de armste man ia de gasthui zen ccrr verzorging, welke ook den rijk sten voor vijftig niet ten deel viel. Vele ziekten vinden thans genezing, door tal vau operatiën worden duizenden gered, door allerlei voorbehoedmiddelen, door toevoer van lucht, licht en water, ook nu in de arbeiderswoningen, treden be smettelijke ziekten veel minder moord dadig op. Ook voor de verstandelijke ontwikke ling wordt oneindig meer gedaan dan vroeger. Met enkel voor het schoolon derwijs, maar ook voor volwassenen. De meesten die vroeger hadden leeren lezen, vergaten het spoedig weder, omdat zij niet te lezen hadden. Thans stellen goed- koope bladen, tijdschriften en boeken, en openbare boekerijen ieder in staat te le zen en zijn kennis uit te breiden. Uit dat alles volgt niet, dat niet nog ontzaglijk veel te doen valt zonder dat de volmaaktheid ooit zal bereikt wor den. Maar het is onrecht, laag neer te zien op hetgeen reeds is verkregen en den vooruitgang te loochenen in plaats van daarin bemoediging te vinden voor do -toekomst. Nog bestaat veel ellende, maar die mag men niet toeschrijven aan de econo mische ontwikkeling onzer dagen. Deze heeft integendeel veel ellende weggeno men en is niet alleen den rijken, maar ook aan de armen ten goede gekomen. Wellzers weg- moet liet op In de Werkliedenvereeniging „Ons Belang" te Steenwijk, hield het Kamer lid lleldt een rede over het onderwerp „Weiken weg moet het op Na in het algemeen de toestanden in de arbeidende klasse te hebben bespro ken en de voor- en nadeelen to hebben geschetst der politieke stroomi.egen in die kringen, kwam spr. tot de conclu sie, dat voorloopig alleen verbetering mo gelijk is door te zorgen voorbetere ar beiderswoningen, kiesrechtuitbreiding, het invoeren van leerplicht, het langer be zoeken der school en herhalingsonder- wijs het uitbreiden van meer ambacht scholen, verbetering in het loonstelsel en den arbeidsduur, het sluiten van con tracten verbindend voor patroon en werk lieden, het invoeren van kamers van ar beid. het sluiten van verzekeringen voor werklieden tegen invaliditeit en ouden dag en het invoeren van doeltreffender armenzorg. De Levensstandaard.- In een socialistisch vlugschrift was onlangs weder beweerd, dat de huisar beider van vroeger tijd het veel beter had dan de tegenwoordige fabrieksarbei der. Met eenige treffende voorbeelden toont de Vossissche Zeilung aan, hoe volkomen onhoudbaar deze bewering is. De levensstandaard is voor alle klassen in de maatschappij sedert de vorige eeuw en ook in de 50 laatste jaren zeer ge stegen. Een werkman in onze dagen heeft geriefelijkheden, welke honderd jaar ge leden zelfs vorsten en millionnairs zich niet konden verschaffen en waaraan men thans zco gewoon is geraakt, dat zij als onmisbare levensbehoeften worden be schouwd. Als een eeuw en nog korter geleden, de oogst mislukte, kwam er hongersnood die duizenden wegsleepte. Men miste de middelen van verkeer, die van elders voedingsmiddelen in voldoende hoeveel heid konden aanvoeren. Thans komen ook jaren van misgewas voor, maar in Wanneer wij heden onze lezers de po litieke spijskaart aan bieden, dan zal men opmerken dat de hoofdschotel bestaat in de wet op de U M STURZ-VORL AGE, of in goed Nederlandsch uitgedrukt, de wet op de omwentelingspart ij en. Men zal begrijpen dat deze wet voor namelijk gericht is tegen Sociaal—Democra ten, wier immer heftiger optreden men langs dezen weg hoopt te breidelen. Straf baar wenscht de regeering te stellen: al len die door het woord of in geschrifte, den staat, het huisgezin, het huwelijk, den godsdienst, en den vorst beleedigen, terwijl er strenge bepalingen in genoemds wets- voordracht opgenomen zijn tegen Sociale- militairen. De discusie is heden in den Rijksdag geopend. Yan Sociale zijde voerde de af gevaardigde Auer het woord tegen de in gediende wetten. Wat verwijt men ons toch eigenlijk," vroeg spreker. «De geheele werk zaamheid onzer partij is alleen gevestigd op het te voorschijn roepen van betere levens voorwaarden voor de werklieden. „Wij Sociaal-Democraten bestrijden al leen het voorstel omdat het overbodig is, niet omdat wij het vreezen." Het is licht te begrijpen, dat de be sprekingen, meermalen tot heftige too- neelen aanleiding zullen geven het debat van heden gaf daarvan reeds een voorproeije. De conservatieve spreker, vrijheer van Stumm, beweerde, dat men de Sociaal-De mocraten niet overwint met geestelijke wapenen, maar dat men tegen over hen een ijzeren bezem moet gebruiken. Wanneer de partij van den spreker hel wetsontwerp had mogen indienen, dan zou artikel I aldus hebben geluid „Aan ieder socialist wordt het actieve eu passieve kiesrecht ontnomen. De agita- toii worden verbannen en gevangen geno men." de Nederlnnclsche regeering vooral door den drang van Duitschland er. Engthnd, in de willekeurige,tegen helCongo-tr*ctiat indrui sende handelwijze mcesi berusten, kost de nienwe staat aan koning Leopold schatten. Ook van een goed gevulde Koninklijke beurs kan te veel worden gevergd, en daarom wil men Uansde nieuwe bezitting aan de bescherming van het Belgische volk opdrsgen. Of men met dat piesentje ge heel is ingenomen, vernamen wij rog niet. E n moeielijk geval doet zich reeds nn op. Bij het gemelde Corgc-trsctaat, waarhij ook geheele vrijheid vau handel was toe gezegd, was tevens bepaald, dat zoo de ko ning der Belgen, te eeniger tijd, zijne be zitting in Afrika van de hand zon wen- schen te doen, dat dan Frankrijk als kooper het eerst in aanmerking zou komen. Wij zijn benieuwd of Frankrijk zijne aanspra ken zal doen gelden en tegen de verwachte overdracht zal protesteeren. No. 3 van ons menn, werd te WEE- NEN bertiddoch hoewel voor Hongaar- sche magen bestemd, heeft men het te Buda-Pest nog niet willen slikken. Reeds meermalen wezen wij er onze lezers op, dat het liberale ministerie Wec- kerlé,den Oostenrijkschen groolen een doorn in het oog is. Door eene opeenstapeling van moeie- lijkheden gedwongen, heeft het miaisterie zijn portefeuilles ter beschikking van Keizer Franz Jozef gesteld. Nu meende de conservatie hofpartij vrij spel te liebbeD, doch men had in deze buiten den waard, dat is, builen de libera le partij in Hogarije gerekend. Keizer Frans Jozef had den Ban van Croatie, graaf Khuen-Hedervary, met de simenstelling van het nieuwe kabinet belast, in de hoop door dezen gematigd conservatieven staats man het scheepje van staat langzamerhand in htt gewenschte vaarwater te sturen. Yan liberale zijde heeft men echter beslist ge weigerd, om zelve hun eigen glazen in te slaan en zonder de hulp van het meeren- deel der liberalen is nu eenmaal het re- gteren in Hongarije onmogelijk. De be stuurder vau Croatie heeft zich thans terug getrokken en zoo zal de vorst, hoewel noode, toch gedwongen zijn, andermaal bij de liberale partij-leiders aan te kloppen. Zoo ziet men dat politieke gerechten ook voor eene vorstenconsf itutie wel eens zeer zwaar zijn te verteren. Al worrft de pil verguld, bitter is ze toch. den oudetdom verbergt Twee en dertig, en toch heeft bij u a's een kind behan deld, de dokter,«Is een onervaren kind, waar men geen staat op kan maken. W at zag jaarlijks hij haar wantrouwend jaan, toen Werner hem, voordat hij op manoeuvre ging, zijne schoonzuster als verpleegster voorstelde. „Zil de juffrouw het wel kunnen uit houden had hij toen gevraagd. Zieken- verplegen is geen kinderspel. Hoe spottend en hard klonken zijn woordeD, maar ook hoe vriendelijk en goedig kon hij somtijds zijn Hoevele malen hsd hij haar al niet ver zocht, zich toch in acht te nemen hij was er bijna boos over geworden, dat zij geen vreemdelinge bij het bed van hare zuster als verpleegster wilde toelaten. En Marie, M-rie wilde geen ander dan hare zuster, zij was egoïstisch, en wist toch eigenlijk niet; wat egoïsme was. Er werd gebeld. „Daar is de dokter, juffrouw." Clara verschrikte. Anders kwam hij nooit op dit uur, zou hij den toestand voor zoo gevaarlijk honden of kwam hij, om haar op de vingers te zien De gedachte, dat hij aan haar twijfelen kon, deed haar zeer. „Goeden avond, juffrouw," zeide dokter Hallert. „Ik ging toevallig voorbij, en wilde eens hooreD, hoe het met de patiën te gaat. Hij ging echter niet dadelijk naar de ziekenkamer, zooals gewoonlijk, maar bleef tegenover Clara staan. „Het gaat heel goed met Marie," ant woordde zij zacht. „Ik was zooeven nog bij haar, zij wilde drinken en sliep dade lijk weder in.* „Iets beters kondt.u wij moeielijk wen- schen, de slaap vermag veel meer dan ons beetje wijsheid. Maar men mag u ook wel eens een recept voorschrijven en uwe mat te oogen en bleeke waDgen bewijzen, dat ge u weer te veel hebt ingespannen." „Ik gevoel mij zeer wel ik ben ook nog nooit ernstig ziek geweest." Waarom ging hij nu niet heen An ders bleef hij toch ook niet met haar pra ten en nu nam hij een stoel en ging zit ten. „Dat is uu volstrekt niet goed, nooit ziek te zijn. Gezonde menschen moeten somtijds ziek zijn, dat is de gewone loop der dingen, waarom zouden wij er arders zijn Clara had nog nimmer zulke woorden uit zijn mond gehoord en daarom antwoordde zij niet. De dokter draaide het boek, waarin zij had zitten lezen, driemaal om, alsof hij den band wilde bezien; toen zeide hij plot seling „Ik was vandaag zeer onaardig tegen u, juffrouw Clara, ik geloof, dat mijn beroep Zwijgend had zij naar hem geluisterd, hare oogen schenen een voorwerp te zoe ken, waarop zij ruBten konden, zij scheen naar adem te hijgen. Wat kwam dat on verwachteHoe geheel anders had zij zich dat gedroomd. En wat beteekende dat jagend kloppen van baar hart had zij hem werkelijk lief? Over zijn ouderdom had hij gesproken en toch moest hij nog niet lang geleden in de kracht van zijn leven geweest zijn. Stellig, hij zon een echtgenoot zijn in de edelste beteekenis van het woord en een heerlijk gevoel door stroomde haar hart, bij de gedachte, vrij van zorgen aan zijne zijde te kunnen leven.Maar wat zou zij hem daarvoor kunnen bieden? P.ichtsvervulliug. Een koud, leeüjk woord, als het op een onjuiste p'aats gebruikt wordt. O, waarom was hij niet tieD, vijf jaren geleden gekomen, nu was het te laat te iaat. Hij hield hare rechteihand in de zijne en zij had het toegelaten, dat hij er een kus op drukte. Nu trok zij zachtjes haar hand terug. „Wil je, Clara vroeg hij nogmaals. „Ik ik kan niet," snikte zij en ver borg het hoofd in de banden. De dokter zeide geen woord. Mecha nisch nam hij zijnen hoed, legde de tril lende hand op de deurknop eu hief de portière op. Nog eenmaal voor de laatste maal, wilde hij omzien, om zander meer zijne hoop en zijn geluk vaarwel te zeggen, daar voelde hij zich eensklaps aangegre pen, innig en warm, zooals alleen de liefde dat kan en een zachte stem fluisterde hem in het oor„Ik wil ik wil als ik je niet te oud ben 1* >waas, lief kind, men bemint met het en onzharten worden nooit oud.' In de andere kamer hoorde men eene kinderstem. „Clara, Clara," roept Marie. Hij legt den vinger op de lippen en wijst met komiek en ernst naai de deur.„En nu aan onzen plicht.Morgen komt er echter eene ziekenverpleegster." Familie-tragedie. Uit Hal- le woldt gemeld, dat daar na een lang ziekbed een jong meisje, get aamd Julia S., overleed. De beide overblijvende zusters trokken zich haar dood sterk aao. Beiden besloten nu ook maar te sterven ze kon den niet zonder haar gestorven zuster leven. De beide, in hooge mate zenuwzieke meis jes, schoven opium en toen hel gif begon te werken, brachten zij zich mtt scheer messen doodehjke wonden toe. hart de beschaafde landen zorgen dan de spoor wegen en stoombootendat althans hon gersnood niet meer voorkomt. En tevens maken de verkeersmiddelen, dat tal van behoeften voor veel lagere prijzen te verkrijgen zijn dan voorheen. De bekwame statisticus Scherzer heeft berekend, dat in 't begin van deze eeuw jaarlijks werden voortgebracht 108 mil lioen kilo katoeD, 285 millioen kilo vlas en 222 milioen kilo wol. In het jaar 1894 was die vermeerderd tot2000 millioen kilo katoen, 650 millioen kilo vlas, 850 mil- Yrijwel gelooft men dat het out werp hoe wel in een audeien vorm, met behulp van de conservatieven, vrij-conservatieveu en de centrumpartij, zal worden aapgenomen. Voor de centrnm-manueu is de toestand echter alles behalve benijdenswaardig. In beginsel hebben ze zich altijd gekant tegen uitzonderingswetten, al mochten die schijn baar ook rusten op den bodem van het gemeenrecht. Ook nu weer stak men het niet onder stoelen en banken, dat nog al tijd aan de Jezuïten den toegang tot het rijk is verboden, en men meent in toonge vende kringen, dat de centrumpartij voor hunne hnlp, in dezen den lande bewezen, een tegenoffer van de regeering zullen ei- schen. Eigenaardig i3 het, dat de tweespalt onder de socialisten plotseling is geweken.Bekamp> ten de Pruisische en Zuid-Duitsche par- lijgenooten, elkander nog voor weinige we ken op de meest heftige wijze, thans reiken ze elkander vertrouwelijk de broe derhand, overtuigd dat alleen eendracht macht geeft. Onze tweede schotel bestaat nit een CONGO-GERECHT, volgens de nanwkeu' rigste voorschriften toebereid op het mi nisterie van Buitenkndsche zaken te Brussel. Het zal onze lezers bekend zijn dat de CoDgo-Staat in Africa feitelijk het particulier eigendom is van den Koning productie der Belgen. De Congc-staat kost echter geld, veel geld, veel meer dau de baten bedragen. Wel heeft men voor een paar „U weet, wat er gedaan moet worden, mejuffrouw, ik moet u dringend verzoeken, mijne voorschriften nauwkeurig zeer nauwkeurig op te volgen. Als u moe de wordt, en dat zou mij niet verwonde ren, zal ik mijnheer van Werner verzoe ken, een ziekenverpleegster te laten ko men." Hij had eene zekere manier, zijne aan wijzingen te geven, die onbeleefd geweest zou zijn, als hij geen dokter was geweest. „Ik zal zooveel mogelijk mijn plicht doen," antwoordde zij eenvoudig. „Goeden avond," zeide hij kortaf en ging heen. Zij wachtte, totdat zijne zachte voet stappen op de lange gang niet meer klon ken, toen trad zij op de portière toe en luisterde. Een zacht, vroolijk lachje speelde om haren mond. „Zij slapen beiden, Marie en de kleine, het is mij, alsof ik hun beider ademhaling kan onderscheiden god dank, het ergste zal wel achter tien rug zijn," fluisterde zij. De zware poit ere viel weder geruischloos neer, zij trok den leun stoel aan tafel en nam een boik maar de gedachten wilden zich niet hten ver bannen en vlogen altijd en altijd weder over de letters, de wijde wereld in. De wijde wereld Wat ging h ar, het reeds tamelijk oude meisje, de wereld nog aar.? Haar plicht vervullen dag in, dag licen kilo wol, benevens 400 millioen jaren gepoogd, om den handel, die voor kilo jute, welke voor 80 jaren nog ge heel onbekend was. En in de tien laat ste jaren is die productie nog énorm ver meerderd. Ook de bevolking is toegeno- negentiecden in handen van de Nederlan ders is, door hooge invoerrechten, naar Belgie over te planten, naar tot heden had men daarvan weinig succes. Hoewel uit, zelden een dankbaar woord, zelden een hartelijk, nooit misschieu een liefdevol woord zou dat niet haar lot zijn? Een liefdevol?..,. „Word niet bitter Clara, lag d«ar binnen niet de zuster, die gij alles offerdet, en die gij, bij Da nog een kind, eene moeder waart Hebt gij haar niet lief, evenals zij u liefheeft Eu haar kind Hugo's kind, zal het niet van zijne tante houden Waarom verlangt gij dan nog naar een geluk, waarvoor htt reeds te laat is Het was nu drie jaren geleden, dat de frissche, levenslustige en toch ook zoo ver standige officier voor het eerst hare fami lie had leeren kennen drie lange jaren, die toch zoo snel voorbij waren gegaan. Zij had van hem gehouden van af den eersten dag, zij had hem lief leeren krij gen, toen zij hem nader leerde kennen en zij had zieh teruggetrokken, toen zij voelde, dat hare jongere zusters met geheel haar hart aan Hugo hing. En was het zoo niet het beste, dat zij die twee tot elkaar gevoerd had, die als voor elkander geschapen schenen Was het niet goed geweest, dat zij Werner, toen hij haar scheen ta beminnen, koel te rugwees „Clara Clara?" klonk het zacht uit de andere kamer. „Ik kom al, Marie, lieveling!' Een oogenblik later zit zij weder met het 1 ek in de handen. Zij is werkelijk eenzaam en al twee en dertig jaar. Twee en dei tig jaar Zij ziet in den spiegel. Zij ziet er nog altijd goed uit, of het 't licht der lamp, dat mede lijdende de eerste sporen van den naderen- het hart versteent, in plaats van het week te makeD." „U waart zooals altijd, dokter." Een echt vrouwenantwoord dubbel zinnig en tweesnijdend. „Maar ik was on aardig en daaroir kwam ik, eerlijk gezegd, hier om u te verzoeken mij dat te willen vergeven." „Dat is werkelijk onnoodig. Ik ben te oud, om mij zulke dingen r.an te trekkeD.* „Het was niet goed van mij," zeide de dokter, „u weder met de ziekenverple ging te plagen; een betere dan u, vindt men niet." Deze lof deed haar weldadig aan. Clara moest onwillekeuiig lachen, hij had zulk een eigenaardige manier oui beleefd te zijn en toch gevoelde zij, hoe goed hij het meeiide, „Ik zou gaarne ziekenverpleegster worden, dokter." „Onzin," zeide hij. „Pardon, dat ont schoot mij soo, maar dat moet u werkelijk niet doen. Uw to komst ligt toch wel er- gers andeis, dan in een ziekenhuis." „Het is moeielijk voor mij een beroep te vicden en toch verlang ik daarnaar, se dert Marie gehuwd is." De dokur schoof onrustig op zijn stoel heen en weer. „Het natuurlijk beroep dei vrouw is toch een man gelukkig te ma ken; al hit andere doet zij slechts uit noodzaak," z.ide hij eindelijk droog. Ik ben de laatste die dat ontkennen zal," zeide zij beklemd en scheen te wil len opstaan; het gesprek begon haar pijn lijk te worden. Maar met den dokte was niets te be ginnen, hij bleef rustig op zijn stoel zitten en zag haar scherp in de donkere oogen. „Ik zou u eigenlijk willen vragen, juffrouw Clara, als dokter en als vriend, waarom zijt ge niet getrouwd? Maar ik weet, dat ge mij met dezelfde vraag zoudt antwoorden en oi s antwoord zou ook wel weer het zelfde klinken. Wij hebben onzen echtge noot niet gevonden, maar zou het daarvoor werkelijk reeds te laat zijn?" Zij stond op. „Riep Marie niet om mij? Ik dacht..." Schagen, 12 Januari 1895. Blijkens de jaarverslagen van secretaris en penningmeester der afd. „Schagen* van het Nederiandsch Onder- wijzersgenootsch bedraagt het aantal le den der afd. 35 tegen f 4 contributie per jaar en per lid. In 1894 is ontvangen 1 138 en uitgegeven f 130.39; batig sal do alzoo van f 7.61. Het bestuur zal in 1895 uit 7 leden bestaan. Door een onbekende is Woensdag bij alle „behoeftige weduwen* in onze gemeente, door tusschenkomst van onze gemeent.-politie eea geldelijke ondersteuning thuis bezorgd, tot een ge- zamelijk bedrag vau f ÏOO. Dat wij van zulk eene milde onderstenning met genoegen melding maken, spreekt van zelf, Woensdagavond te half- acht ure ongeveer brandde de aan de wed. Blom behoorende en door P, Brett bewoond wordende woning af. Zoowel huis als meubilair was verze kerd. De brandweer, ofschoon met den meesten spoed op het terrein aangekomen, vond alles reeds aan den grond. Oor zaak moet vermoedelijk in den schoorsteen gezocht worden. Hij vlucht was eveneens opgestaan. „Zoo ont- Zondag 13 Jan. v 20 v 27 Ds. W. Beekbuis. D«. A. W. v. Kluijve. Geen dienst. 5de Klasse Trekking van 9 Januari. Prijs van f 1000No. 1389 7168 11597 14529 20897 400: 200: 100; 1389 5410 16326 884 16740 1919 6930 10316 13514 7595 13813 7720 gij mij niet, juffrouw Clara." „Ik geloof werkelijk dokter, dat het be ter is, dat wij dit gesprek eindigen." „Neen en duizendmaal neen ik wil eindelijk zeggen, wat ik reeds lang had moeten zeggen. Ik heb u bewonderd, ik heb den adel uwer ziel leeren kennen, ik heb mij honderden malen afgevraagd, hoe het mogelijk was, dat ge alleen door het leven gingt, zonder eeu man te vinden, dieu ge uwer waardig vondt. En toen de liefde in mijn hat geboren werd, lachte ik mij zelf uit. „Zou, kon ik, die reeds lang niet jong meer was, het wagen de hand naar u uit te strtkkeL? Ik heb met miizelf ge streden, maar het was tevergeefs. Clara ik mag niet hopen dat gij mij aan de borst zult vliegen, maar mag ik u vragen: „wilt ge de vrouw wordan vau een man, die u op de handen zal drageu en slechts in u zijn geluk zal zien? Wil je, Clara?" 5de Klasse Trekking van ÏO Januari. Prijs van f 1000: No. 6480 6539 15555 400: No. 200: No. f 100: 2124 «137 10 13385 No. 3884 6062 14796 15253 7529 17233 8676 18496 SC HA. GEN, 10 Jannari 1895 Aangev. 6 Paarden f 30.a 90. Veulens G eldekoeien (magere) 14 Vette Koeien Kalfkoeien Vaarzen Graskalveren 12 Nuchtere Kalveren Schapen (magere) 50 Idem (vette) 205 Overbouders Bokken en Geiten 31 Varkens (magere) 25 Idem(vette) per K.G.„ 30 Biggen 160*— a 245.— a 10.— a a a a a a a a 18.— 12.— 8.'— -.34 4.— 18.— 2ö'.— 20.— —.38 7.—

Schager Courant | 1895 | | pagina 2