Een journalisten- k lacht. Dezer dagen ontving de Redactie van een Daitsch Zondagsblad van een der lezeressen bij wijze van Nieuwjaarsgroet een schrijven, waarm de inhoud van het blad nogal gecritiseerd werd. In haar correspondentie-kolom ant woordde de Redactie haar m^t het volg:nd versje Och, wat, ge allerliefste meid, Toch vreeselijk eritisch van aanleg rijt Zeg eens, ge moest maar eens probeeren, Om zelf een blad te redigeeren 1 Op al uw vragen en nattige wenken. Willen we n slechts dit antwoord sehenken: Zeg eens, o Mina, gij, Perzische wijze, Wiens schitt'rend vernoft, naar waarde, geen weet te prijzen: Wie toch het best het bier weet te brouwen ,Dat is de brouwer!» Wie dan het best het land kan bebouwen ,Wie, dan boer Bouwer Of wie het best weet te commandeeren „Wel, een officier!' Wie toch het best den man weet te seheeren „Nu, de barbier I* Wie dan het beste een blad wee» te schrijven l „Daarover valt zoolang niet te kijven I" Iedere groene en iedere bakvisch, - --breeuw f, die wat bij de hand is. het levenslicht ziet, *-nr zeker niet I scheCzar ,thode ia toe- onderdanen te Zestien stade-, verhaalt de bericL Standard", badder tronw aan eten 0 wachtten na Petersbnrg, dus ildaar van „The ,erd den eed van j leggen. Zij ver- t Siberië gezonden „r nam de zaak »en hij er van hoor- trouwe onderdanen moeten zij maar bin- 1 verlaten en elders een andere n&tionali- jn. Daarna kunnen zij willen, om hier hunne studiën ie u" De studenten, verwonderd, legden toen terstond den eed van trouw at. Laatste redmiddel. Vagebond „Geld heb ik niet, werken doe ik niet, en dus blijft mij niets an ders over dan een rijk huwelijk te slui ten.' Aan een groot verzuim hebben alle samenstellers van handboeken over de gezondheidsplaatsen en herstel lingsoorden van Europa zich schuldig ge maakt, door het gezondste plekje grond van Engeland over te slaan, namelijk de Pen- ton viller gevangenis in het Noorden van Londen. In het afgeloopen jaar werden daar 12000 veroordeelden opgesloten, waar van er slechts 9 stierven, inderdaad een fabelachtig gunstig sterftecijfer. Het is ech ter te betwijleleu of de overheid er wel een grooten dienst aan de maatschappij mee bewezen heeft, deze cijfers bekend te maken. De lijdende menschheid zou inderdaad in verzoeking] komen om het een of andere misdrijf te plegen, ten eiu- de zich een plaatsje in het sanatorium te verzekeren. Vriend (tot gelukkige va der, die 5 huizen van hem afwoout)Hil- lo, oude jongen, van harte geluk. Ik hoor dat je een jongen hebt. Gelukkige vaderZoo 1 kon je dat bij jou ook hooren Verstikking door kolen damp. In een hotel te Madrid had een jong- gehawd echtpaar zich ter ruste begeven, terwijl de kachel, waarin nog kolen gloei den, open stond. Den anderen dag klopte men vergeefs op de deur van hun kamer en toen men die ten slotte open brak, vond men in hun bed de beide jongelie den stervende. Een in allerijl geroepen dokter kon geen hulp meer verleeneD, de ongtlukkigen stierven nog dien zeilden morgen. De kamer was, toen men de deur opende, geheel gevuld met een zwaren kolendamp. Hoe wordt men mager? Deze vraag beantwoordt dr. Schwennin- ger, lijfarts van vorst Bismark, in een brochure, die bij een boekhandelaar in Weenen het licht zag. In het kort samen gevat, luiden de roorschriften, daarin ge gevenWrijf uw lichaam geheel of ge deeltelijk iederen dag koud of warm af, Lat nw dikke vetmassa's kneden en druk ken, hoe krachtiger des te beter en ver heugt u bij de pijn op den'Jeersten dag met het vooruitzicht van het genoegen, dat ge later smaakt. Eet dikwijls en tel kens weinig, want groote maaltijden be vorderen de vctvorming, kleine daarente gen het vetverbruik, zoodat men door de eerste dik, door de laatste mager wordt; eet vleesch en worst aller aard, zooveel ge wilt, ook vet, kond en warm, eet oesters, kaviar en kreeften, dat alles kunt ge verdragen, als tenminste uw beurs daar toe ook in st8at is; eet visch, gekookt, ge braden, gezouteD, gerookt, eieren en kaas; eet spinazie, zuurkool, augurken, kropsa lade en ooft, het laatste rauw en gekookt. Maar vermijdt: soepen, aardappelen, meel spijzen (maccarroni), rijst, peulvruchten, ra pen, evenals boter. Drinkt water en mine raalwater „met" ot „zonder", witten wijn en appelwijn, maar vermijdt; bier, rooden wijn, koffie, thee, chocolade, melk en.... spiritualiën. Houdt ge u aan deze regels, dan zal het gevolg niet uitblijvenhet overvloedige vet zal verdwijnen. De huid hangt u dan wel in vouwen om het lichaam, ge ziet <r „ellendig, ui», ooi in V,ne maakt u maar niet beangstDe huid krimpt niet zoo spo?dig als het vet ver dwijnt, maar spoedig wordt zij weder glad over de ingevallen plaatsen en met een lach der verrukking kunt ge in den spie gel zien. Een zonderlinge reis. Men zal zich Herman Zaitung nog wel herinneren, den Weener kleermaker, die in een koffer van zijn woonplaats per spoor naar Parijs en van d-.ar naar Amsterdam reisde. Deze i3 thans nog overtroffen door zijn stadgenoot, den kurkensnijder Zoël. Deze sloop te Weenen in een goede renwagen, en reed daarin tot Keulen. Hier gelukte het hem, zich te verstoppen onder de bank van een coupé eerste klasse. Zon der zich te verroeren en door de 5 reizi gers, die in de coupé zaten, ontdekt te worden, legde bij de 13 uur lange reis naar Parijs af. Aan het stition aldaar vond men hem evenwelhij lag in zijn schuil hoek vast te slapen. Zoël is 21 jaar oud. Hij wil geen ophelderingen geven over het doe] van zijn reis. Daar hij geen cen time bij zich had, uam de politie hem in verzekerde bewaring. Aangeplakt in een hotel te Schwarza, Thüringen„Ten onrechte heb ik verklaard dat F.... W... de gemeen ste schurk van de wereld is. Hij is niet de gemeenste schurk." F. W. was hiermede tevreden. Een koe met een houten been. Eun koe in Peunsylvanië verheugt zich in het gebruik van een houten been. Een harer vier beenen door een spoorwegtrein verloren hebbende, die het boven de knie afsneed, nam een veearts het dier onder handen en door zijn kunde en zorg bleef de koe in het leven. Een schrijnwerker vol tooide het goede werk, door 'l vervaardigen van een houten been, dat vrij wel aan het doel scheen te beantwoorden, en toen de stomp van het been geheeld was, werd het houten been er met leeren riemen aan vastgebonden. In het eerste bleef de koe op drie pooten voorthuppelen en bleef haar houten been van den grond houden, doch het duurde niet lang of het dier be gon dit moede te worden en beproefde voorzich'ig haar houten been. Volgens de laatste berichten wist de ko) 't been goed te gebruiken, hoewel men nog kan zien dat zij een weinig kreupel loopt.De koe heeft de trotscheonderscheiding dat zij wellicht de eenigste koe op de we reld is, die van een houten been gebruik maakt. De ontploffing te Mon- t a n a. - Omtrent de vreeselijke ontploffing te Butte iu City in Montana, worden thaus nieuwe bijzonderhe den medegedeeld. In een opslagplaats van het Montana Centra'. Railroad Station ont stond in den avond van 15 dezer brand. Een groot aantal nieuwsgierigen verdron gen zich in den omtrek en de brandweer stelde alle pogingen iu het werk om het vunr te beperken, temeer daar men wist dat zich twee wagonladingen kruit, dyna miet en nitro-glyceriae in de nabij zijnde pakhuizen bevonden. Een ontploffing van nitro-glycerine kostte het leven aan drie brandweermannen en richtte groote ver woestingen aan. De toeloop van nieuws gierigen werd na deze ramp zeer vermeer derd. De brandweer spaude alle krachten in tot blussching van de vuurzee en een aantal personen sielden een onderzoek in naar de slachtoffers van het onheil. Vijf minuten na de eerste ontploffirg volgde een tweede, nog veel heviger. Een gat van 75 voet diepte werd iu den grond geslagen en stukken brandende stoffen en hout weiden ver in den omtiek weg geslingerd. Het aantal gedooden door de tweede ontploffing is niet op te geven, want spoedig daarna volgde een derde, die minder hevig was dan de beide andere, maar toch weder slachtoffers maakte. De aanblik van de plaats des onheils was vreeselijk. Tot op hondeiden voeten afstand waren verminkte ledematen en lichamen van de ongelukkige redders weg geslingerd; vele zwaar gewonden kwamen in den vuurpoel terecht en vonden daar den dood. De huizen en pakhuizen in den omtrek werden alle min of meer beschadigd en in brand gestoken. De verwoesting was ais die van een hevigen cycloon. Hoeveel rnen- schen bij de ramp gedood werden, is nog niet zeker op tegeven. Men schat het aan tal dooden tusschen 75 en 100; terwijl dat der gewonden zeker 150 bedraagt. Van de ze laatsten zullen waarschijnlijk nog een 25tal bezwijken. Den geheelen nacht werd het reddingswerk voortgezet. Veertig lijken werden gevonden, alle deerlijk verminkt. Vermoedelijk zullen van sommige slacht offers de overblijfselen in het geheel niet worden teruggevonden. Men heeft vermoeden, dat de brand het werk is van een brandstichter. De opslag van zoo groote hoeveelheden ontplofbare stoffen op deze plaats was een wetsovertre ding, zocdat een onderzoek zal worden in gesteld. De stoffelijke schade wordt geschat op f 1,000,000 dollar. Gepast antwoord.— Toen Ctomwel tot lord Protector van Engeland verkozen was, zond de Koning van Dene marken hem als zijn gezant den jongen Rozenkranz. wiens bovenlip nog maar door een teer doiis versierd werd. Cromwel, die nu juist niet nitmnnlte door beleefdheid, zag er iets minachtends in, dat de gezant geen man van rijper leef tijd was, en gaf zijn misnoegen in krach knevel van den jeugdigen Rozenkranz de stof leverde. Droog gaf deze ten antwoord: „Mylord, oud is mijn knevel nog niet, maar toch onder dan uwe republiek." Cromwel was verbluft en behandelde voortaan den jongen gezant met de mees te henschheid. De ontdekking van den phoDograaf. Het blijkt, dat de ontdekking van het beginsel, waarop de phonograaf berust, evenals met bijna alle andere groote ont dekkingen het geval was het gevolg is geweest van wat men het tosval pleegt te noemen. Alweder hebben wij hier eeu herhaling der geschiedenis van Newton en den appel. Edison heeft ergens verhaald, hoe de zaak zich heeft toegedragen, en hij zegt er het volgende van: „Ik ontdek te het beginsel door een puur toevallige omstandigheid. Ik stond te zingen in hel mondstuk van een telephoon, toen de tril lingen der stem de fijue stalen punt in mijn vinger deden dringen. Dat bracht mij aan 't denken. Indien ik de bewegin gen der punt kon vasthouden, en de punt zich later weer over dezelfde oppervl kte kon laten bewegen, zag ik geen reden waarom het ding niet zou spreken. Ik bracht de proefneming allereerst op een strook telegraafpapier ten uitvoer, en nam waar, hoe de punt het alphabet weergaf. Ik riep de woorden,„Hallo! hallo!" in het mondstuk, trok het papier terug over de stalen punt, en kreeg een zwak: „Halio! hallo!" bij wijze van antwoord." Zijne medewerkers lachten hem uit, toen hij hun vertelde wat hij ontdekt had maar al spoedig waren zij met hem bezig aau den phonograaf, en riepen zij er in, dagen achtereen „Mary had a litile lamb, lamb lamb De phonograaf wordt te genwoordig voor allerlei doeleinden gebe zigd, zoowel voor het laten spreken van klokken en poppen, als ten behoeve van handelsbelangen. Iemand, die onlangs ten huize van Edison gelogeerd was, schrikte zich bijna dood, toen hij te middernacht een grafstem in zijne slaapkamer hoorde uitgalmen„Het middernachtelijk uur heelt geslagen O mensch, bereid u voor op de eeuwigheid Hij vluchtte zoo snel als hij kon uit de kamer, maar kwam ge lukkig in de gang zijn gastheer tegen, die bem gerustelde met de mededeeling „Wees maar niet bang; 't is niets an ders dan een klok De Nederlander. De wraak. Op de bank van be klaagden zat dezer dagen te Orlerns een man, die een moord gepleegd had. Da vermoorde was in den nacht van 5 op 6 December in een der straten met verplet terenden schedel gevonden. Voordat de justitn nog pogingen tot onderzoek in het werk had kunnen stellen,verscheen beklaagde bij de politie en vertelde, dat hij de dader was. Hij had den dood van zijn kind, dat kort te voren in een bosch opgehangen werd gevonden, willen wreken. Hij voor zich zelf was overtuigd dat de vermoorde dezen vreeselijken dood gepleegd had. Een ingesteld onderzoek gaf niet de minste gegevens, waarmee hij dit vermoeden kon staven. De man antwoordde op de vraag van den president of hij zijn daad betreurde, neen: integendeel, ik ben blij, want hij was de moordenaar van mijn kind. PresidentJe hebt den vermoorde op den dag van de misdaad in een herberg ontmoet? Wat zei je tegen hem BeklaagdeIk zei als altijd Moor denaar, ik zal jou behandelen, zooals je mijn kind behandeld hebt. PresidentJe moet hem ook gezegd hebben: „Heden is 'tje Natste dag! BeklaagdeDat kan wel wezen. PresidentVertel eens omstandig het verloop van de misdaad. Beklaagde: Toen ik den ellendeling zag, die mijn kind vermoord had, sprong ik op hem toe, voordat hij wederstand kon bieden. Ik smeet hem op den grond en schreeuwde uit Moordenaarnou mot je er an gelooven 1 Toen heb ik hem gewurgd en smakte hom met zijn hoofd tegen den grond, totdat hij geheet dood was. Daarna stak ik een kaars aan en zette die nevens het lijk, want ik wilde niet, dat het lijk overreden zou worden. PresidentJe hebt hem gedood zonder zeker te weten dat hjj de moordenaar van je dochter is. Beklaagde. Ik ben daar heilig van oveituigd. President. Ik moet u nog eens onder het oog brengen, dat gij geen recht had dien man te dooden. Hebt gij berouw BeklaagdeNeen, zoolang ik hem niet gedood had, kende ik geen rust; die heb ik nn gevonden. De gezworenen waren door dit verhaal en door de houding van den beklaagde zoo verward, dat zij, in verband met de motieven, die hij ter verontschuldiging van zijn daad aanvoerde, hem eenparig vrij spraken. De heer Félix Faure, de nieuwe president der Franscbe republiek, heeft onmiddellijk na zijne verkiezing 25000 francs ter beschikking gesteld van de Fransche armen. Van deze som is 20.000 francs bestemd voor de behoeftigen van Parijs. I - w tf C w 1 Jia fv uw LU J Q ju het ge.a-tdcch dat geeft niets, tige bewoordingen te kennen, waartoe d, Uit de school. Om duide lijk te makeD, wat meu onder een won der te verstaan heeft, vroeg een school meester aan een zijner leerlingen: „Als iemand van een hoogen toren valt zonder zich te bezeereD, wat is dat dan?" Lig „Toeval", antwoordde de leerling. „Hm, ja,'dat zou" men zoo kunnen op vatten. Maar als hij nu nog eens van dien toren valt zonder zich te bezeeren, wat is dat dan?" „Geluk." zeide de leerling. „Jawel! Maïr als hij nu voor de derde maal, hoort ge wel, voor de derde maal Hair beneden valt zonder letsel te krijgen waar moeten we dan aan denken?' „Aan oefening", was het antwoord. I nvarschi11ende streken van Engeland woedden sneeuwstormen en hebben er overstroomiogen plaats. De kie zers van Evesham moeten voor een deel Daar de stjmbus roeien. Het geheele kies district is overstroomd. Bij de jongste operatiën in Algerië liet generaal Jeinson zich in een oogenblik van woede zoover door zijn hartstocht voeren, dat hij zijn adju dant een karwatsslag toediende. De offi cier greep naar zijn pistool en mikte op den generaal. Gelukkig ging 't schot niet af. De generaal sloeg hem het wapen uit de hand en voegde er met een glim lach bij: „Acht dagen arrest, omdat uw wapens niet in orde zijn!" Zekere heer Milo heeft den weg van Brussel naar Antwerpen achteruit loopend afgelegd. Hij had daarvoor schoeneD laten maken met ca- outchouc-zolen en een verhooging onder aan de punt. Morgen zal hij de terugreis op dezelfde wijze ondernemen. Tegengift voor zuring- zout. Het is meermalen voorgekomen, dat onwetende dienstboden in de apoiheek in plaats van het onschuldige zuiveringzout (dubbel koolzure soda), het vergiftige zu ringzout haalde en daardoor hun meester onwillens vergiftigden. Een goed tegengift in zulke gevallen is het drinken van water waarin men zaiver wit krijt heeft gedaan ook gebrande magnesia kan goede diensten bewijzen. Een groote lakenfabriek te Jiigerndorf, eigendom van de Gebr. Horuy, is afgebrand. De schade wordt op 200.000 gulden geschat. Echt en valseh. De Spaan- sche Regeering is (ot de minder aangena me ontdekking gekomen dat in Spanje thans 24 millioen nagemaakte piasters in omloop zijn, die van zilver vervaardigd nog hater gehalte hsbben dan de echte munt. Do valsche stukken, grootendeels in Frankrijk en Amerika nagemaakt maar men meent dat ook te Sevilla, Barcelona en Carthagena munt geslagen wordt leve ren den vervaardigers voldoende winst op, wijl de piaster 2*/2 pesetas aan zilver be. vat en een normale waarde van 5 pesetas vertegenwoordigt. Na aftrek van de kosten zal er dus wel een paar pesetas winst op elke piaster zijn. Betreurenswaardige ver gissing. Eene meid uit het hotel „Mengelle" te Brussel, werd Maandag uitgezonden om couranten te koopen. Op het oogenblik dat zij die wilde betalen, miste zij hare portemonnaie. Zij verdacht dadelijk een heer, die een oogenblik naast haar had gestaan, en volgde hem. Zij verzocht een koetsier, den heer te helpen aanhouden, waarin deze toestemde. De man protes teerde, doch het hielp niet. Hij moest het rijtuig in en mee naar het policiebu- reel, waar hij zich deed kennen als ba ron B., een van de achtbaarste inwo ners der Leopoldswijk. Na opgemaakt procesverbaal gingen de meid en de baron beiden naar huis, doch een kwartier la ter kwam het meisje terug, om te ver klaren dat zij haar portemonnaie in de keuken op tafel had laten liggen In Schweslich, district, Grottkan, in Silezië, is een oude vrijer door een beroerte getroffen, overleden inde doodkist, die hem reeds jaren lang tot rustplaats diende. Steeds blijkt in Duitse h- laud de longziekte onder het rundvee te blijven heerschen. In Pruisen zijn het vooral de distric ten Maagdenburg Hildesheim en Keulen, in Saksen, Leipzig en Zwickan. Ook komt de ziekte nog in Beijeren en Anhalt voor. Op 1 Januari van dit jaar waren in Duitschlaod 30 boerderijen in 22 gemeen ten door da longziekte besmet. Dat was de bedoeling niet. Een pas getrouwd krankzindelijk vrouw tje zag tot haar schrik een man met be* modderde klompen en met een zak gruis hare met schooue loopers bedekte trap op- gaan. 't VrouwtjeMan, zou je met klompen aan de trap wel op kunnen De man„'k Zal 't probeeren, me vrouw," en met een daukbaar knikje voor de groote zorg van mevrouw, wa» in één oogenblik de schooue heldere looper moddervuil. Te Chimay trachtte een dief de woning binnen te komen van een alleen wonende vrouw, langs den niet alledaagschen weg der Zierikzeesche kraaien. Het ongelukkig toeval wilde, dat hij mid den in den schoorsteen aan een zijner klee- ningstukken bie f hangen. Om niet het gevaar van stikken te loopen, als men vuur maakte, was hij verplicht hulp te roepen. Toen hij verlost was, herkende men in hem een gevaarlijk smokkelaar, die reeds meer dan ééae straf onderging. De veldwachter hi-ld htm aan en wilde hem naar de gemeente-ge vacgenis brengen, doch onderweg wist de dief zich los te rakken en de plaat te poetsen. Hij had zelfs de vrijpostigheid naar de woning van den veldwachter te gaan en daar aan diens vrouw de historie te vertellen, waarvan hij de held was geweest. Men lacht niet weinig over dit dubbel avontuur. Wat de reus er van zei. Een jonge dochter uit het geslacht der reuzen ging op zekeren dag de poort uit van den bnrcht haars vaders, om een poos te wandelen, en kwam, zoo al wande lend, met reuzenstappen, voor 't eerst van haar leven terecht iu de landen der men- schen. Zij keek heel wat op van die in haar reuzen-oog zeo nietige wezentjes, die 'l zich nochthans druk maakten, evenals wij met zekere hooghartige belangstelling 't krioelen van en miertnbende gadeslaaD, en zij moest wel terdege toezieD, dat zij niet hier of daar een vertrad. Zij vond het heel aardig en kon' den lust niet weerstaan nu en dan zoo'n we zentje voorzichtig op te pakken, zoo maar midden uit zijn drnkste werk, zoodat zij zijn werktuigen er bij kreeg, als hij ze tenminste niet van schrik had laten vallen. Zorgvuldig borg zij al die meuschjes in haar voorschort, en toen zij haar verza meling groat genoeg vond, keerde zij naar het hooge ouderlijke kasteel terug. Nau welijks was zij daar aangeland, ot vol blijd schap over haar vangst, begon zij den voorraad terstond uit te pakken en op de tafel te plaatsen. Terwijl zij daar druk mee bezig was, kwam haar vader binnen en vroeg belang stellend „Wat heb je daar „O, vader," antwoordde zij met hoog roods kleur, „zulke aardige wezentjes. Kijk eens!" En al uitpakkende, kreeg zij een mannetje voor den dag met een kort pijp je in zijn mond, met de pet opéén oor, ernstig van uitzicht, en met hein een ploeg met twee paarden, wier leidsels hij nog vast in de hand hield. Nauwelijks echter ziet dit de reus, of de zware wenkbrauwen fronsend, roept hij toornig„Wat heb je daar uitgevoerd, stoute meid Daar heb je een boer meege pakt, een van de nuttigste menschen. Dat is geen speelgoed voor je. Breng hem gauw terug met zijn ploeg en zijn paarlen. „Eu laat mij nu eens zien, wat je nog meer in je boezelaar hebt." Nu kwain een ambachtsman voor dag, met zijn gereedschap bij zich. Daarna een man met een zeer gelaat. Eu ook een paar vrouwen, de eene onder de hand nog een steekje breiend, en de ander met hoog opgestroopte mou wen en roode armen, alsof zij zoo pas van de waschtobbe was weggerukt. En wederom sprak de vader in toorn „Heel gauw dien timmerman, dien geleer de, dia vlijtige huismoeders teruggebracht hoor je! Anders zal het niet goed met je afloopeu. Dat zijn aüemaal wezens, die hun bestaan meer dan dubbel waard zijn en buiten wie de menschen maatschappij in het geheel niet kan bestaan." den „Mag ik dan niets honden, vader", vroeg de dochter pruilend. „Dat hangt er van af, wat je nog meer hebt." En de meid ging weer aan 't uitpakken. En nu kwamen te voorschijn: dwaas op- gedrilde dametjes, potsierlijk uitgedosc'nte beertjes met onbeduidende gezichtjes en gekke maniertjes, ook menschen met boe ventronies, en een stuk of wat mannetjes met verfonfaaide kleeren aan 't lijf en erg glimmonde roode neusjes. Toen de oude heer deze figuurtjes zag begon hij kostelijk te lachen en zei, ter wijl hij zijn dochter op den schouder klopte „Deze mag je voor miju part houden,om je er mee te vermaken. Dan dienen zij tenminste nog voor iets, en aan de menschen wereld be wijzen w i een dienst, als wij ze hier hou den, Want nietsdoende of als zij iets doen, kwaaddoende wezens, hebben zij daar meer dan genoeg." f rij naar Gham'mo. Nieuw Leven. G. J. V. D. H. IJSTGKEZOUSTDIEIN". Mijnheer de Redacteur Verzoeke plaatsing voor het volgende. Als vrijwillig brandweerman kom ik op legen de bewering van Jongejan, geuit in zijn gedicht,geplaatst in de Zijper Courant j.1. Ofschoon hulde brengende aan Jongejan's dichterlijk gevoel, ben ik 't in sommige punten niet met hem eens. Vooraf de vraag waarom uw gemoed niet in ons'plaat- selijk blad lucht gegeven? Kunt gij de Schager krant vaa leugens betichten, als zij voor de zooveelste keer vermeldt. Lycur- gus was als gewoonlijk vooraan? Vindt gij het ridderlijk, om 's avonds in donker stillekens te vertrekken, zonder bet minste gerucht te maken Is concur rentie goed laat 't een eerlijk wedijver zijn. Sluit geen hekken of dammen dicht dat getuigt niet voor u ea uwe makkers. Welaan amicielaat ieder trachten zoo vlug mogelijk Let terrein te bereiken maar laat het eerlijk gaan. Is de Blauwe dan weer voor, geloof me, ze zullen de damp niet hebben, doch ze zullen jelui kranige kerels noemen. U mijn dank heer, Redacteur, voor uw bereidwilligheid, O. Dekker. Mjnheer de Redacteur t In antwoord op enkele vragen, en tevens ter berinnering, dient hier de opmerking, dat reeds in de vergadering der vereeniging „Door Oefening Grooler" te BaisiDgerhorn

Schager Courant | 1895 | | pagina 3