Builenlandsch Nieuws. Politiek merci! der weel GEMENGD NIEUWS. 1 Hengsten» welke niet op de Keuringen zijn aangeboden of niet premie-waardig zijn ge keurd, kunnen dus hiervoor niet worden gebruikt. Eigenaars van in het Stam boek ingeschreven Hengsten, worden in hun eigen belang aan geraden met deze Dekhengsten op de keuringen te komen. w bestuur om door krachtig samenwerken het schoone en grootsche feest in alle opzichten te doen slagen. Yele gezel schappen die in de eerste vergadering niet vertegenwoordigd waren, hebben zich nog aangesloten. De deelneming is derhalve nu algemeen, en de verwach ting van dit feest, dat eenig in zijne soort is, mag zeer groot zijn. Giste r-m iddag ontstond er in een goederentrein tusschen HAAR LEM en LEIDEN twist tusschen den hoofdconducteur v. Dam en een remmer, welke zoo hevig werd dat v. Dam zijn mes trok en hiermede den remmer ee- nige sneden over het gelaat toebracht. De remmer trachtte den machinist een sein te geven om te stoppen, en sloeg daarom een paar ruiten in den bagage» wagen stuk, doch zoodra de trein wat minder gang had, sprong de hoofdcon ducteur er uit en nam ijlings de vlucht. De remmer werd doorgevoerd naar Lei den en in het ziekenhuis opgenomen. Blijkens een nader bericht handelde de hoofdconducteur in een vlaag van waanzin. Na uit den tre'n gesprongen te zijn ijlde hij door het weiland naar War mond, waar hij het gebeurde verhaal de. In de laatste dagen is het in DIRKSLAND onrustig. Eiken avond verzamelt zich een volksmenigte voor de woning van een zekere W., een niet ter goeder naam bekend staand persoon. Men scheen voornemens hem uit zijn huis te halen en met hem af te reke nen. Slechts door het persoonlijk optre den van den burgemeester gelukte het Dinsdagavond de orde te handhaven. Yoor de volgende avonden werd hulp van de rijkspolitie gevraagd. Terwijl de mannen de rekening met W. zouden afsluiten, hadden de vrouwen plan dit met eene vrouw te doen geluk kig kwam tot nu toe daarvan niets. W. schijnt heden vertrokken te zijn, zoodat de rustige rust wel spoedig zal tcrugkee- ren. De Vereeniging nhet Ne- derlandsch Paarden-Stamboek'\ afdeeling NOORD-HOLLAND, heeft hare e.k. vergad. bepaald op Maandag 18 Fe bruari 1895, des namiddags 1 ure, Crasnapolsky te Twaalf aanhoudings-premiën voor drie- en vier-jarige merriën, f 600. In het getal en de verdeeling der Sub- sidiën en Premiën, zal eenige wijziging worden gebracht omdat een gedeelte daarin voor de eilanden Texel, Ter schelling en Wieringen be schikbaar moet worden gesteld. in het Café AMSTERDAM. Onder de punten van beschrijving komen voor: Verslag Afgevaardigden Algemeen e Vergadering. Benoeming een er Commissie tot onderzoek der rekening over 1894. Benoeming van twee Afge vaardigden ter Algemeene Vergadering. Bepaling van de plaats voor de volgende Vergadering der Afdeeling. Vaststelling der begrooting over 1895, geraamd op f 1207.275 in ontv. en uitgaaf. Op te geven voorstellen ter opname onder de punten van beschrijving voor de Alge meene Vergadering der Vereeniging. Het Bestuur maakt bekend, dat de Keuringen voor het toekennen van de Provinciale Sübsidiën en Aanhou- dingspremiën voor hengsten min stens drie jaren oud en voor tweejarige hengsten zullen plaats hebben te SCHAGEN, op Woensdag 13 Maart a.s., bij C. Broersma, des middags 1Ü ure te HOOFDDORP, op Donderdag 14 Maart a.s., op de Markt, des voormiddags 11 ure; te BEVERWIJK, op Vr ijdag 1 -> Maart a.s., bij het Stations-Kof fiehuis, des voormiddags 11 ure. Boven de Provinciale Sübsidiën en Aanhoudingspremiën, zijn uit de Rijks bijdrage, voor elk deel beschikbaar ge steld, voor hengsten minstens 3 jaar oud, een onderhouds-bijdrage ad f 150, en voor 2-jarige hengsten, een dito ad. f 100, Er zal vóór deze Keuringen gelegen heid worden gegeven, ter opname van hengsten, en na afloop daarvan te SCHAGEN en te BEVERWIJK ter opname ook van merriën in het Stam boek. Te HOOFDDORP zal later eene Stamboekkeuring voor merriën worden uitgeschreven. Houders van fokpaarden worden er aan herinnerd, dat de merriën met welke zij naar eene aanhoudingspremie willen mededingen, in het Stamboek moeten zijn ingeschreven, of daarvoor op den dag der Keuring zijn goedgekeurd; daarbij moeten zij door een premie waardig gekeurden hengst zijn of worden gedekt. Aangifte moet geschieden bij den Secretaris den Heer W. leengste WIE- RINGERWAARD, 8 dagen voor de hierboven genoemde Keuringsdagen. De begrooting der Provinciale Subsi die, totaal f 5000.is in onderdeelen geraamd op Zes sübsidiën voor dekhengsten minstens 3 jaar oud, f 1500.— Zes aanhoudings-premiën voor twee-ja rige hengsten, f 900. Zes aanhoudings-premiën voor één-ja rige hengsten, f 600. Veertien aanhoudings-premiën voor vijf- en zes-jarige merriën, f 1400. Wat wij in ons vorig week-overzicht meenden te mogen voorspellen, n.1., dat de strijd om den Franschen presidents zetel zou loopen tusschen de heercn Bris- son en Waldeck-Roussean, maar dat het ook best mogelijk was, dat bij een twee de of derde keuze, eene tamelijk onbe kende grootheid ten slotte de hooge waar digheid zou worden opgedragen, heeft zich volkomen bewaarheid, Na eene herstemming werd de heer Felix Faure, miuister van marine, tot president van de FRANSCIIE RE PUBLIEK verkozen. WieFaure is Een uitgebreide levenschets van hem te geven valt niet in ons bestek. GeDoeg zij het te weten, dat de heer Faure door eigen kracht en energie uit de nederig betrekking van leerlooiersknecht zich tot zijne tegenwoordige positilie heeft opgewerkt. In Havre vestigde hij zich als koopman. Het geluk, of zoo men liever wil, het verstand waarmede hij zijne zaken beadministreerde, gaven telkens grootere uitbreidingen aan zijne handelsrelatiën, zoodat hij dan ook in weinige jaren een vermogend man werd. Als reeder kwam hij op de hoogte der zeezaken, en zijn heldere blik deed hem ook weldra op dit gebied als man van kennis uitblinken. Zijn geboorteplaats Havre verkoos hem als vertegenwoordiger in de Kamer van af gevaardigden, waar hij weldra eene der steunpilaren van de gematigde republie- keinsche partij werd. Onder het ministerie Dupuy werd Faure met de portefeuille van Marine belast en thans is hij, zooals wij boven vertelden, Frankrijk's hoogste waar- digheids-bekleeder. De heer Faure is een schoon voorbeeld, van wat men met een vasten wil en onaf gebroken werkzaamheid, als uitvloeisels van bijzondere geestesgaven ook thans nog kan bereiken. ^Leerlingen wekken, maar voorbeelden trekken", zegt een oud-Hol- landsch spreekwoord. Wij wijzen ouderen en jongelui op dit voorbeeld. Het leert ons, dal men niet ten tijde van de Ruiter of Piet Hein behoeft geleefd te hebben, om een man van gewicht te worden. Ook thans nog kan men zich door kloekheid van lichaam en geest, verre uit de positie zijner om geving opwerken. Een ^self-made" man als de heer Faure, beeft als politiek per soon betrekkelijk veel voor bij hen, *die reeds van aanbeginne zich op zijn ouders roem af afkomst groot verlaat," zooals onze oud Nederlandsche dichter C. VAN BAERLE, zich uitlaat, want zonder voorou ders met werkelijke of vermeende verplich- tigen, zonder stamboom met zijn aanhang sels van verschuldigden vormendienst en traditie-geest, zal hij zich gemakkelijker buiten den invloed zijner omgeving kun nen houden. De heer Faure kan al reeds terstond van zijn talent als Staatsman blijken ge ven. Men weet dat het Kabinet Dupuij ontslag heeft genomen en ook, dat eene der redenen vau het bedanken van Casimier Perier bestond, in zijn tegenzin in een ra dicaal kabinet. Voor Faure bestond deze reden niet. Hij heeft den heer Bourgeois eene der leiders van de radicalen tot zich lasting-ontwerpen voorgesteld. De boeren, die nu eensklaps hooge belastingen zu Isn moeten betalen,verzetten zich reeds bij voor baat tegen dien druk. Protest-vergaderingen worden in alle deelen des rijks gehouden en luide wordt daarin uiting gegeven aan de verbittering, die alle standen bezielt. De tegenwoordigheid van den kroonprins op eene dier bijeenkomsten, heeft het mini sterie aanleiding gegeven, om den koning hun ontslag aan te bieden. Hoe ook deze crisis mag worden opgelost, is vrij onver schillig, dair dit slechts eene persoons verwisseling zal zijn; heigeen aan den ernst van den toestand niets zal veranderen. Reeds wordt gemeld, dat de koQing ten behoeve van den prins van Sparta, den kroonprins, afstand van de regeering zal doen. Nog een tweede roinistreelecrisis hangt op het Balkan—Schiereiland in de lucht. Tusschen Oostenrijk-Hongarije en Bul garije hangt een verschil over de verhoo ging der invoerrechten, door laatstgenoemd Tand voorgesteld. BULG ARIJE heeft de hoogere onlvang- slen noodig tot dekking van een te kort op het budget. De Doüaustaat heeft ech ter tegen de veihooging van rechten ge protesteerd, en daardoor het Bulgaarsche bewind in groote moeielijkheden gebracht. Mocht men te WEENEN tot toenadering niet genegen zijn, dan zal de Bulgaarsche minister-president vorst Ferdinand het ont slag van het geheele ministerie aanbieden. Wij zijn nieuwsgierig of dit indirecte drei gement, want de aftreding zon een zwen king naar Rusland tengevolge hebben, te WEENEN den noodigen invloed zal uit oefenen. bevel te zullen vol- i zullen komen, daar hij noodzakelijk den heer Celli zelf een brief moest Allen beloofden dit brengen, en daar menigeen der schoonen oog een bijzondere rekecicg met Jen schalk te vereffenen had, werd hem een allesbe halve aangename ontvangst bereid. Voor de hertogin geroepen, kwam Uonel- la aansnellen, doch was niet weinig verrast, toen hij het geheele vrouwelijke personeel in rij en gelid met stokken gewapend vond. Hij ried terstond het doel en de oorzaak. Met de ootmoedigste gebaren rich- te hij zich oogenblikkelijk tot de aanwe zigen en zeide Lieve dames, ik wil mij gaarne onder werpen san al wat gij met mij voor hebt. Doch om een gunst smeek ik u laat die geen van u een begin maken, die zich het meest door mij heeft laten kussen. Verrast zagen de schoonen elkaar aan. Ieder aarzelde om den eersten slag te ge ven en Gonella maakte van de verwarring om zich uit de voetea te ma- geroepen, en hem met eeüe kabinetsformatie belast. Een der hoofdpunten van het radi caal programma in Frankrijk is eene alge meene progressieve inkomstenbelasting. Op voorwaarden, in dien geest wetten bij de kamer in te mogen dienen, nam Bour geois de opdracht aan. Nu heelt de radicale partij iu Frankrijk verre van de meerder heid in de kamer, zoodat ze slechts met behulp van de gematigde fracties kan regeereu. Deze fracties zijn echter beslist tegen genoemde belastingsvoors'ellen, en hebben op het laatste oogenbiik Bourgeois hunnen reeds toegezegden steun onttrok ken. President Faure zal zich thans op nieuw tot de gematigd republikeinsche partij moeten wenden. Het nieuwe kabi net zal dan eenvoudig eeue reproductie van het minister Dupuy zijn. Moeht ook deze weg niet tot het gewenschte doel lei- de, dan zal als laatste iedmiddel een mi nisterie buiten de partijen staande, moe ten gevormd worden, dat zich met de af doening der loopende zaken belast. Voor de begrooting, die nog altijd niet is aan genomen, is eene spoedige oplossing van de crisis zeer gewenscht. Verkeert Frankrijk in ministrieele moeie lijkheden, niet minder is dat het geval, met Frankrijks pleegkind, GRIEKENLAND. Sedert eenigen tijd heeft dit rijk de be taling der rente van de verschillende staatsleeningen geschorst. Feitelijk is het land dus bankroet. Op onverantwoordelijke wijze werd sedert jaren in Hellas met de gelden omgesprongen, IteniDg op leening werd gesloten en de sommen meermalen aan nuttelooze doeleinden hesteed. Zoolang dui zenden personen bjj den aanleg van aller lei openbare werken, handen volgeld ver dienden, de belastingen normaal bleven, en de koning aan zijne dure marine-liefheb berijen kon blijven offeren, heerschte er schijnbaar tevredenheid in den larde. Thans is alles plotseling veranderd. Ten einde in de uitgaven te kunnen Een jonkman, zekere He- wison, en een vijftigtal andere personen, zwommen op ongeveer 15 yards van de kust bij Newcastle, Nieuw-Znrd-Wales. Het water was daar niet meer dan vijfvoet diep. Plotseling voelde Hewison zich vastgegre pen aan zijn rechter-benedenarm. Zijn eerste gedachte was, dat een van zijn makkers hem naar beneden trachtte te trekken, doch spoedig kwam hij tot de ontdekking, dat hij vastgehouden werd door de kaken van een 10 12 voet lange haai. Zonder zijn tegenwoordigheid van geest te verliezeD, riep hij om hulp en daarna ontstond er een woedende strijd tusschen hem en het monster. Hij sloeg het dier met zijn linkervuist op den kop, greep toen zijn tong vast, trok daaraan met al de kracht die hij bezat, doch verwoedde daarbij zijn linkerhand aan de scherpe tanden. Ondertusschen kwam Hewison'» broeder, de zeventigjarige Here- ward, ter hulp, greep hem om het mid del en belette zoo, dat het dier zijn broer verder zee introk. De haai beet eindelijk den voorarm af en zwom toen terug naar zee. Met behulp van de andere baders werd Hewison nu aan land gebracht. In het hos pitaal werd het verdere deel van den arm algezet tot aan den schouder. Voeding van kinderen. In de „St. James's Gazette kwam on langs, naar het „Weekbl. v. Geneesk,* vermeldt, een zeer levenswaardig artikel over dit onderwerp voor j in het algemeen is het diëet van kinderen der volksklasse onvoldoende, als men iu aanmerking neemt de irspanning, die in school- en leertijd op jeugdigen leeftijd gevergd wordt. Bij de kunstmatige voeding der zuigelingen treedt op den voorgrond het groote nadeel van onreine flesschen en zuigslangen; kan het kind het voedsel niet verdragen, dan zijn er reclame-middeleD, in verscheiden heid, kindermeel, waarin dikwijls het zet meel, het beste bestanddeel, ontbreekt. De gevolgen zija slechte spijsverteering en groote kindersterfte. Op later leeftijd wordt vleesch vervangen door vleeschextracten en conserven, en treedt thee en koffie in de plaats vau melk. Door proeven op fabrieks kinderen is gebleken, dat de groei bij melk-dieet tweemaal grooter is dan bij an dere dranken. Suiker, noodig voor de vor ming van het spierstelsel, wordt als uit sluitend genotsmiddel beschouwd de ge zondste bestanddeelen van het brood, de zouten in het hulsel van de graankorrel, de gemakkelijker verteerbaarheid der korst worden over het hoofd gezien en in plaats dat onkunde zien laat leiden door de voorkeur van kinderen voor enkele voe dingsmiddelen, als vruchten, room, boter, enz. levert deze voorkeur integendeel het thema voor bekrompen opvoedkundige be schouwingen en straffen en meenen vele ouders hun kinderen tot deugd op te voe den, door stelselmatig den natuurlijken smaak niet te bevredigen. Weinig wordt er op gelet, dat de toebereiding en afwis seling der spijzen een factor is vau goede voeding, de eentouigheid van kostschool menu's is welbekend. Men zou een slap verder zijn in de goede richting, zoo het, in groote inrichtingen vooral, gewoonte werd, kinderen op geregelde tijden te we gen, en de uitkomsten te vergelijken met de norm van gewicht en lengte, die voor eiken leeftijd en elk jaargetijde vastgesteld is. Een hofnar en de kamer- juffers. Gonella, de hofnar van den marchése Nicolai d' Este, had eens de hertogin een poets gespeld, die haar woedend maakte. Zij besloot den dader te tuchtigen en gal eau haar kamerjoffers last om den hofnar gebruik ken. Een Amerikaanse 'ne ad vertentie. Een aardige bekendmaking verscheen onlangs in een te Chicago uitgegeven blad. „Gestolen of weggeloopen, een kerel, dien ik, dom geDoeg was, te trouweD, toen ik mij op zekeren dag buitengewoon een zaam gevoelde en te lui was, naar een an der om te zien. Hij ziet er uit ils een fatsoenlijke vent, doch hij is zeer zwak van karakter; niettemin is hij slim genoeg, altijd thuis te komen als het regent, ten zij een net meisje hem haar parapluie leent. Hij antwoordt op den naam Tom. De laatste maal zag ik hem met Julia Har- ris rondloopeu, en hij zag er even gek uit als altijd. Wie den armen drommel op pakt en bij mij brengt, zoodat ik hem zijn liefhebberij om rond te dwalen en zijn neiging voor liefdesavonturen voor goed af- leeren kaD, wordt bij deze vriendelijk uit- genoodigd, met mij een tasje thee te drin ken. (HeDriette Smith.) GEKNAKT. Ze was zoo schoon, ze was zoo teer. De bloem door mij bemind, En ach, zij bood geen weerstand meer Aan regen en aan wind. Toen ik voor 'teerst haar heb gezien Scheen nog de zon zoo blij Maar 't zonnig lent'getij ging vlién Haar bloeitijd is voorbij. Heur stengel heeft de kracht niet meer, Die eens haar fier verhief Ze was zoo schoon, ze was zoo teer En 'k had haar o zoo lief Maar zou ze minder liet mij zijn Nu haar de wind omsnerpt En ai heur blaadjes, teer en fijn, Langs veld en akker werpt? Neen, lieve bloem, al buigt gij 't hoofd, Ontsierd, ook droef ter aard-,' Al is uw schoonheid u ontroofd, Mij blijft gij lief en waard. Eo als geheel uw stengel knakt En gij u buigt ter rust, Dan blijit mijn min nog onverzwakt En gij mijn hoop en lust. overhandi gen. Na een uur meldde de man zich we der aau en werd binnengelaten. Hij gaf den procureur-generaal een groote enve- loppe, en toen de heer Celli het couvert openbrak, greep de moordenaar hem vast en slak hem met een lang slagersmes on der het linkeroog. De aangevallene riep om hulp, doch voor de beambten konden toe schieten, had de aanvaller zijn slachtoffer met het mes de keel doorgesneden. Hij trachtte hierna te ontvluchten, doch werd na een hevigen strijd door carabinieri ge. koeveld en in bewaring gebracht. De heer Celli was intnsschen overleden. Vermoedelijk heeft de moordenaar wraak willen nemen op den procureur-generaal, die reeds voor honderden misdadigers dwangarbeid had geëischt. Ook de aan valler heeft zijn haive leven in het tucht huis doorgebracht. Een jaarlang zonder bur gemeester. Een geheel jaar lang heeft de stad Talsen (in Koerland) zich zonder burge meester beholpen. Velen wilden en zou den liet worden, maar werden het toch niet, omdat de heeren het klein gebrek hadden, niet te kunnen lezen en schrij ven eenigen moeten zelfs gedurende den verkiezingsstrijd zich geoefend heb ben in het zetten van hun naamof omdat zij in het verleden kennis hadden gemaakt met de straffende hand der ge rechtigheid. In het laatste opzicht ia een der sollicitanten er ingeloopen. Hij had een kleine boeverij op zijn geweten en meende, dat die bekend was, en dat men er op gewezen had. Daardoor schreef hij fluks een adres aan den gemeenteraad, waarin hij zich verdedigde maar nu eerst stelde men een onderzoek in, en daarbij bleek, dat hij indertijd had gevangen gezeten en dus niet benoembaar was. De oorzaak van dezen verkiezings strijd is een zeer eigenaardige in Talsen behooren n. 1. de meeste huizen aan vrouwen, vooral uit den beschaafden stand, en vrouwen hebben er niet het kiesrecht. Daarom hadden de „minder ontwikkelde" inwoners de overhand dezen kozen als raadsleden der stad looners", en dezen willen weer alleen een van huns gelijken tot burgemeester heb ben. Nu zal de districtsgouverneur een bur gemeester benoemen. en Want waar geen dood meer is of pijn Bloeit g'eenmsal schoon en teer Daar zal het eeuwig lente zijn En déar zie ik u weer. Zdgsbld. v. h. N. Het is thans bewezen en 't kan van groote beteekenis ziju voor de toekomst van dat land dal Algerië phos- phaat bevat over een 70 i 80 kilometer breede, tot naar Tunis zich uitstrekkende oppervlakte, met de kust gelijk, van het Westen naar het Oosten loopende. Ner gens vindt men ter weield zoo rijke phos- phaat-gronden. Paderewski, de beroemde pianist, heeft onder het Engelsche publiek groote verontwaardiging gewekt, door te Torquay (Devou) niet te spelen, alleen om een geldkwestie met zijn impressario. Deze had, naar het oordeel van den kunstenaar de toegangsprijzen te laag gesteld. Paderews ki vond het nu „niet de moeite waard om te spelen*, en hij zond de velen, die van heinde en ver gekomen waren om hem te hooren en waarvan er 800 biljetten van t 3 genomen hadden op het laatste oogenbiik Daar huis. voorzien, heeft het ministerie nieuwe be- zoodra h\j kwam, met slagen te ontvangen, zou komen, zeide hij, dan wel terug Ook een gevolg van P é- riers ontslag. Het spoedig en onverwacht aftreden van Casimir-Périer heeft een foto graaf in groote verlegenheid gebracht. Tengevolge van een, eigenlijk monarcha le overlevering moet in elke gemeente, in elke rechtszaal een afbeeldsel van het hoofd van den staat voorkomen. Voor steden en hooggerechtshoven moet men zich een schilderij in olieverf of een mar meren buste aanschaffen, voor dorpen en kantongerechten is daartegen een gipsaf druk of een fotograaf voldoende. De be doelde fotografie had nu eerst 80,000 licht beelden klaar, die hem voor deze doelein den waren besteld. En nu zijn ineens de afbeeldingen van Périer overbodig gewor den, en de fotograaf is vol zorg, dat de slaat hem voor zijn 80,000 afbeeldingen geen 5 francs per stuk, of iu het geheel 150,000 fraus zal betalen. Omtrent den moord van den procureur-generaal Celli te Rome, wor den de volgende bizonderheden vermeld. Tegen elf uur meldde zich aan het hof van appel een man aan, die den procureur- generaal te spreken vroeg. Toen hem gezegd werd, dat deze eerst over een uur te L ij d e n der paarden. Wanneer hA eerst geregend of wat ge sneeuwd en daarna gevroren beeft, weet men, hoe moeielijk het is, om te gaan, doch oneindig veel erger is het voor paa - den, die zich zelf met de gladheid uauw- lijke staande houden, laat staan, ean zwa- ren last trekken. De afdeeling Roterdam van de Vereeniging tot bescherming van dieren laat den omtrek van bruggen enz. met zand bestrooien en maakt zich daar door verdienstelijk. Intusschen zou men als in Engeland vanwege de politie kunnen voorschrijven, dat iedere voerman een kis tje of een zakje asch of zand bij zich moet hebben. Daardoor zou den dieren heel wat smart bespaard wor len, terwijl de eigenaars min der gevaar loopen, hun paarden door val len iü waarde te zien verminderen. Een andire zaak, die de aandacht waard is, is dezemen verwarme eenigszins het gebit, wanneer men dit 's morgens of nadat het paard in de open lucht gevoederd is, aan legt, hetzij door het te wrijven met een wollen doek of op een andere manier. Is het ijskoud en legt men het zoo aan, d«n kan ontsteking en bloeding ontstaan van de teerste deelen van den mond en van de de tong. Het is waarlijk een zeer kleine moeite, die het dier een gevoel van hef tige pijn bespaart. R. N.bld. Donderdagstond voor de rechtbank te Essen terecht de timmermans knecht Peter Van Gurkom uit Hüls, bij Kempen, aai geklaagd op den 8 December jl. in de nabijheid van het dorpje Buer, in Westfalen, het dienstmeisje ClaraStan- darski aangerand te hebben. Verder we gens verzet tegen den politie commissaris Reifenrath. Uit het verhoor bleek, dat be klaagde reeds verschillende veroordeelin gen ondergaan had, als: wegens diefstal 18 dagen gevangenis, en wegens aanranding tegen de eerbaarheid 10 jaren tuchtherf' Op 8 December trof hij Clara Standarski 's morgens tusschen 9 eu IC uur op d6 heide bij Buer en deed het meisje onzede lijke voorstellen, waarop deze niet ingaan wilde. De onverlaat trok toen een revolver en schoot haar 3 kogels in het hoofd, waarna hij haar ter aarde wierp en nog verschillende steken met een mes toe bracht. Het meisje werd door eenige personen m beklagenswaardigen toestand gevonden naar het ziekenhuis gebracht en 't is een wonder te noemen, dat zij thans geheel hersteld is. Beklaagde ontkent het feit, doch door het meisje dadelijk herkend. Ook hebben eenige getuigen beklaagde om den tijd, dat de aanranding gebeurde, in d« nabijheid gezien. Dooi de rechtbank «®rd hij veroordeeld tot 15 jaren gevangen)9' straf en 10 jaren verlies der burgerlijk9 rechten. Van Gurkom staat eveneens nog onder vermoeden een meisje bij Steele ver moord en loen in een kanaal geworpen te hebbeD, en te Benrad bij Crefeld meisje, dat ter school ging, overvallen e gewond te hebben. Een onderzoek in e is nog altijd hangende.

Schager Courant | 1895 | | pagina 2