GEMENGD NIEUWS. Goossens, wanneer Prudence toch naar huis kwam, daar de geheele familie in de Boorde koude bezveken. Te ZOMEREN (N.-Br.) vond men Vrij' meening was, dat zij op de hofstede was dag-morgen op een akker het lijk van den blijven slopen. Toen deze echt r zeide, dit rondventer A. Verheijen. Zijn trekhoud lag zij den vorigen Aldeweiseldt den dag wegg gaan was, en mantel en de mnts zag, die hij dadelijk herkende, maakte zich een angstig voorgevoel van hem meester, bij hem en niet ver van daar lag de hon denkar in een sloot. Men vermoe 't dat V. 's avonds te voren met hondenkar en al te water geraakt, zich er met zijn hond De politie werd dadelijk gewaarschuwd heeft uitgewerkt, eenige meters voortliep en nadat men een paar nnr gedrecht had, werd het lijk van Prudence door een paar inwoners van IJzendijke uit den put ge haald, waarin zij denkelijk geworpen is. Diefstal moet de aanleiding tot de mis daad geweest zij, althans de portemonnai van de verslsgene, die een gulden en eenig klein geld inhield, werd met enkel het klein geld teruggevonden. De dokter heeft op den arm een schram ontdekt, die vóór haar dood toegebracht moet zijn. Misdaad? In een weiland aan den rijksweg van ROZEN DAAL naar BREDA heeft men gistermorgen sterven de gevonden een 30-jarige man, geheel be bloed en zwaar gewond. Door hulpvaardige personen werd hij in een nabijzijnde wo ning gebracht, alwaar de ongelukkige, zon der tot bewustzijn gekomen te zijn, wel dra den geest gaf. De politie heeft de weide, waarop de man is gevonden, opgenomen en ontdekte in de sneeuw op verschillende plaatsen be vroren bloed. De politie zet haar onderzoek ijverig voort. Het lijk is naar het doodenhuis van de algemeene begraafplaats overgebracht en zal geschouwd worden. De persoon, die te Rozendaal voor dood en eene weide is gevonden, is gebleken te zijn Marinus Koevoets, woonachtig te Hoeven. De politie heeft op het lijk een onder zoek ingesteld en bevond twee diepe sne den in den rechterpols. Eenige personen, bij wien K. het laatst vertoefd heeft, zijn gehoord. De heer B. Kossen te Helder heeft het beroep bij de Doopsgezinde Gem. naar 's GRAVENHAGE aangenomen. en is nedergevallen op de plaats waar men hem, door de koude bezweken, heeft ge vonden. Tengevolge van de stren gs koude, is Zondagmiddag een vreemde ling onder de gemeente Oldebroek aan den weg doodgebleven. Men schrijft ons uit ALK MAAR. Heden heeft de stemming voor een lid van de Gemeenteraad alhier plaats vacature wijlen den heer J. C. Vonk. De liberale Kies/ereening, de Politieke Yereeniging „Vooruitgang" en de Vrijzin nige Kiesvereeniging stelden tot caodidaat den heer G. de Groot Jz. aannemer (lib.) De R. K. Kiesvereeniging en de Anti revolutionaire Kiesvereeniging, Mr E. R. E. BrandtsRechter in de Arr. Recht bank (anUrevolurionair.). Er werden Dinsdag uitgebracht 926 stemmtn. Het Ned. Rundvee-Stam' boek afd. Noord-Holland hield maandag-middag in „Krasnapolsky" de 17de aigemeene vergadering. De verkiezing had plaats van 3 bestuuis Leden, die 1 Jan. 189< in functie treden. De aftreden den he«ren: P. Koppes, J. Wit Az. en Jb. Zijp Hz., waren niet herkiesbaar. Gekozen werden de hh. J. M. H. Evelijn, Haarlemmermeer, jhr. P. van Foreest te Heiloo en C. de Goede Hzo., Purmer- nnd. Naar de eerstvolgende algemeene ver gadering der vereeniging in Friesland te honden, werden afgevaardigd de hb. Wil- linge, secr., J. Koopman, J. Koster Kzn. en L. Visser Cz., 2e voorzitter. Als plaats voor de volgende vergadering der afdeeling werd Amsterdam aangewe zen. Uitgereikt werden de in 1891 uitge loofde aanhoudingspremiën voor jarige stie ren en wel aa i de hearen C. Kooy Hz te Haringcarspel; P. van der Oord te Winkel; Algemeen Armhuiste Nieuwe Niedorp; T. Donker, te SchellinkhoutD. Appel Az., te Twisk; J. Wit Az., te MidwonwdG. Franzen, te OudorpD. Hoogedoorn, J. Benjamin Cz. en A. de Goede Hzn., allen te Beem- ster. Daarna werd uitgereikt de premie, uit geloofd op de in 1894 te behagen gehou den Paaschtentoonstelling, en wel aan de hh.: S. de Heer en J. de Geus, te Ursem. De rekening over 1894 werd goedge keurd. Met 14 tegen 8 stemmen, werd aange nomen het voorstel van het bestuurf 250 beschikbaar te stellen tot het uitraken 1895 van tien aanboudingspremien volstrekt niet blufferig "van"aard" w a s (en ik vermoed nog niet i s) was s'eeds de eerste om tegen de wetenschap van beeren doctoren ho. g op te 2ien. Reden waarom hij er dan ook op gesteld was, dat een zijner zonen in de medicijnen zonde stu- deeren. Wel zeide hij dikwijls en dat was vol komen juist: „Als de menschen bij de dokter geen baat vinden, dan komen zij het bij mij eens probeeren en willen dat ik hen beter maak.* Intusschen heeft S:egeman werkelijk soms aardige genezingen gedaan de voor beelden zijn talrijk eu ook ken ik er ve len van nabij, onder onze hoogste ambte naren en OGder den eersten stand, die mei goed gevolg zijn eenvoudige raadgevingen opvolgden. In Zwolle is hij algemeen bekend, en gaat menigeen, die aan het sukkelen is, al hetgeen gebeurd was, langs haar geestes oog voorbij. Toen zij den brief voor den eer ste maal gelezen bad, was bet baar net, als of iemand van uit een hinderlaag baar had aangevallen. Was dan die hardhandige afwij, zing niet genoeg geweest? Tegenover bet gesproken woord was zij te velde getrokken, tegenover dezen brief stond zij machteloos; dit moest zij zich laten welgevallen. Haar trots had zich tegen deze handelwijze ver zet zij was van plan geweest dazen brief geen blik waardig te keuren. Liever had zij de laatste roos aan haar bediende gegeven, dan te doen, wat hij vroeg. Toen waren de koopers verschenen en te midden van al het gewoel was dit voorval geen oogenblik uit hare gedachten gegaan. Hoe meer de voorraad rozen begon te min deren, des te angstiger werd het haar te moede. Zij gevoelde, dat zij een besluit moest nemen. En zij bad van morgen reeds een besluit genomen. Zij kon zich het gevoel, dat zich van haar meester maakte, niet verkla ren, maar het liet haar toch niet weder los; het beangstigde haar, het maakte haar on rustig, zoodat zij haar best doen moest, om de oude van altijd te schijnen. Wat was er toch met haar gebeurd, dat zij alle heerschap pij over zicbzelve verloor? Was dit schrijven, deze vurige woorden dan iets audeis dan de onzin, dien bij baar op de buitenplaats haars vaders had toegefluisterd? Eu toch en toch! Vervolgens was haar voorraad rozen schrik barend verminderd, dat er nog maar drie overgebleven waren. Zij zag dat alles nog voor haar. Dan was weder een kooper geko men, dan nog een, en nu was er niet meer dan een enkele. Daar viel baar oog op de wijzers van den klok, die slechts zeer lang zaam voorwaarts gingen; weinige minuten scheidden haar nog van het oogenblik, waar op het nar van sluiten zou weerklinken. Na der en immer nader kwam het, nog een mi nuut; zij stak den arm naar de roos uit, maar trok dien ook weder terug: zoo moest het lot dan zelf maar beslissen. Wanneer werkelijk niemand kwam om deze laatste roos weg te koopen, zou zij dat dan als een vingerwijzing der Voorzienigheid moeten be schouwen en Daar was het uurwerk beginnen te slaan en reeds in de verte hoorde zij nog een be zoeker roepen: „Mejuffrouw, de laatste roos voor mij. En toen hjj naderbij gekomen was bad de klok reeds geslagen en dan moest alles gesloten zijn. En zij had den kooper besluiteloos geantwoord: „Ik weet werkelijk niet of ik mag de verkoop is gesloten en dan mag ik bet eigenlijk niet doen.* Entoen had hij verzocht.' „Geef haar mij mejuffrouw ik zal den boogsten prijs betalen." En toen was weer haar ouden trots bo ven gekomen met snelle greep had zij de roos naar beneden gebaald: „Hier mijnheer, ieder moet zich maar red den." Wordt vervolgd. in van f 25 ieder voor eenjarige stieren, die bij de voorjaarskeuring in 1895 worden ingeschreven ia hst Ned. Rundvee-Stam boek, afd. Noord-Holland. Het recht op een aanboudingspremie vervalt wanneer de stier van de hand gedaan wordt vóór de zomer- eD Beemster-stierenmarkt. De begrooting voor 1895 werd vastge steld, nadat de post voor 4 afgevaardigden van f 48 op f 32 was gebracht en een memoriepost voor meerdere aldracht aan het hoofdbestuur was uitgetrokken. De heer C. de Goede Hzn. wilde die meerdere coutributie alleen uitbetalen voor een tekort over 1895, doch niet over 1894. Dit voorstel werd verworpen, en de regeling dezer zaak aan het afdeeliugsbe- stuur overgelaten. Bij de rondvraag deed de heer C. de Goede Hzn., het voorstel, dat de afd. zich nog eens tot de prov. Staten zou wenden om subsidie voor het stationeeren van stie- waar het Paardenstamboek wel gesub- eens probeeren of het boertje er ook wat op weet. Als Stegeman beweert, dat hij klandi- sie heeft onder de eerste standen in Arn hem, Amsterdam en Zwolle, zegt hij niets te veel, en dat hij te Arnhem wel eens met equipage van den treiu zal gehaald zijn, weet ik ook bijna zeker. Ook hier in Utrecht ken ik personen uit de eerste kringen, die hem geraad pleegd hebben en bij hem baat vonden. Aardig is het om Stegeman op zijne eenvoudige wijze aan het werk te zien. Hij noemt u uwe kwalen natuurlijk niet in het Latijn, en schrijft n geen geleerde recepten voor, maar praat in het plat-Over- ijselsch, bv.: „wel Stegeman, wat denk ie d'rren, wat zol mien toch schelen Veelal zal Stegeman u antwoorden „ik held'et er venr m'nheer datet 'm in de spiesverterink zit, 'k zal oe is wat poeiers maken", en als troost voegt hij er bij „die poeiers en ik, wie bunt al zoo lange jaren met makare bevrind, zêe zult oe ook wel helpen." De meeste kwalen, zegt Sttgeinan, ko men uit gebrekkige spijsvertering voort, en dikwijls heelt hij hier zeker geen on gelijk iü. Vooral is hij bekend in zijne manier om wonden te heelen en al wat huidziek ten aangaat, tot zelfs kanker toe. Echter zegt hij„echte kanker is onge neeslijk, maar er is veel wat voor kan ker gehouden wordt en het niet is." Er zijn voorbeelden van dat een arm, been, of vinger, dat een chirurgijn wilde afzetten, ten slotte door het boertje behou den en genezen is. Toen ik S. het eerst ontmoette, maak te ik, alvorens hem te kennen, reeds bij mij zelf de opmerking, dat ik hem een aardig, eenvoudig schrander gezicht vond. Hij vraagt geen geld, maar neemt een cadeautje natuurlijk gaarne aan. Bij on- vermogenden, en zulken helpt hij er velen, is er geen sprake van eene gift. dat de overledene zich voor eenige jaren ernstig had verwondwaarom hij ook thans nog in enkele dagen voorzichtigheid moest in acht nemen. Aangaande het plotseling cn onder ver dachte omstandigheden overlijden van den 22-jarigen zoon van den vleeschhouwer A. K., aan den Ringdijk der Haarlemmermeer bij Halfweg wordi nader bericht Na de lijkschouwing te Hoofddorp en daarna te Haarlem, achtte de justitie een nader onderzoek en verhoor noodzakelijk het lijk nl. vertoonde een wond van 10 cM. diepte, die, met een mes toegebracht, het hart had geraakt. Zondag werden te Halfweg over deze duistere zaak verschillende personen ge hoord door den officier van justitie mr. Re- tliaaD Macaré, rechter-commissaris en bur gemeester van Haarlemmermeer. Het ver hoor duurde van voorm. 9 tot 's avonds 8 uur, zonder dat eenig licht in deze zaak werd ontstoken. Het onderzoek wordt voortgezet. verdere belangheb- ren, sidieerd werd. En waar nu dit jaar velen aftreden, zou hij hun op den man af willen vragen of ze voor subsidie waren en anders andere leden kiezen. De voorz. meende, dat de Stamboeken zich eerst moesten vereenigen en dat dan de Prov. Staten wel subsidie zouden geven. Ten slotte werd het voorstel tot vernieuw de subsidie-aanvrage aangenomen met 16 tegen 4 stemmen. Ook bracht de heer Be Goede ter spra ke de „onhebbelijke" ma dregden, die het Veeartsenijkundig Staatstoezicht iu zake het mond- en klauwzeer had voorgeschre ven. Het waren maar proefnemingen ten koste van de landbouwers, die een zeer on tevreden geest bij de boeren verwekt had den. Nu had de „Holl. Mij. van Landbouw" eeu commissie benoemd om de klachten tegen het toezicht te onderzoeken. Hij ver zocht dat allen die klachten hadden, deze zouden opgeven aan den voorzitter dier commissie, den heer Bultman. De influenza vertoont zich ook te BREDA weder, en wel in kwaadaardig karakter. Reeds enkele, ou dere personen bezweken aan die ziekte. Op de bouwhoeve van „Prins Hendrik-oord" nabij BAARN heeft een merrie twee veulens ter wereld gebracht, een voshengst en een merrie. Dit is een zeer merkwaardig geval in de dierenwereld, des te zeldzamer daar moeder en kinderen zeer welvarend zijn. Het Bestuur van Holl. Noorderkwartier zond dp volgende circulaire aan de besturen der afdeeliugen v. d. II. M. v. L. en bende „De Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in „Hollands Noorderkwar tier" heeft besloten, in het voorjaar van 1895, ten gerieve uitsluitend van kleine landbouwers aan te koopen, uitstekende granen en zaden voor den zaai. Zij wil dezen enkel tegen vergoeding van den inkoopsprijs en noodwendig hierbij ko mende onkosten, aan kleine bouwboeren overdoen, onder bepaling evenwel, dat van de granen niet minder dan éen half mud en niet meer dan 2 mud en van de zaden niet minder dan een vierde mud van ééne soort door eenzelfde aanvrager worden be steld. De betaling moet geschieden bij de levering in de handen van den Secreta ris, den heer W. Teengs te WIERINGER- WAARB de wijze van levering zal nader worden bekend gemaakt. In het vorig jaar, toan het bovenstaand door middel van de nieuwsbladen ter ken nis van belanghebbenden is gebracht, werd er een zeer gering gebruik van gemaakt, liet Bestuur neemt daarom de vrijheid zich tot de afdeelingsbesturen eu verdere belangstellenden in Hollands Noorderkwar tier te wendeo, met het beleefd verzoek huune medewerking te willen verleenen aan deze zeker hoogst nuttige zaak. Indien bijv. van uwentwege openbaar heid aan ons streven kan worden gegeven in uwe omgeving de kleine bouwers tot deelname werden aangemoedigd en de aan gifte bij een uwer werd opengesteld, was zeker al veel gewonnen. Vóór 20 Februa ri ontvangen wij gaarne bericht van het bij U aangevraagde. Wij bevelen deze zaak ten Zeerste bij U aan en zijn tot het geven van nadere inlichtingen gaare bereid." In de gemeente HEER-HU- GOWAARD waren op 1 Januari 1895 358 kinderen, waarvan 193 jongens en 165 meisjes tnsschen 6 en 12 jaar. Hiervan ontvingen in de gemeente onderwijs 184 jongens en 14-3 meisjes en buiten de ge meente 7 jongens en 6 meisjes; terwijl 2 jongens en 16 meisjes geen onderwijs ont vingen. Een moorddadige aanval* Zondagavond omstreeks 12 uur keerde de heer Fbewoner van de Martelaarsgracht te AMSTERDAM met een vriend uit den Stads-schouwburg huiswaarts. Op den Nieu- wendijk gekomen, werden ze lastig geval len door een aantal opgewonden lieden, blikbaar met slechte bedoelingen, daar herhaaldelijk gepoogd werd, kostbaarheden machtig te worden. De heer F. geen politie in de nabijheid ziende, verdedigde zich, toen men hem met messen bedreigde, krachtdadig, maar kon tegen de sterke overmacht Diets uit richten. Hij werd op verschillende plaatsen gewond en had alleen de voldoening, dat hij met een stevigen wandelstok, die kott en klein werd gesbgen, zijn aanvallers bloedige wonden kou toebrengen. Door een later t**r plaatse verschijnend politieagent werd hij naar het gasthuis ge leid en daar verbonden, Een ernstig ongeval trof gisterenavond een oppassend politieambte naar van het Centraal Commissariaat van Politie aan het Alexandersveld te 's GRA VENHAGE. In de wachtkamer voor de hoofdagenten was de rechercheur van politie Van den Doorn bezig zijn revolver schoon te ma ken, niet wetende dat er zich nog een scherpe patroon op bevond. Plotseling ging hel wapen en de kogel trof v. d. D. naast het rechteroog De ongelukkige zakte bewus teloos ineen eu overleed kort daarna. Pi.) Omtrent het Staphorster- boerfje schrijft iemand, die omtrent dien in het Overijselsche zeer bekenden per soon geheel op de hoogte is, het volgende aan het Utr. B.: Het Staphorster-boertje, genaamd Stj- geman (dr. Stegeman zooals hij in de wan deling veelal genoemd wordi), stamt af uit een boerenfamilie, waaruit sinds een paar geslachten plattelands-heelmeesters voortkwamen. Of de tegenwoordige Stege man dat ook is geweest, weet ik niet. maar wel weet ik, dat zijn kennis, stem nende op de ondervinding die hij van zijn vader erlde en putte uit de recepten, die t hij van zjjne ouders en wellicht voorou ders over heel», niet gehtel weg te cijfe ren is. Die kennis is een zuiver op ondervinding gebaseerde; dr. Stegeman, die eenvoudig en EeD geheimzinnige zaak. J. 1. Dinsdag overleed zeer plotseling de 22-jarige zoon van den vleeschbouwer H., wonende aan den Ringdijk der HAAR LEMMERMEER nabij Halfweg. Na huiselijken twist met zijn vader en broeder, ging het jongmenscli naar den stal, waar hij een half uur later in zittende hou ding dood werd gevonden. De geneesheer met de lijkschouwing be last, liet de hulp inroepen van een collega en beiden vonden een nader gerechtelijk onderzoek noodzakelijk de begrafenis, op Zaterdag bepaald, moest worden uitgesteld en het lijk met alle kleedingstukken weid VrijdagavoEd naar het Hoofddorp overge bracht. Naar men mededeelt, vertoonde het lijk een bloedende wond het bloed had ook de onderkleederen besmet. Hierbij dient nog te worden opgemerkt, Te Hilbringhausen (R ij n- heeft dezer dagen een echtpaar de diamanten-bruiloft gevierd. De man is 85 jaar oud eu de vrouw 83. Beide oudjes zijn nog buitengewoon kras, zooiat ze nog geregeld hun dagelijksch werk verrichten. Aan de jubilarissen werd een huwelijksjubi leum medaille uitgereikt, benevens een schrijven van den Keizer. W ie ik ben. In de vroeger vrije Rijksstad Frankfort a. M. stond eens een sneltrein naar Kassei gereed, de reizigers waren allen reeds ingestegen en de wag- gons meestal reeds geslotenalleen twee heeren wandelden heel gemoedelijk voor een coupé eersta klasse op en neer, in een ijverig gesprek. Beleefd groetend ver zocht de hoofdconducteur den heeren om in te stijgen. Zich om zijn woorden niet in het minst bekreunend, spraken de hee ren verdernog eens herhaalde de hoofd- couducteur zijn aanmaning, met denzelf den uitslag. De reizigers in den trein werden onge duldig en voor den derden keer treedt de beambte op de heeren tje en zegt„Ik moet dringend veizoeken in te stijgen, daar de tijd van vertrek reeds is verstre ken." Wilt u ons wel met rust laten" luidde het barsche antwoord. „Weet u niet wie ik ben ik ben de Keurvorst van Hessen!" „Zoo," zeide de hoofdconducteur, „dan zal ik u ook eens zeggeo, wie ik bei:.* Hij floot, sprong in den trein, en twee verbaasde gezichten keken den voortstoo- menden trein na. Een buitenlandsch blad bevatte onlangs de volgende annonce „Gemakkelijke manier om jaarlijks 3000 gulden te verdienen 1 Tegen inzending van vijf gulden wordt een onfeilbaar middel aan de hand gedaan door C. G., poste re stante enz." Een naief mensch zendt het gevraagde bedrag in, en ontvangt per omgaande het antwoord „Doe zooals ik." Te Jassy inRumenië heeft een afschuwelijk voorval plaats gevonden, dat den boer Manole Carncern bet leven kostte. De man wilde een varken slachten en op bet mcordadig gescheeuw van het beest kwamen een aantal groote varkens uit de buurt aanhollen, gooiden den boer op deu grond en scheurden hem, alvoxers hulp kon worden verleend, letterlijk in stukken D e hooge z ij den hoed. Niet in alles is China het land der achterste duisternis. Wij hebben er nog wel iets aan te danken. Zoo bijv. den hoogen zijden cylinderhoed. Deze soort hoofdbedekking, algemeen bemind in Europa wegens hare voornaamheid en practische strekking, heeft zijn oorsprong in het land der zijdecultuur Voor ongeveer 80 jaar werd op last van den veelbereisden Franschen natuuronderzoeker een hoed in Peking gemaakt, die deze meenam naar Parijs. Daar vond hij zooveel opzien dat de hoedenmaker Duport al spoedig er een namaakte; bij vond aftrek er. de eerste fabrikant verdiende er schat ten mee. Een flauwe grap. Een Ber- lijnsch winkelbediende had zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens een zoogenaamde grap, die slechte gevolgen had gehad. Hij kwam des morgens in den win kel, waar hij werkzaam was, in een eenigs- zins „vroolijke" stemming en had de aar digheid, een winkeljuflrouw te laten val len door den stoel, waarop zij wilde gaan zitten, weg te balen. Het meisje viel op den grond met hoofd tegen den muur, met het gevolg, dat zij een hersenschud ding kreeg, waarvan de gevolgen na drie maanden nog merkbaar waren. De winkel bediende werd ontslagen, kreeg slechts met moeite een andere betrekking. De recht bank overwoog, dat de schuldige reeds vol doende bestraffing voor zijn aardigheid had gehad en veroordeelde hem, in aanmer king nemende de „vroolijke" stemming waarin hij had verkeerd, tot vijftig mark boete. Meester. Zeg eens Piet, waar zijn je 9thoenen van gemaakt? Piet. Van leer, meester. Meester. Mooi. En waar komt het leer vandaan? Piet. Van de koe, meester. Meester. Heel goed. Zeg mij nu, welk beest voorziet je van schoenen en vleesch? Piet. Mijn voogd, meester. E11ende Vo1gens offici- ëele gegevens vertrokken in 1894 onge veer 14440 Italianen naar de Vereenigde Staten. In 1889 was het cijfer geklommen tot 26,609 en in 1894 tot 42,979. Decijfers zijn dus verdrievoudigd, terwijl iu de andere landen van Europa het aan tal emigranten vermindert. De cijfers zijn welsprekend. Een Parijs wagenmaker heeft een rijtuig vervaardigd, dat door e- lectrische accumulators wordt voortbewo gen, twee zitplaatsen heeft en zonder ver nieuwing der batterijen (21 elementen in 7 kistjes) anderhalf uur kan rijden met een snelheid van 20 kilometer in het uur. Het heek rijtuig met de batterij weegt 600 kilo. Hij is bezig met eea tweede rij tuig, voor 4 personen, dat bij een snelheid van 20 kilometer per uur gedurende 3 uren of bij 16 kilometer 6 uren dienst kan doen. Als men voor geregelde ver wisseling van de accumulators dépots in richt, zullen aldus electrische straatrijtuigen, geregeld dienst kunnen doen. In het Duitsche stadje Cremmen heerscht geweldige opschudding. Een van de aanzienlijkste bewoners der stad, die als direteur en bestuurder van een door verscheidene burgers opgericht liefda digheidsgesticht werkzaam was, reisde on- iaugs naar Berlijn,o nder voorwendsel dat hij inkoopen voor de inrichting ging doen, maar keerde niet terug. Toen twee dagen verstreken waren en de voorraad van het geen voor de inwonenden noodig was, was uitgeput, kreeg men kwade vermoedens en deed aangifte. Het bleek thans, dat de diiecteur alle gelden van het gesticht men spreekt van een cijfer van tachtigduizend mark heeft verduisterd en er mede cp den loop is gegaan. De grijsaards, die in het ge sticht woonden, hebben het doodarm moe ten verlaten en worden thans door de bur gerij onderhouden. Meu is den vingervlug ge o directeur nog niet op het spoor. Onlangs heeft men deproef genomen, om het metaalschuim (Schlac- ken) van de Rheinische ijzerfabrieken voor straatsteenen te bezigen. Te Mtiderich zal eene straat bij wijze van proef daarmede geplaveid worden. In vakkundige kriDgen is men van gevoelen, dat dit soort plavei sel beter bestand is dan dat van bazalt- steen. Een brochure van Casi- m i r-P e r i e r. De Estafette meldt, dat de afgetreden president Casimir-Perier binnen eenige maanden ouder den titel van SIX MOIS DE PRESIDENCE eene geruchtmakende brochure zal uitgeven, waarin hij, met bewijsstukken, het verhaal zal doen zijner gevangenschap in het Elyseum. Hij zal verder de vernederende rol doen kennen, welke men hem deed spelen, zij nen dagelijkschen strijd en de menigvul dige valstrikkeu, die men hem spande en waarvan hij bijna het slachtoffer was. Een spoorwegdrama. De trein van Fontainebleau naar Moret, had zich Vrijdag nauwelijks in beweging gezet, toen een reiziger derde klasse, met vrouw en kiudereD, die allen een even treurig aanzien hadden, zich plotseling op richtte en op zijn medereizigers zes re volverschoten loste. "V oordat iemand tusschenbeide kon ko men of de misdaad kon verhinderen, had" den de zes schoten reeds hun uitwerking. Het tweede schot doodde eeD reügieuse (Vincentaine uit het klooster Géuevraye by Nemours). De andere echolen wondden

Schager Courant | 1895 | | pagina 4