Traa?- „Ik behooT tot den hoogsten stand in bet land den werkenden stand die onderhoudt wie werken noch spiunen. Ik doe dat nit beginsel, niet om een arm zalige reden als het heertje in denzelfden wagen. Als uwe maatschappij mij behoorlijk behandelt, dan zal ik blij zijn weg te blijven nit het gezelschap van die vrome, brave zoogenaamde aristocraten op 2 of minder per week at gij ook doet, ik za! weerstand bieden en gemakkelijk rijden of gij het 2e of 200e klas noemt. Ik weiger te gehoorzamen aan wetteü, opgesteld door hen die leven bij bedrog en roof, als lord Haroilton. Ik zal zoo mogelijk gerief vragen voor den stand, waartoe ik behoor en als dat een misdaad is zal ik er trotsch op zijn, een misdadiger te wezen. Wie vrij wil zijn moet zelf zijn slag slaan. Lang leve de anarchie en naar den met de regeering Teeken des tijds. Mevroaw komt in de keuken en vindt daar ,een man.' „Wat beteekent dat, Mietje? Wat moet die man hier is do verontwaardigde a Kom mevrouw dat weet u ook wel zegt Mietje met een knipoogje, „u bent er nog jong genoeg voor!" Een hoogst eenvoudig middel, om brandwonden >te verzachteD, bestaat hierin, dat men het gebrande deel in water dompelt en het met een fijn pen seel met pepermontolie bestrijkt. De pijn zal aanmerkelijk minder worden en voor het ontstaan van een blaar beslaat geen gevaar meer. Een vorstlijk geneesheer. Eene belangrijke brochure van de hand van dokter Zeuker,deo geneeskundigen assis tent van hertog Karel-Theodoor van Beieren, vermeldt, dat de vorst reeds de tweedui zendste operatie der staar heeft verricht. De vorst behandelt vooral arme lieden en zijne gemalin assisteert hem bij dit liefdadig werk, door de zieken te ondersteu nen en de noodige-oogwassingen te ver richten. Een misverstand. Tot welke verwarring eene bijna ge lijkluidende uitspraak van woorden, die een geheel verschillende beteekenis heb ben, aanleiding kan geven, ondervonden drie Proteatantsche dames, die voor eene onweersbui gingen schuilen in eene kleine kerk te GlentarifF, in Ierland, waar juist de mis gelezen werd. De dienstdoende priester, die wist wie zij waren en haar eene beleefdheid wilde be wijzen, fluisterde een kerkbeambte toe „Breng drie stoelen (c/tairs) voor de Protestantscbe dames." De man verstond hem echter verkeerd en riep oogenblikkelijk Drie hoera's cheersvoor de Proles- tantache dames 1' waarop de gemeente dan ook dapper driemaal „hoera"! riep; terwijl de arme priester geheel verbluft stond. Het zijn niet alleen m i 1- lionairs, die niet weten wat met hun geid te doen. Het Journal Officiel geeft een lijst met de namen van ruim 2700 per sonen, die hun geld op de spaarbank heb ben gebracht en daarna geen teeken van leven meer hebben gegeven. De inlagen varieeren tnsschen 5 centimes en 1200 fr., eu het geheel bedraagt de aanzienlijke som van 850,000 fr. De meesten van dezen keukenmeiden en dienstboden en verder zeelieden en soldaten, beambten en kleine renteuiers er is slechts één journalist onder. Bekwame straalmusici. Ds bekende Parijsche cbansonnettenzangeres Eugenie Buffet, een mededingster van Yvette Guilbert, begon den 2en dezer met eene Collega van het cafécoDceit en twee journalisten, eene tournee door Parijs. De beide dames zingen populaire liedekens, terwijl de heeren journalisten zich welwil lend hebben belast met het accompagne ment door viool cd guitaar. Als straatmu zikanten gekleed, trekt het vocral en in strumentaal quartat door de geheele stad, van huis tot hnis zingend en bedelend. Een proef, die de vorige week werd geno men, leverde 200 francs netto opbrengst per dag, zonder dat iemand vermoedde, wie de muzikanten waren. Aangemoedigd door het schitterende resultaat, besloot de troep het plan door te zetten. Een groote volksmenigte woonde eergisteren het con cert bij, dat de reizende muzikanten vóór het Grand-Hotel gaven. Het geheele po pulaire répèrtoire werd ten gehoore ge bracht en da ontvangst was schitterend. De opbrengst is bestemd voor een liefda dig doel. —•Ineen draaimolen. Aan een zeer bekende Parijsche actrice, mej. Cassive, is op de kermis te Neuilly een ernstig ongelnk overkomen. Zij had plaats genomen op een paard van den stoomdraaimo'.en, doch gleed uit. Ten einde niet te valleD, hield zij zich kramp achtig^ aan de stijgbeugels van het paard vast. Zij gleed echter steeds lager en on danks de kreten der omstanders, draaide de molen steeds sneller rond, totdat de ongelukkige ten slotte losliet en door de mindel pnntvliedende kracht tegen de straat werd geworpea. Mej. Cassive werd *rij ernstig gekwetst. Het gedrag van den eigenaar van den molen heeft een niet te beschrijven veront waardiging opgewekt. De man verklaarde, dat hij den molen niet wilde laten stop- omdat dan zijn ketting brak, daar g««u rem hadl HET STRO O. Vraagt men tegenwoordig ouden randa- geu over deu kolossalen handel, welke er in stroo gedreven wordt, dan zullen ze schouderophalend hierover hunne bewon dering, zoo niet hunne ontevredenheid te kennen geven- Siroo zeggen ze, behoort op de mest vaalt en deze over 't het land, want enkele landheeren hebben het grooie nut van het stroo voor de landerijen terecht ingezien en daarom in de hnnrcootrakten uitdrukkelijk vermeld, dat de boer geen s'roo mag verkoopen. Dat het stroo tegenwoordig voor vele boeren en industrieelen een belangrijk arti kel is, behoeven we niet nader te verklaren, wanneer we slechts wijzen op het feit,dat er fabrieken met eenige tientallen arbei ders zijn, waarin niets dan stroo verwerkt wordt. Dat het gebrnik van stroo niet eene nieuwigheid van den laatsten tijd is,bewijst ons de grijze oudheid, toen het stroo reeds bij het bakken van steenen gebruikt werd. Slaan wij de Heilige schrift op, dan le zen wij in Exodus V vers 7, dat de Egjp- tenaren het gebruikten bij het vervaardigen van ticbelsteenen en dat de Israëliten 't stroo, dat zij daarvoor vroeger ontvingen, later zeiven moesten verzamelen. Tegenwoordig wordt veel stroo gebruikt tot strooiïng en voeding van het vee, voor zooverre het hiertoe geschikt is en dient dan tot bemesting van het land. Hier en daar wordt het op het land waar het groei de, verbrand en weder over het veld ge strooid, zooals het koolzaadslroo. Ofschoon het verbranden dikwijls ge schiedt, omdat men ermede verlegen is en het 't werkloon niet waard schijnt, is dit niet goed te keuren, omdat bet elders nuttig kon aangewend worden en ten twee de omdat daarbij veel brandstof nutteloos wordt verbrand. Veel stroo wordt ook gebruikt voor dek- stroo of om voorwerpen te beschutten te gen de koude van den nacht of van den winter. Het maken van stroo-matten kan hier of daar als werkverschaffingsmiddel in den winter aanbevolen worden, evenals men de bevolking der gevangenissen duizenden stroohulzen voor flesschen laat maken. Te vens het wordt veel gebruikt bij verschil lende vakken van nijverheid, denkt slechts aan het stroocartoD, bijenkorven, mandjes enz. Boekweitstroo heeft men gebezigd om er eene kleurstof nit te vervaardigen. Wij ge bruiken wel geene schoenen van stroo,noch voor ons, noch voor onze paarden, zooals de Japanneczen, maar wij maken er loch hoeden var, en wel veel meer dan men oppervlakk-g zou denken. Meo zou toch niet vermoeden, dat het vlechten van stroo alleen, in een paai steden van Engeland aan 100.000 menschen, meest vrouwen, werk verschaft, dat jaarlijks op p. m. 2G millioen guldens wordt geschat. Sommigge streken waren lang beroemd door hun fraai tarwestroo, dat zeer gezocht was voor vlechtwerk. Stijve kleigronden bren gen geen goed stroo voort, maar lichte rijke zandgronden zijn daarvoor het meest geschikt. Enkele gronden, die goed stroo oplever den maar geea tarw «gewas van beteeke nis, werden uitsluitend voor het stroo be bouwd, betgeen aan de bceren veel voor deel schonk. Blijkt de stroohandel in Engeland van veel belang te zijn, niet minder is dit in andere lauden het geval. In Italië heeft de stroonij verheid eene jaarlijksche opbrengst van meer dm 20millioen gulden. Daar deze nijverheid reeds lang gevestigd was in Lombardije en Toskane, is het belang rijk te weten, welke wijze van verbou wing en bereiding men daar volgde. Het zaad, dat men daarvoor gebruikt, is een kleine ronde tarwekorrel „grano nar- zolano" zijnde triticum turgidum, een variëteit van tarwe, die niet schijnt te verschillen van de vroegere, die in veel streken van Engeland verbouwd wordt. Het bovenste gedeelte van het stroo wordt voornamelijk gebruikt voor vlechtwerk. Dit stroo wordt meest verbouwd nabij Florence en op de heuvels aan beide oe vers der Arno. Het stroo wordt uitgetrok ken, wanneer de aar nog in eenen weeken en melkachtigen toestand isdaar het ko ren dicht gezaad is, bekomt meo dun en kort stroo. Het wordt dan gedroogd door het bij fra-i weer don over den grond uit te sprei den daarna wordt het in bossen gebonden en aan hoopen gezet, zoodat het ook in wendig geheel droog wordt. Wanneer het ongeveer een maand zoo gestaan heeft, wordt het in een land uitgespreid en bloot gesteld aan de inwerking van den danw, het zonlicht en de lucht, zoodat het kan bleeken. Gedurende die bewerking wordt het gedurig gekeerdis dit geschied, dan wordt het onderste eind afgesneden, ter wijl het bovenste gedeelte met de aren er aan, voor het gebruik [overblijft. Dit ge deelte wordt dan onderworpen aan de inwer king van stoom en aan de berookiDg van zwavel, tot het voldoende gebleekt is daarna is het voor het gebrnik gereed. De rabarber. De rabarber is geroepen, in de toe komst een gewichtige rol »e spelen bij het toebereiden onzer spijzen. Haar aanplanting neemt steeds toe en na weinige jaren zal zij naar alle waar schijnlijkheid in den tuin van den arme, zoowel als in dien van den rijke te vin den zijn, om de eenvoudige reden, dat zij tot allerlei doeleinden kan gebruikt wor den, Jat haar aanplanting in het geheel geen moeilijkheid heeft, dat zij vele ja ren duurt en het ruwe klimaat niet ducht. Om de uitbreiding van zulk een nut tige plant aan te moedigen, zallen vrij iets over haar gebruik, wat het bereiden van confituren betreft, mededeelen. Volgens den schrijver, die de confitu ren der rabarber sterk aanbeveelt, moet men om die te maken, op de volgendewijze te werk gaan Wanneer de stelen goed ontwikkeld zijn, plukt men ze en schilt ze voorzichtig af dan deelt men ze in kleiue stekken, die men vervolgens in drie of vier deelen splijt. Daarna zet men ze in een groote ondiepe paD op het vuur, mst een weinig water er bij, maar vooral zeer weinig,om dat de plant door het koken zelt genoeg walerdeelen voortbrengt. Zoodra de rabar ber gekookt heeft, doet men hanr in een vergiettest, om haar van het overtollige water te ontdoen; daarna zet men haar weer op het mor, met een weioig suiker. Nu laat men haar koken, totdat de suiker goed gesmolten is, voegt er eenige drup pelen oranjewater bij en doet haar in pot ten. Deze confituren kan men bereiden, soolang er bladeren aan de rabarberplant groeien en dat heeft plaats tot het in vallen van de vorst. Men kan op de meest een- voodiga wijze een aardig effect verkrijgen, wanneei men een open denneappel in eeu vochtigen bloempot zet, daaromheen en op den appel aarde strooit, en dan vogelzaad. Indien men zorgt de aarde vochtig te hou den en het zaad juist tusschen de schub jes van den denneappel heeft aangebracht, verkrijgt men binnenkort een pyramide van frisch groen, die zich uitsluitend leent tot houden van bloemen, j Het geeuwen is een voor treffelijk middel ter versterking van het menschelijk organisme. Diepe ademhalin gen over 't geheal zijn versterkend voor de borst en de longen. Van geneeskun dige zijde wordt verzekerd, dat het uit steken van den arm en het uitbreiden van de borst, wanneer men geeuwt, de beste vorm iï voor kamergymnastiek, inzonder heid voor hen, die nogal aan benauwdheid lijden. Het aardappeleneiland. Jtsev, het grootste der eilanden van 't kanaal, hetwelk een zeer gelijkmatig warm klimaat bezit, is ongeveer voor een derde gedeelte met aardappelakkers bedekt. Te Londen beheerscht de aardappel van Jer sey, die zeer vroeg wordt geoogst, de markt en men betaalt er de hoogste prij zen voor. Ieder jaar wordt de omzet grooter. In 1893 werden voor 750.000 pond sterling (l pond sterling is 12 gulden,) dus voor 9 miljoen gulden aan aardappelen van Jersey naar Engeland uitgevoerd. In den mond van het volk heet het eiland daar om kort en goed „het aardappel eiland". Een treurig ongeluk te Londen. Een droevig ongeluk kostte verleden week te Londen aan vier personen het leven. De werkman Arthnr Rutter wilde in een rioolput te East-Ham afdalen om dien te reinigen, toen zijn makker Digby hem naar beneden zag storten. Hij snelde tar hulp, doch verdween eveneens in de diepte. De hoofdingenieur van het werk, mr. Mills, werd op de plaats van het onheil ontbo den, Toen hij over den raud van de put keek, verdween hij op zijn beurt in de duistere diepte en den werkman Dnrant overkwam hetzelfde lot. Toen eerst bleek het den rioolreiuigers dat waarschijulijk een ontsnapping van verstikkende dampen de oorzaak was geweest van de verdwij ning dei vier mannen. Eén hnnuer, Whorman genaamd, besloot, zich aan een touw in de diepte te laten afdalen. Na vruchtelooze pogingen gelukte hem met be hulp van een ander, niet minder moedig werkman, de lijken der slachtoffers naar boven te brengeD. MANNA. Het is over het algemeen nog tamelijk weinig bekend dat de mannaregen in het Oosten, die den Israëlieten in den woes tijn van den hemel werd toegezonden, een dikwijls bemerkt verschijnsel is, dat zich zeer natuurlijk laat verklaren. Het „Hemelsbrood* was in Bilajet Di- arbelzir in Mesopotamie gevallen; 't werd door den Belgischen consul te Aleppo aan het Belgische ministerie gezonden eu van daar naar de academie van wetenschappen in Brussel, waar men het nauwkeurig on derzocht. En dit was van zeer veel waarde, want de mannaregens wareD reeds door vele couranten besproken geworden en deze berichten hadden de meest vreemde en uitioopende meeniugen verspreid. Het was reeds vele jaren geleden bewezen, dat het Hemelsbrood niets anders is dan een soort mos. Het was ook vastgesteld, dat dit op steenen groeit en als de meeste mossoorten de eigenaardigheid heelt, op de meest onvruchtbare en droge plekken te kunnen leven en zich te kannen ont wikkelen. Dit mos heeft echter nog eene bijzon dere eigenaardigheid; onder bepaalde om standigheden maakt het zich van de stee nen los, zoodat het vrij is. Door plotse ling ontstane winden kunnen dan deze kleine en zeer lichte lichaampjes, die soms geheele heuvelreeksen bedekken, ver voort gedragen worden en op andere plaatsen als regen neerdalen. Verder staat vast, dat dit manna geen onbeduidende hoeveel heden voedende stoffen bezit, zooals wij dat ook van andere soorten mos weten. Zoo is het bijv. ook met bet rendiermos, dat dikwijls dagen lang het eenige voedsel is voor de rendieren, en in groote massa's voorkomt. Wij zien dus, dat de mossoorten, die bij ons nauwelijks voor iets gebruikt worden, in do kende streken en in de tropische hitte van groote beteekenis voor de menscben zijn. Een goed accoord. Gedurende de pauze der plaats gehad hebbende opvoering der „Walküre" in den Stadsschouwburg, ontmoeten twee jon ge advocaten elkander en het gesprek kwam op Wagner's muziekdrama. Men was het 07er de meerdere of mindere muzikale waarde van het werk niet eens. „Och, wat weet jij er van Je weet niet eens wat een goed accoord is riep er een. »Js, dat weet ik we),« was hel ant woord, „vijf eu twintig procent." Een moord volgens Chi- neesche methode is in het dorp Umpler- stedt nabij Weimar op den logementhou der Ritter door zijn vrouw gepleegd. Juf frouw Ritter, die het met haar man niet best vinden kon, had in een conrant een artikel gelezen, dat een nauwkeurige be schrijving gat van de wijze, waarop Chi- neesche vrouwen 6oms haar echtvrienden vergittigen. Zij schrappen daartoe blik tot fijn poeder en koken dat in het eten van hem, dien zij zullen dooden. Deze methode leek der logementhondersvronw zóó doel matig toe, dat zij za ook in praktijk wil de brengen. Zij kocht daartoe een kinder trompetje en schrapte daar een dosis poe der af, die haar voldoende voorkwam en die zj vervolgeus in het eten van haar man kookte. Het middel beantwoordde aan de verwachtingde man stierf en er werden geen sporen van een onnatuurlijken dood waargenomen. De weduwe verkocht het logement en vestigde zich te Ecfnrt en waarschijnlijk zou de misdaad nooit uitge komen zijn, wanneer niet een brief aan haar gewezen dienstmeid, die haar mede plichtige was, aan een verkeerd adres was bezorgd en haar zoodoende verraden had. Een strijd om de eer. In het dorp Saa Mateo bij Ferrol ont stond dezer dagen een bloedig gevecht ter gelegenheid van een kerkfeest. Toen de processie de kerk wilde verlaten, was het de vraag wie het beeld van den schat patroon moest dragen. Dit was de aanleiding tot een heftti- gen strijd, waarbij van stokken en revolvers werd gebrnik gemaakt. Veertig personen werden gewond. Eenoud man, armoedig maar toch met een zekere keurigheid ge kleed, kwam zich te Parijs als vagebond bij de politie aangeven. Hij verklaarde te heeten markies De L. en 65 jaar oud te zijn; hij had tot hiertoe een pensioen van 800 frs. gehad, maar nu was dat op de helft verminderd, hij was zondei dak en stierf letterlijk van honger. De politie gaf den armen man wat te eten en liet hem op sluiten, zoodat hij althans eenige dagen zal kunnen eten en op een bed slapen. Om paarden tegen het las- tige steken van vliegen te beschermen. Daartoe wassche men de moest geplaag de deelen met een oplossing van azijn en water. Een mengsel van 1 liter azijn in 1 liter water, is meestal voldoende. Men kan anders de oplossing wat sterker ma ken. Een kunstoor. Tengevolge van eeu operatie aan het linkeroor bij een lijder in het Queen's Hospitaal te Birmingham, werd een gedeel te vau het uitwendig oor weggenoman. Daarop werd eeu kunstmatig oor van was vervaardigd, dat in vorm en grootte met het rechteroor oyereeokwam. Naar het al dus verkregen model werd toen een oor van gevulcauiseerd caoutchouc eu alumini um gemaakt, dat gekleurd en gtëuiailleerd werd in dier voege, dat het in overeen stemming met de gelaatskleur was. Een kunstmatige bevestiging (zooals b. v. het garnituur van een bril) was overbodig om het kunstoor op zijn plaats te houden de aanhechting aan het hoofd geschiedde door een verzadigde ^oplossing van mastik in absoluten alcohol. Het zal langzamer hand moeielijk worden echte van nage maakte menscben te onderscheiden „Mndbl.' Om de deugd te onderw ij zen moet men zelf deugdzaam zijn. Ook zou meu dikwijls met de opvoeding der vaders moeten beginnen, alvorens zij ge schikt zijn zich met die hunner kinderen bezig te houden. Uit Londen wordt de vol- gende roovergescbiedenis gemeld. Me vrouw Gordon, een vermogende dame, van wie verteld wordt, dat zij zich met spe culaties bezig houdt, had ouder haar ken nissen ook een Duitscher, Heibert Krahn, genaamd. Dezer dagen bezocht hij haar en noodigde haar uit eens bij hem te ko men. Zij moest dan tevens een goede som gelds bij zich steken, want hij had een mooie speculatie op het oog, die ze ker zou gelukken. Zij beloofde te komen en op den bepaalden dag kwam Krahn haar met een rijtuig afhalen en reed met haar weg. Na eenige tijd hield het rijtuig voor een prachtige villa stil in de nabijheid van het Chaphhampark. Krahn steeg uit, klop te aan de deur en een bediende in livrei deed open. Krahn sprak eenige woorden met hem en keerde daarna naar het rijtuig teragjOm mevrouw Gordou bij het uitstij gen Oehnlpzaam te zijn. Nanwelijks waren zij echter biuneushuis of de deur werd ge sloten en in hetzelfde oogenblik zag Me vrouw G. zich door vier mannen omringd. Een van hen drukte haar vlag een prop in den mond terwijl de anderen haar hand boeien aandeden, waarna men haar naar een kamer sleepte. Deze kamer was evenals het geheele huis leeg. Hier werden haar op het be vel van een der mannen de kleeren van het lijf getrokken en de oorringen afhan dig gemaakt, ha»r ringen van de vingers genomen en haar de geldzak ontstolen. Zij had daarin ongeveer een bedrag van f 36000 aan banknoten. Hierna verliet Krahn het hnis, aan de andere mannen een geladen re volver gevend vcor het geval dat mevrouw G. op de een of andere manier weder stand zon willen bieden. Na twee nren kwam Krahn terng; hij had de bankno ten in zilver omgezet. Hierna deed men de gevangene haar boeien af en noodzaak te men haat eea stuk te teekeDen waarin zij verklaarde haar woning en andere ei gendommen voor f 15000 verkocht te neb ben. Drie dagen en drie nachten bleef zij gevangen, gedurende welken tijd men haar meubelen verkocht. Hierna moest zij een verklaring teekenen, dat zij Krahn en zijn medehelpers nooit zon vervolgen en hen haar meubelen geschonken had. Toen zij dit alles gewillig gedaan had, verlieten de mannen het hnis en kon ook mevrouw G. eenige oogenblikken later weggaan. Zij was echter zóó angstig, dat haar weer iets overkomen kon, dat zij eetst na eenigen tijd weer normaal was en de politie van het eeu en ander in kenDis stelde. Het is de politie tot heden nog niet gelakt ondanks de duidelijke aanwijzingen van mevr. G. de daders in handen te krijgen. I nde nabijheid vanBerlijn zijn onlangs proeven genomen met een traptoestel, waardoor tegelijkertijd dooréén man twee draaibanken, een boortoestel en een blikschaar in volle beweging werden gebracht. De uitvinder, de heer Ganswindt maakt zich sterk dat één man, die tot dusver door trappen slechts een tiende, hoogstens een vijfde paardenkracht arbeid kan teweeg brengen, het tot een halve brengen kan, en zulk een toestel door 4 arbeiders bediend, zelfs bijna 4 paarden krachten kan bereiken. Met zulk een toe stel toonde hij ook aan, dat éen man een ploeg kan voortbrengen en dan arbeid van twee trekdieren kan verrichten, zoodat een knecht overbodig wordt. Ook voor het voortbrengen van rijtuigen en booten is dit traptoestel geschikt gemaakt. De uit vinder wil net bovendien bezigen voor een vliegwerktuig, dat vleugels van 14 meter lengte heeft, uit aluminium en danne sta- le banden vervaardigd die, met den man samen slechts 75 kilo wegen. Uit dedooden opgestaan. Een vreemde historie wordt bericht uit Rushud. In het vorige jaar werden twee vrouwen opgenomen iu de psychiatrische af- deeliug vau het gasthuis teKichenew, de een was afkomstig van Belzy, de andere uit het district Chotiu. Door een ongeloofelijke ach teloosheid verwisselde de administratie de papieren der beide zieken. Een van hen stierl en men zond toen bericht vaD over lijden naar den echtgenoot der overblijven de. Deze echtgenoot huwde voor eenige weken voor den tweeden keer; weinige da gen na de plechtigheid zag hij, tot zijn groote verbazing zijn eerste vrouw het echtelijk huis binnentreden. Men geloofde eerst een verschijning te zien en de justi tie heeft tnsschenbeide moeten komen, om de idantiteit der ongelukkige vronw vast te stellen. Uit vrees gestorven. Een jonge kunstenares, slechts 17 jaren oud, is bij haar debuut—optreden vau angst plotseling gestorven. Margherita Onoiatie moest debnteeren te iterbo in Bataille de Dames, maar bij hare opkomst werd zij overvallen door eene zoo geweldige vrees, dat zij neer viel. Men moest het gordijn laten vallen en de voorstelling staken. Ondanks alle zorgen van den geneesheer was het arme meisje tien minuten later dood. Een halfjaar geleden nam luitenant von E. van het tweede regiment uhlanen der garde te Berlijn, een wedden schap aan, dat kij iu zes maanden een os zon dresseereD, zoodat hij er mede voor het front der troepen kou rijden. Verleden week was de termijn verloopen en moest de luitenant met zijn os voor deu dag komen. Dit geschiedde op de rij baan der kazerne, in tegenwoordigheid van de wedders en een aantal cavalerie-offi- cieren. Luitenant von E. heeft indetdiad een jongen os nagenoeg geheel als remonte- paard gedresseerd hij stapt, draaft, galop peert naar rechts en naar links en ge hoorzaamt aan eiken druk der kuie van zijn berijder. De opvoeding werd evenwel nog niet voldoende geacht, omdat het dier niet in een kring kon loopen. Daardoor verloor de luitenant zijn weddenschap. Een meester inbet vein" zen verscheen dezer dagen voor het ge rechtshof te Jenichehir (Tarkije). Het was de 29—jange koetsier van een rijken grondbe zitter aldaar, die gedurende veertien jaren voor stemme had gespeeld. Als havelooze knaap werd hij door den goedhartigen bejr van de straat opgenomen eD het duurde niet lang of hij had diens volle vertrou wen gewonnen. De bey leerde den knaap, die zich voor stom liet doorgaan, de be handeling vau paarden, ram hem weldra als koetsier in dierst en behandelde hem voorbeeldig. Niettemia misbruikte hij kort geleden het vertrouwen van zijn heer, door

Schager Courant | 1895 | | pagina 3