SINT-MAARTENSBRUG is deze niet versierd geworden door de dames die de eerepoort versierd hadden, maar door den heer Swarthoff en zijn gezin, bijgestaan door een vier-tal gebaren. eerst ingeschreven voor f808, maar wilde dit bod nog met 3 verhoogen. Hij veegde toen alleen de 8 uit en stel- De wielerwedstrijd zal 12 Augustus a. s. te BARSINGER HORN worden gehouden, op den weg loopende van de Herv. Kerk tot het locaal van de heer Oatjert. Het gerucht door de Alkmaarsche courant verspreid, dat de heer Witte- veen te Barsingerhorn zal meerijden, moet onwaar z\jn. Het Vaderland uxh deelt mede, dat de heeren W Meteen, Jaap Eden en BeltenherU te Antwerpen Maandag en Dinsdag zullen uitkomen. In de drie R.K. parochiën der gemeente GINNEKEN (bij Breda) werd Zondag van den kansel bekend gemaakt, dat het i ien dag geoorloofd was, koren binnen fe rijden. Den gehee- len dag werd dan ook, voor zooveel bet mogelijk was, druk gereden. De boeren moeten dit jaar zien, dat zij het koren tusschen de buien door in de schuren krijgen. Iemand die rao-gen op het Spui te gisteren- 's GRAVEN- Maandag 12 Augustus zal te CALLANTSOOG het vijf en twin tig jarig- jubileum van den heer Hulst als burgemeester, worden herdacht. E- venals in de gemeente Zijpe, schijnt ook hier en daar schoolfeest te zullen plaats hebben. De jubilaris zal met een groote rijtuigstoet van uit zijne woning naar Callantsoog geleid worden. Er is sprake van dat de gezamelijke festivi teiten zullen worden besloten door een schitterend vuurwerk, hetwelk den heer Hulst zal worden aangeboden. ge van f600 vond, en het onmiddolijk aan den eigenaar, een spekslager, terug bezorgde, ontving tot belooning voor zijn eerlijkheid een stukje bloed worst! Landbouwfeest te EDAM. Donderdag-morgen 8 Au gustus 1895, des morgens te half acht, brandde de boerenplaats van den heer P. Rampen aan de PETTEMERKLUFT, in de Zijpe, tot den grond toe af. Als oorzaak wordt opgegeven hooibroei, in welk hooi reeds denzelfden morgen ge spit geworden was. Niets kon gered worden; gelukkig was alles verzekerd maar laag. De plaats behoorde in eigendom aan de Algemeene Armen van de Z (j p e. Ruim honderd wagens hooi werden een prooi der vlammen. De brandspuit van BURGERBRUG was aanwezig. -Te AMSTERDAM zal 1 No vember eene bijeenkomst worden ge houden, van predikanten, kerkeraadsle- den en leden der Ned. Herv. Kerk. In i die bijeenkomst zullen verschillende 1 vraagstukken betreffende kerk, evange lisatie, onderwijs, armenzórg, ziekenver pleging en volkszonde besproken wor den. Een snuggere van de bo venste plank! Op eene publieke veiling eener boer derij te KOLLUM (Friesland) stond op een bordje geschreven f 1108. Toen de notaris dit bod mededeelde, riep de bie der, dat dit veel te hoog was, maar dat het bordje onderstboven moest ge keerd worden. Natuurlijk was het toen nog hooger want nu verkreeg men de som van f8011. Ook mis! riep de inschrijver; de nul moet er uit; ik bedoel f 811. Gelukkig dat de notaris last gaf, dat opnieuw moest worden ingeschreven; er was namelijk ook een bordje, waar op f 666 stond, hetgeen, als men het omkeerde, f999 kon zijn. Hoe was de vergissing van den in- PLAATSELIJK NIEUWS. schrijver van f8011 ontstaan? Hy had conclusie, dat ook daar bet onderwijs vau deuking van het 50-jarig bestaan der Maat- m»ti« uitbroeden van eieren werd rriet Wat betreft de groengemaakte zaal te vriendelijke zonneschijn begeleidde hen den ganschen dag. Uit den trein van 7 uur 4 van hier vertrokken, kwamen zij ruim 9 aur in de hoofdstad aan. Na een kijk-1 de daarvoor de 11 in de plaats! het kol >ss»Ia Verslag «Ier vergadering van deu Raad der geureer te Barsin gerhorn, gehouden op Dinsdag deu 6 Augustus 1895, des namiddags ten 2 ure. Afwezig den lieer Blaanboer. Na opening der vergadering, lezing en rdkeoring d-r notnlen, werden de volgen- stnkken gelezen: 1. missive ven Ged. Staten houdende toezending van het goedgekeurd besluit van den Raad tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrooting dienst 1891. 2. procesverbaal van kasopneming, waarnit blijkt, dat op het tijdstip der op- nemingjin kas was, een bedrag van f 25.07'. 3. schrijven van het Bestuur der af- deeling, Barsingerhorn van de Noord-Hol- laodsohe Vereeniging „het Witte Kruis', hoadende dankbetuiging aan den Raad voor de gunstige beschikking op het ver zoekschrift otn een regeDwaterbak bij de scbool te Kolhorn te mogen maken en iu het bijzonder aan B. en W. voor de door hen gedane moeite in deze zaak, tevens berichtende, dat, wanreer de bak in exploi tatie is gekomen, deze voor het publiek geopend zal zijn des morgens van 8 8 uur en des avonds van 6 8 uur. Aangenomen voor kennisgeving. 4. een adres van hetzelfde Bestuur, waarbij het de aandacht vesiigt op den toestand der arbeiderswoningen in deze ge meente en wel voornamelijk te Kolhorn. Volgens dit adres verkeeren vele wonin gen in zoodanigen staaf, dat zij geheel in ■trijd zijn met de meest bescheiden ei- Bchen der gezondheidsleer. Dat dit een zeer nadeeligen invloed heeft op den ge zondheidstoestand der bewoners, behoeft geen betoog. De reeste zieken en ziek tegevallen komen jnist voor in de ellen digst ingerichte woningen. Daar deze woningen voor een zeer ge ringen prijs verhuurd worden, komen arm lastigen uit andere gemeenten, hierdoor je in en om bet koljssala station te hebben genomen, werd een wandeltocht uaar Je Artis aanvaard eu onderweg na tuurlijk op de voornaamste gebouwen en punten gewezen. In de Artis was al het vreemde nieuw en aantrekkelijk, inzonderheid moet bier bij genoemd worden het bezoek aan het Auquariom, waar een uitstekende en tevens aangename verklaring gegeven werd van de verschillende dieren ia de bassins, dit geschiedde door een der beambten van de Artis. Dit bezoek paarde inderdaad het nnttige en leerzame aan het aangename. HAGE een spaarbankboekje ten bedra- aangelokt, naar deze gemeente en ziju na korter of langer tijd ten laste der gemeente. Het bestuur wijst verder op de midde len, die volgens zijn oordeel, zouden kun nen dienen tot bestrijding en voorkoming van dergelijke ongewenschte toestanden eu wel door 1. het verscherpen van toezicht en het nauwkturig toepassen van de bepalin gen op het bouwen en sloopen van hui zen in deze gemeente. 2. uitbreiding dezsr bepalingen; 3. bij eveutuëelen openbaren verkoop van perceelen, die niet aan de eischen voldoen, deze voor rekening der Gemeente aan te koopen en te sloopen. Het bestuur meent dat door toepassing dezer middeleu de gezondheidstoestand zouden worden gebaat en bevorderd eD bovendien de toenemende aanwas van ar me gezinnen zoude worden belet, midde len dus, die, bf geene opofhringen van de gemeentekas vragen, bf, zoo zij deze ei schen, ruimschoots wordiu teruggevonden in besparing en mindering van armen zorg. Op voorstel des Voorzitters wordt be sloten dit adres in de volgende vergad' - ring te behandelen. Achtereenvolgens worden hierna vastge steld de volgende rekeningen. Die der Gemeente inkomsten i 18769,76 uitgaven 1 18672.02 Na een stevig middagmaal in een der volksgaarkeukens van de maatschap pij tot Nat van 't Algemeen gebruikt te bebben, werd de tocht voortgezet naar de Tentoonstelling, waar de jongelieden zich naar hartelust vermaakten. Het interessant Oud-Holland boeide hen zeer en het vermakelijke Doolhof bracht een gulle pret te weeg. Belang rijk was mede het bezoek aan het ,don- kere Afrika* waar een uitlegger de noo- dige verklaring van 't inderdaad indruk wekkend, maar schoon panorama gaf, dat o. a. de ontmoeting van den bekenden reiziger Stanleij met Eario Pacha voor steltZulk een aanschouwelijk voorstelling van het hart van Afrika is niet alleen aantrekkelijk maar wetenswaardig. Een bezoek aldaar is aan te bevelen, het schoone doek verwierf de gondsn medail le en het ee rek ruis. Voor het bezoek aan het Hoofdgebonw was het inmiddels wat laat geworden, maar er viel ook zooveel te zien, te genieten en te bewonderen dat de tijd, hoe lang ook genomeD, omvloog eD werkelijk nog te kort was. Een wandeling door het verlichten Amsterdam, de Kalverstraat niet te ver geten, besloot hem programma. Met den trein van 12 nur kwamen de jubelende kinderen hier terug, waar belangstellende ouders en anderen de hoogst voldane rei zigers opwachtten, die zeker van deze reis indrukken hebben gekregen, welke nim mer uit het geheugen gewiseht worden. Een woord van hartgrondige» dank aan hem, die de kinderen dit heerlijk genot verschafte, mag hier niet Vergeten worden. Heden nacht brandde in 't KOEGRAS de door „Jb. Smit" be woonde plaats af. Slechts een paar bed den werden gered. Dit is de vierde maal in den tijd van veertien jaar, dat deze plaats verbrandt. Vermoedelijk oorzaak hooibroei. Den len Augustus trad in een Oprijs-lach dorpje teo onderwij zer in dienst. Toen den eersten morgen het sperluur zijner leerlingen aldaar was aangevangen, verliet hij weder in stilte zijtje school en standplaats en is niet te ruggekomen. Te MIDDELBURG is een kleurlooze Kiesvereeuiging opgericht, uit sluitend voor de caodidsatstelling van leden van den Gemeenteraad. Deze Ver eeniging zal niet op de politieke richting van de candidaten letten, doch alleen aan bevelen die candidaten, die tot de grootst mogelijke bezuiniging van gemeente-uit gaven willen medewerken. De Vsreeniging telt aanvankelijk onge veer 40 leden. batig saldo f 97.74. van het Alemeen Burgerlijk Armbestuur; uitgaven f 8345.825 ontvangsten f 8248.16 nadeelig saldo f 97.66s. van het Weeten-Armbestuur ontvangsten f 4019.67 uitgaven f2715.01' batig saldo f 1304.65'. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden, de heeren: D. Spaans en B. Baat verden door de heeren Roekstra en G. Beers nagezien en wordt tot toela ting geadviseerd. Hiertoe wordt met aigemeeDte stemmen besloten. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter dsze vergadering, en gaat de Raad in comité ter behandeling van re clames Hootdelijken Omslag. Men schrijft ons uit AN- NA-PAULOWNA d. d. 9 Aug. Gisteren was het voor een 25-tal kin deren, waarvan de meesten met 1 April j.1. de school verlaten hadden, een genotvolle dsg. Zij zouden als belooning voor getrouw schoolbezoek een uitstapje maken uaar de hoofdstad ouder geleide van een paar ou derwijzers. 't Scheen alsof de balsturige natuur dit maal eens met de vroolijke gezindheid der kinderen wilde medewerken, want een In de op den 8 Aogustn8 j. 1. te ALKMAAR gehouden vergadering van aandeelhouders der Lerensverzekering- maatschappij Spes Rostragevestigd aldaar,(directeuren J. J. Brune en F, Vester) zijn tot likwidatenrs, om de zaken dier ont bonden vennootschap te vereffenen, benoemd de heeren: H. B. Gottmer, W. H. Matthij- sen en A. Kusters allen te Alkmaar. Te GROENVELD gem. Sint- Maarten, doen zich twee gevallen van roodvonk voor, in één gezin, De ziekte schijnt een nogal goedig karakter te hebben. Ter gelegenheid van de 62e algemeene vergadering der ^Hollandsche Maatschap pij van Landbouw,* die Donderdag daar ter plaatse gebonden werd, heeft de afdee- ling Edam, Zeevangsdorp en de Pnrmer eene landbonw-tentoonstelling gehouden, alsmede tal van feestelijkheden. Kermesse d'été, gondelvaarten, concerten, harddrave rij, e. d. wisselden elkaar in de vier dagen af. Op verschillende plaatsen in de stad waren eerebogen verrezen, waarop men las: „Hulde aan den Landbouw" eu voor al de woning van den burgemeester, te vens voorzitter der afdeeling Edam der „Hollandsche Maatschappij," de heer H. J Calkoeu, was aan den voorgevel smaak vol met groen en bloemen versierd. In den tnin van het heerenlogement op het feestterrein, werd de tentoonstelling Donderdag om 10 ure officieel geopend door den heer H. J. Calkoen, burgemees ter eu Voorzitter dei plaatselijke afdeeling van de „Hollandsche Maatschappij van Landbouw." Hij bracht iu zijue rede hul de aan H.H. M. M. de Koninginnen en de hertogin van Saksen Weimar, die tot het welslagen der tentoonstelling haar ge- waardeerden steun verleenden, en dankte in het bijzonder het gemeentebestuur en het college van kerkvoogden, wegens de krachtige medewerking, zonder welke het plan niet zou gelakt zijn. Nadat de heer Bauduic, voorzitter, van het hoofdbestuur der Maatschappij, den spreker met een enkel woord had geant woord, toog men in gezelschap van de in grooten getale aanwezige dames naar het terrein om de iuzendingen in oogeDschonw te Demen. Omstreeks 12 uur werd Donderdagmid dag op het koor der Groote Kerk de 62e algemeene vergadering der „Hollandsche Maatschappij van Landbouw* geopend dooi den consulent goede vruchten draagt. Ook de afdeeling IJsselmonde liet zich over het algemeen gunstig over den cur sus uit. Na vaststelling der rekening ovtr het vo rige en der begrooting voor het vol gende jaar, kwam in bebandeling bet »- glement voor de beoordeeling van inzen dingen op de algemeene tentoonstellingen, gelijk dit door eene commissie is ortwor- pen. Zonder debat werd het ontwerp bij acclamatie goedgekeurd met deze wijziging alleen, dst voor het woord „veearts" werd in plaats gesteld „gediplomeerd veearts." Aan de orde kwam daarna een voorstel der afdeeling Alfen, Oudshoorn en Aarlan- derveen, luidende: „De algemeene vergadering besluite aan het hoofdbestuur op te dngen stappen te doen bij den minister van oorlog, ten ein de te verkrijgeD, dat bij de ambestediogen voor het departement van oorlog, bij de le- verantiie van spek en aanverwante artike len, alleen die artikelen iu aanmerking wor den gebracht, welke het stempel dragen van den Nederlandschen Slagershond." E«n verzoekschrift van dezelfde strekking destijds door den „Slagershond bij den mi nister van oorlog ingediend, werd gesteund door het betorg, da', Amerikaansch ipek toch van mededinging was buitengesloten op grond van bestaande bepalingen en de maatregel dus slechts ter betere controle kon strekken. De minister wees het ver zoek echter van de hand, onder mededee- liflg dat voortaan het Amerikaansch spek niet meer zou worden geweerd. Het hoofdbestuur gaat verder dan de afdeeling eu adviseert tot het zenden van een adres aan H. M. de regentes, om H.M. te verzoeken bet daarheen te helpen, dat de gewenschte bestekken van alle departe menten van algemeen bestuur worde op genomen. Bij acclamatie werden daarop de beide voorstellen aangenomen; afschriften zullen worden toegezonden aan de leden der volks vertegenwoordiging. Aan de orde kwamen daarna een voor stel vjo het hoofdbestuur, luidende: „Het hoofdbestuur stelt voor, dat de algemeene vergadering het opdraagt, namens de Hollandsche Maatschappij van landbouw, een eerbiedig en gemotiveerd adres te rich- te aan Hare Majesteit de Koningin—We- duwo, Regentes der Nederlanden, met drin gend verzoek om de tot standkoming van een Ministerie van Landbouw te willen o- verwegen en te bevorderen." In de toelichting wordt opgemerkt, dat op het gansche budget van 135 millioen deu voorzitter van het hoofdbestuur, den heer D. Bauduin, die in den aanvang eener openingsrede voorstelde, aan de antoriteit dank te brengen wegens het afstaan van het kerkgebouw voor het houden dezer vergadering. In dit jaar, zeide Spr., is een oogst het deel van den landbouw ge worden, zooals in lange jaren niet het go- val was. In het vooruitzicht van herstel van het bimetallisme, nu de optrediug vau een nieaw ministerie in Engeland ten gunste van het bimetallisme zal blijken te zijn, kan voorts erkend worden, dat in ens land de oogen der regeering opengaan voor de belangen en de beteekenis van den landbouwgroote zorg wordt besteed aan het land- en tuiubouwonderwijs en aan de proefvelden de reorganisatie der landbouwschool zal in allen geval een ver betering zijnook voor mingegoeden en ver-wonende ia de gelegenheid tot het volgen van winterenrsussen geopend hier en daar wacht men slechts op onderwij zend personeel. Voorts is een wetsont werp voor de personeele belasting aanhan ging, waarvan de grondslagen van welwil lendheid jegens den landbouwenden stand getuigen. Al deze keDteekenen zijn wa re lichtpunten en geven de hoop, dat de hier te nemen besluiten medewerking bij de regeering zullen vindeD. Al is er thans nog tegenspoed zoo besloot spreker gedenken wij de woorden van Jan Pie- terz. Koen„Ende desespereert niet Na de rede des voorzitters werd bekend dat ter vergadering vertegenwoordigd wa ren 56 afdeelingeD, terwijl buitendien 18 leden ter algemeene vergadering aanwezig waren. In het verslag van den zuivelconsnlent in Zuid-Holland werd melding gemaakt van lessen, door hem aan boerenzoons en dochters gegeven, waarvan reeds goede re sultaten werden ondervonden. De afdee ling Bodegraven melde schriftelijk hare gulden slechts 4'/j ton beschikbaar wordt gesteld ten behoeve van den hndbouw; dat het ontbreken van een afzonderlijk minis terie van Landbouw ten gevolge hettt ge had, het voortdurend achterwege blijven van verbeteringen en bemdeeling van den landbouw door besluiten van andere de partementen, en dat de landbouwzaken thans verdeeld zijn over de departementen van binnenlandsche zaken, buitenlandsche zaken, financiën, waterstaat enz. Voorts wordt in de toelichtiag medegedeeld, welke sommen in België en Frankrijk ter bevor dering en tot steun van den landbouw worden besteed en geklaagd, dat in de Tweede Kamer maar zeer weinig belrr.g- hebbenden bij den landbouw eeue plaats bekleedeu. Terloops wordt aangestipt, dat evenals elders handel en nijverheid met landbenw gecombineerd zouden kunnen worden. Eindelijk wordt als landbouwbe langen, die een ministerie voor landbouw zon hebben te behartigen, genoemd: land- bouwcrediet (om den stoot te geven tot paticnlier initiatief in dezen), landbouw onderwijs (om te geraken tot vol ledig ten uitvoerlrggen van het program ma der Staatsland bouwcommissie) aan moediging en bevordering vee- en paar denfokkerij, behandeling der land- en kroon domeinen (onder het beheer van den mi nister te stellen), heide—ontginning, duin- beplanting en boschwezen (ook ter bestrij ding van werkeloosheidvloei weiden en paardenstoeterijen enz. enz. Het voorstel van het hoofdbestuur wordt met algemeene stemmen aan genomen. Daarna komt aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur, lui dende „Het hoofdbestuur meent er bij regee ring ten sterkste op te moeten aandringen, dat op de begrooting een post worde uitgetrokken, ten einde van rijkswege flinke aanhoudingspremiën aan de houders van stieren te kunnen toekennen." In de toelichting worden voorbeelden aangehaald van achteruitgang van den Nederlandschen veestapel als gevolg hier van, dat het aanhonden van een tweejarig of ouder mannelijk tokdier zonder steun der overheid te bezwarend is. Zonder debat of hoofdelijke stemming wordt het voorstel goedgekeurd. Volgde de behandeling van een voorstel van het hoofdbestuur, be stuur, bedoelende vast te stellen, dat voort aan de keuringen van zaaizaden te Amster dam zullen geschieden. In de toelichting wordt opgemerkt, dat de keuring van zaden voor wintergewas sen te Rotterdam in 1894 niet kon door gaan wegens te geringe deelneming, ter wijl daarentegen de voorjaarskeuring in 1895 te Amsterdam gehouden, ruime deel neming vond. Besloten wordt, bij wijze van proef twee Toorjaarskenringen, te Amsterdam en Rot terdam en eene najaarskenring, te Am sterdam te honden. schappij in 1897 te houden, te T-Graven- hage te doen plaats hebben, daar de pro vincie Zuid-Holland ditmaal hiervoor in aanmerking komt en in de genoemde stad zeer geschikte terreinen beschikbaar zullen zijn. Bij acclamatie werd dit voirstel zonder gedachtenwisseling goedgekeurd. Eindelijk kwam nog aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur, luidende rDe vergadering drage het hoofdbestuur op, zich te wenden tot den minister van fimnciëu met verzoek om naleving van arr. 59 der wet van 26 Mei 1870 eD om het nemen van maatregelen welke de her ziening der belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen mogelijk maken en bespoedigen.' In de toelichting wordt opgemerkt, dat volgens de wet reeds voor 1 Januari 1895 eene nieuwe herziening had bebooren te geschieden eD wordt geklasgd over onbil lijke schatting ten gevolge van den ver keerden maatstaf, tot heden in gebruik. Ook dit voorstel werd zooder debat of hoofdelijke siemmhg aangenomen. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer A. F. Marlet. Nadat nog besloten was, de plaats waar de volgende huishoudelijke vergadering zal worden gehoudeD, door bet hoofdbe stuur te doen kiezen, werd de vergadering door den voorzitter met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. Schagen, 10 Augustus 1895. Zondag II Augustus a. s. zal mej. Atema evenals vorige jaren, met hare naaimeisjes een rijtoer maken. Schoolwancleling-en zijn aan de orde van den dag. 't Zijn niet alleen de onderwijzers en hunne blad-n, die zich voor deze leerzame uitspannin gen interresseeren. Ook de dagbladen heb ben hunne kolommen voor dit onderwerp geopend, en algemeen werd het met in genomenheid besproken. Voor ome gemeente zijn de zchoolwan delingen of tochtjes per spoor of boot niet nieuw. Reeds sedert jaren, maakten jon gelui uit de hoogste klasse onzer school, onder geleide van een of meer onderwij zers, uitstapjes in den omtrek of naar meer verwijderde bezienswaardige streken. Dat mei deze goede gewoonte geenszins is gebioken, bleek ons weder donder dag j.1. Da beer Th. Roep en zijne Echtge- noote maakten op dien dag met een twin tigtal leerlingen een reisje naar HAAR LEM en AMSTERDAM. Eene kleine beschrijving van die» hoogst aangenamen tocht viode hier plaat». Misschien mocht ze anderen opwekken in gelijken geest te handelen. Om zes uur appel op de Laan. Na tuurlijk ontbrak niemand. Daarna, naar den trein, waar, door de welwillendheid der spoorwegambtenaren, een geheele wag- gon ter beschikking weid gegeven. Wij meen en een woord van lof te moeten bren gen aan de H. IJ. S. Maatschappij, die door hare tarieven retour voor twee kin deren beDeden 15 jaar op één kaartje enkele reis, deze uitstapjes geldelijk mogelijk maakt. Ook de besturen van Artis en het Rederlandsch Panopticum verdienen voor hunne verlaagde entrés's een woord van hartelijken dank. Het comité der We reldtentoonstelling verleende geene reduc tie, zoodat het voorgenomen bezoek daar aan achterwege bleef. In Santpoort werd de trein verlaten, om vandaar tot Haarlem te wandelen. Flin- ken voetgangers kunneu wij deze hoogst schilderachtige streek ten zeerste aanbe velen. Ze levert eene bonte afwisseling van al het schoon, wat de natuur in Noord-Holland wrocht, eene aanschouwe lijke voorstelling van hst vernuft, dat de bouwmeesters kan bezielen. Schoone la nen, met dicht kreupelhout begroeide dui nen, landschapjes hel palet eens schilders waardig, wedijveren in pracht met schoon aangelegde tuinen ot kunstig en smaakvol versierde mozalkperken an bloembedden. Buitens in alle stijlen, naturalistisch, grieksch, renaissance, bewijzen, wat kennis en bekwaamheid uit steen, hont en ijzer wisten te scheppen. Deze wan deling verschafte den jongelui een paar uur vao heerlijk genot. Natuurlijk ontbrak het niet aan een gepaste opmerking of ee ne verklaring ter plaatse. Iu Haarlem werd eeD bezoek aan de Groo te kerk gebracht en werd het standbeeld van Koster bewonderd. Eene beschrij ving dier kerk te geven, valt buiten ons terrein» Genoeg zij het, aan te stippen, dat het prachtig orgel, de kunstig besne den preekstoel, de prachtig beschilderde glazen, menigen uitroep van ver- en be wondering ontlokte. Tegen twaalf nar bracht de trein de jongelui in Amsterdam. Het programma voor de hoofdstad was als volgt opge maakt. Bezoek Artis, diner, wandeling door de voornaamste strateD, bezoek Panop ticum en dan naar hals. Zonder eenige stoornis liep dit plan van stapel. Langs Damrak, ijgendam, Hoogstraat, St. Anto- nie Breestraat en Plantage bereikte men den dierentuin. De noodige voorraad voor de apen werd gekocht, en de jonge lui werden door het krijscbend en kras send geschreeuw der papagaaien verwel- Op de rij af werd alles bezien en Volgt de behandeling van komd ~m Een voorstel van het hoofdbestuur om al naar der belangrijkheid, er langer of de algemeene tentoonstelling bij da her- korter bij vertoefd. Tot zelfs het kunst

Schager Courant | 1895 | | pagina 2