PLAATSELIJK NIEL'WS. Daar aangekomen, werd den neef ver zocht eenige oogenblikken in het hotel te wachten, maar toen dat wachten begon te verreien, en hij op informatie uitging, bl>-ek dat de gewaande doctor" per spoor was vertrokken, na vooral een biljet tot Antwerpen gekocht te hebben. Sedert is de docter, en met hem de kof fers, verdwenen. De brnid met hare fami lie bleef niets anders over dan te Hoek van Holland de boot te verlaten. In de Petrolenmhaven te AMSTERDAM werden het vorige jsar aan gevoerd 414.873 vaten Amerikaansche en 30,930 vaten Russische petroleum. Onder BORGER is dezen zo- mer door den landbouwer Ringenaldus een protf g noioen met den verbonw van Tranvaaische aardappels op zandgrond. De aardappels tierden welig en vertoonden geen sporen van ziekte. Elke stoel bracht minstens 15 volwassen knollen voort, groot van stuk, donkerblauw van kleur en uit stekend voor talelaardappel geschikt, n. 1. heerlijk van smaak. De proefnemer is dan ook van plan, het volgend voorjaar een grooter deel van zijn land voor de coltuur der aardappel te bestemmen. Een treurig ongolnk ge- benrde eerxiMermi.ldag te SLIEDRECHT, vóór den schooltijd op de speelplaats van den heer G. Een brandende klaplncifer, door een der schooljongens opgeworpen, kwam terecht op de kleederen van een 7- jarig meisje, met het gevolg, dat het kind weldra in vlam stond en znlke hevige brtndwonden bekwam, dat men voor het behoud van het leven vreest. De ooder- wijzersvronw, die de vlammen doolde door het kind in oen karpet te wikkelen, be kwam roede erge brandwonden aan de han den. Gisteren viel de doe li ter van den herbergier V. uit COUDE- WATER, tnssuhen Hintham en Rosmalen van een rijtnigbalkon van den trar, die om half tien nit -Bosch vertrekt. Hare baden beenen werden overreden en zwaar gekwetst werd zij in het gesticht Coude- water opgenomen, waar zij spoedig over leed. Toch verergerde de toestand en vrij werd door de geneesheeien de hand zet. Dat wisten de boertjes niet. Kunst mest helpt m<ar voor één jaar* wordt dikwijls beweerd. De bemesiings- proef op het door het rijk gesubsidieerde proefveld der landbouwvereeniging »Ekamp Meerland', dat voor het best onderhouden proefveld m de provincie Groningen gebon den wordt, heeft het anders geleerd. Op 16 veldjes, acht paren van twee, bemest met stalmest en kaïoiet, kalk, chili en slakkenmeel, telkens met weglating van eeD dezer mestsoorten, waren verleden jaar aardappels verbouwd. Dit jaar was uiet bemestalleen de veldjes, die vroeger chili ontvangen hadden (de are 2 K. G.) hadden dit nu ook n.1. I1/, K. G per are (de grootte van ieder veld.) De proef dien de dus vooral om de nawerking vao den hnlpmest (kalk, kaïoiet, slakkenmeel) n*ast die van stalmest te leeren kennen. Het resultaat nu was, dat ic 5 van de 6 gevallen, waarin knnstmest gebruikt was hel resultaat beter was, dan bij gebruik van stalmest alleen. De veldjes met vol- ledigen stalmest leverden 10 L. Schlaa- •tiidter r>gge, die met volledigen kunst mest 461/, L., het hoogste bedrag. Ook ten vorige jare gaven deze veldjes de hoogste opbrengst, n.1. gemiddeld elk 51/, H. L., dat is per H. A. het kolossaal bedrag van 550 H. L. Bier nit aardappelen. De proeven in Duitschland genomen, om uit aardappelen bier te brouwen, hebben in de Groninger veenkoloniën, het aard appelland bij uitnemendheid, reeds de aan dacht getrokken. Mocht het blijken, dat dit aardappelbier eene tcekomst heeft, dan bestaat er alle kans, dat ook deze veen koloniën zich spoedig deze nijverheid ten natte zullen maken, daar het zich laat aanzien, dat daarmee goede winsten te be halen zuilen zijn. Thans toch kosten in de Rijnprovincie 100 K. G, mont, zooals men deze in de brouwerijen bezigt, f 9. In de plaats vaa die hoeveelheid mout zon men 400 K. G. aardappelen motten bezi- _eet sedert donderdag ichende is verklaard. Na dien dag kwamen geen nieuwe gevallen voor. De meeste patiënten nemen in beterschap toe. Vaa gemeentewege zijn de noodige maat regelen genomen. Zoo wordt er, oude.' meer, gratis creoline ter ontsmetting ver strekt. Door het Nederlandsch landbonweomité is een commissie benoemd tot onderzoek van het vraagstuk der in komende rechten op landbouwproducten. Deze commissie bestaat nit de heeren H. F. Bultman, D. F. A. Baudnin, G. W. Brninsma, J. Rinkes Borger, B. G. Van der Have en mr. P. H. A. Tydeman. Zond agavond is een jong- meusch, zekete J. H. nit HELMOND, tasschen Beek en Donk en Aarle Rikstri door de laatste tram nit 's Hertogenbosch overreden. Hij was onmiddellijk dood. Het genoegen van d e b e- zoekers der kermis te VALKENBURG werd Vrijdag-avond op zeer onaangename wijze gestoord door moordgeroep van een der scheepjes, die de eigenaars vbd het wilde beesten-spel herbergen. De toege snelde politiedienaren werden in het duis ter door mannen en vrouwen onthaald op slagen met een raamijzer, waardoor de ge meente-veldwachter Van der Pol, te Rijns- burg, en de jachtopziener De Wilde, van Katwijk, zulke verkondingen aan het hootd bekwamen, dat ze buiten dienst moesten worden gesteld. Vooral v. d. Pol werd gewondhij kreeg vijf kwetsuren, zelfs zijn stevige petkiep kon hem niet vol doende beschotten. Hij werd bij den bnr- ganeester verpleegd. Daarop werden drie personen niet zonder maeite in arrest ge nomen, en bij het d.tarna gevolgde onder zoek werd door een dezer bekend, de sla gen te hebben toegebracht. Zaterdagmor gen werd hij dan ook geboeid naar 's- Gravenhage getransporteerd, terwijl de ove rige gearresteerden werden ontslagen. Dezer dagen wilde de wed, Van L. te KOEWACHT, een paar vech tende kippen scheiden. De haaD, d>e dit zag, trok partij voor zijne „dames" en pikte de vrouw in de hand. In het eerst had de wonde weinig te beteeken en, doch spoedig zwol de hand op en moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Het wiekgeklup van den tjjd sebeen «til te staan, de zea hirid sijn geruiscb in, en de geest van den nacht beluisterde vol nijd het heiligste geheim van eeo arm menachenhart. Maat niet voor langen tijd: toen een nieuwe windstoot met geweld opkwam en Hendrik'a mantelkraag ala een zeil omhoog hief en klepperend om onze hoofden sloeg, richtte mijn man zich plotseling op, wierp hoed en mantel ver van ticb in zee en trad dan anel e°n paar schreden achterwaarts, ziin borat verhief zich, zijne armen breidden aich nit, en zijn voorbootd was als door een glorie omgeven. ,.Xu Ann, nn is bet oogenblik gekomen,* zoide hij met sterke stem, „laat ons het niet langer verschuiven. Zie, mijn innig gelietde hoe ons de diepte lokt en roept. Nog zijn wij alleec, nog onbespied, maar de kust wachter heeit scherpe oogen en wij ver langen geen toeschouwers bij onzen dood.* Ik omklemde angstvol, bijna heftig zijn arm. .Wij gaan samen, Hendrik, niet waar?* zeide ik sidderend, „in dezelfde seconde, in denzeltden ademtocht, gij zjjt sterk en groot. Ik ga naast n staan aan den afgrond. Dan Deemt gij mij vaat in nwe armen, of reikt mij de hand, en dan Hij schndde snel met een ernstig lachje het hoold. „Neen, mijn lieveling,* zeide hij, „niet zoo, niet zoo. Een gemeenzame aprorg hindert de vrije beweging en hij kan daar door mistakken. Wij willen niet onder ver pletteren, of half dood aan de klip hangen blijven. Wg moeten een kleinen aanloop nemen. Ifc stort mij het eerst naar beneden, gij volgt mij moedig en koen, en in het volgende oogenblik zijn wij weer vereeoigd, voor eeuwig.* Hij zag mij neg eenmaal aan, drukte mgn hand en liet mij vervolgens los. „Zoete lieveling,' fluisterde hij, .let op en wees niet bevreesd. Ik wijs n den weg. Vooruit ru gen, die er f 4.80 kosten. Een belangrijk verschil dus, al is het ook waar, dat bij gebruik van aardappels, de transportkosten grooter znllen zijn. Men bericht ons uit KROM MENIE. Teneinde geheel tegemoet te komen aan den wensch van vele bekende beoefenaars van het edele Kolfspel, zal, om algemeen e deelneming voor den grooten natio- gaarne de toezegging. ScHAGEJf, 18 September 1895. Vergadering van den ££a.a.d, der gemeente SCHAGEN, ge houden op Dinsdag 17 September 1895, des avonds ten 6 ure. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen te lezen, welke na lezing worden goedge keurd. Vervolgens neemt de Voorzitter, de heer S. Herman het woord en zegt on geveer het volgende „Mijne heeren. De heer Buis heeft in de laatste vergadering zoo geheel naar mijn geest en hart en op zulk een voor treffelijke wijze de nieuwbenoemde raads leden toegesproken, dat ik er moeilijk iets aan toe kan voegen. Toch wensch ik dat te doen, eer wij tot de orde over gaan; want ik gevoel behoefte, u mijne hee ren Hazeuf>. d. Maaten en Bijpost, u ook van mijn kant geluk te wenschen met de vernieuwing van uw mandaat en daar gij zijt werkzaam geweest in het waarach tig belang der gemeente, zoo verheug ik mij, u weder aan de groene tafel ge kozen te zien. "Wat betreft mijnheer Meursvan hem is de faam reeds vooruitgegaan, dat hij alle goede dingen tot stand wenscht gebracht te zien; daarom wensch ik van harte geluk, mijnheer Meursen heet u welkom in onzen kring. Ook mijnheer Ilazeu feliciteer ik met zijne herbenoe ming als wethouder. In het 1 '/j-jarig tijdvak dat ik Burgemeester ben, heb ik op aangename wijze met n samengewerkt en breng ik u dank voor den mij betoon den steun en vriendschap en ik beveel mij in 't vervolg daarvoor ten zeerste aan; van mijn steun en vriendschap doe ik u hier latere zorg; als de deskundige adviseert, een gebouw te maken, dat niet is de keuze van den raad, wie moet dan in dat geval gelijk hebben? De Voorzitter licht in, dat als het bestek van geen der 3 heeren wordt goedgekeurd, ook de derde een som gelds, hooger dan de beide anderen, zal worden toegekend. Voorzitter vindt de opmer king van den heer v. d. Maaten zeer goed, het lag reeds stilzwijgend in de bedoeling van B. en W. De heer Roggeveen bepleit, dat de heer v. d. Maaten geheel in zijn geest heeft gesproken en hij zeker hetzelfde gezegd zou hebben, als hij voor hem het woord ge kregen had. De toren, dien wij gehad hebben, dat is algemeen bekend, was een mooi bouwwerk en wanneer het kerkbestuur mocht besluiten, een andere kerk te bouwen, waarbij die toren niet past, zou dit zeer te bejammeren zijn; toren en kerk moeten een geheel zijn. Ik wil voorop stellen, dat wij een toren krijgen, zooals wij ge had hebben en daar hangt geheel van af of ik aan dit voorstel mijn stem zal geven. Wij dienen in overweging te ne men, in hoeverre of Kerkmeesters beslo ten hebben de kerk te bouwen op de zelfde plaats. Reeds is gemompeld dat niet ongenegen waren, dit terrein af nale wedstrijd te verkrijgen, De Kolebaan, in het lokaal van den heer van Vliet, geheel vernieuwd worden. Daardoor zal de wedstrijd 14 dagen la ter aanvangen. Deze zal nn plaats hebben op Woensdag 2, Donderdag 8, Zaterdag 5, Woensdag 9, Zaterdag 12, Woensdag 16, Donderdag 17, Zaterdag 19, Woensdag Ingekomen stukken: 1. Kasverificatie der gelden, in beheer zijnde bij den gemeenteontvanger, bedra gende in ontvangsten f 88424.361/2 uitgaven f 84134.031/2 batig saldo f 4290.33 hetwelk in kas was bevonden geworden. II. Adres Hoofd der gemeente-school, 23; Donderdag' 24, Zaterdag 26 en Woens- den heer J. h.Ressing met verzoek, om dag 30 OCTüBER. Men vindt op die dagen alzoo gelegen heid om op een geheel nieuwe, naar eisch ingerichte baan te spelen. Na 20 September ontvangen de deel nemers spoedig de Oproepings-circulaire. Naar wij vernemen, zijn opmetingen gedaan voor een tramlijn van AVENHORN naar den BEEMSTER en van EDAM naar OOSTHUIZEN. Een bos r, die op de markt te ARNHEM niet genoeg geld voor een big had kannen maken weigerde de 50 centen, die voor het dier geboden werden en liet het loopen. Wie het ving was eigenaar. De boer had veel plezier in de jacht, de big minder. Te VELP zijn tien perso nen overleden aan dysenterie, die daar De branding werd overstemd door een luiden, juichenden doodskreet, als de echo nit een arme, gefolterde menscbenzielde maan verschool sijn gelaat voor een oog wenk en een minnot lang heerschte er stilte cn duisternis. Na een oogenblik echter, brak het licht wederom zwijgend door en verlichtte schril helder de plaats des doods; maar na was er niets meer te zien, de vloed had het offer aangenomen, de klip was leeg. Toch nog niet. Ik o mijn vriend ik leetde nog. Hoe aal ik bet n beschrijven, doen gevoelen, wat ik ondervond en wat ik deed Sidderend was ik met mijn man op het doel aangeland en bad geloofd, in eeD te sullen krimpen voor zijne oogen; maar zijne laatste kus, ïijne laatste omarming deden mij weder leven; mijn moed keerde voor een oogenblik terog en ik was geheel be reid, rog met hem Daar beneden te stor ten, in de witte, donderende watermassa. Met hemVergeet dat niet mijn vriend slechts met hem. Tot mijn groote angst en kwelliDg wilde hij daarvan niets weten. Ik moest hem zien sterven, moest hem volgen, en in plaats van er af getrokkeD te worden, moest ik gaan al leen vrijwillig. Dat was te veel voor mijne zwakke krachteD. Toen ik hem voor met het oog op den goeden gang van het onderwijs, in de vacature Koster een nieuwen onderwijzer te benoemen, en adressant zoodoende gelegenheid te ge ven, onderwijs te verstrekken in de duit- sche en engelsche talen. Op voorstel voor den voorzitter wordt dit adres met algemeene stemmen in handen van de schoolcommissie gesteld. De voorzitter doet nu mededeeling dat eene conferentie heeft plaats gehad tus- sclten B. en W. en heeren Kerkvoogden en Notabelen over de nieuw te bouwen kerk en toren. B. en W. en kerkvoog den zijn daar tot het besluit gekomen te kiezen 3 bekwame architecten en die op te dragen een bestek van kerk en toren te doen maken. Vervolgens aan te stellen een zeer bekwaam deskundige, die uit deze drie bestekken, die ouder een motto zullen worden ingezonden, het beste zal kiezen en dan aan den raad en aan kerkvoog den en notabelen ter goedkeuring over te leggen. De beste der drie zal dan, na tuurlijk met goedkeuring van genoemde colleges, bouwmeester wor den en aan de andere beiden naar gelang van de uitspraak van deu aange- stelden deskundige, een som worden toe gekend van f 300 en f 400, te betalen door de beide corporatiën. De heer Hoogschagen informeert nu of deze bedragen uit de assurantie-som zal kunnen worden gevonden en of zulks zal gebracht worden onder de aanne mingssom. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van de meening zijn uitgegaan, dat zoo mo gelijk wederom een schoon gebouw zal moeten verrijzen en daar moet men na tuurlijk dan ook iets voor over hebben. Bekwame lieden, zoo zegt de heer Ber- manhebben ons dezen raad aan de band gedaan. De heer v. d. Maaten geeft als zijne besliste meening te kennen, dat Spr. in de eerste plaats wil zien besproken, en daarvan zal het geven van zijn stem afhangen, dat wij terug krijgen een to ren, precies zooals deze verbrande to ren geweest is; dit is een van de con té staan voor markterrein; dan wordt het natuurlijk geheel iets anders en dient de vraag: „komen de toren en kerk waar zij waren," vast gehouden te worden. De Voorzitter deelt mede, dat daarom trent niets is besloten geworden en dat daaromtrent door kerkvoogden eerst het advies van den architect zal ingewonnen worden. Waar deze de plaatsing het ge- schikst oordeelt, is van grooten invloed op het besluit. De heer Buis licht in, dat de kerk ge bouwd zal worden binnen de muien van het thans de bestaande omterping. i De heer v. d. Maaten geeft als een feit de mededeeling, dat gisteravond in de vergadering van kerkvoogden en no tabelen besloten is, de kerk te bouwen op dezelfde plaats en de verhooging zelfs op dezelfde hoogte te laten. De heer Bijpost wilde zulks niet me- dedeelen; maar nu dit door den heer v. d. Maaten is gedaan, bevestigt hij dit geheel. De heer Roggeveen vindt van zeer veel belang, dat eerst besloten wordt de plaats aan te wijzen waar de toren zal gebouwd worden, en of het 't algemeen verlangen is, dat wij een toren krijgen, gelijk aan den oude. De heer hoogschagen zou het het beste oordeelen, het voorstel van den heer v. d. Maaten in rondvraag te brengen en den toren op diezelfde plaats te bouwen. De voorzitter vindt dit zeer gemakke lijk, daar een dergelijk besluit reeds door het kerkbestuur is genomen. De heer Vlaming oordeelt het bouwen van eenzelfde toren zeer gewenscht; maar acht het van het grootste belang, de spits eenigzins op te heffen en tusschen den toren en de spits nog eene verdieping in te brengen, daar de spits nu wat te ge drukt was voor den toren. De heer v. d. Maaten schrijft die ver keerde afmetingen toe aan de ommante- ling, die later heeft plaats gehad. De heer Vlaming betwijfelde zulks daar er wel is aangemetseld, maar toch ook is afgekloofd; voor dien tijd, vindt Spr. had de spits hetzelfde gebrek. De heer Roggeveen zegt als zijne mee ning, dat het blok steenwerk na de om- manteling veel plomper was geworden, dat de spits ook nu nog gunstig op den toren afstak Zij had nu wel iets ge drukts, maar vroeger in geen geval. De heer Roggeveen informeert vervol gens of door ieder architect 2 bestekken en teekeningen zullen worden gemaakt, één van een toren naar hun smaak en één zooals hij vroeger is geweest De heer Berman oordeelt het nu als voldoende, tenminste zoo de raad de meening van den heer v. d. Maaten is toegedaan, om alleen ieder een bestek te laten maken naar het model van den ouden toren, dan kunnen zij daarmede rekening houden, met de te bouwen kerk. De heer hoogschagen vraagt of degel den der aan de architecten te geven premiën, ponds-ponds-gewijze zullen worden verdeeld tusschen kerkbestuur en gemeente? De heer Berman deelt mede, dat het staan, hangt geheel het geven van Spr.'s stem af. De heer Berman ziet het nut van een dergelijk besluit niet in, daar al die za ken toch later in den raad terecht ko men en aan de goedkeuring van de hee ren zijn onderworpen. Spr. oordeelt het gevaarlijk, zulke definitieve besluiten te nemen; de architect kon eens in 't voor deel van het gebouw een kleine wijzi ging voorstellen en dan was men ge bonden aan het raadsbesluit. De heer v. d. Maaten zegt, hier te zit ten als Schagen's vertegenwoordiger en dan wil spr. hebben een toren op onge veer dezelfde plaats en dan moet de kerk volgen. De heer Berman wil niet hebben, dat zulks niet wordt uitgemaakt; maar oor deelt dat zulks nu reeds niet behoeft te geschieden. De heer Roggeveen zegt dat dit nu wel moet worden uitgemaakt, daar het soms kon gebeuren, dat men den to ren aan het andere einde van de kerk zou willen plaatsen. De heer v. d. Maatenvindt dat van weinig belang, als de toren maar op de Marktplaats blijft, dat was Spr's. bedoe ling. Wordt nn in stemming gebracht het voorstel van den heer v. d. Maaten te bouwen een toren, ongeveer in denzeltden vorm als de vroegere en op de Markt plaats te Scbagen." Dit wordt nu met algemeene stemmen aangenomen. Nu is aan de orde het voorstel van B. en W. De heer v. d. Maaten wil daar bijge voegd hebben: „de kosten, die aan den deskundige, die als beoordeelaar optreedt, zal moeten worden uitgekeerd." De heer Berman vindt beter dat de beoordeelaar zelf over te laten; mij weg snellen, en als een vogel naar be neden schieten zag, greep een nienwe oni- dities die Spr. stelt. Gaarne wil de heer zetting, een wilde, waanainnige angst mg aan en snoerde mg de keel baast toe; en een macht die sterker was dan ik, dreef mij, zweepte mij weg van de plaats des onheils. Zonder te denken, zonder te overleggen, richtte ik mij weder landwaarts, bereikte den strandweg, dien wij waren afgekomen en snelde verderals door furiën achtervolgd en bedreigd, tot ik eindelijk bewusteloos in- j v. d. Maaten medewerken met het kerk bestuur, maar er moet vooropgesteld worden de toren en in dat verband moet i de kerk gebouwd worden. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. ook niet vreemd van dat plan waren; zij waren van oordeel, dat er minstens een plan bij moest zijn, waarin de oude een zeeg kerk gevolgd werd. kerkbestuur */3 en het gemeente-bestuur 13 zal betalen De heer Bijpost zag liever den beiden ar chitecten aan wie de prijs niet wordt toe gekend, ieder f 350.toegewezen daar anders tusschen hen beiden weer onder scheid moet worden gemaakt. Spr. vindt zulks zeer moeilijk. De heer Berman oordeelt dit vol strekt niet moeilijk daar dit toch door den beoordeelaar geschiedt De heer Asjes zegt, eerst de meening van den heer Bijpost te zijn toegedaan g e wee st, maar nu er een deskundige be noemd wordt om zulks uit te maken, kan Spr. zich zeer goed bij de verdeeliog van f300 en f 400 neerleggen. De heer v. d. Maaten wijst er op, dat eerst moet worden besloten, dat de toren moet worden gebouwd op ongeveer dezelf de plaats en op dezelfde manier als de afgebrande. Spr. zegt, dat als er be sloten mocht worden, om een toren neer te zetten op het land van den heer Roggeveen op de Laan, hij voor zulk een toren geen stuiver zou overhebben aan zulk een man zal zich toch niet laten dingen. De heer v. d. Maaten zegt het beter te oordeelen, om een algemeene prijs vraag uit te schrijven; geen 3 architecten uit te kiezen, maar iedereen, die wil, vrij heid te geven en dan den beste als bouwmeester te nemen, en 2 en 3 als boven bedoeld te salarieeren. De heer Vlaming oordeelt dit ook ge makkelijker voor B. en W.; dan be hoeft er geen keuze door hen gedaan te worden. De beer Berman merkt op, dat men in dit opzicht heeft rekening te houden met het Kerkbestuur, dat van een alge meene prijsvraag niets weten wil. De heer Bijpost vindt het door den heer v. d. Maaten geuite idéé uitstekend, hij ziet niet in, waarom of daarmede door het kerkbestuur geen vrede zal worden genomen; het neemt alle moeielijkheid nit den weg. De heer Stammes oordeelt, dan lijker werk te zullen krijgen. De heer Buis zegt, dat het kerkbestuur voor zoo iets bepaald niet te vinden zal zijn. Spr kan moeielijk de redenen daarvoor op deze plaats opgeven; maar het kerkbestuur wil absoluut geen alge meene prijsvraag. De heer Roggeveen meent, dat onze goede architecten van te algemeene bekendheid zijn, en dat het volstrekt niet lastig is, een goed drietal aan te wijzen. De heer v. d. Maaten vraagt, of den architect de som zal worden opgegeven, waarvoor de toren zal moet worden ge bouwd hoe hoog of dat bedrag zal moe ten zijn, zal de raad toch zeker moeten uitmaken. De heer Stammes zou er ten minste niet tegen zijn, om als er, om een goe de toren te verkrijgen, iets bij moet, zulks toe te staan. De beer v. d. Maaien oordeelt, dat hier alles van afhangt; want als de architect een bestek maakt voor een to ren die f 40.000 kost en er mag maar i: 35.000 verbouwd worden, is zijn werk van geen waarde. De heer Stammes wil de som ook on geveer genoemd zien. De heer v. d. Maaten wil zeer gaar ne f 5000 daar boven van gemeente-wege geven, als daarvoor een goede toren komt. De heer Roggeveen wil f 40.000 ge noemd zien met de bijvoeging „onge veer." De heer Stammes zag liever genoemd, de som van f 50.000 niet te boven gaande. De heer Vlaming oordeelt dat voor f 40.000 heel goed een goede toren kan gezet worden. De heer Meurs zegt, dat men dient af te wachten wat of de toren moet kosten, de prijs kon wel zoo boog zijn, dat het onze liefhebberij te boven gaat. De heer v. d. Maaten hoopt, dat men uit de discussie zal merken, dat de raad tegen een kleine verhooging niet zal WORDT VERVOLGD. De beer Bijpost oordeelt zulks van Aan bet besluit, waar de toren komt té opzien. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeene stemmen aangenomen, met die bijvoeging, dat de architect die de beste teekening levert en toch niet tot bouwmeester benoemd wordt, de som van f 500.zal krijgen. Op voorstel van den burgemeester wordt met algemeene stemmen besloten de schaderegeling van den toren, in co mité te behandelen. De reclames Hoofd. Omslag van de heeren J. Groot Jbz. en Kl. Snaas, die over den daarvoor bestemden tijd wa ren ingezonden, worden nu met alge meene stemmen voor kennisgeving aan genomen. Werd daarna met algemeene stemmen Art. 3, betrekking hebbende op het Her-

Schager Courant | 1895 | | pagina 2