Polei overzicht Jer ieel. Gemengd Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. Uit den vreemde. Een kaalhoofdig heer heeft den jongsten zoon des huizes in het oneindige verveeld met allerlei wij ze raadgevingen; doe dit eens, doe dat eens, enz. De jongen strijkt zich de handen door het haar en roept geërgerd uit Daardoe jij dat eens Een belangrijke diefstal. Een Amerikaansch journalist, mr. Williams, bezocht Parijs om zedekundi- ge studiën te maken voor een feuille ton, dat hij aan een groot blad te Phil- adelphia beloofd had. Dezer dagen maakte hij op de Place de la Concorde kennis met twee individuen, die zich aan hem voorstelden als landgenooten en hem op de bekende manier van zij ne portefeuille, inhoudende 8000 dollars (f 20 000) aan chèques op een bankin stelling, „verlosten". Terwijl de journa list zijn avontuur in een café lang en breed verhaalde, ontvingen de beide schurken het geld aan het agentschap der bank vóór men den tijd had ge had, hun dit te beletten. De ongelukki ge journalist moest door bemiddeling van een landverhuizersgezelschap de terug reis naar het vaderland aanvaarden. Stof voor een feuilleton had hij genoeg, maar het was wel een beetje duur betaald Predikbeurten. Doopsgezinde gemeente vau Barsingerhorn c. a. Toedeel, waardoor de vlaai men reeds aan stonds zoo hoog opgingen, dat de vuur gloed in het midden der stad te zien was. De brand moet ontstaan zijn in een der kantoorlokalen en dns in het midden van hel gebouw. Daar de wind Oost was bleet de Noordelijke helft der loods ge spaard. Door de Jan van der Hevdtn werd dit deel van het gebouw buitendien voortdurend bespoten. In de loods waren vier personen- en bagagewagens gestatio neerd, die geheel uitbrandden. Ook de stei gers bij de aanlegplaatsen der stoomboot jes, die de gemeenschap met de s*ad on derhouden, ratten een oogenblik vlam en een dezer bootjes, die in de binnenhaven gemeerd lagen, moest wegens de hitteen wegens gevaar van overslaan der vlam men verhaald worden. De hitte was zoo hevig, dat op vrij grooten afstand van den bazaltssteen van den kademnnr damp opsloeg. De JaD van der Heijden werkte met vier slangen; ook was de stoom spnit van de post De Royterkade met de stoompont overgezet, doch dezr moest werkeloos blijven, daar de plaats des orheils niet door haar bereikt kon worden. Het personeel echter verleende hulp. Omtrent de oorzsak van den brand was niets te ervaren. De arbeider die bet gebouw moest bewaken, was weggeloopen om zijn chefs te waarschuwen. Nadat de vlammen waren uitgedoofd was de directeur der maatschappij nog riet ter plaatse, wel de onderinspectenr, die echter geene op heldering kon geven. In drie kwartier tijds was d# aargetaste helft van het gebouw in asch gelegd. Te BAARN hadden de ech telieden B., tijdens hunne afwezigheid, de bewaking van het hnis overgelaten aan een 15-j-rig meisje. Om het meisje uit eene grap, zoo het heet eens wat schrik aan te jagen, had men z66 hard op de deor gebonsd, dat het meisje doodelijk ver schrikt werd en dat r.og denzelfden Dacht verschijnselen van krankzinnigheid zich hebben voorgedaan. Den «olgei den dag is zij naar het krank zinnigengesticht te Utrecht overgebracht geworden. (N. v. d. D.) heden. In geen land van Europa, Rus- j grootheid terende Portugal, wordt thans land en Turkije natuurlijk uitgesloten, eensklaps gewekt uit zijne soezende rust. is zoo de pers aan banden gelegd, als Vormt het niet een evenbeeld met de in de Oostenrijksche erflanden. Eerstens Weener liberalen, die hunne politieke is er eene vergunning van de regeering macht, jaren in rustige rust genietende, noodig om eene drukkerij te mogen op- door partij opstanden en volksleiders, zich richten. Voor het drukken van eene cou- den ondergang zien bedreigd rant moet ook de booge goedk^^ing wor- den verkregen. Onder de nietfgste voor wendsels worden deze aanvragen soms ge weigerd. Heeft men na veel moeite de ge- wenschte vergunning verkregen, dan is bet nog verre van botertje tot den bodera. Door de reglementaire klemkettiog en tengel, wordt het jeugdige ros, bij de eerste verdachte beweging, jeudigen over moed en speelsche dartelheid voorgoed afgeleerd. Door een viertal bolwerken is de regeering tegen eiken overval be veiligd. Zij zijn: de borgtocht voor goed gedrag, het dagbladzegel, het verbod van colper- tage en de censuur; vooral door dit laat ste dwangmiddel weet men redactie en uitgever tam te houden. Bij den ge- ringsten schijn, dat staats- of godsdien stige instellingen worden gecritiseerd, neemt de betrokken ambtenaar eenvou dig de geheele uitgave in beslag. Wordt het blad in het buitenland ge- Te Tréporf werd io hel C a- sino dink gedaueteenige jongelieden wa ren wat al te lnidrachtig en de regisseur Aglon maande hen tot kalmte aan. In plaats van zich aan hem te storen pakten de pretmakers den 75-jarigen Aglon beet en dwoDgen hem met hen rond te sprin gen en te dansen. Opeens werd de oude man akelig bleek en hij viel dood op den grond neer, Te Berlijn werd eergiste- ren de borstelmaker Weber wegens poging tot moord en bedreigiag veroordeeld tot vijf jaar tuchthuisstraf, tien jaar verlies ran eer en plaatsing onderpoütietoezichf. Hij had e). het in tijds verijdelde plan 1 met hnn gehad om, door middel van schnaps met j de scheepsbrug cyankalie er in, een vriend naar de an dere wereld te zenden, wien hij zijn voor drukt, dan wordt de bezorging door de nemen had toevertrouwd om een rijke, al- post vanwege de regeering eenvoudig ver- lees wonende dame te vermoorden. Een boden. lief heer! 't Is eigenaardig met welk een talent de Katholieke geestelijkheid geleden ne derlagen weet te bemantelen, ja soms nog in eigen voordeel weet uit te leg gen. Wat hebben ze zich tegen de in voering van het burgerlijk huwelijk in HONGARIJE verzet. Niet om een wer kelijk godsdienstig belang, och neen want ook in andere Staten worden de burgerlijke formaliteiten zonder tegenstre ven opgevolgd, maar alleen om eigen maeht en grootheid te bestendigen. En nu na de nederlaag, wordt met den zoetsten glimlach verkondigd, dat de ver foeide wet, een toetssteen van onzen Lie ve Heer is, om daardoor de ware geloo- vigen te onderkennen. De ware geloo- vigen, dat zijn zij, die het burgerlijk hu welijk slechts sluiten, na de bekomen toestemming van de kerk. Wee hen, die zich tegen de bisschoppelijke hiërar chie zou durven verzetten. Zij zullen niet worden beschouwd als christelijke genooten, worden uitgesloten van het hei lig offermaal. Zij kunnen noch peet ouders bij den doop, noch bij de toedie ning van het vormsel, noch getuigen bij een kerkelijk huwelijk zijn. Zelfs wordt beu de kerkelijke begrafenis ontzegd, zoo zij niet boetvaardig sterven, dat wil zeg gen de absolute heerschappij der bis schoppen erkennen. Zoo blijft Rome met zijne dienaren door alle eeuwen gelijk. En 't llongaarsche volk, wat zegt dat over deze verregaande geestelijke be moeizucht Ook zoo hier als elders. De domme, onontwikkelde menigte, die met zijn priester door dik en dun gaat, haast zich om voor 1 October, den da tum der invoering, zooveel mogelijk zijn trouwzuchtig kroost in 't huwelijk te doen treden. Daardoor worden ze natuurlyk gevrijwaard voor alle onheilen, die uit de voltrekking van 't burgelijk huwelijk zullen voortvloeien. De meer ontwikkelde Hongaren echter juichen de invoering van harte toe. Ook in hnn kamp worden alle aanstal ten gemaakt om op 1 October de we- derzijdsche geliefden in den echt te ver binden. Ze stellen er eene eer in, de eer sten te zijn, wier namen door de amb- naren van den burgerlijken stand worden opgeteekend. In bijna alle steden wor den bijzondere feestelijkheden georgani seerd ter eere van de vele jonge paartjes. Zoo zegevierden de libelare beginselen na laugen heftigen strijd over kerkelijke veroordeelen en bekrompenheid. De 008TENRIJKSCHE liberalen zijn niet zoo gelukkig als hunne Hongaarsche naamgenooten. Misschien is het woord liberaal voor een bewoner van WEENEN niet juist op zijn plaats,maar wij weten gee ne betere uitdrukking om hen van hunne in-conservatieve stad- en landgenooten te onderscheiden. Jaren, ja tientallen jaren hebben de ze liberale in Weenen aan bet roer ge staan. Hunne liberale beginselen be stonden echter meer in theorie, dan in de Ai even treurig is het met het kies recht in den Donaustaat gesteld. Op den voorgrond kunnen wy natuurlijk stellen, dat de overgroote meerderheid der mannelijke meerderjarige ingezetenen op de verkiezing van welke tak van be- wag en stuur volstrekt geen invloed heeft. Ver der zijn de kiezers verdeeld in drie klassen die b. v. in Weenen elk 46 afgevaar digden voor den Raad verkiezen. Ver reweg de talijkste is de derde klas-1 se, die bestaat uit winkeliers, ambachts beden en de verdere burgerij eener groote stad. Dan volgt de klasse der meer gegoe den,zij die meer dan f 200 in de belasting betalen, benevens de geëxamineerden: on derwijzers, officieren, advocaten en wie meer aanspraak op een geletterde opvoe ding maken. De eerste klasse telt den adel, het groot kapitaal en grondbezit on der zijn vaandel. Jaren en nogmaals jaren zorgden deze kiezers voor een liberaal bestuur. Maar de liberale heeren dom melden in bij al hun macht en groot heid; de partij werd bevangen door club geest. Voeüng met en propaganda onder het volk bleven langzamerhand achterwe ge. Men meende voor immer de teugels in handen te hebben. De verkiezingen van heden hebben aan het bestuur der liberalen voor lan gen tijd een einde gemaakt. Sinds eeni ge jaren is Oostenrijk eene nieuwe par tij rijker geworden, n.1. anti-Semieten. Haar lijfkreet is: „weg met de Joden", haar politiek streven: den invloed der Joden in den Staat en de Maatschappij te beperken. In hun pobtiek program ma willen zij door uitzonderingswetten, de Joden uit alle takken van dienst we- hunne maatschappelijke positie Een aardigheid vanVon Bardeleben. Op een examen vioeg hij een student„Wat zoudt ge doen wan neer ge op 't slagveld werd geroepen om dat het paard van den generaal gestort 't sleutelbeen had gebroken De student sloofde zich nit om allerlei middelen aan te geven, waar de pro fessor wees ze alle af en antwoordde ten slotte„Ik zou het beest voor een hooge som aan een musenm verkoopen als een unicum men zou te vergeefs een tweede exemplaar zoeken van een paard met een sleutelbeen'. door talrijke belemmerende bepalingen, onmogelijk maken. De Isralieten vormen in Oostenrijk een geduchte maclit. Door den geldhandel en.groothandel als tusschenpersonen en geldschieters, maar vooral als eigenaars van bijna de gehee le pers, bezitten zij groote macht. Volks leiders hebben tegen dien wassenden in vloed een kruistocht op touw gezet, die, de verkiezing getuigt het, volkomen is gelukt. Met eene verpletterende meerderheid werden 96 hunner kandidaten gekozen. Zeker voor de liberalen partij een ge voelige les, doch die tevens ter leering kan strekken dat, indien men de volks gunst wenscht te behouden, men zich van de nooden en behoeften des volks op de hoogte moet stellen; want en dit dient vooral gezegd te wordende anti-semieten behaalden alleen de over winning, omdat hunne gelederen door duizenden ontevreden partijgenoo- ten versterkt werden. De regeering van Oostenrijk is door dezen uitslag in eene lastige positie ge raakt. Uit den aard der zaak, staat zij met het bestuur der hoofdstad dage lijks in betrekking. Botsingen met de heftige hervormers staan weldra voorde deur. Het tragisch uiteinde der Oud-liberale partij in Weenen, bracht ons onwille keurig op den tragischen dood van POR TUGAL's koloniale grootheid. Er is een tijd geweest, zoo ongeveer vier eenwen geleden, dat de Portugeezen een onbe perkte heerschappij in Indië voerden. Doch daar kwamen de nog kloeker Neder landers en verdreven hen uit bijna al hunne stellingen;van al hunne heerlijkheid hieven slechts Goa op het vastland van Indie en een deel van Timor in hun bezit. Thans is in beide koloniën een opstand uitgebro ken. De portugeesche troepen in Goa, die in de bezitting Lorenzo Marquez in Zuid Afrika, tegen de Kaffers moesten strijden, verkozen aan dat bevel geen gehoor te geven. Officieren en troepen ten getale van 5000 man, hebben zich in de forten versterkt, waar zij den strijd tegen de Portugeesche oorlogsche pen afwachten. Terzelfder tijd komt uit Timor het bericht, dat in de hoofdplaats Delhi, een opstand is uitgebroken, waar bij de troepen werden verslagen. Bij gemis aan de noodige manschappen schijnt er van dempen althans voorloo ping geen sprake. Partijen en volken, voor allen geldt de In een Amerikaansche hadplaats. Niet geheel wat Scheveningen, Osten- de of Tronville zijn voor het Europeesche vasteland, maar toch een der voornaamste badplaatsen, is Newport voor Noord-Ame- rika. Gelegen op het kleine eiland Aquid- nee in den Staat Rhod* Mand in een ro mantische kuststreek, is het in de zomer maanden de verblijfplaats der Amerikaansche miljonairs en tegelijk het oord wasr alle» wat Amerika aan geest, taleut en hooge geboorte bezit, bijeenkomt. Door vreemdelingen wordt het bijna niet be zocht; het draagt dan ook een bijzonder Amerikaanschen stempel; de taliooze villa's, gebouwd in de meest verschillende stijlen en met veel kunstzin en met verkwisten de pracht uitgevoerd, geven bovendien aan de plaats een bijzondere bekoorlijk heid. In een zijner schetsen nit Amerika deelt Paul Bourget iets mede van het leven te Newport, en vooral hoe de toon gevenda dames aldaar, de zoogenaamd- Isaders of society haar dagen er door bren gen. Hij schetst daarbij het doen en le ven eener dame gedurende een geheelen dag. „Vóór negen uur," zegt Bourget, „zat de jonge dame, wier dag-leven ik zal schet sen, reeds te paard en had reeds het krachtig eerste ontbijt verorberd, zooals het bjj deze sfat tuimelingen der Anglo-Sak sers gewoon is en waaruit deze de krach ten putten, die zij gednreode den dag weer verbrniken. Zij heeft twee uur lai g in de ziltige zeelucht gedraafd en gega loppeerd; om elf nnr 19 zij teruggekeerd en heelt van toilet verwisseld om naar het Casino te gaan, waar men bijeenkomt om lawDtennis te spelen. Twee harer vriendin- Een half nnr later trof ik haar in de electrische sloep, die de ubgeDoodigden van ds kade naar het vacht brengt. De machine van het sierlijke vaartuig is ge bouwd naar de voorschriften van een sportman, een die naam heeft op het ge bied van al wat de watersport aangaat. Het vaartuig, dat de dame nn bestijgt ia van middelmatige afmetingen, maar het ia ineericht met, een pracht, die mij weer versteld doet staan over de verkwisting in dit merkwaardig land. Daar is de slaapkamer met haar tapijten en behangsel van licht- rose en haar witte meubelenhet salon, eveneens io lichte kleuren met zijn rijk dom aan planten en bloemen, zijn biblio- teek, zijn piano, zijn gemakkelijke fauteuils, zijn onderwetache tapijten, zijn meesterlij ke aquarellen de spijszaal, in donker mahoniehoat met de gedekte tafel, waarop de zachtte glaDS der orchi- deën wedijvert met de schittering van het geslepen kristal en het blinkend zilver het glazen salon op het dek met zijn met zijde gestikte kussens op de ruime kana- pé'sop het dek de zwarte muzikanten vreemdsoortige instrumenten eindelijk met de schom melstoelen, onder palmen staande, en een volière met vreemde vogels, wier vleugels schitterend met vreemden glans... in dit alles te zamen ligt iets, dat aan het too- verachtige grenst. In gedachten gaat men 25 of 50 jaren terog. Dan ziet men misschien een pionier der wildernis, die naar de vlakte in het verre Westen trekt, een armen Ier, die op een laudverhuizersscliip in New-Yoik aankomt, een Duitscher die als klerk zit te schrijven ia het bureau van een hotel. Zulke ambachten bedreven de vaders of grootvaders, in het beste geval, de over grootvaders dezer dischgenooten, die zoo gewend zij aan deze weelde en dezen glans, dat zij zich er in huu element gevoelen als prinsen en prinsessen van den bloede! Geslachten zijn noodig om een echten a- ristocraat voort te brengen, die dat niet alleen mar het uiterlijk is, maar ook in zijn denken en voelen. Twee generaties daarentegen zijn voldoende om een geslacht te helpen vormen, dat voor het uiterlijk geheel overeenkomt met ds ,,groote hee ren' in de clubs van Londen en Parijs. het schouwspel kijken. Men hoort de hoefslagen der paarden op het vertrapte grasperk, die nog overstemd worden door een dof gedraisch, veroorzaakt door het hijgend gesnuif der dieren. Een lichte huivering overvalt de aan wezigen, een huivriog, zooals men die kent te Seviila en in andere Spaansche steden bij de stierengevechten. Misschien is het gevaar hier even groot, al laat zich dat zoo niet aanzien. Slecht een half nor heb ik toegekeken ec reeds kwam een der ruiters onder de hoeven der paarden te liggen. Maar een ander nam ving zijn plaats in, een onge luksplaats blijkbaar, want na tien minu ten kreeg hij een hamerslag in zijn ge laat. Met bloed overstroomd zag ik hem van het paard stijgen een paar der vrien den hielpen hem en voerden hem ter zij de. Doch het spel ging voort en men sloeg op dit tnsscbenbedryt nauwelijks acht. Ten laatste wordt er een einde gemaakt aan het spel, zonder dat het beslist wordt, wie gewonnen heeft. Men troost zich daar over echter met de noodzakelijkheid dat men nn toilet zal moeten maken voor den avond. Want deze rnatelooze dag wordt besloten met een diner in de stad, waarop nog een bal in het Casino ,of eigens el ders volgt, als ten minste een heerlijke avondlacht en de vele beweging niet ze gevieren over dien lust der dames om de mode te volgen. De moedheid die de dag tengevolge heeft, verklaart, waarom men, afgescheiden van deze bals, weinig avond partijtjes heeft in Newport. Gewoonlijk verlaat men het hnis, waar men dineert, om half elf of nog liever vroegergewoon lijk zijn toch de heer en de dame des huizes zoo afgemat, dat men hen kwelt door langer blijven. „Niet zelden', zeide Miss L., de schoon ste der dames van het seizoen, dat ik in Newport was, »niet zelden is het mij o- verkomen, dat ik mijn rijtuig te laat had besteld en dat ik in de vestibule bleef om er op te wachten. Daar ben ik dan wel op een bank in slaap gevallen, zoo uitge put was ik, eD ik durfde Diet in de ver trekken teruggaaD, omdat ik ai goed wist dat mijn betreurenswaardige gastheer en gastvrouw eveneens doodmoe waren Amst. Ct. nen, een jong meisje en een jonge sedert twee jaar getrouwde vrouw, zulleD daaraan mede deelnemen. Het lawn-tennisveld is gewoonlijk het rendez-voos voor Newport iet wordt door gebouwen in eenvoudigen stijl omgeven, die met Japansche wijnran ken zijn omhangen. Rondom de spelers of speelsters verdringt zich een publiek van dames, die voornaam gekleed zijD, in de "lichte kleuren van een vreemde, overdre ven weelde, die vau een toilet een voor werp maakt, dat even teer als kostbaar is. Dat alies schijnt maar een uur lang te worden gedragen, zonder dat het maar in het minst de schoonheid der vronwen in dividualiseert. Een der jonge dames liet, toen zij juist geworpeD had, haar bel schoonmaken door praktijk. Het duidelijkst kwam dat aan 't wet, dat stilstand achteruitgang in zijn licht, bij pers- en kieswet-aangelegen- gevolg heeft. Het ijdele, op vroegere haar helper en deze weet, terwijl hij dit minne-werkje doet, zulk een gracieuse hou ding aan te nemen, dat ik een jong meis je hoor uitroepen: Ach, wat zou ik gaar ne willen, dat die het won hij ziet er zoo mooi nit!" Een naïeve uitroep, waarin zich de diepe bewondering der Amerikaan sche toont, voor het uiterlijk, voor de physieke schoonheid Half een... voor vandaag is de tennis- partij ten einde. De schoone paardrijdster van dien morgen, die zich, door naar het spel te kijkeD, heeft uitgerust, ver laat het Casino om een yacht te bestijgen, waarop zij haar tweede ontbijt gebruikt. Eerst bestijgt zij een rijtuig, een zeer hoog ding, dat zij zelf bestuuit. In gestrekten draf rijdt zij heen en ment het paard met hare kleine maar krachtige handen, zeker en behendigzij is reeds in vol toilet en draagt al haar juweelen. Zij is een whip „Half vijf... Het tweede ontbijt, waar bij de onvermijdelijke chamgagoe weer in stroomen geschonken en gedronken is, heeft plaats gemaakt voor eeD samenkomst tot een gesprek op de scheepsbrug. Daarbij zijn verschillende dames tegenwoordig, o.a. twee jonge meisjes zonder begeleiding, twee anderen door een paar studenten vergezeld, die zelfs niet eens met haar in famiiie-re- ',atie staan, en verder nog vier of vijf |on- getronwde mannen, ware wereldburgers, die hnn inkomsten in Parijs, Londen, Caa- nes verteren en ook wel ten deele in New port, wanneer het beheer van hun vermo gen het eens noodig maakt, hen heen te voeren naar hnn vaderland. Vervolgens begint de electrische sloep zich weer te vullen met passagiers en ste vent weer naar de ladingsbrug. Het heele gezelschap op het yacht verstrooide zich op de ladiugsplaals. Het meerendeel, waaronder de jonge vrouw wier leven van één dag ik naga, wil den Polo-match bijwonen. Wij ver gezellen haar een kwartier lang over het al'ijd bewegelijk water der haven, 20 mi nuten in een rijtuig, en daar zijn wij aan de ruimte die met planken omgeven is en waar het wonderlijke en verschrikkelijke schouwspel plaats heeft. Aan den eenen kant der plaats is een helling, vanwaar men een prachtig gezicht heeft op de plaats, waar de match gespeeld wordt, en op die helling verzamelen zich de menschen nit het volk, die binnen de omheining niet worden toegelaten. En die helling is altijd vol, want het is een nati onaal spel, dat euergie vereischt en de er mee verbonden gevaren zijn zoozeer in over eenstemming met den smaak van dit ras, dat zelfs eenvoudige werksters, als wasch- vrouwen, enz., reeds om vier unr des mor gens aan hun arbeid beginnen om de» middags vrij te zijn en te kannen toezieD. En zij hebben gelijk", voegde de Ame rikaansche dame er bij, die mij dezen trek vertelde. „Het is ook een prachtig spel. Voor twintig jaren dachten de jongelieden nog aan niets dsm aan drinken. Nn, ter wijl zij last hebben gekregen in de sport, in deze soort sport vooral, moeten zij wel nuchter wezen om te kannen meedoen. Is het niet zoo Zij eten weinigzij drioken niet meer, zij gaan bijtijds sla pen Zonder zoo'n levenswijze zonden Een dronken vrouw. Een goed gekleed man komt voor mr. Paul Taylor, een der Londensche politie rechters, en vraagt wat hij beginnen moet „met een dronken wijf". De heer TaylorJa, dat is een van de inconvenienten van het huwelijk. De manBen ik verplicht haar te hou den P De heer TaylorGij hebt haar toch op eigen risico genomen De manYes sirmaar denkt ge niet, dat dit nog erger is dan erg De heer TaylorIk ben niet hier, om daarover met u te twisten, maar ik wil n wel zeggen, dat, al is uw vrouw ook nog zoo dronken, dit u niet ontslaat van de verplichting, om haar te onderhonden. En de man gaat heen, ongetroost, mom pelend „Wat begin ik met een dronken vrouw zij het geeo acht dsgen laag uithouden..." En inderdaad, als men eenmaal op de spaelplaats is en de spelers der beide par tijen ziet met neergebogen bovenlichaam, op hnn paarden, met lange houten voor werpen in de hand, die veel op hamers gelijken met een lange steel, als men ze door elkaar ziet warrelen, kan men zich moeilijk voorstellen, dat deze maDnen zich ooit overgeven aan dronkenschap of uit spattingen. Acht heeren rijden op hun kleine maar gespierde ponDies in galop rond, de bee- nen gestoken in hooge laatzen met gels kappen, en in een wijden kniebroek, een sportbroek, aan en met een kapje op in de kleuren van bun clubals een leven de kluwen verdringen ze zich om den witten bal, die over het grasperk rolt. De paarden dampend vao zwset, hebben - eigenlijk een „zweep' zooals men al spoedig geleerd den bal van zelf te hier zegt nl. een van de 5 of 6 vrouwen volgen. De bil die onder een slag, die beter die het fcest een Coach (koets) kunnen trof dan een aader, weggesprongende turen' en die even koelbloedig een betde partijen galoppeerden er achteraan vierspan kannen regeeren als zij baar goud- Zij giug dichter voorbij de rijtuigen, waar in dames en heereu, dames vooral, naar #Ikga harder dan jij', zei de velg tot de as. „Als ik je niet in beweging bracht, zou je nooit gaan, on dankbaar ding", antwoordde de as. „Hoor me nu d:e twee eens aan," fluisterde een spaak tot haar bnnrvrouw, „die zonden den geheelen dag vechten als wij ze niet van elkander hielden.' (Kamp.) InPinlandis deze maand reeds voor de tweede maal sneeuw geval len, die op sommige plaatsen zoo hoog ligt, 1 men met een slede kan rijden. vos doet. dat 29 Sept. Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 6 Oct. Wieringerw. Geen dienst. 18 Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 20 Wieringerw., Ds. Kooiman. 27 Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 3 Nov. Wieringerw., Geen dienst. 10 Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 17 W'ieriugerw., Ds. Kooiman. 24 r Barsingerhorn, Ds. Kooiman.

Schager Courant | 1895 | | pagina 2