KOST en IHVOHIHB Bölgerêj Zoon Bölger's Thee, LEGER DES HEILS. Marktberichten. ADVEKTKNTIEN. Hendrika Slagwater, BEKENDMAKING. CARBOLINEUM, NIEUWS VAN OEN DAG J. WINKEL. Een warm voorstander. De Landbouwafdeeliug en de Raad. Herfstdraadjes. W. M. Tz. Doopsgezinde gemeente van Barsingerhorn c. a. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Ge ui Callantsoog. Oesneente Xype, Gem. Warmenhuizen. Gem. Barsingerhom. gevraagd, om terstond in dienst te treden, bij K. van Bodegraven, voor een vrouw, bij een moeder na et een meisje, voor gezellig hui selijk leven, tegen een kleine ver goeding. Te bevragen bij Bureau van dit blad, onder motto Inwoning. Jan Groot Tz. Hofleveranciers van Hare Majes teit de Koningin-Weduwe. Deze thee, bekroond te Am sterdam 1887, Darijs en Gent 1S89, wordt verkocht te SCHA GEN bij G. BIJ POST, te ANNA PAULOWNA bij P. DE VRIES, te BARSINGERHORN bij D. BUIJ, te BLOKHUIZEN bij C. DEKKER, te DIRKSHORN bij P. DE VRIES, te HEER HUGOWAARD bij P. ZIJP, te LUTJE WINKEL bij W. FIJNHEER, te NIEUWE NIEDORP bij W. GOED- MAAT, Wed. A. STRIJKER en S. NIEBOER, te OUDE NIEDORP bij de Wed. SIEWERSEN, te WIE RINGERWAARD bij P. BREED, te WINKEL bij DIRK ROB, te ZIJ DEWIND bij J. BURGER, 't ZAND in de Zijpe bij H. BAKKER. Boekhandel J. Winkel Schagen. Abonnementen op, en Adver— tentiën in het doenden, die daar met brood, groenten, enz. enz., willen venten. Jaren lang hebben de Tolkenaars om deze verbetering van verkeer gevraagd, die ben toch minstens 25 minuten tijd aal besparen, daar wij nu een omweg moeten maken. Spr. vindt het voor de gemeente een eereschuld jegens de Tol kenaars, die toch wel hebben moeten meebetalen aan alles, wat alleen ten gerieve der in de kom wonenden werd gedaan. De heer W. Roggeveen verklaart in geen geval het onderhoud voor rek. der gemeente toe te staan. Zulks zou een te gevaarlijk precedent zijn en we weten maar al te goed, wat er uit kan voort vloeien. "Wil men de kosten van beharding vereenvoudigen, wat ook zeer goed kan, getuige de zoogenaamde „Roode dijk", dat zou dit voor Spr. de zaak wel vereen voudigen. De heer Hoogschagen zegt dat dit ge val exceptioneel is en zich nooit meer in onze gemeente kan voordoen. Spr. kan zich zeer goed met het voorstel van den heer Vlaming vereenigen. Spr. herhaalt nogmaals, dat de kerk met geen moge lijkheid er meer aan kan doen. De heer W. Roggeveen bestrijdt dit laat ste. De Kerkvoogdij had destijds een oud Kerkgebouw met veel onderhoud in de toekomst, en het valt niet te ontkennen, dat de brand de Kerkvoogden geholpen heeft. Zij krijgt nu een nieuw Kerkge bouw met veel geringer onderhoudskos ten, dat is toch een groot voordeel, en over 2 jaar heeft de Kerk veel meer draagvermogen. Na nog eenig debat wordt overeenkom stig het door den heer Vlaming opge merkte, door B. en W. hun voorstel ge wijzigd en wordt met 9 tegen 1 stem, die van den heer v. d. Maaten, besloten, dat de gemeente den dijk zal doen be- harden, onder voorwaarde dat de kerk 500 M3. puin zal geven, en de gemeente 250 M3.puin. Ter bestrijding der kosten zal een leening worden aangegaan ad. f 1000. met een jaarlijksche aflossing ad. f 100. Het onderhoud van den weg blijft aan het kerkbestuur; daarentegen zal de ge meente jaarlijks f 75 in plaats van de thans gebruikelijke f 50.in de kosten van onderhoud bijdragen. Met algemeene stemmen wordt, con form voorstel B. en W. besloten, een voorstel „tot aankoop van de ruïne ge meente-toren op nader te bepalen da tum" in comité te behandelen. Daarop deelt Voorz. mede, dat B. en W. een conferentie gehad hebben met heeren Kerkvoogden over den herbouw van kerk en toren. Daarbij bleek het Kerkbestuur van oordeel te zijn, dat, nu het voorstel v. d. Maaten in de vorige raadzitting was aangenomen, om den to ren op dezelfde plaats en ongeveer in denzelfden vorm te herbouwen, de kerk slechts had te zorgen voor een bij den toren passende kerk. Kerkvoogden waren nu van oordeel, dat de prijsuitschrijving voor ontwerpen, door een 3-tal architecten in te zenden, wel achterwege kan blijven, en hadden in hunne vergad. besloten nu alleen aan den heer J. A. O. v. d. Steur, te Haaklem, te verzoeken, ontwerpteekeningen te wil len inleveren. Tevens hadden Kerkvoogden besloten, indien die ontwerpen voldeden, ook den heer J. A. G. v. d. Steur te belas ten met den herbouw der kerk. Dit be sluit van Kerkvoogden was in een vol gende vergad. door notabelen ook met algemeene stemmen goedgekenrd. De heer v. d. Steur is een specialiteit op 't gebied van Oud-HolL-Renaissance-stijl (stijl af gebrande spits) zijn werken zijn uit stekend en zijne soliditeit is in alle op zichten voldoende. Tegelijk drukten Kerkvoogden in hun schrijven hunne afkeuring er over uit, dat de Raad door zijn vroeger besluit de Kerk voogden voor een fait accompli heeft ge plaatst, en zijn zij van oordeel, dat de Raad zich niet heeft aan te matigen het oor deel over het te bouwen Kerkgebouw. De heer Roggeveen meent, dat er in het schrijven van heeren Kerkvoogden een kleine fout is ingeslopen, waar door Kerk voogden gezegd wordt, dat door hen de heer J. A. 6. v. d Sleur met den her bouw der kerk is belast. Men bedoelde zeker dat zij dien heer hebben belast met het ontwerpen der teekening. Yerder vraagt Spr. of het voorz. dan bekend is, welke werken door den heer v. d. Steur zijn uitgevoerd. Voorz. antwoordt, dat als zoodanig kan worden verwezen naar het Brongebouw, een villa en een Remonstrantsche kerk te Haarlem, en het ontwerp van kerk en toren te Scheveningenterwijl de heer e. d. Steur ook nog belast is met de restauratie der Groote of St. Bavokerk te Haarlem. De heer Vlaming kan zich zeer goed met het voorstel van Kerkvoogden veree nigen. De^ heer Roggeveen ziet niet in, waar om Kerkvoogden zich kunnen beklagen, van door den Raad voor een fait accompli geplaatst te zijn. Met het oog op het voor stel van kerkvoogden vraagt spr. of de gemeente er op kan rekenen dat de kerk een bij den toren passend gebouw zal plaatsen. Voorz. erkent, dat de Raad door zijn vorig besluit wel degelijk de Kerkvoog dij aan banden heeft gelegd. Met algemeene stemmen besluit nu de Raad het ontwerpen van teekening Van een nieuwen toren op te dragen aan den heer J. A. G. v. d. Steur te Haarlem. Ter zake onderzoek der kosten verbe tering afsluitboomen op den spoorweg, bij de Hoep en den overweg, deelt voorz. mede, dat die bedragen zullen f60. B. en W. meenen, dat het niet op den weg der gemeente ligt, die afsluitingen aan te brengen. De administratie der Holl. spoor toch is geheel alleen verant woordelijk, zoo er door de onvoldoende afsluiting aanstonds ongelukken zullen zijn te betreuren. In aansluiting op het voorstel van den heer W. Roggeveen zullen B. en W. zich nu wenden tot den Minister van "Water staat en zijne tusschenkomst inroepen, teneinde te verkrijgen, dat de Holl. Spoor weg Maatschappij zorge voor een vol doende afsluiting. Overeenkomstig voorstel van B. en W. worden nu, conform de voordracht van den heer Rees ing, de heeren Ih. Roep en ter Linden benoemd tot onderwijzers, be last met het geven van Herhalingsonder- wijs. Door B. en W. wordt nu de gemeen te—begrooting, dienst 1896, in ontvangst en uitgaaf sluitende ad f 31807.98 aan geboden. Tot leden der commissie van onderzoek dier begrooting worden geko zen de heeren J. v. d, MaatenWRog geveen Cz.} en C. Asjes. Bij de nu volgende rondvraag, wordt door den heer Roggeveen de aandacht van het Dag. Bestuur gevestigd op de welput, op de markt, die put geeft uitstekend helder en drinkbaar water. Spr. vraagt of het, nu de kerkebak weg is, niet dienstig zou zijn, met het oog op aan staand gebrek aan drinkwater, op de Markt ter bekende plaats nog een put te doen graven. De voorraad steen is er. De kosten kunnen dus niet niet zoo'n vaart loopen. Voorz. doet toezegging dat dit punt door B, en W. nader in overweging zal worden genomen. Daarna werd door den heer ff'. Rog geveen nogmaals de klok ter sprake gebracht. Spr. blijft het thans geplaatste klokje hoogst onvoldoende vinden en dringt er op, dat ten gerieve der markt bezoekers een klok buiten aan het raad huis worde aangebracht. Door Voorz. wordt nu medegedeeld dat van Mej. de ft ed. Joh. Denijs was ingekomen het aanbod tot levering van zoo'n groote klok voor f 250,met beding die voor f150 later weder terug te ne men, indien de klok zich nog in onge schonden toestand bevindt. Van den heer Bertx was een aanbod gedaan voor een dergelijke groote klok, welke f 150 zou kosten. Die klok bleef dan het eigendom der gemeente. De heer W. Roggeveen verklaarde, naar aanleiding der verstrekte inlichtingen, in de volgende vergadering met een bepaald voorstel dienaangaande te zullen komen. Niets meer ter openbare behandeling zich voordoende, ging de Raad in co mité. De Burgemeester onzer gemeente heett, gelet op art. 41 der wet v»n den 29 Januari 1851 (Staatbiad no. 85) tegen 7 nre ten heden avond eene spoedeischeüde raadsvergadering belegd. IHSTGKEZOdSTIDIEIISr. Mijnheer de Redacteur In verband met het bericht omtrent de oprichting van wintercursussen in land bouwonderwijs te Anna Paulowna en Wieringerwaard (in het nummer van 29 September) wenschten wij het vol gende onder de aandacht van belang stellenden te brengen. Van rijkswege kunnen op verzoek (van een atdeeling der Holl. Maatschappij van Landbouw bijv.,) zulke cursussen worden opgericht. Daar het rijk de cursussen subsidieert, is het onderwijs gewoonlijk gratis. Er wordt gedurende de 5 wintermaanden (October Maart) zes uren per week les gegeven in natuur-, schei-, plant- en dierkunde, kennis van den bodem, grondverbetering, veeteelt enz. De cursussen zijn toegan kelijk voor mannelijke personen boven 14 jaar, die bewys kunnen overleggen hetgewoon lager onderwijs met vrucht te hebben gevolgd. Het onderwijs wordt gegeven door een onderwijzer in het bezit der akte landbouw, bijgestaan door een onderwijzer, die zich verbindt binnen een niet te lang tijdsverloop het examen voor landbouw af te le gen. Het gemeente-bestuur moet voor het onderwijs gratis een verwarmd en verlicht schoollokaal afstaan. De heer Geevers, le onderwijzer te Anna Pau lowna, heeft onlangs het examen met gunstig gevolg afgelegd en zich ter stond tot de bevoegde autoriteiten ge wend om een cursus te Anna Paulow na en Wieringerwaard tot stand te brengen. De afd. Anna Paulowna heeft zich reeds tot den Minister gewend, de afd. Wieringerwaard zal naar wij hopen, eerstdaags volgen. Mochten de cursussen worden opgericht en de sub sidies van rijkswege worden verleend, dan zal de heer Geevers worden geasi- steerd door de heeren Raap (Anna Pau lowna) en W ijker (Wieringerwaard.) Het zal zeker onnoodig zijn allen, die iets tot het welslagen dezer gewensch- te inrichtingen kunnen bijdragen, aan te sporen en hen, voor wien dit onder wijs is bestemd, tot bijwoning der les sen uit te noodigen. Hoofdkwartier voor Nederland, P.ins Hendrikkade 131, Ams erdam September 1895. Geachte Redactie. Het zij mij vergund een kleine ruim te in uw gewaardeerd blad in te ne men ten einde de aandacht uwer lezers te vestigen op het feil, dat het Leger des Heils zich gereed maakt Lot het houden van zijn Woek van Gebed en Zelfverloochening, die in Nederland zal gehouden worden van den 6den tot en met den 12den October. De gelden, die in vorige jaren zijn bijeengebracht bij deze algemeene poging zijn een merk waardige getuigenis voor den grooten bloei en de werkzaamheid van het Leger. Elk lid van het Leger zoowel als elke vriend van zijn inrichtingen wordt gevraagd voor deze week zich eenige of alle overtollige weelde te ont zeggen en in sommige gevallen beslui ten zelfs officieren en soldaten zich vrijwillig uitgaven te ontzeggen, die in de meeste gevallen als noodzakelijk be schouwd worden, om zoodoende gelden bijeen te brengen om het Leger te steu nen in zijn vele, verschillende afdee- lingen. Gedurende de laatste 12 maanden zijn vele nieuwe afdeelingen en uitbrei dingen tot stand gekomen. De Maat schappelijke Afdeeling heeft hare gren zen verwijd en een Landkolonie is in wording en als een natuurlijk gevolg van al die uitbreidingen worden de fond sen voortdurend sterker aangesproken. Nieuwe en bijzondere pogingen zijn in het werk gesteld tot opheffing van de gevallenen, een Ziekenverpleging is ge opend te Amsterdam en Barmhartig- heidsposten zijn in die stad en in U- trecht ingerichtal deze gewaardeerde inrichtingen worden beheerd door man nen en vrouwen, die goede betrekkin gen hebben verlaten, anderen hebben hun tehuis van weelde verlaten om te werken onder de armen en de ongelukkigen, blijmoedig zich nachten dag wijdende aan hun plicht zonder te vra gen naar belooning cf gemak. Talloos zijn de hartroerende geschiedenissen van gebrek en ellende, die dagelijks ons oor bereiken uit de holen van misdaad en de krotten der armenveel is gedaan, veel wordt gedaan, maar nog veel meer kon gedaan worden, wanneer maar niet onze fondsen in een zoo uitgeput- ten toestand waren enhet is om onze ledige kassen eenigszins te vullen, dat wij nu een aanvrage doen om geld gedurende de Week van Gebeden Zelfverloochening. Het zal u misschien belang inboeze men te weten, dat het Leger gedurende de wintermaanden aan de arme kinde ren duizenden ontbijten per week schonk en aan de onbehuisden eveneens 127.451 maaltijden en slaapgelegenhe den gedurende het jaarover de 100 ge vallen vrouwen zijn opgenomen van de straten en uit de bordeelen, en voor haar welzijn is zorg gedragen in de Reddings huizen te Amsterdam en te Hilligers- berg. In het afgeloopen jaar zijn niet minder dan 917,300 bijeenkomsten ge houden, terwijl 6550 meetings voor de kinderen zijn geleid door bekwame ver antwoordelijke officieren. Wij hebben nu in Nederland: 10 Toe- vluchten. 6 Werkplaatsen, 1 Arbeids beurs, 2 Reddingshuizen, 1 Landkolonie, 2 Barmhartigheidsposten, 1 Zieken verpleging, 1 Rustoord en 74 Korpsen voor geestelijk werk, waarmede in ver band 319 officieren en helpers aan het werk zijn. Eiken avond van de Zelfverlooche- ningsweek zal als altijd in elk korps in ons land een bijeenkomst gehouden wor den en een bijzondere kollekte zal daar in gehouden worden voor het Zelfver loocheningfonds, bijzondere geadresseer de enveloppen zijn rondgebracht in de voornaamste straten van alle steden in de provinciën en ook in Amsterdam. Alle giften zullen dankbaar aanvaard worden tegen afzonderlijke kwitanties. Wij verzoeken u dringend die te wil len zenden aan de Officieren der korp sen of aan Kolonel Oliphant, Prins Hen drikkade [131, Amsterdam, gemerkt: Zelfverloochening. U bij voorbaat dankzeggende en ons aanbevelende in uwe gebeden, met de meeste hoogachting, Uw dw. dn. W. E. OLIPHANT. De Landbouwafdeeliug spreekt „'k Heb vijf-en-twintig jaar bestaan, Hoera! .Daar kan een aardig feest op staan, Welja! fik trek daarvoor een geldsom uit, Hoezee! „Wat Is de kas leeg Wel verbruid O W e e „Maar 'k heb subsidie van den Raad Ha! Ha! filet feest gaat door na, inderdaad Ja! Ja! De Raad spreekt fWie mijn subsidie dus besteedt, „Za lekker opdrinkt en vereet, „Van goed fatsoen heel weinig weet, „Ik trek daarom verstoord van zin, „Ik bin zjo nijdig als een spin, „De li.adssubsidie dadelijk in Een belastingbetalend burger. Zonder geld en zonder goed, Is 't zeer moeilijk om te slageD, Maar tocb, zonder hoop en moed, Is een mensch meer te beklagen. Niet voor moeilijkheden schroomen, Flink zijn taak ter hand genomen, Door volharding kloek en sterk, Dat eerst nosmt men mannenwerk. In de leerschool van het leven, Leert de wijze tot aan 't graf. 't Is er zaak veel aan te leeren, Maar ook veel leer' men er af. Elk uurtje nattig te besteden, Is iets dat zegen ons bereidt. Het bezigzijn wordt lioht een reden Tot meerdere tevredenheid. Niet moed'loos zijn als 't tegenslaat, Maar telkens weer beginnen, Dan moet men eind'lijk, vroeg of laat, Den tegenstand verwinnen. Veroordeel anderen, als zij dwalen Toch nooit te licht. Maar al te spa, Men ziet het immers vele malen, Doen we anderen hun dwaling na. Buigt soms de storm een bloem ter neer, Men schraagt en steunt haar daad'lijk weer. Zoo is 't ook een der eerste plichten, Gevallen menschen op te richten. Predikbeurten. 6 Oct. Wieringerw. Geen dienst. 13 f Barsingerhom, Dg. Kooiman. 20 f Wieringerw., Ds. Kooiman. 27 f Barsingerhom, Ds. Kooiman. 3 Nov. Wieringerw., Geen dienst. 10 f Barsingerhom, Ds. Kooiman. 17 Wieringerw., Ds. Kooiman. 24 Barsingerhom, Ds. Kooiman. 28 nacht, kalveren 287 magere Schapen 112 magere Varkens 328 Biggen 11 Bokken en Geiten Ingeschreven van 27 Sept, 1 Oct. '95. Geboren Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenLevenloos aangegeven kind van Arie Borst en van Sijtje Weij. Ingeschreven van 1—30 September 1895. Geboren Aagje, d.v. Maarten Bakkeren Klaasje Lugtig. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Ingeschreven van 20 27 Sept. 1895. GeborenBertha Hendrica, d. v. Arie Zijp en Niesje Bremer. Catharina Margaretha, d. v. Abraham Hujjer en Guurtje Zonneveld. Adrianus, z. v. Johannes Ludeke en Guurtie Mosk. J OndertrouwdGeene. Getrouwd: Pieter Bouwen, wedn. van Maartje Broekhuizen, Arbeider 44 jr. te Schoorl en Aaltje Oostlndie, j. d. zonder beroep, 33 jr. te Zijpe. Overleden: Johannes Molenaar, 10 mnd. z. v. Klaas en Duifje Rampen. Ingeschreven van 1-30 September 1895. Geboren: 3 September. Siegebertba Cat harina Rosalia, d. v. Jb. van Baar en C. Ta- mis. 13 dito. Immerentia, d. v. P. Boekei en M. Burgmeijer. 17 dito. Klaas, z. v. Y. Dekker en L. Groet. 26 dito. Adrianus, z. v. G. Tesselaar en M. Sljjkerman. Ondertrouwd Geene. Getrouwd: 6 September. K. Biersteker, 26 jr. alhier, en P. Hofdijk, 22 jr. te Alk maar. Overleden: 2 September. Drie levenloos aangegeven kinderen van J. Kamper en C. Molenaar. 7 dito. Pieter Sleper, 78 jr. wedn van G. v.d. Molen. 17 dito. Catharina Com mandeur, 3 mnd. d. v. A. Commandeur en C. Goudsblom. 25 dito. Willem Groenveld 74 jr. wedn. van Antje Kossen. 26 dito. Vrouwtje Kooi, 83 jr. weduwe van G. de Graaf. t Ingeschreven van 1-30 Sept. 1895. Geboren30 Aug. Arie, z. v. Reindert de Geus en van Aaltje Veter. 11 Sept Antho- nia Maria, d. v. Pieter Vader en van Elisa- betb Deutekom. 14 dito. Dirk, z. v. Gerrit Grootes en van Elisabeth Dam. 21 dito. Gerrit, z. v. Klaas Leijen en Autje Koster. Ondertrouwd: 13 Sept. David van Vliet, oud 30 jr. en Pietertje Goedhart, oud 31 jr. 20 dito Cornelis Wittebol, oud 27 jr. en Trjjntje Krap, oud 24 jr. Getrouwd27 Sept. David van Vliet en Pietertje Goedhart. Overleden: 1 Sept. Johannes Blaak, oud 74 jr. weduwnaar Antje Mieldjjk. 2 dito. Jo hannes Swier, oud 13 weken, z. v. Johan nes en van Trijntje Geel. 6 dito. Antje Kos ter, oud 67 jr. echtgenoote van Pieter Borst- 15 23 28 SEPT. 1895. Aangevoerd 9 H. L. Tarwe f 5.a Rogge 10 Garst 18 Haver Witte Erwten Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruine boonen Witteboonen Paardenb. Mosterdzaad Karweizaad 12 Paarden 20 Koeien 220 Schapen 210 Lammeren 8 Kalveren 37 Varkens 282 Biggen Kip-Eieren per 100 1525 koppen boter 52' a 62' ct. per Alkmaar, 28 September aangevf 5 Paarden f 70.— a 20 Koeien „160.— a t t s s a a 3.75 a 2.75 a 8— a 9.a 12.- a 7.50 a 10.50 a 4,75 a 7,- a 13.50 a 75 a „110.— a 20.- a 16,— a 12— a 8 - a a 3.a 4.— a 6,50 4.50 3,25 10,- 12,- 16,— 15,50 10.25 12,- 5.75 IS IS,75 150— 225— 27— 20— 18— 20— 7— 4.25 kop. 175— 215— 8— a 20— 10- a 22— 13— a 18.- 5— a 8— 2— a 6— Boter perP. .50 a 60. Kipeieren per 100 3.75 a 4,25 Alkmaar, 30 September 1895.Aangevoerd: Paarden f a 18 Kooien per K.G. .63 a —.64 115 vette Kalveren 35.a 94. per K.G. 0,65 a 0.75 21 Nuchtere Kalveren 8.a 24. magere Scbapen a 179 vette Schapen 18— a 26. 99 vette Varkens per P. .32 a —.44 54 magere dito 11.a 13. Purmerend, 24 September 1895. Kleine kaas f 29,—, oommiisie f 24,—, aangevoerd 302 stapels. 860 K.G. Boter t 1.10 a f 1.20 per K.G. 507 Runderen vette f 0,55 a 0,64 ct per kilo stug. 47 Stieren, 9 Paarden. 153 Vette Kalveren, f 60.a f 80. handel stug. 155 Nuchtere idem, per Btuk f 10.22. handel stug. 208 Varkens, vette, per Kilo f —.28 a f .42 handel vlug. 171 Magere, idem, per stuk f12.a 20. handel stug. 442 Biggen, per stuk f 4— a f 8— handel stug. 2433 Schapen stug prijshoudend. Kipeieren f 4,a 4,50, Eenden dito f0— per 100. 20C0 mud Appelen f 0,60, a f 1.20 638 mud peren f 1.50 a f 4.alles per mud. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote, in den ouderdom van rnim 60 jaren, na een gelukkige Echtverbintenis van 32 jaren. L. ROGGEVEEN Az. Sint Maarten, 1 October 1895. met 1 OCTOBER, is de geopend, dagelijks van Alkmaar naar Schagen. 's Morgens 6 nnr van ALKMAAR, 's middags 12 uur van SCHAGEN. Ondernemer, Gr. Lampen, Alkmaar. HARINGHUIZEN. uit de Ossche Olie- en Smeer- fabriek:, van I. Elsbacli CJz., OSiOfi, beste middel tegeu verrotting en bederf vaa hout; verdrijft schimmel planten (cbampions) beter en goedkooper dan teer of verf. Verkrijgbaar bij SCHAGEN. en alle andere bladen worden, zon der eenige verhooging van kostendoor den ondergeteekeude bezorgd.

Schager Courant | 1895 | | pagina 3