22 October 1895. [monnaie. Een neriügdoend Burger. ITSTGKEZOHSroiEIISr. Gemengd Nieuws. Ik weet bet reeds, zei de vriendin, maar ik kan me in de weitld van God Palb's weervoorspelling. i.— 175.- 1100.— Door de bezuiniging op de uitgaven van jaarwedde klokkenist f 75 en verminde ring subsidie Harmonie f 25kon nu de Hoofdelijke Omslag teraggebraeht wor den op f 6360.92 5. Afdeeling IV. Heffingen voor hei gebruik tan openbare plaatten, vegen, verken en inrichtingen. Leges ter secretarie gekeven 40. Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren Begrafenis rechten Schoolgelden voor het lager onderwijs Marktgelden, wik-, wesg-, meet-en keurloonen 220°-- Totaal f 3516.— Bij de post marktgelden, verzocht de heer C. Bijpottdat B. en W. een on derzoek instellen naar de wenscbelijkheid en de mogelijkheid om den marktgelden in eigen beheer te nemen, evenals dit ge schiedt te Alkmaar en in zoovele andere marktvlekken. Aan dat verzoek zal door B. en W. worden voldaan. Hoofdstak IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten. Pacht of opbrengst der haardasch, vuilnis, bagg er- en mestspecie '00. Bijdrage van het rijk inde kosten van het lager onderwijs bedoeld bij art. 45 der Wet van 17 Augnstus 1878 (Staatsblad no. 127) en van 8 December 1878 (Staatsblad no. 176) 2350.— Legaten 400. Alle andere ontvangsten niet tot de vorenstaande behoorende 1201. Totaal f 4051 Hoofdatuk V. Buitengewone Ontvangsten. Opbrengst van den verkoop van ge meenteeigendommen 10. VERZAMELING DER INKOMSTEN. Hoofdstuk I, Ontvangsten wegens vroegere diensten f 772 55 Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente eigendommen en bezittinge» 2366.75 Hoofdstuk III. Ontvangst van bal as tingen en heffingen -24657.68 Hoofdstuk IV. Ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten 4051. Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten 10. Onder dezen datum, was het nsar ik meen, Dat Scbagen's raad vergaderd was, Om te zorgen, dat zij 't volgend jaar, 't Weer ronden zullen met de kas. 'tWas namelijk de begrootingslljst, Die men dien dag behandelen zou Maar één ding kreeg daar, 'k kan niet [zwijgen, Naar mijn inzien een geduchte knau'. Dat ons Dagelijksch Bestuur, 't zij het [tot eere, Zuinigheid betrachte, in alle zaken! Zéé zullen zij, op dit paard voortgaande De Burgers het hoofd op hol gaan maken. Want op voorstel van ons Dagelijksch [Bestuur, Viel er een subsidie, van maar vijftig [gulden Maar 't is de Harddraverij, die 't [ontgelden moest. Welk eerlijk Burger zal dat dulden? Htt roept om wraak, 't is een zonde, Dat zoo'n beste dag ten gronde gaat Maar eenmaal thans ten doode opgeschre ven,.... Op nieuw gehandeld, voor het is te laat. Weg dan ook, met al' subsidie, Zelfs voor geen muziek of een diner. Een sik die draven, toetren, eten wil, Gebruik' dan maar zijn eigen porte- Want zonder subsidie, 't zit er niet fin, Of.... op een koopje—bijvoorbeeld op e e n [fiets! Hoog en laag rijdt, liefhebbers genoeg. Het vuurwerk dat blijft, dan hebben we [toch iets! S c h a g e n, 23 Oct. '95. Totaal der inkomsten f 81857.98 BALANS. Inkomsten. Gewone f 31847.98 Buitengewone 10, f 31857.98 Uitgaven. Gewone 31357.98 Buitengewone f 500. f 31857 98 Staat der schalden der gemeenteop 1 Januari 1896 Bedrag der schulden f 39500. Oorspronkelijk bedrag der schuld f 42000. Bedrag der renten waartegen de gelden opge nomen 3'/, Bedrag der verplichte jaarlykscbe aflossing f 2600. Nadat de begrooting aldus was vastge steld en de rondvraag niets meer ter be spreking opleverde, werd de vergadering gesloten. Het werkvolk, werkzaam zijnde aan de slooperij van den gemeente toren, is tegen ongelukken verzekerd geworden in de Algemeens Verzekering Maatschappij tegen invaliditeit en ongeluk ken te den Haag, door tnsschenkomst van den heer I), Roggeveen Lz. Aangezien de laatste dag dezer maand samenvalt met den wekelijk- scben marktdag, verzoekt de ontvanger der Registratie ten einde velen een ver- geefsche reis te besparen, ons, om onze belanghebbende lezers in de omliggende gemeenten er aan te willen berinneren, dat den laatsten dag der maand bet kan toor der Registratie voor de betaling der Vermogensbelasting( verschijnende 1 November) ls gesloten. Wij geven bij deze gaarne aan dat ver zoek gevolg, daar het eeD groot aantal be langhebbenden in 12 omliggende gemeen ten geldt. Maandagmiddag geraak- te het zoontje van den heer Leguit, in de Hoep alhier, achter bet hnis in de wijde sloot. De dienstbode, ook daar aanwezig, zag dit en had den meed, zich eveneens te water te begeven en den drenkeling op het droge te brengen. Beiden kwamen gelukkig met den schrik en een nat pak vrij. De nieuwe Klok. Leve Willem Roggeveen En leve van der Maaien Twee zulke kerels in den Raad Kan een gemeente baten. Zij voelden, dat de R&adhuisklok Een schande was voor Schagen Zij waren daarom onvermoeid Aan 't jammeren en klagen. Als Willem sprak dan knikte Jan Of anders sprak hij mede; Zij lieten Schout eu Schepenen Geen oogenblik met vrede. Nu is de nieuwe klok present Ze mag zich laten kijken! Voor van der Maaien Roggeveen Moest elk beletsel wijken. O, Schagen Pat uit dit geval Een wijze les voor later Blijf ijv'ren, ijv'ren, ijv'ren steeds Voor 't lang begeerde water. Eens komt dan zeker je Kanaal En raar je in een bootje. Verlies het nimmet uit het oog Geef eiken keer een stootje. Jan Ka,naai, Het personeel ran 't sta tion Paddingston te Londen, bracht on langs een welverdiende hulde aan een zijner weldoeners, die binnen 3 jaar niet minder dan f 5000 gestort heeft in de weduwen— en weezenkas der maatschappij. Deze ijverige filantroop is een lersche ter riër, door zijn meester, inspecteur Busch, gedresseerd om in 't station te collec teeren. Hij draagt om den hals een band, waaraan een klein bakje bevestigd is. Tim, zoo heet het brave dier, loopt den geheelen dag van waggon naar waggon, van reiziger naar reiziger, zwerft rond in de wachtkamers, bezoekt het buffet, houdt wacht bij de begage en laat niemand los vóór hij een geldstuk heeft verkregen. Onnoodig te zeggen, dat Tim door iedereen goed ontvangen wordt en zelden zonder succes terugkomt. Soms zelfs, op de dagen waarop ple- ziertreinen rijden, is zijn ontvangst zeer hoog. Somtijds treft hij zeer gulle personen aanzoo ontving hij eens van Koningin Victoria, toen zij zich naar Windsor begaf, een pond sterling. Met zulk een dienststaat was de hulde, die men hem de voorlaatste week bracht, welverdiend. Tim ontving van het personeel een fraaie eere-halsband, met opdracht, en een fo tograaf maakte van hem een prachtig portret, Reclame. De eigenaar van een koffiehuis te Ber lijn beeft, om bezoekers te trekken, een millioen Mark tentoongesteld, welke, alle in rollen van £50 vijfmarkstukken, ten ge tale van 800, in een glazen kast zijn ne- dergelegd. Het koffiehuis wordt buitengewoon druk bezocht. 't Heeft iets van de reclame van een confectiemagazijn te Chicago, waar een vet varken midden in de uitstalling ligt vast gebonden aan den achterpoot, met de be lofte om den hals, dat het aan den 50 OOsten bezoeker zal worden cadeau gegeven. Een juwelier in dezelfde stad heelt twee diamanten in zijn uitstalkast liggen, volko men aan elkander gelijk, met op een wit te kaart de vraag welke is valsch Zij zijn beiden echt, maar de vraag pijnigt me nig voorbijganger toch zoo, dat hij binnen gaat en iets koopt, om een voorwendsel te hebben naar de diamanten te iniormeeren. Blonde soldaten en brui ne soldaten. Op Madagascar heeft men ontdekkingen gedaaD, die vroegere beweringen bevestigen. Men heeft n.1. gevonden dat blonde sol daten veel beter tegen het tropische kli maat kunnen, dan de brninen on omge keerd de bruinen veel beter tegen het konde klimaat. Het eerste bleek onder anderen uit den oorlog in Rusland het laatste uit de oorlogeu in Mexico. Op Madagascar waren het grootendeels de bruinen, die stierven door de warmte en de vermoeienissen en het is met een leger van bijna geheel blonden, dat generaal Duchesne is aangekomen teTanaBarive. Modern. Ik heb gemerkt, dat er tienduizend gulden hypotheek staat op het hnis dat je me verkocht hebt. Daar heb je me niets van gezegd. Dat heb ik wel. Ik heb je toch ge zegd, dat het hnis van alle moderne ge makken voorzien was. Gunst, weet je dat Anna T. getrouwd is met Louis G. niet begrijpen, dat een meisje, zoo scherp zinnig als Anna, er toekomen kan, een man te trouwen, die zoo stom is om haar te nemen. Stambowloff was een ïjve- rig postzegel—verzamelaar. Hij liet een al bum met meer dan 40.000 postzegels na, waaronder vooral veel Balkansche rariteiten Na zijn dood is 't voor een prijsje, 3000 florijn, aan een handelaar te Pest verkocht Peperman was onlangs op reis en kwam in aanraking met den directear eener gevangenis. Hij verzocht hem de inrichting eens te laten zien. Toen hij thnis kwam vertelde hij er dagen ove het zat mooi in elkaar, flink, het hoefde niet beter. Eenigen tijd later gaat hij weer op reis met zijn jongste zoontje. De vader is druk in gesprek in den vollen coupé De jongen kijkt uit het raam en ziet een rond gebouw. Hij hoort van zijn buurman dat het een cellulaire ge vangenis is. Pa, roept de kleine, Peperman aan stootend. Wat is er, joDgen? Is het daér dat n bent geweest? De zes paar oogen der medereizi gers doorboorden eensklaps den armen Pe perman, die onwillekeurig een kleur kreeg. Een dokter toe! Deze woorden plaatst het Weekbl. v. h. Ned, Tijdschr. v. Geneesk. boven 't vol gende aan the Brit.med. Journaal ontleen de bericht Wie bij de firma X te Liverpoo'. minstens een kwart pond thee per week koopt, kan, zoo hij minstens vier weken lang gekocht heeft en nooit twee achtereenvolgende we ken verzuimd heeft om te koopen, bij die en die medici, al naar de wijk waar de kooper woont, kosteloos terecht, behalve voor accouchementen. Verklaringen van tevredenheid met de ontvangen hulp lig gen ter lezing aan het adres der firma. Van 22 tot 31 October. De regens ne men aanvankelijk af, maar nemen om streeks den 25 October weer toe, om in de laatste dagen in sneeuwbuien over te gaan Na den 25sten dezer maand veran dert het betrekkelijk warme weer in vorst. In de laatste dagen zijn aardbevingen waarschijnlijk. Reeds lang is het bekend, dat de 3e klasse op de spoorwegen van overwegend belang is, vooral in Engeland. Uit de officiëele verslagen blijkt, dat het aantal passagiers bedroeg le klasse bijna 30 millioen, 2e klasse 60 millioen, 3e klasse 821 millioen, met een opbrengst van bijna 3, bijna 2, en 2S'/4 millioen pond sterling. Meer en meer gaat men de tweede klasse afschaffen; maar bet blijkt, dat de 2e klasse-passagiers niet, zooals men verwacht had, naar de le klas se overgaan, maar den voorkeur geven aan de 3e klasse. De uitvoer van Deensche boter bedroeg in 1893/94 53milioen gulden, van varkensvleesch 24 millioen gulden. Ter ondersteuning van den uitvcer dezer beide artikelen, hoofdzakelijk door verlaging der vracht, geeft de Staat eene jaarlijksche subsidie van 100,000 galden aan eene stoombootverbinding tusschen Esbjerg en Engeland. Twee Tarksohe oorlog schepen met meer dan 2000 soldaten aan boord, zijn eenige dagen geleden voor Port-Said aangekomen. Zij zijn bestemd naar Djedda en Holeida, doch toen hun om de kanaalgelden werd gevraagd, bleek dat ze hun portemonnaie hadden vergeten. Zonder betaling wilde men hen echter niet doorlaten en dus hebben zij naar Constan- tinopel geseind om reisgeld. De middelen van vervoer in Pa r ij s De laatste statistieken wijzen aan, dat er in Parijs 1456 tramrijtuigen en omni bussen zijn, 14,267 hnurkoetseu en 13,000 particuliere rijtuigen; bovendien nog 16,000 wagens en karren voor het vervoer van goederen, te zamen 44,000. Bij dit cijfer moeten nog gevoegd worden tal van boo ten, die op de Seine varen en de cein tuur spoorweg, die door de buitenwijken van Parijs gaal, zonder nog de tweewie- Iers te rekenen, die allengs meedoen als vervoermiddel. E e r 1 ij k beloond. Bij een regiment in de omstreken van Parijs ver liest een reservist zijn portemonnaie. Een kameraad vindt die en brengt hem bij den kolonel. De kolonel geeft aan den eerlijken vin der een nacht permissie. Den anderen dag worden er zes porte- monnaie's gevonden. De kolonel geeft zes nacht—permissies voor de eerlijke vinders, maar acht-en-veertig uren piovoost voor elk der verliezers. Daarna zijn geen portemonnaie's meer verloren, noch gevonden. Bij Kaïro is een vaartuig met 60 menschen, arbeiders voor 't meest, in botsing gekomen met eene stoomboot, die voor anker lag. Vijftig verdronken er. Te Londen was er giste- renavond brand in George Street, Easton Rnad. Eene mevrouw Gile», die op de derde verdieping woonde, kon met haar kinderen niet meer vluchten, omdat de vlammen de trap hadden bereikt. Zij wierp twee kindereD uit het raam, een derde sprong er zelf uit. Alle drie werden ernstig gekwetst. De moeder werd ten slotte met een vierde kind met brandladders gered. —•Men schrijft ait BERLIJN Een gebeurtenis zooals er nog geese plaats had sinds de schepping. Een Prui sisch minister van oorlog is toondichter ge worden. Generaal Verdy du Vernois, die al onder Bismarck en tot voor eenige jaren nog minister van oorlog was en een der uitoemendste medewerkers in de staf van '70 is geweest, heeft nn in het Hoftheater te Schwerin met succes een treurspel jAlaricfc"uit den Gothentijd,doen vertoonen. Een Pruisisch minister van oorlog too- neeldichter een walvisch als wielrijder had mij niet zóó verrast. Grondbezit in Groo t-B r i t- tanniö. In het eigenlijke Engeland, Wales mee gerekend, is de grond, een oppervlakte be slaande van 33 millioen acres (1 acre pl. m. 40Yj are) in handen van 972,836 inwoners. De openbare instellingen bezit ten daarvan 1.450.000 acres, die inwoners der steden 150.000 acres; 703,289 lieden bezitten minder dan één acre, zooodat voor 2184 personen overblijven 30,680,421 acres. Of in andere cijfers: twee derde gedeelten van Engeland en Wales bshooren aan 10,207 personen; twee derden van Schot land aan 330, en twee derden van Ier land aan 1942 personen. De giftmengster van Ader- no, daaromtrent meldt men nader Het echtpaar Stimoli leefde te Aderno, op Sicilië, aan den voet van den Etna in een gelukkig, onbezorgd hnwelijk, waaruit twee kinderen sproten, die echfer in een epidemie op denzelfden dag stierven. De dood der beide kleinen maakte znlk een indrnk op de moeder, dat van dat oogeiv blik af het geluk van andere moeders in haar een onbeschrijfelijken haat en een bij na dierlijke woede wakker riep. Met esn waarlijk verschrikkelijke koel bloedigheid nam zij het beslnit alle ande re kinderen in Aderno insgelijks te doen sterven. Zij verzamelde groote hoeveelhe den van een plant, die in den volksmond carramuni heet, en die, als ze nog groen is, een melkwit, dik vloeibaar vocht ople vert, dat zeel giftig is. Door dit sap meng de zij een kleine hoeveelhdd phosforus en nu voerde zij haar plannen van vergif tiging uit. Elk kind, dat zij ontmoette, riep ze tot zich, noodigde het uit, bij haar binnen te komen, gaf het allerlei lekkers en liet het daarop ait een glas drinken, waarin zij het vergif had gedaan. De arme kleinen verlieten daarop het huis en stierven weinigen uren later. Met de grootst mogelijke onverschilligheid zette de wrouw haar pogingen tot vergiftiging voort en was rt eds tot haar drieëntwintig sten moord gekomen, toen de zaak ont dekt werd. Een der vergiftigde kinderen stierf niet, maar werd wel zeer ziek, een geneesheer werd geroepen en deze ontdek te terstond alle kenteekenen van vergifti ging en nu dacht men er aan, dat in den laatsten tijd zooveel andere kinderen on der dezelfde verschijnselen gestorven wa ren. Een nauwkeurig onderzoek leidde wel dra tot de ontdekking van de schuldige, die terstond gevangen genomen werd. Te- vbds nam men haar man in hechtenis. Daar de zeer verbitterde bevolking van Aderno grooten lust scheen te hebben om de giften mengster te dooden, werd zij on der sterke bedekking naar Catania gevoerd. Hier trachtte zij in de gevangenis zich de polsaderen door te snijden met een stuk vensterglas, maar deze poging mislukte- Het laafste harer slachtoffers, was het eenige kind harer zuster. Frankrijk kan in zijn be- hoefte aan eetbare kastanjes niet zelf voor zien en ontvangt daarvan jaarlijks nog 120,000 centenaars uit Italië, waar 50.000 hectaren alleen met edele kastan- je-boomen beplant zijn. De lange wijzer. Een eenzame wandelaar werd aange sproken door een individu, dat er niet be paald gunstig uizag. t Meneer, hoe laat is het vroeg de laatste. »Wel mijn jongen,* antwoordde de wan delaar op gemoedelijken toon, heb mijn horloge bij mijn tante gelaten en ik heb alleen den grooten wijzer gehouden Dit zeggende trok hij uit zijn stok een doik van dertig centimeier en hield dien den landlooper onder den neus, die nu aan den haal ging. G ruwelijke mishandeling van krankzinnigen. Onderzoekingen in het krankzinnigengesticht te Bouraschevo, in het Russische gouvernement Tver, heb ben een groot schandaal aan het licht ge bracht. In den laatsten tijd pleegden verscheidene verpleegden zelfmoord, en toen onlangs een verpleegde met wat al te veel haast begraven werd, bevalen de autoriteiten dat het lijk moest worden opgegraven. Het bleek toen, dat de o- verledene gestorven was, tengevolge van mishandelingenop zeventien plaatsen wa ren de ribben gebroken, de borstkas was ingedrukt en het gansche lichaam bedekt met wonden. Tegenwoordigheid van geest. Een reiziger in wijnen, die zijn gelnk in Amerika beproeft, brengt op een zijner reizen door het Wilde Westen den nacht in een hol door. Bij zijn ontwaken be merkt hij tot zijn ontzetting, dat hij in een beerenhol verdwaald is. Daar hij on- I gewapend is, redt hij zich op een even 1 origineele als merkwaardige wijze. Hij biedt den beervader zijn wijBen. De be ren-familie proeft, drinkt het zure goedje en werpt woedend den wijnreiziger het hol luit. Een grafschrift voor B i s- marek. Men zegt dat een uitlating van Bismarck er de aanleiding toe was zoo niet, dan was het een bijster onkiese'1 ge dachte van de Rail Mali Gazette om een wedstrijd nit te schrijven voor een graf schrift op Bismarck. Een der beste antwoorden was zeker wel dit: Hier slaapt, begraven in den grond van het vaderland, hij, die het groot genoeg maakte om een waardige rustplaats voor hem te zijn." Een jong Tyroler, Herman Delago, bekend als een stoutmoedig berg beklimmer, is er in geslaagd, met een vriend den meest westelijken top van den Vajolen bij Bautzer te beklimmen. Tot dnsver was het nog niemand, zelfs niet den meest ervaren en beproefden gids gelukt, langs de bijna loodrechte zijden van den rots, die 2805 M. hoog is, naar boven té komen. De beide jongelieden werden door tal van toeschouwers met kijkers gewapend; nagestaard. Op den top van den rots richt ten zij een pyramide op. Ter berinnering aan deze beklimming zal de w estelijke top van den Yajolet voortaan de piek van De lago worden geheeten. Rechter. Gij hebt reeds gezeten, niet waar, waar voor? Beklaagde. Ik heb 'snachts op een vreemd aardappelveld gebotaniseerd. Ontvettingsknnr, Nu, hoe hebt ge u bij de kunr be vonden? Uitstekend zie maar eens, hoe slecht ik er uitzie. Te Antwerpen zal einde- lijk een nieuw spoorwegstation worden gebouwd, waarvan de aanbesteding reeds beeft plaats gehad. De kosten worden op 5,250,000 frs. geraamd. Wij vinden in een En ge 1 s c h blad iets meer verteld, van wat de expeditie van Luitenant P e a r y op Groenland doorstaan heeft. Het misluk ken der expeditie wordt grootendeels toe geschreven aan het verlies van een groo ten voorraad, die onder een geweldigen sneeuwval begraven werden. Wat moeite Peary ook deed om de scha de te horstellen, het mocht niet gelukken. Zelden, zoo ooit, heeft meD den gevaren van een Pooltocht met zoo onvoldoende uitrusting het hoofd geboden. De slede- tocht was esne reeks van de vreeselijkste ontberingen. Mannen en honden leden onuitsprekelijk van de kou. Het adem halen deed pijn en het bloed vloeide uit den nens. Toch ging men moedig voor uit. Aan terugkeeren werd niet gedacht. Door het doodgaan van een paar honden moest men eene slede in den steek la en en de honden in slechts twee troepen ver- deelen. Van het oogenblik dat men aan de vijfde honderd mijlen begon, was het ongeluk niet van de lucht. Van de groot ste slede brak een bont, en de mannen moesten zelf aan de tonwen, want de hon den konden nauwelijks meer loopen.Toen men op 16 mijl van het land aan de onaf- hankelijksbaai gekomen was, moest men ophouden. De houden konden niet ver der. Een der tochtgenooten, Lee, werd toen met de beesten in eene tent achtergelaten, met last de krachtigste met een zwakste te voeden, terwijl Peary en Heuson, ieder met een geweer, er op uitgingen, naar het land toe, in de hoop een muskus-os te schieten. Lukte dat niet, dau scheen er geen uitkomst van den dood overgebleven. Kan men zich ontzettender toestand voor stellen dan van Lee, dagen lang alleen in zijne tent met de uitgehongerde beesten temidden van de ijswildernis, en onzeker of zijne makkers ooit zouden terugkeeren? De jagers vonden eindelijk na vreeselijke ontberingen eene kudde van muskusossen. Zij schoten er een paar en waren zoo van een zekeren dood gered. Na nog vijf en twintig dagen van onbeschrijfbaar lijden, kwamen de drie mannen aan Anniversary Lodge. Hunne beenen en voeten waren gezwol len eu hunne lijven uitgeteerd. Tien dagen lang lagen zij geheel uitgeput op hun le ger, waar ten slotte kwamen zij het te boven. De Deensche Minister van Binnenlandsche Zaken heeft verhoo ging vaa de subsidie voor de bestrijding van longziekte onder het vee van 5G.000 tot 100.000 kronen aangevraagd. In De- marken heeft men zeer veel op met tu- berculine. Omtrent het landbezit van enkele Duitsche familiën deelt de Post, in verband met de verkiesbaarheid voor het Pruisische Heerenhuis, mede, dat de familie Von Puttkamer 163.000 mor gen land bezit. Elf andere familiën heb ben nog 't recht van verkiesbaarheid in het Heerenhuisde familie Von der Schu- lenburg, die in 1855 109.000 morgen land had, Von Alvensleben 46.000, Von Arnim 156.000, Von Borcke 70.000, Von Dredow 98.000, Von der Osten 152.000, Von Schwerin 65.000, Von Wedel 180.000 morgen en de familie Von Kleist, die in 1857 verkiesbaar werd, met 140.000 morgen land. TeBazelis een dame ge arresteerd, die met haar echtgenoot samen te Li Chanx de Fonds voor een be ir«g van 100.000 frauken aan horloges had gestolen. De man is op Rnssisch groud- gebied gevat. Hij wordt uiigeleverd.

Schager Courant | 1895 | | pagina 3