Politiek overzicht ier weel. Buitenlandse!! Nieuws. gemunte f 600.»=^ zou willen toegeven, waartoe na teoige bespreking wordt be sloten. D-t heer Kooyman tevens Weesmeester hondt zich ten volte overtuigd, dat gemel de ruiling in het belang van beide par tgen is. De heer Kuilman wenscht de t 600. te voldoen, uit de opbrengst van een ge deelte van het kapitaal, ingeschreven op het G o it'ioek der Nationale schold, tea name der gemeente. De Burgemeester weoscht liever de voor de tram S h^gen Wegnam aan te gsne l-e^ing int-t dat bedrag te verhoogen. Waarna wordt goedgevonden de geld kwestie later uit te maken. Bij de algeineene omvraag stelt de heer Kuilman »o >r, alsnu over te gaan tot de benoeming et-ner commissie over het be heer der aan de gemeente behoorende lan derijen. De voorzitter wenscht die benoeming uit te stellen tot een volgende zoo spoedig mogelijk te beleggen vergadering, in de huop dat dan alle leden tegenwoordig zou- denzijn; waarmede genoegen werd genomen. Waarna de vergadering werd gesloten. Dat een vrouw, om aan het gezelschap van haar echtvriend te ontko men, zichzi-lt in de gevangenis een plaatsje verovrrt, zd wel niet dikwijls voorkomen. Toch geschied.ie dit dezer dagen te BRE DA. Zekere vrouw v. D. stal om de ge noemde reden een jas en liet zich voor dien diefstal arresteeren. (N.B.Ci.) Te MEPPEL is in de stoom- waschinrichting een meisje in a»nr<king gekomen met de as der machine, waarme de zij zes wentelingen maakte, voordat de machine tot stils and kon gebracht worden. Grlakkig behield zij genoeg tegenwoordig heid vau geest om haar lichaam te kram men, zoodat zij als door een wonder geen belangrijk letsel kreeg. Alleen werden de kleederen haar van het lijf gescheurd. Te W ESTER VOORT brak gisternacht brand uit in eene woning, bewoond door twee arbeidersgezinnen. Tot beide gezinnen behooren, behalve man en vrouw, ook kinderen en een van deze kreeg behoefte aan moeders hnlp, toen het huis reeds in lichterlaaie stond. De vronw kon nog jnist tijdig genoeg door hare noodkreten het eigen gezin en dat der buren wekken, om te voorkomen dat allen levend verbrandden. Nu ontkwamen allen dat gevaar, doch zonder iets van het hunne te kunnen redden. Een enkel kledingstuk had nou door sommigen der ouderen kunnen gegrepen worden; de later ontwa<kte jongeren, onder wie die nog te jong wareu om zich zoQder hulp te kan nen redden, moesten vluchten zooils zij het bed verlieten. Huisraad en wintervoor raad, de viel geiten en de kippen, een geslacht varken in de kuip evenals het levende vee, alles ging verloren of kwam om. Een en auder was, hoewel laag, verze kerd. Een melkboer te AMSTER DAM wilde woensdagavand omstreeks 6 uur met juk en emmers den eveiweg bij de Wijttenbachstraat passeeren, niettegen staande hij daarvoor was gewaarschuwd, d .ar ds trein in aantocht was. Midden op de spoorbaan werd hij door de locu- tief gegrepen en tot»al vermorzeld. De ongelukkige laat vrouw en kinderen ach ter. Hetlijk gevonden. De 20-jarige jonge dame te 's-HER- TOGENBOSCH, wier vermissing veel op spraak wekte, en ten onrechte in verband werd g-bracht met de reeds vermelde sch .kIcings-geschiedenis, is als lijk uit het water aan de vischmark opgthaald. Juist was in het Politieblad haar sig nalement verschenen. Een niet onaardig staal- tje van d e taal in de graafschap Zut- feu vond de Z u t p h Ct. in oude fa miliepapieren, haar welwillend ter inzage verstrekt. „Hendrik-eurne laot Domeneer g'nach zpggen, en dat Garreljen meuje 'n goens- dag in 't bedde is ekommen van 'n jonge zeunne't kind hef den klem in den bek en is mortslok, de wieze- moer zeg dat 't wel kapot zal gaon. Maor kraomvrouwe is helsch wierig, zonder kop- of liefzeerte. Ze zit al op 't gat euver ende, eur lust ook al wat te etten, zelfs aerplen met eulli in de panne gebraon. Maor euver 't slimme kind is ze vinnig meuijelyk en dut bi stucme niks as grienen. De Bebbe hef eer de ieversen ehad, en de Boer had ook de rooze zoo in de hoed en dejich in de bassen, dat hie de hozen neet an of uut kan ktiegen. Doch beiden zund mangs weer bet ter, en loopen zoo zwak als 'n kieffc-r deur 't huus, ook is hie al op 't pin- geneeren ewest. De domeneer moest dar now ens kommen 'n sturmken knyeren als 't waer neet te bluusterig is, of anders toeke wekke as de maone schient en de smaerige weg wat rel- liker is. Maor ik mot zoo waor naor huus; want de loch betuut al, ook bin 'k dieet meer zoo zwak as smos ter beene, en kon hardoes in den drek vallen en dan kree'k nog kievens toe van mien deerne, aeven als o'k de pense vol voedsel had. 't Is wel een miserabele goeje deerne, maor zieekan ook wel ens zoo bellig worden dat eur den schuum veur den bek steet." BOEKBEOORDEELING. In de laatste jaren heeft in de Fransche litteratuur de Nspcl-on-vereenigine, de verheerlijking van den eersten Napoleon, een groote vlucht genomen. T«1 van wer ken, den tijd van deu eersten Keizer der Franschen betreffende, zijn uitgegeven en zijn ook in het buitenland rlom verspreid. Onder deze moei vooral genoemd worden het tconeelstuk Madame Sant-Géne van Vtctorien Sardou, dat zoowel in Frankrijk als in den vreemde, in het oorspronkelijke of in vertalingen, is opgevoerd. Dat tooneel- stuk nn heeft de Fransche geschiedschrij ver Edmond L pelleteir uitgedijd tot een roman in drie deelen. Van dezen roman heeft bij de firma Gebr. E. M. Co- hen te NIJMEGEN en ts ARNHEM e-n Hollandsche geïllustreerde vertaling het licht gezien. Deze uitgave, waarvan de ver taling werd opgedragen aan den b-werker van Carlyle's Fransche Omwentelingis do r de bekende ürmi weder goed verzorgd, het gt heel is met kloeke letter op fraai p-pi r gedrukt en de illustratiëo vormen een sieraad van het boek. De roman Sant Géne, zal ook in ons land v--el opgang maken en zijn weg vinden otider een be langstellend publiek. Chr. Eene massa vrouwen om- rirgden in de Marktstraat te UTRECHT vrouw Van Zanten, die een dubbel snoer tje witte koralen, waaraan een goud kruis je, met de meeste blijdschap te zien gaf, gevonden door den metselaar Kloek bij het aanstrijken van het dakvenster van een huisje, mede aan de Marktstraat. De aanleiding tot deze. vondst was de volgende: In het jongste voor aar had ee ne ekster in den top van een populier nabij den Minstroom h ar nest gebouwd, en kreeg elkeu morgen op den dorpel van het opgeschoven raim van vronw v. Z. eenig voedsel Op een Maandagmorgen miste de verzorgster de ekster en het sie raad van haar zesjarig dochtertje, dat nn aldus terechtkwam. Zaterdag overleed te WIL- DERVANK, de alleenwonende weduwe L. Zuiderho^k, geb. Degenhardt. De ze ventigjarige weduwe, leefde schijnbaar in zeer bekrompen omstandigheden. Zjj ge noot zelfs nu en dan onderstand v»n de diaconie. Kort geleden werd zij ziek en Zaterdagochtend stierf de oude viouw. Nu had zij met den koopman H. W. een overeenkomst gesloten, dat laatstgenoemde voor haar begrate is enz. zou zorgen, waarvoot hij datgene zou erven, wat zij naliet. 4an die verpfichteng wilde \V. voldoen. Teen er nu Zaterdagavond tnen- schen kwamen, om het 'ijk te kist. n, de den zij in de kamer een eigenaardige vondst. In beddelakens gebonden vond men 89 rijksdaalders, terwijl er in een paar jakken nog plm. 38Yj gulden was verborgen. Dit geld nam W. ia het bijzijn van ee- nige blo dverwanien van de overledene, mee naar huig. Ook zij die het lijk h d- den gekist, verwijderden zich, na de. buiten deur gesloten te hebben. Eeu bewaker vau den boedel werd niet aitigest-ld. Maandag morgen kwam men tot eene vreemde ontdek king. Er waren 's nachts menschen in het sterfvertrek geweest. Zeker zoekeode naar geld, dat daar mogelijk nog verbor gen kon zijn, bad men zelfs de rust der doode gestoord, de gesloten lijkkist ge opend e« niet alleen het lijkgew<ad aan getast, maar zelfs de doode verlegd. Ook het stroo in de bedstede wis onderzocht. Vrij zeker is er iubraak gepleegd, om zich toegang tot het vertrek te verschaf fen. Bij de denr was een draaibaar r»am, van binnen gesloten met wervels. Voor dit raam was aan den buitenkant een luik. Dat luik had men weggenomen eu toeu eeltige kleiue ruitj-s gebroken en zoo de wervels opengedraaid. Bij dat raam vond men (.enige afgebrande luci fers. Hoe voorzichtig de ontaarde nachte lijke bezoekers te werk zijn gegaan, blijkt uit het feil, dat twee gezinnen, die me de het huis bewonen, waarin de weduwe was gestorven, evenmin iets hadden ver nomen, als de onbezoldigde veldwachter K., die er vlak naast woont- De correspondent der N. R. Cl. meldt nader Het vermoeden viel mede op den aan- gestelden bewaker, den veldwachter T. Na bij hem gedane huisztekiug, wearbij ech ter niets gevonden werd, heeft T. zich door het hoofd geschoten. Of hij de ont- vreemder is, of wel een \alsch vermoeden niet kon dulden, ligt vooralsnog in het duister. N. R. Ct. De minister van buiten- landsche zaken brengt voorloopig ter ken nis van belanghebbenden dat olijkens be richt van Hr. Ms. g zant te BRUSSEL, de Belgische grens óór den 26sten dezer zal worden opengesteld voor den invoer uit Nederland van mager vee, en den lOden Januari daaraanvolgende voor den invoer van Nederlandsch fokvee. I)e moord op Hoogsteden. Het Rott. Nieuwsblad meldt het vol gende Morgen zal vcor den rechter van in structie eeu verklaring worden afgelegd, die vrij belangrijke bijzonderheden in de zaak van den kleine Hoogsteden geeft. De verklaring luidt ongeveer als volgt Op zaterdag den 28sten November, toen Daar alle vermoedens het lijkje van den vprmoorden knrap Hoogsteden ver voerd zou zijn, bevond zieh Willem Van Berkel in htt café Reuken, Schoutenstraat 149, alhier waar iederen zst- rdagavond geduiende de winterm aandeu gebiljart wordt um eendebout. Van Berkel, die tusschen 9 en 9'/, uur het .koffiehuis binnengekomen was, oam am het orijsbiljarten desl. Oo den vori- gen zaterdagavond,'toen de kn»>p r.og hiet vermist was, heeft Van Berkel dit koffi-huis bezocht, ook om te biljarten. Hij is een goed biljartspeler en zijn kalme houding en prachtig spel zonden niet vermoeden, dat met zijn Weten dien avond zulk een vreeselijk drama zou ztje afgespeeld. Een aantal bezoekers spiaken over het vermissen van den knaap, toen Van Berkel aan eenige bezoekers mede deelde, dat hij een familielid van bedoe1- den knaap was. In heftige woorden gaf hij zijn wrevel over het gebeurde te kennen en hij betuigde dat hij, at3 hij den man ontmoette, die den knaap terugbtaclit, dien kerel zeker een geducht pak slag zou toe dienen Dit beg epen enkelen der aanwezigen niet en één d^zer m-rkte op, dat de te rugbezorger van den knaap toch wel het allerminst straf verdier.de. Iedereen was toch vrij den knaap op te sporen. Maar Van Berkel beweerd-, dat de kr.a<p niet kon gestolen zijn, dan door twee personen, de éen zon dan later den kna»p terugbezorgen en de beloo dng, die ongetwijfeld op het ontdekken van den knaap g steld zou worden, konden later bei den deelen. Zéé verklaarde hij het geval en daarom zou hij op deze wijze optreden als hij den knaap aan de band van eeu voor hem vreemd man zag. Nog maakte hij de opmerking, dat, als inderdaad de knaap door een polderjongen was meegeno men, niet een heer hem zou terugbren- gen. Omstreeks half twaalf, 'oen Van Ber- k< 1 aa» het bi'jart stond, kwam een onbe kend man, van middelmatige lengte, met rossige snor en gekleed als werkman, het cslé binnen. Hij liep recht op Van Ber kel toe eu beiden begaven zich in het gangetjj, dat vaD het café naar een zekere plaats leidt. Daar hebbeu zij druk en fluisterend gesproken, drie of vier minu ten lang. Vervolgens kwam van Berkel alleen we r in de gelagkamer, bestelde nog iets aan het. buffet, baalde zeer ze nuwachtig zijn geld te voorschijn, betaal de, dronk zijn glas uit en verliet zonder een woord meer te spreken, het caté. Wij herinneren ons uit ons schoolle ven een versje van dezen inhoud „Ik wou wel graag een koning zijn Ik zou de boozen doen verdrijven, Alleen de braven liet ik blijven En ik won zelfs de braafste zijn." Niet waar, welk eene heerlijke roe ping bevatten deze eenvoudige regels. Hoe schoon moest het voor de machti gen der aarde zijn, hun leven te wijden aan het geluk der menschheid. Helaas, hoe weinigen vervullen in al le opzichten dezen heiligen plicht. Maar al te velen beschouwen niet der menschen geluk, maar hun eigen groot heid en eerzucht, als het voornaamste doel, hier te bereiken. Daaraan worden alle krachten besteed. Elk middel, zelfs den onmenschelijken oorlog, wordt gebezigd, om de toonge vende grootheid met nieuwen luister te omhangen. Wat is het eeuwig politiek gehaspel anders dan een wedstrijd om macht en grootheid? En dan altijd die moordpartijen op groote schaal op den achtergrond. Alleen de heerschzuchtige vorsten en hunne trawanten hebben belang bij den oorlogde volken vinden geen baat in de onheilen van den krijg. „Ik wou wel eens zoo machtig zijn, Dat alle vorsten voor mij bogen; Dat de ministers voor mij vlogen; Dan schaite 'k tot hun aller straf, Conscriptie en staande legers af." Uit zou het zijn met het leveren van veldslagen, het verbranden van steden, het verwoesten van dorpen, het sloopen van ka«teelen, het dooden en verminken van soldaten. Geene gezinnen we den op die wijze meer tot den bedelstai gebracht, geene akkers in wildernissen herschapen, geen welvaart vernietigd, geene bescha ving verbannen. Gok de indirecte gevolgen van den oorlog, de toenemende schuldenlast der volken, zou verdwijnen. De Economist van December geeft over dit toenemend geldgebrek eenige belangrijke cijfers. De gezamenlijke schuldenlast der staten be droeg in 1862 f 31260000000. 1872: f 55200000000. 1882: f 64728000000. 1892 f 73800000000. Bij dezen voortgang zal het cijfer in 1900 ongeveer 84 millard of vierentach tig duizend millioen gulden bedragen. Dat is ongeveer viermaal zooveel als al het goud en zilver waard is, dat aan geld over de geheele wereld in omloop is. Het vertegenwoordigt de helft van den geheelen nationalen rijkdom der Yereenigde Staten, met inbegrip der waarde van het land. Deelt men de schulden en rentelast door het aantal inwoners van het rijk, dan krijgt men per persoon in Schuldenlast Rentelast. Argentinië, f 512 f 28,42. Frankrijk, f 360 f 14,42. Portugal, f 351 f 12,30. Nederland, f 240 f 6,64. Gr. Brittanië, f 214 f 6,38. Italië, f 198 f 7,81. Schuldenlast. Rentelast. Spanje, f 184 f 7,35. België, f 178 f 1,27. Hongarije, f 160 f 6,38. Griekenland, f 159 f 7,36. Pruisen, Turkije, f 132 f 74 f 0,93. Rusland, f 60 f 2,44. Vereen. Staten f 40 f 0,84. Zweden, f 36 f 0,40. Japan, f 18 f 0,97. Een voornaam deel der vermeerderde schulden is te wijten, aan het toene mend militairisme. Alleen tusschen de jaren 1862 en 1872 werden 11 millard guldens aan het voe ren van oorlogen besteed. Elf-duizend millioenen guldens om de de menschen ongelukkig te maken, ter wijl met diezelfde gelden. 2200000 menschen een kapitaal van f5000 had den kunnen bezitten. Waar zulke ge tallen spreken, valt de treffendste schilr dering met woorden in het niet. Uit bovenstaand lijstje blijkt, dat Nederland in het te kort eene belangrijke plaats inneemt. Onze schuldenlast bedraagt thans ongeveer ijs van het geheele nati onale vermogen. Alleen, wanneer het militair budget der beschaafde volken, binnen behoorlij ke perken wordt teruggebracht, kan in den achteruitgaanden toestand verande ring ten gunste komen. Wij vreezen echter nog verre van den eeuwigen vrede verwijderd te zijn. Nau welijks begint de lucht in het Oosten ietwat op te klaren, of zware onweers wolken pakken zich in het Westen sa men. Wij hebben voor eenige weken het grensgeschil tusschen Engeland en Venezuela uiteengezet, daarbij er tevens op wijzende dat de vereenigde Staten hier hun Monroeleer in toepassing hoop ten te brengen. Wij dachten, dat uit de gewisselde nota's tusschen Engeland en de Groote Republiek, de laatste tot de overtuiging was gekomen, dat het toch al te dwaas was, zich in de Zuid-Amerikaansche aan gelegenheden te mengen, waar de Repu bliek geen duim breed grond bezit, te meer nog daar de kwestie reeds be stond, voor dat president Monroe, met zijn Amerika voor de Amerikanen" het bekende dogma schiep. In een bood schap aan het congres heeft president Cleveland echter wel ter dege partij ge kozen. De president betreurt het, dat Enge land geweigerd heeft het geschil door een scheidsgerecht te doen uitmaken. Doch dit mag geen reden zijn voor de Vereenigde Staten om het er bij te laten. Het is een gebiedende plicht ter oplos sing van het geschil mede te werken, door de ware grens tusschen Venezuela en Britsch-Guijana te bepalen, m. a. w. de president werpt en dringt zich als scheidsrechter op. Verder wenscht hij ee ne commissie tot onderzoek te benoemen en vraagt daarvoor de noodige gelden aan. Het rapport der commissie, zal dan de verdere gedragslijn van de V. S. vast stellen. President Cleveland wil niet dul den, dat Engeland zich in Amerika lan den toeeigent, waarop het geen recht heeft. Ten slotte zegt de president, dat hij volkomen de gevolgen overziet, die uit dit optreden der Vereenigde Staten kun nen voortvloeien. Wanneer dit oorlogzuchtig optreden, alleen ter wille van Venezuela geschiedde, om het recht van 't spel, dan zouden voor de ongevraagde bemoeizucht ver zachtende omstandigheden kunnen gelden; maar in 't wezen der zaak is 't een dol larkwestie met een flinke dosis binnen- landsche politiek. Het betwiste gebied strekt zich aan beide zijden van den mond der Orinoco uit, en heeft eene oppervlakte van 6000000 H. A. Het is rijk aan Mahonie- en Cam- peche-bos8chen en onderzoekingen heb ben aan 't licht gebracht, dat de bodem rijke goudaders bevat. Nn is door de regeering van Venezu ela aan bekende Amerikaansehe finan ciers concessie tot exploitatie der goud mij uen verleend, eene concessie die na tuurlijk vervalt, wanneer Engeland de gronden in rechtstreeks beheer krijgt. Door het bezit van den Orinocomond, zal Engeland zich geheel meester maken van den handel met het achterland, waar door Venezuela en Brazilië economisch vrijwel van Engeland afhankelijk wor den. Dit overwicht van Engeland in de Noord- en Midden-Zuid-Amerikaansche Staten, strijdt geheel met de protectio nistische handelspolitiek der V.S. Daar om Engelands invloed gekortwiekt, want in dezelfde mate, dat de macht van den een verzwakt, zal die van den ander in kracht toenemen. t Is de V.S. al reeds een doorn in het oog, dat op het schoone eiland van Robinson Crusoë, Trinidad met zijn oor- logs'aven voor den Orinoco de Britsche vlag wappert; den mond zeiven in En gelands bezit te zien, is niet te dulden. Nog dient vermeld, dat het president schap van den heer Cleveland over ee nige maanden verstreken zal zijn. Om zich zoo mogelijk eene herkiezing te verzekeren, kan 't volstrekt geen kwaad, het air van volbloed Amerikaan aan te ne men. De groote hoop is zoo graag in zijn nationale grootheid gevleid. De sultan van Turkije zal in Engelands moeielijkheden groeien. Dat wordt ten minste tijdelijk een lastige voogd min der, zal hij denken; daar een krachtig initiatief in de Oostersche zaken van de andere mogendheden niet te verwachten is. Als nu de Franschen straks de Egyp tische kwestie, op het tapijt brengen, dan heeft lord Salisbury voorloopig ten min ste de handen vol. GËMKNGH MEL'WS. Uit Dnitschland. Tusschen Berlijn en Bromberg is Vrijdagavond in den trein de wagen met postpakketten in brand geraakt en geheel uitgebrand. On geveer 1200 postpakketten zijn aldus ver nietigd. Een luitenant van het garnizoen Rambouillet heeft een jong sol daat roet een lijzweep geslageD. De ba taljonscommandant strafte den officier voor het front van het bataljon met 8 dagen arrest; de corpscommandant veranderde deze straf echter in zestig dagen vestingstraf. Een treurig ongeluk bracht dezer dagen een der dichtstbevolk te wijken van de stad Posen in opschud ding. Vier kinderen hadden bij afwezig heid der ouders met lucifers gespeeld en zoodoende het huis in brand gestoken. Men vond de vier verkoolde lichamen der klei ne slachtoffers tegen elkander gedrukt in een hoek van de keuken. De Stettiner Abendztg» heeft zieh bezig gehouden met het ma* ken eener statistiek van de proeessen we gens majesteitsschennis tegen keizer Wil helm die sedert 1 Augustus van dit jaar veroordeeling van den beschuldigde ten gevolge hadden. Het blad telt 53 geval len op de opgelegde straf is gemiddeld 7 maanden gevangenis. Onder de 53 veroor deelden waren 17 dagbladschrijvers. Een telegram uit Phila- d e 1 p h i a meldt, dat aan botrd van de Duitsche boot Athene, geladen met nafta, Zondag een ontploffing heeft plaats gehad nabij kaap May. De kapitein en dertien personen van de bemanning werden gedood; zes anderen, die er levend waren afgeko men, werden opgenomen door een Esgel- sche boot en te Philadelphia gebracht. Een tramwagen ophol. Een vreemdsoortig ongeluk gebeurde dezer dagen met de electrische tram te Genua. Gelukkig kwamen er geert men schen bij om, ofschoon het vooral aanlei- ding# tot ontzettende engelukken had kun nen geven. De tram in quaestie vertrekt van de Piazza Manin, een plein, dat op een vrij aanzienlijke hoogte ligt en gaat dan langs de Via Assarotti, die steil af- helt naar de Via Rims, welke weg naar de Pizza Deferrari leidt, waar de groote Carlo Felice-opera ligt. Dezer dagen nu vertrok de tram van de Piazza Manin zonder passagiers en be reikte veilig de Via Assarotti. Toen de tram echter de Via Roma in volle vaait bereikte, öemerkte de machinist plotseling, dat geen der ramtoestellen wilde werken. De machirist behield echter zijne tegen woordigheid van geest en trachtte door luid schreeuwen de lijn voor de in volle vaart voortsnellende tram vrij te houden. Bij het hotel Isotta stond juist een lange reeks omnibussen op de lijn, die de bestuurders, door den machinist gewaarschuwd, snel in veiligheid brachten. Een der rijtuigen echter kwam in hevige botsing met het voertuig. De koetsier werd ernstig ge kneusd naar het hospitaal gebracht. De tram zette iutusschen den teugelloozen tocht voort langs de Via Roma, een dichtbe volkte straat, De ongewone snelheid van het voertuig en de kreten van den machinist waren echter voldoende om de voetgan gers op behoorlijken afstand te doen blijven. Toen de tram het eind der lijn nabij de opera had bereikt, kwam zij weder in bot- siug met een rijtuig. De voerman wist aan het dreigende gevaar te ontsnap pen, doch het paard werd gedood en het rijtuig verbrijzeld. Daarna verliet de tram de rails en rende over de straatsteenen met een sierlijke zwenking een banket bakkerswinkel op de Piazza Deferrari bin nen. Hier wist de machinist, die aldoor moedig op zijn post was gebleven, behou den van het gevaarlijke voertuig af tö springen. De pui van den winkel en al les wat daarbinuen slechts breekbaar was, werd met groot geraas verbrijzeld. Te Antwerpen zijn on der bijna gelijke omstandigheden drie jonge meisjes plotseling verdwenen. Het laatste geval van dien aard had, volgen» 't Antwerpsch Handelsblad, velleden Don derdag plaats, doch ditmaal heeft men een spoor, dat tot eenige ontdekking zou kun nen leiden. In een he'berg der Hofstraat 21, waar de 20-jarige Florentine Wouters, van Kiel- drecht als dienstmeid woonde, kwam op laatstgenoemden datum een deftig gekleed persoon binnen, die Fransch sprak. Noch de vrouw des huizes, noch de meid verstonden hem en toen riep hij een anderen persoon binnen, die als tolk zou dienen. Deze vertaalde de vrasg van deu vreem deling, die lnidde »Mag het meisje een oogenblik naar buiten komen „Ja,* was het antwoord der vrouw, als het niet te lang dunrt. Florentine ging, zooals zij daar was, met den vreemdeling buiten en. toen de her bergierster een paar minuten later bniten kwam zien, was er zoomin van de twee vreemdelingen als van het meisje nog iets te bespeuren. En tot nu toe heeft men vau niemand hunner nog eenige tijding bekomen. De zaak werd bekend gemaakt en men vernam dat gemelde vreemdeling zich ook

Schager Courant | 1895 | | pagina 2