Politie! overzit der rat. Buitenlandsch Nieuws. Atjeh. PLAATSELIJK MKLWS. Van den Kerkbouw. Predikbeurten. SCHA«K». Doopsgezinde gemeente van Itarsingei horn c. a. Vervolg Binnenlandse!) Nieuws. Burgelijke Stand. Gem. SCHA GE IV. Gein. Wieringerwaard. Gem. Oude Hiedorp. Voor rekening Van den heer P. W. Jansen, te AMSTERDAM die f 45,000 schouk voor werkverachat- fing in de gemeente Schoterltnd, Hasker- land en Opsterland is 9 H. A. grond aangekocht le Ter mispel (Fr.) met een daarop staande woning voor f 2900. Die grond zal bewerkt worden, en d<n zullen daarop arbeiderswoningen verrijzen. Te Steensel, bij EINDHO- VEN, had dezer dagen eeD landbouwer uit Blader, zijn paard voor eene herberg uitgespannentoen juist iemand op een rijwiel kwam aanrijdenHet paard schrikte en wilde op den loop gaan. De landbouwer wilde het grijpen, doch strui kelde waarbij het paard hem zulk een hevigen trap tegen de borst gaf, dat de man tenige dagen later aan de gevolgeu is overleden. Te NIEUWE WETERING ter- maakten eenige jongens zich met eene drie- wielde kar, die zij ttgen den dijk optrok ken en daarna langs de glooiing lieten af rollen. Een zestienjarige jongen kwam er treurig afhet voorwiel van het voertuig liep dwars en dit sloeg over den kop, waar door de jongen in den rug getroffen werd, zoodat zijne borstkas verpletterd werd. De ongelukkige was spoedig een lijk. Door het Provinciaal Be stuur van Noord-Holland is aanbesteed bij enkele inschrijving: het bouwen van een Tolhuis te Burgervlotbrug, gem. Z ij- p e, behoorende tot de groote en andere rijkswegen in genoemde provincie. De ra ming bedroeg f4500. Minste inschrijver was de heer P. Voorman van Schagen, voor f4378, aan wien het werk is gegund. De openbare behande- ling der Strafzaak voor de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, tegen J. Kuhoui van der Veengewezen gemeen te-Secretaris aldaar, ter zake van hem ten laste gelegde handelingen, welke door hem als medebestuurslid van de Hulp bank aldaar zouden zijn gepleegd, aan vankelijk bepaald, gelijk wij vroeger in ons blad mededeelden, op 31 Maart j.1., is toen uitgesteld. Zijn wij goed ingelicht, dan zal deze zaak alsnu worden behandeld op V r ij- dag 17 April aanstaande. De strafzaak „wegens het wanordelijk beheer der Alkmaarsche gemeente-Ei- nanciën", is nog steeds een onopgelost probleem. Met klimmende belangstelling ziet de Alkmaarsche Burgerij naar de ontrafeling van deze zaak uit, waartoe vooral aan leiding geeft de geheimzinnigheid van de vroede vaderen die,als zij hierover vergade ren, dit punt steeds in „geheime zitting" behandelen en niet schijnen te begrijpen, dat de belastingbetalende burgers „be langhebbenden" zijn. Enkele verschijnselen wijzen er op, dat de algemeene politieke toestand vrij gunstig is. KEIZER WILHELM, maakt eene speelevaart langs de kusten der Middellandsche zee, waarbij hij tal van gelegenheden vindt, om uitstapjes in het bevriende Italië te maken. Te Genua werd hij met uitbundige el viva's der bevolking ontvangen. Ook in Napels was de ontvangst bijzonder hartelijk. Te Napels had de vorst gelegenheid, kennis te maken, met den bekenden invloedrij ken kardinaal San Felice. Politieke bui ten- en binnenlandsche organen knoopen aan deze ontmoeting reeds allerlei hoog politieke beschouwingen vast. Zoo wil men, dat de keizer den kerkvorst ge polst zou hebben, over het standpunt dat hij dacht in te nemen, indien het toekomstig conclave, hem tot paus mocht verkiezen. Daarop zou de kardinaal ge antwoord hebben, dat hij zich in dat geval bij den bestaanden toestand zou neerleggen. Ons komt deze kennis der „welinge richte correspondenten" hoogst twijfel achtig voor. Wij gelooven, dat men hun ne particuliere correspondenties in deze meer moet beschouwen als litterarische fantasieën, waaraan elk politiek fonda ment ontbreekt. Veronderstel al, dat Duitschland, ter- wille van het huis van Savoie, gaarne een paus zag, die de eenheid van Italië er kende, dan nog zou men niet aan de groote klok hangen, wat mannen van beteekenis in vertrouwelijke bijeenkom sten, in deze zaak met elkander overeen kwamen. Ook zal het voor den toekom- stigen paus volstrekt onmogelijk vallen, nu al zijnen politieken gedragslijn vast te stellen. Het hoofd der Katholieken wordt op het vatikaan door zulke sterke invloeden beheerscht, dat hij maar zelden aan zijn persoonlijke neigingen gevolg kan geven. Wij waarschuwen derhalve onze lezers, om de sensatieberichten van dit of dat groot dagblad, maar niet geregeld als gangbare munt in betaling aan te nemen. Er wordt wel eens beweerd, dat het verbond tusschen Duitschland en Italië niet op de sympathieën van het Italiansche volk steunt. Hiermede geheel in strijd is de ontvangst in Palermo en Sy- racuse. Het anti-monarchale Sicilië heeft Wilhelm op zulk eene hoffelijke en har telijke wijze ontvangen, dat men vrijwel mag besluiten, dat de staatkundige ver bintenis tusschen beide landen de goed keuring van het overgroote deel der be volking wegdraagt. Zoolang het drievoudig verbond, als een internationale vredebode beschouwd kan worden, zullen zijne vertegenwoor digers, door den rustigen, nijveren bur ger met blijdschap begroet worden, 't zij dat hij woont in de vlakte van Lom bardijs, langs de kusten der Oostzee of aan de oevers der lachende Donau. Het verbond der vorsten is voor hem een po litiek Paaschfeest, het Ostara-feest der oude Germanen, het zinnebeeld van le ven en ontwikkeling. De volken zullen jubelend feest vieren, hoch en el viva's roepen, of hij Humbert, Wilhelm of Frans Jozef heet, want ze zien in hem een waarborg voor hun geluk. Het einddoel [van 's Keizers tocht is Venetië. In de eilanden stad der Adria- tische zee zal Wilhelm eene samenkomst hebben met koning Humbert, waaraan tevens door de Duitsche gezanten te Ro me en Weenen wordt deelgenomen. Na tuurlijk zullen belangrijke onderwerpen worden besproken en even natuurlijk zal Reuter's agentschap ons reeds maandag weten te seinen, dat de toestand in Ab- bessynië, de verhouding tot Engeland, de Egyptische kwestie, de tocht naar Soudan, de ijverzucht van Frankrijk en meer andere zaken, zijn besproken. Met kwalijk verborgen ontevredenheid wordt de conferentie te Venetie door de Fransche bladen besproken. Alsof presi dent Faure en minister Bourgeois deze persoonlijke gedachtenwisseling hadden kunnen voorkomen. FAURE is tegenwoor dig een steen des aanstoots, een wrijf paal voor de behoudende republikeinen en de tot de republiek bekeerde monar chisten. Nu hij door hun steun tot de hoogste waardigheid verheven is, mee- nen zij, dat de president ook geheel naar hunne pijpen behoorde te dansen; ze hebben dit op de wedrennen te Auteuil ondubbelzinnig laten gevoelen. Met een gejuich van „leve de senaat" werd hij bij zijne aankomst begroet, met een „leve de Senaat" werd hem uitgeleide gedaan. Hiermede wilde men natuurlijk zeggen, dat toen voor eenige dagen de Senaat een motie van wan trouwen tegen het buitenlandsch beleid van het kabinet Bourgeois aannam, het de plicht van den president ware ge weest, om het ministerie goed- of kwaad schiks aan zij te zetten. Men vergeet in zijne persoonlijke vooringenomen heid, dat dit zelfde kabinet, door de kamer met een overgroot aantal stem men in zijn beleid gesteund werd. 't Is nu de beurt aan de geavanceerd groepen, om den president bij de eerste gelegenheid de beste, op eene contra-be tooging te onthalen.^Zoo wordt het hoofd van den staat een speelbal van den wis selenden volksgunst en dat wel door de schuld van hen, die van volksopwellin gen en politieke manifestaties een natuur lijken afkeer hebben. In ENGELAND schijnt men den algemeenen toestand evenals in Duitschland kalm in te zien. Het hof heeft het voorbeeld van Keizer Wilhelm gevolgd en zijne tenten aan de oevers der Middellandsche Zee opgeslagen. Lord Salisbury, de prins van Walis, de ko ningin, lord Dufferin, de Engelsche ge zant te Parijs, vertoeven allen in 't Zui den van Frankrijk. Wij maken daaruit de gevolgtrekking, dat de hangende geschilpunten in Afrika tot geene ernstige moeilijkheden aanlei ding geven. Nu de vice-president Smit is overleden en de Matabelen opstand tot grensmoeielijkheden aanleiding kunnen geven, schijnt men in Londen, van het plan om Kruger tot een bezoek naar Lon den te bewegen, afgezien te hebben. Een hooggeplaatst ambtenaar van het depar tement van koloniën zal wellicht de za ken in Pretoria afdoen. Wanneer Engeland van het bekende artikel 4 der conventie van 1884, waarbij de Zuid-Afrikaansche republiek voor het sluiten van verdragen met vreemde mogendheden de goedkeuring der Brit- sche regeering behoeft, afstand doet, dan twijfelen wij geenszins, of de opgezweep te gemoederen de Boerenbevolking, zul len weldra hunne natuurlijke kalmte hernemen. Mag men de berichten uit Zuid-Afrika vertrouwen, dan schijnt er van een dergelijke tegemoetkoming wer kelijk sprake te zijn. De opstand on der de Matabelenkaffers, een uitvloei sel van Jameson's inval, die daardoor het nauwelijks onderworpen gebied van zijn krijgsmacht beroofde, zal met eeni ge krachtsontwikkeling weldra gedempt zijn. De hulp van Kruger, ter bescher ming van vrouwen en kinderen, waarbij het zoo terecht van de misplaatste woor den van Jameson gebruik maakte, is door de Engelsche regeering onder de meest hoffelijke bewoordingen, afgewe zen. Johannesburg zendt met toestem ming der overheid te Pretoria, een hulp corps. Of men met de hulp van Judas- burg, gelijk het door de Engelschen her doopt is, gediend is, moet nog uitkomen. den. Namen der gesneuvelden zullen later worden medegedeeld." Van Regeeringswege is nog het vol gende bericht openbaar gemaakt Bij het op 8 dezer in Atjeh geleverde gevecht zijn gesneuveld, de kapitein der infanterie F. P. A. Gelukde fuseliers A. Homan, J. Kijken en B. Veldhuizen, benevens vier inlandsche militairen Het aantal gewonden is, blijkens he den van den Gouverneur-Generaal ont vangen bericht, 28. Bij het departement van Koloniën werd gisteren ontvangen het navolgende telegram van den gouverneur generaal van Ned.-Indië „Gisteren Biloel en Lomboenjit afge- gelost. Veel tegenstand. Een officier ge sneuveld, twee officieren gewond onge veer 25 militairen gesneuveld en gewond Generaal Vetter met paard gevallen, sleu telbeen gebroken, belet alleen paardrij Schageü, 11 APBIL 1896. Donderdag 9 April, des middigs ongeveer halt 6, geraakte onze plaatsgenoot, Je heer A. v. met zijn rijwiel van den hoogen wal in de sloot aan de Hoep. Doordat hij met zijn voorwiel het achterwiel van een andere velocipèJe raakte, geraakte hij zijn stuur kwijt en tuimelde te water. Met een nat en vuil pak en de schrik, kwam hij vrij. Naar men verneemt is de zer dagen door tusscheukomst van den heer C. A. Uoogschagen, van wege de familie d'Oultremonl de D u r a s, als ei genaresse der heerlijkheid Schagen, wederom uitgekeerd de som van f 400 VOOr d9 armen dezer gemeente. Deze gelden zijn verdeeld als volgt: f 100 aan de Her vormde DiakouL, f 100 aan het R, Cath. Armbestuur, f 100 aan het Gereformeerde Weeshuis eD f 100 aau de Algemeens Ar men. Voor het Concert derHar- moniekapel,onder directie van den heer L. A, Schouten, met welwillende medewerking van den heer F. Werner(Solo-Cellist der Ko ninklijke Marinekapel, op Zondag 12 April 1896, des avonds ten Tll2 ure precies, in de Landbouw-Societeit „Céiès", is het volgende Programua vastgesteld: 1. Hipp, Hipp, Hipp, Hurrah Kai- sermarsch. G. Kunoth. 2. Lentegroet* Ouverture, L. A. Schouten. 3. „Heim- weh 1" Melodie, A. Jungmann. 4. a. »Warum P" D. Popper. b. vFau»t Fanta sie, J. de Swert. Solo's voor Violoncel, de heer F. Werner. j 5. „Souveuir de Stabal Mater," G. Rossini. 6. „Triumph Polonaise." G. Berger. 7. ^Concert Ou- ve.ture,' Jb. Denijs Kz, 9. a. Ballade* G. Goltsrmann. b. Wiegenlied*, J. Brahms. c. yAla Mazurka', F. Seivais. Solo's voor Violoncello, door den heer F. Werner. 9. yZeufzer-Walzer*, J. Ivacovici. 10. ^Finale" Alle nos. behal ve no. 9, le uitvoering. De kistenlaag, meerendeels drie hoog, is aau de Noordzijde van het bouwterrein verwijderd en daarmee een groot beletsel uit den weg geruimd voor het sneller ver plaatsen van de massa aarde. Nu glijdt de spade door een vette, dichte kleilaag, die volgens boring 7 Meter dikte heeft en elke steek maakt de sleuf bijna 60 c. M. dieper. Zelden worden nog beende ren opgedolven of stukken half vergaan hout. Als de gebeeie fondamentsleuf ver der die vaste kleimassa aanwijst, die vol gens de gedane boringen rust op een 8 Meter dikke kleilaag, vermengd met zand, zou volgens deskundigen het heien geheel overbodig zijn. Het zal heel wat moeite en tijd kosteD, de palen van 30 voet in den grond te drijven en rust daar eenmaal ons nieuwe kerkgebouw op, voorzeker kan het dan voor eeuwen den tand des tijds doorstaanzulk een grondslag zou een Eifeltoren of een Egyptische Piramide kunnen dragen. Tot keering van het dring- en hemelwater worden in de breede sleuven van afstand tot afstand dijkjes opgeworpen over de gehee ls breedte, wat natuurlijk niet kan voor komen, dat hooge laarzen en scherpe spo ren voor de arbeiders onmisbare zaken zijn. Merkwaardigheden zijn tot heden niet verder gevonden als weer een half vergaan kleedingstuk, beslikt met van koper of gouddraad vervaardigde figuren. De direc tie-keet is bijna voltooid, de timmermans werkplaats bewijst reeds goede diensten; de schutting is een doorn in het oog der marktbezoekers, die zoo graag eens een kijkje zouden willen nemen van het werk daar achter. Niet al te lenige bezoekers uit den om trek Waagden donderdag halfsbrekende toeren bij de oude trappen, om er toch eens over heen te gluren meestal met be vredigenden uitslag. Iu den loop der volgende week zal de heimachine gesteld worden en kunnen de proef palen worden geslagen. Dan is het werk eerst recht in vollen gang- De Godsdienst-oefenigen beginnen om OY2 ure, des voormiddags. 12 April, Ds. A. W. v. Kluijve. 19 1 Geen dienst. 26 r Ds. A.W. v. Kluijve. 3 Mei, Ds. A. W. v. Kluijve' 10 g Ds. A. W. v, Kluijve. 14 Hemelv.dag. Ds. A. W. v. Kluijve. 17 Geen dienst. 24 le Piuksterd. Ds. A. W. v. Kluijve. 12 April, Barsingerhorn Geen dienst. 19 Kreil Ds. Kooiman. 26 Barsingerhorn Ds. Kooiman. Verslag van de vergade ring van den raad der gemeente Anna Paulowna, gehouden op Zater dag 11 April, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heeren: Schenk en Gijten- beek de leatste wegens ongesteldheid. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notuleu, brengt Voor zitter verslag uit van zijn bezoek aan dokter Ooerduin en daaruit blijkt, dat deze bereid is, om voor J/2 jaar met de gemeente te contracteeren. Met het ziekenfonds evenwel, maar daarmede zegt Spr., heeft feitelijk de raad niets te maken, zal het contract voor 1 jaar moe ten worden aangegaan. Door een inge zonden stuk in het N. v d. D. had voorz. al reeds eenige brieven van sollicitan ten gekregen en deze ook naar den heer v. Wijk verwezen, zooals tevens bleek uit de mededeeling van mijnheer v. Wijk dat ook hij reeds aanvragen had gekre gen. Voorzitter doet nu voorlezing van een schrijven van den heer Overduin, van den volgenden inhoud uAan den Gemeenteraad van ANNA- PAUIOWNA. Mijne Heeren. Veroorloof mij het volgende onder uwe aandacht te brengen. Dat de heer Gerrit folder gaarne zou zien, dat zich een geneesheer in uwe ge meente vestigdedat hij meent, dat een dokter aldaar een ruim bestaan zal heb ben" wie zal het hem kwalijk kun nen nemen; doch dat hij door leu genachtige praatjes, die zoo flauw zijn dat zij wel in zijn koffiehuis, doch niet in een gemeenteraad te pas ko men, tracht, mij verdacht te maken, dat zou ik hem kwalijk nemen, zoo hij meer ontwikkeld was; doch nu zeg ik alleen „dat wordt mij te machtig".Dat hij liegt, kan u blijken uit de hierbijgaande verklaringen, die mij door de twee be wuste personen, waarover de heer Ger rit Volder het in uwe vorige zitting heeft gehad, met de meeste bereidwilligheid zijn verstrekt, welke personen hunne verklaringen in uwe volle vergadering willen herhalen. Ik verzoek U dus beleefd, aan 't geen genoemde heer voortaan over mij zal hebben te zeggen, hoegenaamd geen geloof te hechten. Hoogachtend Uw Dienstw. Dienaar, J. C. Overduin, Med. Doctor, Arts. Wieringorwaard 10 April 1896. Anna-Paulowna 10 April 1896. (Afschrift van het attest van L. Wig- gers in het verslag opgegeven als Beers?) „Ondergeteekende Lammert Ifiggers wo nende te Breezand, verklaart dat hij met zijn gezin, gedurende de acht jaren dat hij lid is geweest van het ziekenfonds, zeer tot zijne tevredenheid door doctor Overduin is behandeld, dat hij nooit re den tot klagen heeft gehad en dat de doctor nooit zijne komst heeft geweigerd, omdat zjjne paarden er mager van wer den. L Wiggers „ANNA PAULOWNA, 10 April 1896. Ondergeteekende, Hendrik Kranenburg verklaart, dat hij als lid van het Ziekenfonds gedurende zijne laatste ern stige ziekte uitstekend doordokterOverduin is behandeld; dat de dokter midden in den winter mij gedurende tien dagen „dage lijks" is komen bezoeken, dat hij toen om den anderen dag is gekomen; vervolgens op zijne vaste dagen en mij niet heeft verlaten, vóór ik geheel was genezen, zoodat bij, wie er ook mogen komen nooit een anderen docter zal verlangen H. Kranenburg." Voorzitter,de heer IA. J. Wallerbetuigt nu zijn spijt,dat de kwestie zichgaat bewe gen op een terrein, waar hij het niet gaarne zag. De heer Volder blijft beweren,dat de men- schen het hem zelf hadden gezegd; hoe had hij anders aan de feiten kunnen komen? Spr. gelooft dat als men zich tot Am Grin in den Oostpolder zou wenden, deze er de zelfde lezing van zou geven; deze per soon was er ook bij geweest. Voorzitter wijst er op, dat het niet goed is geweest, dergelijke aanvallen te gen dr. O. te doen, daar zij feitelijk niet aan de orde waren; dat het gevaarlijk is namen en feiten in openbare zittingen te noemen, te meer als zij niet eens wor den gevraagd. De heer Volder zegt, dat hij zulks ook niet zou gedaan hebben, wanneer er niet beweerd was geworden, dat er bij het Ziekenfonds niets te wenschen was overgebleven.- Spr. had zich nu daartoe verplicht geacht. Voorzitter zegt, dat nu de feiten van den heer Volder den bodem zijn in geslagen. De heer Volder verklaart nu van die menschen ook niets meer te begrijpen. Voorzitter stelt nu vervolgens voor, daar dr. O. zich bereid heeft verklaard voor 1I2 jaar te contractepen, een ad vertentie te plaatsen, daar te noemen de f 800.inkomen van de gemeente, te zeggen, dat er een ziekenfonds bestaat; maar van een woning niet te reppen, daar het zeer lastig zou worden bij een eventueele vacature voor secre taris, daar men dan geen gehuwden se cretaris zon kunnen nemen en als nu de raad het besluit nam, om de woning van den heer Jelles op te zeggen, het feite lijk hetzelfde bleef, alsof men tegen den heer Jelles zeide, dat hij den polder over een halt jaar zou kunnen verlaten, daar de heer Jelles niet zou weten, waar hij zou moeten gaan wonen. De heer v. Wijk ziet niet in, waarom dr. O. niet voor een 1/2 jaar met het ziekenfonds zou kunnen contracteeren. Voorzitter zegt, dat zulks onmogelijk is, daar in de le helft van't jaar iemand zwaar ziek kan zijn en in de 2de helft niet, dus zou dr. O. er wel eens niets dan last en schade van kunnen hebben. Andersom zou natuurlijk evenzeer mogelijk zijn. De heer v. Wijk oordeelt dat als er geen woning is, er geen dokter ook zal komen. Voorzitter zegt, dat een ongetrouwde dokter zal kunnen worden verkregen. De heer Volder gelooft dat de woning voor den dokter is bestemd. Blijkt vervolgens uit de notulen van het jaar 1873, dat de woning is inge richt voor dokterswoning, voor zoover dit noodig mocht blijken; anders kon zij worden gebruikt voor andere doel einden. De heer v. Wyk gelooft dat uit het beschikbaar stellen van een huis, het ko men van een dokter zal afhangen. Voorzitter oordeelt, dat de raad zal kunnen besluiten om een leening aan te gaan. Indertijd heeft de heer Willemse tegen spr. gezegd, dat hij bereid zou zijn, een huis te bouwen voor een dokter, als hij natuurlijk zekerheid kreeg, dat hij de woning zou blijven verhuren. De heer v. Wijk zou wel willen voor stellen, met de opzegging van de huur aan den heer Jelles te wachten tot na dere berichten. Voorzitter wil dan in de oproeping van geen woning spreken. De heer Waiboer oordeelt zulks ook beter; later overleg is nog zeer goed mo gelijk. Wordt nu besloten, met algemeene stemmen, om een advertentie te plaat sen, waarin zal worden medegedeeld, dat de gemeente f 800.geeft aan ar menpraktijk en dat er een ziekenfonds bestaat. Bij de algemeene rondvraag, zegt de heer Volder nog eens de zaak betreffende den brief van den heer Overduin te zul len onderzoeken. Spr. wil niet, dat hij door Dr. O. voor een leugenaar te boek wordt gesteld. Hoe wil ik aan het ge val komen, zegt spr., wanneer het mij niet is medegedeeld? De heer v. Wijk, gelooft niet, dat het in den omgang met dr. O. altegaar ro zengeur en maneschijn is geweest. Spr. hecht zeer weinig waarde aan de ge- teekende verklaringen. Spr. beschouwt die luidjes als zeer eenvoudige menschen, die zich door dr. O. hebben laten be praten en zich bang hebben gemaakt, doordat dr. O. wellicht zal hebben be weerd, dat zij hem hadden beleedigd. En toen hebben zij die briefjes getee- kend, of hetgeen daar instond, waar was of niet. Voorzitter wijst er nogmaals op, dat men in openb. vergaderingen voorzich tig moet zijn met hetgeen men zegt. De heer Volder vraagt nogmaals, als er over de goede bediening van dr. O. wordt gesproken en hij dingen weet, die het tegendeel kunnen bewijzen, of hij dan zwijgen moet De heer v. Wijk vindt dien brief van den heer O. alles behalve parlementair. De heer Volder zit hier als raadslid en of de heer Volder een Koffiehuis heeft, doet niets ter zake; de heer Volder heeft ook geenszins over de pillendoos van dr. O. gesproken; dus, dr. O. had Volder ook ongerept kunnen laten. De heer Volder ziet juist in dezen brief het duidelijkste bewijs, dat hij met zijne beweringen over de onbeschoftheid van dokter Overduin gelijk heeft want deze brief is het meest overtui gende bewijs waartoe dr. O. zich laat verleiden. Hierna sluitiDg. Ingeschreven van 8 10 April 1896. Geboren Geene. OndertrouwdJan de Groot jongman oud 28 jaren wonende te Alkmaar en Wil- belmina Grootes jongedochter oud 30 ja ren wonende te Schagen. Getrouwd Jan Roggeveen en Anna Ploeger. Overleden Geene. Ingeschreven van 1 31 Maart 1896. Geboren 5 Maart. Arie z. v. T. Braaf eu A. Hoep. 13 dito. Jacob, z. v. J. C. Johaunes en N. Zander. 21 dito. Gor- nelie Agatha, d. v. J. C. Kaan en M. Schermerhorn. 26 dito. Maartje, d. v. L. Nieuwenburg en G. BruiB. Ondertrouwd 21 Maart. J. v. d. Ham 31 jr., en D. Egmoud 29 jr. 28 dito. K, Peper 27 jr., en J. Kooij 21 jr. Overleden 15 Maart. Arie, z. v. T. Braaf en A. Hoep. Ingeschreven van 1—31 Maart 1896. Geboren3 Maart Cornelis, z. v. Hendrik

Schager Courant | 1896 | | pagina 2