KLOMPEN IS. vooralle soorten. INGEZONDEN. tiem. 8CHAOKN. 8 II. Harp, 8 A. de Boer, 8 IV. Lange, IJitnoodiging: tot deelne- misig in de Hansen, 21 Hei e. k. A t j e li. Helder 1. 5 '96.Tj. PLAATSELIJK NIEUWS. Van den Kerkbou w. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Al) VERTEN TIEN. Jacob Schreuders, 8 C. Hoorn door L. TIEMENS, Voorts, bij Zutphen. Burgemeester en Wet houders van WIERINGEK- WAARD, roepen bij deze Sollicitanten op naar de vacante betrekking van De jaarwedde bedraagt f350. Gegadigden worden verzocht hunne stukken in te zenden vóór 10 Mei e. k., bij den Burgemeester. Burgemeester en Wethouders voor noemd, C. Dz. Rezelman. de Secretaris, \V. Teenffs. Men biede liet geluk de hand. een Meel origineel lot slechts Guld. 3,50 een half origineel lot slechts Guld. 1,75 een kwart origiaecl lot slechts Guld. -90 De uitbetaling en verzending van de prijzen 8amuel Hecksclier Senr., jaar uit de Zuid-Afrikaansche republiek, afgekomen. Het moet gezegd worden, deze uitslag is voor bet ontwikkelende Jobannesburg een slag van beteekenis. De steunpilaren der beurs, hoofden der mijnindustrie, de vertegenwoordigers der meest bekende firma's, worden door dit vonnis voor jaren aan de samenle ving onttrokken, 't Is te begrijpen, dat deze vonnissen, als een electrische schok, op de pers in Engeland, hebben gewerkt. THIME8 en GLOBE steken de krijgs trompet. Wanneer ook maar een haar op het hoofd der vijf veroordeelden, allen En- gelschen, wordt gekrenkt, is een oorlog tusschen de Republieken Engeland onher roepelijk, meenen zij. De groote meer derheid, die dit ministerie in het parle ment bezit, zou als sneeuw voor de zon versmelten, indien Salisbury over dit bloed geen wraak nam; ziedaar de korte in houd hunner bulderende artikels. Pall Mali en de Westminister zijn eenigzins kalmer. Zij geven toe, dat de vonnissen geveld zijn naar 's lands wetton. Zij erkennen, dat de mislukking van het gevaarlijk spel deze gevolgen konden hebben, maar tevens wordt opgemerkt dat de leiders van het Reform Commit- tée de wapenen neerlegden onder voor waarden, waarin lankmoedigheid en ge deeltelijk herstel hunner grieven, werd toegezegd. De minister van koloniën, lord Chamberlain, deed, wat hij juist had moeten laten, hij gaf Sir Robison, de Engelsche gouverneur in de Kaapkolonie, telegrafisch bevel, zich terstond tot pre sident K r u g e r te wenden, en hem mede te deelen, dat de Engelsche regee ring wijziging dezer vonnissen verwachtte. Zou, een dergelijk onbekend ingrijpend optreden in de binnenlandsche aangele genheden van een vrij land in vele ge vallen niet juist de tegengestelde uitwer king hebben Maar de slimme lord, wist wel dat president Kruger nogmaals genade voor recht zal doen gelden. Yoor 't oog der groote menigte zal 't nu schij nen, alsof men te Pretoria, voor Enge land vreesde, 't Kan geen kwaad, zoo'n beetje schijnvertoon. Het streelt den Britschen hoogmoed waarbij Salisbury en Chamberlain als extra-vaderlanders po seeren. Bij het rechterlijk onderzoek is zoo een en ander uitgelekt, dat nog al sen satie heeft verwekt. Zoo heeft men, met behulp van den sleutel, gevonden in de bagage van Jameson na den slag bij Krugersdorp, het cijferschrift van vele telegrammen, tusschen het Reform-com- mittée en Jameson gewisseld, kunnen verklaren. De draadberichten loopen van 7 tot 31 December. Overtuigd wordt er uit bewezen, dat èn Cecil Rho- des én het bestuur der Zuid-Afrikaan- sche vereeniging, volkomen op de hoog te waren van den voorgenomen inval. Nu, daar hebben wij ook geen oogen- blik aan getwijfeld. Als de Engelsche regeering van de stukken kennis heeft genomen, zal hare positie in deze kwes tie, waarlijk niet aangenamer worden. De regeering te Londen zal genood zaakt worden meer chef tegen het mon sterverbond in 't donkere Afrika op te treden. Zal de consessie der Zuid-Afri- kaansche Maatschappij blijven bestaan, zal men Rhodes met plannen smeden la ten voortgaan, zullen Jameson en zijne y officieren hunne verdiende straf krijgen Ziedaar, vragen die thans op den voor grond treden. Of zal men in Londen wel licht den treurigen moed hebben, door een oorlog, deze lastige onderwerpen van de baan te schuiven Mocht dat zoo zijn, dan zal het blij ken, dat de Boeren geen katjes zijn om zonder handschoenen aan te pakken, 't Zijn geen Derwischen uit Soudan met enkel speren gewapend, noch Matebelen, wier verdediging op lans en pijl steunt. Al de boeren zijn gewapend met ge weren van het nieuwste model. Zij heb ben overvloed van ammunitie en voldoen den voorraad in reserve. Krupp-kanon- nen en snelvuurbattarijen voltooien deze bewapening. De Transvaal kan rekenen op den steun van denOranje Vrijstaat en het over- groote deel der bewoners der Kaapkolo- nië. De boeren kunnen 30,000 weer bare mannen in 't veld brengen, die versterkt met 20,000 uit den Vrijstaat een geduchte strijdmacht zouden vormen. Tegenover de geoefende schutters moe ten de Engelschen met jonge recruten optreden, die aan de wijze van oorlog voeren niet gewoon, door het wisset schot weldra gedemoraliseerd zouden- worden. Indien de krijg mocht uitbre ken, dan is de kans zeer groot, dat uit zijne smarten, de vereende Staten van Zuid-Afrika geboren worden. Laat ons thans de blikken van het lijden de en stijgende Zuid-Afrika afwenden, om ze op vrediger tooneelen te vestigen. Daar ginds, aan gene zijde van den Donau, waar de vischrijke Theiss met duizend bochten door welige landstreken en angs volkrijke steden stroomt, daar waar de geheimzinnige Zigeuners door de uitgestrekte poeBten zwerven, in deschoone vlakte tusschen Alpen en Karphaten, her denkt men het duizendjarig be staan van het Hongaarsche Rijk. Door een laatsten golfslag der groote volks verhuizing in beweging gebracht, verlie ten Magijaren in 896 onder hunnen ko ning Arpod de Zuid-Oostelijke oevers der Kaspische zee, om na een langdurigen kamp met Bulgaarsche, Romaansche en Slavische stammen, zich voorgoed in de vlakte van de Theiss neder te zetten. Bestookt door Germanen en Turken, nu 1 eens overwinnende, dan weder over bloe- j dige nederlagen weeklagende, leidde het Hongaarsche volk vele eeuwen een leven van voortdurenden krijg. Wij, die na een langen worstelstrijd onze zelfstandigheid verkregen, kunnen ons het best een begrip vormen, van de bauge jaren, die het Hongaarsche volk onder het ijzeren juk der Habsburgers heeft doorgebracht. Doch op de treuri ge tijden, die na den in bloed gesmoor- den opstand van 1848 volgden, brak in 1867 het morgenlicht der vrijheid aan. Uit de nederlaag bij Koningsgiatz, waar door Oostenrijk door Pruisen uit het Duitsohe rijk werd geworpen, ontsproot de verzoening tusschen keizer Frans Jo zef en Hongarije. En heden op den 2en Mei heffen de zangvereenigingen eene feesthymne aan, verkondigt het gebulder van het geschut het geluid der klokken dat de rij der feesten is geo pend, waarmede Hongarije zijn duizend jarig bestaan hoopt te vieren. Onder het wijze bestuur van den keizer-koning is sedert 26 jaren een tijdperk van bloei en welvaart ingetreden, waarmede de toenemende ontwikkeling der na tie gelijken tred heeft gehouden. "Wij zouden bijna kunnen zeggen, dat de oprichting van elke fabriek gepaard ging met eene stichting voor volkson derwijs, dat bij de plaatsing eener ma chine tevens een veld werd geopend waaruit voor landbouw en veeteelt nieu we bronnen van inkomen ontstonden. Bij de sluiting van ons vorig over zicht verlieten wij FRANKRIJ K in een warnet van ministrieele moeielijkheden. Lang heeft de president gewikt en ge wogen, gezocht en gezift voor hij den rechten man wist te vinden, welke hij met de samenstelling van een kabinet kon belasten. Eindelijk heeft hij dien persoon in den ultra-protectionist Meline gevonden. Om het leven zijner regeering ten minste voor eenigen tijd te verzekeren, heeft hij uit alle republiekeinsche groepen ee- nige mannen bijeen weten te brengen, die thans samen het corps ministers vor men. Door deze coalitie wist hij met 231 tegen 196 stemmen eene motie van vertrouwen te verkrijgen. Straks wordt één dezer veelkeurige ministers onmogelijk, wat o zoo gauw kan gebeuren, zijne groep gaat tot de opposotie over en 't ministerie Meline, rolt holderdebolder van den gladden, hoog ver heven zetel naar beneden. Bij het departement van koloniën is het volgendetelegram van den gouverneur- generaal van Ned.-Indië dd. ontvangen Tjoet Toengkoep en Nja Makam met benden naar VI Moekims om Toekoe Oe- mar te steunen. Gisternacht bentin g van Tjoet bij Toengkoep door een detachement geno men en vernield. Een fuselier licht ge wond. Vijand had zeven dooden. V/ij maakten vijf gevangenen. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven M. de R! Vergun mij s. v. p. eenige plaatsruim te voor het volgende. Dat de plaats uwer inwoning onder de vele plaatsen in het Noorderkwartier om verschillende redenen in het eerste gelid staat, is alom in deze province be kend. Dat zulks ook het geval is op kunstgebied, konden weer zij getuigen, die j.1 Zondag 26 April, bet genoegen smaakten, een concert bij te wonen van de zangvereeniging „Euterpe" onder direc tie van den heer 7'. Stadt en met wel willende medewerking van den heer A. Kooger te Alkmaar. Op dit oogenblik ligt het programma van dien feestavond voor ons en herin neren wij ons levendig, de indrukken van de verschillende nummers, door bovenge noemd koor uitgevoerd. Het verdienste lijkst van de mannenkoren werd gezon gen „Hollands Glorie" van R. Hol. Ook het mannenkoor „Krijgslied," van R. Hol, verdiende, ondanks eenige vooral in den beginne minder gelukkige oogen, blikken van de tenoren, een warm ap plaus. Maakten wij bij 't gemengd koor de opmerking, dat het getal dames-zan geressen wel wat klein is, het dient gezegd dat de gorgeltjes dier dames de eer van „Euterpe" hoog hebben gehouden. Voor al „Vroege Lente" van F. Mendelssohn Bartholdy, werd lief gezongen, terwijl de uitvoering van „Morgenzang" (van G. W. von Gluck) en „Pelgrims-Nachtlied (van R. Hol), hoewel dit laatste niet. tot de gemakkelijkste nummers behoort, een woord Van hulde vroeg. Het instrumen taal gedeelte van het Concert kwam goed tot zijn recht in nos. 1 en 8. De heeren Winkel en Kooger (de eerste voor orgel, de tweede voor piano), bewezen geen vreemden te zijn op genoemde instru menten. Jammer dat het orgel hun in no. 1 parten speelde. Dit was dan ook de reden, dat de heeren in no. 8 van het programma eene wijziging moesten brengen. Summa Summarum „Euterpe" mag en kan met voldoening terugzien op hare uitvoering van den 26en April jl. Het succes was volgens onze meening zeer bevredigend. Dit was boven onze verwachting, vooral daar de vereeniging nog in hare kindsheid is. Ook hier wordt weer bewaarheid, wat oefening en goede leiding vermogen. Van j goede leiding, de resultaten bewijzen het, mogen we spreken. Hulde daarom den wakkeren directeur, den heer P, Stadt, die met ijver en kalmte dirigeert en die, met groote gaven op het gebied der edele zangkunst toegerust, „Euterpe kan vormen tot een uitstekend zanggezelschap. Waar een man als de heer Stadt, ge steund door het voortreffelijke accom pagnement van den heer Winkel, de teu gels in handen heeft, belooft de toekomst veel. Sluit u bij „Euterpe" aan, gij Scha- gers maar vooral treedt toe als werkend lid, gij Schager-dochteren schaar In „Euterpe" kunt ge vinden, waar men, helaas, op andere plaatsen vergeefs naar hunkert, een Centra van rein, heer lijk kunstgenot. Schagen, 1 Mei 1896. Onze vroegere plaatsgo noot de heer J. Rezelman, is toegelaten tot de lessen aan de Po'ysechnische school te Darmstadt, teneinde zich te bekwameD tot Eleciro-iDgenieur. Den Dtcn Mei werden 46 kinderen als leerlingen der lsten klasse voor onze Openbare Lagere School ingeschreven. Dinsdag werd het zoon tje van den heer A. op het Noord alhier door een drietal wielrijders op één fiets aangereden, gelukkig zonder dat het kind eenig noemenswaardig letsel be kwam. Volgens de wielrijders was het de schuld van het kind zelve, maar wie deze week onze wieiers door de kom der gemeente zag vliegen, kan zich niet begrijpen dat er niet meer kinderen „door eigen schuld" zijn aangereden. We zenlijk, het gaat wel eens wat te hard over wegen waar het wemelt van kin deren en waar men 3 bochten in den tijd van een paar seconden moet maken. Onmatigheid schaadt, ook bij het wielrij- den. Vliegt over het ruime veld, rijdt door de bevolkte straten. Nu er eenmaal is bekend gemaakt hoeveel palen er onder onzen nieuwen toren zullen geheid worden is men nieuwsgierig geworden op hoeveel palen de nieuwe kerk dan wel zal komen te staan. Dat getal is vrij wat grooter en bedraagt niet minder dan 645 stuks- Maar ze zijn er nog niet, de heipalen, en de werklieden van de heiploeg hiel den zich daarom deze week onledig met het zagen van ettelijke Amerik. grenen kespen en met het verkruien van de steenen,die nog buiten den ringmuur staan. Gezellige kameraden zijn ongetwijfeld die Zuid-Hollanders. Loop 's avonds maar eens de Laan op en meermalen zult ge hun vroolijk gezang hooren weerklinken, stijgende uit de vletkajuit, die hun tot woning dient. Het is er wel niet ruim, maar daarom des te meer beantwoordende aan het over bekende liedje„Vriend, ik ben tevre den, 't ga mij zoo het wilIn mijn kleine woning," enz enz. Toch geloof ik, dat heipalen-indrijven hun liever is dan steenen-sjouwen en kespenzagen, al lijdt hun vroolijke levensopvatting daar geen zichtbare schade bij. Dinsdag deel den ook de grondwerkers in de alge- meene blijmoedigheid, toen baas Lam- merts ter eere van het jubileum, dat hij Maandag had gevierd en waarvoor het kerkterrein met een viertal vlaggen getooid was, wat eerder met werken liet ophouden en al zijnen arbeiders met wat vochtigheid van binnen verkwikte. Woensdag toog men dientengevolge weer met frisschen moed aan het werk en bouwden de timmerlieden volijverig een groote timmerloods op het oude kerkhof, vervolgden de grondwerkers hun zwaren arbeid in de immer dieper wor dende sleuven en op de immer hooger wordende aardhoopen en begonnen de metselaars de daarvoor bestemde loods- afdeelingen te vullen met tras en kalk. Zeker omdat alles werkte, ook de muur tegen den grafkelder eD dat wel met zoo veel ambitie, dat hij de stutten omver wierp en zich zelf ten deele in het to- rengat deed neer ploffen. Nu moet hij er eerst weer uit, eer de palen er in kunnen, maar zijn uitgaan zal den grondwerkers hun tijd en geld kosten en dat zal Boekei dien stommen muur wel kwalijk nemen. De directiekeet is netjes gevertd en op onderscheidene planken liggen al aardig wat rollen tee- keningen, die bij het kerkwerk benoodigd zijn Ook is de opzichter van den heer Vander Steur gekomen, die de benijdens waardige taak zal vervullen, een groot werk tot stand te helpen brengen. Vrijdag werd onder zijn toezicht een begin gemaakt met het inslaan van de paaltjes ter aanwijzing van de juiste plaats, waar de heipalen moeten inge heid worden. Het water uit het torengat is verwij derd en vormt nu een breede sloot in de Noorderfondamentsleut, vanwaar de tonmolen het wel weer naar geschikter plaats zal transporteeren. En de hei machine Die mag gezien worden tegenwoor dig. Omdat zij toch niets te doen heeft, is zij vrijdag keurig netjes in een zon- dagsch pakje gestoken, dat haar zeer goed staathelder zwart met witte kan tjes. Behalve heien, zagen en kruien verstaan de gezel'en van de heiploeg dus ook nog de kunst van schilderen Zulke menschen zijn nooit verlegen op de wereld. De Godsdienst-oefeningen beginnen om 9'/2 ure, des voormiddags. 8 Mei, Geen dienst. Ingeechreren van 29 April 1 Mei 1896. Geboren Arie, z. v. Coroelis Grin en van Jannetje Kok. OudertrouwdKlaas Kant, jm. oud 24 jr. en Maartje Harder, jd. oud 26 jr., bei den wonende te SchageD. Getrouwd Pieter Meuieveld en Antje Sluis. Pieter Houtkooper en Jansje Wit. OverledenLevenloos aangegeven kind van Klaas Snaas en van Aagje Korver. Reindert Tuinman, oud 66 jr. 8 md., we duwnaar van Meinsje Dekker. Marktberichten. SCHAGEN, 30 APRIL 1896. Aangev. 5 Paarden i 55.a 125.— 5 Stieren 60.— a 140.- 118 Geldekoeien(magere) „110.a 180.— 12 Vette Koeien „160a 220. 85 Kalikoeien „150.a 210. 25 Vaarzen 60, a 100.— 20 Graakalveren 50.a 80.— 50 Nuchtere Kalveren 7.a 21.— 320 Overbouders 14.a 25.— 6 Bokken en Geiten 1.— a 8.— 30 Varkens (magere) 9.— a 12. 33 Idem(vette) per K.G. —.32 a .35 70 Biggen 4.a 7.— 70 Konijnen .10 a .75 30 Kippen .50 a 1.25 460 Kilogr. Boter .75 a —.85 240 Kaas .25 a .30 lOOOOKipeieren 2.10 a 2.50 8000 Eendeieren 3.10 a 3.15 HOORN, 29 APRIL 1896. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 27.50 Com missie f23. Middelbare f aangev. 172 stapels, wegende 48695 Kilo. ALKMAAR, 1 MEI 1896. Kleine Kaas f 27.— Commissie 23.— Middelbare f 23.aangevoerd 270 stapels, wegende 96105 K.G. Handel goed. ALKMAAR, 1 MEI 1896. Aangev. Granen 330 H.L. als 50 H.L. tarwe 16. af 6.75. HL rog ge fa HL. gerst, f 48 HL chevalier f 4.60 a 5.— 180 HL. haver f 2.60 a 3.— 36 BL. boonen paarden- f 4.15 a BL. bruine f 9.50 a 10.—HL. citroen- 9.50 a 11.75 HL. duiven- f a HL. witte f 11a—14 HL. erwten, groene-f 7,75 a 13.grauwe f 8.— a 15.50 vale f a witte-f a HL mosterdzaad, rood f a1H. L, geel f a HL. Karwijzaad f a HL. Koolzaad f HL. Lijnzaad f a 12 H.L. Kanarie zaad f a 1 HL. blauw maanzaad f - a ZAANDAM, 30 APRIL Aangevoerd: 8 stapels kleine Kaas, prijs f 25.50. EDAM, 30 APRIL 1896. Aangevoerd: 34 stukken boter; per 7» K.G. 0.52 a 0.55 kipeioren f 2.75 a 3.do 100 s^uks. Nuchte'e kalveren f af HOORN, 30 April. Vee. Op de groote voorjaarsmarkt werden heden alhier aange voerd 1832 stuks Koeien. Puijzen f 150 tot f200. Handel vlug. ENKHUIZEN, 29 APRIL 1896. Heden werden aangevoerd stapels kaas, prijs per 50 KG. De prijzen der zadeD waren als volgt Karwijzaad f 13.75 a I Mosterdzaad f 7.50 a i 11.50 Maanzaad f 6.— a 6.50. Groene erwten 9.— a f10.50. Vale erwten f 8.alO. Wijker Vale f 6.50 a 8.Grauwe erwten f 10.50 a 11.50. Bruine boouen f 9.a 10.— Paardcnboonen f 5.a 5.50. Gerst f 3.50 a 4 25, Haver f 3.a 3.50. Aangev.: Vette Varkens I.16 a —.19 per 7j KG. Magere Varkens f 12.a f 20.— p. st. Biggen f4.— a 7.50 Scha pen f 18.— a 22.Konijnen f .60 f 1.10. Kippen f —.80 a 1.30, eieren f 2.85 a 1 3.per 100 stuks. Boter 0.50 a f 52.— per kop. DeD 4den Mei a.s. herdenken on- |j| jjj) ze geliefde Ouders, en p hunae 40-j arige Echtveree- 8 n i g i n g. Uit naam hunner Kinderen, Jjj D. Roggevein Cz. {jj ()|Barsingerhorn, 2 Mei 1896. Voor de talrijke bewijzen van deelne- neming, zoo van hier als van elders on dervonden, bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Grootvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijkeri dank. Uit aller naam Wed JACOB SCHREUDERS- geb. De Jong. K o 1 h o r n, 2 Mei 1896. Qd Den 7en Mei, hopen onze ge il lietde Ouders, u en hunne 25-jarige Echtveree- 8 niging te herdenken. 8 Hunne dankbare Kinderen, d| Behuwd, en Kleinkind, jffl Langereis, (Gem. Winkel.) XX Hiermede betnigen wij oDzeu oprech ten dank aan Familie, Vrienden, Buren en Btkenden, voor de vele blijken van belangstelling bij ons Vijf-er,-Iwintig- jarig huwelijksfeest ondervonden. K. KRAMER. G. KBAMER-Floob. Schagen, 30 April 1896. Hooldprijs ev. De prijzen zijn door den staat gegaran deerd. van de door den Staat Hamborg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geldloterij, die volgens het plan slechts 112,000 loten bevat, zijn de volgende De hoogste prijs is eventueel 500.000 Mark. Premie van 300000 Mark 1 Prijs A 200000 Mark 1 Prijs A 100000 Mark 2 Prijzen A 75000 Mark 1 Prijs 70000 Mark 1 Prijs A 65000 Mark 1 Prijs A 60000 Mark 1 Prijs a 55000 Mark 2 Prijzen A 50000 Mark 1 Prijs Si 40000 Mark 3 Prijzen A 20000 Mark 21 Prijzen A 10000 Mark 46 Prijzen a 5000 Mark 106 Prijzen a 3000 Mark 206 Prijzen A 2000 Mark 782 Prijzen A 1000 Mark 1348 Prijzen A 400 Mark 42 Prijzen A 300 Mark 138 Prijzen A 200 150 Mark. 35327 Prijzen A 155 Mark 8961 Prijzen A 134,104,100 M. 9249 Prijzen A 73, 45, 21 Mark. totaal 56240 prijzen, en worden deze iu eenige maanden in 7 klassen uitgeloot. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt Mark 50,000, stijgt in de 2e klasse tot 55,000 M.,in de 3e tot 60,000 M., in de 4e tot 65,000 M., en in de 5e 70,000 M., in de 6e tot 75,000 Mark, in de 7e tot 200,000 M., en met de premie van 300,000 M. event. tot 500,000 Mark. Voor de eerste prystrekking, die officieel is vastgesteld, kost Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats ge had hebbende trekkiug de oflicleele frek- kingslijst. Trekkingsplan, voorzien van het Wa pen van den Staat, die den prijs van de loten en de verdeeling van de prijzen over de 7 klassen aangeeft, verzend ik op aanvrage gratis. geschiedt door raij direki en prompt aan de winners en onder de strengste ge heimhouding. Iedere bestelling kan men eenvou dig per postwissel opgeven. Men wende zich dus met de aan vraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zco spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG. Duitschland.

Schager Courant | 1896 | | pagina 3