GemeenteSchagen. P o s t e r ij e n. Predikbeurten. §CHAfi Kaf. Eeu liedje van vriendschap. Burgerlijke Stand. Gem. Zijpe. 351ste STAATSLOTERIJ" Getrokken Pr ij zen. Marktberichten. ving niet langer dan tot 29 Mei tokun- 001° gestand doen, uithoofde de stijging van den loodprijs. Op verzoek van den heer J. v. d Maa ien, die deze zitting slechts kortelijk kan bijwonen, wordt nu eerst in behandeling genomen, de stichting eener winter landbouwschool. Yoorz., de heer S. Bermandit onder werp inleidende, zegt „Deze vergadering, Mijne Heeren, is hoofdzakelijk belegd voor het onder werp, dat thans aan de orde wordt gesteld. „Ik wensch n.1. van mijne zijde nog een laatste poging te wagen, om, zoo mogelijk hier te krijgen de Rijks-win terland bouwschool voor de provincie Noord-Holland. „Gelijk den Heeren bekend zal zijn, heeft de Gemeenteraad van Alkmaar, nadat wij reeds officieus bericht hadden ontvangen, dat in het aanstaande najaar de school hier zou worden geopend, getracht, ons een vlieg af te vangen, door kosteloos een gebouw ter beschik king der Regeering te stellen. „Het gevolg hiervan zal dus zijn, dat de Provinciale Staten het door ons aan gevraagde subsidie in de kosten van stichting der benoodigde localiteiten zullen weigeren, en dat Alkmaar met de scliool gaat strijken. „Stellen wij er prijs op, dit te voor komen, dan is het zaak, zoo spoedig mogelijk aan de Staten te berichten, dat wij van hun subsidie afzien, en dienen wij evenals Alkmaar, een ge bouw aan te bieden. „Uit een nadere door den Gemeente- Opzichter gedane opneming is mij ge bleken, dat een doelmatig gebouw, van eenvoudiger constructie echter dan wij ons oorspronkelijk hadden voorgesteld, met inbegrip van grond op de zooge naamde Rozenweid, die h.h. Regenten van het Weeshuis, behoudens nadere goedkeuring, voor dit speciale geval, hebben verkrijgbaar gesteld tegen f 0.75 per M2.; f 4000.zou kosten, of bij 20-jarige aflossing eener daarvoor aan tegane geldleening f 400.per jaar. „Nu is er echter dezen morgen eene aanbieding bij mij ingekomen, die mij nog aannemelijker toeschijnt, omdat de gemeente daardoor geen geldleening be hoeft te sluiten en het gevaar ontloopt, dat II.II. Ged. Staten eene aflossing op korteren termijn verlangen dan 20 jaar, hetgeen natuurlijk een vermeerderde jaar lijksche uitgave zou vorderen. „De heer C. Visser Az. wil n.1. een houten gebouw van voldoende capaciteit bouwen op het erf achter zijn perceel aan de markt, tegen een huurprijs per jaar van f 320, voor vijf achtereenvol gende jaren. Ook is hij bereid voor dien termijn den grond afzonderlijk te verhu ren voor f 60.per jaar, hetgeen mij echter minder wenschelijk voorkomt. „De eerste aanbieding heeft bovendien dit voor, dat wij als de school zich uit breidt, later altijd nog een gebouw kun nen stichten op een plek gronds, die wij het wenschelijkst achten. „Met het aanbod van den heer Visser zijn wij er dus, wat de uitgaven betreft, met f 320.— per jaar af. „En welke voordeelen staan daar nu tegenover „De winterschool brengt mede, de vestiging in onze gemeente van twee gegoede burgers, n.1. een directeur en een leeraar, die mededragen in onze lasten. „De heeren Muijs en van Rhijn zullen daarenboven waarschijnlijk belast worden, respectievelijk, met het onderwijs in de veeartsenij- en in de scheikunde, waar door hunne inkomsten vermeerderen en hunne belastingdraagkracht beter wordt. „En nu de school zelve. „Zal zij winst afwerpen Wat mij aan gaat, ik twijfel er niet aan. Niet dadelijk, doch langzamerhand ongetwijfeld. „We zullen eerst te kampen hebben met domheid, veroordeel en bekrompen heid. Doch als de overtuiging eenmaal veld wint, dat eene goede bemesting van den grondeene doelmatige voedering van het veeeene oordeelkundige be handeling van wei-, hooi- en bouwland, zoo noodig om het productievermogen van land en vee te verhoogen, slechts verkregen wordt door kennis en dat die kennis verkregen kan worden aan de winterlandbouwschool, dan zal deze in richting gaan bloeien en onze gemeente er wel bij varen. „Dat die overtuiging meer en meer in gang zal vinden, daarvan houd ik mij stellig overtuigd. „En waarom P „Een uitgelezen schare jvan de uitne- mendsten onder de landlieden in dezen omtrek, met een algemeen geacht man als de heer Groneman aan het hoofd, heeft, met ons, om die school in Scha gen gevraagd en wat deze mannen hetreft, zal zeker niets onbeproefd worden gelaten, om de winterschool aan haar doel te doen beantwoorden. „Dat deze school bovendien ook op prijs gesteld zou worden door onze bur gerij, daarvan legt een ingekomen adres van verschillende notabele ingezetenen, het sprekendste getuigenis af." Yan dit adres, waarin vooral gewezen wordt op het nut van de school en van het cachet dat zij aan onze gemeente geeft als centrum eener uitgebreide landbouw streek, wordt vervolgens lezing gegeven, waarna de Voorz. vervolgt „Om nu verder, ook van buiten af, nog iets met betrokking tot het belang van de school voor de plaats waar zij ver rijzen zal, mede te deeelen, wil ik hier even wijzen op hetgeen het Alkmaarsche gemeenteraadslid, de heor Kraakman, in de jongste raadzitting aldaar in het mid den heeft gebracht. „De Heer Kraakman zeide onder meer: „„Alkmaar heeft zijn eer als centrum „„optehouden. „Wordt de landbouwschool hier geves- „„tigd, dan zal daardoor ook de bevolking „zich uitbreiden. De wetenschap, dat hier „„een landbouwwinterschool bestaat, zal „„velen van buiten hierheen lokken. Ik acht het dus in het belang „„der gemeente, het voorstel van B. en W. om een gebouw aantebieden, aante- „nemen. „En wat voor Alkmaar geldt, geldt ook voor Schagen. „In het u voorgelezen adres der inge zetenen, wordt mede hierop de aandacht gevestigd. „Hoezeer nu, Mijne Heeren, overtuigd dat onze hoofdelijke omslag reeds tot een boog cijfer is opgevoerdhoezeer niet blind voor de groote noodzakelijke uitgaven, die ons nog staan te wachten, meen ik, dat wij tegen de onderhavige kosten niet op moeten zien, omdat zij de eer en de welvaart van onze gemeente zullen verhoogen. „Het is daarom dat ik met volle over tuiging en met goed vertrouwen u durf voorstellen „1. Op het aanbod van den heerVis- ser in te gaan, om gedurende vijf achter eenvolgende jaren het besproken gebouw te huren voor eene huursom van f 320. per jaar „2e. Aan de Provinciale Staten te be richten, dat wij van het aangevraagde subsidie in de stichtingskosten eener winterschool afzien „3e. Aan de Regeering te doen weten, dat wij bereid zijn, de verlangde locali teiten voor de winterschool daar te stel len." De heer C. Bijpost vraagt, of er wel zekerheid bestaat, dat die beide leeraren zich is onze gemeente metterwoon zul len vestigen. Yoorz.: De heer Löknis, de inspecteur, belast met het toezicht op dat onder vang, verzekerde het. De heer C. BijpostHoe hoog is het salaris dier heeren Yoorz.Yan f 1500 tot f 2000. De heer C. Asjes is voor het stichten van een eigen gebouw. Mocht na 5 j. de school opgeheven worden, dan lieoft de gemeente 5 X 320.betaald en niets over. Sticht de gemeente eene eigen school dan kost dat in die 5 jaar 5 X 400.is f2000.- maar heelt dan nog een gebouw over. Een steenen gebouw zal ook veel beter voldoen. Yoorz. Wij hopen dat de school wel zal slagen en in dit geval kan na die 5 jaar nog een eigen gebouw gesticht worden. De heer G. A. lloogschagen. berekent, wat al uitgaven in den eersten tijd bij onze gemeente voor de deur staan. Sticht men dit gebouw, dan jaarlijks f 400. Duurt dat 5 jaar, dan heeft onze gem. reeds f 1000.afgelost. Neemt men het houten gebouw, dan zijn de f 1600.— weg. Doch zich bepa lende tot de te wachten uitgaven, me moreert Spr rente en aflossing f 400. suppletie torenbouw f 6500 aankoop ter rein van de Kerk f750; afgraven, egali- seeren terrein, de ringmuur en ijzerenhek en ijzeren veestangen f 6750. Om dat alles te betalen moet de ge meente alreeds f 14000 leenendat is al een jaarlijksche rente van f490. en een jaarl. aflossing van f 700. Nu komen nog de volgende jaarlijksche uitgaven Aflossing Tolkerdijk f 100 rente Tolkerdijk f 40.nog een krank zinnige f 180.jaarwedde klokkenist f 50.verhooging jaarwedde Hoogland f 50 Subsidie Tolkerdijk f25 verlies rente van kapitaal voor raadhuisbouw f 60.zoodat het volgend jaar de uitgaven met f1695 zullen worden ver hoogd. Daartegenover staat, dat door de verplichte jaarl. aflossing van f 2500, de gemeente f87.60 rente minder be hoeft te betalenzoodat het volgend jaar de Hoofdelijke Omslag met f 1600 wordt verhoogd. Voeg daarbij nog de f 400 voor de landbouwschool, dan gaat het volgend jaar onze Hoofdelijke Omslag f2000 de hoogte in. De Hoofd. Omslag, die van dit jaar f 7563 bedraagt wordt dus f9588, of vermeerdert 27 percent. Iemand die nu in de hoogste klasse aangeslagen is en dit jaar betaalt f380,70 zal volgend jaar f483 moeten betalen. Iemand, in de tweede klasse aangeslagen, betaalt dit jaar f319 en volgend jaar f 406; iemand in de 7e klasse aangeslagen, be taalt nu f97, volgend jaar f123. Op die manier krijgen we een ont zaglijken aanslag en daarom meent spr dat het thans gevraagde offer te groot is. Spr. heeft de illusie, dat als de Hooge Regeering van oordeel is, dat de land bouwschool hier nuttig en noodig is, ze deze dan ook wel hier zal stichten. Yoorz. merkt den heer Hoogschagen op, dat zulks niet altijd het geval is. In dit geval is vrij zeker, dat wie het meeste biedt, de school krijgt. De Re geering toch stelt zich niet op het standpunt, of de school te Alkmaar of te Schagen komt, maar het Rijk profi teert van de gemeente en die het beste aanbod doet, krijgt de school. Wat u in het midden brengt over de verhoo ging der uitgaven ja, of we een landbouwschool hier krijgen of niet d ie uitgaven krijgen we toeh en de ver hooging enkel voor de landbouwschool is juist niet beduidend. Integendeel meen ik, dat wij ieder middel moeten aangrijpen om onze positie te verbete ren. De heer Hoogschagen meent, dat als het Rijk oordeelt, dat die school hier op haar plaats is, dan zal ze die hier ook wel stichten. Spr. beroept zich op den bouw van het Kantongerecht. Yoorz. merkt den heer Hoogschagen op, dat de stichting van het kantonge recht te Schagen heel wat anders is. Dat gebouw kan men toch moeielijk ergens anders dan te Schagen stichten. Te Barsingerhorn of te Zijpe bijv. zou toch geheel geen zin gehad hebben. Maar hier is de kwestie anders. Hier komen beide gemeenten voor die stich ting in aanmerking. En dan herinner ik er aan, hoe de Cadettenschool toch te Alkmaar kwam, niettegenstaande het oorspronkelijk de bedoeling was, die te Nijmegen te stichten. Het was de schit terende aanbieding der gemeente Alk maar, welke overwon. Eu zoo zal het ook nu gaan. De heer Jv. d. Maatennagaande hoe de laatste jaren sterker de stem zich doet hooren, wat te doen voor den landbouw, meent, nu het Rijk in deze voorgaat, dat wij met beide handen de ge legenheid moeten aangrijpen, om een landbouwschool alhier op te richten. Spr. had ook gelezen wat door den heer Kraakman in den Alkmaarschen raad was gezegd en meent, dat hier ook wel wat mag worden gedaan. Het aanbod van den heer Yisser lokt Spr. niet aan. Het stichten van een eigen gebouw acht Spr. voordeeliger. Stel eens, dat na 5 jaar de school wordt opgeheven, dan is dat gebouw toch nog f 3000.waard? De heer fV. Roggeveen is het met den heer v. d. Maaten eens, wat betreft het stichten van een eigen gebouw. Het zal zeer de vraag zijn of zoo'n houten ge bouw wel eens aan het doel zou beant woorden. En het verschil in de kosten is niet zoo groot, terwijl zelfs door de aflossing al spoedig de jaarl. rente en aflossing zelfs beneden den huurprijs van het houten gebouw zou dalen. Spr. meent, dat tegen de door den heer hoogschagen gememoreerde verhooging der uitgaven nu eenmaal niets is te doen. Maar ook, de heer Hoogschagen laat het zwaarte punt te veel vallen op die verhooging. Als de H. Omslag f9500 is geworden, zal die door de school maar met f 490 worden verhoogd dat is dus maar 41/2 °/0 Als iemand dus 100 in den H. O. be taalt, zal hij door de school maar 4 of 5 meer moeten betalen. En dat verschil is toch gering. Spr. is ook van meening dat Scha gen voor een groot deel bestaat van den landbouwenden stand. Nu wordt hier gaarne subsidie verleent aan de Juli— paardenmarkt bv. enz. zaken, wier direct voordeel voor de hand ligt. Doch nu geldt het de bevordering van een algemeen belang en nu is het evenzeer de plicht van onze gemeente, om voor den landbouwenden stand een offer te brengen. De heer Vlaming meent dat de heer Hoogschagen een te zwart tafereel heeft opgehangen. De winterlandbouwschool acht spr. zeer zeker in het belang van Schagen, als iets wat voordeel afwerpt in het belang van den boerenstand. Een eigen gebouw acht spr. veruit het beste, ook met het oog op de verwarming 's winters. En wat aangaat de verhooging der jaarlijksche uitgaven, Spr. gelooft, dat daarin wel wat kan bezuinigd worden. De gevel van het raadhuis zal vooreerst nog niet vallen, het daarvoor bestemde geld kan dus nog wel wat op interest blijven staan. En na 5 of 6 jaar, is er toch weer heel wat afgelost, dan komt er weer wat ruimte. De omringmuur be hoeft ook niet zooveel te kosten. "We hebben daarvoor steen genoeg in voor raad. Het ijzeren hek, wordt heel wat kleiner dan vroeger, zoodat we met het oude wel zoowat, uitgezonderd kleine herstellingen, toekunnen. Spr. gelooft op die wijze f 3000 te kunnen besparen, voeg daarbij nog de fl000,welke als pro-memorie van de suppl. begroot, nog wel zal overblijven, dan is het geld voor de stichting van de land bouwschool al gevonden. De heer P. Buis verklaart dat het voor hem een zware strijd is geweest, zijn stem te geven aan de school. Spr. gevoelt zeer veel voor de argumenten van den heer Hoogschagen. Maar aan den anderen kant ziet Spr. ook wel in, het belang van de winter landbouwschool- Spr. hoopt ook dat de geraamde onkosten wel wat bezuinigd kunnen worden en zal dan zijn stem geven aan de stichting, want wat de heer Kraakman in den Alkmaarschen raad heeft gezegd, is Spr, niet ontgaan, Wij zijn verplicht wat te doen. De stichting dier school zal het aan zien onzer gemeente verhoogen dan legt het adres der ingezetenen bij Spr. ook nog al gewicht in de schaal. De heer Jb. Stammes ziet in de win terlandbouwschool geen heil. De afko- melingen van zoo'n school zijn bij Spr. van zoo weinig waarde, dat als men meent, dat de belangen van den land bouw daarmede te helpen zijn, het niet ge oorloofd is, daarvoor onze gemeente op kosten te jagen. En dan nog niet eens te weten of die school blijft Yoorz., de heer S. Bermanverklaart met verwondering deze meening te hoo ren uit den mond van een landman. Spr. gelooft, dat de heer Stammes te veel denkt aan de resultaten van de Rijkslandbouwschool te Wageningen. Maar dat is ook een soort academie voor heertjes. De landbouwwinterschool daarentegen is voor den practischen boer juist van groot nut. De heer P. Buis meent te moeten ad- viseeren tot aanneming van het aanbod van den heer Visser. Dan behoeft er niets geleend. De mogelijkheid toch is niet uitgesloten, dat na 5 jaar de school wordt opgeheven. Een dergelijke school te Groningen telt maar 11 leer lingen. De heer v. d. Maaien gelooft niet, dat het Rijk zoo spoedig tot opheffing zou overgaan. Maar stel eens, dat die stichting mislukte, dam heeft de gemeen te na 5 jaar haar eigen gebouw. En dat gebouw acht spr. volstrekt niet overtol lig. Dat zou dan een uitstekend zieken huis kunnen worden. Dan kouden we die barak, die steeds een strop voor ons is geweest, verkoopen. Dat zou zeer in het belang van onze gemeente zijn De heer lloogschagen merkt op, dat een dergelijke school te Groningen maar 11 leerlingen en die te Nijmegen maar 6 leerlingen telt. En van zoogenaamde kostleerlingen behoeft men zich ook niets voor te stellen. De leerlingen zullen hier wel per spoor of per fiets komen en gaan. Nadat de Yoorz. de discussie sluit, wordt bij stemming besloten, dat de ge meen'e aan het Rijk eene localiteit zal aanbieden tot stichting van de winterland bouwschool. Yóór stemden de heeren BuisBijpost, Meurs, Hazeu, Roggeveen, Vlaming en v. d. Maatentegen de hee ren Asjes, StammesI). Smit en C. A. Hoogschagen. Met 8 tegen 3 stemmen werd beslo ten, tot dat doel een eigen gebouw te stichten. Tegen stemden, de heeren Buis, Hazeu en Hoogschagen. Tevens werd aangenomen, het benoo- digd terrein van heeren Regenten van 't Weeshuis aan te koopen. De heer v. d. Maaten verlaat nu de vergadering. Thans werd aan de orde gesteldde toren-loodbekleeding. B. en W. hadden bestek en teek. 's morgens pas ontvan gen en het daarom alleen ter inzage gegeven aan de heeren Vlaming en Rog geveen, als zijnde deze op dat gebied het meeste bekend. Door beide heeren werd de opmerking gemaakt, dat door den heer v. d. Steur niet in het bestek was opgenomen, de bepaling, dat de opgegeven hoeveelheid lood voor den aannemer verbindend is waardoor dan eventueele minder-gele- verde zou kunnen worden afgetrokken meerdere levering natuurlijk bijbetaald moet worden. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Vlaming alsof de heer v. d. Steur, met het doen inschrijven van enkele firma's, zijne bevoegdheid te bui ten zou zijn gegaan, wordt het betref fende gedeelte der notulen eener gehei me zitting gelezen en blijkt daaruit dat door B. W. en door den heer v. d. Steur het toen door den raad beslotene aldus is opgevat. Yoorz. deelt nog mede, dat is ingeschre ven door Joh. C. Bennink te Amsterdam f10650 J. G. Korsten f 10395 W. Slotboom en Zn. 's Hage f 10255 en F. W. Braat, Delft f 9925 Al deze inschrijvers zijn zeer solide en ervaren firma's. Door den heer v. d. Steur was bepaald eene garantie van 25 jaar. Te dien op zichte geeft de firma Korsten slechts 10 jaar, Slotboom 3 jaarterwijl de firma Braat zich verbindt voor 25 jaar en de firma Bennink over de garantie zwijgt. De heeren HoogschagenVlaming en Rog geveen verzetten zich er tegen, dat die inschrijving door den heer v. d. Steur op eigen handje is uitgeschreven. Zij meenen, dat de aanbesteding publiek en door den raad moet plaats hebben. De heer Vlaming verklaart de be wering van den heer v. d. Steur en van de inschrijvers, dat er met besluiten zoo'n haast is, omdat het lood zoo in prijs zou stijgen, voor een leugen. Ten bewijze legt de heer Vlaming een rekening over van een partij lood, door hem verleden donderdag besteld bij de firma Bor.nike en waar hem het lood berekend wordt tegen f 16 per 100 kilo, en die prijs werd hem ook in 1895 be rekend. Spr. weet van die verhooging ook niets af. En de hoeveelheid lood, door Spr. in '95 gebruikt, was toch niet zoo gering, ruim 8000 kilo. Na breede discussie werd bij stemming besloten, dat er overeenkomstig het reeds door den heer v. d. Steur ge maakte bestek, aangevuld met de door de heeren Vlaming en Roggeveen gedane op merking, van wege de gemeente zal wor den gehouden eene openbare aanbeste ding. Tegen stemden de heeren: Buis, Ha zeu, Meurs en Smit, Conform voorstel der heeren Roggeveen en Vlaming zal de heer v. d. Steur wor den uitgenoodigd in eene zitting van den raad te willen mededeelen, wat hem be woog bedoelde clausule uit het bestek te laten. Hierna werden eenige posten van uit gave, comptabiliteit '95, na lezing toe gestaan. Betreffende de restauratie van den gevel van het raadhuis, werd conform voorstel B. en W. besloten, den gevel te laten onderzoeken, ten einde te kun nen beslisseu over derzelver oudheidkun dige waarde, wat voor de gemeente van belang is voor eene in uitziekt gestelde subsidie van Rijkswege bij eventueele restauratie in den stijl. Ingekomen waren de opgaven der klokkengieters, betreffende door hen ge leverde luiklokken. Totj leden der com missie, welke eenige klokken zal gaan hooren, werden gekozen, de heeren Jb. Benijs Jz., C. Asjes en S. Berman. Hierna werd de vergad. gesloten. Bekendmakingen. POLITIE. Ter Secretarie alhier zijn iulicbtiagen te bekomen omtrent een in het ijklokaa) achtergebleven maatje. Aanvangende 1 Juni e. k. zijn voor het Sparen met zegels de postze gels niet meer geoorloofd. Daarvoor zijn Spaarbankzegels in gebruik gesteld en aan post- en hulpkantoren verkrijg baar a 1 en a 5 Cents. Tot 31 Juli kunnen formulieren ge deeltelijk van frankeerzegels voorzien en overigens met Spaarbankzegels aange vuld, als nog worden ingeleverd als inleg. de Directeur, Heiligers. De Godsdieust-oefeningen beginnen om 9 y2 ure) des voormiddags. 31 Mei, üs. A. W. v. Kluijve, 7 Juni, Ds. A. W. v. Kluijve. 14 Juni, Geen dienst. 21 r Ds, A. W. v. Kluijve. 26 Ds. A. W. v. Kluijve. SPRANKEL S. Chineesche spreuken. Houdt den hoed op, wanneer gij den pruimenboom schudt, en houdt uwe schoe nen aan, als ge over een stoppelveld loopt. Wanneer gij uw vijand op uw spoor wilt brengen, loop dan over een sneeuw veld. De bron moet gij graven, zoolang gij nog niet dorstig zijt; wanneer uw tong in uw mond verdort, kunt gij hef niet meer doen. Wanneer gij iets goeds doet, weet uw buurman net niet eens; maar dott ge wat verkeerds, dan weet da ge- heele stad het. Een onbeduidend iets kan het ver trouwen in eigen kracht schokken, maar een wonder is er toe noodig om het weder te bevestigen. De omgang met een egoïst is daar om zoo verderfelijk, omdat de zelfverdedi ging en de noodweer ons herhaaldelijk ver plichten, in zijne fouten te vervallen. Vriendschap, schoone levensbloem Groot is uwe waarde. Gij verdient der menschen roem Baart geluk op aarde. Vriendschap! U vereeren wij; Vriendschap! U waardeeren wij. Woon steeds in ons midden. 1 Vriendschap, wii uw groote macht En uw kracht ons toonen Waar ge ous blijde tegenlacht, Moogt ge gaarne wonen. Blijf ons bij iu kalmte en strijd Bind het menschdom wijd en zijd, Hechter aan elkander. Vriendschap, die bij lief en leed, Onder vreugd en smarten, Zegenrijk u kennen deed Aan der menschen harten, Woon gestaag in ons gemoed, En verwarm het door uw gloed; Blijf steeds bij ons wonen. W. M. Tz. Ingeschreven van 15 22 Mei 1896. Geh ren Elizabeth Christina, d. v. Cor- nelis de Wit en Cornelia Kraakman. OndertrouwdGeene. Gttrouwd Jacob de Graaf, j. m. Ar beider, 24 j. en Antje Hoofd, j. d. zonder beroep, 82 j. beiden te Zijpe. Overleden Grietje Quak, 54 j. wed. van Jan Workum. 5de Klasse. Trekking van 26 Mei. Prijs van f 1000No. 3861 7797 15643 15696 20264 400: 2246 3484 6131 200: 5356 7006 13347 13511 17903 100: 3100 4095 4336 6886 7575 7775 7908 9612 9633 12368 14073 15094 16036 Hoor»*», 23 MEI 1896. Aangevoerd 6 H. I i. Tarwe f 5.- a 7,- 2 V Rogge n 4.- a 450 6 9 Garst f) 4.— a 4 50 6 9 Haver 9 3.- a 3.25 9 Witte Erwten 9 9.- a A 9 Groene dito 9 9.— a IR 1 9 Grauwe dito 9 11.— a IS,- V Yale dito 1 8.- a 12,-

Schager Courant | 1896 | | pagina 3