352ste STAATSLOTERIJ. ftetrokken Pr ij zen. Marktberichten. f 12,- ff ff ff ff Zelfmoord eener jonge vrouw. Op een ontzettende wijze heeft dinsdag voormiddag een sedert nauwelijks zes we ken gehuwde jonge vrouw, te Weenon, een eiode aan haar leven trachten te maken. De levensmoede, de vrouw van een handelaar in spiritus, Ernestine Löwy, zocht zich te dopdenj doordat zij haar klee- ren, die zij aaii hex lichaam droeg, met spiritus begoot en vervolgens in brand stak. De ongelukkige bekwam hierbij zulke zware brandwonden, dat zij er bijna aiftt stierf. Het motief tot deze ellendige daad bestond in huislijke oneenigheden. De jonge vrouw mocht zich maar kort in een genoeglijk haislijk ltven verhengen Kort na haar huwelijksdag kwam haar man zijn zuster in hui9, waarmede de jonge vrouw zich slecht kon ver dragen. Zoodra er eenige twist tusschen de beide schoonzusters ontstond, nam de heer Löwy telkens de partij zijner zuster op, wat de jonge vrouw zoozeer verbitter de, dat ook weldra tusschen de echtelie den hooge twisten ontstonden. Dinsdag in den voormiddag had zulks wederom in den winkel plaats. Mevrouw Löwy be gaf zich daarop naar haar in hetzelfde huis gelegene woning, van waar uit eenige oogenblikken later rauwe kreten vernomen werden. De baren en mijnheer Löwy snelden vlag naar de woning en nauwelijks was men op die verdieping aangekomen, of de ongelukkige kwam hen in vlammen ge huld tegemoet snellen, men rokte en pluk te haar de brandende kleeren van het lichaam, maar haar lichaam was reeds met brandwonden overdekt. Het hoofdhaar was haar geheel van het hoofd geschroeid. Me vrouw Löwy kon slechts roepen „laat mij sterven I" Vervolgens zonk zij in een die pe onmacht. De afdeeling der vrijwillige brandweer transporteerde haar naar het al gemeen ziekenhuis, waar zij nn hopeloos nederligt. In de woning waren door den brand een gordijn en een kast in brand ge stoken, dat evenwel spoedig werd gebluscht. Mevrouw Löwj is 31 jaar. Den arts die haar behandelt vroeg zij, of zij nu zeker sterven moest en toeD zij vreeselijke pij nen moest lijden, uitte 'zij daarover groote vreugde. De looppas. De minister van oorlog heeft, op voor stel van den chef van den mil. genees kundigen dienst, eenige voorschriften vastgesteld van medischca aird, welke bij het beoefenen van den looppas moeten worden opgevolgd. Daarbij is o. a, be paald dal „trainingoefeningen" in het loo- pen, met verschilleude snelheid, nooit dan minstens één uur na de twee hoofdmaaltij den gehouden mogen worden, en van 1 Juni tot 1 September, bij warm weder, niet tusschen 10 en 3 nurterwijl als maximum van temperatuur, waarop deze oefeningen mogen gehouden worden, 20° Celsius meet worden aangenomen. Deze oefeningen zullen gehouden wor den, nadat de troep reeds 1/2 1 uur in beweging is geweest daarbij moet steeds een gegradueerde van een der hos pitaal-compagnieën tegenwoordig zijn, om c. q. bij ongevallen een doelmatige eerste hulp te verkenen. Ook is bepaald, dat de oefeningen zullen gehouden worden zonder te veel knellende halsdas en liefst niet met het ondoelmatige hoofddeksel (sjako), maar met de politiemuts. Vooral moet er op gelet worden, dat terwijl de N. en O. wind vermeden wordt men de oefening houde in met den wind meegaande richting. In den nacht van Maan dag op Dinsdag heeft er wederom een spoorwegongeluk plaats gevonden. Rixdorf was de plaats des onheils. Drie arbeiders werden dooi een machine gepakt en verpletterd, één arbeider is zwaar ge wond geworden. Het voorval had plaats op de ringbaan bij het station Rixdorf. Een aldaar staan de goederentrein stond nabij het station om grlost te worden en de arbeiders spoed den er zich reeds heen om daarmede een aanvang te nemen, toen een leege machine voorbij snelde, zoodat de vier mannen door de in volle vaart zijnde machine ge grepen en tegen den grond geslingerd wer den. De in den haast ontboden genees- heeren konden slechts bij drie den dood constateeren, terwijl de vierde nog leefde, en bij latere officeele mededeeling gezegd werd, dat hem een voet was afgereden. Een onderzoek wordt ingesteld, hoe een dergelijk ongeluk kon geschieden. IJzer in 't voedsel. IJzer is een noodzakelijk bestanddeel van ons bloed te weinig ijzer in 't bloed veroorzaakt eene ongesteldheid die in on ze dagen veel voorkomt. De noodige hoe veelheid ijzer ontvangen wij op de ge schiktste wijze in onze voedingsmiddelen en van alles wat wij eten bevat spinazie 't meeste ijzer, 't Is dus wel jammer dat deze groente slechts een klein deel van 't jaar verkrijgbaar is. Dan volgen achter eenvolgens, wat betrelt het ijzergehalte eidooier, rundrlaesch, appels, boonen, aal bessen, erwteD, aardappelen enz. Melk, overigens zulk een uitstekend voedsel, staat onderaan op de lijst der ijzerhouden de spijzen. De misdaad te Moluwe St. Pierre moet gepleegd zijn door twee landloopers. Juffrouw Royers had 's och tends om halt negen aan een molenaar verteld, dat zij in de buurt twee kerels had zien rondsluipen, maar dat zij haar geladen revolver bij zich 'had. Naar het schijnt, zijn die beide kerels later terugge komen Wel heeft zij nog een schot kun nen doen, maar daarop hebben de man nen haar overweldigd en na een hevige worsteling gewurgd. Zij hebben weinig meegenomen, hoewel kostbare vazen en fijn linnengoed binnen hun bereik waren. Er wordt beweerd, dat twee personen zijn aangehouden. Hongersnood in Japan. De Japansche regeering heeft thans aan arme ouders verlof gegeven, hun dochter te verkoopen, om daardoor zelf aan brood te komen. De hongersnood moet in Japan zoo nijpend zijn, dat de regeering dit verkoopen van kinderen zelf aanmoedigt. Speculanten hebben van dezen toestand ge bruik gemaakt om de prijzen der levensmid delen zoo hoog op te voeren, als maar eenigszius doenlijk was. En het onmiddellijk gevolg daarvan is nu, dat de meisjes bij massa's worden verkocht. In Japan wordt het als iets natuur lijks beschouwd, dat elk offer wordt ge bracht om de ouders voor kommer te be waren. Het meisje verkoopt zich daarom als tweede vrouw aan een rijken Japan ner. Haar minimum leeftijd moet 12 jaar bedragen. De prijs is thans slechts 12 gulden, ofschoon die anders dikwijls stijgt tot 450 h 480 gulden. Na drie jaar moet de kooper het meisje de vrijheid teruggeven, wanneer de koopprijs is terug betaald. Na zes jaar is het meisje altijd vrij, ook al heeft het den koopprijs niet gerestitueerd. Dikke vrouwen. De dood van den Shah van Perzië heeft nog eens eenige bijzonderheden en anecdoten doen ophalen, betreffende zijn reis door Europa. De Shah was een groot afmetingen nu, daar wij nu toch een basis moeten aannemen, zullen wij maar redeneeren, alsof wij de ruïne van Bern- hausen moeten restaureeren; wat gij al reeds in nw schets heeft trachten te doen. Daar zijn wij in de afmetingen bekend. Gij kunt er nogmaals heengaan en alles nog eens nauwkeuriger opnemen. Maak het n evenwel niet te lastig, het komt ten laatste wel terecht. Voor alles moet ge evenwel daar op letten, bet boofdplan en de eigenaardige aantrekkelijkheid van het origineele plan vast te bonden. Wilt ge dat op n nemen?" De vraag was voorbereid, maar toch trof het Reimar geweldig. „Hoogheid, gij zijt zoo goed," stamelde hij in vroolijke opgewondenheid. „Geen omwegen, mijn waardel" viel de prins bem levendig in derede. „Het geldt bier alleen een gelegenheid voor n, om te toonen, wat ge kant. Alzoo kortweg, ja of neen." „Het verzoek af te wijzen is een dwaas- beid," zeide Reimar, vast besloten, „het aan te nemen wellicht een vermetelheid. Maar het blijft nog altijd aan nwe hoogheid om te beslissen, of het plan gelakt is of niet." De prins knikte hem vriendelijk toe. Dat antwoord had hem bevallen. „Heel goed. Afgesproken das En wan neer kan ik op het plan rekenen Het zou mij zeer lief zijn, zoo spoedig moge- ljjk." „Ik zal mij dadelijk met allen ijver aan het werk zetten, maar toch zal uwe hoog heid een poosje geduld moeten hebben, de dienst eisoht veel tijd en mijne vrjje nren „Nu, daarvoor kunnen maatregelen ge troffen worden"merkte de prins lachend op, terwijl hij opstond. „Halt even; u ge heel en al aan nwe betrekking te onttrek ken, is nog niet doenlijk, wanneer het niet de algemeene opmerkzaamheid zal trekken, Ik moet u namelijk één ding in bedenk gevende zaak blijft geheim. Ik hond er niet van, dat men al reeds van iets spreekt, wat nog niet vast besloten i>. Neem das een klein poosje verlof, wanneer men van u te veel tijd vergt. Ergens in een stil hoekje kunt ge dan ongestoord werken. Wel licht voor uw gezondheid. Men heeft toch immers steeds het recht een beetje van den arbeid uit te rasten. De machine behoeft daarom nog niet stil te staan. Vergeet evenwel mijne voorwaarden niet. Gij kunt toch immers zwijgen P* Reimar boog zwijgend, de prins reikte hem ditmaal de hand. „Alzoo afgesproken 1" en bij viel Reimar al reeds bij de eerste woorden in de rede, toen deze zijn dank wilde uitspreken. „Stunr mij nw plan en wij zullen verder zien." Gelukkig en opgetogen verliet Reimar de villa. Wat hem hier aangeboden werd, over trof verre zijn stoutste verwachtingen. Hij darfde de zoetste verwachtingen aan de toe komst vastknoopen, de gunstige verandering zijner positie stond in de naasto toekomst, ter verwezenlijking. En zij, zij waz er de oorzaak van. Er bestond geen twijfel, dat zij het geweest was, die de aandacht op hem gevestigd bad en de achtergeblevene do band had toegestoken, om hem tot haar op te heffeD. Met verdubbeld geweld verlang de hij naar hsar. Hij moest haar danken danken? Doch neen, dat mocht hij nog niet doeD; hij had beloofd te zollen zwijgen. Maar w ederzien wilde bij hoar, haar groeten, en God mocht weten, wat er dan zon gebeu ren. Wanneer hij er maar slechts was. Hij had liever willen loopen, dan zich in dit warme rijtuig heen en weer te doen schom melen. Wat wist de koetsier ook van al dat bovenmatige verlangen, dat een jui chend menschenhart vervollen kan. WORDT VERVOLGD. bewonderaar van zwaar gebouwde vrou wen, en dat gaf aanleiding tot de twee volgende voorvallen. Op zijn eerste bezoek aan Eogelaud woonde hij liet bal op Mansion House bij, en men ver wachtte niet anders dan dat hij de qua drille zon openen met de Prinses van Wales. De Shah dacht er evenwel anders over, zij was hem te mager, en hij vroeg tegen de etiquette iDpde hertogin Van Teek die woog meer. Toen hij in 1873 door president Mac Mahon ontvangen werd in Versailles, bo den eenige meisjes hem bonquetten aan. De Shah liet ze in een mand bergen, die door een zijner officieren gedragen werd. Toen hij daarop langs een groep dames kwam, bleef hij vol bewondering staan voor de echtgenoote van een der ministers, een dame van aanzienlijken omvang, en zich omkeerende nam de Shah de bouqnetten weer uit den mand en legde ze als be wijs van eeibied in haar armen. Dit com pliment werd met een algemeen gelach begroet, waarin de Shah eD de dame bei den instemden. Te Aniche bij Donai is eeue weduwe van 112 jaar, Daniël Rostkowskl, overleden. Zij was den 19den Maart 1784 te Warschau ge boren. Haar man was kapitein en na een bloedigen slag, waarbij zij als verpleegster van gewonden dienst deed, kwam zij in Frankrijk. Zij woonde ook den veldtocht in de Krim bij, werd herhaaldelijk ge kwetst ea bezat velschillende ridderorden. Zij had vijftien kinderen gehad. Een moedig Chinees. EeD hooggeplaatst Chineesche hofbe ambte, Wang Peng Yud, heeft den zeld- zamen moed gehad aan de Keizerin-Moeder een schrijven te zenden, waarin hij zijn hart luchtte over den ongelukkigen toe stand van zijn vaderland en haar ronduit verklaarde „Sedert den ongunstigen afloop van den oorlog met Japan heeft onze regeering niet alleen het binnenland, maar ook het buitenland meer en meer bekend gemaakt met haar moeilijke positie. Overal zijn de staatskassen ledig en de buitenlandsche schulden worden hoe langer hoe grooter. Wanneer wij met open oogen en hart over ons vaderland nadenken, moeten wij er kennen, dat er nog uiterst veel te doen valt, en daarvoor hebben wij geld noodig, zeer veel geld. Toch komen wij alle moeilijkheden boven als wij maar een ding betrachtenspaarzaamheid. Maar hoe is het toch mogelijk bij zulk een toestand, dat Uwe Majesteit haar slot op den Man Scha San (berg des eeuwigeu levens) zoo heeft vergroot en verfraaid en daarin dage lijks groote feesten geeft? Weet Uwe Majesteit dan niets van den algemeenen nood des vaderlands En dan komt er nog bij, dat, volgens de verhalen, Uwe Majesteit er over denkt het paleis nog' meer te vergrooten en te verfraaien. Wat wil Uwe Majesteit dan Is zij verblind, dat zij zoo handelen kan? Uw Majesteit kan toch kalm blijven in het keizerlijk paleis, en de vergrooting van Man Schu Sun heeft nog al den tijd. Zijne Majes teit begeeft zich alle dagen met grooten praal naar Man Schu Sm, wat natuurlijk zeer veel geld kost, dat men befer voor uitbreiding van het leger en het bouwen van schepen kan gebruiken. Uwe Majesteit is een verstandige vrouw en moet weten, dat zoo ontzaglijk veel geld niet enkel voor genoegens mag worden uitgegeven zooals thans gehandeld wordt, lijkt het wel of Uwe Majesteit niet weet hoe het arme volk bloed zweeten moet om de belastin gen te kunnen opbrengen. Ik leg Uwer Majesteit gaarne het aoofd voor de voeten, wanneer slechts de vergrooting van Man Schu San wordt opgegeven, ten eerste ter wille van het vaderland, ten tweede ter wille van het volk, ten derde ter wille van den roem Uwer Majesteit zelf. Bovendien smeek ik, dat Zijne Majesteit de keizer zijn dagelijksch bezoek bij de keizerin met minder praal vergezeld doe gaan, eveneens om geld te sparen. Wanneer ik zwijgen wilde", zoo besluit de moedige schrijver, *kon ik in vrede leven, maar het is mijn plicht, mij op te offeren voor het welzijn van mijn vaderland*. Bij de ontvangst van dit schrijven ge raakte de keizer-moeder, juist tijdens een feest op Man Schu San, in den hocgsten toorn en beval Wang Pen Yun onmiddel lijk te onthoofden. Met dit bevel vertrok een hooggeplaatst ambtenaar naar prins Kuog, die hevig schrikte en naar het pa leis ijlde om der keizerin-moeder te bezwe ren genadig te zijn, daar toch de brief— schrijver niet met booze bedoelingen, maar uit liefde voor het vaderland haar dezen brief had gezonden. De keizerin gaf toe en schonk den Madarijn het leven, doch be val dat hij het hof voor immer moestverlaten. Böntgensche Stralen. Dr. Axfeld te Perugia heeft gevonden, dat oogen van insecten, anders dan die der menschen, wél gevoelig zijn voor da Rönigensche stralen. Hij bracht verscheidene insecten, als kevers, twte- vleugeligen enz. in een doosje half van hout, half van lood, en bescheen het met X- stralen. De dieren namen daarop alle de wijk naar dat gedeelte van de doos, dat door het metaal ompantserd en dus ondoordringbaar voor de stralen was. Dat de insecten het licht werkelijk met de oogen waarnamen, bleek hieruit, dat blind gemaakte insecten op hunne plaats bleven. -Een groot proces. F r a n- krijk en Zwitserland zijn met elkaar in proces. Wij hebben vroeger reeds melding gemaakt van de millioeuen die de ont troonde hertog Karei van Bronswijk aan Genève vermaakte, onder voorwaarde, dat deze stad, waar hij na zijn verdrijving uit Parijs in 1870 woonde, een maUBO- leum voor hem zou oprichten. De stad deed dat gaarne, en liet aan don oever van een meer een mausoleum bouwen en nam de 20 millioeu aan. Die nalaten schap werd besleed aan verschillende doel einden, en thans is er geen cent meer van over. Maar thans komt het hinkende paard achteraan. Niet alleen een zoon van den hertosr, de Civry genaamd, heeft in Frankrijk een proces tegen de stad Genève gewon nen, maar men beweert ook> dat de over leden hertog niet in Genève, maar tot aan zijn dood in stilte in Parijs heeft ge woond en dat Frankrijk derhalve recht heeft op een successierecht van 3 mil joen. Genève wil dat niet betalen en thans is er wel door Frankrijk een bevel tot executie uitgevaardigd tegen het kan ton en de stad Ger.ève. Alles wat Genè ve van Frankrijk te vorderen heeft en daaronder de inkomsten van den spoorweg ParijsLycmMarseille, waarvan een station te Genève is, werd door de Fran- sche regeering met beslag belegd. Maar de Zwitsersche regeering te Bern neemt daarmee ook geen genoegen. Men is be nieuwd, hoe deze quaestie, die thans een internationale zaak is geworden, zal af- loopen. E ene ontvoering ihet over- leg. Te Londen is op verzoek des mans echtscheiding uitgesproken tusschen eenen dr. Reede en zijn vrouw, die met zijnen palfrenier zich uit de voeten had gemaakt. Hierin is, helaas, vooral in En geland niets uitermate buitengewoons en evenmin hierin, dat mevrouw jammerlijk aan den drank was. Wel bijzonder schijnt het, dat de heer Reede bij zijn proces rechtsgeleerde adviezen kon doen voorlezen, door zijnen bediende, met het oog op de schaking, vooraf ingewonnen en onder achtergelaten zaken gevonden, Daarin kwam o. a. het volgende voor „Gij kunt de vrouw schaken, vooral in dien zij eigen vermogen bezit. Vergewis u hiervan en laat u onder geenerlei voor wendsel verleiden om kleeren of kostbaar heden des echtgenoots mee te nemeD, hoe veel zij ook waard zijn. Dat zoude u aan allerlei onaangenaamheden blootstellen. Trouwens, als de vrouw rijk is, kunt ge die wel missen." De methodische palfrenier heeft zich stipt naar dezen raad gedragen. Een vreeselijke wraakne ming. Het volgende moet gebeurd zijn in het Grieksche kwartier der stad Adrianopel. Een jonge weduwe huwde daar voor eenige weken voor den tweeden keer. Een paar dagen later, toen de jonggehuw den reeds te bed waren, brak er eensklaps brand in hun woning uit. Ineens stond de geheele woning in vlammen en was het onmogelijk om te vluchten. De echtge- nooten kwamen dan ook in de vlammen om. Bij onderzoek bleek dat de vloeren en de trappen met petroleum begoten wa ren. Een geweermaker, die aarizoek had gedaan om de hand der weduwe, is gevan gen genomen en heeft reeds bekend. T e Binghamton (NewYork) werd onlangs door het Hof van Assisen zekere vrouw Rachel Elisa ThurstoD, ter dood veroordeeld, wegens het vergeven van haar echtgenoot. Het geding tegen haar baarde groot opziengeen enkel direct bewijs van schuld kon echter tegen de beklaagde worden aangevoerd, zoodat men ook ten uiterste verwonderd, de ju ry het schuldig hoorde uitspreken. Het lekte echter uit, dat de gezwore nen bij hunne beraadslagingen een groole hoeveelheid whisky hadden verzwolgen, en zelfs beweerde men, dat sommigen hun ner geheel beschonken waren, toen hun voorzitter zijne verklaring deed. Het vonnis is dan ook thans vernietigd, waarbij als reden werd opgegeven het ge bruik van sterken drank door de ge zworenen gedurende hunne beraadslagin gen. Er zal nu een nieuw proces be ginnen. Tegenstrijdigheden. De gemeeuteraad van Koposvar, in Hon garije, heeft twee besluiten genomen, die wel een beetje tegenstrijdig zijn. In de eerste plaats heeft hij aan den gewezen burgemeester Ignatius Nemeth een grati ficatie toegestaan van 3000 florijnen, naar aanleiding van de diensten, die hij de ge meente heeft bewezen. Maar vetder heeft de gemeenteraad besloten hem dat geld niet geheel uit te betalen, maar 1200 florijnen terug te houden lot een proces tegen dieszelfden burgemeester vanwege de gemeente, beslist is. In dit proces wordt Ignatius Nemeth beschuldigd door zijn jarenlange zorgeloosheid groot nadeel te hebben berokkend aan de schatkist der gemeente. Brand in een rijwielfa- bnek. De groote fabriek van rijwielen der »IIumber"-maatschappij te CoveDtiy is af gebrand. Het vunr bepaalde zich niet al leen tot de fabriek, maar tastte ook de belendende gebouwen aan, die alle in de ascb werden gelegd. Niet minder dan 4000 rijwielen zijn een prooi der vlam- men geworden. De schade moet ongeveer 100,000 beloopen. Circa 600 arbeiders zijn door dezen brand van hun broodwin ning beroofd. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid na te gaan. De fa briek was tot negen uur 's avonds open geweest en tegen drie uur in den morgen werd de brand ontdekt. Men vermoedt dat een der werklieden bij het verlaten der fa briek een lucifer in een papiermand heeft geworpen. De fabriek moet voor een be drag van ougevoer 25,000 te weinig verzekerd zijn geweest. De directie heeft besloten onmiddellijk de workpaatsen te herbouwen. Lengten van menschen. Een Duitsch geleerde heeft op een reis om de wereld verscheiden duizenden per sonen van alle menschenrassen gemeten eu de gemiddelde uitkomsten, die hij be treffende de lengte van elk volk verkreeg, is als volgt: De Laplanders 1.54 meter, da Chinee- zen 1.62, de Franschen 1.65, de Russen 1.66, de Duitschers 1.67, de Engelschen en Zweden 1.71, de Amerikanen 1.72 en de Patagoniërs 1.78. Het merkwaardige in deze statistiek is, dat de Lappen en de Patagoniërs, die liet verst van elkander verwijderd wonen, het grootste verschil in lengte vertoonende kleinsten nabij de Noordpool, de grootsten niet ver van de Zuidpool. De Nooren zijn leelijk aan den drank. De beperking van den verkoop van sterken drank heeft de proevers in Noor wegen tot verzet geprikkeld. Wel is het verbruik van brandewijn verminderd, maar er wordt des te meer bier gedronken en het resultaat is, dat het aantal inhechte nisnemingen wegeDs dronkenschap op den openbaren weg steeds stijgt. In de afge- loopen zes maanden van dit jaar werden door de politie te Christiania niet minder dan 8650 personen voor dronkenschap of mis drijven ten gevolge daarvan in verzekerde bewaring gebracht. Vergeleken bij het eer ste halfjaar van 1895 is dit een vermeer dering met 2860 gevallen, dat is 37,5 percent. Het Noorsche bier schijnt dus nog al koppig te zijn. Zuigelingen en electrici- teid. Een Franschman heeft eene merkwaar dige toespasing der electriciteit uitge dacht ten einde het schreeuwen van zuige lingen op een electrische klok over te brengen, welke de moeder of min aan ha ren plicht moet herinneren. Het toestel bestaat uit een microphonischen stroom- verbreker, die dicht bij het hoofd van het kind in zijn wieg is aangebracht, en met een electrische schel in verbinding staat. Een schreeuw van het wicht stelt den microphonischen stroomverbreker in wer king en veroorzaakt zoodoende het klin ken der schel. 5d.e Klasse Zeventiendn Lijst. Trekking van 20 Juli. Prijs van f 5000: No. 8755 400 No. 4968 100No. 12610 17024 18922 o 100: No. 2210 7191 8208 16887 16890 17929 ttoorn, 18 JULI 1896. Aangevoerd H L. Tarwe Garst Haver "Witte Erwten Groene dito Grauwe dito Vale dito i„ Bruine boonen Witteboonen Paardenb. Karweizaad Mosterdzaad 5 Paarden 5 Koeien 17 Schapen Lammeren 4 Kalveren 31 Varkens 107 Biggen Kip-Eieren per 100 2050 koppen boter 50 a 55 ct. per kop Allernaar, 18 JULI 1896. Aangevoerd: 5.— a 3.50 a 3.25 a 10.- a 11.- a 12.50 a Q o 10.50 a 12.50 a 4.25 a 11.50 a f 80.'— a 120!— „150— a 200.- 18.— a 26.— 10.- a 8. a 2.50 a 3.- 7,~ 4.25 3.75 13.— 16,- 10- 12.— 13.— 4.75 11.75 a 20.- 14.— 5.— 3.25 4 Paarden 13 Koeien f 80.— a 125.— .160.— a 240.— 23 nucht. kalveren v 8.— a 18.— 16 magere Schapen 1» 10.— a 18.— 22 Lammeren 7.— 11.— 35 magere Varkens 9.— a 12.— 329 Biggen 3.- a 7.— 1 Bokken en Geiten j) a 8.— 2 kleine Bokjes n 1.— a 1.25 Boter perP. —.55 a —.60 Kipeieren per 100 3.— a 3.50 Alkmaar, 20 JULI 1896. Aangevoerd: f -.- a -.54 a a 30.— a .45 a 8.— a 18.- a —.28 a 9.— a JULI 1896. - .63 7ö! .65 20.— 25.- —.33 11.— Paard 18 Kooien per K.G. per stok 210 vette Kalveren per K.G. 16 Nuchtere Kalveren 439 vette Schapen 270 vetteVarkens p.K.G. 20 magere dito JPur merend, 21 Aangevoerd 353 stapels kleine kaas f 26.50 a 1 stapel middelbare f 20.—. 1042' K.G. Boter f 1.20 a f 1.30 per K.G. 341 Runderen vette f 0,52 a 0,66 ct per kilo. 18 Stieren, prijshoudend handel matig 294 Vette Kalveren, f —.40 a f —.69 126 Nuchtere idem, per stuk f 8.— 20. beiden handel slag. 7 paarden 304 Varkens, vette, per pond f .28 a f .35 handel vlag. 39 Magere, idem, per stuk f8.a 12. handel stug. 391 Biggen, por stuk f 3.— a f6.— handel stug. 1112 Schapen en lammeren, lager in prijs handel stug. Kipeieren f 2,75 a 3,25, Eendeieren f 3.10 per 100. Kievits- f a Snelpersdruk van J. Winkel te Schagen.

Schager Courant | 1896 | | pagina 6