INGEZONDEN. SCHAGER COURANT. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Hoe lang duurt een droom? AfcOKHI KKA Advertentie -Bureau Oem. Kijpc. Uw berichtgever. 8CMASEIÏ. Doopsgezinde Gemeente Itarsingerhorn c. a. Gem. SCIIA «KA. het groeiende graan, evenmin wij mogen denken dat vo>r ons altous-dnrer.de voor spoed werkelijk nuttig zou zijn. Noen we weten net, dat we juist door verdriet en smart te ondervinden ook te meer het goede, dat ons gcschonkon wordt zullen waardeeren, en we eerst inderdaad in onze smart ons groot geluk leeren ken nen en verstaan en wij niet beoordeelen kunnen wat we moeten lijden, wat wij moeten ontberen, wat ons wezenlijk goed zal zijn. Loopt dan den weg dien gij te loopen hebt, met frisschen levensmoed, met kalm vertrouwen en opgewekten zin, houdt uw hoofd omhoog in de stormen des levens en ge zult uwaarlijk gelukkig gevoelen. R.N. K. V. Spreken is zilver, zw ij- gen is goud 1 Bij een z er respectable familie in Frankfort, hield de heer de huizes ervan, dat eraan tafel niet gesproken werd, maar een ieder zich met eten bezighield. „Papa, mag ik eens iets zeggen," begon een paar dagen geleden de kleine Emil, nadat hij de eerste lepel soep naar bin nen had geslurpt. *Wil je wel eens zwij- geD, je weet dat hier aan tafel niet mag worden gespreken; vertel het, wanneer wij met eten klaar zijn ./Ja maar des vaders streage blik sneed elk verder woord af, zoodat tot het eiude van den maaltijd de diepste stilte heerschte. #Nu mijn zoon, vertel nu, wat u op 't harte lag," sprak de vader met vriende lijk gelaat, terwijl hij zijn servet opvouw de en als een goed echtgenoot naast zijn bord legde. Ja, ziet u pa, ik had u al leen, maar willen zeggen, dat in de ach terkamer de waterkraan openstaat, en straks stond het water reeds zoo hoog in de kamer.Tableaa. De merkwaardigste, met de droomtoe stand verbondene verschijning, is de groo- te menigte van gebeurtenissen welke men gelooft te doorleven inderdaad de lang ste droom duuit slechts eenige seconden. Als men een menscb, die zooeven ang stig gedroomd heeft, het vreeselijkste heeft ondervonden, zich gebaad heelt in zijn angstzweet, als men zulk een mensch zou zeggen, dat zijn droom slechts eenigt? seconden heeft geduurd, hij zou u niet kunnen gelooven. En toch is het moge lijk, dat men in een droom, meerdere ja ren beleeft, of liever allerhande diugen gelooft te beleven en wellicht heeft men dan slechts eenige minuten te bed gGegd. GraafLavalette verhaalde een merkwaardigen droom, die hem eenige uren scheen te du ren. „Op een nacht", vertelde hij, #werd ik juist wakker, toen de klok van het gebouw van justitie twaalf uren sloeg. Ik hoorde nog de poort oüenen en de schild wacht aflossen, sliep echter dadelijk weder in en het scheen mij toe, alsof ik op straat stpnd en hoorde in de verte een regiment cavallerie aankomen. Het regi ment kwam ook zeer spoedig in het gezicht, maar het was een verschrikke lijk gezicht, paarden en ruiters zagen er ontzettend uit, alsof hun de hnid van het lichaam gescheurd was; zjj dreven van bloed en een walglijke reuk vervulde de lucht. Ik hoorde steunen en jammeren en aan alle vensters verschenen weenende vrouwen. Ik wilde bij dit gezicht ijlings verdwijnen, maar mij ontbrak de kracht daartoe, ik was door ontzetting als met lamheid geslagen. De ijselijke ruiters joe gen mij in vollen galop voorbij eo staarden mij aan, dat ik zoo alleen op straat stond, en hun tocht scheen vrijwel eenige uren te duren. Door een luiden slag werd ik wakker, de poort was achter den schild wacht gesloten. Ik zag op mijn horloge het wees zes minuten na middernacht, nauwelijks dus zes minuten had die vree- selijke droom geduurd." Een ander droomde, dat hij als soldaat werd ingeschrevenhij had als zoodanig velerlei te verduren, en vatte het besluit op te desserteeren, gaf voldoening aan zijn besluit, maar werd gevat en voor den krijgsraad gebracht en ter dood veroordeeld. Hij stond tegenover de geweren, zij wer den aangelegd en door den knal werd hij wakker. De oorzaak van den knal was een bloempot geweest, die door den wind van de vensterbank bij het geopende venster was geworpen. Dit geluid was de oorzaak van zijn droom geweest en had den slaper te gelijk uit den slaap gewekt. Terwijl ik dit laatste vertel, valt mij een geval in, dat niet zoo gecompliceerd is masr toch niet minder waar. Ik droomde, dat ik den toren van een ouden barcht be steeg, langs een zeer slechte oude trap. Aan het einde daarvan was een ijzeren deur, welke ik opende om op het platvorm van den toren te kunnen te komen. Hier trad mij een man tegemoet, die mij een dolk in het harte stak ik ontwaakte met een luide kreet, greep met de hand naar de gewonde plek en vond een haar naald welke bij ongeluk in mijn bed ge komen was en mij werkelijk op de plaats van mijn hart gestoken had. Hier was het voelen van de pijn de oorzaak van den drcom en te gelijk het ontwaken ge weest. In Podolië (Rusland) en het Gouvernement Kiëff heeft een orkaan groote schade aangericht. De bosschen liggen voor het grootste gedeelte tegen den grondin verscheidene dorpen en vlekken zijn meer dan 100 huizen inge stort en veel menschen gedood. Het spoorwegverkeer is gestremd, daar goede renwagens op verschillende plaatsen door den atorm vierden opgenomen en de spoorstaven vernielden. Te Blasewitz is eenige da- gen geleden een bloedig drama afgespeeld. Iit de Jobannstrasse aldaar woonde een jong getrouwd paar uit Dresden. Eenige voorbijgaugers hoorden tegen vier uur in den morgen een luid geroep oin hulp, en weinige oogenblikken later zag men dikke rookwolken uit de ramen van het huis komen. De brandweer, die onmiddel lijk werd gewaarschuwd, slaagde er spoe dig in, bet vuur te blusschen. Toen men de wouing binnendrong, zag men in oen der kamers het lijk liggen van de vrouw des huizes, die door haren echtgenoot was vermoord. Deze lag in een andere kamer dood op den grondhij had zich door een revolverschot van het leven beroofd. Vóór dezen zelfmoord evenwel had hij de vloetkleeden en de gordijnen met petro leum overgoten en daarna in brand gesto ken. Men vermoedt, dat jaloezie de oor- z.ak is van dit huiselijk drama. Een telegram aan het Weener dagblad luidtDe radicale cou rant „Italia del Popoio' verzekert, dat in Rome in parlementaire en hofkringen met groote opgewondenheid gesproken wordt over het geval, van de niet al t3 ver ver wijderde tijd vats aftreding van koniDg Humbert ten gunste van den kroonprins. De positie van den koning tot het Afri- kaansche vraagstuk heeft dit besluit doen rijpen. Grootheidswaanzin. R izigerIk zie dat er een nieuwe ma chinist op de locomotief staat Mede-reiziger: Ja, weet ge, de vroegere heeft laatst met den trein een kinderwagen overreden en nu lijdt hij aan grootheids waanzin. Een zeldzame vondst- geschiedenis, wordt uit Weenen ge meld. Een boer, Frans ObeDaus, uit Bruck, vond bij gelegeuheid van een bezoek aan zijn tante, in Weenec in een schilderij, dat zij hem ter schoonmaking had overgegeven, op de rugzijde tusschen het linnen en het houten achterbeschot een groote geldsom in banknoten, ten bedrage, zooals bij na telling bleek, tot een som van 50000 gal den. Men vermoedde dat het geld gedu rende den oorlog in 1866 op dat jaar was ook het jaartal in het schilderij ge grift door den grootvader van vrouw Obenaus daarin verborgen was. Het werd nu evenwel de vraag, aan wie het geld toebehoorde, want eeD zuster van vrouw Obenaus had toen het schilderij, volgens zeggen, cadeau gedaan tot zij het weder zou komen opeischeD. Frans Obenaus verlangde tenminste het 10 pCt.'s vinders loon, dat hem dan ook door de beide zus ters werd uitbetaald. De beide laatste procedeerden gedurende langen tijd over het geld, sloten ten slotte een vergelijk en deelden het geld io twee gelijke deelen. De vrouwen kwamen echter spoedig tot een groote ontnuchtering. Zij presenteerden eerst na haar vergelijk het geld ter inwis seling aan en vernamen nu, dat het papie ren geld in 1866 de waarde van 50000 gulden had gehad, maar dat de verplich ting van den staat om deze papieren uit te betaleD, reeds verstreken was. Zij verlang den nu vau haar neef het hem gegeven vindersloon, dat zij hem in gangbare munt hadden uitbetaald, terug. Deze weigert e- veuwel, zoodat de beide zusters nu tegen hem een proces aanhangig hebben gemaakt. Practisch standpunt. Professor: #Een lichaam, lieve vrouw, is alles wat een ruimte iuneemt. Bij voor beeld, deze kast hier neemt een zekere ruimte weg Echtgenoote„Wij zullen ze dan op zolder brengen mannetje, dan neemt zij geen ruimte meer weg." Het heeft in Italië ont zettend geonweerd; men meldt daaromtrent uit Rome In de provincie Massa Carrara is ook de rivier Currione buiten zijne oevers getredentalrijke kudden vee werden door den vloed meegesleurd. Een persoon werd er door den bliksem gedood. Ook in de provincie Ferrara en Bolegna werd groote schade aangericht, dcor het buiten bare oevers treden der rivier Reno, die de spoorlijn bij Riola, over een oppervlakte van 60 meters heeft vern'eld en de brug bij Pioppe dreigt weg te spoelen. De landerijen Yignoia en Sevignano (provincie Modena) zijn door de Panaros overstroomd. Bij Pavia stijgt de groote rivier de Po en richt aan de dijken groo te schade aan. Yolgens een nader tele gram beslaat de overstrcoming der Reno in het gebied van Marrara een opper vlakte van 5000 hectaren. De troepen verkenen krachtdadige hulp. Een wijsgeer: Door scha de wordt aren wijs! DiefMiju hemel wat heb ik dan reeds een massa menschen verstandig gemaakt. Geloofbaar. A. Ik ben nu zeer arm, maar ik heb tcch den tijd gehad, dat ik er een eigen rijtuig op nahield. B. Geloot ik gaarne, toen je door je moeder in den kinderenwagen gereden weid. Zoig vootzuiver voedsel bij uwe dieren. Een tuigpasrd werd ver leden zomer meermalen z;ek en leed aan koliek en stierf er ten slotte aan. Bij de operatie welke uien het doode dier deed oudergaan, constateerde de veeaits eene 3- u 4-voodige vergrooliig van de maag met eene opeenhooping van 37 pond zand in de maagholte. Vernietig het wormste- kige ooft. De jonge vruchten worden zeer dikwijls door insekteularven be woond, „wormstekig" gemaakt en daar door in hare ontwikkeling gehinderd of bijna waardeloos gemaakt. Bij de pruimen, zijn het de larven der prui- menwespen en der pruimenboorders. De jonge peren worden door de witte of roodgele larven der peeren-lreurmug terwijl de bijna volgroeide peeren en appels door de rups der ;>rui- menwikkelaars bewoond wordt. Bij de kers is het de larf der kersvlieg. Ter vermindering dezer schadelijke dieren, kan men niet beter, volgens deskundigen, doen dan1 al het afgevallen ooft, ook het nog erg kleine en onvolkomene vlijtig op te zoeken en te vernietigen, eer de vij and het nog verlaten heeft. 2. Door goede verzorging der bast, nl. door be pleistering. Daardoor worden vele insec ten, die zich op den stam bevinden, gedood. 3. door rondom de boom een gat te gra ven 4 door grondige reiniging der ruimte waar de vruchten bewaard geworden zijn, want daar bevinden zich een onnoemlijk aantal ingesponnen vruchtmaden, welke dan meteen verwijderd worden. Op zeldzame en ontzet- tende wijze is de koopman Lange in Fla- dungen om het leven gekomen. Reeds lang had hij plan honig uit een bijenkorf te halen, eindelijk geeft hij aan zijn plan gevolg en daarmede bezig zijnde, laat hij de korf uit zijne handen vallen. De bijen vallen nu woedend op den armen man aan, stoken hem in gelaat, hals, borst enz. zoodat hij aan de talrijke verwondingen, na een onduldbaar lijden is bezweken. Een millionnair. UitParijs wordt het overlijden bericht van een mil lionnair Thornp, die vijfiig jaren geleden als metselaar zonder werk naar de Fransche hoofdstad kwam en daar onder brron Haussman, wien hij een raadsman werd, fortuin maakte door grondspecnlaties, zoo dat hij nu een vermogen van f 24.000.000 nalaat. Een kleindochter van Thome, Mej. Chiris, is gehuwd met Ernest Carnot, zoon van wijlen d^a President. De millionnair is altijd een eenvoudig man gebleven. Hij leefde op een goeden voet, was gastvrij voor oude en nieuwe vrienden, maar hij gaf zich nooit de moei te om „deftig" te zijn. Buiten liep hij zelfs dikwijls op werkdagen in zijn werk- manskiel. De vrouw is de baas! Zoo was het ten minste te Gouda in de 16e eeuw. Dit blijkt uit een schilde rij, in het jaar 1567 gemaakt en die wel eer daar ter plaatse in de Doelen hing. Het stuk werd gewoonlijk vde laarzenman" genoemd en stelde voor den Goudschen notaris en procureur P. C. Diephorst, in de linkerhand een bel houdende, terwijl aan den rechterarm een paar laarzen hing. Onder dit portret stond *Dit paer laersen wil ik vrolick schijn- (cken Den man die zijn wijf niet en ontziet. Yerre heb ick mijn belle doen klincken, (roepen en wincken, Maar noch en heb ick hem gevonden (niet. Aldus coem ick om (te) weten, also men mij ziet, Of hij mach zijn in 't Goudtee dal, Die mij deze laersen afhalen sal". De geschiedenis meldt niet, of er la ter ook nog een Gouwenaar gekomen is, om de laarzen te haleD.v De parvenu als kunstken ner. Academie-directeurDat is een goed schilderij van Rubens, 'l zal ongeveer 15000 Mark waard zijn, en 't is voor 10000 Mark te koop. ParvenuKan ik wel eens koopen. Zeg mij het adres van dien schilder Ru bens wanneer ik hem contant betaal, zal hij mij de schilderij wel voor 5000 Mark verkoopen. Men staatvaak verlegen bij de beantwoording der vraag, welk vee voeder men zaaien zal op onvruchtbare, min of meer zandachtige gronden en kiest dan meestal maar lapinen of serradella. Het beste is echter een mengsel van veel vlinderbloemigen en weinig grassen. Een der uitstekendste mengsels voor genoemd doel is witte klaver, gele klaver, zand- lnzerne, esparcette, zandwikke, zanderwt, gele lupine, bastaardklaver, hoornrolklaver, weidevossestaart, kamgras, Engelsch rsy- gras en timotheegras, van elk 6 7 kilo per hectare. De fabriekarbeidster Ka- tharina Gutjahr. uit Bürgel, wilde in den morgen van 22 Ang. 1.1. omstreeks 7 uur naar haT werkhuis de schoenenfabriek van Wallenstein en Liebmann gaan, toen de, eveneens op die fabriek werkzaam zijnde, Peter Eöden in de Bismarkstraat op haar toetrad en uit een revolver drie schoten op haar loste, die haar, hoewel niet ern stig, verwondden. Yervolgens richtte de moordenaar het wapen tegen zichzelf en doodde zich door het tweede schot. De oorzaak is versmade liefde. De versla- gene ligt in het ziekenhuis. Een eigenaardige wedden- schap. Eenigen tijd geleden wenschte een jonge dame te Moskou hare studiën aau een bnilenlandsche universiteit voort te zetten, maar zij miste hiervoor de noo- digo middelen. Ze had echter zooveel van den Moskonsclien filantroop P. gehoord, dat zij besloot naar dezen toe te gaan om hem haar toestand bloot te leggen. De beer P. hoorde haar kalm aan en ant woordde, dat hij er uit principe volstrekt niet tegen was om behopftige menschen te helpen, maar dat de hulp niet altijd goed besteed bleek te zijn dikwijls had hij ondervonden, dat juist menschen, die hem om een dergelijke reden ficancieelen steun vroegen, later uit gebrek aan energie met stndeeren ophielden. Daarom had hij vast besloten, voortaan geen onbekende menschen meer te helpen. De jonge da me liet zich door deze verklaring echter niet afschepen en verzocht den heer P. dringend haar een opdracht te geven, waaruit zou blijken dat zij de noodige energie en ondernemingsgeest had. De heer P. dacht eenige oogenblikken na en zeide vervolgens tot de jonge dame, dat hij haar de middelen voor een vijfjatige studie zou verstrekkeu, op voorwaarde, dat zij binnen twee maanden een half millioen tramkaartjes zou verzameld hebben. Wan- ueer zij de kaartjes niet bijtijds leverde, dan moest zij vijf jaar belangeloos bij een familielid van den heer P. als gouvernan te dienen. Een dezer dagen bracht de jonge dame bet bedongen half millioen tramkaartjes werkelijk aan den heer P. Aan al haar familieleden en kennissen, zelfs aan kaart jes—verzamelaars, had zij over de wedden schap geschreven. Toch ontbrak er nog twee dagen voor den afloop van den ter mijn 7000 kaartjes. Maar zij ging naar een verzamelaar, die zijn geheele verza meling te harer beschikking stelde. DES Gelegenheid tot opgaaf van annon ces ter plaatsing in alle tjimaen- en t>aitenlaii<l!selie Dag bladen, Spoedige en accurate verzending is verzekerd. Men behoeft slechts één afschrift van een advertentie te geven, al moet deze ook in verschillende bladen wor den geplaatst. De prijzen worden berekend vol gens het tarief der verschillende dag bladen, zonder eenige verhooging. Briefporten worden niet in re kening gebracht, SPRANKELS. Indien men zich de verschillende rollen in 't leven wil voorstellen door ga ten van verschillenden vorm in een tafel, sommige rond, andere driehoekig, weer andere vierkant of langwerpig, en de personen, die deze rollen spelen door stuk ken hout van gelijken vorm, dan zien wij, gewoonlijk, de driehoekige persoon in bet vierkante en de langwerpige in het drie hoekige gat is geraakt, terwijl de vierkan te zich in het ronde gat heeft gewrongen. (Sydney Smitt.) De zondige begeerte heeft haar dui zenden, de valsehe schaamte haar t i e ndui- zenden verslagen. (Nic Beets). De menschen hebben een verbazen- den invloed op elkandermaar er is al geen grooter kwaad dat de een den ander doen kan, dan het schrikbeeld van be lachelijk te zullen worden, te schuiven tus- schen iemands edele opwellingen en de da den die nit die opwellingen zouden moe ten voortvloeien. (Mme de Staël). Wie zicizelven tot dwaas wil ver lagen, vindt altijd velen, die hem helpen willen. Een goede vronw slijt meer haar stoel, dan haar mantel. Menig man toont grooten moed vóór 't er op aankomt. Het goede zegt men en doet het niet, het kwade doet men en zegt het niet. Onze tijd kenmerkt zich hierdoor, dat hij geen tijd heeft. Wie niets goeds doet, doet kwaad genoeg. Jaloezie is het kankergezwel der liefde 't woekert niet altijd snel voort, maar 't sloopt alles wat mooi en goed is. Het inwendig leven is voor de menschen te veel een gesloten boek, dat men niet eens moeite neemt te openen en toch dóór ontspringen des levens bron nen. Feuchtersleben. Eene booze neiging is eerst een voorbijganger, vervolgens een gast later een despotiek gebieder. Niemand kan de gevolgen zijner handelingen ontgaan elke handeling heeft niet slechts h»ar eigen karakter, maar oe fent ook onvermijdelijk invloed uit op het karakter van den handelenden persoon. George Eliot. De natuur vat men het best: alleen; het leven het best: in gemeenschap met anda ren. Gutzkow. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. Ingeschreven vau 7 21 Aug. 1896. Geboren Hillegonda, d. v. Jan Kooy en Anijs Blaakman. Maria Hillegonda, d. v. Cornelis Zesman en Johanna Veerkamp. Catharina, d. v. Cornelis Besteman en Jansje Dekker. Cornelis, z. v. Joost van der Oord en Sijtje Kaan. Albert, z. t. Willem Kruize en Siebentje Kremer, wo- uende te Stadskanaal. Ondertrouwd en Getrouwd Geenc. OverledenCatharina Agnes Henderica Vader, oud 5 m. d. v. Cornelis en Neeltje 81ijkerman. Wilhelmina, 8 jr. d. v. Pie- ter Struijf en wijlen Louiza SchageD. (Niet geplaatste ingezonden nimmer teruggegeven.) stukken worden Mijnheer de Redacteur! In antwoord op het ingezonden stukje van den heer J. Vader Az. diene het vol gende De beide berichten waren Uw berichtge ver door deD Voorzitter der vereeniging „de snelvliegers", den heer Joh. Merz alhier, meegedeeld. Tot heden was mij een voorzitter van eene vereeniging betrouw baar genoeg om zonder verdere informatie de overige bestuursleden op te geveD. In hoeverre het nu waar ia, dat de postduivenvereeniging alhier niet bestaat, kan ik niet uitmaken. Wel is mij bekend, dat de heer Merz niet alleen in mijne berichten, maar ook ergens elders als voor zitter der postduivenvereeniging //de snel- vliegers" bekend staat en daar niet voor de aardigheid. Daukend voor de plaatsruimte, De Godsdienst-oefeningen beginnen om 9 y2 ure, des voormiddags. 30 Augustes, Geen dienst, 6 September, A. W. v. Kluijve. 13 h A. W. v. Kluijve. 20 Geen dianst. 27 A. W. v. Kluijve. 30 Aug. Barsingerhorn Ds. Kooiman. Marktberichten. 1Koomy 22 AUG. 1896, Aangevoerd 4 H. L. Tarwe f 5.— a 4.a 3.— a 9.50 a 11.50 a 14.— a 12.50 a 12.50 a a 5.a 11.25 a 16.- a 75.— a 180.— 150.— a 220.— 6.— 4,50 3.50 10.— 12.— 15,- 14- 13.— 6.- 9 Garat 7 Haver I„ Witte Erwten Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruine boonon Witteboonen Paardenb. Karweizaad Mosterdzaad 15 Paarden 20 Koeien 44 Schapen 8 Lammeren 5 Kalveren 15 Varkens 6 Zeugen 132 Biggen Kip-Eieren per 100 3.25 a 2650 koppen boter 50 a 52s ot. per kop. Allimaar22 AUG. 1896. Aangevoerd: 18.— 10.- 10.- a 12.— a 20.— a 3.- a 26.— 15.— 16.- 16.— 40.— 6.— Ingeschreven van 22 - 25 Aug. 1896- Geboren Anra, d. v. Willem den Adel en van Catharina de Geus. Paarden 19 Koeien 33 nucht. kalveren 103 magere Schapen Lammeren 80 magere Varkens 332 Biggen 3 Bokken en Geiten 3 kleine Bokjes Boter perP. Kipeieren per 100 Alhmuar, 24 AUG. 1896. 2 Paarden 18 Koeien per K.G. per stuk 140 vette Kalveren per K.G. 30 Nuchtere Kalveren 574 vette Schapen 150 vetteVarkens p.K.G. 41 magere dito 1 bok f a „120.- a 190.— 8.— a 19.— 10.- a 20.— 8— a 14.- 5.50 8.— -.75 —.65 3.50 3.50 a 3.— a —.40 a —.60 a 3.— a Aangevoerd: f 70.— a 125.— a 160.— a 210.— 35.— a 80.— .50 a —.70 8.— a 21.— 16.- a 23.— —.30 a —.39 9.— a 13.— 6.— a EDAM, 22 Angusios 1896. Kaas. Aan gevoerd 86 stapels, wegende 17.506 kilo. prijs f 26.—, middelbare f per 50 kilo' Mfu rm erend, 25 AUG. 1896. Aangevoerd 324 stapels kleine kaas f27.50 a stapels middelbare f 22,—. 1645 K.G. Boter f 1.10 a f 1.20 per K.G. Kipeieren f 3,25 a 3,75, Eendeieren f3.10 per 100. Kievits- f a 469 Runderen vette t 0,52 a 0,65 ct per kilo. 49 Stieren, runderen prijshoudend, han del vlug. 216 Vette Kalveren, f —.50 a f —.70 handel vlug. 128 Nuchtere idem, per stuk f 8.— &20.— handel vlug. 7 paarden 238 Varkens, vette, per pond f—.30 a f .38 handel vlug. 158 Magere, idem, per stuk f9.— a 18.— handel matig. 357 Biggen, per stuk f 4.— a f6 handel matig. 1524 Schapen en lammeren, prijshoudend handel stug. 300 mud appelen f 2.— a 3.50 1100 mud peren f 1 30 a 4 per mud.

Schager Courant | 1896 | | pagina 3