Het loon van den verrader. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Gemeente Winkel. Ingeschreven van 1 31 Augs. 1896. Geboren2 Aug. Pieter, z. v. J. Fijnhecr en van J. Pennekatnp. 5 dt. Gijsbertus, z.v. A. Kuiper on van T. Oortgjjsen. 6 dt. Klaas, z. v. Klaas Kaaij en van N. de Maijer. 8 dito. Marijtje, d. v. D. Fijnheer en van A. Blaauboer. 10 dito. Aldert, z. v. J. No bel en van A. Helder. 22 dito. Pie ter z. v. H. Dekker en van A. Bakker. Ondertrouwd14 Aug. Jb. Molenaar, jm,, oud 23 jr. en T. Kwantes, jd. oud 23 jr. Getrouwd 16 Aug. Willem de Boor- der, jm., oud 28 jr. en Jansje Middel koop, jd.? 22 jr. 29 dito. Jb. Molenaar, jm., 23 jr. en T. Kwantes, jd25 jr. Overleden13 Aug. Elbert Boor, ia den ouderdom van 11 jaren, z. v. S. Boor en van J. Pater. tigen scliuurlap in steenkolenasch en schuur daarmede den haard zoolang, tot alle on reinheid verwijderd is. Ten slotte laat ik het met schuurpapier nawiijven. Het koperwerk wordt met fijn schuurpapier afgewreven ea is spiegelglad. Over de nawerking van Thoma8-Slakkemeel. In het voorjaar van het vorige jaar (1895) werden op de landbouwschool ts Stromberg proeven ge nomen met Thomas-Slakkemeel en Super- phosfaat voor haver met klaver, op deze wijze uitgevoerd, dat steeds een veld met Thomas—SlaVkemeel 'en een met Super- phosfaat op elkander volgdenelk veld ontving nog evenveel phosfoorzuur. Tege lijk werd nog de noodige chilisalpeter aan gevoerd. Omtrent deze proeven meldt de directeur dier school het volgende In het Thomas-slakkemeel werd per morgen 86.81 pond in citroenzuur-zout opgeloste phosphorus toegegevenin het superphosphaat 26.59 pond in water op geloste phosphorus. De haver was in doorsned^ goed, maar die van het Tho- masslakke-veld iets beter, dan op het superphosphaat-veld. Daar hel hoofd doel van dit onderzoek was, de nawer king na te gaan, gold het dit jaar hoofd zakelijk den stand van het klavergras te beoordeelen. Daarbij was nu gebleken, dat alle vel den, welke in het vorige jaar Thomas-Slak kemeel hadden ontvangtn, een aanzienlijk hooger bedrag opleverden, dan die met su- perphosfaat waren behandeld. Het verschil was zelfs zoo sterk, dat het den maaiers bij het snijden opviel. Vooral is nog op te merken, dat de proeven zijn geno men op zwaren klei-mergelgrond, dus op een bodem, waarvan veelal beweerd wordt, dat hij voor Thomas-Slakkemeel niet zoo dankbaar is, als bijv. de lichte zandgrond. Mag men dus op enkel goeden klei grond aan het superphosfaat de voorkeur geven, omdat het daar beter werken zal dan het Thomas-slakkemeel, zoo gaat niet op bij zeer zwaren grond, en is daar voor deu klaverbouw het Thomas-slakkemeel bij uitstek aan te bevelen. Nog moet worden opgemerkt, dat het aangewende Thomas-slakkemeel 84% citroenzuur op lossing aanwees, wat in ieder geval tot het goede resultaat aanmerkelijk zal hebben bijgedragen. Zonnebloemen als voeder voor hoenders. In Engaland beweert men, dat het beste voeder voor hoenderen het zaad van zonnebloemen is, welke niet alleen het eier-leggen zeer bevordert, maar ook een buitengewonen glans geeft aan de vederen van het hoen. Het voor- deeligste moet de teelt zijn van de groot ste soort, gelijk ze in Rusland, Hongarije en China in aanzienlijke uitgestrektheid ge teeld wordt toch levert onzen gewone zon nebloemsoort insgelijks een bevredigend beschot. In Zuid-Duitschland, vooral in het Badensche Rijndal, treft meu ze veel vuldig aan op de aardappelvelden en op de kanten daarvanzij heeft op die wijze nog een aangename zijde. Maar ook in minder warme streken geeft de zonnebloem nog rijpe zaden in ieder geval wordt haar aanbouw bij hooge eierprijzen zeer goed beloond. Men heeft ze ook met goed ge volg jaren aaneen in directe vermenging met maïs verbouwd, en beiden met goed ge volg gebruikt als hoendervoedsel. Al te haastig. „Tom een woordje 1" „Gauw dan, ik heb haast*. „Wat hebt gij uw paard toen het on langs ziek was, ingegeven P* „Een lepel terpentijn*. John is gauw naar huis gehold en heeft zijn ziek paard, een prachtigen draver, ook een lepel terpentijn ingegeve.D, waaraan het ai- me beest nog denzelfden dag sterft. Toen hij Tom eenige dagen later weer zag, zeide hij: „Nu uw geneesmiddel is prachtighet paaid is er dadelijk aan gestorven". Tom: „Nu, het mijne ook 1 maar gij liet mij niet uitpraten, om het te zeggen, gij liept zoo haastig weg*. Eene verloving van 25 jaren is zeker overal eene zeldzaamheid. Zij zal over 1% jaar te Berlijn voor komen bij een paar, dat zich in Januari 1873 heeft verloofd, maar hnn huwelijk uitge steld heeft wegens het verzet eener ver mogende erftante, die pas dezer dagen over leden is. En om den rouw over haar dood èn omdat zij hun huwelijk thans niet willen laten beginnen vóór het zil veren feest hunner verloving, heeft het bruidspaar besloten tot Januari 1898 te wachten. Zij hebben nu eenmaal wachten geleerd en tellen pas 47 en 42 jaren Dat zal wel w a a r z ij u Een gevangenisdokter, zijn oordeel uit sprekende over een moordenaar, die tot levenslauge gevangenisstraf veroordeeld was, schreef: „De veroordeelde is zóo zwak, dat bij een levenslange gevangenis straf onmogelijk zal kunnen uithouden." Dan is het te laat. Jan: Ik zal blij zijn als ik eindelijk eens oud genoeg ben om te mogen doen wat ik verkies 1 Vader (peinzend)Jawel, maar zoodra je zoo oud bent, taak je ook al getrouwd. Galante bedelaar. „Hoe tan een sterk gezond man als gij, zich verlagen, tot bedelarij P" „Ach Mevrouw, dat is het eenige be roep dat ik weet, waarin een gentleman oen Bchoone dame als gij zijt, mag aan spreken zonder eerst ran hrar voorgesteld fe zijn." T n het zuiden van Rusland heerscht groote nood wegens het misluk ken van don oogst. Het bestuur van het landschap Odessa heeft een som van 300,000 roebel beschikbaar gesteld om in de eerste behoeften der plattelandsbevol king te voorzien. Onze kinderen- Eleje: Ma ma, wanneer ik eenmaal trouw, krijg ik dan een man als pipa.P Mama: „Ze ker mijn kindElsje„En wan neer ik alleen blijf, word ik dan een oud lijk als tante Anua Mama„Ze ker Elsje (uoet een zucht): „Ach, wij meisjes zijn er ook in elk gevai slecht aan toe Afkeurend oordeel. Tante: „Nu, Lize, hoe is u het muziekavondje bij mevrouw H. bevallen Bakviscü- je„Ach tantelief, het was daar niets anders dan „Liederen zonder taarten Kindermond. Vader: »Zeg eens, Kareltje, hebt gij veel vrienden op school P" Kareltje„Neen, geen een.* Vader„Wel, hoe komt dal P* Kareltje Ja, ziet u, de jongens, die mij knoeien, kan ik niet uitstaan, en die ik knoei, mogen mij niet lijden.* Trouwen in Korea. Het is een geluk voor de trouwlustige Koreanen, dat het lijk der koningin, die iu October van het vorig jaar werd ver moord, inAugustus is begraven. Niet voor dat deze plechtigheid geschied was, mocht de koning uitzien naar een nieuwe ge malin, en zoolang de koning nog jong gezel ot weduwnaar is mag in Korea, naar oud gebruik, geen huwelijk plaats heb ben. Eerst moet de koning een keus doen en de beschaafde volkeren van het Westen kunnen daaruit iets leeren het wordt niet als zijner onwaardig beschouwd, wanneer zijn oog valt op een arm meisje van zeer geringe afkomst. De keuze des konings heft haar opbovendien haast een oud-adellijk geslacht zich haar als dochter aan te nemen. „En met hoevelen zegt ge, dat ge zijt „Twee en twintig, Excellentie, mijzelf medegerekend, doch ik „Daarover behoeft ge u niet druk te makenhet zal geheel aan u liggen, u ons vertrouwen en de gunst van den Czaar waardig te toonen.* „Ik verzeker u, dat we volstrekt geen politieke doeleinden op 't oog haddeD.* „Dat gaat me voorloopig niet aan, hebt ge de lijst, uwer medeleden meegebracht P* „Hier is ze, Excellentie.* De hoofdcommissaris der geheime poli tie nam het papier, dat hem overhandigd werd en vergeleek zijn inhoud met een ander stuk op zijn lessenaar. „Belinski* las hij en keek den man voor hem scherp aan j „is hij ook een van de uwen P* „Hij behoort ook tot onze club, maar ik verzeker u, wij kwamen slechts samen, om Fourier en Proudhon te lezen." „Zooals ik u zeide, kan ik daar alle maal niet naar luisteren. Zwijg das daar over en antwoord alleen op mijne vragen.* Hierop onderzocht de generaal nogeens de lijst en mompelde binnensmonds Bar- din, Lubanow, Sobotin van deze laat- sten was me niets beker.d.' Dan ging hij verder„Gij hebt goed gehandeld, Rado- witscb, en ge kunt ervan overtuigd zijn, dat de regeering niet ondankbaar is jegens degenen, die haar diensten bewijzen. Uwe laatste daad zal niet alleen uwe voorgaan de fouten uitboeten, maar u daarenboven nog rijk loon bezorgen." „Mag ik zoo vrij zijn u nog iets te vragen, Excellentie „Spreek ronduit, waarom beeft ge zoo Ik heb u gezegd, dat ge u niet behoeft bang te makenik heb wel zooveel in vloed, dat ik kan houden, wat ik beloofd heb." „Dat is goed, maar toch, maar toch „Nu? Wat wilt ge?" „Ik geef geen cent meer voor mijn le ven als het uitlekt dat ik het was, die al les heb aangebracht.* „Daar hadt je aan moeten denken, vóór dat ge u bij die club aansloot. Doch wat zullen we nu doen, om je te bescher men „Geen onderscheid maken tusschen mij en de anderen en mij ook gevangen ne men." „Ge wilt dus met de anderen gegrepen worden „En aangeklaagd." „Goed, en ook veroordeeld, als je wilt. En dan „Dan zou ik graag hebben, dat mij met Je minder schuldigen gratie werd verleend, om zoodoende alle verdenking van mij af te schudden." „O zoo, nu versta ik je. Goed, ge kunt gerust zijn, het zal allemaal zoo ge- beureD, ge behoelt u volstrekt niet meer ongerust te maken". „Dank u, dank u, Excellentie. Heeft u mij soms nog iets op te dragen „Neen, ga maai*. De hoofdcommissaris glimlachte, toen de spioD weg was. „Werkelijk sluw overlegd" zei hij bin nensmonds. „Hij wil bt handt ld worden zooals zijne medegevangenen, opdat diegenen, die mo gelijk zouden oitkcmen, het bem niet las tig zouden maken. Nu, zijn wil zal ge schieden, hij zal hebben wat bij eer- langt*. Nog denzellden avond vond de inhcch- tenisr.emii g plaats. 'Verrasten het minste verraad niet vermoedend, werd de geheele club, die uil studenten, kunstenaars en jonge doctoren bestond, in boeien geslagen. Ze ontkenden zoo beslist mogelijk tegen de Regeering te hebben samengezworen en verzekerden, dat ze slechts sociale en vol strekt geen politieke quaesties hadden be sproken. De manschappen van generaal Wladomirowitsch trokken minachtend de schouders op. Onder de 22 bevond zich ook Radowitsch, die het meest van allen zijn onschuld betuigde. Een maand later vond de veroordeeling plaats. Radowitsch was niet als getuige opgeroepen, maar bevond zich op de bank der beschuldigdenallen werden schuldig verklaard. Twaalf hunner werden naar Siberië vcrbanneD Radawitsch sidderde on willekeurig, toen hij zich met de overige negen ter dood hoorde veroordeelen, of schoon hij wist, dat, volgens de afspraak met generaal Wladomirowitsch, alles zoo in zijn werk moest gaan. „Veroordeeld, om gefusilleerd te wor den" ztide hij klappertandend van schrik, terwijl hij de laatste woorden van het von nis herhaalde, dat den volgenden morgen op de vestingmuren zon voltrokken wor den. Wel trachtte hij zich dadelijk gerust te stellen die woorden betroffen hem niet de ezaar zal immers wel zijn woord hou den, zelfs tegen verradersanders zou er in de toekomst niemand meer gevonden worden, die hem op dat gebied zou ten dienste staan. Belinski en de overigen waren spoedig vertrouwd met hun lot ea na een haastig vaarwel aan hunne gelukkige kameraden, werden ze in hunne cellen teruggebracht. Eenige der gevangenen sliepen zoo ge rust, alsof hun het verschrikkelijk drama van den volgenden dag volstrekt niet aan ging. Zoo was het niet met Radowitsch. Als een wild dier, dat in ean kooi is op gesloten, liep hij voortdutend op en neer, van tijd tot tijd angstig aan de deur luisterend, of hij nog niet de voetstappen van den bevrijder vernam, die komen zou om bem aan de vrijheid en de genoegens des levens terug te schenken. Maar al te langzaam ging die lange nacht voorbij, wijl zijn bevrijder zoo onbegrijpelijk lang weg bleef. Hij bad generaal Wladomirowitsch in de gerechtzaal gedurende het proces nog meermalen gezien en het had hem toege schenen, alsof deze hem door blik en tee- kens had willen beduideD, dat alles in or de was. De twee opzichters, die Radowitsch moesten bewaken, deden vergeefsche moei te om hem te nopen, zijne rustplaats op te zoekeD. „Hij kan elk -dögenblik ko men," stamelde hij, „en het is beter dat ik wakker ben, er mccht eens een misver stand plaats hebben." Zijn keel was verdroogd, zijne tong kleefde aan 't verhemeltetoch wees hij elke verfrissing van de hand en wilde wa ter noch wijn hebben. Het angstzweet parelde op zijn voorhoofd sidderend schrok hij terug voor den dreigenden dood. Eindelijk begonnen zwakke lichtstralen door de verweerde ruitjes zijner cel te dringen. Het waren de eerste stralen van den dag, die aan 't leven der veroordeel den een einde zou maken. En nu begon Radowitsch in koorstachtige haast aan zij ne bewakers te vertellen, dat zijne ver- oordesling slechts voor dea vorm was. De beide mannen zagen elkaar veelbeteekenend aan, toonden echter dadelijk medelijden met den armen man, doch zeiden geen woord. Na eenige minuten waren alle tien, wier laatste uur weldra zon slaan, in de ruimte voor de gevangenis verzameld. Negen hunner waren gelaten en berustten reeds in hun lot door hen was bet smartelijkste van den doodstrijd reeds ge streden. Je tiende echter was aan de wreedste pijnigingen ten prooi. Een vree- selijke doodsangst teekende zich op zijn taankleurig gelaat. Zijn lippen be wogen zich krampachtig, zijn oogen rol den in hanne kassen hij was razend uit vrees voor den dreigenden dood. „Kom Dimitri", zoo riepen de negen, „wij allen moeten toch eens stervenbe ter, dat ons leven nog waarde heeft tot uitwissching onzer schuld." „Toe, laat toch je hoofd niet hangen", zei een ander, „geef aan die kerels het genot niet, je zoo terneergeslagen te zien.* „Er is bepaald een misverstand in 't spel, het kan niet waar zijn", zuchtte de ongelukkige Radowitsch, „waar is gene raal Wladomirowitsch." „Hij is nooit bij de terechtstellingen tegenwoordig* antwoordde de soldaat, tot wien zich Radowitsch met deze vraag ge wend had. „Hij heeft zijne bevelen reeds den vorigen nacht geg6ven." Hierop zette zich de treurige stoet der ter dood verwezenen in beweging en sloeg den weg in naar de vestingwerken. Een priester, met een kiuisbceld in de hand, ging voorop, de verooi deelden, in een doodskleed gehuld, dat uit een kort lin nen hemd bestond, volgden elkaar op den voet. De zon was nog niet boven de kim men gerezen, toen de stoet meer en meer de pliats der terechtstelling naderde. Het leven der veroordeelden kon nog slechts met minnten geteld wordenelke schrede was een sehiede dichter bij den dood. Eindelijk bereikten ze de bestemde plaats. Meu htd lien palen iiTden grond gesla gen, ran welke de veroordeelden vastge bonden werden. Ycor hen plaatste zich een aldeelirg soldaten. Schitterend weer kaatste het glanzende licht der epkomen- de zen in de wit geschuurde loepen der gewerer. Op zijde stond een efficier, die het teeken des doods zon geven. En nu werden de laatste voorbereidse len gemaakt. Het kruis werd nog eens den veroordeelden ten laatsten kus ge reikt dan werd door een heraut van het gerechtshof het vonnis voorgelezen en een staf in tweeën gebroken, waarvan de stukken voor de voeten der slachtoffers geworpen werden. Diepe stilte heerschte op het oogeublik, men had het vallen van een speld kunnen hooren. Daar gebeurde plotseling iet-1, dat men niet verwacht had. De officier, dio het teeken van het vonDis zou geven, commandeerde rechts omkeert en trok met zijn troep heen. Aan de veroordeelden werd toen medegedeeld, dat de Czaar hun gratie verleende. Ze werden van de palen losgemaakt. Het was hun, alsof ze uit een benauwde droom ont waakten, en ze schenen hunne ooren niet te kunnen gelooven. Dan vielen ze elkan der om den hals en wenschten elkander geluk, dat ze aau het leven wareu weer- geschonken. Slechts een hunner stond nog stil en zonder een teeken van blijdschap te geven aan den paal gebonden. Toen men hem losbond, viel hij voorover op zijn gezicht. „Hij is buiten kennis*, soldaat, „vlug, water De dokter trad naderbij en onderzocht deu man. „Weg met dat water, het is niet meer noodig,* zeide hij daarna rustig, „hij is van angst gestorven.* De doode was Radowitsch. „Gratis lucht voor wiel- rijders" is het opschrift van een uithang bord aan een winkel in Kansas Cily, Verg. St. De eigenaar heeft een lucht pomp ter beschikking van voorbijkomen de wielrijders. De verschillende deelen van het menschelijk lichaam wassen .niet in dezelfde mate. Hoofd en hals verdub belen zich van de geboorte tot het oogen- blik van volwassing, de romp bereikt het drievoudige, de bovenextremiteiten bereiken het viervoudige, die van onderen het vijf voudige van hunne oorspronkelijke grootte. Deze groeiïug geschiedt echter niet gelijk vormig. De arm verdubbelt zich in de lengte tot het vijfde levensj iar en verdrie dubbelt zich tot het veertiende levens jaar de hand verdubbelt zich tot het zevende jaar, verdrievoudigt tot men vol wassen is het been wordt tweemaal zoo lang tot het derde, en groeit tot het viervoudige tot men twaalf jaar ishet dijbeen toont den grootsten wasdom, het is bij volwassenen vijf tot zevenmaal zoo groot als bij de geboorte. De voet be reikt slechts de helft van dezen wasdom want het is bij volwassenen, drie-en-een halfmaal zoo groot als bij de geboorte. De voet is zoo lang als de schedel, maar slechts tot het tiende jaar, van welken tijd af de schedel korter isde voet kan veel beter met de hand vergeleken worden, want in 't algemeen is hij zoo lang als de omvang van de hand. Amerikaansche moraal. Te Boston verscheen eenigen tijd gele den eeu boek „Pushing to tbe front," dat het doel heeft, jonge menschen den weg naar succes te wijzen. Aan dit boek zijn de volgende thesen ontleend I. Wacht niet op een gunstig mo ment, maak het zelf. II. Men geve een jongen man gedeci deerdheid en systeem en niemand zal kannen zeggen, waar zijn succes op houdt. III. Verlies geen minuut van uw tijd Wanneer een man van genie, als G 1 a d- s t o n e altijd een boek in de zak draagt, uit vrees, een oogeublik van zijn leven ougebruikt te laten voorbijgaan, waartoe zou dan een man van middelmatige be kwaamheden zijn toevlucht moeten ne men. IV. Houdt u alleen met de vraag be zig, hoe carrière te maken. Waar zijt gij voor geschikt Dat is de vraag dezer eeuw. V. Geef u geheel aan één bepaalde «aakSchuif niet, door ijdel treuzelen, op den langen baanDenk niet aan verschillende zaken, maar slechts aan één enkele, maar grondig en voortdurend. VI. Verlies geen tijd in droomerijen over het verleden en de toekomstwees bereid het heden te benutten. VII. Wees goed van humeur en ge wen u het leven onderhoudend op te vatten. VIII. Heb goede manieren. De man, die deze bezit kan rijkdom ontbeeren, alle deuren staan voor hem open overal komt hij, zouder te betalen, binnen. IX. Het grootste talent is niet zoo veel waard als takt en menschenkennis. Het laatste vooral ruimt veel bezwaren weg 'op den „reubaan* des levens. Nederl. Personen op leeft ij d en kinderen van een tamelijk zwakke consti tutie, wier maag het met geen mogelijk heid kan uitzingeD, om een tamelijke hoe veelheid voedsel te verwerken, kan wel op geen betere wijze de noodige warmte toe gevoerd worden, dan door het gebruik van byenhoni-g, die dadelijk door het bloed wordt opgenomen en daarop een gun- stigen iuvloed uitoefent. Bij een stierengevecht „a- vec mise h mort" te Bavonne heeft nn niet enkel het bloed van stieren en paarden gevloeid' een matador en een picador weiden gekwetst, en de matador Pentiiloio is door een stier zoodanig in de buik gestoo- ten, dat hij weldra overleed. Acht dagen geleden kreeg iemand te Trier een wondje aan de onderlip; bij het rookeu eener sigaar kwam nicotine in de wond, tengevolge waarvan hij bloedvergiftiging kreeg en thans over leden is. Eene voorzichtige zelf- moordeDares werd verleden Woensdag na bij Berlijn uit de Spree opgehaald, Tegen 5 uur 's namiddags hoorde men van den rivierkant gillend geroep om hulp en ontdekte op het water drijvende, het lichaam eener vrouw. Aan het personeel van een stoomboot gelukte het de persoon eeu achttienjarig meisje, uit het water te halen. Tot niet geringe verbazing van het scheepsvolk had de zelfmoordenares een varkensblaas aan de rechter heup beves tigd. Het meisje, zekere naaister Emma M., weigerde omtrent de aanleiding tot baar daad opheldering te geven. Zij had de varkensblaas omgebonden, om bij den beraamden zelfmoord, niet al te snel te zinken. Een antwoord, dat raak was. Een warme dag in een tram. Alles is vol en twee dames zijn juist in gestapt. Dikke heer tot een jongmensch U hebt nog jonge beeneD, u moest uw plaats aan een van die beide dames afstaan Jongmensch Waarom staat u niet op, dan kunnen ze allebei zitten Toen de hoofdagent van politie Udo (te DORDRECHT Dinsdag even voor drie uur de Groenmarkt pas seerde, vernam hij een angstig hulpge schrei, komende uit het pand no. 58 al daar, bewoond door den blik- en ko perslager L. H. Boelen. Onmiddellijk ging hij de woning binnen. Op een der bovenkamertjes gekomen, zag hij een meisje in vollen vlam liggen. Reeds wa ren alle kleederen van het bovenlijf der ongelukkige door het vuur verteerd, terwijl het onderlijf nog slechts met enkele bran dende flarden bedekt was. Een ver schrikkelijk schouwspel, nog schrikwek kender door de pijnlijke kreten, die het meisje slaakte 't Spreekt vanzelf dat de hoofdagent het meisje terstond de brandende kleederen van het lijf trachtte te rukkenterwijl hij hiermede bezig was, kwam de broeder van het slacht offer met een emmer water toesnellen. Daarmede werden de vlammen gebluscht. Inmiddels was» ook de hulp van den geneesheer dr. Benjamins, die juist de Groenmarkt passeerde, ingeroepen. Daar deze echter het gebruik van eene hand miste, kon hij weinig anders doen dan de noodige aanwijzing geven aan een eveneens toegesnelden bediende uit de apotheek der firma K.G.W. de Bosson, die het over het gansche lichaam met wonden overdekte meisje met olie in wreef en verbond. Het meisje is vervolgens per vigelan- te naar het gasthuis overgebracht. Haar toestand geeft weinig hoop op behoud. Zij is 20 jaar oud en heet Anthoinetta Hendrika Boelen. De ongelukkige is van haar geboorte af idioot. Zij heeft uit den zak der broek, welke haar broeder even te voren in een aangrenzend ka mertje had uitgetrokken, een doosje met lucifers genomen, waarmee zij was gaau zitten spelen, met het bekende gevolg. De hoofdagent Udo, aan wiens kracht dadige hulp het in de eerste plaats te danken is, dat de ramp geen erger om vang heeft aangenomen, heeft bij het blusschingswerk geduchte brandwonden aan de beide handen bekomen. Een begin van brand de vlammen deelden zich ook mede aan de meubelen in het kamertje, waar het meisje zich bevond kon spoedig worden gebluscht, zoodat de reeds gealarmeerde brandweer geen hulp behoefde te verleenen. 's Avonds was de toestand van het meisje nog onveranderdvoortdurend gilde zij van pijn. DC.) BBBHH Ter Courantdrukkerij B BH— van J. Winkel, BH ËÜÜ1B worden alle Druk- BB werken billijk en BBBB gH goedkoop afgeleverd, BBBf&S

Schager Courant | 1896 | | pagina 3